Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46451) varmi2 válasza Garsza (#46450) üzenetére


varmi2
nagyúr

Adni kell neki betüjelet a lemezkezelőben.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46452) Garsza válasza varmi2 (#46451) üzenetére


Garsza
veterán

De attól még hogyan érem el hogy a rendszer is elinduljon róla? Mi mért van annyi partíció?

(#46453) varmi2 válasza Garsza (#46452) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azt hittem, hogy böngészni akartad, azért dugtad rá usb-vel. Újratelepítés a legjobb megoldás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46454) Garsza válasza varmi2 (#46453) üzenetére


Garsza
veterán

Értem akkor az lesz de akkor az adatokat le kéne mentenem. A lemezkezelőt hol érem el XP alatt?

(#46455) Sanchez638 válasza Garsza (#46454) üzenetére


Sanchez638
addikt

Saját/számítógép jobb klikk és kezelés.

Évek alatt sose jöttem rá erre, csak win7-en használtam.. :D

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46456) Garsza


Garsza
veterán

Közben megtaláltam én is. De nem lát partíciókat csak a lemezt.

Én meg Melóban vagyok és SP fut itt a gépen amin próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

(#46457) Sanchez638 válasza Garsza (#46456) üzenetére


Sanchez638
addikt

Semmi.

Vagyis de, Win7 alatt csináld a dolgokat, mert szerintem a WinXp nem ismeri a GPT-t,de ebbe nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46458) Garsza válasza Sanchez638 (#46457) üzenetére


Garsza
veterán

OK.Megpróbálom rádugni egy Wn 7 gépre.

(#46459) King Unique válasza Garsza (#46450) üzenetére


King Unique
titán

Az a screenshotokon egyértelműen látszik, hogy ez egy GPT-s lemez, amire gondolom UEFI boot módban lett telepítve a Windows 8. Az XP viszont eleve nem kezeli a GPT-t, illetve ha az van a gazda gépen, akkor valószínűleg az csak Legacy boot módot tudhat. Tehát egy elavult XP alatt egyrészt nem nagyon fogsz tudni mit kezdeni a GPT lemezzel, másrészt egy UEFI módban telepített Windows nyilván nem fog Legacy-ban bebootolni...

Egy másik gépen kellene kipróbálni, ahol valamilyen újabb Windows van. Vagy, ha erre nincsen mód, akkor esetleg egy másik topikban említett live Linux / Windows alól kellene ránézni.

Továbbá az is látszik, hogy a lemez állapota nem tökéletes, van rajta 4 db gyenge szektor. Ez pedig akár az eredeti gépen is bekavarhatott a bootolásnál. Nekem is volt olyan laptopon, amin egy szektorhibás HDD miatt már nem indult el a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#46460) Garsza válasza King Unique (#46459) üzenetére


Garsza
veterán

Közben rádugtam egy Win7 gépre és az felismeri. Usb -n keresztül. Viszont az mért lehet hogy mikor az othoni gépemre közvetlenül a satara dugtam nem indut el a rendszerem? Csak pörgött a win betöltő képernyő.
Ha lementem az adatokat a vinyóről és leformázom lehet lesz rá Wint telepíteni?

(#46461) King Unique válasza Garsza (#46460) üzenetére


King Unique
titán

A Win7 nyilván felismeri, mert az modernebb és kezeli a GPT-t, ellenben az XP-vel...Egyébként elolvastad, amit fentebb írtam a boot módokról? Hiába kötöd SATA portba és állítod át a BIOS-ban a boot sorrendet. Ha a géped Legacy módban bootol, akkor úgy nem fog elindulni az UEFI módban telepített Windows. Ha utóbbi, akkor meg lehet pl. a szektorhibák kavarnak be.

Az adatokat nyilván érdemes lementeni, de az OS újratelepítését már az eredeti gépen kellene megcsinálni. Jó esetben egy reinstall után talán jó lesz, de ki tudja. Illetve, mivel a lemez állapota nem tökéletes, ezért érdemes megfontolni azt is, hogy nem-e lenne célszerűbb inkább kicserélni. Ha van még garancia a laptopra, akkor elvileg kicserélik a hibás alkatrészt. Na persze az, hogy házilag meg lett bontva, az nem tudom mennyire lesz probléma ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#46462) Garsza válasza King Unique (#46461) üzenetére


Garsza
veterán

Az én gépemen a saját rendszerem akartam elindítani miközben rá volt dugva a laptop HDD je. És nem indult el a rendszerem. És biztos hogy az enyém indult nem a laptopé mert biosban beléptem a bootmenübe és kiválasztottam hogy az én SSd mről induljon a rendszer.
Remélem az adatokat sikerül lementeni és a HDD -t meg majd rábízom a tulajra hogy mit szeretne. Természetesen a telepítés az eredeti környezetben történik majd.

(#46463) King Unique válasza Garsza (#46460) üzenetére


King Unique
titán

"Viszont az mért lehet hogy mikor az othoni gépemre közvetlenül a satara dugtam nem indut el a rendszerem?"

Ja, hogy mármint a másik gépen lévő eredeti OS? Bootolásnál bizonyos esetekben bekavarhat 2 db boot képes meghajtó. Illetve ilyen hiba jellemzően akkor is előfordulhat, ha pl. a csatlakoztatott meghajtó állapota problémás, mert szektorhibák vannak rajta stb.

[ Szerkesztve ]

(#46464) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv Urak!
Hitachi HDS721010CLA332 -- 7K1000.C-1000 folyamatosan sekkel,pozicionál terheletlen állapotba és szerintem olvasás közben is.Ilyenkor 3mp-ig kerreg majd 1mp szünet és ez megy folyamatosan.100/98-as a winyó 3 éves múlt és egy LG 49UH661v-re van kötve egy USB3-as házba.Minta a hdd-sben irták volna,hogy ilyenkor a fej pozicionál,de kb lövésem sincs ennek a valóságtartalmáról.
Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#46465) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

Hozzájutottam aprópénzért egy 2TB-os WD winyóhoz,váltanám a régi 500-as merevlemezemet (nagyon szűkös már)

Sentinel ezt mutatja,az jó hír,hogy nincs bad sector,de szerintetek merjem rábízni az "életem" ? :D egyébként egy gyári HP brand gépből van kivéve :)

Annyi biztat,hogy a régi Hitachi 500-nál több,mint 31000 ezer adatkapcsolati hibát mutat ( mint rájöttem egy régebbi alaplap sata vezérlője hozta ezt ki belőle,de miután drivert frissítettem rajta,azóta a szám nem növekedett,sőt visszaállt 100%-ra,azóta 3 alaplapom is volt és tökéletesen működik a kis 500-as )

Gondolom ennek is valami ilyesmi baja lehetett,mit gondoltok erről ? :)

underground techno will never die

(#46466) ALFA válasza dealerman (#46465) üzenetére


ALFA
senior tag

smart képe és a sebességtreszt képe mutatná a valóságot a döntéshez.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46467) liksoft válasza Milka 78 (#46464) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagy valószínűséggel hibás tápellátás miatt hibásan írhatott, és azt teszteli folyamatosan. Mentést javasolnék róla míg lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46468) brandarchi


brandarchi
tag

Sziasztok

Haverom fogta a merevlemezt és úgy mint egy külső hdd-t le formázta...egy másik gép segítségével

Most meg megkért, hogy segítsek rendszert rakni. Az a baj, hogy mikor bootol a pendriverol és előjön a telepítő akkor sajnos nem talál particiót ahová telepítheti. Ez gondolom a formázás miatt van...no de bioson belül meg lehet ezt oldani? Vagy a merevlemes megy a kukába?

Galaxy Alpha

(#46469) pjen válasza brandarchi (#46468) üzenetére


pjen
félisten

Ha benne a HDD a gépben először meg kéne nézni,hogy a bios látja e?Lehet nem jól van csatlakoztatva.

(#46470) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Hp Pavilion 15 laptopom eléggé lassú, vétele óta. Lehetséges, hogy a hdd lassú benne?
[kép]

(#46471) dugo_ válasza ReSeTer (#46470) üzenetére


dugo_
veterán

Pont olyan gyors, mint bármelyik 5400-as notivinyó. Nem való rendszer alá. Tegyél bele SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#46472) Milka 78 válasza liksoft (#46467) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk pont most mozgattam meg rajta 800gb filmet,külső házban,dokkolóban és hotswap-be,így elképzelhető hogy valamit hibásan írt fel,mert ki be húzgáltam+a hotswap is feladta a harcot..Egy formatálas megoldhatja ezt a problémát,vagy ennek ennyi,esetleg tesztelhetem,kimutathatom a hibát valami tesztelő progival?
Köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#46473) ReSeTer válasza dugo_ (#46471) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ez a pont annyira lassú, az azt jelenti, hogy érezhetően lassabb mint egy asztali WD RED? Mert ahhoz tudom hasonlítani, de ahhoz képest minden tekintetben lassabb.

(#46474) dugo_ válasza ReSeTer (#46473) üzenetére


dugo_
veterán

Szekvenciális írás/olvasásban gyorsabb. Meg gondolom asztaliban erősebb vas is van alatta, azt is érzed. Egy gyengébb noti lassú HDD-vel elég szenvedős.

(#46476) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Köszönöm, akkor majd ssd.

(#46477) carl18


carl18
addikt

Üdv mindenki! Az a gondom hogy elkezdett adathiba lenni a gépemnél, szóval már 2 órája ezel szenvedek, napok óta csökken a HDD sentinel mellet a teljesítmény jelenleg 87%-nál tart sikerült megállítani. Kábeleket kicseréltem nem változott semmi, benéztem biosba valamit állitgattam + kihúzta minden mást a gépből csak a 1 terrás SSHDD van a gépembe és most tökéletesen fút, a hibák elmúltak. Az 1 terrás merevlemez mellé egy 320 gb-os 2,5 colos laptop merevlemez van bekötve meg egy Sata-s LG dvd író. Mind ezt egy ASUS P8Z68-V Pro
alaplapban. Tápegység hiba kilőve mert most ugyan arról fút ami idáig, tápom Chieftec CTB-450S, másfél éve vettem sirtec belsős. Véleményeket kikérnék mit próbáljak meg?
Mikor a hibák jelentkeztek a Dirt showdown orrba szájba laggol, most hogy elmultak simán fút 80 fps körül.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#46478) carl18 válasza carl18 (#46477) üzenetére


carl18
addikt

Na beléptem biosba megnéztem AHCI a mód amibe van, ezen volt alapból visszont a merevlemez neve fölött volt egy olyan hogy Hot plug és arra nyomtam hogy enabled. Az pontosan mit takarna. Na szerintem vissza kötöm a DVD-t és a másik merevlemezt megnézzem vissza tér-e a hiba. :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#46479) varmi2 válasza carl18 (#46478) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az ahci enyik tulajdonsága az ide-vel szemben, hogy elvileg menet közben is kivehető a hdd. Ezért van a hot plug lehetőség. De természetesen a wint futtató hdd-t ha kiveszed menet közben ősszeomlik a windows. Tehát ez csak elméleti lehetőség, más hdd kivehető, bár nem alkalmazzuk.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46480) carl18 válasza varmi2 (#46479) üzenetére


carl18
addikt

Oké köszönöm! Na mindegy az a lényeg elmúlt ez a HDD hiba! Össze raktam újra a gépet most Idle módba van ACHi helyet, Az okozhatott gondot hogy most nézzem alapból 6 csatlakozó van 4 sima 2 db 6 gb/s. A legfelső 2 meg a gyártó szerint raid célból rakták rá és én a SSHD Seagate winyomat a raidhoz kötöttem be.
Most átkötöttem a sima 6 gb/s és a rendszer durván 10 másodperc alatt kész is. Idáig az volt a bajom hogy volt hogy másfél 2 perc is volt a rendszer betöltés SSHD-vel :S nem tudtam mi baja a gépnek, azt hittem vírust kapott.

Utolsó kérdésem az volna hogy most ezek a hibák HDD sentinelbe benne maradnak? csak így elég zavaró hogy 87%-os a winyom.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#46481) RockFonok


RockFonok
tag

Sziasztok!

Szerintetek hamarosan tönkremegy a merevlemezem?

Semmi gond nincs vele, csak a hard disk sentinel ezt mutassa:

Előre is köszönöm a segítséget!

(#46482) dealerman válasza ALFA (#46466) üzenetére


dealerman
senior tag

Kicsit féltem,hogy ez csak 5400-as,de még így is gyorsabb,mint a régi 500 as Hitachi :))

CrystalDiskMark 5.2.1 x64 (UWP) (C) 2007-2017 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 120.337 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 112.450 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 1.752 MB/s [ 427.7 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 1.576 MB/s [ 384.8 IOPS]
Sequential Read (T= 1) : 115.133 MB/s
Sequential Write (T= 1) : 110.523 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 0.538 MB/s [ 131.3 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 1.453 MB/s [ 354.7 IOPS]

Test : 500 MiB [E: 17.8% (331.1/1863.0 GiB)] (x5) <0Fill> [Interval=5 sec]
Date : 2017/02/03 3:32:28
OS : Windows 10 Professional [10.0 Build 14393] (x64)

underground techno will never die

(#46483) varmi2 válasza RockFonok (#46481) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hamarosan?
Az több, mint 3 év. DE ez a becslés nem sok mindent jelent. Ne foglalkozz vele.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46484) pjen válasza varmi2 (#46483) üzenetére


pjen
félisten

Egy év=365 nap. :)

(#46485) Fényhozó


Fényhozó
tag

Sziasztok!

Még1x megpróbálkozom, mert az előző hsz-emre nem jött válasz.

Szóval ha rámásoltam egy hdd-re adatokat, amik rendszer újra telepítése után nem látszódnak, (Se Total Commander, se a Windows fájl kezelője nem látja.) de biztosan a vinyón vannak, mert a hdd-n levő helyhasználat azt mutatja, az mitől lehet?

Ha találkozott volna vki. hasonlóval, és tudja a megoldást, kérem segítsen nekem is. :)

Előre is köszönöm. :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#46486) RockFonok válasza varmi2 (#46483) üzenetére


RockFonok
tag

Csak azért aggódtam nehogy a kondíciója lejeb csökkenjen. Mostanában 2db merevlemezem is 4-5 év után jöttek elő a hibák.

Régi gépembe van 1db 1TB WD merevlemez. A HD Sentinel ezt írja:

Néha ezt írja 99% de legjobban 100% a teljesítmény
Hőm: 48 *C ott ír ha a régi gépem megy 1 órát.
kondíció: 52 %

Windows XP van rajta de már nem is működik mert nagyon lassú volt rajta a Windows hiába telepítettem újra, most már minden bekapcsolásnál ezt írja lemezolvasási hiba történt. Próbáltam másik sata kábellal is de úgy sem jó. Most jön a lényeg, én ezt a merevlemezt tegnap ki is szereltem a régi gépemből, át rakjam a mostani képembe ugyan úgy 52% volt a kondíciója, de nagyon lassú lett tőle a rendszer, úgyhogy ki is szereltem a mostani gépemből alig akart le állni a windows 10. A HD Sentinel azt írta jó pár újra indulás volt, volt néha a régi gépem csak úgy újra indult le fagyott kék halál.
Szerinted érdemes még adattárolásnak használni, vagy inkább dobjam ki ?

(#46487) Doky586 válasza RockFonok (#46481) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Szerintetek hamarosan tönkremegy a merevlemezem?"

Sajnos igen. Biztos vagyok benne hogy 20 éven belül tönkre fog menni.. :((
a HDS becslése alapján ha napi 8 órát használod akkor még 8 évet fog bírni. Ha akkor visszajössz többet tudnánk mondani.. :D

(#46488) Milka 78 válasza RockFonok (#46486) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk nekem pont ma hullott el az 1tb Hitachi-m ami kerreget és érdekes lassulásokat produkált.98% kondició ami a reggeli formatálás után 97%-lett.Majd otthagytam miközben feltoltam rá 800gb filmet és délután 4-re 52% lett a kondició...kuka.
Van ilyen is.

(#46489) ALFA válasza Doky586 (#46487) üzenetére


ALFA
senior tag

Ne is mondd, anno a srácoknak adtam a 420 MB-os Maxtort és pár napja mondták, hogy már erősen kerregve indul csak. :O

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46490) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A SATA tápdugó 3 feszültséget ad, egyik a +3.3 Volt. Azt mi használja? Mert Y tápkábelek többnyire 1 MOLEX-ből csinálnak két SATA-t, ott már nincs +3.3 Volt.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#46491) Doky586 válasza tknof1871 (#46490) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A megoldás: a csípőfogó.. és ott se lesz.. ;]

(#46492) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Van egy olyan problémám, hogy nem tudok törölni 2 fájlt egypartícióról, mert azt mondja a win, hogy az elem nem található. A másik érdekesség a 2 1kb-os fájlt neve: ЃϵϳЅЂϿϽϯІχϯπρЂϻϵЉЃϵϳЅ, ЃϵϳЅЂϿϽϯІχϯπρϴϱЄϱЃϵϳЅ. A harmadik, hogy ezen a 2 fájlon kívül már nincs más a partíción, mégis 14, 8GB foglalt a 292GB-os partícióból.

Nyilván majd leformázom, de ezt mi okozhatja?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46493) SP4C3 válasza ArthurShelby (#46492) üzenetére


SP4C3
veterán

Olyat olvastam, hogy valami securom files. Máshol pedig azt írták, hogy a büdös noob xp tetejére húzta a win7-et indokolatlanul, és attól "jött létre" ez a 2 remekmű. Format.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46494) Doky586 válasza ArthurShelby (#46492) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a 2 fájlon kívül már nincs más a partíción"
Javaslom töröld a partíciót... ha a megoldás érdekel..

Ha pedig az hogy mi okozta: szerezd be a világ összes hibás és vírusos programját és próbálgasd melyik okozza.. :P

(#46495) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Sziasztok! Az egyik ismerősöm pár hónappal ezelőtt megkért, hogy telepítsem újra a számítógépét, mert windows 8.1-es volt a gépen és rátelepítette a windows 10-et, de sajnos problémásan kezdett működni a gép. A telepítés előtt megnéztem a winchestert Hard Disk Sentinellel és a 227 hibás szektort jelzett, a program azt javasolta, hogy figyeljem tovább a winchester működését.
Újratelepítettem a gépet Windows 8.1-gyel (jogtiszta verzió), jól működött. Pár hónap elteltével újra gondok lettek a géppel. A Onedrive nem tud szinkronizálni, az ikonja hol feltűnik az értesítési területen, hol megjelenik, de ha rá akarok kattintani, akkor megint eltűnik. Az Microsoft honlapján lévő minden tippet, amit lehetett kipróbáltam, de nem használtak. A Onedrive hibákat felkutató program szerint nem kapcsolódik internethez a gép, pedig igen. Más gondok is jelentkeztek a géppel, valahogy mindig produkál valami hibát. Úgy gondoltam, hogy egy újratelepítés javíthat a helyzeten, de közben aggaszt a 227 szektor hiba, hogy nem az kavar-e be a gép működésébe. Mi a véleményetek érdemesebb lenne egy új winchestert beletenni vagy más lehet a gond? Köszönöm a válaszokat! :)

(#46496) TBone


TBone
tag

Sziasztok! hp6730b laptopban néz ki úgy, hogy a hdd megadta magát szerintem: gyakori kék halál (7a, c00000e kódokkal), bekapcsolás után néhány perccel random lefagy a gép (egér mozog, csak éppen tölt, és minden ablakra kiírja h nem válaszol, ez után jön gyakran a bluescreen). Ma pl egy ilyen ujraindulás után a biosból nem töltött tovább, kiírta, hogy nem észlelhető hdd... aztán újraindítottam, onnan már betöltötte a rendszert, de az említett probléma továbbra is fennált. És mindezt frissen telepített win7-el is produkálja. A hd sentinel alapján 88%-ös és kiváló.... Jól érzem hogy a hdd kuka és azt kéne lecserélni?

(#46497) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Csináltam valamit a Windows Xpben az egyik partícióval, még jó a Win XP-ben , de a Windows 7-ben nem látom és a lemez kezelőben nem tudok betűt adni a partíciónak, feltelepitetem egy partíciós programot, és az látja a partíciót és a benne lévő könyvtárakat is de azzal sem tudok betűt adni neki.
Segítsetek

Ezt írja ki a lemezkezelőben, ha próbálok betűt adni a partíciónak.
A műveletet nem lehetett befejezni, mert a lemezkezelés konzolnézete nem tükrözi az aktuális adatokat

[ Szerkesztve ]

(#46498) liksoft válasza Abrion (#46497) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Egy szóban van a lényeg. VALAMIT. Na ezt kéne kideríteni, mi is volt?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46499) hundai válasza Abrion (#46497) üzenetére


hundai
aktív tag

Win telepítőben töröld /formázd a partíciót hátha úgy jó lesz.

-Wake up Neo!

(#46500) liksoft válasza hundai (#46499) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, az adatokat azért nem szeretné elveszíteni róla.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.