Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46351) sum-blink válasza pjen (#46349) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Egy hét csak a bevizsgálás, nem túl kézségesek. Elég messze is vannak, de valami közelebbibe beviszem majd. Megnéztem itthon másik gépen is, ott is kattog, azért érdekelne az ilyen vinyók emberi áron javíthatók-e.

(#46352) SP4C3 válasza flatline#2 (#46350) üzenetére


SP4C3
veterán

Chkdsk?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46353) pjen


pjen
félisten

Sziasztok.Tudom nem pont ide tartozik,de meg kérdezem:van egy csomó filmem lemezen,át akarom írni egy HDD re.2,5 öst gondoltam,ritkán használva.Milyent vegyek? :R :R :R

(#46354) King Unique válasza pjen (#46353) üzenetére


King Unique
titán

Ezt inkább a téma topikjában kellene megkérdezned, ahol egyébként van összefoglaló is ajánlott típusokkal. —► Milyen merevlemezt vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#46355) pjen válasza King Unique (#46354) üzenetére


pjen
félisten

:R átraktam oda.

(#46356) soneec


soneec
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Van egy Wd elements winyom es a mai nap az istenért sem akarja felismerni a win10. De ha rá dugom a tv/xbox ra akkor minden tartalmat látok és el is indul. Usb eszköz kezelőben látom a winyot, de mint meghajtó nem jelenik meg. Esetleg valami ötlet erre?

(#46357) King Unique válasza soneec (#46356) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Mondjuk azt nem ártott volna megadni, hogy pontosan milyen (2,5" / 3,5", modellszám) külső HDD, milyen fájlrendszer van rajta, a rendszerben más helyütt megjelenik-e stb...?

Ha pl. a TV és társain rendben működik, akkor talán nincs nagy baj vele. Viszont, ha valamilyen linuxos fájlrendszer (Ext / XFS) van rajta, akkor a Windows nyilván nem fogja (rendesen) kezelni. De attól még eszközkezelőben a lemezmeghajtóknál, illetve lemezkezelőben meg kellene jelenítenie.

Szóval több infót, akár screenshotokat please! :)

[ Szerkesztve ]

(#46358) soneec válasza King Unique (#46357) üzenetére


soneec
tag

Ez egy 2.5" 1Tb winyo modellszáma: wdbuzg0010bbk

két partíció van rajta Ntfs - Fat32

A tv-n és az xboxban tökéletesen működik látok minden képet és elindulnak a játékok is.

De ha pc re dugom nem jelenik meg a saját gépbe és a lemezkezelőbe se.

[Csak ezt látni a beállításokba][/L]Csak ezt látni a beállításokba

[ Szerkesztve ]

(#46359) Doky586 válasza soneec (#46358) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

és mit mutat a lemezkezelő..?

(#46360) soneec válasza Doky586 (#46359) üzenetére


soneec
tag

Ott nem jelenik meg egyáltalán. Sikerült kiprobálnom egy másik pc-n win7 azon tökéletesen működik. Hiába törlöm az illesztő programot nem akar menni esetleg vaalmi ötlet?

(#46361) King Unique válasza soneec (#46358) üzenetére


King Unique
titán

Épp akartam is említeni, hogy próbáld ki másik gépen, másik OS alatt. Ha ott, valamint a másik 2 készüléken ok a külső HDD, akkor egyértelműen nálad nem stimmel valami.

Az eszközillesztő eltávolítását egyébként a fentebb említett módszerrel célszerű csinálni. Illetve az OS topikjában volt szó nemrég érdekes dolgokról —► [link], [link]. Tehát célszerű másik portban is kipróbálni, a rendszert újraindítani stb.

Az eszközkezelőben egyébként látszik az alaplap gyártójának spéci megoldása, de azt nem tudom, hogy ez a sebesség növelésén kívül mennyire befolyásolja egy USB-s háttértár alapvető működését.

[ Szerkesztve ]

(#46362) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Lassan 8 éves merevlemezem ( Samsung Spinpoint F1 1TB ) idáig tökéletesen működött, a S.M.A.R.T. be van kapcsolva és folyamatosan megy az utóbbi pár évben a háttérben a Hard Disk Sentinel és eddig nem érzékelt hibát 100%-os volt a merevlemez. Most azt írja: "A lemez felpörgése során előfordultak problémák 1 alkalommal. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység)" és lecsökkent a kondíció 97%-osra. Van-e okom megijedni?

(#46363) soneec válasza King Unique (#46361) üzenetére


soneec
tag

Köszönöm a segítséget be is bizonyosodott!

Megoldódott a probléma. Lemez mentés után újra formáztam az egészet plusz leszedtem minden illesztő programot , asus drivert most már tökéletesen működi.

Valamiért driver ütközésem lehetett csak fura hogy pont ugyan olyan típusú másik winyonál nem jelentkezett a hiba.

(#46364) Fényhozó


Fényhozó
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy reinstall előtt átmásoltam az adataimat egy 500GB-os vinyóra, amin egyébként az új rendszerem van, és olyan problémám van vele, hogy egy újraindítás után eltűnt a mappa, amibe a dolgaimat másoltam. :Y
Fizikailag még biztosan a vinyón kell legyen, legalább is a helyfoglalás ezt jelzi. Nem hinném, hogy a vinyóra telepített Win10 elfoglalna vagy 150GB-ot, mert ennyi hiányzik az 500-ból, vagyis az adataimnak még biztosan ott kell lenniük, csak valamiért nem látom azt a "Dolgaim" nevezetű mappát, amibe a dolgaimat másoltam. :
Ötlete valakinek?

Előre is köszönöm. :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#46365) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Satas fejhibás vinyót szerintetek hol és mennyiért javítanak?

(#46366) pjen válasza sum-blink (#46365) üzenetére


pjen
félisten

Például a Kürt biztos javítja.Szerintem nem lesz olcsó,sőt,drága lesz.

(#46367) sum-blink válasza pjen (#46366) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Azt tudom, hogy ott javítják, de ott nagyon elszállt árak vannak. Valami emberi megoldás nincs?

(#46368) SchumiBácsi válasza sum-blink (#46367) üzenetére

Van: szerzel egy vagy több működőképes fejet ami együttműködik a jelenlegi meghajtóddal. Megbontást követően ha parkolóvillás akkor kiemeled előbb a tányérokat majd a karokat. Elvégzed a fejcserét, majd a karok után visszateszed a tányérokat és összerakást követően mehet a tesztüzem. Ha viszont még egy igen régi lemezen parkolós a megoldás gőzöm sincs hogyan oldható meg a fejcsere de sztem bonyolultabb lesz. Minden esetben ügyelj arra hogy por ne kerüljön a szerkezetbe mert a hatás hasonló lehet mint amikor egy 20kilós acél súlytárcsa 2méterről a lábadra esik.

Fentebb vázolt bármely megoldás végrehajtása kizárólag a te saját felelősséged ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46369) Doky586 válasza sum-blink (#46365) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem érdemes javítatani. Ki kell dobni és venni egy újjat..! :K

'HDD probléma (nem adatmentés)'

(#46370) sum-blink válasza SchumiBácsi (#46368) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszi. Sajnos ennyire nem vagyok műszaki zseni. Valahol bevállalnak ilyet? (A Kürtöt leszámítva ahol 150-400 ezer Ft.)

Doky: a rajta levő cuccok miatt ragaszkodom hozzá.

(#46371) pjen válasza sum-blink (#46370) üzenetére


pjen
félisten

Nem is hiszem,hogy bárhol is megjavítanák,lementik róla az adatokat és kidobják.Szerintem itt a PH-n is vannak adatmentők,próbálj rá keresni.Például keresd Liksoft fórum társat,hátha tud segíteni.Egyébként egy HDD javításához alap egy "TISZTA SZOBA".

[ Szerkesztve ]

(#46372) sum-blink válasza pjen (#46371) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszönöm. Írok neki. Van esetleg külön topic ahova beírjam? Remélem emberi árat kérnek érte.

(#46373) sum-blink válasza pjen (#46371) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Megkérdeztem, ugyanúgy 100 ezer Ft. Irreálisnak tartom ezeket az összegeket.

(#46374) ALFA válasza sum-blink (#46373) üzenetére


ALFA
senior tag

Csinálj magadnak egy tiszta szobát, és akkor már helyszínre jöhet a mester, és akkor csak az órabérét kell megfizetned. :K

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46375) pjen válasza sum-blink (#46373) üzenetére


pjen
félisten

Én mondtam,hogy drága lesz.Az az adat ami csak egyhelyen van,nem lehet fontos.

(#46376) Doky586 válasza ALFA (#46374) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"..egy tiszta szobát..."
Az a szoba ahol ha egy könyv leesik, a por nem száll 1 méternél magasabbra, már tisztának számít? (nehogy már hetente takarítani kelljen - az túl nagy ár lenne)... :C :Y

(#46377) sum-blink válasza pjen (#46375) üzenetére


sum-blink
aktív tag

20 vagy 30 ezer Ft is drága lenne, de megfizethető. Ilyen szobát nem tudok prezentálni. Az adat egy helyen volt, hibáztam, ám ettől még nagyon fontos és át akartam másolni, de addigra késő lett. Az okos ember más kárán...

(#46378) ArthurShelby válasza sum-blink (#46377) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Okos ember más kárán gazdagodik meg (sírkövesek, ügyvédek, adatmentők)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46379) sebgutkopf válasza King Unique (#46323) üzenetére


sebgutkopf
őstag

:R :R
Ma is tanultam valamit és milyen hasznosat. Köszi! :K

(#46380) sebgutkopf válasza Mika1227 (#46326) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A házad szellőzése nem lehet valami acélos. Valószínűleg valami légáramlás mentes övezetbe száműzhetted szegénykét, vagy közel van a géphez a radiátor.
Ahogy látom a valaha volt maximum az 63C (valószínű nyári emlék) az pedig még nyáron 35 fokos szobában is sok, most télen pedig a 48 elég nagy többletnek tűnik egy átlag nappali 20-24 fokjához képest.
Viszonyítás képpen nálam a vinyók 31-32C-osak most télen 23C-os szobában (az ssd-k meg 27 fokosak).

Persze az is lehet, hogy ez a vinyód már öreg konstrukció (ha jól látom 80 Gb-os) és akkor talán más volt a norma, vagy a motor kenése már nem a régi és ezért melegszik jobban. Én fontos adatot már nem tennék rá.

(#46381) sebgutkopf válasza flatline#2 (#46338) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Vannak partíció visszaállító és adatmentő programok, talán azokkal még érdemes lenne megpróbálkozni.

(#46382) sum-blink válasza ArthurShelby (#46378) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Na ez tökéletesen igaz sajnos.

(#46383) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Érdekes dolgot vettem észre a HD Sentinel megnyitása után.
A külső Samsung Story (SATA-2 és USB 2.0 csatlakozású) tárolómon a szektoronkénti bájtok száma: 554
A "C" meghajtómon (szintén SATA-2) a szektoronkénti bájtok száma: 512
Mindkettőn egyformán 512 kellene lennie a szektorméretnek vagy tévedek?
(A fájlrendszerem NTFS.)
Mi a véleményetek?

(#46384) Mika1227


Mika1227
őstag

Ha kattog a vinyó és nem látja a gép akkor annak annyi?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#46385) Mészi Zoli válasza Mika1227 (#46384) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Nem biztos. Lehet, hogy nem kapja meg a szükséges áramot.
A tápegység másik ágára rakd át szerintem először, hátha megoldódik.
Már jártam így.

(#46386) Mika1227 válasza Mészi Zoli (#46385) üzenetére


Mika1227
őstag

Kipróbálom! Köszi!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#46387) Mika1227 válasza Mészi Zoli (#46385) üzenetére


Mika1227
őstag

Sikerült, működik!!!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#46389) King Unique válasza Mészi Zoli (#46383) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A program egyértelműen zöldséget ír, ugyanis 554 eleve nem lehet...De ez USB-n nem meglepő, mivel bizonyos információkat ferdíthet az OS felé, illetve ezáltal egyes programok nem tudják azokat rendesen kiolvasni.

Ráadásul az említett program csak magára a HDD-re vonatkozó alap szektorméretet jeleníti meg, ellenben USB-n a logikai / fizikai szektorméret-kezelés ettől eltérő is lehet. Windows alatt ezért ezt más módszerrel célszerű lecsekkolni, amelyről korábban egy másik topikban volt szó. Amúgy nekem is van egy ilyen külső HDD-m és annál szintén 554-et ír a programnak még legújabb verziója is. Ellenben parancssorban már 512 bájt / 512 bájt, ami nyilván hihetőbb. Maga a screenshot ugyan egy másik USB-s háttértár értékeit mutatja, de egyébként ugyanilyen a Story esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#46390) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

a "sectorinfo" helyett"ntfsinfo" -t kell írni az "fsutil fsinfo" után. (WinXP)
512 -t írt ki.
A HDS lehetne pontosabb. A formázás mindig teljes és automatikus szektorméret beállítással történik nálam.

[ Szerkesztve ]

(#46392) sum-blink válasza Mika1227 (#46387) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Akkor tán még van reményem nekem is...

(#46393) Mika1227 válasza sum-blink (#46392) üzenetére


Mika1227
őstag

Most meg az a gond, hogy 100%-on megy a vinyó és nincs se írás se olvasás! Mi lehet a gond valaki?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#46394) Mészi Zoli válasza Mika1227 (#46393) üzenetére


Mészi Zoli
tag

Ez tényleg érdekes. Másolsz a lemezre és lefagy a rendszer?
Megnyitsz pl. egy Word fájlt és lefagy?

(#46395) Sanchez638 válasza Mika1227 (#46393) üzenetére


Sanchez638
addikt

Gondolom tele van bad szektorral és kerülgeti a fej.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46396) Kékes525


Kékes525
félisten

Véletlenül szabálytalanul kapcsoltam ki a külső e-satás vincseszteremet adatmentés után körülbelül 5 perccel. Kihúztam a tápáram csatlakozó zsinórt. :W Bekapcsolás után a lemezellenőrzés nem mutatott semmi hibát. (A SMART is változatlanul tökéletes). Lehetséges ez? Az "enable safety remove disk" van beállítva a controller illesztőprogramjában. Windows 7 64bit pro az operációs rendszerem. Lemez vezérlő,"Marvell 91xx SATA 6G Controller (AHCI) [VEN: 1B4B, DEV: 9172] Verzió: 1.2.0.1049, 1-26-2016" Aggódnom kellene az adataimért? Érdemes teljes összehasonlítást futtatnom? Legalább 4 óra...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46397) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Emberek, arra mekkora esély van, hogy a tökéletes vinyó, átemelve az új gépbe elromlik?
Mert nagyon úgy néz ki ez történt...
Adott egy 7 éves SAMSUNG F1 1TB 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ.
Szombatig tökéletesn használtam a régi gépemben. Most raktam össze az új konfigot, de ezt a hdd-t átemeltem a régiből.
Az előző alaplapom SATA2ős, ez SATA3as, de nem hiszem hogy ez baj lenne.
Eddig csak adattárolásra volt használva, most viszont raktam rá játékot is és innét futtattam.
Tegnapig nem is volt vele baj, aztán elkezdett hangosan "zakatolni". Olyan hangja van, mikor egy ventillátor proppellerei beleütköznek mondjuk egy kábelbe. Ez bekapcsolástól kezdve 10mp-ig tart, utána hangtalan.
Fél napig így használtam, ma viszont már fel sem ismeri a gép, még a BIOS sem. Megpróbáltam más slotban, ott se :(

Mi lehet a gond? :F

(#46398) pjen válasza Kékes525 (#46396) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem megúsztad,áramszünetnél sem hal meg a fél ország HDD-je.

(#46399) Kékes525 válasza pjen (#46398) üzenetére


Kékes525
félisten

Az lehet, hogy a "enable safety remove disk" beállításnak is köszönhetem? Azt hiszem ez azonnal kiíratja az adatokat a memóriából a HDD-re.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46400) pjen válasza Kékes525 (#46399) üzenetére


pjen
félisten

Öszintén?Nem tudom.Mult héten 2x is sikerült helyi áramszünetet okoznon.A gép de volt kapcsolva és nem történt semmi.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.