Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47201) B4ndiBuild3r válasza King Unique (#47199) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Köszönöm ez nagyon sokat segített, főleg az irományod a Live Linux-ról. :C

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#47202) SP4C3 válasza HELLAFLUSH (#47200) üzenetére


SP4C3
veterán

Van és ez a hdd kuka. Ha van rajta fontos adat, akkor mentsd le és formázd a lemezt (lassú formázással), formázás után mégegy állapotfelmérés, tesztelés, ha továbbra is instabil sector-ok jelennek meg, akkor vége van, de már így sem használnám.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47203) HELLAFLUSH válasza SP4C3 (#47202) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

szuper :(
de vajon mitől romlott ennyit az állapota 1-2hónap alatt? akkor még 81%-os volt.

(#47204) Sanchez638 válasza HELLAFLUSH (#47203) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tápegység? Rázkódás? Csatlakozások..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#47205) SP4C3 válasza Sanchez638 (#47204) üzenetére


SP4C3
veterán

Öregedés, túlmelegedés jóval valószínűbb.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47206) Sanchez638 válasza SP4C3 (#47205) üzenetére


Sanchez638
addikt

Van pár badszektoros Maxtor hdd-m 2100napos kb.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#47207) SP4C3 válasza Sanchez638 (#47206) üzenetére


SP4C3
veterán

Szuper, nekem is van, gyártótól függetlenül. És?

Sőt egy szellemjárta seagate-em is van, ami gyenge sector-okat produkál, mindig máshol, és mindig soft bad sectorok.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47208) DrDobos válasza SP4C3 (#47207) üzenetére


DrDobos
őstag

Ha már itt tartunk, az épp 3 éves, Sentinel szerint 300 napot használt WD Blue-m is 2 hét alatt romlott 30%ot, valószínű ő is meg fogja adni magát..:(

Samsung Galaxy A55 5G

(#47209) SP4C3 válasza DrDobos (#47208) üzenetére


SP4C3
veterán

GARANCIA!

Visszaviszed és megmondod, hogy ez egy darab __AR. Ipari hulladék.
Lehet csak balszerencséd volt vele, kicserélik egy ugyanolyanra.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47210) DrDobos válasza SP4C3 (#47209) üzenetére


DrDobos
őstag

A bluekra 2 év van :(

Samsung Galaxy A55 5G

(#47211) SP4C3 válasza DrDobos (#47210) üzenetére


SP4C3
veterán

Hát akkor mentés, formázás, esetleg hddreg. Hihetetlen, hogy csak ennyit bírt ki. Lehet nem volt elég neki a szellőzés.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47212) DrDobos válasza SP4C3 (#47211) üzenetére


DrDobos
őstag

Elkepzelheto. Ugyanakkor sosem mertem magas hofokot, elmeletileg 40 fok fele sosem ment.

Samsung Galaxy A55 5G

(#47213) pjen válasza DrDobos (#47212) üzenetére


pjen
félisten

40 fok biztos nem volt sok.Melóhelyen volt két 40 gigás HDD,2006-2015 között ment hibátlanul,élére állítva,néztem sentinelt a max 65 fok volt.Akkor esm volt hibás csak félre lett rakva.

(#47214) DrDobos válasza pjen (#47213) üzenetére


DrDobos
őstag

Sentinel max 41 fokot ir. A tapom se noname, 500W-os megbizhato, ennek a konfignak biztosan eleg..

Samsung Galaxy A55 5G

(#47215) pjen válasza DrDobos (#47214) üzenetére


pjen
félisten

Fogyasztói társadalom van,ami elromolhat az el is fog.Most már legalább nem olyan drága.

(#47216) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Van valami mód rá hogy SCSI U320 merevlemezeket asztali gépembe tudjam kötni?
PCI bővítőkártya vagy valami? E-bayen találtok, de magyar oldalakon nem :(

Illetve ha nem lehet megoldani akkor van rá valami módszer hogy a szerverben raid vezérlő mögött tesztelni lehessen a merevlemezeket? Mert a HDS nem látja őket a raid miatt.

Köszi.

(#47217) Doky586 válasza rocketry23 (#47216) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Persze hogy megoldható. Veszel egy scsi controller kártyát is. Eszerint már találtál is eBay-en.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#47218) rocketry23 válasza Doky586 (#47217) üzenetére


rocketry23
tag

Igen, de valami hazai megoldást szeretnék, de itthoni boltokban nem találok. (vagy nem tudom mit írjak a keresőbe, mert ahogy próbálkoztam semmi találat) :R

(#47219) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Első
Második

Erre valaki? Használjam tovább gondtalanul, vagy féljek, hogy egyik napról a másikra megadja magát?
Esetleg tudok tenni valamit érte?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#47220) Kékes525 válasza AssAssynn (#47219) üzenetére


Kékes525
félisten

Jobb félni mint megijedni. Legyen mindig naprakész mentésed. A melegedésre ügyelj. A kábelcserét azért tedd meg. Tegyél fel egy minőségit adat és táp kábelt. átmeneti javulás akkor várható, ha kábel probléma (is) volt. Valószínűleg azzal lassítani tudod az elhalálozását.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47221) AssAssynn válasza Kékes525 (#47220) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm! :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#47222) Segesdy


Segesdy
tag

Helló!

WD my passport 1TB külső hdd-m nem olvassa be egyik gépem sem illetve tv-re volt dugva filmezés miatt de már az sem látja.. villog stb... de semmi. Amikor fogom érzem hogy megy, de van egy ilyen gyorsabban pulzáló érzés is mintha valami nem akarna elindulni benne. Ötletek, vélemények?!

Frissiti az illesztőt, talán megjavul... talán..

Eszközöknél látja és kb ennyi. letudom választani a gépről de sehol nem mutatja, sem sajátgép semmi... :/

[ Szerkesztve ]

(#47223) King Unique válasza Segesdy (#47222) üzenetére


King Unique
titán

Lemezkezelőben megjelenik, illetve ha igen, akkor ott mit mutat?
Csak mert, ha az a gond, amiről ezen hsz-ben volt szó, akkor az még nem feltétlen olyan vészes. Feltéve, hogy a külső meghajtó állapota (HDS) is ok stb. De, ha pl. nem lefoglalt lett, külső adatmentő programok akkor is hozzá tudnak férni a tartalmához.

A problémásabb eset az, amikor az OS magát a lemezt egyáltalán nem jeleníti meg, illetve külső programok sem tudnak hozzáférni. Valamint még az, ha pl. ezen eset mintájára már fel sem pörög az alábbi okból kifolyólag. Ráadásul az említett típusnál szintén integrált megoldás van, ezért felesleges otthon szétszedni! Na meg egy ilyen gyári kiszerelésű modellnél nyilván a garancia is azonnal ugrik, ha megbontja valaki!

[ Szerkesztve ]

(#47224) Zaror001


Zaror001
csendes újonc

Üdv, adott egy WD Blue 1TB EZEX HDD, tegnap este újra indítottam a gépet és egyről a kettőre a Windows 10 kidobott egy Logfiles\Srt\SrtTrail.txt. hibát , na próbáltam egy visszaállítási pontal helyre hozni ami nem segített ugyanis ez sem futott le és semmilyen módosítást nem hajtott végre, a gép alaphelyzetbe állítása a fájlok megtartásával ugyancsak nem hozott eredményt , de viszont a C: partíción rengeteg adat van amire szükségem van, miképpen tudnám valami módon vagy külső HDD-re kimenteni a C: meghajtó adatait vagy valami módon helyre hozni a rendszert hogy az adataim is megmaradjanak? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#47225) King Unique válasza Zaror001 (#47224) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként most nálad a videóban szereplő BSOD van és be sem bootol a gép, vagy igen? Csak mert az említett opciókat lehet speciális rendszerindításból, illetve helyreállítási meghajtóról bebootolva is csinálni.

Ha annyira fontos adatokról van szó, akkor először azokat kellene lementeni és nem a rendszert piszkálni! Valamint a HDD állapotáról is jó lenne tudni valamit! Ha bebootol a Windows, akkor pl. a fájlkezelőben át lehet másolni egy külső HDD-re a cuccokat. Ha nem, akkor másik gépen ki lehet írni pendrive-ra egy Live Linuxot és az eredeti gépre csatlakoztatva meg lehet oldani az adatok lementését az alól is. Vagy magát a HDD-t áttenni egy másik gépbe stb. Aztán az mondjuk a másik, hogy nem véletlenül szokás a rendszerlemezen az adatoknak külön partíciót létrehozni és nem a C-re pakolni azokat...Ha netán pl. újra kell telepíteni a Windowst, akkor elég csak a rendszerpartíciót formázni / törölni, ellenben a másikon az adatok megmaradnak.

A rendszert érintő speciális hibaelhárítással kapcsolatban pedig a Windows 10 topikban lenne célszerű érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#47226) Zaror001 válasza King Unique (#47225) üzenetére


Zaror001
csendes újonc

Igen a videóban szereplő hibáról van szó és innen indítottam mindent, nem bootol be, és nem jutok el a windows rendszerig sem. Egy fél éves HDD-ről van szó, jó állapotban van elméletileg. És két partíció van a vinyón, de a C:-n txt. fájlok és fotók vannak amik kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#47227) King Unique válasza Zaror001 (#47226) üzenetére


King Unique
titán

Ezen hibára a videóban is van egy megoldás, de akad másfajta is. Ezt viszont inkább a téma topikjában lenne célszerű tovább fejtegetni. Ha csökkentett módban elindul a rendszer, akkor az adatok lementését elvileg meg lehetne oldani. Ha nem, akkor az előbb említve voltak erre más opciók is.

[ Szerkesztve ]

(#47228) Zaror001 válasza King Unique (#47227) üzenetére


Zaror001
csendes újonc

Meg próbálom akkor a videóban látott megoldást, ha nem működik akkor kipróbálom a linuxos módszert, illetve a linuxos módszer alatt van lehetőség külső merevlemezre menteni az adatokat attól függetlenül , hogy a linuxot egy 8GB-os pendrivera van telepítve? Köszönöm a válaszokat.

(#47229) King Unique válasza Zaror001 (#47228) üzenetére


King Unique
titán

Az a videó inkább csak példaként volt megemlítve, nem biztos, hogy esetedben az ottani módszer lesz a megoldás. A linuxos cikkben egyébként le van írva, hogy nyilván simán megoldható az alól az adatmentés. Fel fogja ismerni a lemezen lévő partíciókat, natívan kezeli az NTFS fájlrendszert, az USB 3.0-t stb.

Bár, ha a Win10-nél be volt kapcsolva a fast startup, akkor az bekavarhat Linux alatt. De akár ez esetben is meg lehet oldani. Továbbá ezen hsz offos részében említve van Windows-alapú alternatíva is.

[ Szerkesztve ]

(#47230) tipuka


tipuka
addikt

utólag itt is köszönöm King Unique -nak (meg aki még írt itt) a sok segítséget/leírást/linket, minden sikerült. :R

[ Szerkesztve ]

(#47231) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Helló,

Windows 8.1

WD Purple 3T HDD-ről másolok 1GB körüli filmfájlokat egy SSD-re (840 smsung) átlagosan 60-70 MB/s tempóval megy neki. Ez normális? :P nagyon lassúnak tűnik lehet hogy van valami probléma a háttérben?

Mit gondoltok?
A HDD sentinel mindent rendben talál 100%-os eszközökkel...

:R

[ Szerkesztve ]

(#47232) krealon válasza matyiGo (#47231) üzenetére


krealon
veterán

"nagyon lassúnak tűnik"

Probalj HD Tune vagy CrystalDiskMark programmal sebessegtesztet vegezni, hogy kideruljon az elerheto olvasasi sebesseg.

SSD utan, a HDD hasznalat, kinszenvedesnek tunhet.

(#47233) matyiGo válasza krealon (#47232) üzenetére


matyiGo
aktív tag

ránézésre is gáz :D

ez mi lehet, minden más adat szerint rendben van a winyó.
https://prohardver.hu/dl/upc/2017-06/21/38009_xspqowyht9jtwobr_hdtune_benchmark_wdc_wd40purx-64gvny0.png

[ Szerkesztve ]

(#47234) krealon válasza matyiGo (#47233) üzenetére


krealon
veterán

"ránézésre is gáz :D

ez mi lehet, minden más adat szerint rendben van a winyó.
https://prohardver.hu/dl/upc/2017-06/21/38009_xspqowyht9jtwobr_hdtune_benchmark_wdc_wd40purx-64gvny0.png
"

Az alacsony atviteli sebesseg arra utalhat, hogy a teszt futtatasa kozben mas program is hasznalta a winyot, mert maskulonben egy viszonylag kis kiteresekkel rendelkezo, csokkeno gorbet kellene hogy kapj.

Ilyesmit:

(#47235) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok! újra hozzátok fordulnék !
Adott egy 80 gb vinyó sata amivel nincs gond azon van a rendszer s adott egy 500 gb sata 2 merevlemez ő vele gond van lassú rendszert befogja nem tölt be a windows csak lassan hdd sentinel 100 % ir ki mindenre mi lehet a gond vajon?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#47236) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ugyan nem igazi probléma, de mitől van hogy az adattárolásra használt WD RED 3TB-n a partíció 994 gb szabad helyet mutat, ha rámegyek hogy jobb klikk tulajdonságok akkor azt írja, hogy 1,75 TB foglalt, ha pedig belemegyek a merelvemez gyökerébe és mindent fájlt bejelölök ami csak rajta van, akkor meg azt mutatja hogy 1,03 TB a foglalt terület

0,72 TB, azaz 737 Gigám el van tűnve :F

Ez most miért van?
Mit csináljak, mentsem le az adatokat és formázzam le a HDD-t?

(#47237) SP4C3 válasza DeathAdder (#47236) üzenetére


SP4C3
veterán

Rejtett fájlok?
$RECYCLE.BIN mappa?
System Volume Information mappa? :F

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47238) King Unique válasza DeathAdder (#47236) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor célszerű pl. a TreeSize / WinDirStat programokkal is ránézni, illetve külső fájlkezelőkkel, mivel a beépített fájlkezelő nem feltétlen jeleníti meg minden esetben a pontos méretet. Korábban egy másik topikban volt erre egy jó példa: kérdések | válaszok.

[ Szerkesztve ]

(#47239) chopin42


chopin42
őstag

Szevasztok! Van egy wd6401aals-00j7b1 típusú wd black merevlemezem, ami decemberben lesz 8 éves. Hd sentinel 100/100-asnak írja, működési időre 1011 nap 10 órát ír, hátralévő időnek pedig több mint 813 napot. Fél éve kb úgy emlékszem, több mint 1000 napot írt, kell-e aggódnom? Nem túl meleg (41 fok) nem hangos, nem volt vele semmi gond az ég világon. Főleg azért kérdezem, mert olvastam
ezt a bejegyzést, és olyan adataim vannak, amik ha elvesznének..nos a feleségemmel együtt töltött 4 év, + 13 évnyi munka bánná. Ezt a lemezt használnám még az új gépemben, kb januárig, akkor vennék egy wd blue merevlemezt. ha feleslegesen raboltam az időt, nyugodtan töröljék a modik Előre is köszönöm :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#47240) jimmy399


jimmy399
senior tag

ááá, elég gyenge :D

--- N/A ---

(#47241) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Oké :)

WinDirStat már jól mutatja, 1 TB a foglalt.

$RECYCLE.BIN 128 bájt, System Volume Information üres.

Most az egy dolog hogy a win nem mutatja a pontos méretet, de mégis akkor fog betelni amikor ő úgy látja.
Szóval mit tudnék ez ellen tenni? :)

(#47242) King Unique válasza chopin42 (#47239) üzenetére


King Unique
titán

Ha annyira fontos és pótolhatatlan adatokról van szó, akkor alap dolog a biztonsági másolatok készítése! És ez független attól, hogy az az aktuális, egyedüli háttértár épp milyen állapotban van. Ezzel pedig nem feltétlen kellene jövő év januárjáig várni, pláne nem egy 8 éves lemeznél...

Normál esetben a HDS 1000 napot mutat a becsült hátrelévő élettartamnál. Viszont esetedben a pontos adatok, a S.M.A.R.T. infók (példa) nem ismertek. Illetve ez a 813 nap egyébként csak egy becslés és a lemez pontos állapotának megállapításához a különféle tesztek valók.

[ Szerkesztve ]

(#47243) chopin42 válasza King Unique (#47242) üzenetére


chopin42
őstag

Oké, lementem, amit tudok, dea thief:deadly shadowshoz gyártott 13 évnyi textúra, psd, videó, pálya script stb...nem 2 megabyte. Mindenesetre a külső vinyón kutatok valamit. Pontos smart esetében mit nézzek?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#47244) King Unique válasza DeathAdder (#47241) üzenetére


King Unique
titán

Az 1 TB biztosan a foglalt, nem a szabad hely? Csak mert az eredeti screenshoton a középső és a jobboldali értéknek normál esetben nem kellene ilyen eltérést mutatnia. Ha még manuálisan kijelölnek a partíción belül néhány mappát, az más.

(#47245) DeathAdder válasza King Unique (#47244) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hát igen, biztos. Minden elemet kijelöltem (rejtetteket is bekapcsoltam), aztán jobb klikk és összeszámolta hogy 1TB. Ugyanígy a C-n is összeszámolta hogy 26 Gb :)

A D partíció a Sajátgépben azt mutatja hogy 1 TB szabad hely van, és ha jobbklikkel rámegyek a részletekre akkor is azt mutatja, illetve hogy 1,75 TB a foglalt.
Viszont ha manuálisan kijelölök mindent akkor már 1,03 TB a foglalt, vagyis 1,69 TB a szabad hely.

A WinDirStat is azt mutatja, mint amikor manuálisan jelölöm ki.

Egyébként látható még két eszköz, C az SSD, az E egy pendrive, és ott ugyanazt mutatja a Sajátgép is mint a WinDirStat. Kivéve a D-t, ott valahova több mint 730 giga el van veszve :D

szerk. egyébként tegnap telepítettem újra a win-t, nem tudom számít-e bármit.

ÉN már csak abban gondolkodom, hogy áthúzom azt az 1TB-t a külsőre és leformázom a D-t :)

[ Szerkesztve ]

(#47246) King Unique válasza DeathAdder (#47245) üzenetére


King Unique
titán

A WindirStat képe alapján valóban 1 TB a foglalt terület, ami érdekes...De azért érdemes lehet más programmal is ránézni, illetve rendszergazdaként futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#47247) DeathAdder válasza King Unique (#47246) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nálam nem a szabad helyet mutatja :N

Tegnapelőtt volt full win reinstall, és 26 giga a foglalt terület a 120-as ssd-n :) a 3,5 gigás USB-n pedig 3,2 gb hely van lefoglalva, pontosan úgy ahogyan a WinDirStat mutatja.

Most fogtam azt a nem egész 1TB-t, amit a win 1.75 TB-nek hisz és az egészet átmásoltam az 1TB-s külső vinyómra (ctrl+a -> ctrl+c -> ctrl+v), majd teljesen letöröltem a D -t (nem formáztam, csak töröltem minden fájlt benne ctrl+a -> shift + del)

Íme az eredmény:

Ez pedig a D tartalma: (rejtetett fájlok megjelenítve)

A vinyó full üres, semmi nincs rajta, WinDirStat szerint 12 giga, a Sajátgép meg azt mutatja hogy 734 giga van rajta :D
Most kap egy lassú formázást, utána remélem jó lesz. Érdekes mindenesetre, legalábbis nekem :B

(#47248) DeathAdder válasza King Unique (#47246) üzenetére


DeathAdder
veterán

Közben látom szerkesztetted a hsz-t csak rámentem este a válaszgombra és most írtam meg. Szóval futtattam rendszergazdaként a WinDirStat-ot és akkor már valóban azt mutatja ott is hogy 734 giga le van foglalva a D -ből.
Tehát 734 giga semmi, sötét anyag, sötét energia, szubatomi elektron részecskék, vagy elképzelni nem tudom mik :DDD

(#47249) Kékes525 válasza chopin42 (#47243) üzenetére


Kékes525
félisten

Melyek a lényeges S.M.A.R.T. paraméterek?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47250) King Unique válasza DeathAdder (#47247) üzenetére


King Unique
titán

Ha a rejtett fájlok megjelenítése opcióval még külső fájlkezelő programok (pl. TC / UC) sem mutatnak semmit, akkor érdekes a dolog...Ilyenkor egy másik Windows / Live Linux alatt is rá lehetne nézni, hogy ott mi a helyzet. Vagy esetleg lehetne futtatni pl. egy CHKDSK-t. De, ha már lementetted az adatokat és újraformázod, akkor nyilván felesleges ezekkel szórakozni.

Egyébként itt nem feltétlen a szimpla újraformázás, hanem inkább a teljes újraparticionálás lenne a célszerűbb. Vagyis pl. egy diskpart clean + inicializálás GPT-re + az új kötet létrehozása.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.