Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46801) junior11 válasza Wiz Khalifa (#46796) üzenetére


junior11
veterán

Green lemezek már a Blue sorozatba olvadtak bele (EZRZ széria, 5400-asok szintén), szerintem semmivel sem megbízhatóbbak, sőt. Ott van még esetleg a RED, ha maradni szeretnél a WD vonalon.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46802) THoMZoNE


THoMZoNE
tag

Sziasztok! Egy igen érdekes problémában szeretném a véleményetek kikérni.
Adott egy 2010-es konfig (Asus MA479 Deluxe alaplap + AMD Phenom II X940 + 8 GB DDR2 + GTX285)
Háttértárolónak:
- 3 db Samsung 250GB SATA (több mint 10 évesek, lassúak de eddig semmi bajuk nem volt)
- 1 db Hitachi DeskStar 1,5 TB SATA (2 éves kb)

Namost, vettem egy 500 GB Samsung 840 EVO msata-t SATA átalakítóval (tudom, úgy nem lesz gyorsabb a rendszer, nekem mégis az a régi HDD-hez viszonyítva)

A gond pedig az, hogy most a rendszer ugye SSD-ről fut, a többi HDD vinyó elkezdett kattogó halált játszani. Próbáltam külön külön, mindig elkezdenek kattogni, majd az összes háttértároló eltűnik, majd visszajön (esetenként az SSD is eltűnik, kis gondolkodás után kék halál majd restart, a meghajtókat nem látja, kis leállás után ismét láthatók). HDS-sel az SSD 100%, a Hitachi 100%, a Samsungok közül 2db 90% felett van, egy van ami 82%. Az SSD-n friss Windows 7 Pro X64 fut.,

Szerintetek mi lehet a probléma?

Mások elégedettsége számomra a legfontosabb! - Kérlek értékelj! THoMZoNE.NeT - http://thomzone.net // Piros pont oda-vissza működik!

(#46803) pjen válasza THoMZoNE (#46802) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem kevés a táp,próbálj 1-2 HDD-t lehúzni.

(#46804) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok ;) Van egy western digital caviar black 640GB-os merevlemez nálam és soha nem tapasztalt hangokat hallat. Mintha távolból betonkapalácsszerű klappolás jön ki belőle. Nagyjából 3-10 hertz frekvenciával. Semmilyen tesztprogi nem mond rá rosszat. Van 7 db WD vinyóm,de soha ilyen hangot más vinyóból se hallottam. Tettem fel videót. https://youtu.be/vLj5rwAQbBo

[ Szerkesztve ]

(#46805) djyuri válasza djyuri (#46804) üzenetére


djyuri
őstag

A videót mindjárt javítom. A youtube talált rajta felismerhető zeneanyagot. Most már tudom,hogy ventilátorzúgás,kelepelő hanggal az is egy zene. Éljen a youtube!!! :Y :Y :Y

(#46806) djyuri válasza djyuri (#46805) üzenetére


djyuri
őstag

[link]

Szóljon bárki,akinek van hang. A videó anyagom hibátlan. A youtube szerkesztői menüben tökéletesen hallani. De a nézői linken gyakorlatilag nincs hang.

Ezért most feltöltöttem párszor óriás mellékletként:
1
2
3
4
5

Mindegyiket 20-szor lehet használni.

Köszi

(#46807) THoMZoNE válasza pjen (#46803) üzenetére


THoMZoNE
tag

650W Chieftec, szerintem és 2 PC-s haver szerint is elégnek kell lennie.

Mások elégedettsége számomra a legfontosabb! - Kérlek értékelj! THoMZoNE.NeT - http://thomzone.net // Piros pont oda-vissza működik!

(#46808) pjen válasza THoMZoNE (#46807) üzenetére


pjen
félisten

Azért én megpróbálnám,nem kerül semmibe.

(#46809) t256 válasza t256 (#46786) üzenetére


t256
őstag

Sziasztok!

Visszatérve a problémámra lehetséges az, hogy a hiba forrása egy 250 Wattos tápegység?
Van a házban 2 HDD egy DVDRW és az USB porton mobil rack-ben egy 2,5-ös HDD.

A DVDRW mondjuk ki volt húzva, mert nincs is annyi Sata tápkábel a tápon.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#46810) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok,

Vettem egy WD Purple 2 TB merevlemezt.
Beraktam a gépbe. BIOS látja, eszközkezelő látja de a Számítógépen nem jelenik meg.

Mi lehet a hiba oka? Én hagytam ki valamit/csináltam rosszul vagy a lemez hibás?

Köszi szépen!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#46811) Doky586 válasza QwErTy42 (#46810) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem nincs semmi hiba. Te vagy a hibás..

Inicializáltad? Partíciót létrehoztál? Formáztad? Adtál neki betűjelet?

(#46812) King Unique válasza QwErTy42 (#46810) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég kérdezett valaki hasonló ügyben, amire az alábbi választ kapta. Tehát, ha zsír új a HDD és particionálatlan, akkor esetedben is ez a teendő.

(#46813) QwErTy42 válasza Doky586 (#46811) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem.
Hol kell? :)

Eddig ilyesmit csak Windows telepítésnél csináltam.
szerk.:

(#46812) King Unique Neked is nagyon szépen köszönöm! :R

(#46814) djyuri Neked is hálás köszönet!

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#46814) djyuri válasza QwErTy42 (#46810) üzenetére


djyuri
őstag

Szia.
Az adatlapodon látható Asrock B85 Pro4 alaplap specifikációjában mindent rendben találtam. Elég modern ezekhez a méretekhez.

OK:
Nincs kiosztva betűjel és megformázva sincsen a merevlemezed. (Sajátgépre jobb egér---> kezelés---> lemezkezelés. Itt kiválasztod ezt a vinyót és jobb egér...STB itt már gondolom elboldogulsz.

Üdv

Ui.: A többiek már gyorsabbak voltak :)

[ Szerkesztve ]

(#46815) #25583896


#25583896
törölt tag

Üdv!
Adott egy 3TB Toshiba HDD (DT01ACA300). Egy Sharkoon SATA Quickport XT dokkolóban üzemelt eddig eSATA porton keresztül. Nemrég viszont USB-n kötöttem a gépre, aminek következtében 2TB-os lett... Mármint nem az a gond, hogy MBR lett és csak GPT-re kell konvertálni, hanem teljesen úgy viselkedik, mintha 2TB-os lenne. Próbáltam Windows 10 alatt dokkolóban (eSATA) és Win7 alatt alaplapi SATA porton is, de a lemezkezelő is 2TB-ot lát, hiába GPT. Sőt, a HDSentinel szerint is 2TB... Természetesen semmilyen más particionáló szoftver sem lát többet (diskpart, gparted, EASEUS part. manager).


Mit lehet ezzel kezdeni?

(#46816) Doky586 válasza #25583896 (#46815) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a dokkolód leírásának részlete:

a visszaállítására nincs ötletem..

(#46817) #25583896 válasza Doky586 (#46816) üzenetére


#25583896
törölt tag

Igen, ezt már én is megtaláltam. Azért az elég meredek lenne, ha át tudná írni a kapacitást firmware szinten (márpedig gyanús, hogy ez történt).

(#46818) Doky586 válasza #25583896 (#46817) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Parancssorban dispart és egy clean-t ráereszteni..?

(#46819) #25583896 válasza Doky586 (#46818) üzenetére


#25583896
törölt tag

Köszi a tippet, de már ez is megvolt és semmi változás.

(#46820) King Unique válasza #25583896 (#46815) üzenetére


King Unique
titán

Itt valószínűleg az USB 2.0 lesz a probléma, ugyanis sok eszköznél ezen interfész esetében 2 TB a limit. Ezt a gyártó oldalán is írják. Valamint korábban egy másik topikban szintén volt róla szó: [link], [link]. Illetve, ha a diskpart és egyéb programok sem tudják 3 TB-osra particionálni, akkor ezzel így sok mindent nem lehet kezdeni. Bár natív SATA csatlakozásnál elvileg használhatónak kellene lennie a teljes tárolókapacitásnak.

Tehát külső használat esetén, vagy használod tovább eSATA-n, vagy veszel egy USB 3.0-s dokkolót / külső házat.

[ Szerkesztve ]

(#46821) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Kérdés:

8hdd van a gépemben. ebből 2 pci-os kiegészítő kártyán keresztül.
Néha, ha sleep-be rakom a gépet, utána elfelejti egyik másik hdd-t.
Ha újraindítom a gépet, újra látja az összeset.

Ezt mivel tudom megszüntetni?

Nem a hdd-knek van baja.

(#46822) Vynx válasza King Unique (#46820) üzenetére


Vynx
tag

Nekem is van egy ilyen SHARKOON SATA QuickPort XT USB2.0 v1 (nem az újabb USB 3.0 v2-es) és simán elsőre felismerte a 8TB-os SEAGATE ARCHIVE HDD-met (mind a 8TB-ot látta egyből, még formázás előtt is!) (SEAGATE Archive 8TB 5400rpm 128MB SATA3 ST8000AS0002) Ezzela Quickporttal particionáltam, formáztam és adtam neki betűjelet és mind a 8TB látszik USB 2.0-n is! Nem tudom hogy HDD függő ez a dolog, de szeritem a 10TB-osat is lazán vinné (SEAGATE-ből biztos).

[ Szerkesztve ]

(#46823) Ajjer


Ajjer
újonc

Sziasztok!

A következő témában kérném a segítségeteket.

Konfig. I5 4590; 8GB DDR3; GTX1060; 550W táp (minőségi) Samsung 250gb SSD, és egy
2TB adat tárolásra és torrentre használt WD Green 5400rpm HDD, 1-1TB-ra particionálva.
Az egyik part adatot tárol-nem nézegetem, a másik torrentezik, filmezek is rajta. kb 4 éves
OP: WIN 8.1 PRO WMC
Virusírtó: nincs telepítve. Virust, malware-t nem találtam. (panda - malwarebytes-antimalware)
U-torrent kliens-el torrentezek.
Töredezettség 0%

A probléma: A HDD lelassult. értsd: Torrent, és egy SD film nem fut el egy időben, de néha még egy sd film is akadozik (VLC). Hallom hogy a fej nagyon kotor minden egyed elakadásnál.
Frissen indult gépnél, U-torrent kikapcsolva és nem is ment előtte -
HDD sentinel trial-al méricskétem: Véletlen elérési idő. (2perces teszt) 250ms -es csúcsok
Egyébként a sentinel semmilyen problémát nem jelez, állapot kiváló, hőmérséklet 35fok.
Másolás lassú, de még problémamentesen fut. - frissen indult gépnél. - ha egyszer ment már a torrent kliens (de aktuálisan nem fut), az lelassítja, vagy meg is állítja a másolást.

Kérdés: kezdjek el gyorsan menteni, és kuka, vagy Formázás- ujraparticionálás még esetleg segíthet?

Előre is köszönöm.!

(#46824) King Unique válasza Vynx (#46822) üzenetére


King Unique
titán

Pedig ez a régi USB 2.0-s eszközöknél gyakorta előfordul, illetve a másik topikból linkelt példa is szemlélteti. Viszont ez normál esetben eleve USB-chip & firmware függvénye. Valamint akad példa a 2 TB-os limit ellenkezőjére is, ahol az USB 2.0-s külső ház a gyártó információja alapján már 8 TB-ot tud kezelni. Egyébként itt még az is benne van, hogy a gyártó mekkora tárolókapacitású háttértárral teszteli ezt. Tehát elvileg a specifikációban megadott limit sem minden esetben kőbe vésett érték.

Egyébként az érdekes, hogy egyazon típusú dokkolónál a kollégának a 3 TB-os HDD kezelésével gondja van, míg nálad ok a 8 TB-os is. Viszont a gyártók fenntartják a változtatás jogát, ezért előfordulhat, hogy egyazon típusú eszköz korábban / újabban gyártott modelljeinél más-más chip és / vagy firmware van.

[ Szerkesztve ]

(#46825) Vynx


Vynx
tag

Hát igen ez lehetséges hogy firmware és chip függő is. Egyetértek azzal is, hogy a specifikációban megadott limit fölött is működhetnek nagyobb HDD-kkel .Csak azt nem értem, hogy ha az eSATA-n keresztül hogy nem látja a mind a 3TB-ot, mert ott elvileg jónak kellene lennie, na ez az érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#46826) Vynx


Vynx
tag

Meg az is, hogy az alaplapi SATA porton is csak 2TB-ot lát a lemezkezelő. Lehet, hogy nem is 3TB-osat vett, csak 2-est, lehet át lett a címke cserélve a gyárban vagy a szállító szórakozott egy kicsit? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46827) King Unique válasza Vynx (#46825) üzenetére


King Unique
titán

Azt írta, hogy 3 TB-os van neki és eddig eSATA-n megfelelően működött, valamint gondolom a teljes tárhelyet ki tudta használni. Ellenben USB 2.0-n már nem. Viszont, hogy SATA porton sem, illetve a diskpart és egyéb programok sem tudnak vele mit kezdeni, az már valóban érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#46828) #25583896 válasza King Unique (#46827) üzenetére


#25583896
törölt tag

Valóban így volt, a teljes 3TB elérhető volt korábban.
Közben megoldódott a probléma az MHDD segítségével (NHPA parancs), tehát valószínűleg a dokkoló egész egyszerűen átírta a MaxLBA számot (amit szerintem nem szabadna csinálnia semmilyen körülmények között), így minden úgy kezelte, mintha ténylegesen kisebb lenne a HDD kapacitás. A parancs kiadása és egy restart után megint 3TB lett.

(#46829) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Egy nem folyamatos, hullámzó, nagyon halk és mély búgó hangot hallok a gépházból, ami úgy néz ki, hogy a Hitachi Ultrastar 7K3000 hdd-ből jön. A hangot csak akkor hallom, ha a hdd nem dolgozik, amint elkezd írni, vagy olvasni megszűnik a hang. A winyó a lemeztálcához szilikon pogácsákkal van rögzítve. Ez normális, hogy ilyen hangot ad idle-ben? Kb. 1 mp-et búg, utána 1 mp szünet, majd ismét búg, de ez nem ritmikus, folyamatosan változik, van, hogy több a kihagyás és van, hogy több a búgás is. Remélem érthetően fogalmaztam! :F
Előre is köszönöm a válaszokat!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#46830) gekkoXT válasza morfondőr (#46829) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Ez simán csak interferencia. Az alacsony fordulatszámon pörgetett idle állapotnál könnyebben előjön.
Semmi baja.

(#46831) Ala


Ala
tag

Segítséget szeretnék kérni

Adott egy Dell latitude D830 laptop, amibe a gyári 160 GB-os merevlemez helyett egy 120 GB-os Kingston HyperX Fury SSD-t szeretnék rakni, de a windows telepítésnél nem ismerte fel a laptop azt. Az SSD előzőleg MRB-re lett inicializálva, és NTFS fájlrendszerre lett egybeformázva.

Próbáltam illesztőprogramot keresni, de csak firmware-t találtam.

Segítséget előre is ksözönöm.

(#46832) Doky586 válasza Ala (#46831) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos a Win98 és az XP még nem ismeri a SATA portokat, külön kell beadni telepítéskor a SATA drivert floppyn (de ez nem SSD hanem alaplap függő), de én inkább Win7 vagy újabb OS-el próbálkoznék..

[ Szerkesztve ]

(#46833) Ala válasza Doky586 (#46832) üzenetére


Ala
tag

Win7-tel és win 10-zel próbáltam. Lehetséges, hogy maga az alaplap nem ismeri fel az SSD-t? Bár ezt nem hinném. Esetleg a BOIS-ba kellene valamit beállítani?

(#46834) ggg666 válasza Ala (#46833) üzenetére


ggg666
őstag

Pendrive-ról akartad telepíteni a windowst vagy CD-ről?
Mert pendrive-ról való telepítésnél is jártam már így.

(#46835) Doky586 válasza Ala (#46833) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos egyetlen képet sem mellékeltél, így bármi lehetséges..
Nem mondtad v mutattad hogy a bios felismerte-e a lemezt..?
Nem mutattad a pontos hibaüzenetet.
Nem tudni hogy MS től letöltött eredeti, vagy buherált win..
Nem tudni valóban sikerült-e a letöltés, vagy lemaradt az utolsó 10MB..
Nem tudni nem-e egy hibás pendriveról van-e szó..

(#46836) Ala válasza Doky586 (#46835) üzenetére


Ala
tag

Igazad van, most pótolnám.

A [BIOS] úgy tűnik, hogy nem ismeri fel a lemezt. (remélem ezzel lehet valamit kezdeni)

Ha a formázott merevlemezzel indítom el a gépet, akkor ez az üzenet fogad.

Az op. rendszer teljesen legális tiszta szoftveren keresztüli Windows.

Valóban sikerült a letöltés abból sejtve, hogy pendive-ról történő bootolás során várakozás gondolkozás nélkül indul.

A pendrive nem hiszem, hogy rossz, kétszer készítettem boot meghajtót belőle a Win 7 és a Win 10 miatt, nem azért,mert nem sikerült.

Úgy gondolom, hogy az SSD-t nem akarja megenni a laptop :/

A laptop egy Dell Latitude D830, ha szükséges, akkor a típuson pontosítok.

BIOS frissítésre elvileg van lehetőség. Ha jól látom, akkor most az A16-os ver van fent, és a Dell támogató oldalán találtam egy A17-es verziót. Ezzel kellene kezdenem a telepítést? BIOS-t lehet oprendszer nélkül frissíteni pendrive-ról egy ilyen koros gépnél? (Floppy meghajtó nincsen benne.)

[ Szerkesztve ]

(#46837) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Ált. iskolában vagyok renszegazda. Kolléganő szólt, hogy a külső HDD-je (Kolink 1 TB usb3) egy ideje meghibásodott, állandóan azt dobja fel a windows, hogy formázni kell a lemezt. Megnéztem, nekem ugyan ezt csak egyszer dobta fel, de tényleg nem ismeri fel a rendszer a meghajtót. Utána olvastam mondták, hogy a chkdsk-et futassam (próbáltam magában, valamint /f és /x kapcsolóval), de erre azt kapom, hogy fájlrendszer ntfs, és hogy nem lehet megállapítani a kötet verziószámát és állapotát.

Fontos lenne, hogy ne vesszen el az adat, mert a kolléganőnek több tankönyv van beszkennelt állapotban ezen a meghajtón.

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46839) King Unique válasza olloczky (#46837) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha a külső merevlemez RAW lett, akkor az a teendő, ami egy másik topikban is említve volt: [link], [link].

Persze előtte ki lehet próbálni akár másik USB-portban / USB-kábellel / gépen / OS alatt stb. Utóbbit pl. az alábbi eset miatt is érdemes lehet. Továbbá nem lett említve, hogy gyári kiszerelésű külső HDD, vagy külső házas megoldás-e. De, ha az utóbbi, akkor annál szétszedés után a HDD-t a gépben (SATA) is ki lehetne próbálni. Bár, ha egyszer RAW lett a lemez, akkor az normál felállásnál nem szokott csak úgy visszaváltozni NTFS fájlrendszerűvé. Tehát ez esetben valószínűleg a fentebb említett lépéseket kell majd végigzongorázni.

Egyébként bizonyos problémákat a CHKDSK is meg szokott oldani, de ugyanakkor nem árt körültekintően és óvatosan használni! Az adatokra nézve viszont egyértelműen a fentebb említett megoldás a biztonságosabb, vagyis az adatmentés külső programokkal. Sőt, ez esetben eleve inkább ez ajánlott, még ha kissé időigényes is! Viszont, ha már problémás a drive állapota, akkor nyilván az adatmentő szakember a legbiztosabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#46840) Ala válasza Doky586 (#46835) üzenetére


Ala
tag

Doky586 és mindenki más, aki elgondolkozott a problémámon... sikerült megoldani.

Azt hiszem, hogy ennyire még nem nyúltam mellé dolognak, viszont mentségemre szolgáljon, hogy a frissen jött aksi hibás, és egy kicsit valószínűleg felzaklatott, amikor pedig az ssd-t sem látta a gép, akkor teljesen kiborult a bili.

Szóval annyi történt, hogy nem dugtam rá a SATA csatira a meghajtót. Ez így első olvasásra egy irdatlan nagy ostobaságnak tűnik részemről, DE! Amit kaptam SSD, annak a háza vékonyabb, mint egy HDD ház, és ez mostanáig nem is zavart. Viszont amikor a BIOS frissítés miatt gyorsan kicseréltem a két meghajtót (eredeti hibás, és a fel nem ismert új), akkor a kezem valamin fenn akadt, illetve pont, hogy nem! Mikor a hdd-t toltam be, annak volt egy finom akadása, míg az SSD-nek nem. Kifele mindegyik kb. ugyan annyira szorult, és ekkor esett le, hogy az SSD vékonyságának köszönhetően nem ugyan úgy van megvezetve a fiókban, ezért nem a csatlakozóra dugtam rá, hanem az alá. A két biztosító csavart ugyan úgy be tudtam csavarni, ezért sem tűnt fel a hiba.

Szóval, a BIOS frissítés után már a frissítéseket szedi le a Win 10. :DDD

Erre a gépre is felment kb. 20 perc alatt a win pendriveról telepítve :Y

(#46841) M4XP4YN3


M4XP4YN3
tag

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy vettem Toshiba 3 TB HDD-t, de a rendszer csak 2 TB-ot lát? Mit kell tennem, hogy felismerje mind a 3 TB-ot? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#46842) morfondőr válasza M4XP4YN3 (#46841) üzenetére


morfondőr
őstag

Start menüre jobb gomb és lemezkezelés (ha jól emlékszem win 7-nél számítógép kezelés) és nézd meg ott mit látsz első körben!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#46843) M4XP4YN3 válasza morfondőr (#46842) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Tessék: Lemezkezelés

[ Szerkesztve ]

(#46844) King Unique válasza M4XP4YN3 (#46841) üzenetére


King Unique
titán

A mellékelt screenshot alapján a rendszer "látja" a 3 TB-ot, de vsz MBR-re lett inicializálva a HDD és azért használható csak 2 TB belőle. Eleve GPT-re kellett volna és akkor nem lenne ilyen gond!

A GPT-re konvertálás a Windows saját eszközeivel csak destruktív módon oldható meg, ami az adatok törlésével jár. Ellenben külső particionáló programok meg tudják oldani adatvesztés nélkül is. Viszont ez egy rendszerlemez! Az MBR / GPT pedig a Legacy / UEFI boot móddal is összefüggésben van. Tehát csak úgy nem célszerű összevissza konvertálni! Itt igazából a rendszer újratelepítése lenne a célszerű UEFI boot módban (ha támogatja a gép). Persze ehhez előtte az adatokat is le kellene menteni a lemezről!

[ Szerkesztve ]

(#46845) M4XP4YN3 válasza King Unique (#46844) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Szeretnék GPT-re konvertálni, de nem tudom, hogy kell. Légyszi segítsetek ebben! :R

(#46846) M4XP4YN3 válasza King Unique (#46844) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Ha simán megoldom külső particionáló programmal, akkor nagyon nagy hülyeséget csinálnék? Az a helyzet, hogy nem nagyon értek ehhez, sőt szinte semennyire.

(#46847) Jackal2


Jackal2
senior tag

Sziasztok, 2.5-ös, 1TB vagy annál nagyobb külső HDD-t keresek, olyat ami tud hardveres titkosítást. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Menteni szeretnék rá bizonyos időközönként, de most nem akarok összedobni egy NAS-t emiatt és RAID-et építeni. Csak 2-3 havonta kitolnám rá az adatokat és szeretném, ha azt olyan nagyon nem tudná olvasgatni senki.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#46848) M4XP4YN3


M4XP4YN3
tag

Megpróbáltam 3 ingyenes külső konvertáló progival, egyikkel sem tudom átkonvertálni a cuccost GPT-re. Nem bánnám, ha valaki szájbarágósan elmagyarázná, hogyan tovább. Windows-zal nem ment, progikkal nem ment, azt az UEFI boot telepítéses marhaságot nem tudom, hogyan kell, vagy hogy egyáltalán ki lehet-e deríteni, hogy lehetne-e azzal telepíteni. Nem értek semmihez.

(#46849) morfondőr válasza M4XP4YN3 (#46848) üzenetére


morfondőr
őstag

A konvertálásban nem tudok segíteni, de szerintem első körben csinálj egy mentést a lemezről, mielőtt elveszik minden! Akár egy kölcsön winyóra! És eleve butaság volt egyben hagyni 3tb-ot rendszerlemeznek! Ha újra telepítesz, partícionálj!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#46850) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok...ezek a WD hdd-k mostanában ilyen rosszak,már a második adja meg magát 2éven belül,más más konfigban ,és csak tárolónak használva....A Toshiba és Seage milyen,mert már nem bízom a WD-ben... :(

Úgy vettem észre,hogy egy két adat eltűnt,még azt hittem velem volt a baj,hogy nem is mentettem le,no meg a hőfok jelző ikon is el-el tűnt az Aida-ból....no erre feldobtam egy Sentinel-t és ez van....még garis szerencsére... :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.