Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46201) SchumiBácsi válasza poli27 (#46200) üzenetére

Egy teljes kábelcsere az érintett meghajtón, talán... ?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46202) poli27 válasza SchumiBácsi (#46201) üzenetére


poli27
veterán

már írtam, hogy megszoktam cserélni a másik wincsivel a kábelt..... a másiknak nincs baja...

(#46203) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég sikerült beszereznem egy Wd Red 3tb HDD-t.
Az a problémám vele, hogy nagyon búg, olyan elektromosan zümmögő hangja van. nem tudom hogy ez mennyire normális, de nagyon zavaró.
Amúgy a HDD sentinel szerint 100/100-as.
ilyen hibával vissza lehet küldeni garanciába, hogy cseréljék?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#46204) Doky586 válasza Rogiii (#46203) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem ilyen hddt kellett volna venned ha neked a szine szaga hangja is fontos...

(#46205) pjen válasza Rogiii (#46203) üzenetére


pjen
félisten

Biztos próbáltad,de ha nem:esetleg lazítani a rögzítő csavarokon,gumi alátéteket tenni.Ha kiveszed a gépből és az asztalon van bekapcsolva akkor is zúg?

(#46206) Sanchez638 válasza pjen (#46205) üzenetére


Sanchez638
addikt

2db 7200rpm hdd is sok már.. Nem lehet, hogy csak 5400-as hdd is mellete van?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46207) ArthurShelby válasza King Unique (#46197) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A remény hal meg utoljára. Egyébként nálam mást ír ki a sentinel, és nemrég még használható volt (emiatt optimista vagyok).
A vicc az, hogy nemrég át lett helyezve a router (és így a külső vincseszter is), és először "okosan" a mélynyomóra majd mellé tettem. És ott nem lett semmi baja. Majd áthelyeztem a dvd lejátszóra (egy szinttel feljebb, de csak azért, hogy a mélynyomó rezgése ne zavarja, nem a mágnes miatt, az még mindig nem jutott eszembe:D)
Aztán egyszer csak nem ment. Csináltam a router menüjében egy hibakeresést, és attól megjavult. Következőre ilyennél már nem :(

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46208) Doky586 válasza ArthurShelby (#46207) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A hdd volt a hűtőmágnes a mélynyomó oldalán..? :C

Az erős mágnes szerinted nem károsítja az adatokat a lemezen ?

(#46209) Sanchez638 válasza Doky586 (#46208) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem is tudtad? :DDD Mélynyomó segítségével erősebbé teheted az adatok rögzülését:D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46210) Rogiii válasza pjen (#46205) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Kiszerelve is búg. Ne rezonanciára gondolj, hanem, hanem olyan búgó hang, amit pl régebbi tápegységek adnak ki magukból, csak kicsit hangosabban.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#46211) pjen válasza Sanchez638 (#46209) üzenetére


pjen
félisten

Mélyebbre nyomja a fejet a lemezbe. ;]

rogi666:akkor én vissza vinném.

[ Szerkesztve ]

(#46212) jackal79 válasza King Unique (#46181) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Köszönöm a segítséget, de sajnos nem sikerült megoldani a problémát. Sok kínlódás után rájöttem, hogy a Toshiba laptop a HDD-re rak vmilyen védelmet, ezért nem sikerült megformáznom úgy, hogy kivettem a laptopból.

(#46213) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Sziasztok!

Ma egyszer csak Elérhetetlenné vált az egyik winchesterem. Megpróbáltam újraindítani, kikapcsolni de magától nem állt le, így nem vártam ki kapcsoltam én. Sata kábeleket cseréltem, energia ellátást is megcseréltem. Lehúztam az optikai meghajtót is, hátha kevés az áram. (Nemrég vásároltam új processzort azért gondoltam). Nem lenne jó ha elveszne bármi is. Mit tanácsoltok?

Felraktam egy HDD sentinelt.

Ezt írja: A lemez felületén található 9 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Nincs szükség beavatkozásra.

Mit javasoltok? Tudja be egyszeri hibának? Hogy tudom tesztelni hogy jó e?

1 TBos Western Digital:

Lemez modelszám: WDC WD10EARS-00Y5B1
Lemez sorozatszám: WD-WCAV5L840252

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#46214) ALFA válasza OP-ToTo (#46213) üzenetére


ALFA
senior tag

Ingyenes hdtune 2.55 erre jó, a két képet tedd ide fel és egyből látható lesz mindenkinek, de a sentinel képeit is felrakhatnád.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46215) OP-ToTo válasza ALFA (#46214) üzenetére


OP-ToTo
tag

Köszi a tippet igyekszem. Fél óra alatt sem találtam letöltő linket hozzá.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#46216) ALFA válasza OP-ToTo (#46215) üzenetére


ALFA
senior tag

:F :F :F
https://www.google.hu/#q=hd+tune+2.55
5 mp volt :R

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46217) King Unique válasza OP-ToTo (#46213) üzenetére


King Unique
titán

Ha problémás szektorok vannak rajta, akkor az nem afféle szimpla egyszeri hiba, ami csak úgy elmúlik. Illetve a HDS azért egy elterjedt és megbízható diagnosztikai szoftver. De, ha valaki a különféle teszteknek jobban hisz, akkor erre magában a programban is van lehetőség.

Egyébként a másik program free verziója (2.55) megtalálható a gyártó oldalán. A lemez felületét annál is lehet tesztelni, illetve az állapotát is megmutatja.

[ Szerkesztve ]

(#46218) OP-ToTo válasza ALFA (#46216) üzenetére


OP-ToTo
tag

A gyártói oldalon nem vettem észre, csak a pro-t :) a többi magyar linknél pedig törölték a tárhelyről. Külföldi linkekre nem kattintok, ha nem muszáj, a magyar linkek is tereltek oldalról oldalra. De azért sikerült.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#46219) OP-ToTo válasza King Unique (#46217) üzenetére


OP-ToTo
tag

Köszönöm így már megvan a program. Elkezdtem futtatni, csomó piros szektor van az "error scan" fül alatt. Mindjárt megyek dolgozni, ha sokáig tart csak délután nézem meg.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#46220) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#46221) ALFA válasza OP-ToTo (#46220) üzenetére


ALFA
senior tag

Hülye a Sentinel, azok nem "gyenge" szektorok voltak, hanem döglöttek és már nem volt hely, ahova áthelyezze őket.

Azonnali adatmentés és garanciális csere, ha van rá lehetőséged, ha nem, akkor másikat vegyél, mert úgy tűnik, hirtelen tömegesen döglenek a szektorok rajta.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46222) OP-ToTo válasza ALFA (#46221) üzenetére


OP-ToTo
tag

:( Adatmentésnek nekiálltam. Remélem a fontos dolgoknak nem esett baja. Garancia nincs már rá, megtartom esetleg sorozat tárolós winyónak, olyan dolgok tárolására amit le is lehet tölteni bármikor.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#46223) Lifer092


Lifer092
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 500GB-os Samsung HDD (HD502HJ). Múlthéten semmi baj nem volt vele, azonban vasárnap este mikor hazaértem, még megnéztem pár dolgot a gépen, és mielőtt kapcsoltam volna kifele, viszonylag hangosabban hallottam sípoló hangot. Nem táp, nem ventillátorok, nem a VGA, nem az SSD hanem a vinyó. És folyamatosan sípol. Tegnap bekapcsoltam a gépet, játszottam is kb 2-2,5 órát, alatta semmi baj nem volt, kiléptem, utána rá 1-2 percre elkezdődött a sípoló hang megint. Füleltem honnan jön, és megint csak a vinyó volt "pozitív". Onnan tudtam meg 100%-ra hogy mikor kapcsolom ki a gépet, akkor az USB eszközöket meg a HDD-t hamarabb "lekapcsolja" a Win10, és miután lekapcsolt a vinyó (gép még leállás alatt volt) rögtön megszűnt a sípoló hang. Szóval ebből 100%-ra megállapítható hogy a HDD a ludas...

HDD Sentinel szerint 100-100% semmi hibája nincs. Igazából én sem tapasztalok lassulást, stb. Nem kerreg, felpörög rendesen, nem kattog. De valamiért X idő után elkezd sípolni. Valószínűleg a motor... (Gondolom én) Ezt mi okozhatja? Gondolkozzak el egy új HDD-n esetleg? :F :F

[ Szerkesztve ]

(#46224) ITHero.hu


ITHero.hu
csendes tag

Sziasztok!

Egy Lanovo X220-as lapot nyüstölök már kb 3 hónapja...
Nagyon szeretem a gépet! :)
Vinyó nélkül vettem, így szereztem bele egy új 1 TB-s HDD-t (WD10JPVX-22JC3T0) és egy 128 GB-s SSD-t (SAMSUNG MZMTD128HAFV-000).
Hasít a gép! :)
Win 10-et használok, az SSD kímélése miatt a desktopot és minden mást, átpakoltam a hdd-re a windows mappa, illetve személyes beállításait használva. (tehát nem moddoltam semmit az oprendszeren)

Az energia beállításoknál úgy állítottam be a dolgokat, hogy tápról sosem kellene kikapcsolnia a hdd-nek (0 percre vettem, ami a soha szinonimája), ennek ellenére mégis állandóan leállítja a vinyót a rendszer azonnal, ha épp nincs írás, olvasás róla...
Ezzel nem is lenne gond, mert ugye védjük a vinyónkat stb stb, de a 3 hónap alatt a (17 nap 13 óra futási idő) 7737 alkalommal indult el a vinyó... :(
Ez nekem egy hangyányit soknak tűnik... :(

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a windows nem engedelmeskedik? Miért lövi le folyton a vinyót?
Szinte minden alkalommal, amikor rámászok a hdd-re, hallom, ahogy felpörög... (tehát előtte nem ment...)

Van valakinek ötlete?
Jártatok már így?

A dolog amúgy nem egyedi, mert egyik ismerősöm 2 éve használt gépe (szintén ssd, hdd kombó) ugyanezt produkálja... Ő már 75k újraindításnál tart a vinyóján...
Mindkettőnk hdd-je 100/100-as Sentinel szerint, de engem mégis zavar... :(

A ötleteket előre is köszi! :)
Szép napot!
BÚÉK!

(#46225) Doky586 válasza ITHero.hu (#46224) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"0 percre vettem, ami a soha szinonimája (...) 3 hónap alatt 7737 alkalommal indult el a vinyó"

Eszerint mégse... :( Próbáld hátha bármilyen 0-nál nagyobb értékkel jobban járnál..

(#46226) ITHero.hu válasza Doky586 (#46225) üzenetére


ITHero.hu
csendes tag

Próbáltam beállítani bazi nagy értéket is... pl 120 percet, de akkor is leáll szépen...
Olyan, mintha ezt a paramétert nem venné figyelembe egyáltalán...

(#46227) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Sziasztok!

Másolgatok, másolgatok. Már majdnem minden lementve. Pár fáj sajnos elveszett, de nem vészes. Fogok szelektálni is és csak az igazán fontosakat fogom majd őrizni ezentúl 3 helyen is :D

Amikor olyan fájt próbál másolni ami olvashatatlan eléggé beakad. Néha meg is fagy újra kell indítanom a total commandert, felületkezelőből történő bezárással. Most éppen 300 kb/sel másol adatokat de legalább beolvassa. Szerintetek ez a winyó halott vagy valami formázással el lehet különíteni a halott részeit?

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#46228) King Unique válasza ITHero.hu (#46224) üzenetére


King Unique
titán

Ez a típus alapból ilyen, mármint elég gyakran állítja le / pörgeti fel a motort. Másnál szintén rövid használat után produkált komoly értéket. Illetve, ha már használod az említett programot, akkor abban van lehetőség a lemezek leállásának akadályozására. Ez úgy tudom 3 másodpercenként nyúl hozzá a lemezhez, ezáltal gyakorlatilag meggátolja a leállását. Vagy legalábbis jelentősen lecsökkenti ezen műveletek számát.

Egyébként az SSD-t meg mondhatni felesleges túlkímélni, egy másik topikban volt erről szó.

[ Szerkesztve ]

(#46229) pjen válasza ITHero.hu (#46224) üzenetére


pjen
félisten

Szia,első kérdés Mért kell az SSD-t?Nem azért vetted,hogy használd?

,
,

(#46230) ITHero.hu válasza King Unique (#46228) üzenetére


ITHero.hu
csendes tag

Szia!

Köszönöm a tippet, ezt most kipróbálom! :) :C
Írok pár óra múlva, hogy mi a tapasztalat... :)

Szép napot!
B

(#46231) ITHero.hu válasza pjen (#46229) üzenetére


ITHero.hu
csendes tag

Szia!

A gyakran használt és nagyobb erőforrás igényű szoftverek miatt... pl photoshop, lightroom stb stb...
A desktopot azért tettem át a vinyóra, mert nem tárolok rajta semmit, de ha mégis, akkor ráér betölteni a hdd-ről...
A projecteket is hdd-n tárolom, de ha egy nagyobb méretű állománnyal dolgozom, akkor áthúzom az ssd-re...
Érezhető a különbség ott, ahol amúgy enné a memóriát és a vinyót a gép. :)

:))

Szép napot!
B.

(#46232) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, milyen gyorsan kellene lecserélnem a 67%-os hdd-t?
Töredezettségmentesítéssel vagy bármivel „gyógyítható”?

[link]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#46233) ALFA válasza ITHero.hu (#46224) üzenetére


ALFA
senior tag

Biztos annyiszor indult a vinyó, vagy csak valami azt mondja?

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46234) ALFA válasza scabi78 (#46232) üzenetére


ALFA
senior tag

Olvasol is, vagy csak írsz?

OP-ToTo barátod szívesen mesél neked, amit nem írt még ide be, ha lusta vagy olvasni. :R

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46235) OP-ToTo válasza ALFA (#46234) üzenetére


OP-ToTo
tag

Én itt nem találok előlapot ahol minden okosság meg van írva mint a többi topicban pedig szívesen elolvasnám. Így kérdezek. A grafikonon látszik, hogy 16%ot buktál 4 nap alatt. Az elég sok.

Én azt nem tudom hogy ezek a sérült szektorok vagy minek nevezzem őket, formázás után hogy viselkednek? Be lehet azonosítani és elkülöníteni, pl csinálni 1tbból 800gb jót vagy napról napra romlani fog és tök kiszámíthatatlan az egész?

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#46236) scabi78 válasza ALFA (#46234) üzenetére


scabi78
senior tag

Csak kérdeztem, igen. Az összefoglalót atfutottam. Gunyolodas helyett egy válasznak jobban örülnék. :R

Tiszta Windows, rendes ház!

(#46237) pjen válasza ITHero.hu (#46224) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ezt az indulás leállást sosem tudom,hogy számolja a HDS.
A Te vinyód;17 nap, 7737 indulás,100/100
Az enyém:237nap, 38035 indulás, 100/100
Kollegáé a HDS képen:671nap, 6850indulás, 100/67.
Én ezekbő semmiféle értelmes következtetést a vinyóra vonatkozóan levonni nem tudok.

(#46238) ITHero.hu válasza pjen (#46237) üzenetére


ITHero.hu
csendes tag

Szia!

Következtetést én sem tudok levonni, de valószínűleg a "régi beidegződés" miatt, amikor benyomtad a gépet, aztán bebootolt a dos, win95, win98, vista, xp, stb, akkor még nem nagyon álltak meg a vinyók...
Jójó, változik a technika és ezzel együtt minden más is, de valahogy mégis az az érzésem, hogy kevesebbet árthat a vinyónak a folyamatos pörgés, mint a naponta több száz újraindulás...
Okés, hogy folyamatosan kopik benne az ami forog, de mégis úgy érzem (ha lehet megérzésekre hagyatkozni), hogy ez még mindig kisebb terhelés mint a sok sok felpörgés...

Simán lehet, hogy nincs igazam, és többet árt a vinyónak az állandó pörgés mint a folyton újra és újra felpörgés...
Csak egy észrevétel volt...

A másik, hogy hiába van 16 gb mem a masinámban, úgy vettem észre, hogy nem tölt be mégsem mindent annak ellenére, hogy kb bármi beleférne...
Tehát amikor dolgozom egy nagyobb file-on (kép), vagy akár csak videót nézek, szöveget szerkesztek stb, akkor egy fél pillanatra, épp csak a komfortérzet megzavarására megdöccen a folyamatos lagg mentes működés... (a felpörgés pillanatában)

Ha van valami olyan írás, ami ezzel foglalkozik, hogy állandó működés vs folyton leállás, akkor szívesen elolvasom. :)
Ha azt írják a szakik, hogy nem gáz ha sokszor újraindul, akkor engem sem fog zavarni sem a "lagg", sem a nagy szám amit a sentinelben látok. :)

Szép napot!
B.

[ Szerkesztve ]

(#46239) pjen válasza ITHero.hu (#46238) üzenetére


pjen
félisten

Én leginkább a HDS számolását nem értem,soha nem állítok semmit és ilyeneket számol.

(#46240) ITHero.hu válasza pjen (#46239) üzenetére


ITHero.hu
csendes tag

Azt már "kitapasztaltam", hogy valóban 1 felpörgés 1-el emeli meg a számot.
Csak ugye általában nem figyelünk oda arra, hogy hányszor pörög fel. Részben azért, mert halk, részben pedig mert általában nem is venni észre.
Sokszor ha pár percre abbahagyom a gépezést (telefon, pohár víz, wc, beszélgetés offline :D, stb, stb, akkor máris leáll. De pl olyankor is leáll, ha pl írok egy doksit és épp nincs lemezművelet... (ugye nem minden karakter után ment automatikusan a word sem pl)
Szóval 1 felpörgés 1 szám növekedés ahogy észrevettem.
Az ssd 368 újraindulást ír most épp, szóval valószínű az a gép újraindításainak (teljes boot, vagy csak hibernálásból visszajött) tényleges száma lehet nagyjából.
Ami kb 3-4 hónapos használat mellett szerintem teljesen reális.

(#46241) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok a következő helyzet miatt:
Adott a gépemben egy raid 1 (tükör) tömb, amin a számomra fontos adatok vannak. Az utóbbi napokban arra lettem figyelmes, hogy amikor nem ülök a gép előtt a hdd aktivitást jelző led világít, ami elég szokatlan, inkább energia takarékoskodnia kéne.
Elkezdtem közben fülelni és olyan hangokat véltem felfedezni, mintha az egyik hdd újra és újra felpörög, mintha újraindítgatná magát.
A intel rapid szerint a tömb állapota rendben van. Raid-nek a smart-ját nehéz nézni megpróbáltam a hd sentinellel ránézni (a legújabb elvileg látja külön a raid tagjait) és szerinte is rendben van.
Na ezt most nagyon nem értem, mert szerintem a felpörgő hang nincsen rendben és minimum a két hdd-nak eltérő indulási számot kéne mutatnia, 30894 vs 30893, valahogy nagyobb különbségre számítottam. Ami viszont érdekesebb az az uptime, amiben 4 nap különbség van a 2 vinyó között.

Szóval nem tudom, hogy most kezdjek aggódni és megrendelni az általam problémásnak vélt lemez utódját, vagy higgyek a programoknak? :F

(#46242) Fényhozó


Fényhozó
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy vettem egy zsír új 2TB-os merevlemezt, telepítettem rá egy Win10-et pendrive-ról UEFI módban, GPT-re konvertálva a merevlemezt, telepítés után újraindul, ahol odáig jut a gép, hogy bejön a kék win logo, pörög párat a karika, majd elsötétül a kép.
Nem megy tovább, vártam már vagy 10 percet is, csak a sötét képernyő volt, semmi más.
Van ötletetek, hogy mitől lehet ez?

Előre is köszönöm a választ.

:R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#46243) ace05


ace05
senior tag

Vettem egy Toshiba 2TB 64MB SATA3 DT01ACA200 merevlemezt. Sok helyen olvastam, hogy olcsó, gyors és halk. De szerintem valami baj van vele, mert iszonyú hangos! Volt már pár vinyóm, de ilyet még nem halottam. Kb mintha egy műanyag üveget ütnék oda a szg oldalához. Na most ez ilyen, vagy hibásat kaptam?

(#46244) Fejlesztő13 válasza Fejlesztő13 (#46147) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Több órás részletes ön-teszt sikeresen lefutott HDS-ben, továbbá formázás és újra partícionálás után a jelenség változatlanul fennáll. :F

(#46243) ace05: Hasonló a probléma mint amit írtam a válasz hozzászólásban?

(#46245) ace05 válasza Fejlesztő13 (#46244) üzenetére


ace05
senior tag

Először is, nem tudom, hogy akik azt írták, hogy halk, milyen vinyójuk volt előzőleg,de ez egyértelműen hangosabb mikor dolgozik, mint mondjuk a másik wd green WD10EZRX vinyóm.
Amúgy igen, szerintem nálam is az történt mint nálad. Kb félpercenként megszólalt. De én nem reccsenésnek mondanám. Hasonló volt ahhoz a hanghoz, mikor le volt terhelve, csak rövidebb volt. De nekem egy újraindítás megoldotta. Hozzáteszem a gép egész éjszaka be volt kapcsolva és nem csinált semmit.

[ Szerkesztve ]

(#46246) djculture válasza ace05 (#46245) üzenetére


djculture
félisten

Minden vinyó más akár még a csapágyazása is változhat hiába ugyanaz a típus. Nekem is két wd blue vagy ugyanolyan egyik nagyon halk a másik meg rázza magát ha működik igy a házba is átviszi a rezonanciát.

[ Szerkesztve ]

(#46247) sebgutkopf válasza ace05 (#46243) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Egy 7200 rpm-es vinyó sose lesz olyan csöndes, mint egy 5400-as. Ilyen fordulatszámnál már egy ici picit pontatlan súlykiegyenlítettlegség is vibrációt okoz (mint a mobilok rezgő motorja csak az szándékos). Attól még működőképes, de erősebben rezeg, max a motorja lesz hamarabb csapágyas.
Manapság szerintem trendibb és csöndesebb megoldás, ha a rendszer és programok egy ssd-n vannak a fontos adatok meg két 5400-as vonyíból álló raid mirror tömbön, amik jól bírják a sok leállást/újraindítást és csak akkor megy, amikor tényleg fontos adatot írsz, vagy visszaolvasol.

(#46248) ToXeN


ToXeN
tag

Normális ez a sebesség 2 darab WD Purple között?

És minden egyes alkalommal ez van. Ha most fognám és visszamásolnám a fájlokat hozná a 120MB/s-ot. Ebből nekem az jön le, hogy töredezett a meghajtó, viszont a fájlokat ma töltöttem le. (Erre a meghajtóra töltök le majd átmásolom a másikra) És még ha töredezettek is, ez azért siralmas. Ennyire lassú lenne a wd purple random read-re, hogy IDE ATA-33 sebességeket sem hozza? HD sentinelben 100/100 mindkettő.

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#46249) djculture válasza ToXeN (#46248) üzenetére


djculture
félisten

Annak idején sokat kísérleteztem ilyen taméban és elmondhatom rengeteg dologtól függ az adott vinyó sebessége. Kezdve attól hogy a vinyót közben használja e más folyamat , végezve azzal hogy a vezérlők amelyeken a vinyó lóg nincsenek e bekorlátozva akár azzal is hogy rajtuk lóg egy mázsa szar más eszköz és agyonig vannak terhelve.

(#46250) King Unique válasza ToXeN (#46248) üzenetére


King Unique
titán

Másolásnál az adatátviteli sebesség több paramétertől is függhet:

forrás- és célmeghajtó sebessége
fájlméret
meghajtókon lévő szabad hely
fájlrendszer töredezettsége
adott hardveres / szoftveres környezet

stb.

Tehát, ha pl. az egyik HDD nagyon tele van másolva, töredezett a fájlrendszere stb., akkor az fogja limitálni másolásnál a sebességet. Illetve, ha torrentezel, akkor a programban érdemes bejelölni a "Minden fájl előre lefoglalása opciót. Ezáltal kevésbé fog töredezni a fájlrendszer.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.