Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46901) King Unique válasza junior11 (#46899) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként a CHKDSK-t eleve óvatosan kell használni, mint azt a linkelt hozzászólások is mutatják! Valamint RAW kötet esetén inkább a külső szoftverekkel történő adatmentés ajánlott. Viszont egy ilyen szektorhibás lemeznél lehet utóbbi opciónál is előfordulhatnak problémák.

A problémás állapotú meghajtóknál lemezképet / fizikai másolatot szokás elsődlegesen készíteni, mivel ezek csak 1x mennek végig a lemez felületén. Míg az adatmentő programok 2x. Viszont, ha durván szektorhibás a lemez, akkor előfordulhat, hogy az előbbi sem opció. Ez esetben nyilván adatmentő szakemberhez kellene elvinni! Persze ennek akkor van igazán értelme, ha fontos és pótolhatatlan adatok vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#46902) Unteroff válasza morfondőr (#46888) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Nem, a gyári, alaplaphoz mellékelt kábelt használom. Illetve össze is cseréltem a kábeleket (előbb a másik HDD, aztán a DVD meghajtóét használtam), és másik, vadiúj, minőségibb kábelt is beleraktam. De fura, most már jó, semmi baja.

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#46903) morfondőr válasza Unteroff (#46902) üzenetére


morfondőr
őstag

Csak egy ötlet volt, de ha ezt kizártad, akkor oké! Ha meg meg is javult, akkor még jobb, nálam is voltak már ilyen rejtélyes meggógyulások! :DDD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#46904) junior11 válasza King Unique (#46900) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, nem segített semmi, megfagytak a progik is, úgyhogy formáztam a Windowsszal, most fut a Recuva deep scan (kb. 8 órát ír ki), megnézem, hogy van-e rajta vmi fontos, de nem hiszem, mert én már erre a lemezre nem raktam semmi pótolhatatlant, max a családból vki esetleg, csak ezért futattom le. Ha lefut, ez a progi ingyen engedi is lementeni, ha mégis találok vmit? Aztán holnap lehet, hogy lefutattok rajta még a HDS-szel egy olvasás-írás felület tesztet, ha ez után is működik, lehet, hogy már befogom csak filmnézős HDD-nek, na de majd kiderül, milyen állapotban is lesz a végére...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46905) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Hogy lehet megmenteni, vagy életet lehelni egy olyan vinyóba, ami 100/100-as volt még délelőtt, most meg fel sem pörög?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46906) varmi2 válasza Vertigo18 (#46905) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem akkor az elektronika ment tönkre. Ki kell cserélni egy másik, pont ugyan olyan elektronikára. De ez sem 100%os megoldás, mert nem lehet tudni, hogy pontosan mi a baja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46907) KBalázs34


KBalázs34
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy Maxtor 160 GB Vinyom 3,5" régebben kivettem a gépböl mert bad sektoros lett! Legutobbi teszt során 667 szektort talált! Most újra elövettem mert nem emlékeztem pontosan hogy mi baja volt akkor! A Teljesitmény 100% a Kondició meg 6% ! Lefutattam egy rövid tesztet nem jelzett ki hibát, majd valamikor lefutatok egy részletes tesztet is!
Szerintetek lehet használni adattárolásra? Külsőleg csak néha dugnám rá a gépre egy átalakítóval!
Vagy inkább hagyjam a fenébe nem érdemes vele foglalkozni!

Amúgy Müködési idő 819 nap, Becsült hátralévő élettartam 6 nap, Összes indulás, leállás 1601

Valaszokat elöre is köszönöm!

(#46908) Vertigo18 válasza varmi2 (#46906) üzenetére


Vertigo18
addikt

Elektronika? Ez azt jelenti, hogy az alján lévő panel? Annyi egyértelmű, hogy nem pörög fel, semmit sem csinál akkor sem, ha csakis egyedüliként van egy gépre kötve. Ugyanez a helyzet a külső házban is, a led a házon csak villog, a vinyó semmiféle zümmögést nem ad, meg se mukkan. Hogyan tudnám ezt kideríteni? Hol tudnék "ugyanilyen" panelt vásárolni?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46909) varmi2 válasza Vertigo18 (#46908) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen az. De ez csak egy tipp.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46910) King Unique válasza junior11 (#46904) üzenetére


King Unique
titán

Ha szektorhibás a HDD, akkor nem meglepő, hogy fagynak tőle a programok, vagy akár maga az OS. Formázni nem kellett volna, mert egyrészt törléssel, illetve felülírással jár az is. Másrészt a jobb adatmentő programok anélkül is hozzáférnek a lemezhez. Bár mondjuk a Recuva csak akkor tud, ha formázva van ás van betűjele. Egyébként nincsen benne a mentendő adatmennyiségre vonatkozóan limit. Ellenben, hogy megtalál-e mindent, főleg egy formázás után, az már más dolog. Illetve, ha a többi program kifagyott a felület olvasása közben, akkor ennél sincsen garancia az ellenkezőjére.

Egyébként nem feltétlen kellene ilyen intenzíven nyúzni a meghajtót, mert tovább romolhat az állapota! De, ha nincsen rajta semmilyen fontos adat, akkor végül is el lehet vele kísérletezgetni.

[ Szerkesztve ]

(#46911) Vertigo18 válasza varmi2 (#46909) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem túláram szaladt rá valahogy...

Tehát gépbe be volt építve egy 3Tb-os vinyó. Muzsikált is rendesen, 100/100-as volt még délelőtt. Aztán délután bedugtam egy DVD-írót az alaplapi USB-csatira. Nem indult. Akkor láttam, hogy kell még hozzá adapter, de véletlenül rossz adaptert dugtam rá, és ahogy bedugtam a DVD-íróba, rögtön újraindult a gép.

Azóta nem tudok életet lehelni a vinyóba.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46912) junior11 válasza King Unique (#46910) üzenetére


junior11
veterán

Jelenleg 71%-nál tart a Recuva, nem hiszem, hogy lesz rajta vmi fontos, de inkább megnézem. Ha mégis szeretnék róla lementeni vmit, akkor csak egy másik HDD-re lehet vagy ugyanúgy mehet a My Bookra is? Nem csináltam még ilyet.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46913) King Unique válasza junior11 (#46912) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen adatmentésnél a forrásmeghajtóra nem szokás rámenteni, sőt mondhatni tilos, mert felülírással járhat! Ajánlottabb inkább egy másik HDD-re menteni, majd ha kész van, akkor onnan visszamásolni az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#46914) junior11 válasza King Unique (#46913) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, sejtettem én is, estére csak végez :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46915) enginev3.0 válasza Sanchez638 (#46891) üzenetére


enginev3.0
félisten

Úgy látszik életben marad

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46916) Sanchez638 válasza enginev3.0 (#46915) üzenetére


Sanchez638
addikt

Valszeg csak egy félre mérés, vagy kiegyenlítődött a lemeznek azon része.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46917) Doky586 válasza KBalázs34 (#46907) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A Teljesitmény 100%" = tehát gyors
"a Kondició meg 6%" = tehát akár 1 hétig is megőrzi az adataidat..
Egybeolvasva: gyorsan el fogod veszteni az adataidat.. ;]

HDS összefoglaló oldalán mit javasol neked? vedd komolyan..

"Szerintetek lehet használni adattárolásra?"
Hát persze ! ;]
De naponta számolj a fileok 1% ának elvesztésével.. :P

[ Szerkesztve ]

(#46918) enginev3.0 válasza Sanchez638 (#46916) üzenetére


enginev3.0
félisten

De valamiért még sem tölt annyival az utorrent mint régen (100MB/s), pedig teljesen üresek a lemezek, Raid0, és ugrál 50-60 körül

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46919) Sanchez638 válasza enginev3.0 (#46918) üzenetére


Sanchez638
addikt

Utorrent egy lemezzabáló szörnyeteg. Mivel nincs felkészítve a 60GB+ iso lemezekre... Nekem is beáll ha 1-2 töltök, olyankor a feltöltés is leáll. Bár én Sea ES1-re töltögetek le.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46920) enginev3.0 válasza Sanchez638 (#46919) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem korábban ment 100MB/s üres lemezre, aztán lett 2TB Red helyett egy 3TBos Red, most így vannak Raid0-ba, egyszerre két torrent megy 80-90MB/s-mal, de egynek is kéne mennie.

Vissza rakom a win7-et, úgy is kisebb erőforrás igényű, hátha az is segít, ha nem akkor megelégszek a 60MB/s-mal

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46921) KBalázs34 válasza Doky586 (#46917) üzenetére


KBalázs34
csendes tag

Köszi!

Akkor megy a kukába! kb 7 évvel ezelötti vinyó! Azt hiszem csak rendszer-nek volt használva! Egyébként nincs rajta semmi adatom mert amikor bedugtam azt írta ki hogy nincs megformázva a lemez! De utánna simán lehetett használni még másoltam is rá meg néztem róla filmet :) érdekes, de elég beteg hangja van a vinyónak meg nagyon melegszik!
Csináltam róla képeket csak mivel nagy a méret most nemtudtam felrakni!
HD Sentinel azt írja azonali mentés!
No mindegy!
Azért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#46922) Sanchez638 válasza KBalázs34 (#46921) üzenetére


Sanchez638
addikt

Van egy 100%-os hdd-m amire 4 éve azt írja a hds/oprendszer, hogy mentsek azonnal. De hiba/bármi egyéb gond sose volt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46923) Szecska26


Szecska26
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne,hogy vettem a gépembe egy Wd sata3-as winyót de nem ismeri fel a rendszer vagy el sem indul a windows .A gépben egy kingston 120gb-os ssd van és egy samsung 200 gb-os sata2-es hdd.Ha lehúzom a samsungot akkor simán indul,fel is ismeri a lemezkezelő tehát nem a winyó a rossz.De együtt a 2 winyóval már nem megy.
Van tippetek mi lehet a gond?

(#46924) Saltwater válasza Szecska26 (#46923) üzenetére


Saltwater
aktív tag

A Samsung 200-as winchester szar. Ments róla mindent, majd futtass egy teljes formázást rajta. Valószínűleg a fájlrendszer adminisztrációs területén lassú vagy hibás szektor(ok) van(nak).

https://hdd-adatmentes.hu

(#46925) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv!

Otleteket szeretnek :)

Adott egy gep, 2 vinyo van benne, probaltam felvaltva mind2nel ezt irja mikor bootolni probalnek, 3 fele pendriveval probaltam.. 1 Win7, egy XP illetve egy Win7 LiveCDvel is... Termeszetesen a felvaltva alatt azt ertem, hogy vinyokat lehuzva egyenkent.. Egy dolgot enged bebootolni az pedig a Hiren's Boot CD... Termeszetesen uj alaplapi elemet raktam bele, datum bevan allitva, bios resetelve.

Tippek?

DokY | www.zsolti.hu

(#46926) Doky1988 válasza Doky1988 (#46925) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ubuntut betudom bootolni.. Wineket vmiert nem.. otlet?:)

DokY | www.zsolti.hu

(#46927) Sanchez638 válasza Doky1988 (#46926) üzenetére


Sanchez638
addikt

Bios beállítások rendben vannak? Boot eszközök is?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46928) Doky1988 válasza Sanchez638 (#46927) üzenetére


Doky1988
senior tag

Igen.. XP Bootnál CDről meg Hiányzo NTDLR-t ír Ctrl+Alt+Del..

DokY | www.zsolti.hu

(#46929) Sanchez638 válasza Doky1988 (#46928) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kábelek rendben vannak, tápegység?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46930) ALFA válasza Doky1988 (#46925) üzenetére


ALFA
senior tag

Ja, "döglenek a libák" eset.

Az első ötlet:
Ha Hiren bebutul, akkor azon van jó pár teszt program, hardver teszteket célszerű lefuttatni, különösen hdd teszteket.

A második ötlet:
puppy live linux futtatása, majd azzal is elvégeztetni a részletes hardver tesztet, és összevetni a kettőt.

Harmadik ötlet:
Olyan hdd-t szerezni, ami biztosan bebutul máshol és azzal is megnézni, mire jut.

Majd szólj, ha elfogytak a libák. :B

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46931) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

A jo oreg 2,5" HGST 5K1000 1TB-osom erdekes dolgot produkal. Uresjaratban rezonal, de hasznalat (pl. seekeles) kozben lenyugszik a vibracio. Kezdene tan haldoklani a csapagy?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#46932) FunPro


FunPro
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ez a hang mire utalhat?

A videó ugyan nem az enyém, de egy ugyan ilyen típusú hdd produkálja ugyanezt a ciripelő hangot. Még fél éves sincs, szóval csodálkoznék, ha ennyi idő alatt bedöglene.

A hangot nem folyamatos, inkább a visszajelző villogóval van szinkronban.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#46933) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, adott egy WD 1TB WD10JPCX 2,5" merevlemez. HD sentintel 15000+ nek írja az összes indulás leállás számát. Egy rossz gépből bontottam. Ennek valami frissítés kellene hogy ne álljon le folyton a merevlemez, vagy csak az előző gép állította le állandóan? Illetve parkolásban is 40000 fölött jár, én kicsit azt is sokallom.

[ Szerkesztve ]

(#46934) King Unique válasza kmisi99 (#46933) üzenetére


King Unique
titán

Attól is függ a dolog, hogy mennyi működési idő társul ehhez. Ha kevés, akkor ahhoz képest nyilván sok ez az érték. De amúgy nem egyedi eset, mert ezek az újabb sorozatok másnál is ezt művelik. A fejparkolás viszont nem vészes, mert a legtöbb notebook merevlemeznél eleve 600.000 a limit. Sőt, van amelyik még azon túl is bírja. Illetve a sok indulásra / leállásra is akad extrém példa.

A Windowsban egyébként van erre vonatkozó beállítási lehetőség, de biztosabb módszer a HDS-ben a lemezek leállásának akadályozása opció. Ha pedig a fejparkolást akarod állítani, akkor az előbb linkelve volt a topikja.

[ Szerkesztve ]

(#46935) kmisi99 válasza King Unique (#46934) üzenetére


kmisi99
addikt

Az a baj az említett merevlemez nem windows alatt fog menni, hanem raspberry re kötve libreelec (média szofterrel). És a merevlemez amolyan "nas" funkciókat látna el, illetve torrent szerver szerűséget. Aztán tudjuk milyen mikor hol van seed pár percig hol nincs. Ez meg állandóan indul leáll elég idegesítő lenne. Eddig egy régi 160GB-os WD volt. Az korrekten kb 15 percig még legalább forgott míg forgalom híján le nem állt.

(#46936) King Unique válasza kmisi99 (#46935) üzenetére


King Unique
titán

Akár annál is meg lehet oldani, csak kicsit macerásabb. Korábban egy másik illetőnek is hasonló gondja volt. Jobb híján egy szkriptet kellett írnia, amelynél a lényeg, hogy sűrűn ír a folyamat a lemezre, ezáltal meggátolja annak leállását. A kollégánál érdeklődhetsz privátban, illetve lehet az RPi topikjában is tudnak segíteni a hasonló példák mintájára.

[ Szerkesztve ]

(#46937) Sanchez638 válasza King Unique (#46936) üzenetére


Sanchez638
addikt

De HSD nem csak winfosra van nem? Gondolom valami linux alapú cucc megy...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46938) King Unique válasza Sanchez638 (#46937) üzenetére


King Unique
titán

Van ingyenes linuxos verziója, de az funkcionalitás terén korántsem ugyanaz, mint a windowsos változat, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#46939) kmisi99 válasza King Unique (#46936) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi, írtam neki.

(#46940) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!

Lemez1-et hogy tudnám ntfs-re formázni? :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#46941) King Unique válasza Norb3rto (#46940) üzenetére


King Unique
titán

Itt inkább az a kérdés, hogy mért lett ez ilyen összevissza, mért került pl. az EFI-rendszerpartíció a 2 GB-os pendrive-ra? :Y

A Windows telepítésekor mindig csak az a meghajtó legyen csatlakoztatva, amire maga a rendszer települ! Máskülönben bizonyos esetekben előfordulhat, hogy a rendszer számára fenntartott kisebb partíciók szétszóródnak több lemezen is. Azokat pedig csak úgy nem célszerű összevissza törölni / formázni, mert akkor az OS működésébe is belezavarhat.

Egyébként, ha a lemezkezelő nem engedi formázni, akkor külső particionáló programokkal lehetne megpróbálni. Vagy a diskpart segítségével törölni a lemez 1-et és újraparticionálni NTFS-re. Persze, ha bele nem zavar az OS működésébe...

[ Szerkesztve ]

(#46942) Norb3rto válasza King Unique (#46941) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Pendrive csak kép mentéséhez kellett. :) Megnézem, köszi. :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#46943) oritomi válasza oritomi (#46877) üzenetére


oritomi
csendes tag

Még 1 (pár) kérdés.Akkor ez a vinyó így kuka? Vagy esetleg ha vissza viszem a boltba gariztatni? Vagy esetleg itt valaki aki tud toshiba vinyót gariztatni okosba?

(#46944) Laraxior


Laraxior
titán

Van a laptopban egy 500-as winyom. 100/96%-os HDSentinel szerint. Talán 6 gyenge szektor van rajta.
Ma bekapcsoltam a gépet, és 100/100-nak mutatja.
Amit eddig nem tudtam átmásolni fájlt, mert azt írta ki, hogy nem olvasható a forrásfájl, azt most szó nélkül átmásolta. :DDD
Léteznek csodák? Megjegyzem semmit nem csináltam, egyik napról a másikra. Már jó egy éve 96%-os volt...
Most tervezem újratelepíteni, gondoltam kiveszem a winyot, és teszek be SSD-t, ez megmarad külsőnek.
Hátha úgy már kiírja, hogy valójában hogy is áll a winyo :F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#46945) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok,

TV adás felvételéhez /megállításához használtam külső HDD-t, amit a TV saját formátumra nyilván leformázott. Most más célra szeretném használni az HDD-t, de gép egyáltalán nem ismeri fel. Bedugom és nem történik semmi.....kipróbáltam az összes portot.

Ötlet?

Köszönöm.

(#46946) King Unique válasza Metacska (#46945) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ezeken a modern TV-ken általában valamilyen Linux-alapú OS szokott lenni, tehát formázásnál esélyes a linuxos fájlrendszer. Ha Windows van a gépen, akkor az nem tudja ezeket natívan kezelni, max. csak külső driverekkel. Viszont attól még csatlakoztatás után az eszközkezelőben és a lemezkezelőben is meg kellene jelennie a külső meghajtónak. Ilyen téren mi a helyzet?

Továbbá egyes készülékeknél a tartalomvédelem sem ritka, amelynek az a lényege, hogy a felvett műsort csak azon a TV-n lehessen visszanézni. Viszont az egyik gyártó topikjában erre is említettek egy megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#46947) Vertigo18 válasza Metacska (#46945) üzenetére


Vertigo18
addikt

Esetleg ne az operációs rendszer saját lemezkezelőjével próbáld, hanem egy célirányosan erre készített partíció menedzselő programmal.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46948) Redbull941


Redbull941
tag

Helló, bocs a témába vágásért, és lehet nem is megfelelő topikban írok...
Bátyámnak van egy őskori gépe (család első számítógépe...) és vannak az hdd-n adatok, képek, zenék,videók stb, de nem kapcsol be a görcs, csak csipog, és nem tudjuk, hogy mi a baja a gépnek, ezért csak a hdd-hez vettünk egy átalakítót. (ide -> sata )
Szóval a hdd egy WD1600JB-00REA0 típus, az átalakító meg ez.
Az én alaplapom ugye x99 asrock extreme 4 és ezen csak sata3-as csatlakozó van, nem tudom, hogy miért nem ismeri fel a gép amikor rá dugom az átalakítóval az ide hdd-t, van hogy be sem kapcsol a gép, csak windows logo van kint, és aztán ennyi... Valaki használt-e véletlen ilyen átalakítót véletlen, és tudna nekem egy kis információval szolgálni, hogy hogyan működik? Köszönöm :)

(#46949) Doky586 válasza Redbull941 (#46948) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugye ehhez 2db tápvezeték kell: egy az átalakítónak és egy a hdd-nek. ..és a bios-nak IDE módban kell lennie (nem AHCI-ban)

(#46950) Redbull941 válasza Doky586 (#46949) üzenetére


Redbull941
tag

jaja az megvolt, hogy molexal adtam neki az áramot. Biosban akkor ha átállítom ide-re, akkor elméletben bekellene hogy töltse? :)
(de lehet, hogy alapból én b.sztam el, hogy az ssd-t nem húztam ki az alaplapról és az ide hdd-t így nem tudta betölteni, holnap kipróbálom, hogy az ssd-t le veszem az alaplapról, és csak az ide hdd marad, hogy akkor betölt-e :D )

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.