Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47951) Toomy válasza Doky586 (#47950) üzenetére


Toomy
senior tag

Köszi!
A firmware-t megnézem hátha lehet frissíteni...

(#47952) lacoszka


lacoszka
csendes tag

sziasztok!

Adott egy 1tb-os hdd irás olvasás közben felcsúszik 44 fokig hd sentinel szerint mennyire gáz a hömérséklet?
Cooler master box 5 lite házban van ventillátorokkal már teli van

Üdv

(#47953) pjen válasza lacoszka (#47952) üzenetére


pjen
félisten

44 fok egyáltalán nem gáz,55 ig csúszkálhat nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#47954) lacoszka válasza pjen (#47953) üzenetére


lacoszka
csendes tag

köszönöm csak egy kicsit soknak tünt

(#47955) krealon válasza lacoszka (#47952) üzenetére


krealon
veterán

"Adott egy 1tb-os hdd irás olvasás közben felcsúszik 44 fokig hd sentinel szerint mennyire gáz a hömérséklet?
Cooler master box 5 lite házban van ventillátorokkal már teli van
"

44 fok az rengeteg, foleg ugy, hogy ventiatoros hutest is kap.
Aramlik rendesen a levego a HDD korul?

Csak referenciakent:
WD Blue 500 GB, 21 fokos szobaban, fel ora olvasas utan (50-60 MB/s) 32 fokos egy Fujitsu-siemens P700-as miditoronyban.
HDSentinel 5.01 szerint 43 fok volt a legmagasabb homerseklete eddig. (Nyilvan a nyari kanikulaban.)

(#47956) pjen válasza krealon (#47955) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nem tudom szoktál e nézni Fix Tv-t, én néha nézem.Egyszer hasonló kérdésre a műsórvezető azt válaszolta,náluk a szerver szobában átlag 60 fokosak a HDD-k.

[ Szerkesztve ]

(#47957) bolic válasza pjen (#47956) üzenetére


bolic
őstag

Kötelező hűteni oldalfali split klímával a szervert, különben megfő. :U :K Van klímám, csak nyáron kapcsolom be folyamatosan nappali időszakokban.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#47958) pjen válasza bolic (#47957) üzenetére


pjen
félisten

Hűtötték is,mégis 60 fokos volt. :)

(#47959) bolic válasza pjen (#47958) üzenetére


bolic
őstag

Nemjóját! :Y Hűtés nélkül akár 42 fokos lehet nálunk, így hűtéssel kb. 32-36 fokos, az már normális és egészséges. :K :B

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#47960) pjen válasza bolic (#47959) üzenetére


pjen
félisten

Most néztem HDS progival a lapost.Egy Toshiba SSD van benne,max hő 46 fok.
WDC WD 5000BEVT-22A0RTo
Működési idő 262 nap 18 óra
Becsűlt élet:több mint 1000 nap
össz indul/leáll:38202
Legmagasabb hőmérséklet:52 fok.

Nekem ilyenek vannak,

[ Szerkesztve ]

(#47961) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csatlakoztattam 2db HDD-t (szokásos mód) majd leválasztás és kiírta, hogy nem leválasztható, mert valami még használja.. mondom OK , gép restart és ismét próba, majd ugyanazt írta ki leválasztáskor. (minden program be volt zárva!) és mondom akkor gép kikapcs és úgy külön kapcsolom ki a dokkolót.. és erre mi fogad ? (bekapcsolásnál.. mondom rá nézek) WTF!?!

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47962) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#47961) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Most sem tudom leválasztatni a rendszerrel... vicc !

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47963) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hi!

Adott egy SATA2-s HDD, amit az alaplapon nem ismer fel SATA-n keresztül csatlakoztatva.
Milyen módot ismertek, amivel rá tudnám csaltakoztatni a SATA3-as alaplapomra?

Az alaplapom: ASRock B150m Pro4
A HDD: SAMSUNG F1 1TB 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ.

Valami külső USB-s rackbe kéne tennem?

(#47964) pjen válasza MATEO6600 (#47963) üzenetére


pjen
félisten

Először próbáld ki egy másik gépben,hogy egyáltalán működik e?A slotot egy másik HDD vel szintén.A sata2,3 csereszabatos.

[ Szerkesztve ]

(#47965) Mikiller válasza MATEO6600 (#47963) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Pedig fel kellene ismernie. Nézd meg az alaplapi nyákon hányas SATA-ba nyomod a kábelt, utána biosban nézd meg, hogy a hozzátartozó sata port engedélyezve van-e.

(#47966) MATEO6600 válasza Mikiller (#47965) üzenetére


MATEO6600
őstag

Olvastam, hogy ez a modell nem szeret néhány SATA3-as alaplapot. Nos az enyémet se.
A régi gépemben tökéletes volt, mikor átkerült az újba, ott már nem.
Tervben van, hogy valakinél lementem róla az adatokat, de kényelmesebb lenne itthon egy USB rack-kel.
Mert a HDD 100% hogy működik, csak az alaplapomat nem kedveli.

(#47967) Mikiller válasza MATEO6600 (#47966) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Akkor egy sata2+usb-s rack-et próbálj szerezni akár használt is jó.
Biztos átnézted jól a biost? Nem tudom elképzelni, hogy az Asrock olyan új lapot ad ki, hogy nem mennek benne a sata2-es winyók. Mindjárt utánaolvasok. :)

(#47968) Mikiller válasza Mikiller (#47967) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Próbálj olyat, ha tudsz, hogy nem az alaplaphoz kapott sata3-as kábelt használod, hanem egy régebbi sata2-est. Nem találtam, olyan írást, hogy nem menne benne sata2 winyó, vagy linkeld be légyszi.
Meg rakd fel a legújabb biost esetleg, ha nem az lenne.

[ Szerkesztve ]

(#47969) MATEO6600 válasza Mikiller (#47967) üzenetére


MATEO6600
őstag

Megpróbálok beszerezni egyet.
Nem a SATA2-vel van a gond, hanem konkrétan ezzel a vinyóval!
Volt is erről egy thread anno, de csak az F3as verzióhoz adtak ki patchet. :(

(#47970) Mikiller válasza MATEO6600 (#47969) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Valóban én is csak F3-hoz találok. Akkor marad a külső rack.

(#47971) emre


emre
veterán

Üdv!

Adott egy wd500lpcx amit valószínűleg leejtettek (természetesen a notival együtt amiben szolgált, de a gazdája nem ismeri el) A lényeg, hogy egyik nap ment, a másik nap meg nem.

Szóval ez a nyavalyás hdd meg erre úgy besértődött, hogy azóta sem a bios sem XP és W7rendszerek alatt nem látszik. Indításkor van hogy felpörög, aztán mikor az oprendszer feláll, ez meg fogja magát és b@szik tovább pörögni.

Van rá valami esély hogy legalább egy adatmentés erejéig valahogy életre tudom kelteni?
Esetleg tányércsere valami badsectoros hdd-val...... :F

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#47972) King Unique válasza emre (#47971) üzenetére


King Unique
titán

Ennek a topiknak a nevében is szerepel, hogy nem adatmentéses kérdésekkel foglalkozik. Azokat az Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene feltenni.

Amúgy egy leesett drive piszkálása, amit már a BIOS és az OS sem ismer fel rendesen, nem éppen otthoni feladat. Az esetleges szétszerelése meg pláne nem! Egy ilyet jobb inkább adatmentő szakemberre bízni, pláne ha annyira fontos és pótolhatatlan adatok vannak rajta. Ha nem, akkor meg kb. kuka...

[ Szerkesztve ]

(#47973) emre válasza King Unique (#47972) üzenetére


emre
veterán

Hidd el nem felejtettem el mióta legutóbb rávilágítottál hogy melyik HDD fórumba mi tartozik. Szóval ha netán elindul akkor majd megköszönöm annak aki segített és lelépek.

De amíg állnak a tányérok és azon vagyok hogy elinduljon addig hadd próbálkozzak mivel gyakorlatilag nincs vesztenivalóm.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#47974) Doky586 válasza emre (#47971) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"amit valószínűleg leejtettek"

Megvan minden darabkája..?
Összegyűjtve egy zacsiba: tányérdarabkák, ház darabkái, elektronika töredékei..? :DD. Vidd vissza hátha kicserélik gariba egy jóra, házilag mást úgyse tehetsz ha még a bios se látja.

[ Szerkesztve ]

(#47975) King Unique válasza emre (#47973) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos, hogy mégis milyen házilagos megoldást vársz egy olyan HDD-nél, amit már állítólag a BIOS sem ismer fel és a felpörgésével is gondok vannak. Na persze ki lehet próbálni másik gépben, vagy akár USB-n csatlakoztatva stb. De az eredeti laptopból gondolom már ki lett véve. Viszont, ha tényleg leejtették, akkor mondjuk nem nagyon kellene nyúzni, az meg a másik.

Szóval, ha máshol is a leírtakat produkálja, akkor továbbra is az előző válaszban említetteket javasolnám. Legalábbis, ha le kell róla menteni az adatokat. A garanciális csere pedig az adatmentésre rendszerint nem vonatkozik és a felhasználó által okozott károkra sem. Az általad felhozott "tányércsere" és szétszedés pedig már ott elbukik, hogy az ilyet normál esetben csak szakembernek szabad elvégezni tisztakamrában, megfelelő hozzáértés és eszközök mellett. Tehát nem akárkinek otthon a poros szobában bicskával és csavarhúzóval...

[ Szerkesztve ]

(#47976) azazbeza


azazbeza
tag

Sziasztok,

Lenne egy western digital 500gb-os hhd-m. Ennek winchesternek jelenleg két particiója van, egyiken a windows, másikon pedig minden egyéb. Gép újitásba kezdtem nemrégiben, szinte minden téren cseréltem alkatrészt a régi konfighoz képest, kivéve ssd, hdd. Úgy voltam nincs szükségem még per pillanat ssd-re az még kicsit várhat, hdd meg sentinel szerint jó. Most viszont olyan problémába estem hogy mikor elinditok egy játékot indokolatlan droppok jelentkeznek nálam játék közben, amin el is csodákoztam mert a jelenlegi konfig mellett nem kellene ezeket tapasztalnom. El is kezdtem kicsit kutakodni mi is lehet ennek a kiváltó oka. Nos hosszabb-rövidebb tesztelgetések után arra jutottam hogy mikor elinditok egy játékot, akkor a winchester felpörög 100%-ra. Mire a menübe érek vissza esik 5-30%-ra. Miután elinditom a játékot a winchester újra felpörög 100%-ra. Elindul a játék, ilyenkor ha körbe forgatom a kamerát játék elkezd droppolni, fps darabokra esik. Ez ilyen is marad mig a winchester terhelésem nem megy le legalább 70-80%-ra. Ilyenkor a játék elkezd szépen stabilan menni, de időközönként indokolatlanul felpörög másodpercekre a winyom 80%-ék fölé, ilyenkor újabb fps esést, droppolást tapasztalok. Szerintetek ennek mi lehet az oka? Valami baja lehet mégis a winchesternek, vagy vegyek ssd-t amire a windows-t rakom, a winchestert meg csak tisztán adat tárolásra használjam? Tudnátok segitni hogy mi lehet a megoldás erre a problémámra?!

Köszi előre is a válaszokat. :)

(#47977) azazbeza válasza azazbeza (#47976) üzenetére


azazbeza
tag

Ez történik mikor megbolondul játék közben. Ekkor jelentkeznek a droppok.

(#47978) azazbeza válasza azazbeza (#47977) üzenetére


azazbeza
tag

(#47979) Kékes525 válasza azazbeza (#47976) üzenetére


Kékes525
félisten

Adatok nélkül nehéz válaszolni.

1. A konfigurációd fontosabb adatai?

2. Hard Disk Sentinel Áttekintési és S.M.A.R.T füléről (adatmező decimálisra állítva) egy-egy kép.

Hiába mutat a Sentinel jó SMART értékeket, ha régi a merevlemezed (5+ év) érdemes cseréről gondoskodni, mert hirtelen is bekövetkezhet a baj.

Az biztos, hogy sokkal jobban jársz, ha a rendszerpartíciót SSD-re teszed. Nagyon megtudja dobni egy konfiguráció sebességét és sebesség érzetét.

Ja és a képet PrintScreennel vagy képernyőrögzítő (képlopó) programmal csináld, sokkal szebb a kép.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47980) azazbeza válasza Kékes525 (#47979) üzenetére


azazbeza
tag

A konfiguráció
Alaplap, gigabyte 970a ud3p
Ram, 2x4gb dual channel kingmax
Cpu, fx8350
Vga, gtx1060 strix
Merevlemez, western digital blue 500gb
Táp, fsp hexa he500

(#47981) azazbeza válasza azazbeza (#47980) üzenetére


azazbeza
tag

(#47982) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Az alábbi hibaüzenettel mit lehet kezdeni?

Röviden a történet:
3,5" SAMSUNG 1TB SATA2 HD103SI merevlemezem évek óta üzemel egy Raidsonic usb dokkolóban, Raspberry Pi2 médialejátszó mellett (Kodival), filmeket tárolok rajta és erre is szoktam letölteni. A hétvégén gondoltam, egy párat leszedek róla, így a dokkolóval együtt átraktam az egészet az asztali pc-mbe (usb-n keresztül), és a fenti hibaüzenet fogad (otthon W10 van, ma reggel a munkahelyen is megpróbáltam - W7 - de ugyanez a hiba, sőt, a dokkolóból kivéve, sata kábelen keresztül is).

Nem egy mai darab a merevlemez, a hdsentinel szerint 60%-os a kondíciója, nincs rajta semmi nélkülözhetetlen, de mégis érdekelne, nem lehet-e legalább addig életet lehelni bele, amíg azt a pár dolgot lementem?

Mondanom sem kell, azóta a médialejátszón sem működik.

Chdsk-t próbáltam futtani, de leáll.

A hdsentinel kép:

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#47983) King Unique válasza kutga (#47982) üzenetére


King Unique
titán

Nálad is ugyanaz lehet a gond, ami nemrég másvalakinél. Vagyis az NTFS kötetből RAW lett (példa). Ha ez a helyzet és az adatok lementése a cél, akkor arra vonatkozóan pedig pl. ebben és ebben válaszban le volt írva a lényeg.

(#47984) Lujo416


Lujo416
tag

Sziasztok
Toshiba dt01aca100-ról lenne egy kérdésem
Játék után hwinfoba megnéztem az írás olvasást és 32mb olvasott és 2mb írt
A játék elég akadós is volt (Witcher 3- A10 7850k, rx560) ami nem igazán lenne indokolt
Lehet a vinyó fogja vissza az egész történetet?

(#47985) kutga válasza King Unique (#47983) üzenetére


kutga
nagyúr

Szívás. Mindenhol raw sajnos, marad a formázás. Kicsit OFF, de én is két fiókos dokkolót használok. Nem ajánlott?

Let the Zone take me if I am.

(#47986) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Sziasztok!
Nemrégiben az tűnt fel nekem, hogy nagyon lassú lett a vinyóm, főleg torrent közben nem akart letölteni és a lemezhasználat is 100%-on volt mindig. Olyankor nem is lehet semmit csinálni vele, néha a gépet is újra kell indítani. Néztem programot is és az olvasás megy átlag több mint 100MB/seccel, az írás meg kevesebb, mint 1 MB/sec. Ez akkor már kuka vagy lehet még valahogy orvosolni?
Nem mai darab. Sentinel kép: [link]

(#47987) King Unique válasza kutga (#47985) üzenetére


King Unique
titán

Ha ugyanaz a dokkoló, akkor az elvileg ajánlott modell. Viszont a SATA fizikai interfész eleve nem olyan gyakori csatlakoztatásra lett tervezve, mint az USB. Tehát ez az ilyen megoldásoknál egy idő után okozhat csatlakozási problémákat. Ahogyan USB-nél a kábel, illetve a csatlakozó hibája, valamint utóbbi nem megfelelő illeszkedése az aljzatban szintén. Aztán a megfelelő szoftveres leválasztás hiánya ugyancsak.

(#47988) kutga válasza King Unique (#47987) üzenetére


kutga
nagyúr

Ugyanez a dokkoló. A csatlakozás szerintem oké, a szoftveres leválasztást nem tudom, azt a lejátszóban nem lehet külön megcsinálni mint windows alatt.

Elindítottam a formázást, ha az sem segít akkor kuka, végülis már vagy öt éve mgvan ez a vinyó.

Let the Zone take me if I am.

(#47989) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van arról infónk, hogy a PURX és PURZ típusok között történt-e bármilyen fejlesztés?
Pár helyen azt írják, hogy semmi, meg itt a PH!-n olvasom, hogy csak új széria.

Azért merült fel, mert nekem van otthon 2db PURX winyóm, egy és három TB méretben - mindkettő kb. 3 éves.
Ha elég halk gépbe teszem, akkor kihallatszik a winyó magas motorhangja. Ha a fülemet mellé teszem, akkor hallom, hogy motorhang, de ha távolabb vagyok a géptől, akkor csak azt hallom, hogy enyhe sípolás jön a gépből. Nagyon halk, de pont ettől idegesítő, mert egy idő után már a fülem is elkezd sípolni tőle, és pár percig a gép kikapcsolása után is hallom. :D
Azért kezdtem az egészet a modell váltással, mert itt pont a halksága miatt ajánlják gyakran, és valakinek tuti feltűnt volna ha a mai darabok is ezt csinálják.
(A Red-em nem csinálja egyáltalán, pedig az még öregebb.)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47990) Rruuer


Rruuer
senior tag

Hallo ilyenkor mivan?

(#47991) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Már régebb óta előjött a probléma, igaz nem befolyásolja az ssd működését, eddig hibát se jelzett, szerintetek mit kéne tegyek? [link]

(#47992) King Unique válasza Dave567 (#47991) üzenetére


King Unique
titán

Ez HDD problémákkal foglalkozó topik, mint a neve is mutatja. Az SSD-ket érintő kérdéseket viszont a Flash SSD topikban kellene feltenni. Plusz elolvasni az Az SSD kondíciója, tények és tévhitek cikket. ;)

(#47993) Doky586 válasza Dave567 (#47991) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt eltévesztetted. Nem a HDD-ről mutattál képet ami a topik neve.. :B

(#47994) Dave567 válasza King Unique (#47992) üzenetére


Dave567
addikt

és (#47993) Doky586:

Igen meg van, már elolvastam a cikket is, benéztem, de azért köszi. :R

(#47995) pjen válasza Rruuer (#47990) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem változik valószínű, hogy kuka. Esetleg adat mentő.

(#47996) Rruuer válasza pjen (#47995) üzenetére


Rruuer
senior tag

Fel se ismeri a gép

(#47997) pjen válasza Rruuer (#47996) üzenetére


pjen
félisten

Ilyen hangal nem csodálom,hogy nem ismeri fel.

(#47998) Rruuer válasza pjen (#47997) üzenetére


Rruuer
senior tag

Ez milyen hiba lehet? Kimentem inni mire visszamentem már ez várt.

(#47999) Bici válasza Rruuer (#47998) üzenetére


Bici
félisten

Ezert nerm szabad inni... :D

Nekem is volt ilyen egy regi Maxtor winyonal. Majdnem ugyanilyen hangja volt.
Ott egy honap allas utan (idohiany) le tudtam menteni az adatokat, es marha makom volt, mert bad sector nem volt rajta. Ez volt az utolso alkalom, hogy bekapcsolt a winyo.

Azota sem tudo, hogy mi volt a baja, de fali disz lett a lemezeibol. :DDD

Talan elektronika hiba is lehet. Ha fontosak a rajta levo adatok, akkor en probalnek egy masik ugyanilyen elektronikat venni hozza, hatha.
Esetleg masik gep, masik tap.

Azert OFF, mert csak talalgatok, ahogy en gondolkodnek, de nem vagyok biztos abban, hogy igazam van. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48000) liksoft válasza Rruuer (#47998) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az elektronika nem tud értelmes jelet kiolvasni a mechanikából. Valami még jön, mert ha semmi nem lenne, máshogyan kattogna. Azt kell mondanom, ez nem otthoni feladat, így két lehetőséged van. Vagy kukázod, vagy leadod szakembernek mentésre. Az sem tuti biztos, hiszen a gondot nem csak a fejek problémája, hanem akár a felület kopása is okozhatja.Ha sikeres a mentés, nem az olcsó kategória az ami várható.

Ne bontsd ki, mert akkor szaki sem tud segíteni, még ha a mostani állapotában esetleg lehetne is.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.