Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46251) ToXeN válasza King Unique (#46250) üzenetére


ToXeN
tag

Köszi. Megnéztem, valóban katasztrofálisan töredezett a HDD. Viszont érdekes, hogy töredezett nagy (10GB) fájlokat gyorsan másol, míg töredezett kicsi (200-300MB) fájlokat a már látott lassan (Defraggler-el néztem a fájlok töredezettségét). Biztos van valami összefüggés.

"The days are long but the years are short"

(#46252) violino


violino
csendes tag

Üdv!

HDD-t szeretnék vásárolni a jelenlegi laptopomhoz, külső adattárolóként kívánom használni, 3TB nagyságúra gondoltam. USB-n kábelen keresztül szeretném csatlakoztatni. Belső merevlemez szóba jöhet?

Erre gondoltam: Hitachi Deskstar 7K3000

(#46253) djculture válasza violino (#46252) üzenetére


djculture
félisten

3.5 vinyóknak nem elég az usb külön tápegységgel rendelkező külső házat kell venni hozzá vagy tápegységgel rendelkező dokkolót.

(#46254) SchumiBácsi

Ha már úgy is bejött a másolási sebesség, akkor jöjjön egy érdekes jelenség :D

Adott több bluray állomány, egyenként 8-29GB között változó mkv fájlok.

Megfogok 4db egyenként 16GB-os mkv-t és másolom PC-ről USB3 kapcsolaton át a cél HDD-re. A sebesség az elején 120MB/s-ről indul, gyorsan csökken és a felénél megunom mert már negyedórája annyi perc maradt mint az elején és a sebesség már csak 30MB/s és továbbra is csökken.

Újra megfogom ugyanazt a 4db 16GB-os mkv-t viszont egyenként másolom át átlagosan 50MB/s sebességgel és így külön-külön végzek is az egésszel mint ha egyszerre menne a 4db.

Nem valószínű hogy egyszerre mind a 4et pakolná 4helyen mert egyenként jönnek létre az állományok, mégis ha 64GB másolódik egy mozdulattal a végére frankón belassul már már végtelenségig, miközben külön-külön "nincs ideje" belassulni és bizonyos méret felett így már dupla gyors az átvitel mint ha egyszerre oldanám meg.

Ez miért van? Előköszi!

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46255) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Nem feltétlen probléma de nem tudom mi lenne a legjobb megoldás a bajomra. Elfogytak a SATA portok az alaplapomon:) ami egyébként [EZ LENNE]
A lényeget ide is bemásolom:

1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16)
(The PCIEX16 slot conforms to PCI Express 3.0 standard.)
1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4)
2 x PCI Express x1 slots
(The PCIEX4 and PCI Express x1 slots conform to PCI Express 2.0 standard.)
2 x PCI slots
2 x SATA 6Gb/s connectors (SATA3 0/1) supporting up to 2 SATA 6Gb/s devices
3 x SATA 3Gb/s connectors (SATA2 2/3/4) supporting up to 3 SATA 3Gb/s devices
1 x mSATA connector
Up to 4 USB 3.0/2.0 ports
Up to 8 USB 2.0/1.1 ports

Az 5 SATA port foglalt (1 SSD, 3 HDD, 1 BD-RW)

Az lenne, a kérdésem, hogy alaplap csere nélkül mi lenne a legjobb, legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, hogy még egy SATA portot tudjak valahogy eszközölni egy plusz HDD-nek. Tudom, hogy vannak PCI-os kártyák amikkel lehet bővíteni de úgy olvastam, hogy azok nem túl acélosak sebességben plusz néha problémásak. Láttam már SATA adatkábel splittert is képen de nem tudom, hogy az mennyire járható út, hogy 1 SATA porton elosztva két eszköz dolgozik. Esetleg USB porton belül valami fordító. De mivel nem vagyok otthon a témában ezért érdeklődnék, hogy van-e a problémára jó megoldás.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#46256) Doky586 válasza stanley00 (#46255) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sata helyett használj USB3 portot, abból is van belsős csatlakozó..

(#46257) stanley00 válasza Doky586 (#46256) üzenetére


stanley00
tag

És van ahhoz valamilyen fordító vagy kábel amivel összeköthetem a HDD-vel?

(#46258) sebgutkopf válasza stanley00 (#46255) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azt az mSATA csatit nem lehet valahogy mSATA - SATA átalakítóval működésre bírni? Nem tudom van-e ilyen, de ha jól látom az lenne a 6. portod, de az alaplap gyártód jó ötletnek gondolta az egyik sata port helyett az m-es verzió lapra integrálása.
Hogy milyen megoldást lehet használni az is szerepet játszik, hogy az új vinyónak kell-e raid tömbbe kerülnie.

(#46259) liksoft válasza sebgutkopf (#46258) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ilyenre gondoltál?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46260) sebgutkopf válasza SchumiBácsi (#46254) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Milyen programmal másolsz?
Elképzelhető, hogy valami puffer helyre próbál először a gép felmásolni az anyagot (vagy ram, vagy lapozófájl), és onnan ürít az usb-re. Amikor elindul a másolás, akkor gyorsan beolvassa annak erejéig, de mivel ettől lassabban ürít, ezért szépen belassul.

(#46261) SchumiBácsi válasza sebgutkopf (#46260) üzenetére

A puffer az egy dolog, ha darabonként (16GB/db) megy 50-60MB/s között végig, ugyanaz ugyanoda egyszerre (4×16=64GB) miért nem? Miért lassul USB2 sebességre? 1ébkén a Windows másol önmagaként.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46262) stanley00 válasza sebgutkopf (#46258) üzenetére


stanley00
tag

Csak egy egyszerű SATAII-es HDD-ről lenne szó. A kérdésedre pedig nem tudom a választ ezért érdeklődöm:)
Azért érdekelne - ha egyáltalán létezik - a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás mert pl. a PCI-os - normális - bővítőkártyák is annyiba kerülnek, hogy akkor már akár vehetnék is egy másik alaplapot némi túlzással.

(#46263) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Itt már leírtam a problémámat, de nem nagyon jutok előrébb. Csináltam egy tesztet a HD sentinellel és kondícióra 62%ot ír teljesítményre pedig 100%ot. A 62% mennyire gond? Az okozhat ilyen problémákat?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46264) sebgutkopf válasza SchumiBácsi (#46261) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Lehet a win saját másolási módszere nehezen boldogul az egyben ekkora tartalommal. Próbáld ki mondjuk egy total commanderrel, vagy valami más értelmes fájlmanagerrel, azok mit kezdenek a helyzettel (nem ctrl + C, V, hanem a program saját maga másoljon).

(#46265) sebgutkopf válasza stanley00 (#46262) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Amit liksoft linkelt?

Azon túl tényleg csak az usb 3 maradt a drágább megoldások előtt.

(#46266) sebgutkopf válasza olloczky (#46263) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az a felkiáltójeles dolog elég érdekes, ott elég rendesen összecsinálhatta magát a win. SSD-ről van szó?
Ha igen, akkor érdemes elgondolkozni egy új beszerzésén. Előtte max még egy másik sata kábellel kipróbálni és újratelepíteni a win-t.
Nekem céges gépben múlt hónapban írta ki a win7, hogy ideje elkezdenem az ssd tartalmát lementeni mielőtt adatvesztésem lenne. Látszatra minden program rendesen futott, indult a rendszer, de így is gariban cserélték kérdés nélkül. Nem volt sok adat állandó írogatásával agyonterhelve a vinyó, így számomra elég nagy csalódás volt, hogy 2 év után beadta a kulcsot.

(#46267) stanley00 válasza sebgutkopf (#46265) üzenetére


stanley00
tag

Bocsi nem vettem észre mert neked válaszolt. Jó megoldásnak tűnik csak hát ahogy néztem az is cirka 10.000 forintnál kezdődik az meg nekem sok ilyen megoldásért mert mint írtam akkor inkább meggondolom, hogy új alaplapot veszek. Létezik olyan adatkábel aminek az egyik végét a belső USB3-as portra dugom a másikat pedig a SATA HDD-re? Vagy - ez lehet, hogy nagy hülyeség - olyan SATA adatkábel aminek az egyik vége kétfelé van osztva?

Egyébként köszi mindenkinek az eddigi válaszokat is.

[ Szerkesztve ]

(#46268) olloczky válasza sebgutkopf (#46266) üzenetére


olloczky
senior tag

Nem ez még HDD. De akkor ez vinyó problémára utal? Mert akkor ilyen irányban kutakodok.

És ez friss telepítés, sőt már még egyszer újraraktam.

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46269) liksoft válasza stanley00 (#46267) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pénz nélkül nem lehet semmit sem megoldani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46270) sebgutkopf válasza stanley00 (#46267) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Amikor az ide/pata kábelekről a váltás megtértént a sata-ra pont az volt a lényeg, hogy 1 kábel 1 adattároló, ezzel nem lassítja a két egy kábelen lógó meghajtó egymást, ha mindkettő használatban van. Szerintem ilyen nem lehet sata esetén, mert a lap nem tudná azonosítani mikor melyik vinyóval kommunikál.

Mielőtt alaplapra elkezdesz költeni: ha nem akarsz platformban is feljebb lépni az lga 1155-ről mondjuk 1151-re, akkor kérdéses, hogy érdemes-e egy már nem aktuális platformba további pénzt invesztálni. Persze, ha használtan vennél másik lapot és ezt is el tudod adni és csak pár ezres lenne az árkülönbség (szerencsével annyi se), akkor van értelme, sőt hajrá az a kompromisszum mentes megoldás.
Viszont újonnan 1155-ös lapot venni nem érdemes.

(#46271) sebgutkopf válasza olloczky (#46268) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A 62%-os kondició semmiképpen se bizalom gerjesztő. Garis még vagy már öreg darab?

(#46272) stanley00 válasza liksoft (#46269) üzenetére


stanley00
tag

Ok, köszi. Gondoltam, hogy megkapom majd. Remélem nem hiszed, hogy ingyen gondoltam a megoldást de szerintem érthető, hogy nem fogok 10.000-ért egy bővítőt venni ha 25.0000 egy új alaplap.

(#46273) liksoft válasza stanley00 (#46272) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R

Viszont nem tudni, hogy az alaplapod amúgy is váltás előtt van, vagy új, vagy jól bejáratott, és így nem cserélnéd. Olvastam, hogy akkor inkább egy csere, de ezek a megoldások még mindig olcsóbbak, és egy újba tovább is vihetőek.

Neked kell eldöntened, Te tudod. Itt csak ötleteket adunk, de minden pénzbe kerül, ami meg nagyon olcsó, az olyan is!

További sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46274) Doky586 válasza stanley00 (#46272) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Az lenne, a kérdésem, hogy alaplap csere nélkül mi lenne a legjobb, legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás"

Az hogy nem használnál több sata portot..
Ha lecserélnéd a meglevő 3db 150GB-os HDD-det egyetlen 4TB-osra máris több helyed és több felszabadult csatlakozód lenne.. ;]
sőt még csendesebb is lenne a gép.. és kevesebbet fogyasztana.

[ Szerkesztve ]

(#46275) olloczky válasza sebgutkopf (#46266) üzenetére


olloczky
senior tag

Ajaj.. vadonat új winchester lett betéve.. még mindig fennáll a probléma :/

És ami még furcsa, hogy telepítés után nem tudom beállítani a képernyő felbontását, pedig ahhoz nem kell driver, hogy egy normális felbontást állítsák be. De videókártya probléma se nagyon lehet, mert telepítés közben, semmilyen pontozás, vagy felkiáltójel nem jelenik meg a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46276) sebgutkopf válasza olloczky (#46275) üzenetére


sebgutkopf
őstag

1. Próbálj meg egy másik sata kábelt.
2. Ha van valahol tartalék elfekvő vinyó, arra egy rendszert, hogy azzal is áll-e a probléma.
3. A 2-es pont után kiderül vagy gariztatni kell a vinyót (érdemes vinni a sentinel képét is), vagy valamely más komponens döglődik (akár alaplap).

(#46277) olloczky válasza sebgutkopf (#46276) üzenetére


olloczky
senior tag

Sata kábel jó. Most már péntekig amúgyse lenne lehetőségem ránézni, de azt tanácsotlam a kollégának, hogy vigye szervizbe, nem tököltem már vele tovább :D

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46278) Vynx válasza olloczky (#46277) üzenetére


Vynx
tag

Nem hiszem, hogy ez vinyó vagy sata kábel probléma. Ez videokártya, monitor, VGA driver hiba, esetleg monitor vagy VGA csatlakozó hiba (vagy kábel), vagy alaplapi pci-express nem jól működik, nem érintkezik rendesen. Jobb, ha elviszi szervízbe, majd ott kinyomozzák mi a baja.

[ Szerkesztve ]

(#46279) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Adott egy külső HDD :TOSHIBA V63700-C (MQ01UBD100 van benne), melóban még működött, kikapcsoltam a gépet, kihúztam az usb-t itthon dugom rá az asztalira és nem olvassa be (meghajtó jel ott van, de nem olvassa (I:\\ nem elérhető A fájl vagy könyvtár sérült vagy nem olvasható). Szétszedtem, mondván, hogy rádugom sata-ra hátha a kábel/elektronika ment tönkre. Erre ebbe nincs sata csatlakozó (lásd képen)

Mit lehet ilyenkor tenni? :F Próbálok keríteni egy másik kábelt, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem az romlott el.

www.adatfalodesign.hu

(#46280) King Unique válasza adatfalo (#46279) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ezekben eleve integrált USB-aljzat van, amelyről pl. az alábbi cikkben is van említés. Valamint az MQ01UDB100 modellszámnál az U betű is erre utal. A normál, SATA csatlakozós változat az MQ01ADB100. Épp ezért felesleges volt szétszedni, mert nem lehet közvetlenül SATA-ra csatlakoztatni. Valamint, ha volt még rajta garancia, akkor az a szétszedés miatt alapból ugrott...

Ha rendesen felpörög a meghajtó, nem ad fura hangokat, akkor az már jó jel. Valamint, ha megjelenik a Windows fájlkezelőben, de ott az említett hibát produkálja, akkor jó esetben csak a fájlrendszer sérült. Ilyenkor a lemezkezelőben pl. RAW partícióként jelenik meg. Ez esetben, illetve a meghajtó állapotától függően az alábbi opciók jöhetnek szóba. Illetve RAW esetén az adatmentés külső programmal —► lemez törlése és újrapartícionálása —► adatok visszamásolása a szokásos eljárás.

Persze azért érdemes ránézni másik gépen és OS alatt is, mert volt akiknél csak egy adott OS esetében volt ilyen probléma. Tehát, ha másik gépen hozzáférhető a tartalom, akkor célszerű ott lementeni az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#46281) SchumiBácsi válasza sebgutkopf (#46264) üzenetére

Elképzelhető a "hibajelenség" alapján az amit írtál... mind1 annyira nem gáz mert világéletemben darabokban másoltam a nagyobb dolgokat, csak most már egy dolog ha úgy van 10x akkora mint akár 10évvel ezelőtt ;]

Az esetek 99%-ában akkor másolgatok amikor egyébként is a gép előtt vagyok, ez a lassulás akkor lenne probléma ha otthagynám hogy itt van 1TB, másold :D Azért köszi a tanácsokat, ha időszerű lesz megnézem úgy is.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46282) adatfalo válasza King Unique (#46280) üzenetére


adatfalo
senior tag

Köszi, igen, figyelhettem volna rá, de már mind1, gari már lejárt róla. RAW-nak látta a lemezkezelő, most Get Data Back-el másolom vissza a filejaimat, hosszú este lesz..., utána jön a format és a visszamásolás (hdd sentinel ezelőtt nem jelzett semmi problémát (100/100-as volt, mikor legutoljára néztem), így remélem egyszeri eset volt).

www.adatfalodesign.hu

(#46283) liksoft válasza adatfalo (#46282) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia, tápellátási gond esetén is produkálhat ilyent. Elég egyszer egy kontakthibás csatlakozás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46284) jel1


jel1
aktív tag

vettem egy ilyen külső merevlemezt:
Seagate Backup Plus Slim Portable 1TB

De úgy látszik nem 1TB-os lett, hanem olyan nagy, hogy a W7 nem tudja formázni sem :D

Viccet félretéve...
Ilyenkor ez selejt, álljak el a vásárlástól vagy garancia? Semmit sem tudok tenni vele magam, igaz?

(#46285) jel1 válasza jel1 (#46284) üzenetére


jel1
aktív tag

Még annyi, hogy mikor bedugom, akkor kattan párat, aztán ennyi, onnantól kezdve forog, mint egy merevlemez szokott. visszajelző led semmit nem mutat.
HD sentinel sem tud infót mondani róla

(#46287) jel1 válasza jel1 (#46285) üzenetére


jel1
aktív tag

Valakinek volt itt egy válasza, de mire megköszöntem volna, eltűnt :D

Szóval a kábelgond nem jutott eszembe, köszönöm a hasznos választ! Sajnos az sem segített, úgyhogy megy vissza a boltnak :)

(#46288) Balazs84 válasza ddanger (#44842) üzenetére


Balazs84
csendes tag

Szia

Mondom az én történetemet nagyon hasonló. Adott egy vadonatúj laptop, benne egy 1TB hdd-vel. Vette, egy WB 120GB SSD-t és a noti vinyót kiraktam a dvd helyére bővítő keretbe és az uj ssd-t pedig a belső volt 1TB helyére. Eddig ugye minden ok Win 10 telepítése pipa elsőre, hiba nélkül. Utána nem látom az 1TB vinyót. Lemezkezelőben látszik, adok neki betűt és utána látszik már sajátgépben is. Amennyiben kikapcsolom vagy újraindítom megint csak lemezkezelő és betű hozzáadása után látom. Adatok és minden más látszik rajta. A legfrissebb asus driverek fenn, bios frissítés megvolt. Linux live pendrive látja a WD vinyót, adatot ír és olvas mint a win is ugye ha lemezkezelőben adok neki betűt. Linux alatt ha formázom NTFS-re akkor win alatt még minidig nem megy. A Win 10 pedig legális gyárilag (laposhoz volt) és legfrissebb mert autómatán hagytam magát frissíteni. Ja és a dvd helyére a beépítő keret koling 4500Ft és nem gagyi pcx-es.

Valakinek van még ötlete, én még most egy win 7 telepítőt csinálok és megnézzük ott mi lesz, mert szerintem ez szoftver nem hardver, akkor a Linux sem látná.

(#46289) begyuri


begyuri
csendes tag

Üdv! olyan problémám lenne, hogy van egy 500 gigás WD külsővinyóm ami nem igazán akar műküdni, egyik napról a másikra a gépem nem ismeri fel, se a tv. rádugom a gépre felpörgeti a vinyót és folyamatosan keresi az illesztőprogramot de nem találja sehogysem. próbáltam már direktbe letölteni az illesztőprogramokat de nem jártam sikerrel. van esetleg valami ötletetek hogyan tudnám megmenteni a rajta lévő adataimat?
válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!

(#46290) gaara01


gaara01
tag

SSD mellett, a HDD-m megáll. Szó szerint. Hallom ahogy csökken a fordulata, majd megáll. Aztán ha valamit tallóznék, vagy bemegyek a D meghajtóra - ami nálam a HDD - azonnal elkezd felpörögni és tartja a fordulatot. Pár perc tétlenség után újból megáll.
Nekem ez nem probléma. A kérdésem, hogy ez hosszú távon nem-e okoz bárminek is galibát? :Y

(#46291) Sanchez638 válasza gaara01 (#46290) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én ki szoktam lőni a winfos alatt a merevlemez leállítást. Nem eszik az annyit és a folyamatos pörgés talán jobb is neki.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46292) gaara01 válasza Sanchez638 (#46291) üzenetére


gaara01
tag

Nem emlékszem rá, hogy kilőttem volna, de lehet. Meg tudnád mondani hol tudom visszaállítani?

(#46293) Sanchez638 válasza gaara01 (#46292) üzenetére


Sanchez638
addikt

Windows energia menedzsment. És azon belül merevlemez kikapcsolása= Soha

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46294) olloczky válasza Sanchez638 (#46293) üzenetére


olloczky
senior tag

Ez mennyire baj egyébként? Mert nekem is ez van, hogy ha nem használom a HDD-t leáll aztán ha használom 2-3 mp újra megint működik. Ez árt neki?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46295) Sanchez638 válasza olloczky (#46294) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hát talán ez hívják parkolgatásnak, és nem feltétlen tesz jót.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46296) SpG válasza Sanchez638 (#46295) üzenetére


SpG
csendes tag

Ismereteim talán nem aktuálisak már, de úgy rémlik a parkolás elképzelhető pörgő tányérokkal is. Ez inkább a leállásra (SpinOff/SpinOn) emlékeztet.

SpG

(#46297) SchumiBácsi válasza olloczky (#46294) üzenetére

A legrosszabb dolog ami egy HDD-vel történhet amikor ki/be kapcsolódik. Vagy menjen állandóan, vagy ne menjen. Persze nem ennyire drasztikus a helyzet, de véleményem szerint ahhoz hasonló mint amikor a gépkocsi indulása után néhány mp mindenképp kell míg a kenés teljesen felépül a motorban. Egyből nem fog tönkremenni tőle de idővel előfordulhat olyan probléma ami a gyakori indításra/leállításra vezethető vissza.

Nem az a nagyjából 5év alatt 2-3k indulás teszi tönkre a legtöbb HDD-t a PC első napi indításakor, hanem az a néhány tízezer amit még az oprendszer menet közben hozzátesz "energiatakarékosság" címén.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46298) olloczky válasza SchumiBácsi (#46297) üzenetére


olloczky
senior tag

Akkor ki is kapcsolom köszi :R

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46299) Doky586 válasza olloczky (#46298) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De örökre... Vagy max havonta 1x kapcsold be..

(#46300) SP4C3 válasza SchumiBácsi (#46297) üzenetére


SP4C3
veterán

Igen, szerintem is, mert a HDD-kben siklócsapágyazást alkalmaznak mindenhol, ahol nem az üzemidő a mérvadó, hanem leállás és indítás száma. Kérlekszépen... :((

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.