Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46951) naja


naja
aktív tag

Most vásároltam egy IronWolf 4TB-os merevlemezt. Kibontás után HD sentinelben toltam egy Részletes ön-tesztet. A teszt alatt a S.M.A.R.T. fülnél azt láttam, hogy a "Raw Read Error Rate" kb. 6500-ról kb. 12000-re ment fel, mire vége lett a tesztnek. Közben mindenhol azt írja, hogy a merevlemez tökéletes, meg 100%-os stb.
Ez mit jelent? Aggódjak, vagy ez normális dolog?

A HTML reportból kiollóztam az idevonatkozó részeket:

Köszi a válaszokat előre is.

(#46952) scrtaft


scrtaft
tag

Sziasztok.

A hétvégén sikerült egy "dupla cukahara"-t dobnia az 500GB-os vinyómnak az asztalról. :W

Induláskor 5-6 hangos kerregés után elhalkul a winyó és a BIOS nem ismeri fel így a windowsban sem jelenik meg. Ezekután a többi újraindításnál már nincs kerregés és a windows is felismeri. (W10 64bit)

Lemezkezelővel látja, hogy van winyó bár az offline.

Amennyiben sikerül felismernie akkor winyót látja bár particiókat nem. HDD Sentinel gyors önteszt azt mondja minden frankó.

Winyo korábban 50-450 arányban particionálvam, majd egy partíció lett csinálva rá.

TestDisk futattva sikerült visszahozni egy régebbi partíciót bár nem azt amire szükségem lett volna. (50DB)
Get Databack csak ezt a kicsit látja bár ezen sincsenek adatok.

Egy két olvasási biba bizonyos szektorokban...

Van egy két dolog amire szükségem lenne a winyóról. Milyen programmal próbálkozzak ilyen esetben.
MBR visszaállítás parancssorból esetleg. a légyeg egy 500DB-os partyciót kéne találnom a végén.

Előre is köszi a válaszokat.

(#46953) Metacska válasza King Unique (#46946) üzenetére


Metacska
aktív tag

Sziasztok,

A lemezkezlőben megjelent.

Köszönöm a tippet!

(#46954) Glaz-dozfhut válasza naja (#46951) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nincs jelentősége. Ennél a gyártónál az az érték a lemez műveletek számával kapcsolatos. Sentinel fórum

- Glaz-doz-fhut -

(#46955) naja válasza Glaz-dozfhut (#46954) üzenetére


naja
aktív tag

Uhh, nagyon köszönöm. Most eléggé megkönnyebbültem.
Próbáltam erre a dologra ráguglizni, de nem adott ki semmi ilyen jellegű infót. Nyilván nem csináltam túl jól.

(#46956) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Sziasztok!

A HD Sentinel szerint erősen elkezdett romlani a HDD kondíciója, erről tettem fel képet is. Ma még veszett 4%-ot. Ennek már annyi vagy lehet még vele kezdeni valamit? Gariztatni lehet, ha lehet egyáltalán?

Előre is köszönöm!

(#46957) SP4C3 válasza Attila2011 (#46956) üzenetére


SP4C3
veterán

Ments le róla minden szükséges adatot. Már csak papírnehezéknek jó. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46958) Attila2011 válasza SP4C3 (#46957) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszi a választ, sajnos nem túl jó hír :(

Még elő kell kotornom a papírjait, de ha van még rá garancia, akkor cserélik?

(#46959) SP4C3 válasza Attila2011 (#46958) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha van rá gari, akkor irány az üzlet mihamarabb.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46960) Attila2011 válasza SP4C3 (#46959) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Még több, mint fél évig van rá. Csak előbb kell vennem egy új meghajtót, hogy átmásoljam a dolgokat. Gondolom addig is érdemes lekapcsolni ezt, hogy ne romoljon tovább, ha meg van az új átmásolni az adatokat és utána bevinni az üzletbe?

(#46961) King Unique válasza Attila2011 (#46956) üzenetére


King Unique
titán

Itt az a legfontosabb, hogy az adatokat lementsd róla, amíg még lehet! Mert, ha tovább szaporodnak a hibás szektorok és olvashatatlan lesz a lemez felülete, illetve kifagynak tőle a programok / OS, akkor majd lehet siránkozni.

A HDS-ben a hivatalos garanciális csere szintje egyébként a 0% kondíció. De azt nyilván nem érdemes megvárni, mert akkor már kb. kuka a merevlemez. Tehát, ha még garanciális, akkor adatmentés után vissza kellene vinni! Aztán azt persze boltja is válogatja, hogy milyen hibánál cserélik. Illetve hivatalosan a gyártói tesztprogramok eredménye a mérvadó.

Egyébként vannak pl. ilyen programok, illetve a témának is külön topikja, ha valaki javítgatni akarja a szektorhibás merevlemezt. De ez esetben nem feltétlen érdemes vele szórakozni és inkább az előbb említett dolgokat kellene megpróbálni.

Amúgy ugyanazt a kérdést elég 1 topikban feltenni és nem feltétlen kellene több helyen szétszórni!

[ Szerkesztve ]

(#46962) Attila2011 válasza King Unique (#46961) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Neked is köszönöm a választ!

Elég lenne, de itt kaptam rá rendes választ. Ezért számomra hasznos volt, hogy itt is feltettem.

(#46963) King Unique válasza Metacska (#46953) üzenetére


King Unique
titán

Az már többször említve volt, hogy az ilyen esetekben nyilván nem a mezei windowsos fájlkezelőből kell kiindulni! Ott már akkor sem fog megjelenni a külső meghajtó, ha pl. nincsen betűjele. Ellenben lehet a partíción xy, a Windows által nem támogatott fájlrendszer (pl. Btrfs, Ext4, JFS, XFS, HFS+ stb.), attól még mindegyik meg fog jelenni a lemezkezelőben "Kifogástalan (Elsődleges partíció)" néven. A jobbklikkes menü legtöbb eleme ugyan inaktív lesz, de a törlés aktív marad és utána már létre lehet hozni az új kötetet. Tehát még csak külső program sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#46964) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

. Bocs nem ide....

[ Szerkesztve ]

(#46965) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Gépem alaplapja elromlott. 2x750GB Samsung HDD, 1TB Samsung SSD-n lévő adatokat, majd be tudom olvasni az új géppel? Windows 10-en, MBR módban voltak.

(#46966) varmi2 válasza pinnacle (#46965) üzenetére


varmi2
nagyúr

Természetesen igen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46967) Vertigo18 válasza pinnacle (#46965) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akár most is, más gépével. Fogsz egy külső racket, belepakolgatod a vinyókat egyesével és ha annyira sürgős, átszaladsz egy haverhoz, megnézed a kívánt adatot.

Viszont arra ne számíts, hogy a "régi" Windowsod fog menni majd az új alaplappal, azt mindenképpen újra kell telepítened!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46968) pinnacle válasza varmi2 (#46966) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi varmi2, Vertigo18! Pont ez akartam kérdezni, lehet, hogy a Windows is elindul majd. Ugyanis ezt olvastam. Windows topicban azt mondták, hogy sysprepelni kéne alaplapcsere előtt, különben a másmilyen merevlemez-vezérlő miatt nem fog tudni bootolni. Nem tudom mi ez, talán a vezérlő fájlokat kell másolni a Windows mappába.
Mondjuk ezt nem említette a véleményt író. Az is érdekes, hogy a Windows aktiválta magát, mikor csak az SSD maradt meg az előző konfigurációból.

(#46969) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok,

Egy ideje azzal találkozom (kb mióta win 10 et felpakoltam), hogy folyamatosan 100%-os a lemezkihasználtság.Itt egy kép Sentinelből.
Gyakorlatilag semmit nem csinálok vele mégis folyton 100%-on áll és teljesen megöli a gép használatát. :W

(#46970) scrtaft válasza scrtaft (#46952) üzenetére


scrtaft
tag

Hali
Megoldódott.

MiniTool Partition Wizard és GetDataBack for NTFS :C

[ Szerkesztve ]

(#46971) SunMount3r válasza BalaNce87 (#46969) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Feladat kezelő mit mutat?

(#46972) Vertigo18 válasza pinnacle (#46968) üzenetére


Vertigo18
addikt

Figyelj, új alaplapot veszel, szinte kizárt, hogy ugyanazok legyenek az alaplapi driverek, mint a régin. Arról nem is beszélek, hogy ez alap dolog, alaplap csere esetén új Windows.

Vagy én élek az ősidőkben? :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46973) Doky586 válasza pinnacle (#46968) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értem miért lusták az emberek a win és programok telepítésére 1-2 órát rááldozni, ha előtte képesek voltak alaplap+proci+ram -ra 50-100eFt ot áldozni..?

Persze ha 50eFt órabérben dolgozol akkor nem éri meg az időkiesés, de ekkor ennek tizedéért valaki megcsinálja neked és mindketten jól jártok.. :K

(#46974) Vynx


Vynx
tag

Ha nem akarod újratelepíteni a géped, akkor egy ugyanolyan alaplapot kell venned, mint amilyen a régi is volt. Ha másik lapod lesz, akkor újra kell telepítened a Wint-t (mert ahogy Vertigo18 is írta) mások lesznek a szükséges driverek. Ha az új alaplappal fogod indítani a régi Win-t nem biztos, hogy normálisan fog működni a rendszer az inkompatibilitások miatt!

[ Szerkesztve ]

(#46975) varmi2


varmi2
nagyúr

Folyamatosan növekszik a felpörgési idő a hdd-n. Van értelme aggódni érte? 100/100as jelenleg, de ez folyamatosan emelkedik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46976) Kar07


Kar07
tag

Üdv!

Van egy 72% kondíciós winyóm. Win10 megy róla, ami péntek reggel nem indult, de aztán életre tudtam kelteni. Azóta nincs gond, viszont nem tudom, hogy a win zuhant magába valamitől, vagy a winyó halódik már.

Ránéznétek a smart adatokra hogy mit lehet tudni róla?
Érdemes cserélnem mielőbb, vagy még használhatom?

Köszönöm!

(#46977) SP4C3 válasza Kar07 (#46976) üzenetére


SP4C3
veterán

Ránézésre win volt a hibás.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46978) pinnacle válasza Vertigo18 (#46972) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Félreolvastam, arról nem írtak, hogy aktiválta magát a Windows. Egyébként lehet, hogy a Microsoftnak az a fontos, hogy mindenkit átirányítsanak. Gondolom kiskaput is ezért hagytak.

Doky586 csak el akartam kerülni a több órányi ide-oda másolást. Mindegy már elkezdtem.

(#46979) Kar07 válasza SP4C3 (#46977) üzenetére


Kar07
tag

Köszönöm szépen!

(#46980) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Sziasztok

Nem tudom hogy jó helyen kutakodok e de olyan gondom van hogy a biosban lája a gép a winyókat a windows-ba meg nem látom, 3 winyó van a gépembe 1 amina rendszer megy a másik kettő meg tárólo és azt a kettöt nem látja a winydows,de a biosban meg látom.Ötlet ?kötögettem már igy is úgy is.

Win 8.1

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#46981) pjen válasza ricsi8800gt (#46980) üzenetére


pjen
félisten

Lemez kezelőben nézted őket?

(#46982) ricsi8800gt válasza pjen (#46981) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Ott se mutatja sajna :(

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#46983) ricsi8800gt válasza pjen (#46981) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Sata kábel gond van

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#46984) zs198


zs198
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 1 TB-os WD Blue HDD-m. SATA 3-as pár napos, garanciális.
Mikor elkezd dolgozni egy halk cicergő hang hallatszik, de miután felpörgött ez elhallgat. Normális jelenség ez, vagy cseréltessem?

Üdv. -Zsolt-

(#46985) zs198


zs198
aktív tag

Pontos típusa: WD Blue 1TB 3.5" WD10EZEX

Üdv. -Zsolt-

(#46986) FunPro válasza zs198 (#46984) üzenetére


FunPro
senior tag

Hello!

Egész pontosan ilyen hangot hallasz?

Mert ha igen, én is hasonló cipőben járok.
Egyenlőre nem jöttem rá mi okozza, de ahogy telik az idő, egyre jobban hallatszik. :D

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#46987) zs198 válasza FunPro (#46986) üzenetére


zs198
aktív tag

Igen ez a pici kerregő, cicergő...amikor tölt a HDD.

Üdv. -Zsolt-

(#46988) FunPro válasza zs198 (#46987) üzenetére


FunPro
senior tag

Ezek szerint akkor elég gyakori probléma, lehet típushiba.

Egyenlőre azt figyeltem meg, hogy amikor futtatok egy hdd tesztelő programot, akkor a Random Access nevezetű tesztnél hallható igazán a hang.

Én már 4 hónapja vettem, tegnap írtam a helynek, hogy erre is kiterjed-e a garancia.
Annyit írtak vissza, hogy küldjem el nekik, ők tovább küldik tesztre, stb. stb.

Szerintem jobban jársz, ha cserélsz egy másik típusra, ameddig még lehet! :D

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#46989) zs198 válasza FunPro (#46988) üzenetére


zs198
aktív tag

igen. Én is ettől félek...
Aztán meg visszaküldik, hogy normális :(

Üdv. -Zsolt-

(#46990) FunPro válasza zs198 (#46989) üzenetére


FunPro
senior tag

Adatvesztést még nem tapasztaltam.

Valamelyik nap hallgattam zenét. Arra lettem figyelmes, hogy egy résznél megakadt. Gondoltam lehet rosszul töltötte le. Aztán jött még egy zene, ott is jött a kis röccenés.

Kipróbáltam mi van akkor, ha átmásolom egy másik meghajtóra. Érdekes módon, ott nem hallottam semmilyen akadást.

De lehet már én beszélem be magamnak, mert már vagy egy jó hónapja kerreg. Eleinte azt hittem a venti az, de utána megfigyeltem, hogy a kerregés szinkronban van a hdd visszajelző leddel.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#46991) zs198 válasza FunPro (#46990) üzenetére


zs198
aktív tag

áááááá bakker.
Vissza az egész.
A tápom csinálja a hangot :)
Amikor beindul a venti. Amúgy a HDD jó.
Most füleltem ki.
Ne haragudj amiért rosszul írtam.

Üdv. -Zsolt-

(#46992) varmi2 válasza varmi2 (#46975) üzenetére


varmi2
nagyúr

Erre tudtok valamit mondani?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46993) FunPro válasza zs198 (#46991) üzenetére


FunPro
senior tag

:C

Hát, legalább mostmár tudod, hogy a hdd is bajos lehet! :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#46994) zs198 válasza FunPro (#46993) üzenetére


zs198
aktív tag

Nem nyugtattál meg :)

Üdv. -Zsolt-

(#46995) FunPro


FunPro
senior tag

Na, menet közben nálam is vannak fejlemények.

Kiszedtem a vinyót, átraktam egy másik gépbe, és láss csodát, ott nem kerreg!

Ezt már haladásnak éreztem, vissza is hoztam az eredeti helyére, összedugtam azzal a sata kábellel, amivel a másik gépben jó volt. A hang továbbra is fenn áll.

Az utolsó tippem a táp lesz.
Nem egy nagy márka: Antec vp500pc. Értékelések alapján jónak tűnt, ezért választottam ezt.
Igaz, más jelét nem látom annak, hogy rossz lenne a táp.

A gépben van egy giga gtx 1060 wf2, egy i5-6500, valamint egy ssd és még egy hdd a kerregősön kívül. Erre nem hiszem hogy kevés lenne az 500W, szóval nem teljesen értem ezt a dolgot.

Ebben valakinek valami ötlet?

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#46996) zs198 válasza FunPro (#46995) üzenetére


zs198
aktív tag

hmm ez valóban érdekes.... :F

Üdv. -Zsolt-

(#46997) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy az asztali gépemben lévő rendszer lemez, mely kb. 9 éves múlott, egy 320GB-os WD, tegnap a gép alvó módban volt és elment az áram pár percre, tegnap már be sem kapcsoltam, ma viszont ránéztem az eseménynaplóra, s az alábbi dologra lettem figyelmes:

Kell az ilyennel foglalkozni? Amúgy a lemez a HDS szerint 100/100, és a SMART-ban sincs semmi gond, a rövid önteszt nem fejeződött be, most a biztonság kedvéért lefutattom rajta a részletes öntesztet, de a teszt során a Raw read error rate elég szépen emelkedik (amúgy tesztek során ezt korábban is csinálta).

Vélemény esetleg tanács? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46998) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
"Szolgáltatásgazda: Helyi rendszer (hálózati korlátozással)" .Ez a folyamat 100%ban használja a winchesterem mikor bekapcsolom a gépet, vagy kilépek egy játékból, és ilyenkor még egy weblapot se képes betölteni a számítógép, minden programot lassan nyit meg percekig, míg ez 100%ban használja a winchesterem. 1 hete jelentkezett a probléma, és semmit nem telepítettem vagy változtattam a gépen. Win10em van. Mi ez, és hogyan tudnám megszüntetni ezt a problémát?

(#46999) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Sziasztok!
USB-s vinyómon elszálltak a partíciók ( rossz leválasztás következménye ). A Win látja, de nem tudja megnyitni, mindig formázni akarja őket. Hogyan, milyen programmal tudom vissza állítani őket adatvesztés nélkül?
Próbáltam már minden létező manager-t, recovery-t, de egyik sem tudta visszahozni. Látni, látja mind csak valami oknál fogva nem javítja egyik sem.
Op rendszerem Win 8.1, 64bit.
Sajnos, nincs asztali gépem csak laptopom, így bölcsöbe dugtam és USB 3.0-ás csatlakozóba.
Kérek mindenkit, hogy építő jellegű hozzászólást írjon, ne a tudatlanságomat "dicsőitse" :)

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#47000) King Unique válasza Biriboyka (#46999) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Egy hasonló kérdésre nemrég az alábbi választ kapta az illető. Tehát, ha nálad is RAW lett a feltételezhetően NTFS fájlrendszerű partíciókból, akkor a teendő adott. Amivel kapcsolatban ugyan említve lett több opció is, de ilyenkor a szokásos eljárás az adatmentés külső programokkal, majd a külső meghajtó újraparticionálása után az adatok visszamásolása. Ja, és előtte majd a lementett tartalmat ne felejtsd el visszaellenőrizni pl. az ilyen esetek miatt!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.