Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47151) p.szilard válasza Optim91 (#47125) üzenetére


p.szilard
csendes tag

Köszönöm szépen a tippet, mindenképp megjátszom, ez még egy "filléresebb" megoldás, mint a HDD cseréje (ami már egyre többször fejembe ötlött). Remélem azzal megoldódik. :) Bár furcsa hogy nem rögtön, hanem hetek/hónapok múltán jelentkezett a probléma. Köszi még1x ;)

(#47152) Gyick


Gyick
őstag

üdv!

Adott egy laptop 1 terrás vinyójának egy 300gb-s particiója ami eltünt.Nem fontos fájlok voltak rajt csak játék telepítések.Mit lehetne vele kezdeni?Lemezkezelőben látom.Minden inditásnál magától indul a scandisk is,az nem tudja megoldani a problémát.Ha lehet a formázást probálnám elkerülni.Mit lehetne vele kezdeni?

(#47153) Gyick


Gyick
őstag

Töröltem a kötetet és csináltam egy újat.Most jó.De azért ez elég kellemetlen hogy az egyik particióból egyszer csak raw lett egyik percről a másikra..Szerencsére ez egy olyan partició volt amin csak játék telepítések voltak semmi fontos..Lehet vmit tenni esetleg hogy ez a jövőben ne/vagy kisebb eséllyel forduljon elő?

(#47154) JoePapa97 válasza King Unique (#47148) üzenetére


JoePapa97
csendes tag

Ohhh neharagudj! Nem tudtam h ezeket is meg kell adni.De már megoldottam azért köszi :)

(#47155) JoePapa97


JoePapa97
csendes tag

Előfordulhat az igaz :D ,de nem ez volt a kiváltó ok.

(#47156) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az adott Toshiba hdd zajos, úgy kell elképzelni mintha rázná a házat, holott házból kivéve is nagy a rezgés.
Csak üresjáratban van hangja ha valami tekeri akkor elviselhető, teljesen normális hangja van.
Mit lehet tenni, egyáltalán mi okozhatja a hangját?

(#47157) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Ez hogy lehetséges? :D

Előre is köszönöm.

Üdv.

(#47158) bobalazs válasza Willie (#47157) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Amit hibásnak érzékelt szektort azt kijavitotta, átmágnesezte, nincs hibája.

(#47159) Willie válasza bobalazs (#47158) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm. :) Várható, hogy rövidesen újra elő fog jönni a hiba? Esetleg súlyosabb formában?

(#47160) bobalazs válasza Willie (#47159) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem.

(#47161) Willie válasza bobalazs (#47160) üzenetére


Willie
őstag

Köszi, már kb fél éve 99%-on volt, meglepett a dolog, hogy most visszament 100%-ra.

(#47162) Doky586 válasza Willie (#47161) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy kalapáccsal az elvárt alacsonyabb értékre 'hangolható'... ;]

(#47163) Willie válasza Doky586 (#47162) üzenetére


Willie
őstag

:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47164) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok! Még márciusban vettem egy 2TB-os Hitachi merevlemezt, és azóta a következő a gondom: teljesen véletlenszerűen mikor meg akarok nyitni egy mappát, vagy éppen le akarok valamit tölteni a netről, befagy a fájlkezelő. Van amikor 20 másodpercig, de most pl. 10 percen keresztül nem reagált semmire. (még a feladatkezelőből sem tudtam leállítani) Valamikor meg minden gond nélkül megy. Nem tudok rájönni mi lehet a probléma, és eléggé idegesítő. Egyébként ha rendesen működik akkor gyors, és semmi bajom nincs vele, csak hát ezek azért elég kellemetlenek tudnak lenni.

(#47165) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Le akartam ellenőrizni a régi pendriveom működését, az rendben volt. Akkor láttam meg a gépem egyetlen HDD-jének a rohamos(!!!) leromlását.

Mi miatt lehet ez, mivel tudok többet kideríteni? AMikor legutóbb néztem, még "több, mint 1000 napot" írt élettartamnak is..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#47166) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Nem tudom, van-e valamilyen ötlet a következőre.

Tárolóhely bővítése miatt vettem egy 3 TB-os Toshiba P300 HDD-t.

Mivel a "rendszer" (W7, MSI PM8PM2-V, P4) nem egy mai darab, először csak 2 TB-ot látott. A partíciót így GPT-re állítottam.
Mivel a lemez csak tárolásra kell, több lemez anyagát átmásoltam, majd újra akartam indítani a gépet.

Ettől kezdve nem bootol, a képernyőn megjelennek a beolvasott meghajtók, majd megáll a betöltés, a BIOS nem lép tovább. Próbálkoztam a gépről és a külső HDD-házból is, de semmi.
Ha a kérdéses HDD-t leválasztom, gond nélkül indul a gép.

Ha a külső házban USB-n csatlakoztatom a géphez, akkor is működik minden (külső SATA-csatlakozás esetén ugyanugy nem).
Csakhogy az USB-sebesség csiga a SATA-hoz képest....

Esetleg valamilyen beállítás a BIOS-ban kell?

Köszönettel.

Üdv, Vino

(#47167) pjen válasza AttyVin (#47166) üzenetére


pjen
félisten

Nem lehet,hogy kevés a táp?Húzd le mondjuk a DVD -t,hátha.

(#47168) AttyVin válasza pjen (#47167) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nem gondolnám.
Ugyanúgy viselkedik a gépen belül, mind külső, önálló táppal ellátott házban.
(A PC-ben egy 600 GB-os, hasonló meghajtó helyére lett bekötve.)

Amúgy az "első kört", hiba nélkül vitte, csak az újraindításkor fagyott le a dolog...

Üdv, Vino

(#47169) 98bja válasza 98bja (#47164) üzenetére


98bja
senior tag

Senki?

(#47170) laskr99


laskr99
addikt

45 fokos HDD hőnérséklet még elfogadható? Nem lesz baja a HDD-nek?

(#47171) varmi2 válasza laskr99 (#47170) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az még nem gáz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47172) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!

Nem tudom mitévő legyek, légy szíves segítsetek.
Van egy külső 2,5'-es Maxell 1tb-s vinyóm ("F" meghajtó). Tegnap este még békésen néztem róla a napi sorozatom, majd kikapcsoltam a gépem, mert mentem aludni (minden napos dolog). Ma délelőtt bekapcsolom a gépem, hogy ismét nézzek valamit, és ez fogadott (kép lentebb). Másik usb-be dugás, gép újraindítás, illesztőprogram frissítés (nem talált frissebbet) próbáltam eddig. HDS 100%_osnak látja. Formázni nem szeretném csak úgy, ha megoldható, mert mire mindent újra leszedek (főleg, hogy felét nem tudom mi volt rajta), az nagyon sok időt és idegszálat venne el tőlem, 900GB-nyi adat még is. Nem tudom mit hagytam, mint fontos infót, leírom amit tudok, ha kérdeztek. Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#47173) Kékes525 válasza laskr99 (#47170) üzenetére


Kékes525
félisten

Hosszú ideig ne ez legyen. Másrészt alapjáraton, vagy intenzív működés közben? Esetleg ha tartózkodási hely hőmérséklete a nyár folyamán, légkondi hiányában, növekedni fog, akkor ez gázos lehet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47174) Doky586 válasza tipuka (#47172) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne az eszköz- hanem a lemez-kezelőt mutasd. Usb helyett sata-ra dugd lehetőleg.

(#47175) King Unique válasza tipuka (#47172) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A lemezkezelőt nézd meg, az a lényeg! Egyébként, ha megjelenik a külső meghajtó betűjellel a fájlkezelőben, de nem lehet megnyitni, valamint csatlakoztatáskor formázni akarja a Windows, akkor nagy valószínűséggel RAW lett.

Ha a HDD állapota biztosan ok, akkor nem feltétlen muszáj külön lemezképet, fizikai másolatot készíteni másik fizikai meghajtóra. Ez esetben mehet egyből a szokásos adatmentés, amihez a téma topikjában vannak infók.

Egyébként ez egy gyári külső HDD és nyilván nem szabad csak úgy szétszedni, mert akkor ugrik a garancia! Ez max. akkor lehet opció, ha már nincsen rajta. Illetve, ha USB-n egyszer RAW lett a lemez, akkor az nem feltétlen fog SATA-n visszaváltozni NTFS fájlrendszerű partícióvá.

[ Szerkesztve ]

(#47176) laskr99 válasza Kékes525 (#47173) üzenetére


laskr99
addikt

Filmezés közben 39°C és játék közben mikor a GPU és a CPU 70°C akkor 45 fokos.

(#47177) tipuka válasza King Unique (#47175) üzenetére


tipuka
addikt

Szia/sztok! :)

Tessék a kép (lentebb), úgy néz ki akkor RAW lett ?!
Viszont nekem nem formázni akarja, ha megakarom nyitni a vinyót, hanem ezt írja.
" F:\ nem érhető el.
A fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható."
Satára nem tudom rákötni, egy micro usb bemenet van az egész házon csak, pontos típust nem tudok, Maxell p-series tank, ennyi tudok róla, meg egy képet találtam róla google-n.
Átalakítóm meg nincs sajnos , hogy satára dugjam, illetve nincs egy szabad terrás vinyóm adatokat másolni. (terveztem viszont tárhelyet bővíteni, csak 4 év alatt 5 forintot nem olcsósodtak..
. ezért húzom a vételt 1 ideje már)
Kár, hogy nem lehet csak úgy formátumot megváltoztatni.
Garancia nincs a vinyón, mit lehetne tenni, ha szétszedem? Még nem csináltam ilyet.
Mi a fenéért lett RAW amúgy a külső vinyóm?
Bocsánat , hosszú lett.


[ Szerkesztve ]

(#47178) Kékes525 válasza laskr99 (#47176) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez annyira nem jelenthet gondot szerintem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47179) Doky586 válasza tipuka (#47177) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sata-ra dugni úgy kell, hogy a képen látható két csavart kicsavarozod csavarhúzóval, a hdd-t kiveszed. és beteszed a PC-házba, sata+táp kábelt dughatsz rá. 5 perc munka. Legalább kizárod az USB ház bármilyen (táp, csatlakozás, kábel, elektronika) hibáját..

(#47180) tipuka válasza Doky586 (#47179) üzenetére


tipuka
addikt

Ja jó, ez egyszerű akkor köszi. :) :R

Ezt megcsinálom, utána az elmondottak és a képek alapján mi a teendő, ha nincs hibája az usb háznak?
Akkor "csak" a formázás vagy az adatmásolás oldja meg? Meg nem értem miért lett RAW egyik napról a másikra. :)

[ Szerkesztve ]

(#47181) King Unique válasza tipuka (#47177) üzenetére


King Unique
titán

Tehát RAW lett a lemez...Ha USB-n csatlakoztatod, akkor annál a Windows rendszerint feldobja a formázást. Illetve, ha a fájlkezelőben rákattintasz, akkor is, plusz feldobja, hogy nem elérhető stb.

Egyébként az egy dolog, hogy kiveszed belőle a HDD-t és SATA-ra kötöd. Viszont, ha eleve sérült a fájlrendszer és RAW lett, akkor nem feltétlen lesz SATA-n sem hibátlan. Ez esetben pedig le kell róla menteni az adatokat egy másik HDD-re! Mivel az eredeti lemezt ilyenkor nyilván nem formázzuk, nem írunk rá semmit! Ha nincsen hova menteni, az bizony probléma...Ilyenkor esetleg a CHKDSK talán rendbe rakja, vagy lehet mégsem. De a használatának ugyanakkor lehetnek veszélyei és a biztonságos megoldás egyértelműen inkább az adatmentés lenne!

Amúgy meg ki tudja, hogy nálad miért lett RAW. De ilyen nem feltétlen a külső ház hibája miatt szokott lenni. Ha nem volt megfelelően leválasztva, akkor okozhatja az is. Valamint pl. tápellátási gondok, illetve az USB-kábel csatlakozója és a gép aljzata közötti érintkezési problémák szintén. Sőt, utóbbi miatt akár az olvasófej letapadása is előfordulhat, ami még nagyobb probléma.

[ Szerkesztve ]

(#47182) pjen válasza laskr99 (#47176) üzenetére


pjen
félisten

Jó az a 45 fok még az 55 ilyen melegben,

[ Szerkesztve ]

(#47183) tipuka válasza King Unique (#47181) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm a sok infót, most már így értem a dolgot, eddig mivel nem volt ilyen problémám, nem tudtam a témával kapcsolatban kb. semmit :)
Próbálok valakitől kölcsön kérni egy terás vinyót, hátha akad üresen, de erre sajnos nem sok esélyt látok.
Még írok aztán. :R

(#47184) tipuka válasza tipuka (#47183) üzenetére


tipuka
addikt

nagy szerencsémre holnap, ha minden jól megy, kapok 1 terás vinyót kölcsönbe, elolvastam a linkeket előre, sajnos nem minden tiszta. :N ha már a kezemben lesz akkor kérdezek, addig nem fárasztanálak se téged kedves King Unique, se mást. :D addig is köszönöm az eddigieket. :R

[ Szerkesztve ]

(#47185) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Vélemény, ötlet? Régen volt már, hogy utoljára ránéztem, de akkor még 100% volt minden, most meg ez. :(
Mit jelent ez a továbbiakra nézve?

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#47186) liksoft válasza AssAssynn (#47185) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Garanciális még? ;]

Boccs, magas labda volt.

Tápellátás, érintkezés, melegedés, kor. Nem mai gyerek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#47187) Sanchez638 válasza liksoft (#47186) üzenetére


Sanchez638
addikt

Élettartam gari ;]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#47188) valory


valory
tag

Sziasztok. Beszereztem egy WD Black 6TB (WD6002FZWX) vinyót és azt szeretném kérdezni, hogy normális ha 51-55 fokos?? ami volt előtte , ugyanabba a gépbe, ugyanazon a szobai hőmérsékleten, 38-42 fokos volt. Nekem nagyon soknak tűnik ez a külömbség... Sima adattárolásra kellene, lehet nem is kellet volna Black-et vegyek?? Várom a segítségeteket, köszi

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#47189) krealon válasza valory (#47188) üzenetére


krealon
veterán

"Beszereztem egy WD Black 6TB (WD6002FZWX) vinyót és azt szeretném kérdezni, hogy normális ha 51-55 fokos?"

Normalis abban az ertelemben, hogy nincs rendes legaramlas (hutes) a HDD korul, ezert tulmelegszik.

"Sima adattárolásra kellene, lehet nem is kellet volna Black-et vegyek?"

A WD Black szeria magas fordulatu (7200 RPM), nagy teljesitmenyre optimalizalt verzio. A nagy teljesitmeny jelentos (az egyszeru tarolokhoz merten) energiafelvetellel jar, ami fokozott hotermelessel jar, igy igenyli az aktiv hutest (hogy kenyszeritetten mozogjon korulotte a levego).
Adattarolasra nem a legjobb valasztas.

Normalis PC hazakat ugy szokas kialakitani, hogy meg legyen bennuk a legut, azaz peldaul a tapegyseg es a szelloztetoventilator kifele nyomja a levegot hatul, es az oldalt zart keszulekhaz miatt, csak az elolapon, a HDD kornyeken kikepezett nyilasokon keresztul aramlik be a huvos levego kivulrol, ami a HDD hutest is megoldja.

(#47190) Sanchez638 válasza krealon (#47189) üzenetére


Sanchez638
addikt

Jó esetbe ennyire nem hiszem, hogy melegszik. Nekem a 3TB Sea Barra 7200 se ennyire meleg. Sőt a Régi ES2 Hdd is max 47fok környékén volt az élete végén.

Kézre is olyan meleg vajon?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#47191) valory válasza krealon (#47189) üzenetére


valory
tag

Nincs légáramlás, eddig nem volt rá szükség, de jelenleg nincs összerakva a ház (oldallapok le vannak szerelve), így produkál ilyen magas hőfokokat.
A WD melyik szériája lenne alkalmasabb adattárolásra (ami fontos, a megbízhatóság és elég sok üzemidő, általában non-stop jár a gép) ??

sanchezsa: "Kézre is olyan meleg vajon?"
igen, kézre is inkább forró, mint meleg, valószínű jó a mért hőmérséklet

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#47192) AssAssynn válasza liksoft (#47186) üzenetére


AssAssynn
őstag

Kb. 8-9 éves az eszköz, azóta használom folyamatosan, úgyhogy nagyrészt ez lehet az ok. A kábelt és a többit átnézem majd azért.
Kezdjek félni, hogy egyszer csak megadja magát, vagy még nyugodt lehetek? Gondolom javulást már nem tudok elérni rajta.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#47193) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

sziasztok! van egy kb 5éves 1TB-os Seagate vinyóm pontosan ST1000DM003 kb 1hónapja nézem HDD Sentinellel és akkor 81% kondíciót írt, most pedig 2%-ot ír (becslési idő 2 nap) :DDD ...ez lehetetlen mert sosem tapsztaltam lefagyást vagy hasonlókat :Y elképzelhető, hogy a sentinel hülyeséget mutat? fájlok megnyitásakor se ütköztem még problémákba.

[ Szerkesztve ]

(#47194) SP4C3 válasza HELLAFLUSH (#47193) üzenetére


SP4C3
veterán

"fájlok megnyitásakor se ütköztem még problémákba." - Akkor elképzelhető, hogy majd fogsz. ;]

Mire panaszkodik a sentinel?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47195) krealon válasza valory (#47191) üzenetére


krealon
veterán

"Nincs légáramlás, eddig nem volt rá szükség, "

Sajnos egy akivan hasznalt WD Black-nel szukseges a hutes.

"de jelenleg nincs összerakva a ház (oldallapok le vannak szerelve), így produkál ilyen magas hőfokokat."

Ha nincsenek rajta az oldalai, akkor biztosan nincs hutes. (Kiveve, ha kozvetlenul fujja egy venti a HDD-t, de ez a homerseklete alapjan kizart.)

(#47196) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy a témához illik-e a kérdés, de azért megpróbálkozom itt.

Van egy első generációs PS4 játékkonzolom, amiben volt egy Seagate Momentus 2.5" 500 GB 5400 RPM 8MB SATA 2 (ST500LM012) HDD gyárilag. Mivel ez éppen elegendő volt úgy döntöttem, hogy kicserélem egy 1 TB-os verzióra.

Formázva lett a PS4 által a gyári HDD mielőtt kivettem, de nyilván nem üres így sem (maradhatott a PS fájlrendszere, a friss 4.70 OS rajta). Ha a későbbiekben szeretném hasznosítani (notebook, eladás), akkor hogy tudnám formattálni, hogy teljesen üres legyen? Egy asztali számítógépben elvégezhetem ezt?

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#47197) pjen válasza B4ndiBuild3r (#47196) üzenetére


pjen
félisten

Asztali,jó hozzá,viszont lehet a win nem fogja látni.Nem próbáltam,nem tudom,de egy live Linux szerintem biztos megformázza.

(#47198) B4ndiBuild3r válasza pjen (#47197) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Köszi, ránézek akkor! :R

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#47199) King Unique válasza B4ndiBuild3r (#47196) üzenetére


King Unique
titán

A PS4 külső tárolóknál a FAT32 / exFAT fájlrendszereket támogatja, de hogy a beépített HDD-t gyárilag mire formázza, az jó kérdés. Ha ezek alapján Ext4-re, akkor az simán megjelenik a Windows lemezkezelőben is, ahol aktív a törlési opció. Utána pedig létre lehet hozni a nem lefoglalt területen az új kötetet. De az újraformázáshoz / újraparticionáláshoz a kolléga által említett Live Linux is opció lehet.

Ha pedig a HDD eladása a cél és fontos, hogy az új tulaj ne tudjon róla semmilyen adatot helyreállítani, akkor legalább egy teljes formázást kellene csinálni! Lásd egy másik illető esetét: kérdések | válaszok.

[ Szerkesztve ]

(#47200) HELLAFLUSH válasza SP4C3 (#47194) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

erre panaszkodik :DDD

A lemez felületén található 512 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 176 hibás szektort.
A lemez felületén található 176 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
817 hiba fordult elő adatátvitel során.

nem futott le a "rövid-teszt" olvasófej hibát írt ki, akkor van okom félni? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.