Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47451) Thermaltake


Thermaltake
tag

(#47452) Kékes525 válasza Thermaltake (#47451) üzenetére


Kékes525
félisten

Írd le rövidebben, a lényeget.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47453) kuyarashi válasza Thermaltake (#47443) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Annyit tudtam gyorsban segíteni, hogy a saját 500-as Green HDD-met kivettem a WD Elements külső rekkből és az elektronikára rákötöttem egy hibátlan 500-as WD Blue winchester-t. Még márkán belül is inicializálni szeretne, de mikor rányomok, hogy mehet az MBR, akkor kiírja, hogy nincs hozzáférésem. :F
Tovább nem is próbálkoztam. SATA porton nincs vele gond.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47454) King Unique válasza Thermaltake (#47443) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy gyári kiszerelésű külső HDD, ami nem feltétlen arra való, hogy tetszőlegesen cserélgessék benne a merevlemezt. Ilyen célra eleve egy USB-s külső házat / dokkolót célszerű venni!

Egyébként az meg a másik, hogy a külső háttértáraknál lehetőleg mindig külsőként, azaz jelen esetben USB-n ajánlott inicializálni és particionálni a merevlemezt. Ugyanis a SATA - USB közötti oda-vissza kezelés ilyen téren nem feltétlen tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#47455) King Unique válasza King Unique (#47454) üzenetére


King Unique
titán

Ezen gyártó egy másik modelljénél egyébként némi trükközéssel volt aki meg tudta oldani (példa), de ilyen célra eleve inkább az előző válaszban említett megoldások valók. Sőt, akkor már lehetne venni akár USB 3.0-s külső házat is, illetve abba egy nagyobb tárolókapacitású merevlemezt. 3,5"-os méretben az 500 GB manapság elég kicsi, illetve pl. a 2,5"-os (külső) merevlemezek is már 5 TB-nál járnak.

[ Szerkesztve ]

(#47456) Doky586 válasza King Unique (#47455) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha akar vehet pl. egy 2,5"-os (külső) SSD-t is 4TB méretben és beteheti egy jobb USB3 házba hogy gyors legyen..

[ Szerkesztve ]

(#47457) Thermaltake válasza kuyarashi (#47453) üzenetére


Thermaltake
tag

Hát srácok nagyon szépen köszönöm az infót.
Ismét megérte itt segítséget kérnem.
:R
Köszönöm neked, hogy áldoztál rá időt és csekkoltad a saját készülékeden a HDD cserét.

King Unique:
Tudom ,hogy az 500GB manapság HD tartalomhoz nem túl nagy.. de ezt ~ 7 éve vettem nagyjából...
Pont az a fontos, hogy lehetőleg megússzam a dolgot pénz kiadás nélkül...*
Amit szereztem Samsung HDD-t se mai kiadás... ~ 7 éves az is. Hard D. S. szerint 100/100-as. Ezért akarnám ezt működésre bírni a WD házba. (*ahhoz meg maxi. vennék egy alap 3,5-es külső házat tartalékba)
"azaz jelen esetben USB-n ajánlott inicializálni"- igen, szerettem volna, de ahogy írtam sajnos nem engedi.
Amit linkeltél MyBook-os megoldást... nagyon szépen köszönöm ezt is. Hátha bejönne.
Kicsit még utána járok, megkérdezem őt is. :K
üdv nektek

(#47458) King Unique válasza Thermaltake (#47457) üzenetére


King Unique
titán

Gondoltam, hogy nem mai darab egyik sem, illetve hogy fontos a minél költséghatékonyabb megoldás. De attól még megfontolandók az említett dolgok.
Amúgy szívesen!

(#47456) Doky586:
Ha a HDD-alapú megoldáshoz képest kb. 10x-es áron megveszel neki egy ilyet, akkor gondolom élni fog a lehetőséggel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47459) kuyarashi válasza Thermaltake (#47457) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szívesen.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47460) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, a laptopomban lehet megpusztulni látszik a HDD. Évek óta 100/100% on használtam. Majd kapot a gép egy kis túrát, autóban zötykölődött ide oda lett rakva, persze laptop táskában. Szomorúan vettem észre, hogy 95% ra lement a kondíció valami 4db gyenge szektorral. Aztán később külső HDD híján a laptopból vettem ki a HDD-t, hogy nagy mennyiségű adatot mozgassak, ez 95-90% ra leverte a kondíciót, de pár nap múlva beállt 95% ra. Ez volt egy hónapja, azóta semmi extra nem történt a géppel.

Ma kapcsolnám be, alapból hiába SSD, a windows marha nehezen töltött be, és tök lassú volt. És ugyan mutatta, hogy ott a D meghajtó, de nem mutatta rendesen, pl a kapacitást stb. És pár perc kínlódás után hibaüzenettel vissza is dobott, hogy nem megnyitható. A HD sentinel továbbra is látja 100/87% osan. Na most értem én, hogy lett még 3-4db hibás szektor, de mégse tudom elérni. Lehet megdöglött teljesen? A merevlemez felpörög és van seek hang.

(#47461) Kékes525 válasza kmisi99 (#47460) üzenetére


Kékes525
félisten

Tegyél fel képeket a Hard Disk Sentinel nyitó képernyőjéről és a SMART fülről (decimálisra állítva az adatmezőt).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47462) kmisi99 válasza Kékes525 (#47461) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszönöm a segítséget. Az is érdekelne, hogy maga a partíció vissza állítható e. Mert jelenleg a windows formázni akarja. Gondolom adatmentő programokkal le tudnám menteni, de közel 1TB adatot nagyon nincs hangulatom átnyálazni.

kép
kép2

[ Szerkesztve ]

(#47463) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Laposban ( DELL E6430 ) van egy SSHD. Kicsit sokallom az indulás/leállás számot a 161 nap üzemidőhöz.. Több mint 53000.
Mi lehet ennek az oka? Probléma esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47464) King Unique válasza embe (#47463) üzenetére


King Unique
titán

Ez valóban kicsit sok, más HDD az egész élettartama alatt sem feltétlen produkál ennyit. Valamint a sok indulás / leállás a mechanikát is megterheli, bár a notebook merevlemezek azért bírják a gyűrődést és akadnak még ehhez hasonló extrém példák. De azért nyilván van egy határ.

Ha már HDS-t használsz, akkor legegyszerűbb azzal megoldani a dolgot. Ehhez használható a lemezek leállásának akadályozása funkció, illetve a program regisztrált változatában az APM átállítása.

[ Szerkesztve ]

(#47465) embe válasza King Unique (#47464) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Ezek a beállítások csak akkor működnek ha a HDS folyamatosan fút a háttérben?

De mi okozhatta ezt magas leállás számot vajon?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47466) Kékes525 válasza embe (#47465) üzenetére


Kékes525
félisten

"De mi okozhatta ezt magas leállás számot vajon?"

Valószínűleg az energiatakarékosság miatti helytelen beállítás.

(#47462) kmisi99

A mentésre fordított időt nem szabad sajnálni, mert adatvesztés lehet a vége. Ezek közül megtalálod a megfelelőket az adatmentéshez, partíció helyreállításhoz. Adatmentés :: letöltés :: NeszeTools

Ha jól értettem, egyszer kiszerelted a HDD-t. Érdemes lenne megnézned, hogy a csatlakozások rendben vannak e (újra csatlakoztatás).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47467) kmisi99 válasza Kékes525 (#47466) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi a linkeket, igen egyszer kivettem, de még egy hónapja, azóta működött. Most is próbáltam, sőt a HDSentinel-es képeket, már usb dokkolóról lőttem, szóval ez a hiba kilőve. Gondolom előbb a kritikus adatokat mentsem le, mielőtt a partíció visszaállítással hazardírozok. Vagy az nem veszélyeztet semmit, ha vissza próbálom állítani?

(#47468) Kékes525 válasza kmisi99 (#47467) üzenetére


Kékes525
félisten

Jobb félni, mint megijedni. Először mentsd a menthetőt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47469) embe válasza Kékes525 (#47466) üzenetére


embe
nagyúr

És ezt hogyan tudom orvosolni?
Egyébként én ezt nem állítottam, minden úgy volt ahogy azt a "Windows beállította" .

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47470) Kékes525 válasza embe (#47469) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre már itt kaptál választ: (#47464) King Unique. Nem írtam, hogy a Windows beállítás okozta, a hard disk firmware is okozhatja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47471) embe válasza Kékes525 (#47470) üzenetére


embe
nagyúr

Ok.
Ezt az átállítást nem találtam. Melós gépen néztem, azon a pro verzió van, de nem találtam azt a lehetőséget amit a fórumtárs említett.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47472) Kékes525 válasza embe (#47471) üzenetére


Kékes525
félisten

1. Legördülő menü ==> Beállítások ==> Lemez Figyelés

2. Az adott lemezre állsz rá (bal oldal, a lemezek felsorolásánál), majd Legördülő menü ==> Lemez ==> Fejlett energiagazdálkodás.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47473) King Unique válasza embe (#47465) üzenetére


King Unique
titán

A beállítások alkalmazásához értelemszerűen futnia kell a programnak. A screenshotokból meg szerintem egyértelmű, hogy a programon belül hol keresni ezeket a beállításokat. De, ha számodra mégsem, akkor van hozzá online súgó, illetve említette a kolléga is a pontos elérést.

A gyakori leállást általánosan okozhatja az is, ha pl. a Windowsban az energiagazdálkodásnál az erre vonatkozó érték túl kicsi. De mivel esetedben egy rendszerlemezről van szó, ezért kicsit más a helyzet. Valószínűleg hasonló lehet a gond, mint az alábbi esetnél, vagyis firmware szinten van ez beállítva. Ha az energiagazdálkodásnál tiltod a kikapcsolást, de továbbra is gyorsan növekszik az érték, akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#47474) embe


embe
nagyúr

Nos nekem az energiagazdálkodás a 20 percre van állítva, hozzá nem nyúltam. Ez most az elmúlt 2 hónapban szaladt bele valahogyan.
Most pl. tegnap éjszaka óta megy folyamatosan a gép, egyszer állítottam csak le egy órára. Most a tegnapihoz képest csak 1-el nőtt a leállítási érték.
Én úgy gondolom, ha fw szinten lenne valami gubanc, akkor azt folyamatosan csinálná.
De most már figyelni fogom napi szinten, hátha rájövök az okára.

Köszi a beállítási segédletet! És az infókat is Urak! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47475) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, h. egy WD25EZRX hdd-t csak max. 2.1TB-re enged formázni. Van egy kb. 280GB-nyi terület, amit nem enged partíconálni.

Előzmény: egy 2TB-s HDD-vel volt raid0-ban, így akkor értelemszerűen csak 2x2tb-os lehetett a terület, de most bontottam a tömböt, és szeretném max. kapacitáson használni.

Diskmgmt-nél így látszik:

(#47476) cowboy_bebop válasza cowboy_bebop (#47475) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

User error: MBR volt. :W

(#47477) King Unique válasza cowboy_bebop (#47475) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy 2,5 TB-os HDD, ahogy nézem. Ha MBR partíciós tábla van rajta, akkor azért nem lehet a teljes tárterületet particionálni. Ugyanis ehhez eleve GPT kell!

Ha nincsen a merevlemezen semmilyen fontos adat, akkor pl. diskpart clean + inicializálás GPT-re + új kötet létrehozása. De meg lehet oldani ennek mintájára GPT alapon csak a diskpart segítségével is. Vagy a lemezkezelőben manuálisan törölve a partíciót és GPT-re konvertálva a lemezt, de akár külső programokkal is.

[ Szerkesztve ]

(#47478) GogistarHUN


GogistarHUN
csendes tag

Sziasztok!

Probléma: ASUS laptopra előre telepített windows 10 Home-os hgst721010a9e630 hdd-t teljesen formáztuk, de külső merevlemezként nem képes működni.

Diskpart-tal, windows telepítő alatt formáztuk a HDD-t mert USB-n keresztül CRC hibát ír ki a Windows lemezkezelőben. Hdd regenerator-ral USB-vel csatlakoztatva a hdd windows alatt folyamat hibát ír, meg rossz szektorokat ír, MBR hibát, közben ha simán bent van a laptopban, akkor a Hdd regenerator bootpen-ről semmi hibát nem ír ki. (végigfutott egy teljes scan)
3 féle dokkolóval próbálkoztunk, mindegyik jól működik, más HDD-kel nincs gond, csak 2 darab ilyen ASUS-ból kiszedett HDD-vel. 2 SSD lett róluk klónozva, tehát volt újratelepítve Windows-zal, klónozás után Diskparttal törölve a lemezekről minden, és hiba... USB-n keresztül meghülyülnek, holott simán telepíthető rájuk Windows SATA-n keresztül, SŐT, még mielőtt teljes formázás jött volna, visszatettem a laptopba a lemezeket amikről ment az SSD-re klónozás, és bootolt a windows..... regenerator probléma mentesen futott le SATA-s csatlakozással, diskpart is csak usbvel csatlakoztatott hdd-vel hal meg.

Ja, és csavar az egészben, hogy egy ugyan ilyen HDD-t az ELSŐT! (3 laptop lett véve, SSD-t később raktuk bele) simán átemeltünk dokkolóba, látszott rajta a telepített windows (ekkor már a klónozott SSD-ről ment a rendszer) és simán formáztuk, és semmi problémája nincsen mostanáig sem.

Más külső HDD-vel nincs gond, a laptopban pedig tökéletesen működnek a fent említett HDD-k.

Bármi segítséget köszönök, Hiren's boot cd rendelkezésemre áll.
Üdv!

(#47479) Kovi1987


Kovi1987
tag

Üdv!

Járt nálam ma egy 2,5" winchester külső USBs házban, ami ismerősök (tulajdonosok) elmondása szerint tökéletesen működött, most viszont csatlakoztatásnál állandóan formázni akarja a Windows, RAW lett belőle és vannak rajta fontos adatok. Készítettem képet a winchesterről, a HDSben szereplő hibák nem tudom, mikor keletkeztek. Tudnátok linkelni leírást, merre érdemes elindulnom? Első körben gyorsan kikaptam az USBs házból és beszereltem az asztali gépembe, de nem változott semmi.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#47480) King Unique válasza Kovi1987 (#47479) üzenetére


King Unique
titán

Nem is olyan régen volt egy hasonló eset, ahol le volt írva, hogy ilyenkor mi a teendő: kérdések | válaszok.

Tehát adatmentő programokkal le kellene menteni a fájlokat egy másik fizikai lemezre, majd újraparticionálni az eredeti HDD-t és végül visszamásolni rá az adatokat. Ha továbbra is majd USB-n lesz használva, akkor az újraparticionálást is lehetőleg ott kellene megcsinálni, nem pedig SATA-n. Amúgy nem sok értelme volt szétszedni, mert a RAW általában nem nagyon szokott magától megjavulni és visszaváltozni NTFS-re.

Egyébként a screenshoton látszik, hogy nem tökéletes a HDD állapota. Ez esetben egy másik topikban említett opciókat is érdemes megfontolni! Bár a szektorhibák száma még nem olyan vészes, ellenben az adatkapcsolatban előfordulóké már igen. De utóbbit okozhatta USB-n a kábel hibája, érintkezési problémák, elégtelen tápellátás stb is.

[ Szerkesztve ]

(#47481) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok!

Megvettem az új 3Tb-os WD Purple HDD-m. Viszont még nem volt ekkora, max 1,5 TB.
A Windows alapból egy 2 Tb-os és egy 750Gb körüli részre osztotta fel.
Ahogy olvasom át kell konvertálnom a HDD-t GPT módba MBR-ről.

Mi ennek a módja? És milyen programmal végezzem el?

Jelenleg egyébként egy Win7 (64) van a gépen, aminek nem kellene gondot jelentsen a meghajtó egyben kezelése.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#47482) King Unique válasza Janoo_07 (#47481) üzenetére


King Unique
titán

Épp nemrég volt róla szó, ha esetleg elkerülte volna a figyelmedet. :)

Tehát mehet a törlés, majd a teljes újraparticionálás. Konvertálni akkor érdemes, ha pl. már van rajta adat, amiről egy másik topikban volt szó. Egyébként egy particionálatlan HDD-nél a lemezkezelőt megnyitva rendszerint feldobja a Windows az inicializálás ablakot, ahol lehet választani MBR / GPT között. VIszont, ha Legacy boot módban lett telepítve a Windows, akkor tárolókapacitástól függetlenül az MBR-t kínálja fel alapértelmezetten. Az UEFI módban telepített rendszer pedig a GPT-t. De ettől függetlenül mindkettőnél választható nyilván a másik opció is. :)

[ Szerkesztve ]

(#47483) Kovi1987 válasza King Unique (#47480) üzenetére


Kovi1987
tag

Köszönöm szépen a linkeket. :)

Adatmentő programot, amivel le tudom menteni a tartalmát, tudsz ajánlani?

(#47484) King Unique válasza Kovi1987 (#47483) üzenetére


King Unique
titán

Windowsra van számos ilyen, de a komolyabbak rendszerint fizetősek. Utóbbiak ingyenes verzióiban pedig általában korlátozva vannak bizonyos funkciók, de van amelyiknél külön regisztráció ellenében valamelyest lehet javítani ezen.

Egyébként a RAW-nál még a Live Linuxot is szokták ajánlani, mert esetleg hozzáférhet az ilyen partíció tartalmához. De ez sem mindig működik és otthon az általános + biztos megoldás az adatmentés külső programokkal. A legbiztosabb meg nyilván az adatmentő szakember lenne.

[ Szerkesztve ]

(#47485) Janoo_07 válasza King Unique (#47482) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Visszakereshettem volna, jogos. :K

De köszönöm a segítséget. :R A windows alapértelmezetten MBR-re tette, és egészen tegnapig nem is tudtam hogy létezik ez a két mód. Legközelebbi windows installálás már UEFI módban fog történni.

Egyébként a "diskpart clean + inicializálás GPT-re + új kötet létrehozása" megoldást használtam, mindenféle probléma nélkül, sikeresen. :)

[ Szerkesztve ]

(#47486) Doky586 válasza Janoo_07 (#47485) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk egy 3TB lemezt érdemes kettépartícionálni, azaz ha már GPT-re inicializáltad, utána létrehozol az OS-nek egy ~100GB partíciót és a maradék helyből (~2.5TB) egy másik partíciót az adatoknak-doksiknak. OS telepítésekor pedig a telepítőből törölném a lemez elején levő 100GB partíciót és az üres helyet adnám meg telepítési célként (hogy a win10 olyan partíciókat hozzon létre magának amit akar, az adatra szánt 2.5TB-ot nem fogja babrálni)

Persze lehet hogy van ennél egyszerűbb módszer is, én inkább külön SSD-re (111GB) rakom az OS-t nem a nagy HDD-re..

(#47487) Snooker


Snooker
senior tag

Sziasztok!

Van egy Platinum Mydrive 500 GB-s külső HDD-n. Pontosabb megnevezést nem tudok, mert 2013 februárjában vásároltam és azóta a csomagolása már nincs meg. Van rajta egy kis pont ami ha be van dugva a PC-be zölden világít, viszont most azt vettem észre, hogy sárgán világít. Eddig nem láttam ezt. Lehet-e ez bármilyen probléma előjele? Vagy csak kezd elhalni a benne lévő "fényforrás"?

(#47488) Janoo_07 válasza Doky586 (#47486) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Egy 120-as SSD-n fut a Windows. Ez a 3 Tb-os lemez csak két régi WD Green Caviárt vált fel.

Viszont amíg HDD-n ment a Win addig csak úgy jártam el ahogy leírtad. Nincs rosszabb annál amikor szépen le kell mentened mindened egy másik vinyóra, csak mert újra szeretnéd rakni a Windowst.

(#47489) King Unique válasza Snooker (#47487) üzenetére


King Unique
titán

Az egy dolog, hogy nem tudod megadni a pontos modellszámot, de a 2,5" / 3,5" méretet, USB 2.0 / USB 3.0 típust viszont már igen. Ahogyan a neten képeket is lehet találni róla és az alapján beazonosítani.

A legtöbb külső merevlemezen általában egyszínű LED szokott lenni, amely folyamatos éghet, lemezműveletek közben villoghat stb. De vannak olyanok, amelyeknél a lemezműveleteket külön LED jelzi. Sőt, van amelyiknél más színnel világít USB 2.0 és USB 3.0 csatlakozásnál. Valamint egyes típusoknál a LED fényének színe akár hibát is jelezhet.

Ha 2,5"-os drive-ról van szó, akkor ezen és ezen képek alapján zöld színű a LED. Viszont a működése már nem ismert. De, ha amúgy megfelelően működik a külső merevlemez és pl. a HDS szerint is OK az állapota, akkor nem feltétlen kell foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#47490) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.
Régebben volt egy dolog, talán idő előtt lett lehúzva a külső 1TB-os merevlemez a TV-ről és elvesztek a dolgok. Ekkor csináltunk egy adatmentést, mely során az összes adat visszatért és bekerültek a found.000 mappába. LG TV-n továbbra is látható és megtekinthető a mappa tartalma, azonban laptopon nem látszik egyáltalán, a hely viszont ugyanúgy foglalt. Mit lehet ilyenkor csinálni?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#47491) pjen válasza FerNandor (#47490) üzenetére


pjen
félisten

Amit az LG tv felvesz azt csak ugyanazon a tv-n tudod megnézni,még az ugyanolyanon sem.A pc sem látja.

(#47492) King Unique válasza FerNandor (#47490) üzenetére


King Unique
titán

Ha tényleg vannak abban a mappában fájlok és a külső HDD-n olyan fájlrendszer van, amit a Windows natívan kezel, akkor akár a Windows fájlkezelőjének, de pl. a TC / UC külső programoknak pláne ki kellene listáznia őket. Feltéve, ha be van kapcsolva a rejtett fájlok megjelenítése. Ellenkező esetben nyilván nincs min csodálkozni. Vagy például akár egy Live Linux is használható ilyen célra.

Az viszont igaz, hogy egyes tv-készülékeknél tartalomvédelem van, vagyis a felvett műsort csak az eredeti készüléken lehet visszanézni, ellenben máshol már nem. Bár egy másik gyártó esetében említettek egy megoldást, de hogy az egy másik típusú tv-nél működne-e, az már más dolog.

[ Szerkesztve ]

(#47493) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Van nekem egy EZEX 1TB és folyamatosan parkolgat.
Én úgy tudtam, hogy ez a modell nem csinálja.
Win10 SSD-n, EZEX adatra használva, energiagazdálkodásnál ki van kapcsolva a sleep.

Mit tehetek még?

(#47494) King Unique válasza Torry (#47493) üzenetére


King Unique
titán

Kérdés, hogy mit is jelent nálad ez a folyamatos parkolás, illetve hol tart most a számláló? Mert, ha nem olyan intenzív és messze van a merevlemez adatlapján feltüntetett 300 ezres névleges limittől, akkor nem feltétlen érdemes piszkálni.

Ellenkező esetben van a témának külön topikja, illetve egy másiknak az összefoglalójában is le vannak írva a fejparkolás állítgatására vonatkozó dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#47495) FerNandor válasza King Unique (#47492) üzenetére


FerNandor
őstag

Nem a TV-vel felvett dolgok nem látszanak. TV-vel nem vettünk fel semmit. Filmeket néztünk a TV-n és eltűntek. Ekkor csináltunk egy adatmentést és a TV-n látszik a found.000 mappa, a laptopon nem. Rejtett fájlok nem tudom, hogy be vannak-e kapcsolva. Majd megnézem. Köszönöm. Más lehet? Ilyen fájlmentő program lett futtatva és az visszahozta a dolgokat.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#47496) King Unique válasza FerNandor (#47495) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen mappát kreálhat a CHKDSK is, ha az lett lefuttatva. Illetve írta az illető, hogy külső fájlkezelővel nézte a tartalmát. De egyébként a korábban említett Live Linux is simán hozzáférne, illetve a mai tv-ken is általában Linux-alapú rendszerek szoktak lenni.

Az adatmentésnél meg mondjuk alap, hogy a forrásmeghajtóról max. csak olvasunk és nem arra mentünk (írunk) rá! Legalábbis, ha problémás a drive állapota, a fájlrendszer / partíció elszállt stb. Tehát ilyen esetben eleve külön fizikai meghajtóra történik a mentés. Aztán, hogy esetedben pontosan mi történt, az nem ismert.

[ Szerkesztve ]

(#47497) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Van egy kis problémám remélem van itt valaki aki tud benne segíteni.

Van egy ASUS P5KPL AM lapom amiben IDE winyó van. Ez ki akarta cserélni Sata winyóra amin van win10. de mikor tölti be a windowst állandóan újra indul a gép.
Megnéztem a winyót 2 másik gépbe rendesen betölt, de ebben a ASUS P5KPL-AM lapban nem akar.
De ami benne volt IDE winyó azon lévő oprendszert betölti.

Esetleg valakinek van valami megoldása a problémára?
Előre köszönöm a választ. :R

(#47498) Doky586 válasza Sondi1986 (#47497) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem betenni, hanem telepíteni is kéne..

(#47499) b3n1t0


b3n1t0
csendes tag

Sziasztok,

vettem egy Toshiba 3TB DT01ACA300 vinyót, egy régi gépben szeretném használni (ASUS P5Q), de valami nem okés, állandó másolás közbeni fagyás és kék halálok jellemzik a használatot. Kábelt, portokat cserélgetve javulás nem tapasztalható, lehet az alaplap nem szereti? Miként tudnám mégis normális (adattárolás) működésre bírni? Köszönöm

Poco X5 Pro 5G *** "Néha nulla vagyok / Néha meg egy / Nem osztok, nem szorzok / Nekem egyre megy" - (ETA - Nulladal)

(#47500) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok,
egy routerre kötött, 24/7ben használt merevlemezre mostanában I/O hibákat ír a router szoftverének a logjába (Tomato), furcsán megy rajta a fájlok elérése, kezelése. Ext3 partíción kezelem, HD Sentinel ezt mondja róla, láttam már rosszabbat is.
Szerintetek mit lehet vele tenni, hogy "normálisan" működjön? :R

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.