Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47851) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Azt honnan tudhatom meg, hogy mi tekeri a HDD-t?
A feladatkezelőből csak ennyit látok:

Amúgy semmi program nem fut a háttérben, ami a HDD-n lenne.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#47852) Glaz-dozfhut válasza petymeg (#47851) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Szerintem semmi, csak, hogy mennyire telített a tárhelye. Nem számoltam ki pontosan, de a teljes tárhely "capacity" és a "free" szabad hely aránya szinte megegyezik a jelzett "usage"százalékokkal.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#47853) SP4C3 válasza petymeg (#47851) üzenetére


SP4C3
veterán

Mondjuk ez nem a task manager, hanem a HDTune, és a usage a használt területre értendő, nem a "kihasználtság"-ra.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47854) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Van egy HDD-m amire felmásoltam (elég nagy) tartalmat (sok filmet amik .mkv 720p , 1080p , 2180p) és másolni szerettem (menteni rá) volna, de bármit csinálok (bármelyik slotba is rakom az USB 3.0-s eszközbe a HDD-t) ezt hozza fel nekem... :F /1x volt használva és elraktam ESD zacsijába a többi HDD-m mellé a fiókba, külön ilyen célra szolgáló szivacsra/

Megzakkant, vagy mi ? :F

mégse...majd.

Mit tehetek vele, hogy rendben menjen minden? (látható, hogy pár órát ment összesen...)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47855) King Unique válasza MaxxDamage (#47854) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen hibaüzeneteket akkor szokott dobálni a Windows, ha sérült a kötet és RAW lett. Gondolom a kétlemezes dokkolóról van szó, abban használod. Ha annál esetleg érintkezési problémák vannak, akkor is előfordulhat (átmenetileg) ilyen hibaüzenet. Ha másik slotban / dokkolóban v. külső házban / gépben SATA-n is RAW, akkor az szívás... Ilyenkor lehet külső programokkal adatot menteni, majd újraparticionálni a HDD-t és visszamásolni rá mindent.

[ Szerkesztve ]

(#47856) MaxxDamage válasza King Unique (#47855) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen Dokkolóval használom.
Masik HDD (ugyanez a fajta, 1 évvel régebbi gyártás) kitűnően megy... Ezt mi okozza, idézi elő? (a jelenséget)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47857) King Unique válasza MaxxDamage (#47856) üzenetére


King Unique
titán

Többek között pl. az előző válaszban említett érintkezési problémák, a szoftveres leválasztás hiánya stb.

(#47858) MaxxDamage válasza King Unique (#47857) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Korábban már besz**tam azt a simán kikapcsolom és nem választom le dologgal...azóta csak úgy kapcsolom ki, hogy Win10 alatt leválasztom és azután kikapcs. :K

Na akkor jöhet az adatmentés másik HDD-re, azt majd vissza :U :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47859) King Unique válasza MaxxDamage (#47858) üzenetére


King Unique
titán

Ha kipróbáltad máshol is és mindenhol RAW, akkor marad az adatmentés. Bár előtte esetleg egy pendrive-ról bebootolt Live Linux alatt még rá lehetne nézni. De, ha jó esetben fel is ismeri, illetve fel tudja csatolni olvashatóként a partíciót, akkor is csak a szkennelést lehet megspórolni az adatmentésnél. Vagyis, ha továbbra is Windows alatt akarod használni, akkor az adatokat ugyanúgy át kell másolni egy másik HDD-re, majd újraparticionálni, visszamásolni stb.

[ Szerkesztve ]

(#47860) MaxxDamage válasza King Unique (#47859) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Igen, RAW
Sajnos most nincs Üres HDD-m, így nem tudom lementeni a tartalmát.. így be kell szereznem egy 8TB -os HDD-t (ami már egy ideje várólistán van)

Recovery programmal látom megfelelően a HDD tartalmát (bár kavarodások vannak és elég sok munka (idő) van a teljes helyre állításhoz vele, de 1.38TB adat... (ezt nem hagyhatom szó nélkül, le kell mindenképp mentenem)

Szóval új HDD beszerzés/megérkezésig pihen tovább a HDD , de azért Live Linux-al is ránézek a HDD-re.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47861) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#47860) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos nem tudtam lementeni, így formáznom kellett...majd letöltöm újra a teljes adatot, lista van róla szerencsére, hogy mik voltak rajta (99 db Film) 1.38TB

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47862) petymeg válasza SP4C3 (#47853) üzenetére


petymeg
addikt

Ja igen, ezt akartam:

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#47863) SP4C3 válasza petymeg (#47862) üzenetére


SP4C3
veterán

Folyamatok fül és rendezés hdd usage szerint.

Várjámán', nulladik lemez és nem rendszerlemez? WTF? :C (természetesen lehet így is, csak nem szép) ;]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47864) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok.
Jelenleg van 3 db külső winchesterem. Mind a 3 tv-hez lesz használva film nézésre.

Van 2 db 1 TB-os WD és 1 db 2 TB-os WD. Mind a 3 NTFS fájlrendszert használ.
Az újabb Sony tv-m értelemszerűen kezeli mind a 3-at. Viszont van két Samsung, amelyik csak az egyik 1 TB-os WD-n látja a filmeket, a másiknál kiírja, hogy nem lehet és nem is látok rajta semmit. Ez miért lehet? Gondoltam, hogy FAT32-be átformázom őket, de csak exFAT-ot és REFS-t ír. Valaki tud a témában segíteni?

(#47865) Backrau válasza Backrau (#47864) üzenetére


Backrau
aktív tag

Pontosítom a leírást, a samsung tv-k felismerik típusra pontosan a winyókat, mikor belemennék, hogy videók, kiírja hogy nincs támogatott filmformátum a merevlemezen.

(#47866) petymeg válasza SP4C3 (#47863) üzenetére


petymeg
addikt

Hogy lehet "átrendezni", hogy a C: legyen a 0., D: 1. és E-F 2.?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#47867) Doky586 válasza Backrau (#47865) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínű a partíció típusát nem ismerik kel. Válts GPT-ről MBR-re..

(#47868) King Unique válasza Backrau (#47864) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen tv-készülékek, vagy legalábbis bizonyos típusok nem feltétlen kezelnek minden fájlformátumot és kódolást. Tehát azt már a készülék gyártójának a topikjában kellene megkérdezni, hogy milyen formátumokat támogat, milyen beállítások kellenek stb. Illetve attól, hogy nem játssza le a filmeket, vagy nem támogat ezt-azt a készülék, az nem a belső / külső HDD hibája. Na meg az ilyen környezet támogatás szempontjából amúgy is másodlagos, mivel az elsődleges értelemszerűen a PC + Mac & desktop OS.

Maga a FAT32 és az NTFS fájlrendszer általában OK szokott lenni a tv-knél. Viszont a GPT partíciós táblát valóban nem minden készülék kezeli, ezért célszerű arra is figyelni, hogy MBR legyen a külső merevlemezen.

Egyébként Windows alatt 64 GB-nál nagyobb köteteket nem is lehet a beépített eszközökkel FAT32-re formázni. Ezért ajánlja fel az exFAT és NTFS, esetleg egyes rendszereknél a ReFS opciókat. Tehát Windows esetében FAT32-re csak külső (particionáló) programokkal lehet formázni egy 1 TB-os USB HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#47869) King Unique válasza King Unique (#47868) üzenetére


King Unique
titán

Ej, ezt a FAT32-re formázást elírtam... Valójában 32 GB az és ezért nem lehet Windows alatt már egy 64 GB-os pendrive-ot sem FAT32-re formázni. Ezt jól példázza egy másik topikban az alábbi kérdésre adott válasz is.

(#47870) z0l1ka


z0l1ka
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, ugyanis mostanában a gépem,random ritkán lefagy sima böngészés közben 3DMark meg ilyeneknél nem csinálta sőt játék közben sem ,csak rohadt lassú a betöltés..
SATA kábelt cseréltem, mostanában a fagyás nem jelentkezett de viszont még mindig úgy gondolom hogy elég lassú olykor egy egyszerű kép megnyitásakor is gondolkozik ..
HDSentinel 1 bed sectort észlelt és elég régi már a merevlemez
Második a táp amire gondoltam chieftek chiftek 500W táp iarena ,nem legjobb de eddig nem volt gond vele ő is régi ..na de vetnétek egy pillantást az értékekre ?! 3.3V 5V 12V értékekre gondolok hogy mennyire jók ezek az értékek ? És most nem tudom merevlemez gond lesz vagy tápegység ,bár ha táp gond lenne akkor terhelés alatt is fagyna meg kék halálozna gondolom én..

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#47871) Backrau válasza Doky586 (#47867) üzenetére


Backrau
aktív tag

Köszönöm! Megoldódott!

Még egy kérdésem azért lenne. USB 3-ról másolok a winyóra filmeket, be van kapcsolva a jobb teljesítmény. Elkezd 80-100 MB/s másolni, ez így is marad egy két percig utána 30MB/s-re visszaesik. Ez miért van?

(#47872) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni, vettem kb 1 éve egy ICY BOX IB-351STU3s-b külső racket, és bele egy WD red 4tb-os hdd-t.
Na most kb fél éve elkezdett romlani a kondició a hdd-n, tudja valaki ez mitől lehet? Tegnap még 92% volt, ma már 90% lett belőle, kezdek kicsit parázni, mert rengeteg filmem van rajta, és nem Divixek.
Lehet a box a rossz, vagy a vinyóval vannak gondok inkább?
De volt olyan, hogy egy filmet letörültem, és ugrott egy 1%-ot a kondició fel fele.

Köszönöm a segítséget.
Üdv

(#47873) King Unique válasza Dave567 (#47872) üzenetére


King Unique
titán

A 2,5"-os típusoknál okozhat gondot USB-n az elégtelen tápellátás. De ez egy 3,5"-os külső ház saját tápegységgel, tehát annak elvileg rendben kellene lenni. De, ha mondjuk a tápegység hibás, zárlatos stb., akkor az okozhat problémát a HDD-nél is. Ahogyan egy hibás USB-kábel pl. adatkapcsolati problémákat. Viszont nyilván maga a HDD az USB-s használattól függetlenül is termelhet hibás szektorokat. Ha valami kevésbé megbízható sorozatból való, vagy netán gyengébben sikerült / hibás darab, akkor pláne.

Ha HDS-t használsz, akkor az más programokkal ellentétben ad szöveges értékelést is. Illetve a S.M.A.R.T. fülön meg lehet nézni, hogy mely attribútumoknál van a probléma. Valamint a HDD állapotának komolyabb felméréséhez különféle tesztek is vannak a programban. Ahogyan a HDD gyártójának szintén van saját tesztprogramja.

Ha fontosak azok a filmek és nem akarod őket újra összeválogatni és letölteni, akkor addig kellene őket lementeni, amíg még nincsen komolyabb gond a merevlemezzel! Mivel előfordulhat, hogy tovább romlik majd az állapota és egyre inkább olvashatatlanabb lesz a felülete. Valamint, ha fontos adatok tárolásáról van szó, akkor alap dolog, hogy legyen róluk megfelelő számú és naprakész állapotú biztonsági másolat! Fizikai tárolóknál meg nyilván egymástól fizikailag is elkülönülő módon, azaz pl. több belső / külső HDD-n.

[ Szerkesztve ]

(#47874) Dave567 válasza King Unique (#47873) üzenetére


Dave567
addikt

Időnként kezd olyat csinálni, hogy a gép nem ismeri fel a vinyót, ki is írja, volt amikor kétszeri újra indítás segített csak, de volt olyan is, hogy a kábelhez hozzá értem, és nem ismerte fel, megmozgattam, jó lett.
Akkor lehet a boxal van, gond?
Na de egy WD red-től nem vártam volna, hogy gyengébbre sikerült. :D

[ Szerkesztve ]

(#47875) King Unique válasza Dave567 (#47874) üzenetére


King Unique
titán

Az OS felé történő adatkapcsolat és kommunikáció terén lehet gond akár magával a külső házzal, vagy az USB-kábellel is. De ezek hibája csak pl. a kábel cseréjével, illetve a külső házban másik HDD-vel történő kipróbálással derülne ki. Valamint a jelenlegi HDD másik külső házban / gépben SATA-n történő kipróbálásával stb. Viszont, ha a HDD állapota alapból nem OK, akkor az jó eséllyel máshol használva is jelentkezni fog.

Egyébként az csak egy dolog, hogy elvileg egy megbízható és jónak mondott sorozatról van szó. Viszont meghibásodás előfordulhat még egy ilyennél is (példa).

[ Szerkesztve ]

(#47876) Dave567 válasza King Unique (#47875) üzenetére


Dave567
addikt

Hát köszönöm, elkeserítő azért, most nyomok egy tesztet amit linkeltél a WD felőle, aztán holnap meg kicserélem egy másik vinyóval.
De az az érdekes, van benne lassan 6 éve egy samu vinyó a gépben, és neki semmi baja, na de van egy 3tb-os green vinyóm is, ami benne volt a gépbe SATA-val össze kötve, annak kb 1 hete 100-ról 98%-os lett, a boxba még nem próbáltam, de volt olyan mikor a Red is benne volt a gépben, és ő is lecsökkent 2 %-ot.
Szóval itt valami nagy bibi lehet.

(#47877) Dave567


Dave567
addikt

Lefutattam a tesztet, ki is írta, hogy Bad sactor detected, Hdd sentinelre azért rá néztem 90-ről 70%ra csökkent, marhára örülök... :W
Van olyan program, amível meg tudom nézni melyik file hibás, azt le tőrlöm, csak ne kelljen az összeset beszerezni megint?

(#47878) King Unique válasza Dave567 (#47877) üzenetére


King Unique
titán

Vannak különféle módszerek (példa), amelyekkel úgy-ahogy meghatározható, hogy a hibás szektorok a lemez felületén mely fájlokat érintik. Többek között pl. a HDS megfelelő verziójában is van ilyen beállítási opció, ami megjeleníti.

Viszont annak nem sok értelme van, hogy próbálsz törölni egy-egy hibás fájlt (ha lehet), ellenben a lemez már eleve megindult a lejtőn és a tegnapihoz képest is tovább romlott az állapota. Addig kell lementeni róla a fájlokat, amíg még lehet! Mert, ha egyre több lesz a szektorhiba, akkor majd egyre többet, vagy a végén mindet be kell újra szerezni...

[ Szerkesztve ]

(#47879) Backrau válasza Backrau (#47871) üzenetére


Backrau
aktív tag

Akkor erre nincs megoldás senkitől?

(#47880) King Unique válasza Backrau (#47871) üzenetére


King Unique
titán

Hiába van bekapcsolva a külső merevlemeznél az írási gyorsítótárazás, az leginkább csak apróbb fájloknál jelent némi pluszt, mivel a cache a normál típusoknál rendszerint eleve kis méretű. Ellenben nagyobb méretű fájloknál pont ezért kevésbé, alig. Valamint a Windowsnál akár a gyorsítótárazott RAM is megdobhatja átmenetileg a másolást, majd ha az telítődik, akkor visszaáll a reális értékre. Aztán a fájlméret mellett az sem mindegy mennyire gyors a cél- és a forrásmeghajtó, melyiken mennyi szabad hely van, mennyire töredezett a fájlrendszerük stb. De az OS-től függően akár még az egyes fájlrendszereknél is lehetnek kisebb-nagyobb eltérések. Arról nem beszélve, hogy Windows alatt a másolást némileg visszafoghatja akár pl. egy vírusirtó is. Amúgy a szintetikus teszteknél üresen / kevés adattal inkább kijön, hogy mit tud(na) valójában a külső meghajtó USB-n. Ellenben a fájlmásolás sebességét több dolog is befolyásolhatja.

[ Szerkesztve ]

(#47881) Dave567 válasza King Unique (#47878) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm a segítséget!! :R

Viszont a törlésnél arra gondoltam, mivel muszáj lesz vennem másik vinyót, hogy elkezdem rá másolni a file-okat, gondolom ki fogja dobni melyik a hibás, és azokat kihagyom, a többit meg másolja ami jó.
Vagy tévedek? Lehet már az összes hibás? :R

(#47882) King Unique válasza Dave567 (#47881) üzenetére


King Unique
titán

Ha szektorhibák vannak a lemez felületén, akkor ott nehezen / nem lesz olvasható az az adatterület. Ha az a tárolt fájlokat is érinti, akkor nyilván a másolásnál is problémát okozhat. Illetve ilyenkor jellemzően nagyon belassul a másolás, hibaüzenetet dob stb. Tehát mindenképpen olyan programmal kellene másolni, amiben van opció hiba esetén a továbblépésre.

[ Szerkesztve ]

(#47883) Dave567 válasza King Unique (#47882) üzenetére


Dave567
addikt

Hát próbálkozok vele. :R
Volt olyan, hogy elkezdtem filmezni, és film közepén megállt a lejátszó, és kilépett, viszont azt a részt áttekertem akkor ment rendesen, gondolom hibás lett a film is, mert hozászolásokba nem panaszkodtak, hogy rossz lenne.

(#47884) anorche1


anorche1
őstag

Nem hdd, de hátha.

Van egy chuwi vi8 -as tabletem.
Win reinstall után kaptam egy értesítést, hogy le kellene ellenőrizni a tárolót. Jó jobb klikk a meghajtóra, tulajdonságok, eszközök majd ellenőrzés. És ekkora kaptam egy kékhalált, és többet nem tudott bootolni.
A win telepítő egy 8gb os particiót lát 32 helyett.

Sajnos a kicsike elég válogatós, nem tud akármiről bootlni. Próbáltam egy minitool partition mangert be bootlni, de nem sikerólt. Végül a gparted elindult, látta is a teljes területet, de particionálni nem engedte, mert hogy nincs particiós tábla. Megpróbáltam csinálni, msdos és gpt -t is, de egyszer sem jött létre.

Jól sejtem, hogy ez a tablet kuka?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#47885) Krisz1000


Krisz1000
tag

Sziasztok! hozzájutottam ajándékba egy WD green 1TB-s hoz, ez a lassú de nagyon halk parkolós izé.
az van hogy alig lett használva (win+email),
viszont valószínű sokat lehetett meleg környezetben, ilyen teljesen zárt asztal alatti szekrényben tartották az egész gépet.

szerintettek meg tudok győződni, h emiatt mennyire lehet lehasznált állapotban? üzembiztosra kellene, tehát ne haljon meg egyik napról a másikra, ne tűnjenek el róla dolgok.
mennyire gáz ezt így használni?
HD tune-ban milyen értékeket kellene figyelni, vagy milyen egyéb progival kellene még letesztelnem.

előre is köszi nektek :P

(#47886) pjen válasza Krisz1000 (#47885) üzenetére


pjen
félisten

Próbáld a sentinelt.Kiírja a max hőfokot,kondíciót,várható élet tartamot.Ha 60 foknál nem ír többet max hőfoknak akkor a meleggel nem nagyon lesz gond.

(#47887) PeL


PeL
addikt

Üdv.

Érdekes anomáliára lettem figyelmes. Nem rég megdöglött az 1TB-os Samsung HDD-m, pár hsz.-el ezelőtt linkeltem a képet róla. Azóta a 2TB-ost (ami 1 éve üzemel kb.) szoktam nézegetni időnként 5.01-es HD Sentinel-el és feltűnt hogy egyszer csak a SMART-ban a Raw Read Error Rate értéke 0-ról felugrott 65536-ra egyik elindításnál. Mondom ez mi a fene? A másik halott HDD-n nem volt ekkora szám, ami fura volt nekem hogy pont 1 bájtos értéket kapott? Elindítottam egy olvasás felület tesztet rajta. Úgy 3-4 perce futott mikor ránéztem újra a paraméterre és 0 volt ott megint, a grafikonról is eltűnt az érték. Lehetséges hogy a SMART írt téves értéket vagy a program csinált valami hülyeséget?

[ Szerkesztve ]

(#47888) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Az előbb újraindult a gép, és csak a bios-ba ment be, aztán láttam, hogy nem ismeri fel a HDD-t.
Samu 103SJ
Átraktam egy másik gépbe, itt annyi van, hogy lemez 0-ként lát valamint, de azt írja, hogy inicializálni kell.
Van rajta pár adat ami nem lenne utolsó, ha elveszne.

(#47889) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

ebben tudnátok segíteni, egyszerűen nem tudom mit csináljak :/

(#47890) King Unique válasza smekone (#47889) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincsen rajta semmilyen fontos adat, akkor nemrég a másik topikban említett módon újra lehetne particionálni pl. MBR séma szerint. Ha vannak, akkor külső particionáló programmal összeolvasztani a partíciókat. Példák: AOMEI, EaseUS, MiniTool stb.

Viszont a screenshot alapján van itt egy kis kavarodás... Egyrészt dinamikus a lemez, ellenben normál esetben alaplemeznek kellene lennie. Másrészt rákerült a Windows telepítésekor létrehozott helyreállítási partíció is, mint pl. egy korábbi esetnél. Ha azt használja jelenleg a Windows, akkor nyilván nem célszerű törölni. De mondjuk 3 db van belőle szétszórva itt-ott, szóval az megint nem világos, hogy melyik az aktuális és melyik egy korábbi telepítés maradéka...

Amúgy elég 1 kérdést 1 topikban feltenni, majd megvárni, amíg válaszolnak...

[ Szerkesztve ]

(#47891) smekone válasza King Unique (#47890) üzenetére


smekone
tag

Szia!

Nincs rajta semmilyen adat, már mindent eltávolítottam róla és le is formáztam.

Esetleg le tudnád írni lépésről lépésre, hogy pontosan mit is kell csinálnom.

Nem értem, hogy hogy kerülhetett rá helyreállítási partíció, mivel SSD-n van a rendszer és a telepítéskor a HDD nem volt rákötve a gépre( bár mondjuk mikor a Windows 10-et raktam rá akkor már rá volt csatlakoztatva de ugye ekkor már rajta volt a windows 7).

Dinamikus lemezzé már én tettem, hátha úgy engedi összevonni.

Közben megtaláltam a megfelelő topikot, azért tettem fel itt is a kérdést :)

(#47892) King Unique válasza smekone (#47891) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban screenshotokkal illusztrálva volt a particionálás, ami azok alapján elég egyértelmű. De, ha pl. a DiskPart használata kell lépésről lépésre, akkor ezen ne múljon. Tehát nyitni kell egy rendszergazda parancssort és beírni az alábbiakat.

diskpart
list disk
select disk 1
clean
convert mbr
create partition primary
format fs=ntfs quick
assign
exit

Viszont, ha a mégis a lemez 1-en van a mostani W10 telepítés helyreállítási partíciója és az újraparticionálásnál törölve lesz, akkor az szívás...

[ Szerkesztve ]

(#47893) smekone válasza King Unique (#47892) üzenetére


smekone
tag

Ez gyors volt , egyszerű és király !

Nagyon szépen köszönöm ! :DD :R :C

(#47894) Doky586 válasza smekone (#47893) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos hogy jó az align? szerintem ez kellett volna:
CREATE PARTITION PRIMARY ALIGN=1024

(#47895) King Unique válasza smekone (#47893) üzenetére


King Unique
titán

Ha a lemez 1 törlése nem okozott gondot a Windows működésében, rendben bootol stb., akkor OK. Egyébként, ha valami gubanc van a helyreállítási partícióval, akkor az törlés nélkül is okozhat kellemetlenségeket. Nálam legutóbb pl. a speciális rendszerindítás sem akart normálisan működni, nem volt szöveg stb. Ahogyan helyreállítási meghajtót sem lehetett készíteni és még az MCT sem akart elindulni.

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#47896) King Unique válasza Doky586 (#47894) üzenetére


King Unique
titán

Nem létszükséglet odaírni, mert a DiskPart is helyesen csinálja meg az eltolást. Legalábbis az újabb Windowsok esetében igen, illetve a 10-esnél meg pláne. De, ha nem hiszed, akkor le lehet ellenőrizni pl. az ITT említett módon grafikus felületen, vagy parancssorban:

diskpart
list disk
sel disk x
list part

vagy

wmic partition get BlockSize, StartingOffset, Name, Index

(#47897) Doky586 válasza King Unique (#47896) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt tudom hogy win7 óta a GUI jól csinálja, csak a parancssor a kérdéses..

Ellenőriznie pedig smekone -nek kell(ene)..

[ Szerkesztve ]

(#47898) King Unique válasza Doky586 (#47897) üzenetére


King Unique
titán

Vagy annak, aki szerint nem úgy van. Valószínűleg akad otthon egy HDD ilyen célra, vagy ha más nem, akkor egy pendrive. De mondjuk, ha már magabiztosan állítunk valamit, akkor feltételezi, hogy ki is próbáltuk, biztosan tudjuk stb.

(#47899) Doky586 válasza King Unique (#47898) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az én kérdésemben mi volt a biztos..? "Biztos hogy jó az align?" A kérdőjel :F

(#47900) King Unique válasza Doky586 (#47899) üzenetére


King Unique
titán

Itt van egy leírás az Intel oldaláról, ahol a Windows 8-as screenshoton látszik az 1 MB-os eltolás a create partition primary parancs után.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.