Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) xtremetuning válasza Ed Parker (#54100) üzenetére


xtremetuning
addikt

Szvsz sosem jön le az anyagról..... :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#54102) Norbi 72 válasza xtremetuning (#54095) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jól gondolom,hogy érdemes kipróbálni az Qed XT-t?Csak 6 méter kell.

(#54103) Ed Parker válasza xtremetuning (#54101) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

minden este cinetrip? :D

(#54104) xtremetuning válasza Norbi 72 (#54102) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mindent érdemes kipróbálni. Attól jönnek a tapasztalatok.

Ed : All day and night.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#54105) bajnokpityu válasza Ekkosh (#54067) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagyon nehéz jól megvalósítani a biampot. De még a biwire is szopó. épp ezzel küzdök, és első próba nem nyert..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54106) bajnokpityu válasza Toobee (#54091) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért én nem voltam ennyire elájulva a 800focaloktol. azért messze nem minden arany, ami focal..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54107) Toobee válasza bajnokpityu (#54106) üzenetére


Toobee
veterán

Egy szóval sem említettem, hogy elájultam tőle, pusztán annyit írtam, hogy az MA RX6-nál nekem jobban tetszett és az a 356-os NAD kicsi neki.

https://barbieripnk.hu/

(#54108) Ed Parker válasza bajnokpityu (#54106) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az a baj,hogy nálad már magasan van a mérce,ezért nem vagy elájulva.
a Te dobozodhoz mérve 20-ad annyiba kerülnek,a maga kategóriájához mérd,abba meg messze az egyik legjobb,ezt a hifiboltos haver is elmondta.

(#54109) cekkk válasza bajnokpityu (#54106) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintme meg abba az árban tök jó.

Persze lehet találni 3 millióért ami annál jobb de 10ért ami a 3 milliósnál jobb és lehet menni még sokáig :D :DDD

Mondjuk nekem volt inkább állejtős, mint Toobeenak, de együtt tudnék élni vele az tuti :D

(#54110) FishAir


FishAir
senior tag

Sziasztok!

TV váráslás előtt állok és ennek következtében eljött az ideje, hogy Yamaha rx-v 350-est lecseréljem valamire, amin van HDMI. A kiszemelt a Pio vsx 422. Van egy bitang régi Technics cs95-ösöm Yamaha ns-p60-as cicergők és egy yst-sw015 dübörgő. Ezekhez gondolom elég lesz úgy, hogy romlást ne vegyek észre a minőségben. Tényleg csak a hdmi, meg a lip sync miatt kellene a váltás. Az rx-v 350 mennyiért menne el manapság?

Köszi előre is az infokat.

iDontcare

(#54111) zeix


zeix
senior tag

Ti milyen progival tesztelitek a hangszórókat?
Nekem olyan kellene, amivel külön-külön minden hangfalnál tudok különböző frekv.-kat mérni.
Valamilyen surround signal generátorra gondolok.

(#54112) Sefter válasza FishAir (#54110) üzenetére


Sefter
veterán

Az erősítőd reálisan ~20k körül érhet...

Psn ID: sefter_hun

(#54113) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Srácok,a hifibarlangban lehet kártyával fizetni?És van sub kábeljük?Az oldalukon nincs.

(#54114) Rebell


Rebell
senior tag

Sziasztok,

onkyo 608 gyári kábelét (tyúkhúrt) érdemes vmilyen másik tápkábelre cserélni a jobb és még dinamikus hangzás érdekében?
Az aljzatot érdemes IEC aljzatra cserélni vagy elég ha az új kábelt forrasztja be 1szaki ?

Milyen tápkábelre érdemes cserélni? [link] egy ilyen változtatna vmin?

jelenleg ilyen kábel van benne, sztem 0,75-nél nem vastagabb [link]

#54116) cekkk : Komponens csere alatt ,erősítő cserére gondolsz? :F

[ Szerkesztve ]

(#54115) nagyfejü


nagyfejü
őstag

sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy az onkyo tx nr 515 mennyiben tér el a 616 os tól? Megéri e a többletpénzt a 616?

üdv

(#54116) cekkk válasza Rebell (#54114) üzenetére


cekkk
veterán

Ha már ilyet veszel akkor semmi képen ne csináld meg fixre. Honnan tudod, hogy jó lesz-e majd az.
Egyébként inkább ezen a szinten komponens csere többet ér.

(#54117) Dorian válasza Rebell (#54114) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem ez inkább forráshoz való. Amúgy régebben próbáltam Denon2809-hez ez a Furu kábelt, de nem hallottam semmi különbséget.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54118) Tamoo válasza Rebell (#54114) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nagy hülyeség lenne fixre forrasztani. Akkor már egy jó iec aljzat és kipróbálod, hogy van-e értelme tápkábel cserének. Egyáltalán nem biztos. Alapvetően én azt mondanám, hogy hagyd a francba az egészet.
Furutech név meg tudom jól cseng, de semmi garancia nincs arra hogy beválik.

[ Szerkesztve ]

(#54119) Norbi 72 válasza nagyfejü (#54115) üzenetére


Norbi 72
veterán

616:+THX select2,+35 W/ch,+Audyssey DSX.Szerintem megéri a többletpézt.

Bár én rágyúrnék egy 717-esre,azzal jóideig ellennél. :)

(#54120) FishAir válasza Sefter (#54112) üzenetére


FishAir
senior tag

Értem. És van valami ajánlott gép ilyen 50-60k kategóriában? Visszalépés lenne a mostanihoz képest?

iDontcare

(#54121) bajnokpityu válasza Ed Parker (#54108) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akkor sem választottam, amikor 110be került a 806, és ennyiért kerestem. nekem ebben a 200/400közötti árkategóriában ezerszer inkább 24x elac használtan. sztem kereskedő haverod nem hallott még ilyet.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54122) cekkk válasza Rebell (#54114) üzenetére


cekkk
veterán

Arra, vagy hangfal cserére :) Hidd el nem ez fogja elhozni neked a nirvanát. Persze könnyebb és olcsóbb ezt meg venni, de én ezen a szinten nem ezzel foglalkoznék. De te tudod.

(#54123) sting2 válasza bajnokpityu (#54121) üzenetére


sting2
addikt

Végre, végre!!
Egy kis Focal ostor!!!! :U

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#54124) Norbi 72 válasza cekkk (#54122) üzenetére


Norbi 72
veterán

54113-ra tudsz válaszolni? :D

[ Szerkesztve ]

(#54125) cekkk válasza Norbi 72 (#54124) üzenetére


cekkk
veterán

Persze :)
Reggel nyitás után hívd fel őket :P
Egyébként fogalmam sincs :)

(#54126) #09634560 válasza Norbi 72 (#54119) üzenetére


#09634560
törölt tag

717 az olyan "félkategória, a 818 az már felső közzépkategórai, az még megérheti... de csak újonnan.. mert most az onkyó-szivfájditó 906 és 876 is van.. na ezek az 50xx-est is lepipálják

(#54127) JohannZimu válasza sting2 (#54123) üzenetére


JohannZimu
senior tag

:DDD Még tartanak a Focal hetek...

(#54128) Ed Parker válasza bajnokpityu (#54121) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

gondolom,hogy a 20év alatt még nem volt elac-okkal dolga :U
a 806V ára 220ezer újonnan,de mindegy is,ízlésekről felesleges vitatkozni.
(azt csak halkan jegyzem meg,hogy saját elmondásod szerint még nem is hallottad jól kiszolgálva a 806V-t szólni)
szeresd az elac-ot,nekem tutira nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#54129) cekkk válasza JohannZimu (#54127) üzenetére


cekkk
veterán

A mai teljesítményük alapján én se azt venném. De csak jó volt az hétfőn. Bár lehet egy jó sztereóval és forrással Warternál is szólna úgy :)

(#54130) Norbi 72 válasza #09634560 (#54126) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem akartam annyira elszaladni az árral.Most a 717-es 200K,annyiért bőven megéri.

(#54131) lfabian válasza Norbi 72 (#54113) üzenetére


lfabian
tag

Igen lehet,kb.1 éve vásároltam tőlük és kártyával.Azóta rémélem, hogy nem fejlődtek vissza

fabi

(#54132) JohannZimu válasza cekkk (#54129) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Én nem a Focal ellen szóltam, pár hete kicsit többet forog itt mint korábban vagy éppen más márkák. Ennyi. Volt szerencsém Focalokat hallani, amit nem igazán fogok elfelejteni.... Ha "vének tanácsa" is úgy akarja, fogok is még... :B

Akkor hétfőn Focalokat kell hallgatni.... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54133) Tamoo válasza JohannZimu (#54132) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sok itt a Focal tulaj. De ugyanez igaz pl. a Concept-re is. Sok szó esik/esett róla. Nincs ezzel baj. Nyilván arról lehet többet beszélni amit ismer az ember.

(#54134) JohannZimu válasza Tamoo (#54133) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Csupán megállapítottam, szerintem sincs ezzel baj.

(#54135) Sefter válasza Tamoo (#54133) üzenetére


Sefter
veterán

Egyre többen vesznek divatból focal-t.. Csak kiszolgálni felejtik el :B

Psn ID: sefter_hun

(#54136) Norbi 72 válasza lfabian (#54131) üzenetére


Norbi 72
veterán

Köszi. :)

(#54137) Patice válasza Sefter (#54135) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez milyen igaz....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#54138) cekkk válasza Sefter (#54135) üzenetére


cekkk
veterán

Na és ki vett divatból ilyet és nem szolgálja ki?

(#54139) zolaas válasza cekkk (#54138) üzenetére


zolaas
senior tag

Én:D Hisz csak magnózom:P (újabban)

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#54140) JohannZimu válasza cekkk (#54138) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Általánosságban is igaza van Sefter kollégának. Sokan úgy cserélgetnek hangdobozokat, hogy ki sem hozták belőlük a maximumot, legyen az Focal vagy Elac vagy bármi.

(#54141) cekkk válasza JohannZimu (#54140) üzenetére


cekkk
veterán

Én meg azt nem tudom megérteni amikor mondjuk egy dali c6 szetthez mondjuk ilyen 400k kategóriás erősítőt vesz :)

(#54142) Sefter válasza cekkk (#54138) üzenetére


Sefter
veterán

Nem fogok személyeskedni, azért hoztam csak a focalt fel, mert épp arról szólt az elmúlt időszak...
Mondhattam volna conceptet is, amikor megvettem nekem se volt hozzá illő vasam...
Csak arra próbálok rávilágítani, hogy azért mert valakinél jól szól adott rendszerbe még nem biztos, hogy nálam is jól szólna...ezt pedig sokan elfelejtik és mennek a "nagyok" után csak szerényebb körítéssel, amihez lehet más hangfal sokkal jobban illene..

Psn ID: sefter_hun

(#54143) Tamoo válasza cekkk (#54141) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Használtan, olcsón. Egy percig nem bántam. :N hallanod kellett volna a H/K mellett, akkor megértenéd. Nálam itt volt párhuzamosan a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#54144) JohannZimu válasza cekkk (#54141) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Mondjuk Te sem írtad be részletesen, hogy hány százezer forintos elektronikákkal kábelekkel, no és milyen forrással hallottad olyan jónak a 816-okat. :B

(#54145) cekkk válasza Sefter (#54142) üzenetére


cekkk
veterán

Miért kellene személyeskedni? :U Mit vettél magadra? :B :U
Én pl elfogok menni sztereó vonalirányába, a Dali szettem ehhez hurka, ezt valaki vagy belátja vagy nem az már az ő dolga.
Meghallgattam pár dobozt és ebben az árban nekem ezt tetszik mert jó, de ez szubjektív vélemény.
Én az alapokról fogok mindent újra kezdeni, meglesznek a dobozok és onnantól kezdve indul majd az, hogy mivel lehet kiszolgálni. Mi az amivel már jól fog szólni.
Soha nem értettem meg az, hogy valaki vesz egy alsó közép kategóriás hangfalat és ahhoz vesz egy új áron a hangfalhoz képest többszörösébe kerülő erősítőt. Valahogy ez a trend mostanság. Zsolió-t se értettem meg amikor a dali hangfalakhoz emó proci meg végfokot vett, mert attól várta, hogy eljön majd a katarzis(mióta ismerem kb 10-15 erősítő járt nála, és mindnek mennie kellett :DDD ). De hiába raksz oda ilyen cuccot ha az a hangfal nem lesz képes kiszólni azt.

Nem szoktam se isteníteni se nagyon dicsérni a dolgokat. Ugyan úgy ahogy cecilnel is leírtam, hogy jó-jó, de amikor hallottam, hogy szól sacdvel akkor írtam le, hogy hoppá ez igazán jól is tud szólni. Ugyan úgy a hétfőn a 816 nagyon jól szólt, de ma az erősítőkkel nem hozta azt zenén amit akkor hallottam. És mondjuk azért hozzá tenném, hogy hétfőn valami 2500/m méter árú hangfal kábel volt ott :D Ma jelentősen drágább :D(Mondjuk nem mintha ez lenne az egyetlen dolog amitől valami jól szól) De mégse. Az arcam a yamahához képes sokkal jobban tetszett, de valami mégis hiányzott, lehet kevés óra volt a hangfalakba. :U :B

Mondhattam volna conceptet is, amikor megvettem nekem se volt hozzá illő vasam...
Akkor az akkori szerényebb körítéshez nem elég lett volna egy gyengébb hangfal, ez nekem az utolsó mondatoddal ellentétben áll, más ha vesz egy jó hangfalat ő nem fejleszthet nem léphet fentebb, a nagyok nem folyamatosan fejlesztenek, de nem folyamatosan fejlesztesz?
Ha te meg vagy a Dalikkal elégedve, legyél, jól teszed, örülj neki. De én már nem, nekem nem elég, és amik közül én hallottam eddig és amire pénzem van ott nálam a focal az ami most jelenleg tetszik.

Toobeeval pont erről beszélünk, hogy mivel lehetne jól kiszolgálni otthoni körülmények között, és nem két hét lesz mire jó hang lesz nálam. Mondjuk az akusztika olyan rossz, hogy őszintén kb értelme nincs ide hozni semmit :D

(#54143) Tamoo
Mégis eladtad, még se találtad meg benne a számításodat hiába volt ott az.

(#54144) Kittosz
Szerintem leírtuk :B :K Azért is beszélgetünk erről, hogy mivel lehetne olyan hangot még kicsikarni, mi tudhat olyat :D De ha megnézed az a malac mondjuk nem volt 2*3* drágább a hangfalnál :D

[ Szerkesztve ]

(#54146) Tamoo válasza cekkk (#54145) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Mégis eladtad, még se találtad meg benne a számításodat hiába volt ott az."

Tudtam, hogy ezzel jössz, de ez nem így van. A korlátait ismerve szinte maximálisan elégedett voltam vele.
3808 előtt sztereóztam is és pontosan tudtam, hogy mit tud, nem csak vaktában aláraktam a "nagy vasat". Feljebb lépés / új doboz megismerése nem egyenlő azzal, hogy nem voltam vele elégedett.

[ Szerkesztve ]

(#54147) JohannZimu válasza cekkk (#54145) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Ma legfőképp a forrás hiányzott. Szerintem a legfontosabb. A kábel ára meg nem mond el mindent.
Lehet rosszul emlékszem amit mondtál, de az alapján legalább 2x drágább volt...

[ Szerkesztve ]

(#54148) cekkk válasza Tamoo (#54146) üzenetére


cekkk
veterán

Most jöjjek a csajos témával, hogy akkor az asszonyt már kiismertem megismertem egy újabbért cseréljem le, attól függetlenül, hogy megvagyok vele elégedve és nagy vas van alatta? ;] :DDD
Mondjuk ezt nem kötekedés, volt :D
De akkor ennek analógiájára, ha valaki vesz 1 milliós hangfalat ahhoz már 3 millióért kell venni erősítőt, hogy kiszolgálja ? :D
Régebben még itt az 1:2 arány volt emlegetve. Jó lehet itt mindent tuningolni és alá tenni stb de attól még az alapok ugyan azok maradnak én véleményem szerint. Én nem látom ennek az erősítő cserének az értelmét, főleg olyan sebeséggel és hévvel mint néhányan teszik. Szerintem pont az az alsó kategória ahol nem biztos, hogy tényleg sok értelme van. De könnyel tévedhetek és akkor lehet megkövezni :DDD

(#54147) Kittosz
600K az erősítő ára az 816 új ára meg 464 ezer most a streamaudional. Maradjunk annyiba, hogy 200K volt a Malac cd játékosát nem is kapcsolták be szerintem, hanem valami 100-120 körüli volt még.
Na igen, ebben biztos igazad van, ki kellene próbálni más forrással is.

[ Szerkesztve ]

(#54149) Tamoo válasza cekkk (#54148) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor közelítsük meg úgy.
Van egy Dali C6 szettem H/K360-al. + van a zsebemben 70e Ft. Mire költsem, hogy a legjobb hangot kapjam? Maradjon mozi és sztereó erősítőt nem akarok.

[ Szerkesztve ]

(#54150) JohannZimu válasza cekkk (#54148) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Igazad van, én az akciós árakkal számoltam a dupla árat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.