Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54044) szabeska


szabeska
addikt

Kicsit én is hozzászólok: új erősítő vásárlását tervezem, viszont nálam is szempont, hogy minden eszközömből HD hangot csikarjak ki. Szeretnék régebbi, jobb hangú erősítőt, viszont PS4/PS5, PC, és S905X3-as box is lenne rákötve. A boxon csak egy hdmi kimenet van, és egy optikai, így kénytelen vagyok az erősítőn átvezetni. A PS4-en szintén ugyanez a felállás. A PC-nél megoldottam, egy hdmi megy az erősítőbe, 3. fantom monitort létrehozva, ezzel együtt lehet élni, és delay sincsen. No és itt a gond. Az érkező PS5 ugye támogatja a VRR, ALLM módokat, amit az Oled tv-m is, és gyanítom, egy hdmi kimenettel érkezik, így itt megintcsak AVR-en átvezetés, vagy splitter jöhet szóba. A baj csak az, hogy ezek a splitterek gyanítom egyrészt lagot/delayt okoznak, másrészt nem támogatják a VRR, ALLM funkciókat. Az érkező Denonok támogatni fogják, de csak egy bemeneten, a supportnál kérdeztem rá. Így aki ezt venné, hogy több eszközt kössön rá, az csalódni fog. 250k lesz a nyitó ára a legolcsóbb, X2700 típusnak, ami ha jól értem, nem egy jó cucc a hangot illetően. A nagyobb típusok pedig már a félmillát közelítik/lépik át.

Persze, lehet, hogy nem kell átvezetni az AVR-en a képet, mert minek, és erre nem képes erősítőből jóval jobbat lehet venni használtan a hangot illetően, de mindenképpen lesz kompromisszum: vagy a HD hangról kell lemondani (ami a házimozi nyilván fontos "összetevője"), vagy a játékos funkciókról, és mivel nekem mindkettő fontos, így meg vagyok lőve, hacsak valaki össze nem rittyent egy olyan elosztót, ami nem okoz mindenféle anomáliákat, input lagot, hang elcsúszást, stb... :U

Nem értek egyébként ezekhez a dolgokhoz annyira, itt a fórumon "tanultam" mindent, csak leírtam az én problémámat: mindenképpen sokat kell költeni, ha az ember több dolgot rá szeretne kötni...

F1

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.