Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) pjen válasza Shingen (#66148) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni szegecs fejezőt,azzal szépen lehet dolgozni.Csinálni se nagy kaland.

[ Szerkesztve ]

(#66152) lemmy71 válasza Shingen (#66149) üzenetére


lemmy71
őstag

A google a te barátod [alu szegecs] de bemész egy csavar és kötőelem boltba és a kezedbe nyomnak egy marékkal :K

(#66153) #33253120 válasza Shingen (#66139) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tudtommal a horganyzott palaszeg az nem hőkezelt, hanem lágyvas szeg.

(#66154) Shingen válasza lemmy71 (#66152) üzenetére


Shingen
addikt

köszi vmi ilyesmi jó lesz. :))

風林火山

(#66155) Shingen válasza Met (#66150) üzenetére


Shingen
addikt

persze kifúrom a lyukakat csak össze kell szegecselni a 2 lemezt.

風林火山

(#66156) Essejó válasza Shingen (#66141) üzenetére


Essejó
veterán

Értem, szóval nincs 2 mm-es. Aha, ahogy Móricka elképzeli :DDD
[link] [link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66157) Samus


Samus
addikt

Új kérdés. 120as koronafúróval tudok fúrni 125ös furatot fúrni? Egyszerűen alig találok 125ös méretet, de 120at viszont szinte mindenhol kapni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#66158) pjen válasza Samus (#66157) üzenetére


pjen
félisten

Inkább 130mm fúrót használj.Ha picit ferde nem megy bele a 125mm cső.

(#66159) #33253120 válasza Samus (#66157) üzenetére


#33253120
törölt tag

Milyen koronafúró? Mibe akarsz fúrni? Ha az amire gondolok, akkor ha a 6.35-ös hegyet kicseréled kb 4.0-esre, akkor pont annyira lesz excentrikus, hogy a külső átmérő 4.7mm-el megnő.
Plexi, vékony vaslemez esetén ez szokott működni. Viszont a koronafúrót ilyenkor fém esetén jobban illik hűteni.
Szerk.: Félreszámoltam, nem nő annyival, de 120-nál nagyobbat fog fúrni.

[ Szerkesztve ]

(#66160) Samus válasza #33253120 (#66159) üzenetére


Samus
addikt

Egyelőre még semmilyen, beszerzés előtt állok (keményfém betétes korona). Teglába akarok fúrni (egyelőre sima közfal, tehát egy sor, de később szeretnék páraérzékelős szellőzőket a ház több pontjára, tehát akkor is kell majd, kérni most nem tudok, mert nincs ismerőseimnek, csak 65 és 80as). 130as-t már találtam, 9 ezres...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#66161) pjen válasza Samus (#66160) üzenetére


pjen
félisten

Én a Maglódi úti piacon vettem töredék áron.

(#66162) Barret001 válasza Samus (#66157) üzenetére


Barret001
addikt

Vagdosd körbe flexxxxxel,és minden második fogat hajts ki,Ennyit el lehet csalni vele,ha a lapka kilógása megengedi.

(#66163) Inhouse válasza Samus (#66157) üzenetére


Inhouse
őstag

150-eset vettem ugyanebből az okból. A 125-ösnek pont jó lett, tudtam rajta igazítani. Nekem az első vert falba ment, a második lesz a tégla, de csak tavasszal most már.
Egy vékony hosszú fúróval kifúrtam a falat, így meg volt a középvonal és tudtam fúrni kívülről is, meg belülről is. Kapaszkodni kell bele, a fúró sem fogja szeretni, 1200W minimum jól jön neki. Sajnos ez a sima SDS plusznak már igen megerőltető, de még éppen elmegy. Meg tudom keresni neked, hogy honnan, az első hely át akart verni és még csúsztak is, csak ezt nem jelenítik meg a weboldalukon...

Üdv Inhouse

(#66164) Samus válasza Inhouse (#66163) üzenetére


Samus
addikt

Megköszönném :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#66165) Samus válasza Inhouse (#66163) üzenetére


Samus
addikt

Nevermind. Megoldottam brute force módon. Hatos fúró, és a meglepetés ereje, mikor a 150es fúrószára átért. Élére állítva van rakva a válaszfal...12cm az egész. Glettelni továbbra sem tudok, de igyekszem. A fürdőnek nem ártottam nagyon (csak két tenyérnyi vakolat szakadt ki), pár évet kibír, amíg összejön a felújításra a zseton, akkor úgyis lesz ott banzáj...

Topikgazdának: kérném #66164 hozzászólásomat törölni.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#66166) Inhouse válasza Samus (#66165) üzenetére


Inhouse
őstag

Én még a téglát sem láttam a fotódon. :)
Persze egy tizencentis falnál mehet így, de már anno a 4xcm-esnél megfogadtam, amikor a WC, fürdőszoba ventit kellett betennem, hogy így soha többet. :) 53cm-t kellett átfúrnom. :P

Üdv Inhouse

(#66167) cinemazealot válasza Inhouse (#66166) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha már falfurkálás! :) Adott egy étkező, aminek a képen látható helyen van a lámpakapcsolója. Ez a kapcsoló a baloldali, a jobboldali pedig az étkezővel egybenyíló konyha lámpájáé, ami pl. a hűtőhöz, kamrához, mosogatóhoz stb. nagyon nem árt. Ha tehát a konyhába menet nem gondolkozom előre, akkor a hűtőtől vagy visszacaplatok az étkező asztalon túlra (azt megkerülve), vagy átnyúlok az étkező asztalon, ami nem túl kényelmes. Ezért egy ideje azt fontolgatom, hogy a jobboldali kapcsolóját áthelyezem a hűtő mellé:

Ez kb. 100 cm, és nagyon nem szeretnék vésni. :B Elvileg nincs semmi az útban, a fal pedig tégla, de azt nem tudom, hogy tömör vagy lukacsos. Szerintetek?

(#66168) imibogyo válasza cinemazealot (#66167) üzenetére


imibogyo
veterán

"nagyon nem szeretnék vésni"
Kábelcsatorna, vagy pedig vezeték nélküli kapcsoló... ;)

(#66169) hotkar válasza cinemazealot (#66167) üzenetére


hotkar
aktív tag

Milyen vastag a fal (vakolattal együtt)?

Ha nem akarsz vésni, akkor meg mindegy, hogy miből van... :U

[ Szerkesztve ]

(#66170) cinemazealot válasza hotkar (#66169) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Milyen vastag a fal (vakolattal együtt)?"

13,5 cm

"...mindegy, hogy miből van..."

Nem, mert mint utaltam rá (ezek szerint nem elég egyértelműen), a fúrást fontolgatom. :B Van egy 50-es fúrószáram, ami egy érpárnak az eredeti dobozig bőven elég vastag lenne, csak ugye a hossza nem elég. Betonvas elkovácsolt véggel befogva az SDS-es fúrókalapácsba talán működhet, de legfeljebb akkor, ha nem tömör téglából van a fal, hanem lukacsosból.

(#66168) imibogyo
Kábelcsatornát sem szeretnék, és az elektronikát is inkább kihagynám a világítási hálózatból. :N Hosszú távon persze tervben van egy okosotthon-szerű projekt, de az még a sokkal távolabbi jövő.

(#66171) imibogyo válasza cinemazealot (#66170) üzenetére


imibogyo
veterán

Külföldről ~2500 Ft környékén van az egész egy kapcsolóval, ~3500 Ft körül két kapcsolóval (alternatívhoz pl.). Ez nem hiszem, hogy komoly kiadás, vagy kockázat. Ha pedig ígyis úgyis tervben van a ház okosítása, akkor ennyiért nem mindegy, hogy mikor kezded el? Okosítva teli lesz úgyis elektronikával az egész ház... :U

(#66172) Samus válasza Inhouse (#66166) üzenetére


Samus
addikt

Pedig van, középen sikerült elkapni a habarcs, de a széle mind tégla (a fúrkálás nyomai látszanak benne.

Véstem én is 50 centis falat, mikor az elszívónak csináltam a kivezetést a konyhából. Soha többet. Bérelek inkább állványos gépet. Amit én ott fölöslegesen bontottam...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#66173) Barret001 válasza cinemazealot (#66170) üzenetére


Barret001
addikt

Nem kell durva vésésre gondolni.Elég ha a vakolatban csinálsz egy "árkot" Pár milis a vezeték.

(#66174) -ZeeZee- válasza Barret001 (#66173) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Majd ezt az árkot eltakarod egy kábelcsatornával... ;]

(#66175) imibogyo válasza -ZeeZee- (#66174) üzenetére


imibogyo
veterán

Vagy sok poszterrel / családi fotóval... ;]

(#66176) Met válasza imibogyo (#66175) üzenetére


Met
nagyúr

Ződsárga szigszalag, ha már gányolós topic ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66177) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Egy csodálatosan fos tolóajtós szekrényt (Jysk) szeretnék használhatóvá alakítani. A jelenlegi állapotában a műanyag kis "lábak" állandóan kijönnek a helyükről, a szekrény szinte használhatatlan. Létezik ezekhez fém vezető és láb szett, amivel használhatóvá alakítható? Csinált netán már valaki ilyent?

(#66178) Gézengúz válasza diegho (#66177) üzenetére


Gézengúz
addikt

Azért egy fénykép sokat segítene.

(#66179) Samus válasza Met (#66176) üzenetére


Samus
addikt

Inkább melegtakony, szépen ki lehet tölteni a réseket :D Sőt, van színesben, ha olyan színű a fala, amit kapni, akkor még mázlija is van. Meg van csillámporos is, ha a kislány szobájában kell gányolni valamit.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#66180) diegho válasza Gézengúz (#66178) üzenetére


diegho
nagyúr

Lőttem pár képet:
Ez a sín: [kép]
Ez a csodás vasalat és a helye: [kép] [kép]

A bútorlap 18mm-es, három darab van a szekrényen.

(#66181) Shingen válasza lemmy71 (#66152) üzenetére


Shingen
addikt

tegnap 3 boltba voltam pesten sehol sem volt ilyen szegecs, szóval nem lehet olyan könnyen kapni csavar boltba. :D

風林火山

(#66182) Samus válasza diegho (#66180) üzenetére


Samus
addikt

Ez alul vagy felül van? Gondolom a kiszakadt rész a probléma. Ez csúszik a sínben?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#66183) diegho válasza Samus (#66182) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez a felső rész. Alul is hasonló van. A probléma az, hogy nagyon könnyen kijön a helyéről az egész ajtó, ez a műanyag rögzítő rész nagyon instabil. Valami olyasmire cserélném, ahol tényleg van görgő. Pl ez [link] Most konkrétan a 3 ajtóból 1 olyan, hogy nagyon kis erőhatásra is kiugrik a sínből, mert csak 3 tartó van meg, 1 ajtó teljesen bent van a helyén, de balra komoly erőhatásra lehet csak elhúzni, az okát nem tudom és nem is értem, minden a helyén van, a harmadik ajtó úgy ahogy működik.

(#66184) Zozzant


Zozzant
addikt

Sírjak vagy nevessek?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#66185) lemmy71 válasza diegho (#66183) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem ugyan olyan csúszóm és műanyag görgőm van, ráadásul a sínem nem alu hanem az is műanyag, közel 20 évet bírt, pedig 220X90 ajtólapok vannak a gardrób szekrényen. Szerintem rosszul van beállítva a tied, excenteresen tudod állítani, én is eljátszottam vele mire tökéletesen beállítottam. Lehet hogy gyárilag rosszul van fúrva az ajtód, én most [ezt] raktam az ajtólapba.

(#66186) lemmy71 válasza Shingen (#66181) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem semmi, pedig nem egy nagy szám az a szegecs hogy ne lehessen kapni, úgy látszik a mai mesterek elvannak kényelmesedve és csak popszegecselnek :DDD

(#66187) Inhouse válasza diegho (#66180) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekem is van egy ilyesmi, ott eltört egy pöcök. Elvileg kapható, gyakorlatilag meg nem pont olyan...még nem jutottam oda, hogy összebarkácsoljam a vásárolttal.

Üdv Inhouse

(#66188) Barret001 válasza lemmy71 (#66186) üzenetére


Barret001
addikt

Megnézném hogyan szegecselsz készre egy repülőgép külső héjat egyedül sima szegeccsel :D Na erre találták fel a popszegecset!

(#66189) Inhouse válasza Barret001 (#66188) üzenetére


Inhouse
őstag

Szerintem ott nem használn(t)ak popszegecset...
6:40-től:
[link]

Üdv Inhouse

(#66190) A Zéé válasza Inhouse (#66189) üzenetére


A Zéé
addikt

7:46-nál pont popszegecset húz :B

Just a simple Lineman...

(#66191) #33253120 válasza Zozzant (#66184) üzenetére


#33253120
törölt tag

Miért is?

(#66192) Zozzant válasza #33253120 (#66191) üzenetére


Zozzant
addikt

Megnézted a képeket?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#66193) #33253120 válasza Zozzant (#66192) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hát, valóban nem nagyítottam bele, csak így láttam de szép, mint egy traktor. :)

(#66194) macilaci78 válasza diegho (#66180) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vannak ilyen vasalatok, de hétfőn leszek a katalógusok közelében, hogy márkát tudjak írni. Írj privit, hogy ne felejtsem el.

Ha jól látom, a sín a bútorlapba van süllyesztve. Ezt cserélni nehézkes és a görgővel párban van. Van olyan görgő, aminek a futófelülete ék, így keskenyebb és szélesebb sínben is központosan fut, tehát nem kell a sínt cserélni, ha nem sérült, illetve a csavarfejek nem érnek a kerékbe.
Viszont a sínt takarítani kell.

Görgőből van olyan, ami az ajtólap élében fut, és van olyan, ami az ajtólappal párhuzamos síkon. A képek alapján neked az előbbi van. Előfordulhat, hogy az új görgőnek új marás kell, vagy az ajtólap magasságából kell visszavágni. Itt öröm, hogy normál, 18 mm vastag az ajtólap.

Az, hogy most könnyen kijön a helyéről, lehet, nem méretbeli gond, hanem konstrukciós hiba: például az alsó és felső sín közti távolság nem egyenletes, nincs kiszintezve a bútor, az alsó lap nincs megfelelően alátámasztva és az ajtó súlya alatt megereszkedett, vagy a felső lap lett púpos valamitől.

A sín érzékenysége miatt én a felső függesztésű ajtókat preferálom, amikor az ajtólap súlyát felül tartja egy sín és alul csak egy kis tüske vezeti meg a lapot, nincs sín.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#66195) Essejó válasza Zozzant (#66192) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet vízhatlanná próbálták tenni, de végül is rá volt írva, hogy nem működik.


Ennek ellenére elkelt. :)

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66196) Barret001 válasza Inhouse (#66189) üzenetére


Barret001
addikt

A filmből:

(#66197) Essejó


Essejó
veterán

Az arcomba tolt egy reklámot a net, és ugyan nem szokásom, de erre ránéztem. [link]
Fel is merült bennem pár kérdés. Bár megjegyzem, hogy a hazai árképzéshez nem értek, de:
1., ilyen filléres sz@rt hogy van pofájuk ennyiért adni?
2., Mitől biztonsági ez a csatlakozó? Tán a végén levő lyuk miatt ahol kitolható a kábel, és krimpelés előtt még ellenőrizhető a színsorrend? Ugyan láttam Yt videót ilyen csati krimpelésről, de ott a krimpelő le is vágta a kilógó kábelvéget. Mondjuk az a fogó már a nem filléres kategória volt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66198) #33253120 válasza Essejó (#66197) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem félrefodítás az SPT-re. S, mint shielded, azaz pajzsa van, meg tudja magát védeni, biztonságos. ;]

A 40Ft/db az tipikus hipermarketes ár.

(#66199) Inhouse válasza Essejó (#66197) üzenetére


Inhouse
őstag

100db-ra vonatkozik. Nekem tetszik ez a megoldás, nem csak azt látod, hogy jó-e a sorrend, hanem, végig be lesz tolva...

Üdv Inhouse

(#66200) Inhouse válasza Barret001 (#66196) üzenetére


Inhouse
őstag

Jól van, van benne az is :) , de a bordákat is a másik fajtával csinálják. Kicsit később a robot is a hagyományosat préseli.

Üdv Inhouse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.