Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90801) :AMF: válasza nubreed (#90796) üzenetére


:AMF:
senior tag

Az nem közvetlenül a gyártó, hanem a LaPanthera. Egyebek mellett Meanwell tápok forgalmazásával is foglalkoznak. A megrendelés náluk nem mindig sétagalopp. Az első rendeléssel én is szívtam, illetve Ba cy lus-nak sem ment könnyen.

(#90802) Sipasanyi


Sipasanyi
tag

Most elég szuper áron van ez a Creative SXFI Amp, azt lehet tudni ha innen megrendelem az milyen régióból érkezik EU vagy UK ?

[ Szerkesztve ]

LUXURY IS A CHOICE

(#90803) Kobe


Kobe
veterán

No
Kicsit utanajartam.... De kellene info
Szoval a scarlett 2i2 maradna DACnak, amelle X2HR, Sundara es hasonlo fulesek melle erdemes kulon erositot bekotni?
Egy schiit magnival szemeztem, 100 dollar koruli keretben van jobb?
US amazon rendeles is jatszhat, haza tudom hozatni ingyen

Illetve vmi normalis leiras talalhato a scarlethez hogy kene normalisan dackent beallitani?

(#90804) OPiiPO válasza Sinesol (#90754) üzenetére


OPiiPO
addikt

Megint szembemész a forgalommal az autópályám, csak jelzem . . .
Jól sejtem hogy soha nem is volt Audio-GD R2R 11-ed huzamosabban hallgatva a birtokodva, csak megint netes tesztek alapján nyilvánítasz ki egy határozott véleményt valamiről amit soha nem hallhattál :F
( és ne, légyszives ne linkeld be az ASR teszt, köszi, nem érdekel, én ugyanis hallgattam ;] )

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#90806) Ba cy lus válasza #37391872 (#90616) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szerintem ez valószínűleg sokkal inkább szólhatott a szinergiáról, mint technikai előrelépésről. :R

(#90809) Gabesz_23 válasza Sipasanyi (#90802) üzenetére


Gabesz_23
tag

Nekem 3-4 nap alatt megjött Eu-bol, konkrétan Hollandiàból. Én b-stock verziót vettem. Nagyon pöpec kis cucc, az sxfi módot hanyagold rajta, zenéhez főleg.

(#90810) Ear001 válasza bajnokpityu (#90808) üzenetére


Ear001
addikt

+1

(#90811) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Tudja esetleg valaki, ez a hivox dac milyen szintet képvisel? Ha valakinek ennyiből kiderülhet, melyik dac-ukról van szó - nem tudom, variáltak-e belül, miközben maradt ugyanaz a külső.
Az én lupus c mk3-am vajon hol helyezkedik el hozzá képest?

[ Szerkesztve ]

(#90812) bkercso válasza bajnokpityu (#90808) üzenetére


bkercso
nagyúr

Süketen aztán hallgatózhat. Nekem is 2-3 évembe tellt, mire megtanultam (igen, tanulandó!) úgy hallani, hogy különbséget halljak eszközök közt. Nem kis szereped volt benne. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#90814) Kobe válasza Kobe (#90803) üzenetére


Kobe
veterán

A sok lelektani elmelkedos hsz utan erre valaki valami hasznalhatot? ;]

(#90815) vlaca2 válasza Ba cy lus (#90811) üzenetére


vlaca2
tag

Hi!
Szerintem bátran kérdezd meg Szabó Zoli-t(Fülelek), nála hitelesebben senki nem tud válaszolni ezekre a kérdésekre 😎
https://www.avx.hu/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=5813&sid=f56845b9f1a25592f99d42b66c23991f

[ Szerkesztve ]

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#90816) fattyu válasza vlaca2 (#90815) üzenetére


fattyu
veterán

fyki nem tudom hogy de sikerült olyan linket küldened hogy bent vagyok a profilodban...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#90817) migabi24 válasza fattyu (#90816) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem az övé, és nem vagy benne :D

[ Szerkesztve ]

(#90818) fattyu válasza migabi24 (#90817) üzenetére


fattyu
veterán

legfelső privát üzi egy staxról beszélgetés

hidd el az nem az én profilom volt....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#90819) migabi24 válasza fattyu (#90818) üzenetére


migabi24
nagyúr

Már javította, én már a jó linket láttam :D

(#90820) Polllen válasza Kobe (#90803) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha van lehetőséged us-ből ingyen hozatni dolgokat, akkor a magni 3+ vagy a heresy remek választás lehet ilyen áron. (főleg ha vám se áfa nem jön rá). Veszteni valód sincs, mert itthon jó eséllyel elviszik hamar.
bkercso momentampjával is tehetsz egy próbát, nála is van 14 napos visszaküldési lehetőség. Nekem magni 3+ van, még nem volt lehetőségem összehallgatni őket, de kromatika itt ír róluk.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#90821) bajnokpityu válasza bkercso (#90812) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szép idők, én is köszönöm a tudást :)
viszont lassan 4 éve adós vagyok egy táp kapcsolásod kipróbálásával... :B

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#90822) kromatika válasza niof (#90771) üzenetére


kromatika
veterán

Én meg úgy tapasztalom hogy elég sokan úgy vásárolnak dac-ot, vagy fejes erősítőt, hogy fontos nekik hogy mérés szerint jól szerepeljen. Ha mérés szerint rossz, már esik is a tervből, és meg sem hallgatják. És amikről van teszt hogy jól mérnek azok közül választanak, vagy azokat hallgatják meg. Hogy ez jogos vagy nem már ,vita tárgya. Szóval szerintem van erre igény bőven.

[ Szerkesztve ]

(#90823) Sinesol válasza Kobe (#90814) üzenetére


Sinesol
veterán

Kicsit drágább, de a Topping L30, a legegyszerűbb választás, itthonról is könnyen beszerezhető 56k Muzikernél, 60k Muzix-nál. A Magni ugyanúgy jó választás, bár amugy az sem 100 dolcsi, mert arra is még megy adó, a webshop-ban fizetéskor teszi rá, mivel tagállamonként változik.

Itt gyakorlatilag ugyanarról van szó, amit te akarsz, azt irja oratory, hogy maximum állásba kell tekerni a potit, az a specifikáció szerinti line level. [link]

[ Szerkesztve ]

(#90824) Dorien válasza Kobe (#90803) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem először megveszed a fejhallgatót és ha nem vagy elégedett a Scarlett 2i2 nyújtotta hangminőséggel, hangerővel, akkor jöhet az erősítő. :) HiFiman Sundarához azért illik a dedikált fejhallgató erősítő, de a Fidelio X2HR is profitálhat belőle.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#90825) bkercso válasza bajnokpityu (#90821) üzenetére


bkercso
nagyúr

viszont lassan 4 éve adós vagyok egy táp kapcsolásod kipróbálásával...
A Kmultiplierrel. :) Ha meghallgatod, szerintem rájössz, hogy magadnak tartoztál ennyivel. :D Bár engem is érdekelne, jobbnak hallod-e a Salasnál, mert én meg azzal nem kísérleteztem (még?).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#90826) Ba cy lus válasza kromatika (#90822) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Csak annyival egészíteném ki, hogy itt a "mérés szerint jól szerepel" valójában inkább a közzétett mérések szerint jól viselkedettet jelent. Ha valami meghallgatva nem jó, ahhoz is kell tartoznia megfelelő mérésnek. :R

(#90827) chrisnagy13 válasza bkercso (#90812) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

És az mennyi ideig tartott, hogy meghalld a kábel alátámasztás közötti különbséget?

(#90828) bkercso válasza chrisnagy13 (#90827) üzenetére


bkercso
nagyúr

2 percbe. Eddig tartott alátámasztani. Egyébként egyszer próbálam ki egy nagyon merev kábellel. Továbbra se nagyon érdekel más, mint a kapcsolás, és biz. korlátok között az alkatrészválasztás. Subjektív preferenciám alapján. :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#90829) niof válasza kromatika (#90822) üzenetére


niof
addikt

Na, most félreértés ne essék, én is úgy választok/választottam, illetve a becélzott árszegmensben próbáltam olyanokat keresni, amik jól szerepeltek. Aztán azokat tovább kutatva választottam, sok olvasás után, és az lett, amire nagy átlagban jókat írtak. Meghallgatásra sajnos, mint legtöbbünknek, nem volt lehetőségem, az elállással én meg nem szeretnék vacakolni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#90830) vlaca2 válasza fattyu (#90816) üzenetére


vlaca2
tag

Ööö, nem tudom hogyan sikerült, nálam Fülelek profilját dobja ki 😎

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#90831) fattyu válasza vlaca2 (#90830) üzenetére


fattyu
veterán

nem az hogy a te profilod mutatta. hanem be voltam lépve veled.

mondom privát üziket láttam egy staxról ment a diskurzus az utolsóban

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#90832) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Schiit Modius DAC érdekelne még, csak USA-ból szállítási költség, majd vám egy kicsit megdobja az árát. Nem lehet ezeket EU-ból rendelni? Látok egy schiit-europe.com oldalt, de ott nincs készleten jelenleg.

(#90833) contaxg válasza fattyu (#90831) üzenetére


contaxg
veterán

Jó kis fórum engine :U :))

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#90834) vlaca2 válasza fattyu (#90831) üzenetére


vlaca2
tag

Az szép :DD Továbbra is passz, de szerkeszteni már nem tudom a hozzászólást.

contaxg: +1

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#90835) contaxg


contaxg
veterán

Ezzel az erősítővel esetleg találkozott valaki?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#90836) CyberFriend válasza Ba cy lus (#90832) üzenetére


CyberFriend
tag

Bár sarcos, de itt is figyelheted a készlet alakulását. Van, hogy előbb jutnak készülékekhez, mint a Europe, valamint gyorsan szállítanak.

(#90837) capulet75 válasza CyberFriend (#90836) üzenetére


capulet75
addikt

Sokkal gyorsabb közvetlenül az USA-ból rendelni, és semmivel sem drágább.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#90838) nLali válasza contaxg (#90835) üzenetére


nLali
senior tag

A nyákra szitázott HPA felirat a márka, vagy annyit tesz, hogy HeadPhoneAmplifier ?

(#90839) Dorien válasza fattyu (#90831) üzenetére


Dorien
veterán

Az AVX-es fórummotor csodái... :C Top security. :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#90840) CyberFriend válasza capulet75 (#90837) üzenetére


CyberFriend
tag

Ezt nem vitatom, csak ajánlottam egy másik lehetőséget.

(#90841) capulet75 válasza CyberFriend (#90840) üzenetére


capulet75
addikt

Az dupla sarc. :K Pl a Modi3+ az 125 font, plusz még rájön az EU-ba kerülés költsége és az ÁFA. 130 euro kb az USA-ból mindennel.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#90842) contaxg válasza contaxg (#90835) üzenetére


contaxg
veterán

Igen jó eséllyel az lehet. Egy úriember kínálgatja a FB csoportomban (munkahelyének a Meridina Audio van megadva mint Senior R&D Engineer ) ha esetleg valakit érdekel. Az ára 30eFt. Amit még érdemes lehet tudni róla.....
AC külső t12…15 V táp szükséges.
Bemenet: RCA (hátlapon), 3.5 jack (előlapon), igény eseten szimmetrikus bemenet kiépíthető (ket 3.5 jack a hátlapon, ground lift jumper-rel)
Bemeneti impedancia: 10 kOhm, RF szűrővel
Erősítés két lépcsőben előlapon kapcsolható
Kimenet: 3.5 jack, relével kapcsolt a ki/bekapcsolási tranziensek csökkentése érdekében,
DC védelemmel, impedancia 0.25 Ohm, fejhallgató impedancia: 16…600 Ohm
Kimenő teljesítmény (csatornánként, torzításnövekmény megjelenéséig): 302 mW @16 Ohm, 605 mW @32 Ohm, 625 mW @150 Ohm, 155 mW @600 Ohm
Határfrekvencia (-3 dB): 1.8 Hz illetve 400 kHz, erősítés hullámmozgása 20 Hz - 20 kHz között: +-0.1 dB, fázistolás 100 Hz - 20 kHz között: 2.5 fok (bármilyen 16...600 Ohm terheléssel)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#90843) capulet75


capulet75
addikt

Tovább gondoltam az eredeti problémát a ZenGo-val kapcsolatban. Ugye erre érkezett egy ilyen válasz, hogy:

"Elöl azok a fejeskimenetek már erősítettek, nem tudom műszakilag mennyire van rendben ha azt akarod tovább erősíteni egy külön fejeserősítővel, de az biztos, hogy nem így lesz a legjobb a hangzás minősége."

Ami érthető, és nekem logikusnak is tűnik. De mi a helyzet a preamp-ekkal?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#90844) nubreed válasza contaxg (#90540) üzenetére


nubreed
veterán

Nos, azt nem lehet mondani, hogy a Monoprice elsieti a szállítást (pontosabban a GLS). :D Múlt hét szerdán küldték az emailt, hogy feladták a csomagot, és ha nézegetem a tracking infót még mindig "In Transit", a 3. lépésnél se tartunk még (Final Parcel Center), tehát a magyar logisztikai központba még be sem érkezett. Pedig már nagyon kéne az a kábel, ez a Zenhez adott 50 centis darab nagyon rövid. :))

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#90845) fericske válasza capulet75 (#90843) üzenetére


fericske
addikt

Ugyanez, csak a preampok további erősítésre vannak kihegyezve, ameddig a fejeskimenetek nem, de nem jelenti azt, hogy utóbbi biztos nem tetszene.
Nyugodtan bepróbálhatod.

(#90846) dni válasza contaxg (#90496) üzenetére


dni
őstag

Meg is jött az első teszt. [Chord Mojo 2 Review - Chord getting their Mojo back!]

[ Szerkesztve ]

(#90847) bkercso válasza contaxg (#90835) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hogy szól?

Ha fizetünk érte, beforrasztja a kapcsoló házát? ;]

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#90848) -Skylake- válasza dni (#90846) üzenetére


-Skylake-
addikt

Kicsit vicc lett. Érdemes megnézni a head-fi specualtion thread-et, kb mint bármelyik random hifi fórum : a userek 95% kivan, hogy azért 2022-ben kicsit erős, hogy egy hordozható eszköznek olyan hátrányai vannak, hogy mondjuk kizárólag azért vinni kell egy micro kábelt, mivel azt már konkrétan senki, semmihez nem használ (nem csak hifibe, sehol) , a maradék 5% az okos, aki írja, hogy "csakahang". Erre az értelems írja, hogy igen persze, a hang a lényeg, de az ergonómia nem egy dobható szempont, csak egy kevésbé fontos. Erre a hifis : "csakahang, csakahang". Szóval nettó ugyan az megy mint pl itt, a piacnak a hang MELLETT igénye lenne arra is, hogy mondjuk kényelmes legyen a használata, de az 5%-nak van annyi pénze, hogy legitimálja a tervezési hibás terméket, így a gyártó nem érti hogy faszságot csinál. Na , ez a Mojo 2. :U Maga az egész microUSB vergődésre (meg a 600 euros árra) is minden értelmes megtalálta a megoldást : Poly kuka és a Mojonak ezt ALAPBÓL tudnia kéne. Akkor lenne miről beszélni. így nincs. Nekem van Mojo , de eszembe nem jutna ezért mégegyszer pénzt adni, akku kikötve és desktop használom , mert ez nem hordozható. Ahogy ott is írták elég sokan : a Portable és a Transportable nagyon nem ugyan az. Egy FiiO BTR5 az portable. A Mojo maximum transportable.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#90849) -Skylake- válasza -Skylake- (#90848) üzenetére


-Skylake-
addikt

kiestem szerkidőből :

A Mojo szerintem egyetlen élethelyzetnek szól : amikor munkahelyre - nyaralásra jó hangot akarsz vinni. Bedobod a fülest/fejest a táskába, mellé egy macbook , mellé egy Mojo/Mojo2 , megérkezel a hotelbe , lepakolsz az asztalra mert kiküldetésbe vagy és 4 napig svájcban tárgyalsz és mikor hazaérsz este az étteremből és még kicsit relaxoznál, akkor ott össze lehet pattintani a mojot egy fejessel meg a laptoppal és akkor hallgatsz 1 óráig zenét jó minőségben. Nem tudom elképzelni, hogy másra jó, mondom ezt úgy hogy nekem van. CSak nem tudom minek van még...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#90850) nLali válasza -Skylake- (#90849) üzenetére


nLali
senior tag

Pedig ennyi pénzért Berci ad jó DAC-ot, és jó fejesre erősítőt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.