Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) bigmasterg válasza baluka26 (#8949) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem olvastad a hifis topicot, úgy látszik. :)
A legyünk empiristák igen érdekes és extrém dolgokat is eredményezhet. Agyad, füled könnyen becsaphat.

[ Szerkesztve ]

(#8952) baluka26 válasza bigmasterg (#8951) üzenetére


baluka26
veterán

Nem szenzualizmus, bár ez is ide tartozik, de nem erre a részre gondoltam.
Megfigyelés+kísérlet kell.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8953) bajnokpityu válasza bigmasterg (#8951) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mármint történt ilyen,h becsapott ott bárkit is?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8954) Shufny válasza KMT (#8948) üzenetére


Shufny
őstag

Továbbá a szomszédban linkeltem is, hogy mire alapozzák az 1/8 -as (vagy sokan 1/10 -es) szabályt.

(#8955) baluka26 válasza bigmasterg (#8951) üzenetére


baluka26
veterán

Egyébként a hifis topik nálam gyakran egyenlő a vicctopikkal :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8956) bigmasterg válasza bajnokpityu (#8953) üzenetére


bigmasterg
addikt

Feltételes módban írtam és nem is állok onnan senki oldalára sem.

Lehetnek olyan különbségek, amelyek egy adott rendszerben nem jönnek ki, de egy másikban igen. Így az egyik rendszert hallgató megállapítja, hogy ott nincs is különbség (holott lehetséges, hogy van, csak kicsi, ami másnál, más rendszerben jelentősebb lehet).
Ilyenkor, aki nem hallott különbséget, empirikus módszerrel megállapítja, hogy nincs különbség és nem is lehet.
Vagy épp felhozhatnám a fordítottját is, amiről már annyira sokszor volt szó, így nem is fejtegetném. (Olyanokat kihallani, ami nincs ott, placebó és társaik.)

[ Szerkesztve ]

(#8957) baluka26 válasza bigmasterg (#8956) üzenetére


baluka26
veterán

Ilyenkor helyes megfogalmazás: "Én úgy hallottam, hogy az én rendszeremben ez nem okoz nagy változást"

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8958) slfln válasza KMT (#8945) üzenetére


slfln
senior tag

Tőled egy kicsit ettől többet vártam... :F Légy szíves értelmezd, amit írtam.

Itt van a damping alakulása a kimeneti impedanciával a Grado esetén. Neked az egészséges 4ohm lenne. Ez alatt lenne optimális. Te a kb. semleges zónában játszol a két kék vonal között, tehát a szartól mész a szarabbig. Mivel a Gradok imp/frek ábrájában csak 10ohm az ugrás 80Hz körül, a frekimenetre túl nagy hatással nem lesz a kimeneti impedancia változása.

Kontrolláltságot tekintve 0 és 120ohm között ég és föld különbség van a Gradonál. Éppenséggel nekem is van egy Alessandro MS1i-m... Mivel a lejátszóm KI-jét ismerem, hogy 0.3ohm, a terhelő impedanciámról pedig tudom, hogy 120ohm világos képem van a kettő közötti különbségről, mert kipróbáltam.
A különbség pedig nagyon számottevő.

[ Szerkesztve ]

(#8959) bkercso válasza slfln (#8958) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem hiperbola kellene ide véletlen (KI vs damping)? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#8960) slfln válasza bkercso (#8959) üzenetére


slfln
senior tag

FFFFuuuuu... elcsesztem. Grrrr... :W

(#8961) Seep


Seep
senior tag

Ola urak, ujra kerdesem van hozzatok: egy Shure 840 hez, mi lenne a jobb kombinacio : egy Behringer UCA 202 + SAP 100 vagy egy Fiio E10?

(#8962) KMT válasza slfln (#8958) üzenetére


KMT
addikt

Nincs időm komolyabban bíbelődni most ezen. Nekem még mindig csak az szúrt szemet, hogy azt írtad, hogy "nem lehet" az 1/8-ánál nagyobb. Mi az, hogy nem lehet? Nem létezik? De lehet. Max nem szerencsés/ideális.

Én nem ~0 vs 120 ohm-ról beszéltem.

Az ábráidat sem értem most kutyafuttában.
Szerk: Illetve mégis, csak a nyilazások zavaróak.

[ Szerkesztve ]

(#8963) KMT válasza KMT (#8962) üzenetére


KMT
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#8964) contaxg válasza Seep (#8961) üzenetére


contaxg
veterán

Hola!

De miért pont ezeket? A SRH-840 egy jobb laptop füleskimenetről is elég jól tud szólni. A Behringer pedig nem egy olyan darab, amit egy 840-es mellé mernék tenni. :N

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8965) slfln válasza Seep (#8961) üzenetére


slfln
senior tag

E10

KMT: Értsd úgy, hogy amennyiben ez az érték nagyobb (mint 1/8), nem teljesül, akkor jó esély van frekimenet torzulásra, kontrollálatlanságra.
Ezt a két szót kiemelve tényleg ezt jelenti... de ha lehagyod a mondat elejét és csak ez villog előtted neonfeliratként, valamint a továbbiakat elolvasva is csak ennyire emlékszel, akkor nem ebben a két szóban van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#8966) slfln


slfln
senior tag

Akinél meg teljesen máshogy szólnak a lejátszók az olvassa el a Benchmark wikijének ide vonatkozó részeit. Bár csak az iTunes, a WMP, Winamp, Foobar, Realplayer lett rendesen lemérve, tovább lehet gondolni, hogy vajon mennyire lehet tökéletesen transzparens az XBMC, Cplay, uLilith, JRiver és miért szólhat másképpen.

(Remélem semmi kétértelműt nem írtam.)

(#8967) schawo válasza contaxg (#8964) üzenetére


schawo
titán

Egy szar laptopkimenetről pedig szarul szól, és ebből van a több, tesztelve. Alaplapi hangkártyáról nem is beszélve. Ezeknél a Behringer is sokkal jobb tud lenni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8968) contaxg válasza schawo (#8967) üzenetére


contaxg
veterán

Csak neki egy Dell XPS1730 van, amit nem gondolok szarnak. ;)

Azért a pénzért amit a Behringért kérnek, még egy jobb USB kábelt sem lehet kapni, nem hogy DAC-ot!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8969) schawo válasza slfln (#8966) üzenetére


schawo
titán

Arra gondolsz, hogy rossz beállítások miatt torzít?

Méréseket nem találtam, de még csak utalásokat sem erre vonatkozóan. Ez itt egy beállítási kézikönyv.

XBMC pl nyílt forráskódú, nem csinál semmilyen digitális átalakítást a hanggal, alapból bitperfect, és nem is lehet semmilyen beállítást változatni rajta. Akkor most ez hogy van?

Ha a többit is jól állítod be, akkor ugyanúgy fog szólni?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8970) bajnokpityu válasza schawo (#8969) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem lehet,h a többiek is ugyanezt mondják?
foobbarral én sem vagyok hangilag megelégedve,de korántsem lehetetlen vele zenét hallgatni,inkább érzésre más. legalábbis nem tudom megfogalmazni mi bajom, olyan torzszerű.

az xmbc felületét viszont nem állom, és arra nem jöttem rá, hogyan lehet szimplán belehúzni fileokat...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8971) schawo válasza bajnokpityu (#8970) üzenetére


schawo
titán

Ezért tettem kérdőjelet a mondat végére.

XBMC-nél tudni is lehet, mivel nyílt forráskódú. A Foobar zárt, és akárhogy állíthatod, nem fog úgy szólni, mint az XBMC. Akkor a Foobar lenne a hülye? Nem hiszem, szóval a Benchmark gondolatmenetén túl is van még valami.

Amúgy is a Benchmark írásai sokszor egy kalap szart se érnek, lásd az ASRC-vel foglalkozó cikkük...

szerk: behúzni? sehogy :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8972) bajnokpityu válasza schawo (#8971) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ok,sztem sincs olyan jó a foobar mint az xbmc v a jriver.utóbbiban meg van letiltható könyvtározás(elég nekem a tetű squeezeszerver könyvtározni),és be lehet húzni fileokat.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8973) schawo válasza bajnokpityu (#8970) üzenetére


schawo
titán

Amióta XBMC-zek, azóta nagyfrekvenciás torzítást vélek felfedezni a Foobarban, amit egyesek részletességként írnak le. Természetesen lehetséges, hogy nekik van igazuk, és én hallom rosszul.

#8972 XBMC nálam a távirányíthatóság miatt lett favorit. Tény, hogy kicsit macerásabb a kezelése, de megszokva nekem tíz-tizenöt másodperc egy új album hozzáadása.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8974) szilu7 válasza schawo (#8969) üzenetére


szilu7
senior tag

Itt például van egy mérési ábra magyarázattal.
Az ASRC-ről hol írnak? Kíváncsi lennék rá.

(#8975) Dorian válasza schawo (#8969) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos, hogy az XBMC bitperfekt?
Lehet, hogy hülyeséget írok, de amikor még a DAC beépített 48/16-os USB-jét használtam, akkor a ha Foobarban nem állítottam be a resamplert, nem játszotta le a nagyfelbontású anyagokat, míg az XBMC szó nélkül. Ezért gondolom, hogy alapból működik benne valami resampler.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8976) schawo válasza szilu7 (#8974) üzenetére


schawo
titán

Íme, de úgy olvasd, hogy gondolatban húzd át az ADxxxx vs SRCxxxx részt, mert téves mérési eredményből levont téves következtetésen alapul az egész.

(#8975) Dorian WASAPI-t használtál XBMC-vel?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8977) Tonyo válasza Dorian (#8975) üzenetére


Tonyo
őstag

Ugyan ezt tapasztalom én is..foobar+wasapi és nem játsza le.

(#8978) schawo válasza Tonyo (#8977) üzenetére


schawo
titán

És XBMC+WASAPI lejátssza?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8979) Dorian válasza schawo (#8976) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, Wasapit használtam.

Tonyo:
Persze, hogy nem játsza le, ha a fogadó oldal nem képes arra a felbontásra, hiszen a Foobar alapból nem resamplerizál, csak ha beállítod. Viszont XBMC lejátszotta, ezért gondoltam a korábbi hsz-ban lévőeket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8980) schawo válasza Dorian (#8979) üzenetére


schawo
titán

Ez elég furcsa, mert a 44-es anyagot nálam 44-esként, a 48-ast pedig 48-asként játssza le.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8981) Tonyo válasza schawo (#8978) üzenetére


Tonyo
őstag

Az simán viszi!

(#8982) Dorian válasza schawo (#8980) üzenetére


Dorian
félisten

Igen. De ha a DAC nem képes azt a felbontást fogadni (pl. a beépített "alap" USB 48kHz-et még fogad, de pl. 88,2kHz SACD anyagoknál) akkor a Foobar nem játssza le, kivéve ha be van állítva a resapler, míg az XBMC lejátssza, tehát automatikusan "lekonvertál", tehát nem mindig bitperfekt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8983) schawo válasza Dorian (#8982) üzenetére


schawo
titán

Ez érdekes. Egyébként van benne resampler, mert csak 44 és 48 kHz-en működik, a többit ezekre osztja. De ezeken bitperfect (ha a DAC is együttműködik).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8984) Dorian válasza schawo (#8983) üzenetére


Dorian
félisten

Tehát magasabb felbontású anyagokat lekonvertál? Akkor nem pálya.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8985) krichd1 válasza Dorian (#8979) üzenetére


krichd1
addikt

Nálam se játsza le a Foobar2000 a 44,1khz-es anyagokat, csak a beépített resamplerrel, az nálam 48khz-re van állítva, ultra mode bepipálva. Az ASIO4ALL beállításainál van egy olyan beállítási lehetőség, hogy: Always Resample 44,1kHz <-> 48kHz, de ezt hiába pipálgatom ki-be nem csinál semmit. :( Mi lenne a jó beállítás?
Ez az XBMC jó lenne, ha nem lenne olyan grafikus összevissza változó a kezelőfelülete, és bele tudnák tekerni a zenébe ( a csúszka megvan, csak nem lehet mozdítani).

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8986) Tonyo válasza krichd1 (#8985) üzenetére


Tonyo
őstag

Elvileg görgővel tudsz tekerni..dehát..:S

(#8987) dabadab válasza schawo (#8969) üzenetére


dabadab
titán

"XBMC pl nyílt forráskódú, nem csinál semmilyen digitális átalakítást a hanggal"

De. Egyreszt van benne resample (ez alapbol muszaj volt, mert az Xbox - eredetileg erre fejlesztettek - csak 48 kHz-et tud), masreszt - legalabbis Xboxon, Linuxon nem neztem - tud DDL-be kodolni, harmadreszt meg a hangerot is tudja allitani.

(#8984) Dorian: az XBMC legjobb tudomasom szerint csak akkor konvertal, ha muszaj - vagyis ha a lejatszo eszkoz nem tamogtja az adott felbontast

Mondjuk XBMC-t hasznalni sima zenelejatszasra erosen az agyuval verebre esete :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8988) baluka26 válasza dabadab (#8987) üzenetére


baluka26
veterán

És ez biztos, hogy most is így van, vagy csak egyszer így volt?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8989) dabadab válasza baluka26 (#8988) üzenetére


dabadab
titán

Marmint mi? :)
Az atkonvertalas meg a hangeroallitas az tuti (az amugy is kikerulhetetlen feladat).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8990) schawo válasza baluka26 (#8988) üzenetére


schawo
titán

Jól mondta. Jelen helyzetben is így van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8991) baluka26


baluka26
veterán

Hm, érdekes.
Egyébként ennyire nehéz egy jó programot megírni? Nehéz ezt elhinni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8992) dabadab válasza baluka26 (#8991) üzenetére


dabadab
titán

Definiald a "jo" fogalmat :)

DRM is theft

(#8993) baluka26 válasza dabadab (#8992) üzenetére


baluka26
veterán

Bitperfekt, semmi digitális belekutyulás.
Az s érdekelne, ha akár erőforrásigényes lenne, vagy fizetős, csak lenne ilyen. Még a fos megjelenés sem érdekelne, ha ezt tudná valami.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8994) bajnokpityu válasza baluka26 (#8993) üzenetére


bajnokpityu
félisten

cplay lenne ilyen "professzionális" célra, de nagyon barátságtalan.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8995) dabadab válasza baluka26 (#8993) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol bitperfekt lejatszot a vilagon a legkonnyebb irni, de van par problema:
1. Az OS kenytelen valahogy megoldani azt, hogy egyszerre tobb program is jatszhasson le hangot, marpedig itt komoly esely van arra, hogy ezek nem ugyanazt a formatumot hasznaljak - innen kezdve a default hangkimenetek altalaban ugy mukodnek, hogy mindent atnyomnak 16/48-ra, vagy valamire es azt adjak tovabb a hangkartyanak. Ezt meg lehet kerulni (pl. Windowson erre van a kernel streaming), egy csomo lejatszo meg is teszi.
2. Maguk a hangkartyak egy csomo esetben nem tudnak 44,1-et, hogy csak a legalapabb formatumot emlitsem. Ezzel a program max annyit tud kezdeni, hogy kiirja, hogy vegyel masik hangkartyat :)
+1. A userek meg mindenfele extrat akarnak (hangeroszabalyzas, eq, akarmi). Mondjuk ezt is ki lehet cselezni, effektek kikapcsolva, hangero 0 dB-n.

Ha a fentiek teljesulnek, akkor meg tulajdonkeppen a mostani lejatszoprogramok is hozzak a bitpontossagot.

DRM is theft

(#8996) baluka26 válasza dabadab (#8995) üzenetére


baluka26
veterán

Ok-oké, De miért szólnak másképp a lejátszóprogramok?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8997) dabadab válasza baluka26 (#8996) üzenetére


dabadab
titán

Ha a fentiek nem jatszanak, akkor erosen ketlem, hogy tenyleg maskepp szolnak.

DRM is theft

(#8998) contaxg válasza dabadab (#8997) üzenetére


contaxg
veterán

Hát pedig.... :O

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8999) Dorian válasza dabadab (#8997) üzenetére


Dorian
félisten

Szóval nincs tudományos magyarázat, hogy másképp szólhatnának.
Tehát nem szólnak másképp, csak placebó :P

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9000) Seep válasza contaxg (#8968) üzenetére


Seep
senior tag

Egy Sigmatel stac 92xx chip van a bookomban,es barmilyen fejhallgatot kotok a kimentere hallhato a sugas ha nem szol a zene. A behringer megoldotta ez a problemat, most mar csak nagyon minimalis zajt hallani. De attol felek hogy a fules 44 ohmos es a hehringer 52 ohmos kimeneti impedanciaja nem a legidealisabb kombinacio.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.