Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) #54715584


#54715584
törölt tag

Mi a neve a Szállító hullájának? - Jason's tetem :U

Tudom, hogy sz@r, de szeretem a fárasztó vicceket :D

[ Szerkesztve ]

(#4452) atike válasza #54715584 (#4451) üzenetére


atike
nagyúr

Ááááááááá..... ez fájt..... :DDD :P ;] :C

(#4453) Jhonny06 válasza #54715584 (#4451) üzenetére


Jhonny06
veterán

uhh

(#4454) Integra


Integra
titán

boyz n the hood - még mindig igazi klasszikus, laurence fisburne, cuba gooding jr, ice cube.. rájuk sem ismerni :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4455) fracture333 válasza #54715584 (#4451) üzenetére


fracture333
aktív tag

:DDD

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4456) atike


atike
nagyúr

Istenek fegyverzete 3.? :D Nemsemmi...

Itt a trailer....

(#4457) BITBOYS válasza atike (#4456) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem rossz :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4458) FatalEror válasza #54715584 (#4451) üzenetére


FatalEror
addikt

És hogy mondjuk,hogy haj van az autón?

Hair is on Ford.

HardCore is my LifeStyle

(#4459) dokee78


dokee78
félisten

Na estefelé megnézem az American Warship-et.
Tudom,hogy kegyetlen sz@r lehet,de érdekel,hogy mitől ilyen jó az IMDB értékelése.
A Battleship-hez képest mennyire gagyi.

(#4460) #54715584 válasza Fáraó (#4444) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hehe, most néztem imdb-n, 2.95 pont...
Azt hiszem ehhez a filmhez kell pár feles, hogy jó legyen :)

(#4461) fracture333


fracture333
aktív tag

Shatter Island - nem találok szavakat. a végén a csavarnál a hideg futkosott a hátamon.

SPOILER ugye mondták hogy egyszer már elérték hogy andrew beismerje mi történt, és elfogadja a valóságot, de utána visszaesett és kezdődőtt az egész előlről. de a végén amikor azt mondja hogy "i dont know whats better, living as a monster or die as a good man" és nem reagál a teddy megszólításra akkor én azt úgy értelmeztem hogy melyik a jobb, ha úgy él tovább ahogy azt mondták is, a legveszélyesebb betegként, kitalálva egy új történetet hogy a felesége tűzvészben halt meg, amivel takarózva nem ismeri be hogy megölte a feleségét, vagy elfogadja az igazságot, és beleegyezik hogy agyműtéten essen át, amivel gyakorlatilag megölik. nem tudom hogy jól értelmeztem-e a film végét, de én ezt gondolom.

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4462) b3Ro


b3Ro
senior tag

The Bourne Legacy

Jaj anyám, ez nagyon rossz lett. Hosszú és unalmas, aki látta az előzeteseket, akkor az látta az összes jobb reszt a filmből. A vége elmegy egynek, mert végre történik valami, de az se menti meg a szememben.

3/10

(#4463) Psychonaut válasza fracture333 (#4461) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha ez tetszett, érdemes megnézni a Memento című filmet is.

(#4464) #54715584 válasza Psychonaut (#4463) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, igen, Memento nagyon jó :K

Van belőle egy 10th Years Anniversary Edition.
Azt még nem láttam, nem tudom miben lehet más.
Sztem csak annyi, hogy Bluray :)

[ Szerkesztve ]

(#4465) pohár válasza Psychonaut (#4463) üzenetére


pohár
félisten

a Viharsziget sokkal jobban tetszett nekem, a Memento szerintem veszett lassú, meg unalmas volt :(
de az ötlet jó, de kínomban már nem tudom hogy ülni a gép előtt :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4466) hoffman_ válasza Jhonny06 (#4441) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ebben a bőrruciban?

boozi... :DDD

mod:

22:30, Expendables 2 - ebben a percben végeztem a kölcsönzéssel, most nézem meg az első részt, rákészülésnek :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4467) koxx válasza pohár (#4465) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nah végre találtam egy két embert akinek nem jött be a Memento. Teljesen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#4468) Psychonaut válasza koxx (#4467) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem azért nagyon jó, mert egyedi ötlet párosul benne jó megvalósítással, nagyszerű csavarral a végén.

(#4469) dokee78 válasza koxx (#4467) üzenetére


dokee78
félisten

2-t,mert nekem sem jött be a Memento.

(#4470) Jhonny06 válasza hoffman_ (#4466) üzenetére


Jhonny06
veterán

Annyi jó csaj van még a mozivásznon, de ő valahogy nem.. mindenki van valakivel így.. :))

(#4471) hoffman_ válasza Jhonny06 (#4470) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tiszta sor. Nekem sem a kedvencem. De azért én imádnám, ha megkérne rá :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4472) FatalEror válasza Jhonny06 (#4470) üzenetére


FatalEror
addikt

Személyes kedvenc Megan Fox a TF3-ban az "új lány" valami katasztrofális volt számomra.

HardCore is my LifeStyle

(#4473) spammer válasza dokee78 (#4469) üzenetére


spammer
veterán

3. Szerintem is bűn rossz a Memento ;] Az alapötlet nagyon jó, de lassú, unalmas, ronda a képi világ, nem szimpi a főszereplő sem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4474) Integra válasza Jhonny06 (#4441) üzenetére


Integra
titán

szerintem sem, de így ebben a szerkóban, ilyen sminkkel, ilyen pózban, azért de, rendesen... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4475) Viszlát válasza hoffman_ (#4471) üzenetére


Viszlát
addikt

Csak neked ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4476) hoffman_ válasza Viszlát (#4475) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Gyáááj, ez most nagyon mocsok húzás volt... :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4477) dokee78


dokee78
félisten

American Battleship

Jelen állás szerint 2.9 az értékelése.
Szerintem annyit sem ér.
-Borzalmas színészi teljesítmény.
-Hangok kritikán aluli.(Gondolok itt pl. a légvédelmi gépágyú hangjára,ami egyszer olyan hangot is kiadott,mint a régi G.I.Joe rajzfilmek fegyverei.)
-A belső jeleneteknél érezni,hogy csak egy díszlet.
-Mario Van Peebles,Carl Weathers ááááááá :W
-Robbanások és effektek nagyon amatőrök.
-A vadászrepülők szép makettek. :C
Gagyi,nagyon gagyi! :K

Ilyen sz@rt kiadni 2012-ben már elnézést,de emberiség ellenes bűn.

[ Szerkesztve ]

(#4478) Tibiajax válasza Integra (#4474) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

simán.. aki mást mond, hazudik

(#4479) fracture333 válasza Psychonaut (#4463) üzenetére


fracture333
aktív tag

ok, lecsekkolom majd.

egy másik film amit nolan rendezett, the prestige. most néztem meg, egy jó kis érdekes film. szeretem az olyan filmeket ahol második nézésre jön rá az ember hogy az a dolog miért is volt úgy (pl. ez vagy az inception is meg van még 1000 másik). ezeknél egyszerűen egy lineáris történet fel van vágva és nem lineárisan van sorba rakva, hogy csak a végén álljon össze a kép. 8.5/10

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4480) Jhonny06 válasza Tibiajax (#4478) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez faszság.. annyira azért nem jó nő, hogy mindenkinek bejöjjön. Ha szembejönne az utcán, észre se vennéd. Csak azért, mert színésznő, érted..

(#4481) Realradical válasza fracture333 (#4479) üzenetére


Realradical
őstag

Lehet nem leszek népszerű, de az Inception-ön mi a nehezen érthető amiért kétszer kell megnézni a filmet? Szvsz egyszerű, mint a faék. Ráadásul erősen túlértékelt, nálam 5 pontot ér kb...

@leslieke
Hja felkészültem :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#4482) leslieke válasza Realradical (#4481) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mit fogsz ezért mindjárt kapni. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4483) koxx válasza leslieke (#4482) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bant :D

Inception mint 5 pontos film? na azé nemár

[ Szerkesztve ]

(#4484) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Wááááhááá, ez állati volt megint!

Bázd, ez a nosztalgia-véres-brutalitás-akció nekem rohadtul bejön még mindig, akárki akármit mond. Oltári volt az Expendables! Megnéztem gyorsba a Director's Cut-ot(wtf?) ugye, minnyá indulok moziba, de félek, hogy felrobbantom a saját kocsit útközben annyira bepörögtem. Legalább egy erős 8/10, mert sztori az zéró, de vér, fegyverropogás, a legkeményebb arcok és full tesztoszteron, legalább 3-szoros mennyiségben. Agyatlan, de tökéletes.

Jesszus, mikor Bruce, Stallone, Schwarzenegger egyszerre volt a képen, azt hittem betörik a plazmám üvege, már látszódtak a repedések, ennyi pure awesomeness-t nem bírt el a cucc. Úúúúúú de rá vagyok kattanva az estire, piszkosul remélem, hogy pontosan ilyen lesz!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4485) fracture333 válasza Realradical (#4481) üzenetére


fracture333
aktív tag

nem vagyok fogyatékos, a filmet értettem, nem arról beszéltem, de például az elején amikor belelökik a kádba meg felrobban a molotov koktél a kocsin akkor nem tudtam hogy miért lassult be az idő, csak a film után esett volna le hogy ja igen azért, csakhogy a film végére elfelejtettem ezt a két kis részt. egyébként lehet h rosszul fejeztem ki magam, nem érthetetlen a film első nézésre sem, de második nézésre jön rá az ember minden apró kis részletnél hogy jaaaa az azért volt, jaa ez meg ezért. :U

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4486) spammer


spammer
veterán

Taken (Elrabolva)

Na ilyen egy tökös akciófilm! Leszámítva pár logikai hibát és egy pár eléggé eltúlzott jelenetet, minden stimmel. Élvezetes film volt.

Elvileg unrated extended cut-ot néztem, de így is csak 1h 33m volt az egész :U Na majd utánanézek, miben más, mint a moziváltozat.

Ideje volt pótolnom, mert hamarosan jön a 2. rész, csak félek, hogy elcsépelt "utánzat" lesz... Remélem nem lesz igazam, és legalább az első részt színvonalát hozza majd.

8/10

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4487) Realradical válasza fracture333 (#4485) üzenetére


Realradical
őstag

Az apró részletekért akkor nézek újra egy filmet, ha annyira tetszett vagy elgondolkodtatott. Az Inception szerintem kifejezett akciófilmnek gyenge, nagyon mélyenszántó gondolatokkal sem találkoztam benne. Nekem pont az nem tetszett benne, hogy olyan iszonyatosan komplikáltnak akarták beállítani.

A Mementó például egy jó film, ott kell filózni rendesen, hogy összeálljon a kép egy megnézés után, de érdemesebb kétszer nekiülni. Mondjuk ahogy nézem az meg pont nem annyira tetszett itt a nagyérdeműnek.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#4488) Psychonaut válasza spammer (#4486) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem, az abszolút elcsépelt utánzat ez lesz:

:D

Tényleg nem vicc, létezik.

(#4489) leslieke válasza Psychonaut (#4488) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kötelező megnézni! :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4490) littlelion21


littlelion21
addikt

[link]

bocsánat... ;]

(#4491) spammer válasza Psychonaut (#4488) üzenetére


spammer
veterán

Liam Neeson elég badass, Cage-nek sajna ez nem fog menni :) De azért én csípem az öreg Nic papát, lehet, hogy megnéztem majd ezt is :)

Viszont azzal hirdetni, hogy "Az EXP2 rendezőjétől"... :DD

szerk:

közben utánanéztem, Taken mozis változatából elég sok ki lett vágva, még jó, hogy nem azt néztem (3 perc összesen, de sok apró, durva jelenet is ment a levesbe).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4492) FatalEror válasza hoffman_ (#4484) üzenetére


FatalEror
addikt

Wáááá pontosan nem tudok betelni ezzel a filmmel emlékszem ültem a moziba és vártam,hogy kezdődjön mit sem sejtve majd az első 5 percen olyan kib*szott bagy aprítást rendeztek....azt hittem ott beszarok a székben!!!!És a 2.-is fúúúú történet nuku viszont már az elején nagyobb az aprítás mint az 1.-be.
1. rész SPOILER!!!!!
Amikor Statham szétveri a kosaras bandát egymaga vagy végén a kis vers a késdobáló versennyel és az ominózus emlékezzetek rám karácsonykor vagy amikor vitatkozna és Stalone mondja nálam csak egyvalami gyorsabb a fény......Áhh nem lehet vele betelni és most is ahogy írom a sorokat legszívesebben helyben felrobbantanék valamit!

SPOILER OFF igaz van benne pár kép a filmből,de kb annyi mint egy trailerben.
A film hivatalos zenéje:[link]
Nem niztos,hogy mindenkinek a stílusa de én erre zenére iszonyatosokat irtottam COD-ban. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#4493) pohár válasza Viszlát (#4475) üzenetére


pohár
félisten

azért bele lehetne mártogatni a... az ecsetet ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4494) BITBOYS válasza littlelion21 (#4490) üzenetére


BITBOYS
addikt

100% :DDD

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4495) FatalEror válasza littlelion21 (#4490) üzenetére


FatalEror
addikt

[link]

HardCore is my LifeStyle

(#4496) fracture333 válasza Realradical (#4487) üzenetére


fracture333
aktív tag

nekem kifejezetten tetszett az eredet. mélyreható érzelmek tényleg nem nagyon voltak benne, mondjuk amikor meséli hogy egy életet eltöltött a limbo-ban ott azért belegondoltam a helyzetbe és kirázott a hideg, meg azok is érzelmes jelenetek amikor a szerelmükről mesél dicaprio (nem hatódok meg tőlük, de érzelmesebb részek, azt be kell látni, persze mindenki máshogy látja). az akció jelenetek szerintem pörgősek, élvezetesek voltak. jó kis zene ment alatta, súlytalanságban verekedés, lánctalpas humvee. ezenkívül majdnem hibátlan történet (egy hibát korábban megemlítettem, nem is tudom hogy hiba-e de én nem tudom rá a választ pedig láttam már párszor és erősen filóztam). kiemelkedő rendezés, nagyon jó színészek, és kva jó befejezés. nekem lazán 10/10-es :DD

(#4486) spammer - egyik kedvenc filmem. lehet hogy ezért nyálas hülyegyereknek fog néhányatok tartani, SPOILER de gyönyörű a film története, hogy tűvé teszi a lányáért egész párizst, a végén azon kaptam magam hogy mosolyogva ülök a képernyő előtt és melegség árasztja el a szívem (úh ez elég poétikusra sikerült) :DDD

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4497) Realradical válasza fracture333 (#4496) üzenetére


Realradical
őstag

Nem vagyunk egyformák :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#4498) fracture333 válasza Realradical (#4497) üzenetére


fracture333
aktív tag

jah ezt elfelejtettem mondani, memento-t nem láttam még, arról nem tok véleményt mondani, de többen mondták hogy ha a viharsziget tetszett (igen) akkor azt is imádni fogom. :R

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4499) spammer válasza fracture333 (#4496) üzenetére


spammer
veterán

Szerintem nem nyálas :) Minden - normális - apa megtenne minden tőle telhetőt a gyerekéért, csak ebben a helyzetben éppen egy kemény figura volt az apa. ;] Amúgy teljesen át tudtam érezni a az érzéseit, reakcióit, amikor a aggódott stb. Hasonló beállítottságú és gondolkodású (aggodalmaskodó, védelmező, túl elővigyázatos) vagyok egyébként, mint a játszott karakter :) A végén pedig hasonlókat éreztem én is :)

---

(#4498) fracture333

Ne vedd készpénznek :) Viharsziget nagyon tetszett, Memento szerintem bűn rossz :D Számomra a kettő ég és föld.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4500) koxx válasza fracture333 (#4496) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"gyönyörű a film története, hogy tűvé teszi a lányáért egész párizst" útközben meg kinyír mindenkit aki ránéz (cca. 50 ember), elég romantikus :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.