Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) #54715584 válasza mondomén (#4398) üzenetére


#54715584
törölt tag

Óóóóó....pedig kezdtem reménykedni, hogy mivel Del Toro, ezért jó lesz...

(#4402) mondomén válasza #54715584 (#4401) üzenetére


mondomén
őstag

Azért nézd meg, hátha neked tetszeni fog. Egyébként Imdb-n sem áll valami jól.

(#4403) leslieke válasza oriic (#4400) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van hozzá magyar felirat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4404) oriic válasza leslieke (#4403) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja csak időzíteni kell, ahhoz meg nem értek. :)

Live-Die-Respawn

(#4405) fracture333 válasza #54715584 (#4399) üzenetére


fracture333
aktív tag

az nagyon rossz ja, de a starship trooper 3 (ami szerintem a világ legrosszabb filmje, nem túlzok) még rosszabb.

más. most nétrem meg az "a perfect getaway" című filmet, szerintem nagyon zsír kis film, timothy oliphant-ot a Hitman óta nagyon bírom, milla jovovics... kell több? :D a story viszonylag klisé, de első nézésre nagyon sokáig nem tudod megmondani hogy kik a gyilkosok. vannak benne jó kis csavarok, 2 órán át fenntartotta az érdeklődésem. elméletileg horror, hát szerintem köze nincs hozzá, inkább valami krimithriller. 8/10

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4406) troland26


troland26
őstag

Ted nos nem ájultam el tőle , de 1-nek elment . Az ironizálós részek tetszettek a túl sok trágár duma annyira nem ...azért nevettem néhányat . 5,5/10

[ Szerkesztve ]

(#4407) fracture333 válasza troland26 (#4406) üzenetére


fracture333
aktív tag

moziban? magyarul vagy angolul?

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4408) #54715584 válasza fracture333 (#4405) üzenetére


#54715584
törölt tag

Perfect Getaway jó volt, tetszett nekem is :K
Hát nem volt horror, max thriller...
De azért a sztorija jó volt... :)

(#4409) fracture333


fracture333
aktív tag

úúúh, most láttam a viharsziget trailerét és a the departed trailerét is. csak jókat hallottam róluk (még egyiket se láttam), és most látom hogy mind a kettőt martin scorsese rendezte, aki egy zseni. na megvan a holnapi program :D

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4410) spammer válasza fracture333 (#4409) üzenetére


spammer
veterán

Viharsziget hatalmas jóság, csak az a baj, hogy 1x üt igazán (a vége miatt). A tégla a többséggel ellentétben nekem annyira nem jött be. Egynek jó volt, de Scorsese mesternek kb. minden filmje jobb (lehet) szerintem :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4411) Psychonaut válasza fracture333 (#4409) üzenetére


Psychonaut
addikt

Viharsziget zseniális, A tégla nekem kevésbé tetszett, de meg kell hagyni, a rendezés ott is elsőrangú.

(#4412) Viszlát


Viszlát
addikt

Megnéztem újra a Batman Begins-t, még mindig baromi jó, de most még jobban fáj a rettenet, amit a befejező résszel produkált Nolan. :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4413) koxx válasza spammer (#4410) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja ez a bajom nekem is, hogy nagy film, de csak 1x. Tégla viszont jó, többszörnézős.

(#4414) FatalEror válasza Viszlát (#4412) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát igen....nekem a harmadik a rész eléggé lapos volt főleg a 2.-hoz képest!De ami még jobban bosszant,hogy ez lett,vagyis kellett volna lennie a lezárásnak!Persze teljesen jó film csak....Leginkább a DIRT sorozatra hasonlítanám az első illetve a második rész perfekt és egyik felülmúlja a másikat,aztán kéne a hatalmas lezárás,és hozza kötelezőt,de egy picivel akkor is többre számítottunk,legalább is nekem ez a véleményem.

HardCore is my LifeStyle

(#4415) fracture333 válasza koxx (#4413) üzenetére


fracture333
aktív tag

meg fogom nézni mind a kettőt holnap :)

(#4412) Viszlát - mi a baj vele? szerintem elég jó volt, mondjuk néha voltak unalmasabb részek, és a 2 és fél óra helyett elég lett volna a 2 óra is, de az előző két filmben is voltak ilyen részek. nekem speciel jobban tetszett mint a jokeres. a joker az tényleg nagyon jó volt de 2 face szerintem már erőltetett volt. na DC rajongók, tépjetek szét, de ez a véleményem :P

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4416) #54715584 válasza oriic (#4400) üzenetére


#54715584
törölt tag

Na végigszenvedtem eme remek alkotást.
A hangkeverés és a zene miatt 1/10

Feliratra csak akkor várj, ha a javítottra vársz. Van a HD-hez felirat, de botrányos minőségű a helyesírás.

Ezért meg kapni fogok, de lelkem rajta, aki még nem látta, ne olvassa el, itt a figyelmeztetés is :)

SPOILER
A filmeknek is egyre romló színvonaluk volt, de ez a rajzfilm vagy animációs film vagy nem is tudom mi ez, ez valami botrányos...
Az utolsó fél órán kapartam az arcomat, de tényleg, már fejen álltam a kanapén, alig vártam, hogy vége legyen...
Azzal teljesen kiakasztottak, hogy a fegyverek, amiket használtak, sosem fogytak ki, unlimited ammo volt, valószínű hatott az IDDQD, de botrány, hogy a másfél órából 3/4 arról szól, hogy irtjuk az ellent és berakjuk loopba a fegyverropogást...
Na jó, egyszer elfogyott a lőszer, mert beragadt a fegyver, de amikor a félkarúnak letépték a robotkarját, 5 centire állt tőle az egyik bogár, de a bajtárs simán elhúzta onnan, és biztonságba jutottak, pedig az előző snittben már zárult mögöttük az ajtó...
A végén az űrhajó belép a Föld légkörébe, majd 2 perc múlva már Párizs felé száguld kb. 45 fokos szögben, még mindig lángolva, és persze az utolsó utáni pillanatban a magas épületek felett 5 centivel elhúzva sikerült nem becsapódni, de a több kilométerre lévő hegyek már gondot okoznak, azt a pár fok felfelé ívelést már nem sikerült megcsinálni.
És most jön csak a java: amikor becsapódik az űrhajó a rovarokkal, bogarakkal együtt, a királynő és a kisebbek is nyerítenek...Nyerítenek B+ mert ezt a hangot találták ki, többször visszatekertem, de még a végén is többször nyerítenek...Hát én is nyerítettem kínomban és már kapartam az arcomat...
De utána még azért letettem a maradék hajam: a végén a bábozós jelenet mindent vitt...

SPOILER OFF

Az egész egy kalap kaki, borzalom, borzalom, borzalom, még az egyre rosszabb filmek után is sokkal nagyobb csalódás mint a Deadspace...

Kíváncsi leszek majd milyen véleményeket írtok, de nekem ez nagyon nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#4417) #54715584 válasza fracture333 (#4409) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nézd meg őket mindenképpen :K

(#4418) fracture333 válasza #54715584 (#4417) üzenetére


fracture333
aktív tag

done deal :D

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4419) fracture333 válasza #54715584 (#4416) üzenetére


fracture333
aktív tag

melyik remek alkotásra gondolsz?

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4420) #54715584 válasza fracture333 (#4419) üzenetére


#54715584
törölt tag

Starship Troopers - Invasion

(#4421) FatalEror


FatalEror
addikt

Transpoter-el,hogy állunk valaki láttam rajtam kívül?Személy szerint nekem az 1. a kedvencem illetve azt tartom a legjobbnak aztán a 2. és 3.

HardCore is my LifeStyle

(#4422) Viszlát válasza fracture333 (#4415) üzenetére


Viszlát
addikt

Kliséhalmazzá degradálódott, csak ennyi. A megalománia elvette Nolan eszét.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4423) #54715584 válasza FatalEror (#4421) üzenetére


#54715584
törölt tag

Transpoter-t szerintem még senki nem látta, de a Transporter-t szerintem majd minden topiclakó :DDD

Félre a viccel, osztom a véleményt, az első nagyon tetszett, mert új volt, még a második rész is elég jól sikerült, de aztán a harmadik rész számomra kicsit unalmas volt és túlságosan hálívúdi, klisés lett.

Állítólag van/lesz sorozat is belőle. Kíváncsi leszek majd a kritikákra. :)

[ Szerkesztve ]

(#4424) leslieke válasza #54715584 (#4423) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lesz sorozat is, magyar szereplővel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4425) Psychonaut válasza Viszlát (#4422) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na, azért ennyire nem lett rossz...szerintem is a sorozat leggyengébb része, de még mindig bőven az átlag fölé emelkedő, igényes és jó alkotás.

(#4426) #54715584 válasza leslieke (#4424) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, olvastam anno :)

De lehet ő a Trainspottingra gondolt...már nem is tudom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4427) FatalEror válasza #54715584 (#4423) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem tudom én alapvető bírom Statham "stílusát" ez az arcrezzenés nélkül szétverek mindenkit ,de amúgy érdekes,hogy mind a 3 részbe volt egy "boss fight" amikor egy nála jó méterrel magasabb embert kellet likvidálnia....De nem tudom valahogy annyira össze áll az egész film és egyszerűen nem tudok betelni azzal ahogy egymaga megagyal mindenkit egy öltönyben....

HardCore is my LifeStyle

(#4428) Viszlát válasza Psychonaut (#4425) üzenetére


Viszlát
addikt

Mások az igényeink. :) Számomra átlagos akciófilm, egy-két idegesítően bugyuta húzással.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4429) fracture333 válasza #54715584 (#4420) üzenetére


fracture333
aktív tag

az tényleg szar :K

(#4422) Viszlát - mi benne a klisé? SPOILER mondjuk a végén amikor már csak percek vannak hátra hogy az atombomba felrobbanjon, akkor még pont csókolózásra van idő ;]

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4430) FatalEror válasza fracture333 (#4429) üzenetére


FatalEror
addikt

Nyelvezésre mindig van idő,De ez számom olyan mint amikor robbanna egy bomba és van hátra 20 másodperc és még csókolóznak leizzadnak felolvassák a végrendeletet kimatekozzák,hogy melyik dótot vágják el,eltelt 1-2perc és pont az utolsó 1-2másodpercben sikerült hatástalanítani a bombát.Szoros volt,de sikerült.

HardCore is my LifeStyle

(#4431) Integra válasza FatalEror (#4430) üzenetére


Integra
titán

ki nem szarja le? ki nem csókolná meg azt a nőt abban a bőr cuccban ott helyben? naná, hogy látni akarja a férfi ezt és oda képzeli magát. aki meg nem és ezen hisztizik, az boozi. :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4432) FatalEror válasza Integra (#4431) üzenetére


FatalEror
addikt

Tudom egyet értek,de amit fentebb írtam az számomra álltalány szóval nem csak ez az egy film hordozza ezt a jelenetet.Amúgy rakd szerintem,hogy spoilereztél egy picit.Amúgy meg nem csoda,hogy nem akarták helyben hatástalanítani a bombát hiszen a járműbe volt robot pilóta és csók után gondolom nem amőbázni fognak. ;]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#4433) mondomén válasza Integra (#4431) üzenetére


mondomén
őstag

Ha már oda képzelem magam valahova akkor...:D

(#4434) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

sziasztok.
nem tudom hogy működik a topic, de én szeretnék nektek egy filmet ajánlani.
ÉLETREVALÓK a címe, és mindenkinek látnia kell!
ez a kedvenc mozim, és igen francia. :)
tudni kell rólam hogy utálom a francia filmeket, és ennek a remekműnek a műfaja kicsit drámai, nagyon vígjáték. utálom a drámákat. :)
nem úgy köt le mint a ted, és nem is úgy vicces. kicsit forrest gump-os, nem csak a fogyatékos főszereplő miatt, hanem az egyedi humor is hajaz az előbb említett kult filmre.
sajnos nem sok magyar részletet találtam. ízelítő.

(#4435) dy_nmq válasza V.T.CS. (#4434) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

szerintem itt a topikban a többség látta már :)

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#4436) Viszlát válasza fracture333 (#4429) üzenetére


Viszlát
addikt

SPOILER

Ja, hát az a jelenet amellett, hogy klisé, még hihetetlenül bárgyú is, az egész befejező szakasszal együtt, onnantól kezdve, hogy pont a robbanás előtt pár órával sikerül visszaérni Gotham City-be.

Egyébként a klisékkel nincsen baj, lehetetlenség mindig valami újat kitalálni. Ahogy korábban is írtam, nem arról van szó, hogy rossz film a TDKR, hiszen vannak benne dögös csajok, meg csúnya gonosz bácsik, akció és miegymás. De teljesen átlagos szinten produkálja mindezt, faék egyszerűségű sztorival és közben senkinek sem tűnik fel, hogy Bale másolja Kristen Stewart-ot és nyitva maradt szájjal csinálja végig a film felét.

SPOILER

De egyébként érdemes visszaolvasnod a topikban, meg az előzményekben is, a kérdéseid 99%-ról már elég sokat beszélgettünk, nem tart semeddig megtalálni és átfutni ezeket. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4437) fracture333 válasza FatalEror (#4430) üzenetére


fracture333
aktív tag

hahahahaha

(#4436) Viszlát - hát akkor más a véleményünk :DDD

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4438) fracture333 válasza FatalEror (#4432) üzenetére


fracture333
aktív tag

ja, az olyan béna, biztos sakkoznak ;]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4439) Ps Vita válasza V.T.CS. (#4434) üzenetére


Ps Vita
őstag

Azt a topikban sztem mindenki látta már

(#4440) FatalEror válasza fracture333 (#4438) üzenetére


FatalEror
addikt

De azért a film utolsó 1-2 perce gyalázott,de szerintem egyeseknek még így sem esett le a "poén"

HardCore is my LifeStyle

(#4441) Jhonny06 válasza Integra (#4431) üzenetére


Jhonny06
veterán

Sokan nem.. Anne Hathaway azért nem akkora kaland..

(#4442) baluka26 válasza Jhonny06 (#4441) üzenetére


baluka26
veterán

SPOILER
Gerinctörés meg börtön után? ;] ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4443) fracture333 válasza FatalEror (#4440) üzenetére


fracture333
aktív tag

én vicceltem az előző hsz-emben ha arra célzol :U

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#4444) Fáraó


Fáraó
őstag

Most láttam az Airborne c. film trailer-t. Azért néztem meg, mert szerepel benne Mark Hamill, aki mostanában -ha jól tudom- nem igen szokott már filmben szerepleni. Nézem-nézem, a trailer végén bevágják, ott el is mosolyodik. Ekkor jött a felismerés: ennek a faszinak tényleg Darth Vader az apja! Úgy néz ki, mint az a fehér bőrű Darth Vader, akinek a A Jedi visszatér c. film végén leveszi a sisakját. :)

És akkor már nem hagyhatom ki az idevágó részletet, egy kis poénnal: tessék.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#4445) FatalEror válasza fracture333 (#4443) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem nem arra akkor SPOILER következik
Arra gondoltam amikor elmondja,hogy a "helikopterben" működött a robot pilóta és utána Fox meglátja Velencében őt egy lánnyal asszem a macskanő volt az.És előzőleg pedig Fox elmondja,hogy reménykedik abban amikor elmegy a szokásos nyaralására Velencére akkor majd egyszer meglátja Őt egy hölggyel.

HardCore is my LifeStyle

(#4446) baluka26 válasza FatalEror (#4445) üzenetére


baluka26
veterán

Fú, az valami kegyetlen fos volt :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4447) leslieke válasza FatalEror (#4445) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tipikus befejezés volt, amit a film közepén lelőttek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4448) Jim-Y válasza FatalEror (#4445) üzenetére


Jim-Y
veterán

:R :DDD

(#4449) FatalEror válasza baluka26 (#4446) üzenetére


FatalEror
addikt

Mondom ez tipikus szájba rágós rész! SPOILER szerűség
Ennél már csak az lenne jobb,hogy ha kiírnák még azt is,hogy igen Bruce Wayne nem halt meg!
Illetve elkúrtam nem kicsit nagyon mert nem Fox volt hanem Alfred elnézést.

Psychonaut:Tudom pont akkor javítottam amikor írtad. :B

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#4450) Psychonaut válasza FatalEror (#4445) üzenetére


Psychonaut
addikt

SPOILER
Alfred akarta látni Velencében, nem Fox. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.