Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) #54715584 válasza hoffman_ (#18350) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem néztem még, de megkukkolom. Bár ott nem hiszem, hogy a lemezmegjelenések rögzítve lennének?

(#18352) hoffman_ válasza #54715584 (#18351) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem tartom kizártnak - de az is lehet, hogy ezeket már csak a pro tudja.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18354) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Évente többször?

Csak a Pulp Fiction.

(#18355) b3Ro válasza #54715584 (#18349) üzenetére


b3Ro
senior tag

a rotten tomatoes honlapjan a dvd menuben tudod kovetni, h mi jelent meg, es hogy mi fog. mobilos appja is van ( flixter ). de kulon bejelolni oket nem hiszem, h lehet...

[ Szerkesztve ]

(#18356) #54715584 válasza b3Ro (#18355) üzenetére


#54715584
törölt tag

:R

(#18357) Huma


Huma
addikt

Kalifornia királya
Tetszett.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18358) grabber válasza diablo1984 (#18343) üzenetére


grabber
addikt

Lehet a rossz kedv és a kényszer is társult egyszerre az meg nem jó a filmnézéshez,de bármikor megy a nyomás utána,szerintem az egyik legjobb filmjük.

Pont ez a jó benne,klasszikus film,mint a Tom and Jerry-ben senki sem sérül meg,mert mű pofonok vannak :DDD

(#18359) leslieke


leslieke
Jómunkásember

The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.2012.1080p újranézve is élmény volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18360) troland26 válasza leslieke (#18359) üzenetére


troland26
őstag

Én is kb vagy 3x megnéztem :C kedvenc rész a koboldok barlangja ... alig várom a folytatást :K

(#18361) szpal17 válasza leslieke (#18359) üzenetére


szpal17
őstag

Én csak most tudtam először megnézni a filmet, de számomra kicsit csalódás volt. A gyűrűk ura világát imádom, ezért lehetséges, hogy túl nagyra tettem a mércét. A korábbi filmek sem voltak rövidek és persze ott is voltak üresjáratok, de ezen határozottan érződik, hogy a könyv összes leírt szavát a vászonra szerették volna vinni. Ezzel pedig kicsit unalomba fulladt a film.
Természetes voltak nagyon jó részek is...a harcok, zenék ismét nagyon jól vannak megkomponálva.

Spoiler:
Számomra kicsit nehezen hihető, hogy Bilbo hirtelen megtanul harcolni, amikor előtte még fegyver se volt a kezében; Az erdő mágusát húzó nyulaknál meg...hát röhögnöm kellett..elég béna lett :U ;

[ Szerkesztve ]

(#18362) Pali1119 válasza szpal17 (#18361) üzenetére


Pali1119
tag

A Hobbit c. könyv alapból ilyen mesésebb, mivel azt Tolkien a gyerekeknek írta.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#18363) leslieke válasza szpal17 (#18361) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem csak A Hobbit c. könyvből dolgoztak, ezért is lesz trilógia.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18364) szpal17 válasza leslieke (#18363) üzenetére


szpal17
őstag

Miből dolgoztak még?

(#18365) HuMarc válasza szpal17 (#18364) üzenetére


HuMarc
addikt

Kiegészítik a Gyűrűk Ura filmekben látottakat. Megmagyarázzák az indítékokat, meg pár olyan dolgot, amit a Gyűrűk Urában tudomásul vettél, hogy van, de nem tudtad, hogy miért.

!SPOILER!

Ha olvastad a Hobbitot (ha nem, mindenképpen pótold, nagyon jó könyv! :) ), észreveheted, hogy az első film feldolgozza a könyv cselekményének kb 3/5 részét, de 4/6-át biztos. Ebből lehet sejteni, hogy a végső csata (Öt sereg csatája) kb. fél órás lesz, és emellett még legalább 5 mellékszál fogja betölteni a 2. és a 3. filmet.

[ Szerkesztve ]

(#18366) leslieke válasza szpal17 (#18364) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

[link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18367) szpal17 válasza HuMarc (#18365) üzenetére


szpal17
őstag

Köszi a válaszokat!

Ilyenkor azért felmerül bennem a kérdés, hogy kell ez nekünk vagy csak pénzfogásból próbálnak mindent kisajtolni a sorozatból?
Lehet, hogy inkább a gyűrűk ura trilógiát kellett volna elhúzniuk még több részre... :F

(#18368) #54715584


#54715584
törölt tag

Red Lights (2012)

Nagyon tetszett a film, szépen lassan adagolták a feszültséget, ami sejthető volt, az ki is derült, de volt még benne azért csavar bőven.
Murphy bácsi jól játszott, Weaver néni kisujjból hozta a szerepet, De Niro bácsi pedig nem tetszett annyira, szerintem már megkopott egy kicsit a fénye...

9/10

#értékelés-red lights

(#18369) HuMarc válasza szpal17 (#18367) üzenetére


HuMarc
addikt

Nekem mindenképpen kell, mivel érdekel, hogy mi történt. Másrészt így ez lesz az első filmsorozat (Gyűrűk Ura + Hobbit), ami ilyen részletesen bemutat egy világot. Vagy van más ilyen?

(#18370) rt06


rt06
veterán

[link]
ha volt mar, akkor elnezest

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18371) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Twilight röviden, képekben :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18372) HuMarc válasza hoffman_ (#18371) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez túl izgalmas a Twilight-hoz képest ;]

(#18373) szpal17 válasza hoffman_ (#18371) üzenetére


szpal17
őstag

Nem is érdemes több időt szánni rá. Ez épp elég :D

(#18374) bok92 válasza hoffman_ (#18371) üzenetére


bok92
addikt

:DDD
Na de a csata az nem is volt... :P ;]

(#18375) mondomén válasza hoffman_ (#18371) üzenetére


mondomén
őstag

Én vámpír vagyok mostantól
Krva jó:DDD

(#18376) Pitterix


Pitterix
őstag

Míg a jackpot el nem választ

Kicsit nehezen indul ez is, de tetszett, lehet azért, mert bizonyos érzelmi dolgokban most magamhoz közelállónak találtam. :B
Ha nem ilyen érzelmi állapotban lennék, lehet leszóltam volna, de így:

6,8\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#18377) spammer válasza Pitterix (#18376) üzenetére


spammer
veterán

Épp most adja a TV, nálad már vége van? :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18378) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Big fish (2003)

Gyönyörű történet egy apáról és egy fiúról és a kettejük megbékéléséről, ahogy az apa lassan távozik az élők közül. Az apa imádta a történeteit, a fiú író lett, mégis ott a távolság kettejük között, mivel az apa szerette kiszínezni a történeteit. Sztorik a sztoriban, játszva az eseményekkel, idősíkokkal, egybeintegrálva egy kötegnyi legendát. Hiszen mi emberek múlandóak vagyunk, a mesék és legendák pedig kevésbé.

Tim Burton legjobb filmje (bár a Charlie and the Chocolate Factory utáni munkáit nem láttam, de elnézve őket nem hinném, hogy jobbak lennének). A színészek jók, a díszletek remekek, a színészek hozzák a formájukat, az operatőri munka pedig ügyes, ugyanakkor a történet (illetve a történetek rétegei) az, ami a lényege a filmnek.

9/10

Kieg: Bár ezen is megtalálhatóak Burton stílusjegyei, a "való világ" történetének síkja folyamatosan találkozik és konfrontálódik a legendák síkjával, tehát a stílusát kevésbé kedvelőknek is ajánlott. Nem áll annyira a földön, mint az Ed Wood, de majdnem, és ide pont ennyi realitás kell. Hiszen az elmúlás feldolgozása sosem egyszerű.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18379) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

The Big Lebowski.

Abszolút 10/10 a film. Már csak azért is, mert sokat tett azért, hogy a Fehér Orosz visszajöjjön a köztudatba.

(#18380) Integra válasza Ninja Chick. (#18379) üzenetére


Integra
titán

a töki örök :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18381) rt06 válasza Integra (#18380) üzenetére


rt06
veterán

bestest - ezen a jeleneten mindig konnyesre rohogom magam

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18382) janos666 válasza diablo1984 (#18319) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"ő is valahogy olyan nekem mint a dög a légynek, egyszerűen vonz!"

Vicces, mert én eddig csak "A vonzás szabályai"-ban (The Rules of Attraction) láttam, ahol szerintem szándékosan ilyen volt a szerepe: se nem klasszikus, se nem kurvás szépség, mégis "vonzó", sőt túlszárnyalja a többi féloldalas karakter vonzerején a saját mezőnyükben is, mert megvan a saját egyedi zamata.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18384) BéHGT válasza proci985 (#18378) üzenetére


BéHGT
senior tag

Na neeee... Pont ennek a filmnek kerestem a címét 2 napja, csak nem tudtam hogy körülírni... Ahogy megláttam a címet, egyből beugrott, hogy ez az, köszi!! :R ;)

(#18385) brownus válasza rt06 (#18251) üzenetére


brownus
veterán

egy átbulizott éjszaka után, közel standby állapotban, egy két viccessel pl. a lotr tökéletes választás:)

(#18386) hoffman_ válasza brownus (#18385) üzenetére


hoffman_
nagyúr

úgy pont a lotr? én inkább üvegtigrisre szavazok, ott csoki bácsin fulladni lehet amúgy is :D

mod:

avengers "extra", nem tudok ezekkel betelni

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18387) atike


atike
nagyúr

A gyilkos médium
Red Lights

Határozottan jó volt. A szereposztás szerintem parádés, mindegyik karakter simán hozta a tőle várhatót. Részemről Elizabeth Olsen nagyon is aktuális kedvenc... :) Nem ült le a film, megvolt a feszültség végig és a fokozatosság is. Na meg a csavarok... :) Tetszett!

8/10

(#18388) brownus válasza hoffman_ (#18386) üzenetére


brownus
veterán

szombaton mondjuk pont a pulp fictionre esett a választás:) mondjuk előtte hc-ék voltunk mert megnéztük a naked lunch című művet, ezt már régóta szerettem volna cronenberg-től, hát az durva film volt! kurvára nem vágtam a végén, hogy most mi is van:) azóta is próbálom összerakosgatni... baszó bogarak, seggel beszélő bogarak, ki a meleg és ki nem, drogok, még furcsább drogok minden mennyiségben, a színészek remekek voltak amúgy. ehhh, beteg....

a tegnap este filmje ez volt: nagyon aranyos vicces egy film, a the ladykillers a cohen tesóktól, absz, nézős!

[ Szerkesztve ]

(#18389) brownus


brownus
veterán

ez melyik filmből van?

(#18390) rt06 válasza brownus (#18389) üzenetére


rt06
veterán

seven psychopath

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18391) leslieke válasza brownus (#18389) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Seven Psychopaths

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18392) Integra


Integra
titán

az ölés aktusa

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18393) Rx


Rx
aktív tag

Kína is beszáll a Transformers 4-be

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#18394) Integra válasza Rx (#18393) üzenetére


Integra
titán

annál szarabb, mint a tf3 volt, biztos nem lehet :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18395) Rx válasza Integra (#18394) üzenetére


Rx
aktív tag

meg lehet kövezni, de nekem a harmadik rész is tetszett...
igaz Megan Fox-ot hiányoltam, de el-el nézegettem Rosie Huntington-Whiteley-t is :)

meglássuk mit hoz a 4. rész, egy két kínai szépséget is láthatunk.. :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#18396) hoffman_ válasza brownus (#18388) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jól hangzik, szó se róla, lehet, hogy bekészítem hasonló esetekre :DDD tudom még ajánlani az ilyen estékhez a Napoleon Dynamite című filmet, ez is ideális választás, nagyon odatesz :D

ui.: seven psychopath jó volt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18397) vzsryl válasza Integra (#18394) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szvsz. a 2. rész sokkal rosszabb volt... Abban csak Optimus erdei gyakása volt értékelhető, azon kívül minden borzadály, főleg a niga robot tesók (vagy mitomén' micsodák). A 3. rész végig hozott egy szintet, ami pl. számomra szórakoztató volt, ráadásul a csaj is jobban tetszett Fox kisasszonynál (a szőkék a gyengéim).

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18399) brownus válasza gyuromoj (#18398) üzenetére


brownus
veterán

hmm, snowpiercer jónak ígérkezik

(#18400) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az első hivatalos kép az AK2ből, és hivatalosan elkezdődött a film forgatása. Váh még 1 év :O

All→M8

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.