Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) Rx


Rx
aktív tag

"Prosti" lett a Harry Potter szépsége

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#18152) Eagle16


Eagle16
addikt

Get the Gringo

Ez óriási meglepetés volt, nem számítottam ilyen jó filmre :) Mel Gibson-t ezelőtt még a Jelekben láttam, hiányoltam is már, úgyhogy jó volt újra látni.
Érdemes megnézni ezt a filmjét (is), pörgős, nem fullad unalomba, a sztori is érdekes. 1,5 óra tökéletesen elég ehhez a filmhez, szóval a játékidőt is jól eltalálták. Csak az imdb értékelést néztem meg, azt se tudtam igazán miről szól, de nagyon komoly volt ez a mexikói "börtön" helyszín, igazán jól megcsinálták.
(Amúgy ez volt az első film talán ahol halhattam Mel Gibson eredeti hangját, előtte minden filmjét szinkronosan láttam)

7/10

Persze az ilyen filmek vannak nálam úgy fél évig, hogy meg se nézem őket...amit meg rögtön megnézek azok meg kritikán aluliak :( (legutóbbi két csalódás: Zero Dark Thirty és Total Recall...)

Ja és még decemberről A Hobbit...jó régen írtam ide.

[mozi, 3D, szinkron]

Csodálatos élmény volt és a szinkron is teljesen rendben volt, főleg a trollok hangját találták el nagyon :D
Ez volt az első film amit 3D-ben láttam, nekem teljesen megfelelt, érdekes volt így látni a filmet, de nem zavart, inkább hozzátett az élményhez. Olvastam a könyvet is és a változtatásokkal is elégedett voltam, várom a második részt is.

Azért csak ennyi, mert a bővített verzió is jönni fog még :)

8/10

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#18154) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Infó néhány IM 3 páncélról:
speciálba orichalcos-nak

Mark 39/Gemini:
Világ körüli/űr utazásra van tervezve.

Silver Centurion:
Enyhe erőtér védi. Mágneses támadásokat vág vissza. Pulzus ágyúkat is tud használni.

Stealth/Mark 40:
Más néven "alattomos" páncél. A figyelmeztet rendszereknek szinte láthatatlan. Króm színű.

Fekete/Mark 41:
Lopakodós küldetésekre jó. Más néven Nigthclub páncél.

Mélytengeri/Mark 37:
Más néven Hammerhead. Az óceán legmélyebb részeire tud utazni. Kibírja az extrém nyomást és a lámpája a legsötétebb részeket is megvilágítja.

Igor:
Nem harcra tervezték, hanem nehéz súlyok rakodására.

Építő/Striker:
Az építkezésben tud segíteni. A 2 karján 2 légkalapács van. Ellenáll a magas hőmérsékletnek és az elektromos impulzusoknak.

Shotgun:
A Mach 5 sebességet is el tudja érni.

Katasztrófa-mentő/Red Snapper:
Úgy tervezték, hogy túlélje a veszélyes helyeket. Kihúzható karmai és karjai vannak, ideális a katasztrófák utáni helyreállításokban.

Heartbreaker:
Nagy robbantást tud létrehozni.

Skeleton/Bones:
Fekete-arany színű. A teljes Vasember páncél könnyebb változata. Ennek a célja a sebesség és a kezelhetőség.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#18155) HuMarc válasza gyuromoj (#18154) üzenetére


HuMarc
addikt

Valaki nem tudja véletlenül, hogy ezek a páncélok a képregényekben is feltűnnek-e?

(#18156) pohár válasza HuMarc (#18155) üzenetére


pohár
félisten

persze, szerinted honnan szedték a filmkészítők?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#18157) Realradical


Realradical
őstag

Dear Mr. Gacy 10/9
Régóta listán van már a film, de valahogy mindig kimaradt. Nem bántam meg, hogy előkerült, nagyon tetszett. William Forsythe valami eszméletlen nagyot alakít, elviszi a filmet a hátán. Ha valaki szereti a sorozatgyilkos témát mindenképpen ajánlom. Hozzá mérhetőnek ebben a kategóriában a Citizen X volt csak talán.
spoiler
Azt tudtam, hogy igaz story, de amikor a végén elmondják, hogy a srác 2006-ban öngyilkos lett, az azért elég behúzós.
spoiler

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#18158) oriic válasza gyuromoj (#18154) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Wow, big thx. Kell a film, most. :) :Y :C

G.I. Joe: Megtorlás 3D

Na most értem haza moziból. Meglepő, de tetszett a film. Sokkal jobb lett szerintem mint az első rész. Nem is csodálom hogy egy két nap alatt visszahozta az árát, így már a hírek szerint is fix a 3. rész. Plusz ahogy vége lett, simán lehet várni a folytatást. Sajnáltam hogy az első részből csak néhány ismert arcot láthattam, de túléltem végül is. Kevesebb gagyi CGI, jóval több akció, ROCK, WILLIS, nagy királyság volt. Az első részhez képest kicsit kevesbé volt sci-fi, de ezt nem is bántam.

Legyen egy 7/10, itthon HD-ben újranézős.

Live-Die-Respawn

(#18159) hoffman_


hoffman_
nagyúr

kicsit züllik csórikám :DDD

torrente 3 nem volt olyan ütős, mint az első kettő, de belefért.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18160) oriic válasza hoffman_ (#18159) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Neee, tuti hogy az utolsó képen csak egy film miatt néz ki így. :Y

(#18162) gyuromoj

Este van már nagyon, megyek elsunnyogok inkább. :((( :O

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#18161) hoffman_ válasza oriic (#18160) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az nem ő :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18162) gyuromoj válasza oriic (#18160) üzenetére


gyuromoj
veterán

remélem csak viccből írtad és tudod hogy az utolsó képen nem B.F. van, hanem Rodney Dangerfield :U

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#18163) rt06


rt06
veterán

epp az iment vegeztem a breakfast club-bal, es hat ize, kicsit elszegyelltem magam, hogy ez eddig kimaradt
ebbol az erabol es stilusbol mi az, amit meg mindenkepp erdemes megnezni? (feris buller es fast times megvolt)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18164) Viszlát válasza rt06 (#18163) üzenetére


Viszlát
addikt

Nehéz ügy, eléggé egyedi hangulatú film. De valamiért mégis beugrik hasonlóként a Driving Miss Daisy.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18165) #54715584 válasza oriic (#18158) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tegnap olvastam, hogy első hétvégén behozta az árát, így lesz 3. rész :K

(#18166) Viszlát válasza Viszlát (#18164) üzenetére


Viszlát
addikt

Esetleg kevésbé komoly vonalon a Caddyshack.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18167) brownus válasza rt06 (#18163) üzenetére


brownus
veterán

a death sentence kellemes csalódás volt! az első negyedóra után nem tudtam mire számítsak, de hálisten nem jött be a számításom, szépen fokozatosan emelte a tétet a rendező. kevin b. hatalmasat alakított! hasonló filmet ajánlhatnál még.

az első gondolatom a film után az volt, hogy ez olyan távol-keleties film, minimalista jellegű, nem az a tipikus amcsi film volt, aztán rákerestem ki is ez a james waan, hát onnan jött valóban. (igaz nem japán vagy dél-korea)

[ Szerkesztve ]

(#18168) Integra


Integra
titán


...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18169) atike válasza Integra (#18168) üzenetére


atike
nagyúr

Ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.... :R :R :R :R

(#18170) rt06 válasza Integra (#18168) üzenetére


rt06
veterán

igazan kimaszhatna a tv-mbol egyszer egy ilyesmi

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18171) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Ma 48 éves Robert Downey JR. Boldogat Mr. Stark és Sherlock :D

Továbbá ajánlom figyelmetekbe Ryan Gosling új filmjét. Sírok ettől a trailertől, milyen hangulata van már :D
Only God Forgives

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#18172) Rx válasza callmeakos (#18171) üzenetére


Rx
aktív tag

48??... :Y

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#18173) callmeakos válasza Rx (#18172) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

nem látszik mi? :DDD

All→M8

(#18174) Jhonny06 válasza callmeakos (#18171) üzenetére


Jhonny06
veterán

Annyira nem illik egy ilyen leszámolós filmbe ez a Ryan 'babaarc' Gosling, hogy az rettenet. Nagyon hülyén néz ki.

(#18175) Rx válasza callmeakos (#18173) üzenetére


Rx
aktív tag

nemigazán.. :DDD
bár Gwyneth Paltrow is 41éves lesz... mondjuk amennyi pénzük van még sép hogy nem annyira észrevehető ;]

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#18176) oriic válasza #54715584 (#18165) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tudom, írtam én is. :D

Live-Die-Respawn

(#18177) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Django megszabadul a láncaitól

Ez igazán állat volt, amúgy is magasak voltak az elvárásaim, mert Tarantino film. Valószínűleg újranézős lesz. 8,5/10.

(#18178) callmeakos válasza Rx (#18175) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

aszondod sok a botoksz? :D ;]

All→M8

(#18179) LOTR válasza rt06 (#18170) üzenetére


LOTR
addikt

;]

One Ring to rule them all

(#18180) callmeakos válasza LOTR (#18179) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

:DDD :DDD :C

végül is megkapta :D

Közben:

Halkan, remélem van esély az IM3 4DXes vetítésére :U

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#18181) oriic válasza callmeakos (#18180) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, sok lövöldözés meg robbangatá van a filmben, élmény lesz akkor a 4DX úgy érzem.

Live-Die-Respawn

(#18182) hoffman_


hoffman_
nagyúr

lol :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18183) Integra


Integra
titán

brave (2012)
rég láttam ennyire jó animációs filmet.
amúgy is imádom skóciát, a poénok helyenként fergetegesek és nagyon eredetiek, a skót angol pedig szuper, üdítő színfolt a rengeteg angol film között, a kiscsaj meg imádnivaló benne. absz újranézős bluray-en.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18184) hoffman_ válasza Integra (#18183) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nekem nagyon nem gyere be, tréler alapján pláne, nem tudom rávenni magam, meserajongóként. de... mindenki ezt mondja basszus.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18185) rt06 válasza LOTR (#18179) üzenetére


rt06
veterán

ugyan kerlek
bokajanal fogva visszalogatni kicsit a kurba, beonteni melle nemi sapmpont es voila

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18186) joshua7 válasza hoffman_ (#18184) üzenetére


joshua7
veterán

Nekem pont csalódás volt. Szerintem a trélerekben ellőttek minden poént, más nem is maradt a filmre.
A film eleje állatjó volt (külön :R érte), de aztán olyan semmilyen volt.

Semper Fi

(#18187) hoffman_ válasza joshua7 (#18186) üzenetére


hoffman_
nagyúr

akkor nem töröm össze magam továbbra sem :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18188) SQX_Barto válasza Coccolino_O (#18177) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Ízlések és pofonok, nekem nem jött be...
A feka csávónak nagyon buta karaktere volt pl, nem volt egy normálisan megfogalmazott mondata az egész filmben... diCaprio is furán viszonyult hozzá.. Valahogy nagyon nem adta ez a film, de a feka nője jó volt benne ;]

Ryan Gossling már a Drive-ban is dögunalom volt nekem... De a Michelle Willams-sel forgatott romantikus/tragikus filmje nem volt rossz (bár abban is Michelle forróbb jelenetei vitték a prímet ;] )

Merida a bátor tetszett, bár olyan "egyszer nézős" csak nekem.

Körkérdés: Kinek milyen filmek azok, amiket évente/két évente/sűrűn újból megnéz?
Kezdem is a sort akkor :)
Matrix Trilogy, LOTR Trilogy, Bourne Trilogy, 9 (anno feliratot csináltam hozzá, mégsem bírtam megunni)
Face/Off (Ál/arc) The Rock (Szikla), V for Vendetta (V mint vérbosszú), Gone in 60 Seconds (Tolvajtempó), Titan A.E
Chronichles of Riddick (első részét, Pitch Black nem bírtam többször megnézni valamiért)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#18189) leslieke válasza SQX_Barto (#18188) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Körkérdés: Kinek milyen filmek azok, amiket évente/két évente/sűrűn újból megnéz?

LOTR EE 1-3, Bourne 1-3, Terminátor 1-3, Alien 1-4.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18190) Rx válasza SQX_Barto (#18188) üzenetére


Rx
aktív tag

Körkérdés: Kinek milyen filmek azok, amiket évente/két évente/sűrűn újból megnéz?
Ez jó kérdés...sok film van ami nagyon tetszett/ik és sokszor úja nézem...
A Mátrix trilógia, Transformers trilógia...és még rengeteget írhatnék...
Persze a szezonális Resszkessetek betörök, Grincs...stb :DDD

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#18191) atike válasza SQX_Barto (#18188) üzenetére


atike
nagyúr

Körkérdés: Kinek milyen filmek azok, amiket évente/két évente/sűrűn újból megnéz?

Lotr, Transformers, Alien, Avatar, Matrix, Bourne, Terminator, Halálos iramban, Batmanek (az első, és az újak), Harry Potter, Kaptár, Pókember, X-Men... ilyesmi... persze a filmek összes részére értem... :) tuti van még, de hirtelen ezek ugrottak be... :)

(#18192) rt06 válasza SQX_Barto (#18188) üzenetére


rt06
veterán

Körkérdés: Kinek milyen filmek azok, amiket évente/két évente/sűrűn újból megnéz?

pulp fiction
ford fairlane
alien 1-2 (3-4 ritkabban)
predator 1-2
terminator 1-2
lethal weapon 1-4
pitch black, dark fury, chronicles of riddick
kevin smith new jersey filmjei, kiveve a jersey girl (mikor melyik, de van hogy a teljes szeria)
the middleman (bar ez sorozat, de csak tizenpar resz)
firefly (szinten sorozat, szinten csak tizenpar resz)

+random bsth filmek, mikor melyik jut eppen eszembe

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18193) HuMarc válasza SQX_Barto (#18188) üzenetére


HuMarc
addikt

Közválasz: Gyűrűk Ura, Star Wars, Gyalog Galopp, Oroszlánkirály, Sötét lovag, Charlie és a csokigyár, Forrest Gump, Álmosvölgy legendája, Simpson család - A film, Harry Potter 1 - 7 (8),

Kb. ezek. Biztos van még más is, de most csak ezek jutottak eszembe.

Meg ugye a karácsonyi filmek, amiket minden évben látok, bár azokat csak egyszer. Látom, más is így van ezzel :D

[ Szerkesztve ]

(#18194) bajnokpityu válasza rt06 (#18192) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hannibal tetralógia/pentológia... minden évben egyben a 4/5 részt. változatosság csak annyi,hogy a vörös sárkányokat néha mindkét félét megnézzük.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#18195) Realradical válasza SQX_Barto (#18188) üzenetére


Realradical
őstag

9 (anno feliratot csináltam hozzá, mégsem bírtam megunni)
Párom most tervezi, hogy magára tetováltatja a harcoslányt a madárkoponyával :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#18196) Pitterix válasza SQX_Barto (#18188) üzenetére


Pitterix
őstag

Körkérdés: Kinek milyen filmek azok, amiket évente/két évente/sűrűn újból megnéz?

LOTR, Transformers, esetleg 300.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#18197) mayday00 válasza leslieke (#18189) üzenetére


mayday00
őstag

Minden filmet szerintem bőven elég 1 szer végignézni.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#18198) hoffman_ válasza mayday00 (#18197) üzenetére


hoffman_
nagyúr

oh. ezt ugye nem gondoltad komolyan? :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18199) leslieke válasza mayday00 (#18197) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Neked. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18200) hoffman_


hoffman_
nagyúr

wolverine szunya :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.