Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72301) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Hali, friss Win7 telepítés után vagyok, s a WMO 1.1A egerem nem megy a hátlapi USB portokról - az előlapiból gond nélkül döcög. Más egér (Razer Salmosa) bármely USB aljzaton simán megy. Próbálkoztam egér és alaplapi driverek telepítésével, de nem segít. Sajnos nincs ötletem, hogy mi okozhatja.

(#72302) Feketelaszlo válasza Feketelaszlo (#72301) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Kábelhiba gyanús, mozgatásra hol érzékeli a gép, hol nem :(

(#72303) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Ilyet hogy tudok kreálni, pl. egy meglévő GPX-et beimportála a Google Earth-be?

(#72304) djbahool válasza djbahool (#72303) üzenetére


djbahool
senior tag

(#72305) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok
usb-s hangkártya windows8 alatt müxik ?
koling es társai azi lyen 990ft tól 1500ft ig terjedők ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#72306) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Hozzáértő, audiofil emberke véleményére lennék kíváncsi:

Optikai kábel és optikai kábel között van különbség hang minőségben? Van kb 2-2500 ft-ot szánnék rá, 4, vagy 5m-es kellene belőle. Érdemes még gyüjteni hozzá, vagy nyugodtan vehetek ennyiért bármilyet, ha találok? :F

Szerk.:

Azt elfelejtettem írni, hogy 2db Logi Z-5500-at akarok a gépemre kötni. Az egyik analogra lenne kötve, a másik pedig optikain menne. Még mielőtt bárki is analóg összekötést javasolna optikai helyett, gondoltam leírom, hogy ez a tervem... :U

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#72307) Rivaul válasza Satyricon (#72306) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia.
Autó hi-fi topicba elég sokszor van ilyesmiről szó. Nem mindegy melyik kábelt veszed. Az elmúlt 100hsz alatt is kivesézték de kérdezhetsz is sztem. Lesd+

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#72308) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

CamStudio-ba hol lehet beállítani, hogy melyik monitor képét recordolja? (2 monitort használok éppen) Olyat találtam Region fülnél hogy "Selected Screen", csak éppen kijelölni nem tudom semelyiket. Esetleg másik freeware szoftvert tudtok mondani, amivel képernyőképet tudok felvenni, output hanggal együtt?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#72309) Out


Out
addikt

Pókeresek segítsetek! Az All-in-nek van magyar megfelelője? (A betolom az összes zsetonom, vazze! egy kicsit hosszú)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#72310) Vakegérke válasza Out (#72309) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha ez megfelel...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#72311) Out válasza Vakegérke (#72310) üzenetére


Out
addikt

Köszi, a "Mindet rá" talán megteszi :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#72312) Vakegérke válasza Out (#72311) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán nincs is jobb kifejezés rá. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#72313) CJ4567


CJ4567
veterán

Sziasztok. Adatlapomon lévő géphez a VirtualBox vagy a VMWare Player lenne jobb? Általában Linux menne rajta.

No Sana No Life

(#72314) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Van két egyforma (A4Tech WOP-35) egerem. Az egyik USB-s, a másik PS2 csatlakozós.
Az utóbbit használom, valahogy viszolygok az USB-s egerektől, billentyűktől. Úgy gondoltam, hogy az újba átteszem a PS2 kábelt.

A kérdés a következő.
A PS2 kábel azonos csatlakozású egéren belül, mint az USB-s?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#72315) razorbenke92 válasza Vakegérke (#72314) üzenetére

Itt átalakítót csinálnak. Te kvázi beépített átalakítót akarsz, szóval szerintem hasznos lesz.

Szerk.: Egyébként nagyon nagy a valószínűség, hogy ugyan azt a boardot használják, így látni is fogod, hogy mit hová.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#72316) Vakegérke válasza razorbenke92 (#72315) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a tippet, de egyszerűbb volt a kérdés.
Arra gondoltam, hogy szétszedem a két egeret, és egyszerűen kicserélem az USB kábelt a PS2-re. Már csak az a kérdés, hogy az egér házán belül a csatlakozó aljzat egyforma-e.
Tudom, szedjem szét, és máris meglátom. :)
Az USB-s egérke garanciális, nem szívesen veszíteném el a csere, vagy visszafizetési lehetőséget.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#72317) razorbenke92 válasza Vakegérke (#72316) üzenetére

Ha nem is ugyan az a kiosztás, a linkelt pinout szerint bekötve biztosan menni fog. Az más tészta, hogy nekem az PS2 csati nem érne meg egy bukott garit :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#72318) 5teve válasza Vakegérke (#72316) üzenetére


5teve
senior tag

egy ilyen nem lenne megoldás? [link]
bár ettől még USB-s lesz az egered... :D

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#72319) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm a tanácsokat, talán az átalakító lesz az üdvözítő megoldás. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#72320) wrox válasza Vakegérke (#72314) üzenetére


wrox
senior tag

"..Az utóbbit használom, valahogy viszolygok az USB-s egerektől, billentyűktől..."

Csak kíváncsiságból kérdem, miért? Úgysem látod, hogy hátul mi van bedugva. :D Vagy valami más oka van?

(#72321) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy MSI Global P6N SLI V2 alaplapom,egy 2.2-es Dual Core processzorral.És azt szeretném megkérdezni hogyha veszek bele egy Gigabyte PCI-E AMD R7 250 2GB DDR3 -as kártyát akkor ahhoz nem kell alaplapot cserélnem ugye?
430-as márkás táp van benne!!

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#72322) Vakegérke válasza wrox (#72320) üzenetére


Vakegérke
veterán

Látod, ez az a kérdés, amelyre nem igazán tudok válaszolni. Görcsösen ragaszkodom a megszokott, jól működő dolgokhoz, nehezen váltok. Így voltam a böngészőmmel is, IE volt a kedvencem, és kínok kínja volt, amikor átálltam Firefox-ra.
Az új alaplapomat is úgy választottam, hogy legyenek rajta PS2 portok. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#72323) gozso válasza 5teve (#72318) üzenetére


gozso
senior tag

nálam ez, csak a4tech egerekkel volt hajlandó működni :(

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#72324) Doky586 válasza Vakegérke (#72319) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyesmit csak akkor használj ha nincs a PC-n szabad USB port...
Szokj hozzá az új csatlakozóhoz...

Vagy annyira a megszokások rabja vagy hogy már Win8-ból is készíted az 1.44MB-os floppykra a telepítőkészletet??? :))

(#72325) tornas válasza Doky586 (#72324) üzenetére


tornas
őstag

"Vagy annyira a megszokások rabja vagy hogy már Win8-ból is készíted az 1.44MB-os floppykra a telepítőkészletet???"

Hány floppy-ra fér rá?? :DDD

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#72326) Doky586 válasza tornas (#72325) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legalább 2000...

(#72327) anorche1 válasza Doky586 (#72326) üzenetére


anorche1
őstag

Sziasztok!

Adott egy notebook, és egy usb -s t-mobile -os mobilnet. Azt a mobilnetet, a laptoppal megtudom valahogy wi-fi -vel osztani?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#72328) Rico83 válasza anorche1 (#72327) üzenetére


Rico83
tag

Szerintem itt hamarabb választ kapsz a kérdésedre.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#72329) anorche1 válasza Rico83 (#72328) üzenetére


anorche1
őstag

:R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#72330) nyunyu válasza Vakegérke (#72314) üzenetére


nyunyu
félisten

A PS2 kábel azonos csatlakozású egéren belül, mint az USB-s?

Nem biztos, hogy egyforma a ket eger elektronikaja.

Pl. annak idejen a Logitech trukkozott azzal, hogy a dobozos egereibe nagyobb tudasu elektronikat tett, ami mind a soros, mind a PS/2 protokolljat ismerte, es atalakitot is mellekeltek hozza.
Mig a hasonloan kinezo olcso OEM egerekbe buta elektronika kerult, ami csak PS/2-vel ment, hiaba probaltad a masik eger gyari adapterevel soros portra dugni...

-> Ha az eger fixen USBs, akkor nem biztos, hogy menni fog PS/2 adapterrel, hiszen az csak a csatlakozot alakitja at, jeleket nem.
Csak akkor fog mukodni, ha az eger elektronikaja gyarilag is PS/2 kepes.

Masik gyarto adaptere meg nem biztos, hogy ugyanugy van bekotve.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72331) Vakegérke válasza nyunyu (#72330) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kimerítő válasz, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#72332) haromegesz14 válasza Out (#72309) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Hivatalos póker klubban a "Minden egység bekerül!" kifejezés szokott elhangozni.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#72333) ALI_G


ALI_G
veterán

Hi,
windows 7-ből lehet valahogy formázni a C meghajtót ha se windows/linux telepítő, se pendrive, se dvd nincs itthon? :C

(#72334) CJ4567 válasza ALI_G (#72333) üzenetére


CJ4567
veterán

Pendrive van? Ha igen, akkor Windows 7 Usb Download tool(nem tölt le semmit, csak a neve ez!)

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#72335) cattus válasza CJ4567 (#72334) üzenetére


cattus
őstag

"se pendrive"
Szóval szerintem nincs neki. ;)

Do the thing!

(#72336) CJ4567 válasza cattus (#72335) üzenetére


CJ4567
veterán

Opsz, ezt nem vettem észre :(((
Ali_G: format c: :D

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#72337) Imy válasza Vakegérke (#72284) üzenetére


Imy
veterán

Ma már a BIOS sem jött be, alaplap hiba gyanú. :(

(#72338) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Hali!

Került hozzám egy Dell Power Edge 2650 szerver. 2 db Intel Xeon cpu, egy csomo 512MB-os ram meg mindenféle raidvezérlő van benne.
Totál nem értek a szerverekhez. Mit tudok vele kezdeni? :D :W

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#72339) pjen válasza ALI_G (#72333) üzenetére


pjen
félisten

Nem.

(#72340) razorbenke92 válasza atomanti19 (#72338) üzenetére

Ha nincs meg hozzá az infrastruktúrád és a szakértelmed, szerintem add el.
(Adhatsz nekem is ajánlatot privátban)

Ha meg szeretnéd tanulni, hogy mit kezdj vele, akkor meg keress a neten egy neked tetsző Linux vagy Windows alapú szerverekre optimalizált OS-t, tedd fel a gépedre, és kösd a hálózatodba. Nagyon jó telepítés dokumentációk vannak hozzá, mellesleg nem sokkal nagyobb ördöngösség felhúzni egy ilyet, mint egy PC-t.

Egy ilyen cucc mind fogyasztásban, mind teljesítményben, (mind zajszintben) overkill egy NAS/HTPC/otthoni szerver üzemeltetésére, de játszani jó lesz vele :)

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#72341) HawerKing


HawerKing
őstag

:)

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#72342) Vakegérke válasza Imy (#72337) üzenetére


Vakegérke
veterán

Esetleg proci...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#72343) Out válasza haromegesz14 (#72332) üzenetére


Out
addikt

Köszi, ezt még nem hallottam :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#72344) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Ezt hogyan lehet OSX 10.9.3-ra telepíteni? http://www.hackintoshosx.com/files/file/1089-gma-x4500mmhdhd-64-bit-kext/

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#72345) forras2


forras2
őstag

Sziasztok.

Meghalt a hangkártyám, és az alaplapi nagyon gagyi. Így venni szeretnék másikat. Sok pénzt nem szánok rá.
Szerintetek érdemes befizetni 1 audigy 4-es kártyára? Illetve ahhoz van eredeti, vagy valami normális Win7-es driver? :U

:R

(#72346) Rivaul válasza ALI_G (#72333) üzenetére


Rivaul
addikt

Persze! Bedobod a mikróba 1,5-2 percre ;]
Egyébként élő rendszer alól nem lehet formázni a rendszer meghajtót. Mindenképp kell egy a felsoroltak közül.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#72347) Tim82 válasza 800.henrik (#72344) üzenetére


Tim82
nagyúr

Dobd be a kérdést a szaktopikba.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72348) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, lenne egy kérdésem XBox 360 gamepaddal kapcsolatban, elméletileg ez wlan-on keresztül kommunikál a pc-vel, lehetséges hogy wifi routerrel összekössem a géppel, vagy usb-s wifi stickkel?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#72349) unravel válasza snake1977 (#72348) üzenetére


unravel
őstag

Erre tessék.

¯\_(ツ)_/¯

(#72350) snake1977 válasza unravel (#72349) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm :R Remélem kapok választ, mert én pc-vel kötném össze nem xbox-al.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.