Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Találkoztatok már olyannal hogy egy adott gép nem tudja újratelepíteni magát? Sikerült megcsípnem egy szép 12” es macbookot apróért, és evileg annyi baja van hogy nem települ. Én most telepítem a gépet recoveryből, lefuttattam egy elsősegélyt a lemezkezelőből, de nem dobott hibát. Ha hardveres a hiba akkor én a ramra tippelek.
Tudtok olyan budapesti szervizt ajánlani akik alaplapokat javítanak alkatrész szinten? Mert hivatalos hely erre annyit mond majd hogy új legic board, 200K. Az annyira nem lenne baráti :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#69502) rootkiller válasza Smiley (#69491) üzenetére


rootkiller
őstag

Honnan lehet venni akkut az ilyen late 2012 MBP-ba?

Artengo TR 990 Pro

(#69503) Misi1979 válasza hszilard666 (#69501) üzenetére


Misi1979
őstag

De mi a hibajelenség konkrétan? Én megpróbálnék egy külső diszkre telepítést is.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#69504) Smiley válasza rootkiller (#69502) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem már csak utángyártottat tudsz venni. Sajnos ebben nincs tapasztalatom.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#69505) Head88 válasza Smiley (#69504) üzenetére


Head88
addikt

2012 évjáratú (nem retina) gépekhez még tudnak intézni az APR-ek új akkut. 2 hónapja érdeklődtem. 50000Ft az iCentre-nél.

(#69506) 8 válasza hszilard666 (#69501) üzenetére


8
senior tag

Korábbi tapasztalat alapján megpróbálnám őket: iszereles.hu

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#69507) hszilard666 válasza Misi1979 (#69503) üzenetére


hszilard666
veterán

Eddig újraindult magától telepítés közben, most meg telepítésné egyszer csak megáll, és nem csinál semmit. Az egér mozog, de vagy 2 órája 40 percet ír a telepítésre.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#69508) Macika_MC válasza rootkiller (#69502) üzenetére


Macika_MC
tag

Probáld meg Itt is

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#69509) Misi1979 válasza hszilard666 (#69507) üzenetére


Misi1979
őstag

Diagnostic mode lefutott hiba nélkül? Bootolj D betűt nyomkodva.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#69510) Head88 válasza Misi1979 (#69509) üzenetére


Head88
addikt

Nem nyomkodva, hanem nyomva tartva. :)

[ Szerkesztve ]

(#69511) hszilard666 válasza Misi1979 (#69509) üzenetére


hszilard666
veterán

Sehol semmi. Amint bekapcsol azonnal dob be az internet recoverybe. Még az alt lenyomásával is. :( Sőt telepítés előtt amikor ki lehet választani a lemezkezelőt az SSD-n a first aid már nem fut le. :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#69512) r4z válasza hszilard666 (#69511) üzenetére


r4z
nagyúr

Hadd tippeljek, nemet billentyuzetes a gep (äöü, L billentyun @)? Ha ez az a darab, amit par hete lattam egy osztrak oldalon, mar eleve hibas SSD-vel hirdettek.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#69513) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

MacBook Air (11-inch, Mid 2011)
Memóriahibás és sajnos nem sikerültek a műtétek.

Megnézem mennyiért lehetne eladni, de nem hiszem hogy jelentős összeg,
ezért ötleteket akarok gyűjteni, miként lehetne újrahasznosítani a házat.
A design miatt még mindig a szívem csücske a masina.

Van erre esetleg blog, oldal, bármi?

Aurea mediocritas

(#69514) hszilard666 válasza r4z (#69512) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem, magyar. :P

Na megtaláltam a vinyómat amin rajta vannak a telepítők, bármilyen install-t indítok, azonnal megáll kernel panickal. :D

Kicsit kuka huhh? :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#69515) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Rendelkezem egy, az aláírásomban szereplő MacBook-kal. Megelégedve használom már 3 és fél éve és még egyelőre nem is szeretnék váltani, csak kiváncsiság képpen szeretnélek titeket megkérdezni, milyen típusú MacBoom Pro-ra kellene váltanom ahhoz, hogy egy Nikon D610 nyers fájljait ugyanolyan gördülékenyen tudjam feldolgozni, mint a jelenlegi laptopommal a D90 nyers fájljait?

A mostani gépem részletesebben:
2,6 GHz Intel Core i5
8 GB 1600 MHz DDR3
Intel Iris 1536 MB
128 GB SSD

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#69516) TBMC válasza Aaron14 (#69515) üzenetére


TBMC
addikt

sztem az alap 2018as 13" pro is tudja ezt. sőt.

2,3 ghz i5 - 7gen up to 3.6ghz
intel iris 640
8 GB
128 GB

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#69517) Aaron14 válasza TBMC (#69516) üzenetére


Aaron14
őstag

Igen, viszont annyi, hogy a D610 mar full frame es dupla annyi megapixelben.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#69518) krisz12356 válasza Aaron14 (#69517) üzenetére


krisz12356
tag

Attól függ, hogy a feldolgozás nálad mit jelent. Én d810 képeit is retusáltam 2012-es 13 colos mbp-n hiba nélkül ment , egyedül a filterek másolása, liquify volt időigényesebb. Nyílván export idő se volt olyan gyors mint mondjuk d600 képeivel.

[ Szerkesztve ]

(#69519) Aaron14 válasza krisz12356 (#69518) üzenetére


Aaron14
őstag

Lightroom + PS. Egy nagyobb fotozas alkalmaval, olyan 500 db nyers kep van es egyszerre maximum 2 kepet retusalok parhuzamosabban a PS-ban. Nekem csak annyi elvarasom van, hogy ne szaggasson szarra a Lightroom es a PS. Egyebkent jelenleg se a legfolyekonyabb, de meg elvezheto.

De akkor ha jol ertem a D610 kepeit is tudnam a jelenlegi gepemmel utomunkazni, ugyanolyan gyorsasaggal?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#69520) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Az AppleCare-ről van valakinek friss infója? Már alig lehet kapni valahol, az egyik bolt azt mondta, hogy nem is tudnak beszerezni, mert kivezetés alatt álló termék. Az iStyle-ban se lehet kapni, legalábbis a webshopon nincs fent. Az Apple.hu-ra még mutat egy link, ahonnan meg lehetne rendelni, de nem tudom berakni a kosárba:

"A kosárba olyan terméket is helyeztél, amely csak más termékkel együtt vásárolható meg. A rendszer nem találta a szükséges terméket, ezért a többi terméket is törölte."

[ Szerkesztve ]

(#69521) krisz12356 válasza Aaron14 (#69519) üzenetére


krisz12356
tag

Igen , alap dolgokra bőven elég tud lenni . Akkor érdemes váltani ha dolgozol és fontos az export idő vagy 8-10 képet retusalsz minimum, illetve napi szinten .

(#69522) TBMC válasza Jhonny06 (#69520) üzenetére


TBMC
addikt

kötve hiszem, hogy megszűntetnék, gondolom csak az adott boltban vezetik ki vmiért. beszerzés hiányában.
bár lehet érdemes lehet rácsörögni a supportra.

AppleCare csomag vásárlása a készülékhez
Az Apple legtöbb hardveréhez korlátozott jótállás és 90 napos ingyenes támogatás jár. Ha a készülék jogosult rá, akkor AppleCare+ vagy AppleCare Protection Plan megvásárlásával kiterjesztheti a garanciát.

AppleCare csomag vásárlása az interneten
Kétféle módon lehet AppleCare csomagot vásárolni az interneten:
Írja be itt a készülék sorozatszámát, és tekintse meg, hogy jogosult-e AppleCare csomag vásárlására.
Jelentkezzen be a Saját támogatás oldalra, és nézze meg, hogy mely Apple-készülékei jogosultak AppleCare csomagra. Az erre jogosult készülékek alatt megtalálható az AppleCare csomag megvásárlását biztosító lehetőség.

ha bejelentkezel, beírod a sorozatszámot, felkínálja a lehetőséget a vásárlásra?

markbellus.hu 

(#69523) Jhonny06 válasza TBMC (#69522) üzenetére


Jhonny06
veterán

Beírtam és jogosult is vagyok, de nem dob át a vásárlási oldalra, csak support lehetőségek jönnek fel. Bejelentkeztem és a fiókomban is be van regisztrálva a gép.

[ Szerkesztve ]

(#69524) TBMC válasza Jhonny06 (#69523) üzenetére


TBMC
addikt

sztem csörögj rájuk hétfőn, hogy wtf :F

markbellus.hu 

(#69525) wm2


wm2
őstag

Ha régiót akarsz váltani, de van 1 cented, addig nem enged, ameddig el nem költöd? Fészkes Apple logika ez is? Hogy a túróba költesz el 0,01€? :)

Ozora <3

(#69526) wm2 válasza wm2 (#69525) üzenetére


wm2
őstag

“Ha nem tudja végrehajtani a fenti műveleteket, nem sikerül módosítani az országot vagy a régiót, vagy ha kevesebb áruházi egyenleggel rendelkezik, mint egyetlen tartalom ára, forduljon az Apple-támogatáshoz.”

Zseniális megoldás. Még te telefonálj.

Ozora <3

(#69527) Smiley válasza wm2 (#69526) üzenetére


Smiley
őstag

Kb mint a UPC meg évekkel ezelőtt... Asszem 2 évig küldözgetett 3Ft-ról csekket, aztán egyszercsak megunta.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#69528) wm2 válasza Smiley (#69527) üzenetére


wm2
őstag

És persze Mo-ról nem tudod még a PayPal-t sem tolni, hogy kikerekítsd az összeget és vegyél vmit. :) Nem. Menjen Németországba és onnan! Nem is lenne egyszerű egy olyan opciót beletenni, hogy “nem kívánom az 1 centet elkölteni, tovább”.

Ozora <3

(#69529) TBMC válasza wm2 (#69526) üzenetére


TBMC
addikt

it just works :DDD se :(

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#69530) rootkiller válasza Macika_MC (#69508) üzenetére


rootkiller
őstag

Köszi, írok nekik!

ez az SSD jó lehet az említett 2012-es MBP-ba? Azért jelentősen olcsóbb mint egy samu 860 evo.

Artengo TR 990 Pro

(#69531) r4z


r4z
nagyúr

Hasznalja innen valaki a Mojave betat elsodleges rendszerkent?

(#69530) rootkiller: Persze, mehet bele barmilyen.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#69532) wm2 válasza TBMC (#69529) üzenetére


wm2
őstag

Arra kíváncsi vagyok, hogy enged 97 centet ajándékba küldeni, vagy ahhoz is át kell ugrani? :D Istenem...

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#69533) Smiley válasza wm2 (#69528) üzenetére


Smiley
őstag

Zsenialis. :DDD

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#69534) rootkiller válasza r4z (#69531) üzenetére


rootkiller
őstag

Rendeltem bele egy ilyen 500as SSD-t meg 2x4GB 1333-as ramot. Már csak akku kell és felpörög a masina :D

Amúgy az Aqua-nál szar az űrlap, elkezdi az adószámnál hogy szám és kötőjel, de nem vette be a kötőjelet, szóval fogtam és megrendeltem a PCX-nél, így amúgy a RAM olcsóbb volt, 4 rongyot spóroltam is a gép tulajának :)

Na akku is megrendelve, továbbá rendeltem 4 gumitalpat (asszem kettő hiányzik) illetve egy csavarszettet (1290 volt, 1100 kellett az ingyenes szállításhoz)

Köszi mindenkinek a segítséget, remélem fasza lesz a gép!

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#69535) Smiley válasza rootkiller (#69534) üzenetére


Smiley
őstag

A gumitalpat, öngyújtóval kell a helyére melegíteni, ahhoz, hogy rendesen ott maradjon. A YouTube-on találsz róla videót.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#69536) rootkiller válasza Smiley (#69535) üzenetére


rootkiller
őstag

Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#69537) kchris78 válasza Jhonny06 (#69520) üzenetére


kchris78
veterán

vegyel olcsobban az ebayen. en anno ott vettem.

(#69538) tboldi válasza kchris78 (#69537) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most rákerestem gyorsan az enyémre (MBP 15”) az eBay-en. Hát... Még mindig a Stylebolt a befutó a 85k-es árával.
Pár hét, és újra diák leszek, úgyhogy majd kedvezménnyel megveszem. Novemberig végül is ráérek. :D

[ Szerkesztve ]

(#69539) V.Stryker válasza r4z (#69531) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én használtam kb 3 napig, de elég sok volt a bug benne, szerintem nem alkalmas még rá...vagyis egy hónapja még nem volt az. Amúgy nekem nagyon nagyon bejött! :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#69540) Aaron14 válasza krisz12356 (#69521) üzenetére


Aaron14
őstag

Annyit meg elfelejtettem hozzatenni, hogy egy kulso monitorral hasznalom, DELL U2515H a típusa és HiPPI módban használom. Mint a MacBook kijelzője is, ez is skálázott.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#69541) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok.
Régebben írkáltam ide a fórumra, akkor még egy 2010 late macbook air-ről. Most viszont már egy 2018-as 13"-es macbook pro-ról teszem ugyanezt, 2 napja érkezett meg.
Pár kérdés felmerült bennem, az egyik az hogy mivel költöztünk, az új ország régióját állítottam be a gépen. Ennek következménye hogy, az app store nem enged vásárolni mivel a fiókom magyar most még. Lemondtam az apple music tagságot, ami majd lejár, ha akkor megváltoztatom a régiót akkor fog már működni, vagy feloldhatatlan ellentétet állítottam elő az apple ökoszisztémában?
A másik hogy a 1Password helyett van olyan jelszókezelő ami iphone-on is elérhető és nem előfizetéses? Mármint úgy értem fizetek érte szívesen ha kell, de ha lehet egyszer. Vagy váltsam ki a kulcskarikával?

(#69542) wm2 válasza Chiftain (#69541) üzenetére


wm2
őstag

“vagy feloldhatatlan ellentétet állítottam elő az apple ökoszisztémában”

Haha, igen. Én is a németről akartam visszatérni a magyarra. Meg kell szüntetni minden előfizetést, mert még az iCloud is visszaáll alap 5gb-ra. El kell költeni minden fityinget is, az utolsó centig és akkor enged váltani. Csak az adott országban regisztrált bankkártyákat és PayPal-t engedi használni. This is Apple, don’t cry. 😂

Ozora <3

(#69543) Chiftain válasza wm2 (#69542) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Az icloudot le kell mondanom vagy magától visszaáll és ami nem fért bele az megy a levesbe? Illetve a paypal-t engedi fizetési módnak használni Németországban? Magyarországon úgy emlékszem nem engedi...

[ Szerkesztve ]

(#69544) wm2 válasza Chiftain (#69543) üzenetére


wm2
őstag

Csinálj biztonsági mentést, utána pedig új iCloud előfizetést kell indítanod. Németországban a PayPal mellett mobilszolgáltatói fizetést is enged, sőt a Kauflandban töltöttem fel. Szóltam a pénztárnál vásárláskor, hogy egy 20€ lökjünk már rá. Én maradnék is a németen, ha engedné a magyar bankkártyát fizetőeszköznek, de nem engedi.

Ozora <3

(#69545) Syl válasza wm2 (#69544) üzenetére


Syl
nagyúr

>Németországban a PayPal mellett mobilszolgáltatói fizetést is enged

Nekem itthon magyar accounttal is megy a mobilos fizetés (telenor). Nincs is más fizetési mód megadva.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69546) wm2 válasza Syl (#69545) üzenetére


wm2
őstag

Ez a régió váltás és fizetés qrva nagy szopás. Egy tipikus, túltolt Apple dolog.

Ozora <3

(#69547) Syl válasza wm2 (#69546) üzenetére


Syl
nagyúr

Még mindig jobb az Apple régiós kezelése, mint a Microsoftté. Amit ők pl. a Cortanával művelnek, az vicc.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69548) Chiftain válasza wm2 (#69544) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Na ezt is jó tudni. Akkor nem kell fenntartanom egy visa kártyát. Mert amúgy más miatt nincs rá szükségem. A másik ami eszembe jutott, használjuk a családi megosztást, gondolom a család többi tagjának szintén store-t kell váltania.

(#69549) Smiley válasza wm2 (#69546) üzenetére


Smiley
őstag

Most akkor kepzeld el az en accom, ami meg @mac.com-os, es amerikaban lett leregisztralva. 2004 ota tokeletesen mukodott, de a high sierra update kinyirta a facetime/imessage es a tobbi ilyen szarsagot. Erre az lenne a megoldas, hogy fel kellene hivnom az apple-t es megkerni, hogy kapcsoljak vissza ezt a szart, viszont akkor mar valtanek regiot is (ha mar lehet hivatalosan magyarorszag is) csak az osszes jelszavam a keychain-ben van, raadasul nagyon sok minden erre a cimre lett regisztralva, szoval ha felhivom es elcsesz valamit akkor ugy kizarom magam mindenhonnan mint a huzat. Gondolom azonositani is kell magam valahogy egy ilyen muveletnel, es nekem egy varosi konyvtar cime es vezetekes szama van megadva. :D A vezetekes szam akkor kotelezo volt.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#69550) wm2 válasza Syl (#69547) üzenetére


wm2
őstag

Dehogy jó. Pl. csináltatsz itthon egy hiperszuper EU-s Telekomos/Vodás előfizetést, ami bárhol jó EU-n belül, bármire. Nos az Apple ezt nem fogadja el, hanem menjél vissza Németo.-ba, regisztrálj ott egy Tkomos/Vodas/O2 kártyát, amit használhatsz a német régióhoz beállított vásárláshoz. Vicc. Pláne, hogy magyar telszámmal regisztráltam a német app store accountot. :) Ez akkor neki jó volt, ám vásárláshoz már nem.

Azt sem értem, hogy nemtökmindegy neki hol regisztrálták a PayPal accountot? Vagy mivel, milyen bankártyával fizetsz? Ez rohadt béna és qrvára semmi köze az ökoszisztémához.

@Chiftain: igen.

@Smiley: szép. Végre lenne értelme vennem vmit, de leszarom őket. Basszàk meg a hülye logikájukat.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.