Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) TBMC válasza mrkorooo (#35750) üzenetére


TBMC
addikt

a mostani macbookomat is nagyreszt asztalon hasznalom(tolton), kiveve ha videkre kell utaznom, mostanaban igaz egyre tobbet de ez korabban mint lathatod egesz kevesszer volt tapasztalhato, - ezaltal lett benne ily keves ciklus :K

randras: ha folyton hazon kivul lennek, valoszinu en is e korul tartanek ;]

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#35752) randras válasza TBMC (#35749) üzenetére


randras
veterán

Fél év, 52 ciklusnál tartok. :Y

(#35753) madle


madle
őstag

Srácok,

másodszorra produkálja az Air-em a héten, hogy szimpla Safari és Facetime közepette úgy befagy minden, mint a jég. A facetime megy tovább a háttérben, a vonal nem szakad meg, de semmire nem reagál a gép, az egér mozog, de hiába kattintok akármire semmi reakció, még a dock sem mozog.

Eltelt most is 3 perc mire észheztért, de onnantól sem használható normálisan, mert 2-3 másodperces késéssel mozgatja az ablakokat, a kurzor késik gépelés közben, az asztal váltás lehetetlen, illetve még minden ami létezik...

Tapasztaltatok hasonlót? Újraindítás oldja csak meg..

(#35754) TBMC válasza madle (#35753) üzenetére


TBMC
addikt

el capitan?

markbellus.hu 

(#35755) mrkorooo válasza TBMC (#35751) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

es ezeknek a apple cuccoknal nem gond ha allandoan be van dugva? mas laptopok nem annyira szeretik, es mondjak is hogy aki csak 220rol hasznalja vegye ki az akkut.

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#35756) madle válasza TBMC (#35754) üzenetére


madle
őstag

Igen, de eddig semmi bajom nem volt, most kezdte el produkálni ezt a totál befagyást.

(#35757) TBMC válasza mrkorooo (#35755) üzenetére


TBMC
addikt

nem gond, ez mindig elokerul, az apple laptopoknal teljesen kimeli az akkut ha folyton be van dugva, de tobbszor is forumtema volt. :R

madle: a facetime tegnap nekem is betette a kaput a macbookon el capitan alatt, ezert is kerdeztem. :K egyelore az imacen ilyenek miatt marad meg mindig a yosemite, + azt hasznalom 24/7 melora, es nem szivesen viselnem el ha bugolna barmi is, azon tokeletes-bug mentes- a yosemite.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#35758) madle válasza TBMC (#35757) üzenetére


madle
őstag

értem, bár azért nem vált világossá számomra, hogy a facetime okozná a problémát, mert a vonal nem szakadt meg és teljesen változatlan minőségben tudtam beszélgetni a hívott féllel. De következőre ha produkálja akkor egyértelmű.

(#35759) csab2 válasza TigerCat (#35641) üzenetére


csab2
veterán

Nem értem, hogy miért nem csak simán HDMI-vel köti össze a tévét és az Air-t. :F
Az a legegyszerűbb.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#35760) mrkorooo válasza TBMC (#35757) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Én öl úgy használom hogy feltoltottem kihúzom, lemerul vissza dugom. Akkor inkább ne toltogessem?

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#35761) Ragnar95 válasza mrkorooo (#35760) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha mindig lemeríted, majd feltöltöd az akkut, azzal sokkal többet ártasz neki, mintha folyamatosan töltőről használnád.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#35762) mrkorooo válasza Ragnar95 (#35761) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Fa**a, én eddig így használtam...

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#35763) Megane2000 válasza biker (#35706) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Valmit csak kene talalnim .. Tenyleg baromi keves.

(#35764) CharlieDrop válasza mrkorooo (#35755) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja. Ez a legjobb. 15 éve NiCD akkuknál lehet lényeges volt.

Ráadásul ha nincs 230-rá dugva, akkor az energia menedzsment miatt takarékon megy a CPU, persze sokszor elég az is...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35765) TigerCat válasza mrkorooo (#35762) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szintén kábelről használom, bár más lehetőségem nem is nagyon lenne, hiszen dokkolva van.

Másfél-kéthavonta teljesen lemerítem, hogy ki is kapcsoljon. Miután kikapcsolt, 1-2 órán át nem teszem fel töltőre. Ezután csatlakoztatom a tápkábelt egész éjjelre úgy, ahogy van. Nem kapcsolom be, nem nyitom fel, nem csinálok vele semmit, csak hagyom, hogy teljesen feltöltődjön az akku. Másnap (6-8 órával később) használom ismét, ahogy megszoktam, leszámítva, hogy ilyenkor újra is szoktam indítani.

Jelenleg 41 ciklus van benne és kb. 9 órát bír átlagos használattal, pedig 2014. február 28-án kaptam kézhez. Szóval nekem ez a módszer bejött.

Egyébként különösebb gondozást nem igényelnek ezek az akkumulátorok, valamint mégiscsak használati tárgyakról beszélünk, szóval természetes, hogy idővel elhasználódnak. Ahogy én tapasztaltam - ezzel és az Air-rel is - a Mac-ekben lévő aksik kimondottan jó minőségűek, szóval nem kell kétségbe esned...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35766) csab2 válasza TigerCat (#35765) üzenetére


csab2
veterán

Ezt akkumulátor ciklust hol lehet megnézni?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#35767) TigerCat válasza csab2 (#35766) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Rendszerinformációk alkalmazás, azon belül teljesítmény a bal oldali oszlopban. Vagy az összefoglalóban találsz egy-két kütyüt rá: iStatistica, Battery Diag, stb...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35768) allein válasza madle (#35753) üzenetére


allein
addikt

Szia. Sajnos ez a jelenség nálam is jelen van :(((

Szer: csak safari alatt.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#35769) madle válasza allein (#35768) üzenetére


madle
őstag

Facetime közben jön elő a rendszer akadás? Ma is sok dolgom lesz a gépen, úgyhogy kíváncsi leszek jelentkezik e újra a probléma. Nagyon idegesítő, annyira magakad minden, hogy használhatatlan és 2-3 másodperces késéssel csinálja azt amit akarok. Persze egy 3 perces totális beakadást követően.

(#35770) Somansky válasza TigerCat (#35765) üzenetére


Somansky
aktív tag

Igen igazad van és kössz, pont kérdezni is akartam, hogy miképpen használjam, majd a dokkoltatott macbookom. :) Sőt egy mai tanulmány alapján jobb rátölteni az akkukra, mint lemeríteni és egész este tölteni. Van benne valami. De sokat számít a jó manager progi is, hogy kezeli, ha rá van töltve folyamatosan a hálózatra.

www.somansky.com

(#35771) TigerCat válasza madle (#35753) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akkor fordult elő hasonló (de nem ilyen durva), amikor vezetékes (Thunderbolt-LAN átalakítóval) és vezeték nélküli hálóra is csatlakoztam egy időben, ugyanakkor bejövő hívásom volt a telefonról átdobva. Olyankor megzakkant szerencsétlen FaceTime, mert (gondolom) a két hálózati kapcsolat megzavarta. Azóta ha dokkolom a gépem, kilövöm a WiFi-t és csak kábelen megyek. Probléma megoldva, hasít minden, mint az istennyila...

Somansky:
Programban nem hiszek, de valóban, nem nagyon kell lemeríteni a mai aksikat. Amit írtam, nekem bevált, de nem szentírás, tehát úgy csinálod, ahogy jónak látod. Mindössze azért döntöttem ezen megoldás mellett, mert állandóan dokkolva van a gépem és így valamennyire le van kezelve az akkumulátor kérdés.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35772) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok

van egy late 2011-es i7 13" MBP-m. 120GB SSD-t szeretnék beletenni, milyeneket lehet beletenni (nem márkára, hanem típusra) ?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#35773) RocknRoller válasza madle (#35753) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

szia

az én gépemnél (late 11 i7 13" mbp) is volt anno ilyen, istyle-ba vettem, oda vittem vissza gari időn belül, hogy állandóan lefagy meg strandlabdázott orrba-szájba, csináljanak vele valamit. Nem találták meg a hiba okát :) elvittem a starkingbe, megtalálták a hiba okát: egy vezetéket kellett kicserélni ami a HDD-t és az alaplapot kötötte össze és lám, hiba megszűnt :) 15 ropi volt a művelet. Lehet nálad a foglalattal lehet gebasz, ha ilyesmi jellegű a probléma.

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#35774) TBMC


TBMC
addikt

nalatok is jelen van, ha sleepben van a macbook (le van hajtva a kijelzo), ezt kovetoen 5perc elteltevel barmikor ha felnyitom kb 4-5mpig fekete a kepernyo mire bejon a login screen. ez yose alatt nem volt ilyen, viszont el capitan ota ezt csinalja es baromi idegesito, szuz rendszer lett ra felrakva nem frissitettem.

nalatok is ilyen? :F :U

szerk: 2015 early 13" rmbpro

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#35775) TigerCat válasza TBMC (#35774) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem. Szinte azonnal bekapcsol.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35776) CharlieDrop válasza TBMC (#35774) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem Yose-nál csinált néha ilyet az egy 2012 mid MBP volt SSD-vel és 16GB RAM-mal...

de csak néha

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35777) bupemko válasza TigerCat (#35723) üzenetére


bupemko
senior tag

Mi lenne ha összeraknál egy bika gépet renderelni/számolni és RDP/VNC-vel lépnél be rá a MacBook-ról?
13-asban csak akkor lesz bika proci, ha nem U-s, viszont akkor a fogyasztás is megugrik, azaz csökken az akkus üzemidő drasztikusan...

Közben továbbolastam és látom, hogy te is gondolkoztál a PC tákoláson :) ha viszont ebbe belevágsz, akkor egész jó leírások vannak Hackintosh-hoz és akkor az OSX-et se kell nélkülöznöd.

[ Szerkesztve ]

(#35778) TBMC válasza TigerCat (#35775) üzenetére


TBMC
addikt

akkor megint csak engem imad a gepem, koszi :D
:R

markbellus.hu 

(#35779) TigerCat válasza bupemko (#35777) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi a tippet!

Az a helyzet, ha összerakok egy gépet, akkor elsődlegesen azt fogom használni munkára, illetve esténként játékra. De ez egy kicsit még várat magára, mert az i7-6700 (nem a K-s végű) éppen nem kapható, vagy ha igen, akkor horror árakon. A teljes konfiguráció (alapgép, billentyűzet, egér, Windows) nagyjából 500 ezer körül lesz, de amit lehet, meg akarok spórolni benne.

TBMC:
Nem lehet, hogy csak kitüntető figyelemben részesít?

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35780) TBMC válasza TigerCat (#35779) üzenetére


TBMC
addikt

de,de szerintem is ez a szándéka :DD

markbellus.hu 

(#35781) TigerCat válasza TBMC (#35780) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam a külső megjelenítő kapcsol be nehezen, bár ezt elnézem neki, mégiscsak saját vezérlése van az alvásra. Szóval még az is mire észhez tér...

- - -

Viszont a Thunderbolt kábeles csatlakozás valami eszelősen jó cucc. Egyetlen madzag és minden dokkolva van. Egér, külső RAID tömb, vezetékes internet, USB-s töltő, stb. Arra leszek kíváncsi, hogy az USB 3.1 (vagy mi a bánat van az új MacBook-ban) is hasonló sebességgel és egyszerűen tudja-e mindezt?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35782) TBMC válasza TigerCat (#35781) üzenetére


TBMC
addikt

az usb 3.1 elvekben mar az osszes 016os modellben benne lesz?
illetve kicsit fogalomzavarral kuszkodok ezt illetoen a 3.1 csak usb C lesz? vagy ugyanugy usb A lesz?

markbellus.hu 

(#35783) TigerCat válasza TBMC (#35782) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, elírtam. USB-C-t akartam írni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35784) kaviat válasza madle (#35753) üzenetére


kaviat
tag

néha nekem is csinál ilyet a safari, lehet valami bug van még a kapitányban

[ Szerkesztve ]

(#35785) TigerCat válasza kaviat (#35784) üzenetére


TigerCat
nagyúr

"lehet valami bug van még a kapitányban"

Igen, ez könnyen előfordulhat, mi több, erősen valószínű.
:C

Kicsit összekaphatnák már magukat, mert oké, hogy cool, meg alma, meg minden, de lehetne egy fokkal megbízhatóbb is...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35786) TBMC válasza TigerCat (#35785) üzenetére


TBMC
addikt

yosemite megjelenese ota valami nem ugy klappol naluk mint korabban :( :O

markbellus.hu 

(#35787) madle válasza RocknRoller (#35773) üzenetére


madle
őstag

uh, azért bízom benne, hogy nem hardveres a probléma, mert a gari időből már kiestem, de figyelni fogom a gépet, hogy milyen alkalmazások használata során jön elő a hiba.

(#35788) Jorus


Jorus
nagyúr

Safari mostanában random helyzetekben 100%-ra forgatja ki a CPU-t. Mi lehet ennek az oka? Minden friss, El Capitan az OS.
Most épp egyetlen appként a Safari fut, két tabbal (PH fórum és 444.hu), és 92 fokos a CPU. Chrome-mal ugyanez alap 50 fokos CPU-val elmegy. Tapasztalt vki hasonlót mostanában?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#35789) TigerCat válasza Jorus (#35788) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Flash van telepítve?
Az okozhat gondot...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35790) Jorus válasza TigerCat (#35789) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van, nemrég frissült. Úgy néz ki akkor, hogy csak a Safari szív az új verzióval.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#35791) TigerCat válasza Jorus (#35790) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Próbáld meg ugyanezt Flash nélkül. Én már jó ideje nem is telepítem, mert szinte minden megy nélküle is. Ami meg nem, arra legvégső esetben ott a Chrome.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35792) kiszi07 válasza RocknRoller (#35772) üzenetére


kiszi07
senior tag

Amilyet szeretnél. Mivel az összes SSD-nek szabvány mérete van. Az enyémben Samu 840 van. Mivel nem kezeli meg a géped a sata 3-at ezért szinte felesleges sokat kiadni rá, mert jóval lassabb a 2-es..

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#35793) CharlieDrop válasza TBMC (#35786) üzenetére


CharlieDrop
veterán

elmentek ilyen "Windows" megbízhatóság irányba :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35794) randras válasza CharlieDrop (#35793) üzenetére


randras
veterán

Jóval alá szvsz, hamár a legújabb rendszereket hasonlítjuk össze.

(#35795) TBMC válasza CharlieDrop (#35793) üzenetére


TBMC
addikt

egyre jobban felek ettol.. :/

markbellus.hu 

(#35796) CharlieDrop válasza TBMC (#35795) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A Mav-et egy hónapig használtam a már említett mid12-vel 4GB RAM és 840 evo ssd-vel tök jó volt. Yose már 16GB-vel ment és igazából nem volt nagy baja, én megúsztam az ilyen WiFi problémákat, de egyre több ilyen vackokról olvasni és nem örülök neki :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35797) madle


madle
őstag

szerintetek várható az Appstore-ban Black Friday alkalmából valami leárazás?

(#35798) TigerCat válasza madle (#35797) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem nem valószínű, de nézegesd meg, hátha.

Apropó leárazás...

Commander One PRO 0,99 €

Nemem már megvan, használom is néha, de a Forklift jobban kézre áll, szóval nem elsődleges, azonban ennyiért mindenképpen megéri.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35799) HarryPotter


HarryPotter
őstag

A legutóbbi IOS frissítés óta nem megy a handoff egyáltalán, holott mindkét gépen be van kapcsolva, és eddig gond nélkül ment mind a telefonon, mind a gépemen. Találkoztatok már ezzel a problémával?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#35800) madle válasza HarryPotter (#35799) üzenetére


madle
őstag

az Airdrop sem jó nálam egyáltalán.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.