Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) rjg válasza Picco (#27789) üzenetére


rjg
őstag

Emlékeim szerint install előtt - ha cmd + R vagy cmd + alt + R kombinációkkal boot-olsz be - ki lehet választani a Disk Utility-t. Abban le kell formáznod az SSD-t HFS+-ra, mert - szemben a Linux-szal / Windows-zal - az OSX, "a világ legfejlettebb operációs rendszere" a telepítési folyamat közben nem kínálja fel a formázást. Legalábbis két éve nekem ezért kellett kétszer újrakezdenem a telepítést internet recovery-ből egy SSD-re váltás után.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#27802) vasi89 válasza adamssss (#27798) üzenetére


vasi89
addikt

+ a retinán pixeles az office :DDD szóval én várom a 2015-öt, nem lenne gondom a 2011el sem csak undorítóan néz így ki.

[ Szerkesztve ]

(#27803) TigerCat válasza vasi89 (#27802) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Külső kijelzőn ami nem retina, szintén hányadék, plusz brutálisan laggol. Sajnos sokat kell használnom és a Libre Office is kritikán aluli. Jöhetne már egy rendes Office verzió...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27804) brumi1024 válasza TigerCat (#27803) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem van legális Office for Mac-em, de első próba után kukáztam. Tényleg undorító, és a kompatibilitási problémák sem oldódnak meg maradéktalanul még ezzel sem, sajnos van egy két táblázatom, ami 2013-as Windows-os Office-al hibátlanul megjelennek, itt Mac alatt pedig összekuszálódnak (színek, stílusok, illetve néha érdekesen egyesíti a cellákat). Szerencsémre általában elég az iWorks, ha nem akkor Windows alól használok Office-t az asztalin.

[ Szerkesztve ]

(#27805) TigerCat válasza brumi1024 (#27804) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem már nincs Windows-os gépem, ezen kell megoldanom mindent, de szenvedés használni. Legális, havidíjas előfizetésem van. Win alatt egyik kedvenc alkalmazásom volt az Office, itt viszont majdnem ipari hulladék.

Őszintén szólva Mac-re átállni messze nem fenékig tejföl. Sok dologról nem az Apple tehet, hanem a harmadik fél által fejlesztett szoftverek programozói (lásd Office for Mac), de a világ legfejlettebb operációs rendszerének kikiáltott OS X is több sebből vérzik (Windows után).

Na mindegy, várom a frissítést, remélem normálisan megírják majd...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27806) lugosi válasza brumi1024 (#27804) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, sajnos a webes Office sokkal használhatóbb mac alatt, mint a natív.

(#27807) Papa-Het válasza TigerCat (#27805) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Az Open Office nem megoldás ezekre? Nyilván nem egy profi szoftvercsomag, az kezeli az Office fájlokat.

(#27808) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

A bolt, ahol vásároltam a laptopomat nem akarja elfogadni a 3 munkanapos cseregaranciára vonatkozó igényemet arra hivatkozva, hogy az Apple nem cserél készüléket. Kérlek segítsetek megkeresni azt a jogszabályt, ami erre kötelezné őket. Én is keresem, de megbízható forrásból szeretnék nekik linket küldeni és azt eddig nem találtam. :O

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#27809) Syl válasza Aaron14 (#27808) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudtommal ilyen nincs. Csak a webes rendelésnél a 14 nap.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27810) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

vki tudna segíteni ?! van egy macbook 13. probléma az lenne vele ,hogy amikor bekapcsol kérdőjel és vmi mappa van :F ez mit jelenthet és mit lehet vele csinálni elvileg újra kellene rakni ...
(ismerősé a gép ennyit mondott róla )

várom a válaszokat köszi előre :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#27811) TheMarci válasza MrRL19 (#27810) üzenetére


TheMarci
addikt

Elvileg nem találja, hogy honnan bootoljon. Kell egy telepítő lemez, vagy pendrive, amikor bekapcsol a gép, altot nyomja le, és kiválasztja, hogy honnan, hova telepítse újra a rendszert.

Do You Dream?

(#27812) MrRL19 válasza TheMarci (#27811) üzenetére


MrRL19
senior tag

értem köszi még annyi lenne , hogy honnan tudok szerezni op-t?! esetleg Ncore?!

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#27813) Aaron14 válasza Syl (#27809) üzenetére


Aaron14
őstag

Közben megtaláltam. :K Ha valaki legközelebb hasonló cipőben járna, nyugodtan hivatkozzon az alábbi kormányrendeletre:

7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. 306. §-a (1) bekezdésének a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

P.S.: Mire megtaláltam a jogszabályt, már írtak is az üzletből, hogy jövőhéten érkezik egy új, bontatlan gép. :C

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#27814) Syl


Syl
nagyúr

Használ valaki MacBook-kal klasszikus billentyűzetet? (102 gomb USB)

(#27813) Aaron14

Jaja, bocsesz! Félreértettem. Arra gondoltam, amikor minden ok nélkül valaki cserélni akarja a motyót. Vannak üzletek ahol ilyet is csinálnak. Meg persze nyugaton :U
Mi is volt a gond a géppel?

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27815) lugosi válasza Papa-Het (#27807) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is ezt használom többnyire, de sok mindent sajnos nem tud az Ooo. Így a megoldás nekem az lett, hogy hordom haza az irodai laptopot (win7, Office 365), és így van használható Office.

(#27816) TheMarci válasza MrRL19 (#27812) üzenetére


TheMarci
addikt

HIvatalosan App Store. A többi opció a fórumon nem játszik.

Do You Dream?

(#27817) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok egy ilyen macbook pro-ra lehet windowst telepíteni ? :S

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#27818) vasi89 válasza MrRL19 (#27812) üzenetére


vasi89
addikt

Minden géphez lenni kellene op rendszernek, ha nincs akkor nem tudom. Korábban volt erről téma, tegnap vagy tegnap előtt azt hiszem. Az utolsó 2 OSX már ingyenes de azt hiszem a 10.6 minimum kell.

(#27819) TheMarci válasza trufa12 (#27817) üzenetére


TheMarci
addikt

Lehet. (egy milyen Macbook Pro-ra?)

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#27820) buvartacsko válasza Aaron14 (#27813) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szerintem készülj rá hogy annak se lesz sokkal szuperebb a kijelzője. :)

(#27821) TigerCat válasza Papa-Het (#27807) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Otthonra teljesen jó, de komoly munkára MS Office kell. Mindenki azt használja, nekem is azt kell.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27822) MrRL19 válasza vasi89 (#27818) üzenetére


MrRL19
senior tag

nincs hozzá lemez . . . letölteni lehet ?

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#27823) Papa-Het válasza TigerCat (#27821) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Nekem csak futó kapcsolatom volt az Open Office csomaggal, persze, nem komoly munkára való, de rögtönzött tűzoltásra jó lehet. Illetve ingyé van.

(#27824) lhurgoyf


lhurgoyf
tag

Akkor most az iWorks-szel mennyire lehet hatékonyan dolgozni? Táblázatok, hasábok kezelése, képek beszúrása, betűtípusok (pl. az angol fonetikus ABC-t tudja-e?). Ezek milyenek benne?

(#27825) Ragnar95 válasza lhurgoyf (#27824) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alap célokra teljesen jó.
Főleg a Numbers része nem ér fel az Excelhez, ott hogyha nagyon összetett függvényeket/grafikonokat használsz, akkor lehetnek gondok, de amúgy átlagos felhasználásra tökéletesen elég.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27826) Aaron14 válasza Syl (#27814) üzenetére


Aaron14
őstag

2015.01.16-án (péntek) hozta a futár az új rMBP-mat. Sajnos a laptop kijelzőjének jobb felső sarkában erőteljes bevilágítást véltem felfedezni, így vasárnap írtam nekik egy e-mailt, hogy élnék a 3 munkanapos cseregaranciával. Hétfőn vissza is juttattam hozzájuk a hibás gépet, melyet elküldtek bevizsgálásra.

Tegnap érdeklődtem a gép felől, de még semmi információt nem tudtak. Felhívtam ma az Almáriumot, ahol közölték, hogy igen, a gép valóban hibás, már meg is rendelték a csere alkatrészt (???). Hívtam a Styleboltot, ahol tájékoztattak, hogy MacBook-ot nem cserélnek, kizárólag iPhone-t.
Ekkor keveredtem kisebb vitába velük, hogy én ezt értem, hogy Magyarországon az Apple nem cserél, csak javít, de nem is tőlük várom a csere készüléket, hanem a kereskedőtől. Gondolom nem ismerték ezt a jogszabályt, így azt mondták, hétfőn keresni fog az ügyvédjük. Már éppen a jogszabályt készültem elküldeni nekik e-mail-ben, mikor jött az e-mail, hogy jövőhét kedden vagy szerdán átvehetem az új, bontatlan laptopom.

Egy szó, mint száz, nekem iStyle-al, iDoki-val sokkal rosszabb tapasztalatom van, iCentre meg nem képes még válaszolni se. Igaz, hogy nem ismerték a jogszabályt, de legalább utána néztek és intézkedtek. Tévedni emberi dolog. :))

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#27827) Aaron14 válasza buvartacsko (#27820) üzenetére


Aaron14
őstag

Miért ne lehetne az új, bontatlan készüléknek hibátlan a kijelzője? :U

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#27828) MajaG válasza Aaron14 (#27826) üzenetére


MajaG
senior tag

2011-ben az új macbook promnak nekem is rossz volt a kijelzője. 1 hónap után adtam én le, a csere a teljes hátlap cseréjéből áll, szóval én nem akadnék ezen ki a helyedbe.

Applenél a kijelző egybe van a hátlappal a hivatalos alkatrészben.

(#27829) Aaron14 válasza MajaG (#27828) üzenetére


Aaron14
őstag

Az Apple tudtommal refurbished kijelzőket szerel be a hibásak helyére, amit én egy több százezer forintos gépnél nem tartok elfogadhatónak. iPhone más tészta, azt nem munkára használom, de ezt igen!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#27830) Ragnar95 válasza Aaron14 (#27829) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Javításnál új alkatrészeket szerelnek be.
Csak csere esetén kapsz refurbished készüléket, de azon belül is újak a cserélt alkatrészek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27831) lhurgoyf válasza Ragnar95 (#27825) üzenetére


lhurgoyf
tag

A Numbers annyira nem izgat, amire most excelt használok, biztosan tudja. A Pages-re értettem a kérdést.

(#27832) Ragnar95 válasza lhurgoyf (#27831) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azzal nem valószínű, hogy gondod lenne, nagyon kevés funkciója van a Wordnek, amit ne tudna. Bár sajna a legújabb verziót erősen lebutították, de gyakorlatilag ígyis mindenre elég.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27833) buvartacsko válasza Aaron14 (#27827) üzenetére


buvartacsko
addikt

Talán mert ez sem volt jó? Egyik sem lesz teljesen full fekete.

(#27834) MajaG válasza Aaron14 (#27829) üzenetére


MajaG
senior tag

Ha nem fogadod el, kérd vissza a pénzt!

Ha nem akarják akkor fogyasztó védelem, de én még nem láttam teljesen homogén Apple kijelzőt.

Enyém ilyen:

[link]

Az egymillió forintos tv is ilyen, technológiából adódik...

[ Szerkesztve ]

(#27835) buvartacsko válasza MajaG (#27834) üzenetére


buvartacsko
addikt

Igen, de ez mennyire látható nagyon szabad szemmel amúgy? Nyilván a hosszabb záridő miatt tűnik ennyire drasztikusnak.

(#27836) Aaron14 válasza buvartacsko (#27833) üzenetére


Aaron14
őstag

(#27833) buvartacsko
Én is ezt gondoltam, de az Almárium bevizsgálta és hibásnak találta. Nekem ebből az jön le, hogy nem minden kijelző ilyen.

(#27834) MajaG
A Stylebolt gondolom nem ismerte a jogszabályt. Nem sokkal a telefon után kaptam azonban egy e-mailt, hogy jövőhéten kedden vagy szerdán át is vehetem az új, bontatlan terméket. :))

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#27837) lhurgoyf válasza Ragnar95 (#27832) üzenetére


lhurgoyf
tag

Az jó! És a Boot Camp-pel futtatott Windows gond nélkül működik? Úgy nem oldható meg az ecsetelt Office probléma?

(#27838) MajaG válasza buvartacsko (#27835) üzenetére


MajaG
senior tag

Teljes sötét szobában látható, ha tök fekete hátteret nézel, semmilyen más esetben nem látható...
Azért raktam 2 olyan képet is ahol van mellette monitor fény, az valósabb.

(#27839) MrRL19


MrRL19
senior tag

vki mondja már meg hogyan lehet rárakni pendrive-ra osx-et win7-el?!? :F Fontos lenne

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#27840) buvartacsko válasza MajaG (#27838) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ezért is gondoltam, és nem is bántásból írtam amit írtam Aaron14 hogy valszeg a következő gép sem lesz teljesen homogén matt fekete, kisebb bevilágítások és minimális IPS glow valszeg jelentkezni fog, de nem sokszor van olyan hogy teljesen fekete képernyőt nézel, úgyhogy sztem a következőbe próbálj belenyugodni és használni élvezettel a gépet. :) Ne túráztasd magad, így is baromi jó az a kijelző.

(#27841) Aaron14 válasza buvartacsko (#27840) üzenetére


Aaron14
őstag

Az én esetemben egy helyen volt kirívó bevilágítás, ez az ami zavart. Film nézés közben rettentően szúrta a szemem. Nyilván, ha nem lett volna jelentős, akkor nem vittem volna vissza és az Almárium se nyilvánítja hibásnak.

Egyébként vagy én vagyok ennyire szerencsétlen vagy valóban több a hibás retina kijelző, mint a sima TN+film paneles. Az első retinás iPhone-omat is kijelzőhiba miatt kellett cseréltetnem és az első retinás MacBook Pro-mat is. :(

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#27842) megema válasza Aaron14 (#27841) üzenetére


megema
őstag

Ne izgulj, az 5s-emet már 5-ször cserélték. Ebből 4-nél kijelzőhiba is közrejátszott. Csak az eredeti készüléknek voltam elégedett a kijelzőjével, azóta mind a 4 iCentre-es cserélnél és legutóbb az Apple-től kapott dobozos újnál is gond van vele. Főleg olyanok, hogy egyik-másik oldalon végig bevilágítás látható. Vagy csak bizonyos háttérnél, vagy minden esetben. A kijelző aljánál mindegyik olyan volt, de valamelyik a bal és jobb oldalon is. A mostaninál alul van csak sáv, viszont felül félkörös alakzatokat látok... A 4s-emnél is csak 3. cserére kaptam hibátlant. 4/2 kijelzőhibás volt.

Ezen felül az rMBP kijelzőjének a tetejénél 2 kb. 5 centi átmérőjű halvány félkör alakzat látszik főleg világos háttérnél. 3 ujjas jobbra-balra swipe esetén a legkivehetőbb.

Szóval az Apple kijelzőiből kicsit elegem van.

[ Szerkesztve ]

(#27843) csabi94 válasza MrRL19 (#27839) üzenetére


csabi94
őstag

Sehogyan.

(#27844) MajaG válasza buvartacsko (#27840) üzenetére


MajaG
senior tag

Ezt miért nekem írod? :D
Én elégedetten használom nyár óta. :) Aaron14-nek linkeltem, hogy milyen egy átlagos kijelző. Ha esetleg a következő gépe is ilyen lenne...

(#27845) Handball94 válasza MrRL19 (#27839) üzenetére


Handball94
aktív tag

Mindenképpen kell hozzá osx, ha más nem virtuálisan. (VirtualBox)

(#27846) MrRL19 válasza Handball94 (#27845) üzenetére


MrRL19
senior tag

az minek ?! én macbook-ra szeretném simán rá rakni az új rendszert mivel vmi gond van vele (kérdőjel mappában)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#27847) Syl válasza MrRL19 (#27846) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudtommal OSX boot pendrive-ot csak OSX alatt lehet készíteni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27848) Handball94 válasza MrRL19 (#27846) üzenetére


Handball94
aktív tag

Előző válaszoló megválaszolta, mindenképpen kell hozzá OSX.

(#27849) lugosi válasza lhurgoyf (#27831) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pages? Arra jó, hogy csinálj 1-2 látványos önéletrajzot, amivel elszöszölsz egy ideig és tök jól néz ki. Munkára nem használnám, totálisan kitekert logikájú az egész program minden olyan más szövegszerkesztőhöz képest, amit valaha használtam. A Word kompatibilitása esetleges, ha ingyen jár a géphez, akkor ne fanyalogjon az ember. Szó mi szó, egy ms word 10x lekörözi. Persze nem a maces verzió, az elég zizé.

(#27850) TheMarci


TheMarci
addikt

[SSD - tapasztalat]

Tegnap gondolván egyet, vettem egy Samsung evo 250-es SSD-t a régi 2011-es MacBookba, aki szintén ezen gondolkozik, azoknak mondom, hogy mindenképpen megéri. Tudom, 1000x le van írva, hogy mennyivel jobb lesz a gép tőle, de tényleg az lett. :) PS, PR betölt pár szempillantás alatt, Parallels alatt a Windows szintén néhány mp múlva már használható.

Meg ennek örömére akartam 16GB ramot venni, emlékeztem, hogy pár éve a 8GB volt pár ezer, gondoltam, kapok nem túl drágán. Ahapersze, aki nem figyelte a RAM árakat, meg se nézze inkább.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.