Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) TheMarci válasza apple808 (#27249) üzenetére


TheMarci
addikt

Vidd vissza neki, hogy rendes osx-et tegyen fel rá- App storeban nincs fenn a rendszer? Egyáltalán van rajta app store?

Azt írták, hogy a 10.6 kell neked, innen tudod megszerezni, vagy a Google a barátod: http://store.apple.com/us/product/MC573Z/A/mac-os-x-106-snow-leopard

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#27252) apple808 válasza TheMarci (#27251) üzenetére


apple808
csendes tag

Már megvolt hívtam,de azt kaptam ez van ezzel tudta csak megcsinálni és ennyi......
Azt hol tudom megnézni van e rajta?
De ha megpróbálom frissíteni akkor össze omlik,és lehet megint feltenni ezt rá,sót a srác ink telefonon elmagyarázta mit kell csinálnom mert ö nem ér rá,és ............

Ezt amit linkeltél ezt azzal géppel kéne letöltenem?Vagy egy másikkal is jó csak írjam ki?
Bocsi nem értek nagyon hozzá most próbálkozok vele mert megint 10eft nincs .......

[ Szerkesztve ]

(#27253) apple808


apple808
csendes tag

Snow.Leopard.10.6.1-10.6.2.SSE2.SSE3.Intel.AMD

Mac OSX Snow Leopard 10.6.6 SSE2 SSE3 Intel Only

Ezt a 2 találtam melyik lehet jó?Csak simán írjam ki lemezre pl neroval?

(#27254) Viszlát


Viszlát
addikt

Fel oraja volt egy ujabb fagyas, restart ota se wifihez nem tud csatlakozni, se hang nincs... :(((

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27255) adamssss válasza Viszlát (#27254) üzenetére


adamssss
veterán

Yosemite?

Érdekes nekem azért nincsenek ilyen hibáim mint amiket a fórumon olvasgatok... Pedig azért van parallels, tuxera, stb amik be tudnak kavarni.

De mint a messiást várom a következő update-et. :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27256) Viszlát válasza adamssss (#27255) üzenetére


Viszlát
addikt

Jah. Ma mar nem kinlodok vele, de holnap visszakerul a Mavericks, ez igy ultragaz.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27257) csabi94 válasza Viszlát (#27256) üzenetére


csabi94
őstag

Én is így voltam vele, csak kevés volt az időm. Gyorsan visszament a Mavericks, aztán rájöttem, hogy azért a Yosemite után elég nagy visszalépés design terén, nem tetszett, meg nem is volt annyi időm, hogy belakjam, így visszaraktam TM-ből az előző napi mentésemet. Azóta flottul megy minden, semmi bajom a Yosemite-tel. Sokat használom 1920*1200-as monitorral, elgato Thunderbolt dockkal, semmi baj nincs vele, Parallels jól fut, rammal megfelelően bánik, és a wifire is rendesen kapcsolódik (igaz, ez köszönhető annak is, hogy új router van azóta).

(#27258) #24334592 válasza #24334592 (#27204) üzenetére


#24334592
törölt tag

valakinek van ötlete a bajomra?

miért nem engedi a szöveges üzenetek átküldését macre?Beírom a helyes kódot amit ad, homokórázik az iphone majd semmi, marad a kapcsolója szürke...

azóta viszont az üzenetekben nem tudok a mac-en máshova kattintani, ez az ablak változik újra és újra...

(#27259) TigerCat válasza #24334592 (#27258) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem mindkét eszközön jelentkezz ki és be az iCloud fiókodba, vagy kapcsold ki-be az iMessage account-odat és próbáld újra.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27260) apple808


apple808
csendes tag

Nos rá kerestem,hogyan tudnám pendrivre tenni a mac rendszert de sajnos nem add be nekem semmit,az iso to usb-vel jó lehet ha megcsinálom ?Mivel 6.13gb és egy sima lemezre nem fér rá.

[ Szerkesztve ]

(#27261) MajaG válasza apple808 (#27260) üzenetére


MajaG
senior tag

Privátba linkeltem!!! Előbb szedd le a dmg-t. Utána tanulmányozd azt a képes leírást, ha NEM megy, akkor írd le konkrétan, hogy mi nem megy.

(#27262) heidrich


heidrich
senior tag

Valaki esetleg tudna nekem segíteni?

http://mobilarena.hu/tema/apple_laptopok_macbook_macbook_pro_ibook_powerbook/hsz_27247-27247.html

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#27263) MajaG válasza heidrich (#27262) üzenetére


MajaG
senior tag

Szia!

2013 Macbook Pro Retina 13" Late 2.4Ghz.

Felengedte 95-100 fokig, aztán szépen ment fel a venti kb 3e-ig, s visszahűtötte.

[ Szerkesztve ]

(#27264) heidrich válasza MajaG (#27263) üzenetére


heidrich
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :) Nem értem a rendszer miért hagyja ennyire felmelegedni a gépet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#27265) MajaG válasza heidrich (#27264) üzenetére


MajaG
senior tag

Vékonyság, halkság mindenek előtt. :)

Rakd fel 2000-2500-ra alapból, akkor nem lesznek ekkora szélsőségek.

(#27266) Tyler Durden válasza Viszlát (#27256) üzenetére

Nekem csak a wifit csűrte szét és azt is a pre-patch, amit a fejlesztői verzióra adtak ki, de ugyanarra jutottam, mint te. Gyak nekem a Mavericks tökéletesen megfelelt, Yoséval várok fél évet, hátha addigra ki tudják kapálni a gyerekbetegségeket /no offense, de kicsit windóz feelingem van :U /

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#27267) xedos válasza apple808 (#27253) üzenetére


xedos
addikt

Bármelyik MAC bolt-szervízben nem tudnak segíteni?
Vagy: a mostani OSX rendszereddel tölts le torrentről egy eredeti 10.6.3-as lemezt, ezt írd ki, vagy írd pendrivera és rendben lesz.

(#27268) #24334592


#24334592
törölt tag

hint: haverom mac pro-ja most 3.3éves 500 ciklussal, 76%-os aksival. S panaszkodik, h alig bírja az aksi már :DDD (sztem még mindig jóval 4 óra felett bír, amiről egy átlag noti csak álmodozik). Kétszer sikerült leejteni a padlólapra, zúzódott a kijelzőnél a fém (kijelző maga nem) és a touch alatti részen. Hibátlanul működik továbbra is. :R mac :R

(#27269) heidrich válasza MajaG (#27265) üzenetére


heidrich
senior tag

köszi, be fogom állítani alapból egy magasabb fokozatra, akkor szerintem nem lesz itt gond. :)
csak a szervíz után tesztelgettem a gép "határait" tesztprogramokkal, hogy minden rendben van-e és akkor tűnt fel ez a melegedés de akkor korábban is ilyen volt csak nem tűnt fel, mondjuk az nem hétköznapi használat ha 100%-ra van terhelve a gép.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#27270) Ombi5


Ombi5
őstag

HA frissitek Yosmitere,akkor megmarad minden beallitasom,gondolok itt e-mail,iPhotoba fenykepeim,stb?

(#27271) Viszlát válasza Ombi5 (#27270) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, de én várnék a helyedben, egyelőre még nagyon gáz a Yosemite, ha visszaolvasol a topikban, többünktől olvashatsz komoly gondokat vele. Szóval valószínűleg érdemes lenne megvárni amíg ezeket a hibákat orvosolják, különben rengeteg bosszúságot fog okozni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27272) TigerCat válasza Ombi5 (#27270) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen.
Ettől függetlenül TM, vagy manuális mentés sosem árt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27273) Ombi5


Ombi5
őstag

Koszi,akkor varok a kov frissitesre.. :R

(#27274) buvartacsko válasza #24334592 (#27268) üzenetére


buvartacsko
addikt

Mac Próban nincsen aksi. :)

(#27275) doc válasza Viszlát (#27271) üzenetére


doc
nagyúr

azert a 'nagyon gaz' es a 'rengeteg bosszusag' eleg eros
nekem pl (es sokaknak masoknak) nincs vele baja, de van akinel valoban okoz ilyen-olyan gondokat
csak nyilvan akinek nincs vele problemaja az nem irogatja ide idonkent, ezert kevesbe feltuno...

(#27276) brumi1024 válasza doc (#27275) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor írok: nekem nincs vele különösebb problémám, pedig megjelenése óta fent van, mind a 13"-os Air-en, mind a 13"-os rMBP-n.

(#27277) Viszlát válasza doc (#27275) üzenetére


Viszlát
addikt

Tehat akkor mas tapasztalatait kene nekem is ideirnom? :)

Egyaltalan nem eros, a legutobbi frissites ota folyamatosan lefagyogat a gep, tegnap ota pedig nincs wifim es hangom. Nyilvan ez nem hatja meg azt, akinek nincs problemaja, de ettol meg ez bizony gaz es bosszusag, akar tetszik az almahivoknek akar nem. Es nem minimum konfigos geprol van szo, hanem a jelenleg kaphato legkomolyabb 15-os retina pro-rol, ami miatt szemely szerint kulonosen bosszantonak talalom a dolgot, hogy egy csucshardvert nem tudok rendeltetesszeruen hasznalni egy ilyen otvarul osszerakott oprendszer miatt.

De a polkorrektseg jegyeben leirom akkor, hogy ez sajat tapasztalat, nem vegeztem statisztikakat a hibajelensegek elofordulasarol.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27278) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok!

Úgy tűnik macbook air vásárlás előtt állok, és szeretném a véleményeteket kikérni.
Szóval kellene egy macbook air, mert úgy érzem hogy már én kinőttem ebből a pc-t összerakosgatok dologból. A macbookot nem használnám videóvágásra, ps-re stb-re, semmi olyan nagyon extrém felhasználásra, lényegében egy másodlagos gépet szeretnék! És itt jön az egyik fontos kérdés, hogy 11-es mennyivel kompaktabb mint a 13-as társa? Most azon vacilálok, hogy 11colost vegyek 8GBrammal, vagy 13 colosat esetleg 4GB-al, vagy lehet elég lenne egy 11-colos 4GB-rammal! Tehát, arra szeretnék kilyukadni, hogy 4GB ram elég-e olyan feladatokra, mint pld, word, böngészés sok tabbal és hasonló dolgok. Annyira nem ismerem az OSX-et, hogy milyen a memoriafelhasználása, soktabos böngésés mellett, word és egyéb alkalmazások futtatásával nem fog kifogyni a 4GBból?
Igazából ez a macbook egy másodlagos gép lenne, mert itthon van egy asztali gépem.

Másik kérdés:
Itthon van egy dell u2212hm monitorom amin van displayport és ugye ezeken a macbookon van thunderbolt csatlakozó, na már most a neten utána néztem és ahogy látom ma a port az ugyan olyan kialakítású, de ha veszek egy thunderbolt kábelt akkor a macbook képét ki tudom tenni a nagy monitorra?

Összegezve:
Másodlagos gépnek:
11" 4GBrammal?
13" 4GBrammal?
11" 8GBrammal?

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#27279) brumi1024 válasza Viszlát (#27277) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem ismerem teljes mértékben az előzményt: tiszta telepítés volt?

(#27280) Viszlát válasza brumi1024 (#27279) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, a tokeletesen mukodo betara frissitett ra.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27281) doc válasza Viszlát (#27280) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem probalj ki egy teljesen tiszta telepitest (ures vinyora) egy backup utan
betara rafrissiteni nem feltetlenul jo omen...

(#27282) brumi1024 válasza Viszlát (#27280) üzenetére


brumi1024
veterán

Pedig érdemes lenne, valószínűleg megoldódnának a problémáid. Bétára tényleg nem a legjobb ötlet frissíteni.

(#27283) madle válasza R a y (#27278) üzenetére


madle
őstag

Szerintem 13"-t vegyél mindenképp, az a 11" baromi kicsi, meg ez sem sokkal nagyobb vagy nehezebb annál, a RAM meg, ha van zsetonod akkor 8GB, de szerintem ha smmi komolyra nem használod akkor simán elég a 4GB még sokáig, mindenki a 8GBot ajánlja, de itt azért tegyük hozzá legtöbben dolgoznak a géppel, amihez kell a 8GB. Nekem viszont netezni, filmezni, meg képeket retusálgatni bőven jó ez az Air ami van, és imádom, nem váltanék vissza Winre. Minden úgy működik, ahogy kell, és azonnan rendelkezésre áll bármi nem kell várni rá perceket míg betölti a rendszer.. :)

Nekem is álmom egy kijelző vétele hozzá, csak még nem tudom, hogy 23"-27" minot legyen, vagy egy 47" TV

(#27284) R a y válasza madle (#27283) üzenetére


R a y
senior tag

Neked is 4GBos van?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#27285) madle válasza R a y (#27284) üzenetére


madle
őstag

Ahan, és engem teljesen kiszolgál, nagyon szeretem, első Macbookom és nagyon elégedett vagyok vele!
Böngészés főleg amire használom, egyébként kis mértékben PS, LR de azokban nem csinálok komoly feladatokat. Főleg tanulós gép, csak itthon van használva, de szeretem, hogy kicsit mobil, mert néha ide oda pakolgatom azért.

(#27286) CharlieDrop válasza doc (#27275) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem királyul működik, csak az i5S-sel nem tudom összehozni BT-n, meg az airdrop nem megy vele

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27287) Viszlát válasza doc (#27281) üzenetére


Viszlát
addikt

Visszateszem a Maverickset, aztan ha mar stabil a Yosemite, akkor rakeszulok egy szuz telepitesre. De koszi a tippet. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27288) Syl válasza Viszlát (#27280) üzenetére


Syl
nagyúr

Olvass vissza, bő egy hónapja panaszkodtam. Vadonatúj Air, kicsomagolás után pár órával már ment is fel a Yosemite update. Majd jött a szopóroller. Egy hétig bírtam, utána formatcé és a Mavericks-szel azóta semmi gondom (kopp-kopp-kopp).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27289) doc válasza Viszlát (#27287) üzenetére


doc
nagyúr

es mi alapjan dontod el hogy stabil-e?

(#27290) Viszlát válasza Syl (#27288) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, olvastam, tobbek kozott ezert is dontottem igy. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27291) vasi89 válasza heidrich (#27269) üzenetére


vasi89
addikt

Az almáriumról nem írom le mit gondolok. Ugyan ilyen problémával vittem be 2013ban az Air-emet hozzájuk. Cseréltek alaplapot és mivel nálam is akkor járt le a gari így lekaptam az alját mert a hiba továbbra is ugyan ez volt. És megmagyarázták, hogy ez normális. A lényeg h miután levettem az alját azért látszott h vagy nem cserélték ki a lapot vagy nem újat raktak bele de kritikán aluliak. Illetve 2014es RMBP-m van és nyáron sem ment 75 fok fölé de akkor már kb 3500-4000en pörgött a ventilátor. Nem elrettenteni akarlak de szeritnem nézz bele, habár ha teljesen használhatatlan votl a gép most pedig működik akkor biztos h cseréltek, jah és továbbá a hűtőpasztát sem szeretik odakenni ahova való. +1, akármit mondanak hivatalosan minimum fél év gari jár és ezt kötelesek betartani hiába mondanak 3 hónapot. Na ez a véleményem róluk :DDD

(#27292) apple808 válasza xedos (#27267) üzenetére


apple808
csendes tag

Szervizbe nem vittem,de akkor megpróbálom a mostani rendszerrel letölteni .

(#27293) Viszlát válasza doc (#27289) üzenetére


Viszlát
addikt

User tapasztalatok, fixed problems lista, stb. Nem atomfizika azert. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27294) doc válasza Viszlát (#27293) üzenetére


doc
nagyúr

akkor sosem fogsz update-elni (sot, mar a Maverickset sem kellett volna felraknod)
mindig lesznek akiknel valami nem jo...

(nem akarom elbagatellizalni a problemakat, de tokeletes szoftver nincs, es ha arra varsz akkor az a vilag vegeig fog tartani. az Apple utobbi evekben nyujtott teljesitmenyet figyelembe veve meg foleg)

en azert csinalnek egy teljesen tiszta Yose telepitest... :U

[ Szerkesztve ]

(#27295) R a y válasza R a y (#27278) üzenetére


R a y
senior tag

Valaki erre #27278? Pontosabban a displayportos kérdésre...

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#27296) madle válasza R a y (#27295) üzenetére


madle
őstag

gondolom ki, mivel arra való az a kábel :) de a Thunderbolt meg mini display nem ugyan az?

(#27297) #24334592 válasza buvartacsko (#27274) üzenetére


#24334592
törölt tag

mea culpa a pongyola fogalmazásért. Természetesen a macbook pro-ra gondoltam :)

Yosemite van az enyémen (előtte nem volt semmilyen almás gépem, így nics viszonyítási alapom) és egyelőre lehet, hogy szerencsés vagyok. De a chrome lag-ol néha (10+ fülnél és 1gb-t fogyasztó parallels-es win7-nél, miközben az dolgozik) 4gb ramnál. Amit így néhány nap hajtás után kevésnek érzek...Lehet mégsem volt jó vétel ez a mbp.

Lehet ram-ot bővíteni mbp-ban?

[ Szerkesztve ]

(#27298) Aaron14 válasza #24334592 (#27297) üzenetére


Aaron14
őstag

Attól függ, hogy retina vagy nem retina.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#27299) madle


madle
őstag

holnap hoznak nekem egy Airt, mert kapott egy ismerősöm Angliából, és azt mondja telepítsem már neki újra, de még sosem csináltam ilyet, ha mondjuk 2011-es a gép, attól is újra lehet telepíteni a CMD+R-es verzióval? Vagy hogy működik ez az egész?

(#27300) Ragnar95 válasza madle (#27299) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Emlékeim szerint Lionnel jött be az internet recovery, tehát ha legalább Lion fut rajta, menni fog a cmd+r-es újratelepítés.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.