Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) boost válasza 206 cc (#22096) üzenetére


boost
addikt

Ugyanígy voltam mint te, fo"suli alatt noti, utána noti, mert BPre mentem melózni, és jártam haz ahétvégente, stb, és amikor megállapodtam, jólesett venni ezt a szép asztali gépet. Gyerek nem rántja le, nem önti le, nem cipelem magammal mindenhova (értesd kanapé, étkezo"asztal stb), hanen külön van téve a gép. Kb kétszer akkora teljesítmény, mint az aktuális macbook volt, anno ugyanazon áron. Most olyan a melóm, hogy hordoznom kell egy céges laptopot, de akkor is jó, hogy van otthon asszonypasjtinak mindig egy gép, benne 1TB merevlemez a fotókkal, videókkal, ami mindig üzemkész, és nem kell tölto"vel futkosni, meg táskából elo"venni,

(#22102) boost válasza petri (#22099) üzenetére


boost
addikt

http://wiki.beszeljukmac.com/mediawiki/index.php/Kezd%C5%91lap
http://hvg.hu/tudomany/20080419_os_x_tippek

(#22103) petri válasza boost (#22102) üzenetére


petri
tag

Köszönöm, olvasgatok! :-)

(#22104) flierqqq


flierqqq
tag

Üdv mindenkinek!

Megpróbálok rövid lenni és nem regényt írni.
Tavaly november környékén vásároltam egy Macbook White 6.1-et, amit egész ideig használtam.
Szeretném eladni és ezért újraakartam telepíteni a rendszert(10.8).
Restartoltam a gépet, CMD+R, kiválasztom az újratelepítést, aztán azt írta ki angolul, hogy hiba jelentkezett az újratelepítés előkésztése közben, próbáljam meg újra. Segítségül hívtam a google-t ami azt írta, hogy újratelepítés előtt a disk ultility-ben töröljek le minden a vinyóról. Na eddig minden szép és jó, csak fogalmam sincs, hogy az előző tulaj mit csinált (oké, lehet én k*rtam el valamit...), ugyanis ki lett cserélve a hdd, mielőtt megvettem a gépet és erre lett rátelepítve a Lion. Szóval 2 partició volt a vinyón, egy "Mac OS Lion Installer ESD" meg egy "Karol" nevezetű. Nekem nagyon ügyesen sikerült mindkettőről mindent letörölni, viszont az újratelepítésnél továbbra is hibát jelez. Time machinet nem tudom használni. Magyarán itt vagyok egy Macbookkal amin nincs OS és fogalmam sincs, mit kéne vele kezdeni. :F :(

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#22105) boost válasza flierqqq (#22104) üzenetére


boost
addikt

Szerintem ajándékozdd el!

Èn elég régen csináltam már ilyet, de úgy emlékszem, hogy ennek úgy kéne mukodni, hogy beindul a telepito", bemész a diskutilitybe, és csinálsz ott magadnak egy journaled, non case sensitive particiót, és arra felteszed az OS-t.

(#22106) MajaG válasza flierqqq (#22104) üzenetére


MajaG
senior tag

Szedj le egy usb-s telepítőt, s menni fog. A lion/mavs miatt van megborulva a netes visszaállítás valószínű.

(#22107) petri válasza boost (#22102) üzenetére


petri
tag

Szép napot! Olyan gond lesz, hogy valamiért nem indul, lehet hogy a benne levő dvd disk miatt? Csak hangosan megy a ventilátor, és felpörgeti a disket, és így is marad. Amikor be volt kapcsolva, és felállt rendszernél lefagyott, akkor power gomb folyamatos nyomásával tudtam leállitani, a disk meg benne maradt. Ha meghalt, legalább a lemezt ki kellene szednem, mert fontos lenne. Hogyan tudom kivenni a disket? Előre is köszönöm : Petri

(#22108) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sziasztok!

Kérdezem, hogy eme akku milyen állapotúnak mondható?

Lassan két éves lesz a masina, de alig volt használatban.

Azért mert gondolkodom azon, hogy megválok a géptől. Utóbbi több, mint fél évben be sem kapcsoltam. :((

Előre is köszi! :R

(#22109) xedos válasza goldnarmz (#22108) üzenetére


xedos
addikt

Te nem látod? 90%-os! Az jónak számít...

(#22110) goldnarmz válasza xedos (#22109) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

De, látom. Köszi.

(#22111) vasi89


vasi89
addikt

Ezt van értelme megcsinálni? Mert nekem is feltűnt, hogy a kernel_task szereti elég nagy %-ban használni a CPU-t. Legalábbis torrentezés közben ahogy nő a letöltési sebesség úgy nő a kernel_task és a cpu használat is. Vagy szimplán csak a utorrent lehet bugos és ne foglalkozzak vele? Természetesen csak angol nyelvű sorozatokat töltök :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22112) Zjunior


Zjunior
veterán

Emag-ról sikerült beszereznem egy Tucano second skin neoprene tok-ot kiszallítással 6590ft-ért:)
Szerintem bajnok ár, aki akar venni most tegye meg.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#22113) flierqqq válasza MajaG (#22106) üzenetére


flierqqq
tag

És honnan tudnék leszedni egyet ?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#22114) boost válasza goldnarmz (#22108) üzenetére


boost
addikt

Goldnarmz: Oda van írva, hogy Normal. :D

vasi89: Megcsinálhatod, de nem találtam a videó alatt olyan hozzászólást, hogy fasza lett köszi. Csak olyat, hogy egy kicsit jobb lett, aztán újra pörög. Valszeg azért pörgeti az uTorrent, mert szüksége van rá. :)

Viszont ilyen hozzászólást találtam, hogy :

"Had MacBookPro11,1 as a model identifier but there was no MacBookPro11_1.plist so I deleted MacBookPro1_1 and that did fix the problem with kernel_task / hiutil."

MacbookPro 11,1-em van, de nem találtam MacbookPro11_1.plist fájlt, ezért letöröltem a MacbookPro1_1-et, de nem tapasztaltam változást. http://www.calguns.net/calgunforum/images/smilies/facepalm.gif

[ Szerkesztve ]

(#22115) Misi1979 válasza goldnarmz (#22108) üzenetére


Misi1979
őstag

Nincs gáz vele, ez ingadozni fog, de ilyen kevés ciklusnál főleg felfele.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#22116) vasi89 válasza boost (#22114) üzenetére


vasi89
addikt

Jah a kommentek között vannak gyöngyszemek :D Ezért kérdeztem h van e értelme, annyira nem zavar ez a dolog csak érdekesnek találtam ezt a dolgot :) köszi!

(#22117) goldnarmz válasza Misi1979 (#22115) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Köszönöm kielégítő válaszod! :R

(#22118) Handball94


Handball94
aktív tag

Honnan vennétek most 13-as MBA-t? Magyar billes,és garancia miatt számlásan.. és nyilván minél jobb áron. :)

(#22119) MajaG válasza flierqqq (#22113) üzenetére


MajaG
senior tag

Van másik maced?

Akkor így legegyszerűbb:

MAVS usb telepítő készítés

Ha nincs, akkor alternatív boltból...fantáziádra bízom. :)

[ Szerkesztve ]

(#22120) Zjunior válasza Handball94 (#22118) üzenetére


Zjunior
veterán

Istyle diakkedvezmeny.. Szamlaval..

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#22121) Handball94 válasza Zjunior (#22120) üzenetére


Handball94
aktív tag

6%, ugye? Tehát 300k-ra jön ki kb a 13-as MBA, ha jól számoltam?!

[ Szerkesztve ]

(#22122) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Egyik ismerősöm early 2014 MBA-jén (13", 1,4GHZ, 8GB RAM, 128GB SSD) valamiért nincs 1080p a youtube videóknál Safariban.
Eredetileg flash nélkül jelentkezett a probléma olyan videóknál, ahol volt 1080p más gépeken tesztelve, de az övén 720p volt a max felbontás, majd flash telepítése után is fennállt a gond.
Chrome-al jó, ott van 1080p, de nem szeretne Chrome-ot használni, a Safari jobban bejön neki.
iStyle-hoz bevitte a gépet, ott semmit nem tudtak vele kezdeni, de nagy kegyesen felajánlották,h 5000-ért újrarakják a gépet.
Találkozott már valaki hasonló problémával? Ahogy olvastam sajna maverickshez már nem érhető el külön Safari telepítő, így nem lehet újrarakni a Safarit önmagában, csak a teljes rendszerrel együtt, jól tudom?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22123) Ear001 válasza Ragnar95 (#22122) üzenetére


Ear001
addikt

Html5-re van állítva a Youtube nézés Safarival. Akkor tényleg nem ajánlja fel a nagyobb felbontást, cserébe nem flash.

(#22124) TigerCat válasza Ear001 (#22123) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt érdemes megpróbálni, nekem bevált: YouTube5 extension

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22125) csabi94


csabi94
őstag

Van egy multifunkciós nyomtatónk. Tök jól tudtam a beállításokból szkennelni, aztán egyszer véletlenül (ne kérdezzétek, hogy hogyan) töröltem a nyomtatók közül. Utána újra hozzáadtam, de azóta nincs ott a szkennelési lehetőség. Nyomtatni tud. Mit tegyek? Drivereket raktam már fel kínomban, de nem lett jó.

(#22126) TigerCat válasza csabi94 (#22125) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Képletöltő app nem látja?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22127) csabi94 válasza TigerCat (#22126) üzenetére


csabi94
őstag

Nem. :( Amúgy vezeték nélkül csatlakozik a hálózathoz a nyomtató, gondolom ez sokat ront a helyzeten. :D

(#22128) Ragnar95 válasza Ear001 (#22123) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mint írtam, flashel sincs neki 1080p.
TigerCat: eleinte én is ezt használtam, de egy idő után használhatatlanul bugos lett, úgyhogy inkább letöröltem a francba és átraktam HTML5 nézetbe a YT-ot.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22129) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

segitsegeteket szeretnem kerni, van e lehetoseg a jelenlegi osx 10.9.4 en (retina macbook pro) futtatni, power pc alkalmazasokat?

- macromedia fireworks 8 at szeretnem futtatni, (tudom hgy ott az uj adobe stbstb.. de az meg mindig nem az igazi...)

mindenkepp szeretnem valahogy megoldani. valaki tud esetleg barmifele segitseget?

elore is koszi! :R

markbellus.hu 

(#22130) Csigavair


Csigavair
tag

Hi all!

Szemezgetek egy Macbook pro retinával, mivel LEague of legendsel elég sokat játszok érdekelne, hogy full grafikán natív felbontásban mit tud kezdeni vele az iris? képes futtatni akadás mentesen?

(#22131) boost


boost
addikt

sziasztok,
szerintetek megér egy elsőgenerációs rMBP, 2015ig garanciális gép,
2,3Ghz Intel Core i7
256GB SSD Festplatte
8GB Ram
nVidia GeForce GT 650M 1GB / Intel HD4000

felszereléssel 1300€-t, azaz kb 400e forintot? Nem jobb döntés ma már inkább egy új 13rMBP?
Attól tartok, hogy a HD4000 nagyon gyenge volt anno. 3D annyira nem érdekel. A CPU teljesítmény gondolom a duplája.

(#22132) Misi1979 válasza boost (#22131) üzenetére


Misi1979
őstag

2015 meddig garis?

A HD4000 nem olyan gyenge ám...

Szerintem nagyjából árában van, talán kicsit kéne alkudni belőle.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#22133) boost válasza boost (#22131) üzenetére


boost
addikt

Vagy ugyanezzel a felszereléssel, de a most bejelentett szériát, 1650€-ért, azaz 500ezerért tök újat, bontatlant, 2015augig garival, de 3D nélkül, azaz a 600ezres változatot. Mondjuk még mindig zavar ennyi pénzért, hogy 256GB SSD. Túlságosan is.
Előbbi 2015 szeptemberig garis.

[ Szerkesztve ]

(#22134) TigerCat válasza boost (#22131) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ugyanilyen gépe volt a munkatársamnak, de eladta és visszaváltott Windows-ra. Ha hibátlan és ahogy írod garanciális, akkor szerintem valahol ott lehet az ára. Próbálj alkudni egy kicsit.
A VGA nem lesz kevés, BF3-at simán toltuk rajta, igaz napi használatban nem nagyon veszed észre a két gép közti különbséget. Ha kell a kraft, akkor viszont kijön az erőfölény.
Hordozhatóságot is figyelembe véve, én 13-as gépet vennék inkább.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22135) BlueJasmine


BlueJasmine
újonc

Sziasztok!
Bocsi,de még új vagyok,igazából s.o.s. kellett gép nem horror áron, mindegy hosszú :D Vettem egy 2008-as MacBook 4,1-et. Szeretném benne bővíteni a RAM-ot. Igazából csak internetezésre kell,semmi mást nem használok rajta. Fog ez egyátalán valamit segíteni? Illetve külföldi fórumokon azt olvastam (mindenhol mást írnak), egyik helyen 4GB-ig,másikon 6GB-ig bővíthető... Most akkor melyik? És csak Kingston márka jöhet szóba? Nekem nem baj igazából. Köszi szépen a válaszokat. Esetleg ha valaki tudna linkelni olyat,ami jó hozzá,azt nagyon megköszönném! :)

(#22136) Ragnar95 válasza BlueJasmine (#22135) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mindenképp segíteni fog a 4GB RAM és érezhető lesz a különbség, bár nem ártana tudni, hogy jelenleg mennyi van benne, de gondolom 2GB.
Hivatalosan 4GB-ot lehet belepakolni, nem hivatalosan támogat 6-ot is.
Bármilyen márkájú RAM jó bele.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22137) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
A rMBP-ból a 13"-os verzióban alkalmas a video rész 3D-s megjelenítésre?filmezésre gondolok pl 3D-s tv segítségével....ehhez megfelel a hdmi kimenet rajtuk illetve az milyen szabványnak felel meg..1.3...1.4??

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#22138) BlueJasmine válasza 206 cc (#22137) üzenetére


BlueJasmine
újonc

Köszönöm szépen! :) Akkor ne kockáztassam a 6ot?! Most 2X1 van benne. :)

(#22139) Ragnar95 válasza BlueJasmine (#22138) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Maximum netről rendelve, hogy élhess az elállással vagy olyan helyen véve, ahol helyszínen kipróbálhatod.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22140) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Egyre jobban bírom a "csak internetezésre kell" szöveget mostanában.
Megveszik a legalját, és sírnak, hogy lasssssúúúuúuúuúuúu... Aztán 'hadlám' felkiáltással megnézed a masinát. Internet böngészőt megnyitva 8 jútjúb oldal, 6 online filmnézős lóf@sz, meg 4 fap-fap homoporesz video ugrik be. Ráadásként 8-10 penisenlargementpills reklám. :F
Böngésző tele halom kretén kiegészítőval, azt sem tudja az arcz, hogy ammegni, de van, mer' "telepűt". :O
Naná, hogy szegény gépnek meg fingja sincs, hová kapjon a sok hülyeség között. :((
Sz'al a "csak internetezésre köll" ma már nem azt jelenti, hogy jaú lesz a legótvarabb is. :N

Figyelemfelhívás:
A fenti hsz-t nem támadólag szántam, nem célom senkit megsérteni a fenti szavakkal, csak eszembe jutott. Peacelovenrokanroll :R

(#22141) Misi1979 válasza goldnarmz (#22140) üzenetére


Misi1979
őstag

Ezt a stílust szerintem ne erőltesd itt...

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#22142) petri


petri
tag

Sziasztok! Csak annyit segítsetek legyetek szívesek, hogy hogyan tudom kivenni a beragadt dvd-t az ibook g4-ből. Sajnos nem indul el, ezen meg nem találok semmit ami kiadná. Nagyon kellene a disk. Köszi : Petri

(#22143) ielektros válasza goldnarmz (#22140) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez valoban surun elofordul. csak nekem az a tapasztalatom, hogy tobbnyire nem OSX-en... Bar ahogy kifejezted magad az meg nalam is neccesebb... :N

(#22144) biker válasza ielektros (#22143) üzenetére


biker
nagyúr

pedig így van, csak netezni kell. ahha, böngészőben játszani + youtube zene + letöltés, safari 400%-on pörgeti a vasat :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22145) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Na, fene. Nem ebbe a topicba szántam! :((( Töröljétek légyszi, ha lehet,
Elnézést, ha nyers lettem volna, nem volt szándékos. (bár így szokott lenni, sajnos) :R

(#22146) boost válasza petri (#22142) üzenetére


boost
addikt

http://support.apple.com/kb/HT3064

Trackpadet hosszan nyomva, vagy a nyíláson át feldubva egy gémkapcsot.

(#22147) Ragnar95 válasza biker (#22144) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajna valóban vannak weboldalak, amik önmagukban is "csodákra" képesek, pl sziget.hu-n ha a programok részt megnyitod bármelyik böngésző alatt, már maxon pörögnek a ventik...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22148) czanga válasza ielektros (#22143) üzenetére


czanga
őstag

Egy kicsit eltűnük innen, és máris mik zajlanak itt. :DD

(#22149) ielektros válasza biker (#22144) üzenetére


ielektros
senior tag

Nem erre gondoltam kimondottan hanem a sok reklam meg penisznovelo meg bongeszo nelkul is felugro reklamok meg ilyesmi josagok. :) A tobbit en is tapasztalom naponta. Mivel "csak netezesnek" hivnak mar lassan mindent ami a gepen van. Itt Online jateknak van egy szoval minden program titulalva amihez net kell. Legyen az barmi amihez net kell. Ebbol is van felreertes boven az ugyfeleknel.

(#22150) 206 cc válasza goldnarmz (#22140) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
"Internet böngészőt megnyitva 8 jútjúb oldal, 6 online filmnézős lóf@sz, meg 4 fap-fap homoporesz video ugrik be. Ráadásként 8-10 penisenlargementpills reklám."
Nem is tudom,de ha ez gondot okoz egy MBP-nek akkor miért is került 500K-ba??..... :F :F ...ezzel még a 8 éves HP8710w gépen is nevetve elbír 4GB rammal és közben még 8.1 alatt tolom NFS-el 3D-ben a Pókember 2-t.... :C

...de tényleg ennyire gáz az internetböngészés vagy most csak kisarkítod???Ne mondjátok már hogy egy U2-b video megöli a gépet??? :Y :Y

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.