Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) blakey válasza Silent77 (#9396) üzenetére


blakey
titán

+1

Kiváncsi vagyok a "pót" Mini MX-em megérkezik-e vagy sem, CZ-vel küldték.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9402) DoItYourself válasza Silent77 (#9399) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nekem is eltűnt a gb-s csomagom, amit szeptember közepén rendeltem cseh postával.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9403) Silent77 válasza DoItYourself (#9402) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem szeptember 12-ei rendelések.
Nyomkövető szerint szept 26-án célországba elküldve.
Azóta nincs hír.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#9404) mexel


mexel
veterán

Nyáron minden csomagom Gb-ről kb 2 hét alatt itt volt ingyen postával, de amiket mostanában rendeltem, cseh postával nekem is felejtősnek tűnik. :( Kár lesz a gearbest-ért ha így megy tovább.

(#9405) Arti1 válasza blakey (#9390) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm ezt is!

gulac12: köszönöm, ezt megjegyzem, lehet nálam is elfogynak a HDMI-k

azbest: én sem értettem, azért is kérdeztem, azt hittem, a GB ügyfélszolgálat tudja, mit válaszol a kérdésekre :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#9406) XtremLor válasza Silent77 (#9403) üzenetére


XtremLor
őstag

[kép] Igy nez ki neked is?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9407) Silent77 válasza XtremLor (#9406) üzenetére


Silent77
veterán

Pont így van nekem is. :K
Idő is stimm majdnem.
2016.09.21
10:36
2016.09.23
10:13
2016.09.26
17:30

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#9408) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Kábellal csatlakoztattam a netet mert sokkal (hatszor) gyorsabb mint a wifi . A baj most az ,hogy így nem tudok csatlakozni az alkalmazással(RemoteIME) a box-hoz,connection errort ír ! Mit lehet ilyenkor csinálni hogy jó legyen ?

(#9409) Imi1981 válasza Imi1981 (#9408) üzenetére


Imi1981
veterán

Már megjavult magától ! :F

(#9410) hevizms


hevizms
addikt

Androidos mobiltelefont lehet valahogy a Kodival összehozni?Hogy lássa a telefonon lévő képeket pld?

(#9411) Cs.I.T. válasza mexel (#9404) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

"Kár lesz a gearbest-ért ha így megy tovább."

Nem a Gearbest tehet ezekről. Én csak jókat mondhatok róluk. Nemrégiben hazalátogatott a lányom Londonból, és előtte rendeltem neki Beelink MiniMX III-at UK-s táppal. Megjött a box, és azt láttam, hogy ugyanabba az árba mellé csomagoltak grátisz egy UK-EU átalakítót. Szerintem még arra is figyelnek, ha valaki véletlenül elvéti a rendelést, ezért rakhatták mellé. úgyhogy most van egy plusz átalakítóm.

(#9412) hevizms válasza Cs.I.T. (#9411) üzenetére


hevizms
addikt

Melléraknak,amit itthon nem tudsz használni :(

[ Szerkesztve ]

(#9413) #79335424 válasza hevizms (#9410) üzenetére


#79335424
törölt tag

Root van a telón?

[ Szerkesztve ]

(#9414) vilga


vilga
tag

Customs cleared and lodged with local Post
Akkor ha jól értelmezem: "átcsusszant" az M-18-am az Alie.-től :F

[ Szerkesztve ]

(#9415) hevizms válasza #79335424 (#9413) üzenetére


hevizms
addikt

Igen

(#9416) #79335424 válasza hevizms (#9415) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én a Servers Ultimate (pro) -t használom. Abból "native SMB server", és ahhoz csatlakozok a másik eszközzel. Mintha NAS -t, vagy Win megosztást használnál.

(#9417) hevizms válasza #79335424 (#9416) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm.
Tökéletesen működik.
Arra esetleg nincs tipped hogy a microsd kártyát is lássa?
De már így is tök jó hogy a belső tárolón lévő dolgokat látom,csak esetleg ha. :)

(#9418) a8l válasza Cs.I.T. (#9411) üzenetére


a8l
aktív tag

Nekem is küldtek átalakítót ami semmire nem jó. BG is küldött EU adapteres boxhoz is kettőt ami viszont szuper.

(#9419) Cs.I.T. válasza hevizms (#9412) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

Miért nem lehet használni?

Most nem tudom kipróbálni, mert a lányom elvitte a UK-s tápos miniMXiii-at, előtte meg a GT1 tápjával próbáltam.

(#9420) Szegedin válasza Imi1981 (#9408) üzenetére


Szegedin
tag

Lehet mas lett az IP cime igy a boxodnak. Ellenorizd.

(#9421) hevizms válasza Cs.I.T. (#9419) üzenetére


hevizms
addikt

Mert olyant küldenek ami a földelt konnektorba nem megy bele.

[ Szerkesztve ]

(#9422) Imi1981


Imi1981
veterán

Na megint van egy problémám ! Eddig a wifi ftp nevű app-ot használtam hálózaton keresztüli fájlátvitelre de most kábellel van a net nem működik mert wifi kell neki ! Próbáltam egy másikat annak is ! Van olyan ami így is működik ?

(#9423) blakey válasza Imi1981 (#9422) üzenetére


blakey
titán

Androidhoz? Ez jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9424) Imi1981 válasza blakey (#9423) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Működik! :R
Esetleg egy jó fájlkezelő a box-ra ami látja a külső vinyót (total commander nemlátja ) ? A es file explorer látja de az meg már olyan túlzsúfolt lett ,hogy nem tetszik .

[ Szerkesztve ]

(#9425) blakey válasza Imi1981 (#9424) üzenetére


blakey
titán

Es File Explorer és Solid Explorer amit használni szoktam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9426) Cs.I.T. válasza hevizms (#9421) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

S, tényleg!
Akkor már csak ey földelt-földeletlen átalakító kell -)

(#9427) a8l válasza DroiDMester (#8700) üzenetére


a8l
aktív tag

Lassan eljutok oda hogy kipróbáljam a minix u1 romot a minimxIII-on.
Van egy ilyenem: MiniX_NEO_U1_FW010_To_Beelink_MiniMX3.zip
Ha fent van akkor elég a wifi driver patch v2-t felrakni, nem kell a v1?

(#9428) #79335424 válasza hevizms (#9417) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez telója válogatja. A szerver beállításainál, a "roots" alatt tudod megadni azt a könyvtárat, amit a kliens gyökérként fog látni. Az én telómon a /storage alá van mountolva a belső tárhely, és a mikro SD is. Ha ezt adom meg root -nak, akkor mindkét tárhelyet tudom tallózni a kliensben (sőt, még a teló USB -jéhez csatlakoztatott meghajtókat is).

[ Szerkesztve ]

(#9429) headhunter válasza Imi1981 (#9424) üzenetére


headhunter
addikt

(#9430) Imi1981 válasza blakey (#9425) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz Jónak tűnik.

Más
Holnap kipróbálom a LE-t ! A telóm 32 gb-os sd kártyájával azt majd később lecsrélem 8 gb-osra . Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz .

(#9431) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok!

Még ismerkedem egy MXIII lejátszóval, LE009 alapokon. Jelenleg (még csak) 1 nagy problémám van, a hang terén. A setup: TV <-HDMI-> MXIII <-TOSLINK-> AVR.
A gondom az, hogy 2.0 hangsáv felett csak akkor van hangom akár a tv-n, akár az erősítőn, ha a passthrough ki van kapcsolva - kimenetként nem is találok SPDIF opciót itt, ezt nem is értem, nonszensz. Így az AVR-re "érkező" 5.1 is csak 2.0, ami feleslegessé tenné az erősítő használatát (az erősítőn a különböző source decode opciók használatát hanyagolnám, straight-párti vagyok :) ).
Néztem már a kodi audio settings táblát, okosabb nem lettem, állítgattam, semmi.
WDTV Live-ról akartam váltani, a rendszer működik tehát, de lehet elkapkodtam ezzel a lejátszóval/szoftverrel, vagy nem olvastam eleget.... :F
Amit szeretnék: a tv-n hang minden körülmények között (akár lekevert 2.0-ra), az AVR-re pedig menjen át a natív 5.1 (HD audio nem izgat, a yamaha nem is tudja, HDMI sincs rajta). A 7 éves Live tudja ezt, szóval.... ;]
Ötlet? OpenELEC inkább, jól olvasom?

[ Szerkesztve ]

(#9432) DoItYourself válasza glugi (#9431) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az OpenELEC halott, felejtsd el. Nekem még fent van, de ha DD/AC3 vagy DTS hang van a film alatt, akkor a tévén nincs hang, ugyanúgy mint LE alatt. LE-nél két hangkimeneti eszköz van: HDMI és Blutooth, ha az elsőre állítod, akkor kiadja a hangot toslinken is. A táblázat teljesen jó, az AVR SPDIF oszlop kell neked, a number of channel-t tedd 2.0-ra, nekem lefagy, ha nem azon van. Ha bekapcsolod az Enabled Dolby Digital transcoding opciót, akkor még az 5.1-es aac-nál is lesz térhangzásod.
Nekem is van régi lejátszóm, aminél szépen ment a PT, HDMI-n pedig ugyanaz szólt lekeverve, tehát nem kellett mindig bekapcsolni az erősítőt, de az S905 nem tud ilyet, se LE, se Android alatt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9433) Imi1981


Imi1981
veterán

Ma kipróbálom a LibreELEC-et. Az összefoglalóban csak 7-es verzióig van de itt régebben láttam hogy 9-es verziót is raktatok fel. A 9-es verzió felrakható beelink mini mx S905 1gb-os verzióra is? Honnan tudom letölteni az én készülékemen biztosan működő 9-es verziót(csak akkor érdekel ha jól működik, ha nem jó a 7-es is) ?

(#9434) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Még egy kérdésem lenne. Most volt időm alaposabban megnézni a beállításokat és az lenne a probléma, hogy alapból Bluetooth Audio az alapértelmezett kimenet, ami inaktív, nem módosítható. Ezt hol és hogyan tudom átállítani HDMI-re? Melyik beállítási menü és azon belül hol lenne az állítási lehetőség? Nincs Bluetooth eszközöm, nem tudom, hogy miért ezt állította be alapértelmezettnek.

Az eszköz egy Beelink Mini MXIII (2/16GB) 009-es LibreElec-el.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#9435) envagyok válasza Aurig@ (#9434) üzenetére


envagyok
veterán

A jó dtb-t raktad fel?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9436) Imi1981


Imi1981
veterán

Lenne egy nagy problémám! Total commanderhez letöltöttem egy plugint (SB Stick Plugin) hogy az is lássa a külső vinyót és látta is! A probléma ott kezdődik hogy most azon az USB porton csak a total commander látja és azóta más alkalmazás nem! Leszedtem a plugint de nem javult meg. A másik usb porton jó de szeretném ha a hátsó is működne. A tárhelykezelésnél se mutatja viszont ha lehúzom kiírja hogy váratlanul eltávolítva. Mit csesztem el azzal a pluginnal? Hogy tudom visszacsinálni? Kösz előre is a segítséget!

(#9437) Aurig@ válasza envagyok (#9435) üzenetére


Aurig@
őstag

Ezt:

gxbb_p200_2G_1Gbit_RealtekWiFi

Vagy másik kellene?

Ha igen melyik?

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#9438) blakey válasza Aurig@ (#9434) üzenetére


blakey
titán

Még egyet le kéne gördítened és ott ha bekapcsolod a passtrought akkor megjelenik, hogy milyen lehetőségek vannak. A DTS-HD lekeverést biztos akarod?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9439) Aurig@ válasza blakey (#9438) üzenetére


Aurig@
őstag

Lejjebb gördítettem, nincs olyan opció!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#9440) Imi1981 válasza Imi1981 (#9436) üzenetére


Imi1981
veterán

Teljes alapra állítás megoldotta a hibát!

Erre valaki (#9436) Imi1981

[ Szerkesztve ]

(#9441) DoItYourself válasza Imi1981 (#9433) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

008-as is benne van, és a 009-re is érvényes, ami a 008-ra, tehát ugyanúgy kell feltenni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9442) DoItYourself válasza Aurig@ (#9439) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Összefoglaló, Kodi alapbeállítások!

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9443) Beni2360 válasza Aurig@ (#9439) üzenetére


Beni2360
félisten

Mi volna ha alap helyzetbe vissza állítanád és kezdenéd elölről hagyd 2.0 a kimenetet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9444) blakey válasza Aurig@ (#9439) üzenetére


blakey
titán

Nyomj egy gyári visszaállitást, de írtam, hogy szerintem felesleges a lekeverés, kapcsold ki a DTS-HD lekeverést, az fog bezavarni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9445) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
S805-ösre létezik openelec?
Keresgélek, de nem igazán találok.

(#9446) Aurig@ válasza blakey (#9444) üzenetére


Aurig@
őstag

(#9443) Beni2360, (#9444) blakey

Nos, köszi a segítséget mindkettőtöknek!

De, a gyári visszaállítás sem segített! Akkor sem volt passtrought állítási lehetőség! Mindent úgy állítottam be, ahogy az általad linkelt video és audió beállításokban írják.

Mérgemben visszatettem a 007-es LE-t, és mindjárt ott volt, minden, ahol Te is említetted és ahol a leírás is említi. Nagyjából 2-3 perc alatt beállítottam, ami nekem kellett.

Fogalmam sincs, hogy a 009-es miért makacskodik, (legalább 40 percet állogattam, amiről azt hittem, hogy segíthet) de a 007-es tökéletes és mindent be tudtam állítani.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#9447) glugi válasza DoItYourself (#9432) üzenetére


glugi
aktív tag

Elég megtévesztő így a toslink port léte, bár én sem olvastam utána rendesen, ez is igaz. Nyilván ennyi pénzért nem várok mondjuk 1 kategóriával több tudást hardverileg sem, de ez ugye alap lenne 2016-ban egy elvileg fejlett hardver esetében - vagy ne legyen rajta digitális hangkimenet. Tudom, vegyek HDMI-s erőlködőt. Ott van még a vidon.me vagy micsoda, majd annak is utána kell olvasnom, hátha.
Azért köszi a javaslatot, a biztonság kedvéért tolok egy clean install-t és rámegyek a hangra, annak ellenére, hogy a javasolt oszlop alapján volt eddig is beállítva.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a WDTV Live-on lejátszás előtt ki kellett választani ha PT-t akartam optikán, mert különben csak a HDMI-n tolta ki a stereo hangot - na most ha ezt itt sikerül megoldani, akkor már rendben lesz a lelkivilágom ;] A kadencia-probléma amúgy a vesszőparipám általában, de zavar(t), hogy azt látom és hallom az erősítőn, hogy nem az 5.1 jelet kapja natívban.

(#9448) DoItYourself válasza glugi (#9447) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nekem is Yamaha erősítőm van toslinkkel, nincs semmi gond a rendszerrel. Ha 5.1-es a hang a filmben, ahhoz be kell kapcsolni az erősítőt, a többi szól a tévén. Mondjuk én mindig bekapcsolni, mert a tévé hangszórói rosszul szólnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9449) DoItYourself válasza Aurig@ (#9446) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A 009-hez van saját dtb.img, feltetted?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9450) glugi válasza DoItYourself (#9448) üzenetére


glugi
aktív tag

Ezért is fogom az elejétől kezdeni, ahogy írtam. Vagy ahogy pár hozzászólással alattam írták, lehet, hogy a 007 kellene? Simán lehet, hogy én baltáztam el eddig vmit, bár nem mondanám kezdőnek magam a témában.
Értem, de mit látsz az erősítőn? Straight módban: 2.0 vagy 5.1? Mert ugye nem mindegy... :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.