Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) tamasgal


tamasgal
senior tag

Srácok, a Libreelec KODI-hoz találkozott valaki olyan kiegészítővel amivel a hangszínt lehet változtatni? Nincsen hangszínszabályzási lehetőség a procimon és néha amikor vadulni szeretnék jól jönne. Köszönöm

(#9652) blakey válasza Stehe (#9650) üzenetére


blakey
titán

A "Mini HIFI-n" az optikai csati nem kimenet véletlenül? Többnyire a CD miatt tettek régen optikai csatit, hogy MD-hez lehessen csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9653) syler123 válasza TCr (#9649) üzenetére


syler123
veterán

Én nem vettem észre semmit. Tegnap frissítettem.

(#9654) Kerio válasza junkpod (#9648) üzenetére


Kerio
őstag

Látszólag működik a box. Próbáltam új elemmel. Közelről is. Semmire nem reagál. Nem lehet, hogy szoftveres gond van?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9655) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!
lenne egy kerdesem:
most egy mini mx iii megy nalam es jon egy m18 is:-)
Nekem nagyon bejon ,foleg a librelec-el.

A kerdes: egy kollegam venne egy ilyet, de ezen ha csak lan kabelt dug bele, akkor a upc-s tv-t tudja-e nezni?
ha jol ertettem a forumon eddig a hozzaszolasokat, akkor a horizon goval elvileg megy ez?

Koszonom a valaszt
udv

(#9656) Stehe válasza blakey (#9652) üzenetére


Stehe
aktív tag

Neeeee, és igazad van... :(

Letöltöttem a HIFI használati utasítását, és ott "CD Digital Out"-nak írják... Most már képzavarban vagyok: Akkor ez a kimenet arra jó, hogy az MD lejátszót rá lehetett kötni a HIFI-re, és azon keresztül hallgatni? Ha igen, akkor Beelinkkel összeköötve gondolom felejtős...

Akkor ezek szerint marad a DAC, mint utolsó megoldás... Miután vettem egy jobb unizerzális adaptert is, lassan ott járok, hogy a Ziddo X8 mégis jobban megérte volna, figyelmetlen voltam. Vagy inkább túl izgatott... :-)

(#9657) blakey válasza Stehe (#9656) üzenetére


blakey
titán

Nem, azért tették rá az optikai csatit, hogy ha van Minidisc lejátszód akkor át tudd küldeni a lejátszóra felvételek készítésére vagy ha van egy komolyabb rendszered akkor optikai kábellel csatlakoztatod az erősítőhöz.

(#9654) Kerio
Nyomhatsz egy gyári visszaállítást, de azért nem lehet szoftveres gond, mert többünknek hibátlanul működik, ráadásul bárhonnan veszi a jelet, nem kell közel menni, stb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9658) DoItYourself válasza Stehe (#9650) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Legyen mellette a dtb.img is, szerintem csak akkor fog frissíteni.

Hopp most látom, hogy a kimeneteket kötötted össze. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9660) gulac12 válasza #79335424 (#9645) üzenetére


gulac12
tag

A TC-vel próbáltam először, azzal nem jött össze. Nekem a fájlátvitel éppen a lényeg, hogy lássam az /Update mappát és a frissítéseket be tudjam másolni. A FileZilla viszont működik, gondoltam hátha másnak is jól jöhet az info, ezért írtam le.

(#9661) Kerio válasza blakey (#9657) üzenetére


Kerio
őstag

Köszi! Már próbáltam.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9662) Stehe válasza DoItYourself (#9658) üzenetére


Stehe
aktív tag

Igen, ezt nagyon benéztem... Most nézhetek DAC után, vagy lehet jobban járnék egy Zidooval, és eladok minden tartozékot... :-)

Még a tv adók (pl. upc horizon). illetve youtube telepítésében tudnátok segíteni? Első problémám, hogy nem tudom telepíteni (android alól sikerült), illetve egy DLNA kapcsolatot hogyan tudok létrehozni? Android alól az sem sikerült...

[ Szerkesztve ]

(#9663) vargalex válasza #79335424 (#9633) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha nem zavar, hogy USB-s modemet kell használnod, akkor több OpenWrt kompatibilis "mini" router is szóba jöhet. Pl.:

1. 1 ethernet porttal (ami OpenWrt alatt lehet akár WAN is), viszont beépített tápegységgel: TP-Link TL-MR3040

2. 2 ethernet porttal: TP-Link TL-WR710N (édesanyámnál ilyet üzemeltem be és meglepő módon a beépített antennáival jóval nagyobb a lefedettség, mint a TL-WR741ND-vel, vagy a TL-WR1043ND-vel)

3. Szintén 2 ethernet porttal: NEXX WT3020

4. 5 ethernet porttal: OYE-0001

Mindegyik USB-s, OpenWrt képes, jelenleg akár 4.4-es kernellel. Biztos van még egyéb lehetőség is hasonlóan kis eszközökből.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9664) azbest válasza #79335424 (#9633) üzenetére


azbest
félisten

mondjuk routerként, mobilnet stickhez érdemes ezt a NEXX WT3020F -et is megnézned, ha 100as lan is elég. Én vpn-hez használok egyet friss openwrt-vel, de rendeltem mégegyet, hogy kísérletezni is legyen egy. Eredetileg egy tunerrel hordozható tv stream szervert akartam, csak az macerás :)
A 3as málna tudhat bootolni usb-ről és lanról is. Csak aktiválni kell rajta előbb és utána többé nem lehet letiltani, de persze sd-ről is tud később is.
A kínaiak lehet árulnak powebank + router kombókat is, de nem annyira bizalomgerjesztők :)

(#9634) DoItYourself
van amikor előny az emmc, mert sokkal gyorsabb tudhat lenni, mint az sd. Volt már a kezemben más fajta odroid és nagyon lábon volt lőve, hogy mi nem vettünk hozzá emmc-t, a kártyáról nagyon sokszor megakasztotta pl a desktop gui-t a lassú háttértár.

[ Szerkesztve ]

(#9665) DoItYourself válasza azbest (#9664) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ezt most miért magyarázod el nekem? :) Nem azt írtam, hogy jobb az SD mint az eMMC, hanem azt, hogy nem kötelező. Somatom valami headless akármin töri a fejét, desktop gui nem hiszem, hogy kell neki - ha jól értettem.

gulac12: ha bekapcsolod a sambát a libreelec beállításokban, akkor a windows hálózatoknál látni fogod a LE fájlrendszerét. Az SSH nem erre kell, itt valamit félreértettél.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9666) Csicsóka válasza #79335424 (#9633) üzenetére


Csicsóka
őstag

Van Odroid C2-re minimal Ubuntu 16.04 ebben már 4.4.0-22 kernel kell hogy legyen. Korábban futtattam mxq pro+ dobozon Linuxokat, Debian 8-ból mini server, tűzfal, wifi ap is lett. C2 image is megfelelően átalakítva elindult ezen a boxon. Érdemes vele próbálkozni hátha sikerül megoldani ezt a feladatot.

(#9667) azbest válasza Csicsóka (#9666) üzenetére


azbest
félisten

Ne a desktop változatú ubuntoból indulj ki :)
Az odroid c2 -höz módosított 3.14-et használnak ők is [link]

Az ubuntu userspacet használják, de a kernel az saját változat. Némelyik más gyárónál a boardhoz 3.4-es kernellel csinálnak friss ubuntut, mondjuk annak már vannak problémái is a régi kernel miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#9668) Csicsóka válasza azbest (#9667) üzenetére


Csicsóka
őstag

Valóban, bele néztem az img-be 3.14.29 van benne mint az LE-ben is.

(#9669) #79335424 válasza vargalex (#9663) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm Neked, és a többieknek is az ötleteket!
Én is nekifutottam még egyszer, és több lehetőséget is találtam. Készen pl. Huawei e5770. Nem vagyok különösebben árérzékeny, de nem hiszem, hogy 160 Dollárt kiperkálnék egy ilyen cuccért.
Ez az oldal viszont ígéretesnek tűnik. Open WRT alap, konkrétan írnak a Host-Less modemekről, és a listájukon szerepel az Asus RT-N16 -om, és a Linksys E3000 -rem is. A Hi-Linkes e3372 -t pedig tesztelten full speed -nek írják. Ha a routeremen működik, akkor jöhet egy kompatibilis kicsi, portable kütyü!

[ Szerkesztve ]

(#9670) Petyka3


Petyka3
aktív tag

Sziasztok! Támadt egy kis gondom, egy bluray iso-val. Sajnos gyakran bufferel LibreELEC/Kodi alatt lejátszás közben, ami elég zavaró tud lenni. Elvileg nálam úgy van, hogy a PC wifin keresztül kapcsolódik a routerhez, onnan LAN kábellel a MINI MXIII-hoz. Probáltam a PC és router közé is LAN kábelt tenni, de ugyanez a jelenség. Próbáltam az androidos KODI-val is, sajnos ott is néha előtöltött. Van valami orvosság erre a problémára? :F

(#9671) gulac12 válasza DoItYourself (#9665) üzenetére


gulac12
tag

Lehet, sőt biztos, hogy félreértettem valamit, mert a témához semmit sem értek. Viszont windows 10 hálózatok alól sem tudtam elérni az LE-t, A FileZilla segített. Azért írtam le, hátha más is hasznát veheti, el kell fogadni, hogy vannak itt kevés hozzáértéssel rendelkező, de érdeklődő emberek is, mint pl. saját szerénységem. Megígérem, inkább read only maradok, mert láthatóan csak zavart keltek a gépezetben.

[ Szerkesztve ]

(#9672) junkpod válasza Kerio (#9654) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csinálj egy factory resetet (dugj rá egeret)

Box's don't touch!

(#9673) DoItYourself válasza gulac12 (#9671) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ne sértődj meg, semmi okod nincs rá. Csak azért emeltem ki, mert nem közvetlenül neked válaszoltam a hsz-ben, és sokan csak azt olvassák el, amit direkt nekik írnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9674) blakey válasza junkpod (#9672) üzenetére


blakey
titán

Te se olvasol el minden hsz-t, már volt gyári visszaállítás. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9675) Imi1981


Imi1981
veterán

Vezeték nélküli egér ugyan úgy működik mint Windowson? Gondolok itt a gombok funkcióira meg a görgetőre és ha nyíllal rámegyek egy fájlra vagy mappára és a gombot nyomvatartom akkor tudom mozgatni? Bocs ha hülyén fogalmaztam.
Az android alkalmazásnál gondolom kényelmesebb?

[ Szerkesztve ]

(#9676) tjnet


tjnet
aktív tag

S905 libreelec kodi alatt: a 4k x265 HVEC 10bit videó lejátszható akadás nélkül NAS-ról gigabites hálózaton?

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#9677) junkpod válasza blakey (#9674) üzenetére


junkpod
nagyúr

mire odaértem már megírtad..., általában 20-30 hsz-enként lépek fel és amikor van valami akkor próbálok segíteni:)

(#9675) Imi1981
miért nem próbálod ki?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#9678) Szegedin válasza Imi1981 (#9675) üzenetére


Szegedin
tag

Android alatt? Igen.

Csak nincs duplaklikk, illetve a jobb egergomb a vissza funkcio. Gorgeto pedig pont ua, mint a Windows alatt.
A fileoknal nincs "drag-and-drop". Kijeloles funkcio, majd beillesztes funkcio.

[ Szerkesztve ]

(#9679) Imi1981 válasza Szegedin (#9678) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz a választ! Akkor osszeségében kényelmesebb szerintem mint az alkalmazás amit most használok.

junkpod
Azért mert nincs itthon se vezeték nélküli egér se usb egér,csak ps2. Szerinted ha lenne akkor kérdeztem volna?

(#9680) djnice válasza tjnet (#9676) üzenetére


djnice
veterán

Simán, a 180 Mbps Jellyfish demo is akadás nélkül megy.

(#9681) blakey válasza djnice (#9680) üzenetére


blakey
titán

4K tv-n? FHD tv nem számít. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9682) djnice válasza blakey (#9681) üzenetére


djnice
veterán

Mi köze a kimeneti felbontásnak ehhez? Még nehezebb is a dolga a SoC-nek, mert kell egy downscalingot is végezzen.

[ Szerkesztve ]

(#9683) envagyok válasza djnice (#9682) üzenetére


envagyok
veterán

4K tv-n is :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9684) blakey válasza djnice (#9682) üzenetére


blakey
titán

Csupán annyi, hogy neki az van és attól, hogy a FHD tv-n megy nem jelenti azt, hogy a 4K-n is menni fog.
Ne vedd sértésnek, tőlem is kérdezték ugyanezt, de én megemlítettem, hogy FHD tv-n működik, 4K-n nem tudom, szóval nem 100%, hogy a 4K-s tv-n is ugyanaz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9685) tjnet


tjnet
aktív tag

Egy mini mx 2GB/16Gb jó választás lenne libreelec kodi alatt egy 55JU7000 Samsung alá? Most M8S van libreelec kodi-val.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#9687) #79335424 válasza Imi1981 (#9679) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a drag and drop alkalmazásfüggő (mert van, ahol működik), az egész egérkezelés pedig SOC, és ROM függő. Sztem az AML gyáriaké a legvacakabb. Nekem hiányzik az RK -s kütyük "mouse wheel zoom" funkciója (nyomvatartott egérgörgővel zoomol). A Remix OS -ben pedig valós multitask, multiwindow van. Na, az király feature! Összességében sztem símán át lehet szokni az Androidos egérkezelésre. Viszont ha átszoksz, akkor a PC -s lesz szenvedős. Három év only Android után, most lett egy trial bootos kütyüm. Röhögök magamon, hogy miket bénázok Win, meg Linux alatt. Kilépéshez folyton jobb egérgomb, oszt csak lesek, hogy milyen menük jelennek meg. :)

beluudj:
Mit szeretnél távirányítani? A Kodit, vagy általában az Androidot?

[ Szerkesztve ]

(#9688) sniphoe


sniphoe
aktív tag

LE 009 alatt sikerült már valakinek működésre bírnia a kulcsos SSH belépést?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#9690) Imi1981 válasza #79335424 (#9687) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszönöm ezt a részletes választ! Bár van pár dolog amit azt se tudom mit jelent amit írtál de majd utánanézek :B . Én beelink mini mx - en használnám és gyári 5.1 androidon. Van ajánlott típus valami olcsóbb? Mert erre azért nem szeretnék sokat költeni.

(#9691) #79335424 válasza #99499520 (#9689) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem még 802 -esem van. Ahhoz van egy gyári távirányító app és ha jól tudom, akkor ugyanaz van a 905 -ösökhöz is. De, én még anno, az RK3066 -osokhoz megvettem a Droidmote server -t, ezért inkább azt használom. Persze, csak "végszükség" esetén, mert egyébként egerezek.

[ Szerkesztve ]

(#9692) Agi70 válasza #99499520 (#9689) üzenetére


Agi70
aktív tag

Szia. Én is nézegettem egy ilyen Q-Boxot. Milyen a kütyü a napi használat folyamán? Nem kötöttél rá véletlenül külső merevlemezt? Érdekelne, hogy hogy játszik le róla videót+feliratot. Valami hibát észre vettél már vagy ajánlanád másoknak is?

"Az idegbaj öröklődő. Én is a gyerekemtől kaptam. :) "

(#9693) DoItYourself válasza #99499520 (#9689) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Röviden: AML RC Client, bővebben: összefoglaló, 14-es pont.

A CGR egy gyűjtőoldal, ahol mindenféle kütyühöz található fw. Ha hasonlít a dobozod a képen láthatóra, akkor valószínű jó hozzá a fw, de garanciát senki nem tud vállalni rá.
Q-Box 2G/16G: a Freaktab-on van hozzá Superceleron ROM, inkább azt tenném rá, és persze LE-et SD-ről.
Szerk.: van topikja az xda-n is.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9694) Technoman


Technoman
őstag

Na, kérem szépen hazavittem ezt a kis Venz(tech) V10 csodát.
A tapasztalataimat majd később írom meg, most egyenlőre tanulom az Android féle Kodi lejátszást (Dune/Popcorn ill. Mede8er MP-k után, nekem egy "kicsit" szokatlan ez a felület)
Megbuheráltam ezzel a LE dologgal a kis édest. Nem gondoltam, -mivel antikocka vagyok- hogy felnövök a feladathoz, de összejött. Méghozzá elsőre!!!.
Az általatok ajánlott 7.02.009-est tettem fel, a megfelelő Device Tree-vel (ott az elsővel) és már van 5.1-es (DD) hangom is. A képet kadenciahelyesen játssza.
.
Természetesen lennének kérdéseim:
1. Hálózat (Win 8.1)
Alap Droiddal nem látom a kis drágát ill. most, hogy felpakoltam rá (SD) ezt az LibreElec (istenem, de hülye neve van) op-ot, már látja a hálózatban, de a Pendrive-ot még nem hajlandó megnyitni.
Nekem eddig, a Mede8er-nél mindegy volt, hogy az adott USB-n mi logott. Ha láttam az MP-t hálón, láttam mindent. (ellenben a már emegosztott USB-s vinyót minden gond nélkül látom Win alatt)
Gondolom, ez a z oprendszer váltás miatt van.

2. Kikapcsolás
LE-nél a kikapcs. során ezeket adja be:
Power of System
Custom Shutdown of Timer
Suspend
Reeboot
Reebbot from NAND
Az első kettőt értem (kikapcs, ill. valami időzítő) és az utolsót is tudom már. De mi a 3. és a 4.? Nem nagyon akarom elállítani, mert tapasztalatból tudom, hogy ilyenkor szoktam a kíváncsiságom miatt "elszexuálni" a rendszert. A kérdésem megválaszolását inkább a profikra bíznám.

3. Ha az összefoglalót jól értelmezem, ez az LE egy totál különálló op rendszer, ami csak a Kodihoz lett kitalálva. Ebből csak úgy lehet a leggyorsabban visszamenni az alap Droidos op-ra, hogy újraindítom "reeboot from NAND-ba"?

4. Visszatérve a hangra. Miközben a többcsatornás DD 5.1 a Yamaha erőlködőn megszólal :DD , valamiért úgy látszik, hogy a dts-t nem nagyon szereti, mert olyanom nincs. 2.0-ás hangom van, csak nem keveri le dts 2.0-ra. A két elülső Main csatornát teszi ki, dialógom (center)nincs, nem beszélve a surroundról. Mi lehet a gond?

Hát, egyenlőre ezek lennének a legfontosabb kérdéseim.

Thx

(#9695) Kerio


Kerio
őstag

Jelentem s "távirányítóra nem reagál" probléma megoldva. Eszembe jutott, hogy elektroműszerész vagyok. Úgyhogy szétszedtem a boxot, és újraforrasztottam az infra diódát. Aztán próba... és voálá... :C

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9696) DoItYourself válasza Technoman (#9694) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A kikapcsolás menüben suspend: alvó állapot, reboot: újraindítás. ;)
Ha kiveszem az SD kártyát, akkor értelemszerűen csak az android tud elindulni.

A DTS problémát nem egészen értem. Az összefoglaló szerint állítsd be a hangot a Kodiban az erősítőd szerint, ennyi a teendő. Ha a filmnek DTS hangja van, az módosítás nélkül megy az erősítődbe, az pedig ki fogja jelezni, hogy sztereó, vagy 5.1.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9697) a8l válasza Technoman (#9694) üzenetére


a8l
aktív tag

A kodiban a Rendszer/beállítások/rendszer/hangkimenet menüben be kell pipálni a dts kompatibilis vevőkészülék opciót. Haladó/profi szintre kell állítani alul a beállítási szintet, csak utána jelenik meg a menüpont. Onnantól lesz DTS is ha az erősítő tudja.

(#9698) tami_ válasza Technoman (#9694) üzenetére


tami_
csendes tag

- 4K-s TV-n ki tudod probalni?

hg1dfb

(#9700) Keef_Lee válasza Technoman (#9694) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Azon gondolkodtam, hogy az LE-t miért nem állítod át magyarra és akkor egyértelmű lenne, hogy mit jelent a Suspend és a Reboot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.