Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) blakey válasza DroiDMester (#8650) üzenetére


blakey
titán

Gearbesten ritkábban rendelek, most, hogy adnak 22$-t nem lesz még egy boxom és amúgy is vennem kéne, szóval így meg 10$-ért kapok még egyet, tehát, 52$-ból két MX-em lesz. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8652) sp8787 válasza DroiDMester (#8650) üzenetére


sp8787
addikt

A MiniMX-bol is van 2/16-os ha jol tudom

(#8653) DroiDMester válasza sp8787 (#8652) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen van, de annak más a neve Beelink Mini MX-G nek hívják!

Bár sok webáruházban ugyan úgy csak MiniMX nek nevezik De 55.ért amibe kerül már van jobb ajánlat is!

[ Szerkesztve ]

(#8654) sniphoe


sniphoe
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, akkor az MXIII-as lesz. EU raktárból már esélytelen hozzájutni?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#8655) azbest válasza blakey (#8648) üzenetére


azbest
félisten

a garis csere szinte biztos, hogy kínából jön. Viszont, ha vámkezelni kellene, akkor van garanciális csere opció is a postai ürlapon. A külföldi rendelős topicban volt rá példa, meg a posta oldalán ott a dokumentum.
A bolttal való teljes üzenetváltás kell pdfbe exportálva, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#8656) headhunter


headhunter
addikt

Melyik "ajánlott"?

1. Sunvell T95Z Plus...

2. X96 TV Box Amlogic...

3. H96 Plus

4. ?

5. ?

Elvárás:

2GB RAM
8/16GB ROM
Gigabit LAN
Wi-Fi 5G
HEVC (x265) 10bites lejátszás
.
.
.

(#8657) Songoman válasza headhunter (#8656) üzenetére


Songoman
aktív tag

Mire kellene?
Full LE kompatibilitás, akkor 3.
Ha olcsót és kezdődő, de még nem kiforrott LE kompatibilitás, akkor 2.
Ha papír alapon a leggyorsabbat, potenciális hosszú távú (nem biztos, hogy lesz) LE támogatás, akkor első.

(#8658) blakey válasza azbest (#8655) üzenetére


blakey
titán

10$-on nem lesz mit vámkezelni. :) A Nexbox csomagolásán is 10$ szerepelt, pedig 27$-t fizettem. :)
Meglátjuk, azért teménykedem, hogy nem Kínából küldik, bár lényegtelen csak sokág tart.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8659) Laza... válasza blakey (#8658) üzenetére


Laza...
addikt

Tok mindegy milyen osszeget ir a kis kinai a csomagra

Never give up!

(#8660) sp8787 válasza headhunter (#8656) üzenetére


sp8787
addikt

KIII - ha meg egyet vennek pluszba harmadiknak ilyet vennek de vszinu 11-11-en veszek is egyet ,hogy legyen
M18 - femhazas nem melegszik sztem marhajo, es mintha jobb lenne a halozati bufferelese mint a minimxiii-nak

KIII-ban jobb a wifi elvileg de majd keress ra itt a forumban

(#8661) Songoman válasza blakey (#8658) üzenetére


Songoman
aktív tag

A végén azt nézik, hogy mennyit fizettél, nem azt, hogy mi van ráírva.

(#8662) junkpod válasza Songoman (#8661) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pont erre való lesz a 10 dolláros paypal számla... Ja, ezt már írtam?

Box's don't touch!

(#8663) Songoman válasza junkpod (#8662) üzenetére


Songoman
aktív tag

Így van

(#8664) retesz147


retesz147
addikt

KIII és MinimxIII-on is a LE 007-ben a beállításokban a Bluetooth letiltva jelzi.

LE nem tud BT-t kezelni, vagy valahol máshol kell engedélyezni, vagy mi lehet a gond?
User error?

:R

(próbáltam rákeresni, de nem találtam pontos találatot)

Xiaomi 13 eu dev...

(#8665) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

van esetleg itt olyan aki router usb-jére csatlakoztatott hdd-re tölt le torrenteket és onnan nézi a filmeket? egy kis segítségre lenne szükségem a beállításokhoz...

szóval van egy TP-LINK WDR3600-as routerem aminek az usb-jébe egy hdd-t szeretnék kötni amire filmeket töltenék le. a router és a MiniMXIII kábelen van össze kötve és LibreELEC fut rajta. ehhez mit és hogy kéne beállítani?...gondolom először a torrentet kéne utána meg hogy librrelec alól vhogy lássam a hdd tartalmát.
próbáltam a router topikjában is érdeklődni de eléggé kihalt

(#8666) Silent77 válasza retesz147 (#8664) üzenetére


Silent77
veterán

Rendszer-Libreelec-szolgálatások. Azon belül, lent bluetooth engedélyezése.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8667) trance89 válasza baandii (#8665) üzenetére


trance89
őstag

ezesetben irány a wdr3600 topic, ott pedig a suste fw-t fogják ajánlani abban van alapból torrentkliens, gyári fw-el úgysem fogsz torrentezni

(#8668) retesz147 válasza Silent77 (#8666) üzenetére


retesz147
addikt

köszi! :R
user error volt! :W

Xiaomi 13 eu dev...

(#8669) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Még mindig az ismerkedési fázisba vagyok az M18 -al. Az normális hogy nálam a reset gombos indítás nélkül
is elindul a LE ? A 007 volt egy sd kártyán, feltettem egy pendrive-ra a 008-at, és minden féle variálás nélkül indult. Utána kíváncsiságból visszatettem a 007-es sd-t az is simán indul.
Szóval ez normális ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#8670) DoItYourself válasza rostiron (#8669) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Örülj neki. :)
005 után a 007 nekem nem indult reset nélkül. A 008 utáni fejlesztői verziót már frissítve tettem fel, abban nem tudok nyilatkozni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8671) azbest válasza azbest (#8621) üzenetére


azbest
félisten

kszak tett ki új dtb-ket az s905x-ekhez, így már tényleg van hang az analóg kimeneten. Egyébként ugyanakkor a hdmi-n is megy ki hang.

Más csak arra kéne rájönnöm, hogy lehet a hw bugot megigazítani hogy legyen bal csatornám is :)

Tesztpad a boxokhoz ;]

[ Szerkesztve ]

(#8672) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Van nekem egy [link] sajnos nem tudom csatlakoztatni az androidos felülethez Beelink mxiii-hoz. Látja a box, de azt írja rossz pin, de nem is dobja fel a lehetőséget, hogy beírjam.

Mi lehet a hiba? Vagy melyik gamepad ami működik?

Ha esetleg xbox360 controllert veszek, ahhoz kell a PC receiver, vagy a nélkül is jó?

[ Szerkesztve ]

(#8673) Z10N


Z10N
veterán

Az Eny EM95-rol tapasztalata valakinek van?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#8674) Beni2360 válasza Z10N (#8673) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerinted? a kereső használata után.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8675) blakey válasza blakey (#8658) üzenetére


blakey
titán

Na, lerendezve, Cseh postával küldik, szóval úgy néz ki, hogy Kínából jön. Ha ez ennyire flottul működött és minden rendben lesz akkor egy piros pont a GB-nek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8676) Dr. Venkman válasza jézusom (#8672) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Nekem ilyen van, tökéletesen működik.

(#8677) 74panzer válasza azbest (#8671) üzenetére


74panzer
csendes tag

Látom van Pi-is milyen a kép és a hang minősége az android boxokhoz képest.

(#8678) mr.storm


mr.storm
csendes tag

Sziasztok!

Gearbestről, EU raktárról rendeltem minimx iii boxot. 4napig működött, utána se kép se hang.. El nem indul, a led nem világit, cserébe marhára fölmelegedett. Van ötletetek miért? Vagy kifogtam egy rosszat? Indítsam a ticketet gearbesten?

Köszi a segítséget!

(#8679) blakey válasza mr.storm (#8678) üzenetére


blakey
titán

Szerintem kifogtál egy rosszat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8680) Beni2360 válasza mr.storm (#8678) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem tudom, hogy itt él e a 7 napos hiba , de azonnal jelentsd és készíts videót a dologról mert kérni fogják.
Én is csináltam mer hasonló esetem volt a BG-nél 1 hónap után . Már sajnos nincs meg a videó. De a bekötéstől kezdve a tv hdmi bemenet mutatás, hogy nincs adás , aztán a táp bedugása és a tápkábel bedugása, nem világit a led és a képernyőn semmi változás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8681) Z10N válasza Beni2360 (#8674) üzenetére


Z10N
veterán

Koszonom a roppant hasznos hozzaszolasodat. Igazan epitojellegu volt. Szerinted nem kerestem ra elotte? Amugy rossz keyword-t hasznaltal. Varj, megmutatom hogyan kellett volna: EM95. De csak azert vagyok ilyen rendes, hogy legkozelebb is ilyen segitokesz legyel masokkal.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#8682) azbest válasza 74panzer (#8677) üzenetére


azbest
félisten

Szerk, na újra fogalmazom mert zavaros lett.
A hang hdmi-n át természetesen ugyanolyan. Analóg jack PI alatt szokol rádióról cd minőség közelira hozható egy config.txt kapcsolóval.

A régi monitor, amivel próbálgattam őket, nem támogatja az rgb módot fhd-ban. ycbcr-ben a PI képe túl világos volt, bekapcsoltam rajta a ycbcr full range módot, úgy már jó lett. Még így is egy kicsit világosabb, mint az s905x képe alapon. A másik újabb monitoron viszont ezzel a beállítással a pi képe sötétebb és az s905x képe egy hajszállal világosabb. De ez akár abból is adódhat, hogy más libre build fut a két eszközön.

Egyikkel sincs baj.

[ Szerkesztve ]

(#8683) Beni2360 válasza Z10N (#8681) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm segítségedet, de én teljes névvel kerestem mivel pl: S905 keresésre több gyártót is kiad. De most, hogy 2 találattal több van okosabb lettél? Legközelebb több lehetőséggel keresek és a kérdezőt előbb megkérdem, hogy esetleg keresett-e rá és ha igen akkor miért nem azt írta, hogy keresésre csak ezt találtam esetleg van -e másnak még tapasztalata erről....

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8684) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Sikerült bekapcsolnom a BT-t LE alatt Silent77 kolléga jóvoltából, amit még 1x köszönök! :R

DE

2 boxom van, az egyik MiniMXIII, amin tök flottul megy a BT, hozzá csatlakozik a külső hangszóló bt-szal, megy LE és android alatt is, minden ok.

A KIII-nál más a helyzet sajnos. Bekapcsoltam ott is a BT-t a Szolgáltatásokban, de a Bluetooth menüpontban nem jelenik megy egy eszköz sem, csak azt írja, hogy Bt adapter nem található.
Átmentem androidra, ott simán csatlakozik a hangfal, minden ok.
Mi lehet a gond LE alatt, miért nem látja a BT adaptert? Rossz a dev fájl?

A másik problémám, hogy android alatt a KIII nem képes megjegyezni a Launchert. A gyárit lecserélném, de nem képes megjegyezni melyiket használjam, mindig rákérdez, minden egyes indításnál és minden egyes Home button megnyomásnál.

Egyik hiba sem jelentkezik miniMXIII alatt, pedig ugyan az a LE 007 az épp megfelelő dev-ekkel és android alatt is ugyan arra a launcherre cserélnék.

Találkozott valaki hasonlókkal?
Megoldás lehet rájuk?
Nem nagy hibák, csak kicsit bosszantó, főleg a launcheres.

Köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#8685) kjoo


kjoo
kezdő

Sziasztok!

Kezdem megismerni a boxomat. Most épp az a gondom, hogy a 4:3 képarányú TV-men mindenki sovány és magas. Van erre valami megoldás?

Köszi:

KJoo

(#8686) DroiDMester válasza retesz147 (#8684) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

KIII BT valószínű nem jó a dtb fájl amit használsz, próbáld meg másik dtb vel!

a Launcher probléma meg: be kell állítani az alapértelmezett launchert

Beállítások => Főoldal menüpont alatt

(#8687) #59579904


#59579904
törölt tag

Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani egy jó vételnek tűnő tv boxot?
Maximum 8 ezer forint a határ :)
Kodi, Facebook, filmezés lenne a fő célpont

(#8688) 74panzer válasza azbest (#8682) üzenetére


74panzer
csendes tag

Köszönöm!

(#8689) retesz147 válasza DroiDMester (#8686) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi! :R

A launcher probléma úgy látszik megoldódott, köszi a tippet, bár ennyi nem volt elég neki, volt ott egy gyárilag telepített 3.progi is (gyorsabban töröltem, minthogy megjegyeztem volna a nevét sajnos), míg azt nem töröltem, addig nem működött. Most úgy néz ki jó. :R

Ez a dtb van fent : gxbb_p200_2G_1Gbit
Tudsz tippet adni melyik lehet a jó esetleg? a k3_pro-val a wifi nem ment.

Már belakott LE-nél hogy kell dtb filet cserélni?
Kiveszem az SD-t, PC-n cserélem az Sd-n a dtb-t visszadugom a boxba és bekapcsolom, vagy újra kell telepíteni a LE-t a reset gombos módszerrel?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#8690) jézusom válasza kjoo (#8685) üzenetére


jézusom
addikt

csak akkor lesz minden arányos, ha a 16:9-es képet bele rakod a 4:3-as képre. Tehát alul, felül sáv legyen!

(#8691) DroiDMester válasza retesz147 (#8689) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

húúú a K3 ban azt hiszem hogy Realtek Wifi/BT modul van, próbáld meg a gxbb_p200_2G_1Gbit_RealtekWiFi.dtb -t

Ha SD ről fut az LE, elegendő magán az sd -n kicserélni a dtb fájlt úgy ahogy írtad kiveszed és felül írod, nem kell semmi mást csinálni!

[ Szerkesztve ]

(#8692) blakey válasza DroiDMester (#8691) üzenetére


blakey
titán

ha 008 devel van akkor már ki se kell venni,. update mappába bemásol, dtb.img átnevez és újraindít. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8693) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Van egy jó hírem akik Beelink MiniMX III al rendelkeznek!

Sikerült a legfrissebb MiniX NEO U1 FW010 -ből alkotnom egy teljesen jól működő verziót! :Y Ezzel már működik a legfrissebb(és bármelyik) gyári MINIX_XBMC is nem csak az alfa verziós ami állandóan kilép!

Minden működik benne, és ami még említést érdemel tökéletesen működik a Frame Packing 3D lejátszás is és természetesen a DD és DTS-HD Master Passthrough is tökéletesen megy, és az automatikus 24p mód is hibátlan, menüben lehet is ki-be kapcsolni ezt a módot!

TWRP alól(indulhat a twrp usb/sd ről is) telepíthető verzió!

Ha van rá igény vagy szeretné más valaki is kipróbálni felteszem valahová!

[ Szerkesztve ]

(#8694) zetecR válasza DroiDMester (#8693) üzenetére


zetecR
addikt

Akkor így olyan lesz a MiiMX III, mintha a normál droid lenne rajta hibátlan, LE-s Kodival? :B

(#8695) trance89 válasza DroiDMester (#8693) üzenetére


trance89
őstag

akkor kérnénk szépen egy linket (MEGA lenne az igazi)
a twrp is jó lenne bár ezt már nemrég kértem tőled pm-ben is de nem méltattál válaszra

(#8696) DroiDMester válasza zetecR (#8694) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ez gyári Minix Neo U1 Android rendszer!

és a hozzá írt MINIX XBMC vel működnek ezek a funkciók, megy rajta a normál 16 és 17 es KODI is de ott nem garantált minden funkció hibátlan működése(PL a 17 es kodival nem működik a automata 24p mód) az SPMC vel meg nem kadencia helyes a lejátszás mert vannak eldobált képkockák!

De ehez az Android verzióhoz írt MINIX XBMC vel tökéleten megy minden!

(#8697) headhunter válasza Songoman (#8657) üzenetére


headhunter
addikt

Full LE kompatibilitás, akkor 3.

:R

Megvárom a 11.11-i Black Friday-t...

(#8698) zetecR válasza DroiDMester (#8696) üzenetére


zetecR
addikt

Akkor kérnénk egy Megás linket. :)

(#8699) kjoo válasza jézusom (#8690) üzenetére


kjoo
kezdő

Köszi Jézusom!

Na ezt hogy tudom megcsinálni? A képernyőbeállításoknál semmi ilyesmi nincs :(
KIII S905 2/16 GB Android 5.1.1

Köszi

KJoo

[ Szerkesztve ]

(#8700) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

TWRP -t legjobb USB ről indítani recovery.img -t fel kell másolni egy FAT32 re formatált pendrive gyökerébe és a 2.db zip fájlt is
MiniX_NEO_U1_FW010_To_Beelink_MiniMX3.zip
MiniMX3_WiFi_Driver_Patch.zip

Az oldalsó USB be kell tenni a microsd foglalat mellettibe, tápot kihúz reset gomb nyomva tartva táp vissza és még továbbra is nyomva tartani 3-4.másodpercig a reset gombot majd elengedni, pár másodperc és újra fog indulni a BOX twrp módban TWRP alatt csak és kizárólag egér/légegér el lehet navigálni tehát a másik szabad usbbe ezt be kell dugni még mielőtt indítjuk a twrp.t!

TWRP ben Wipe menü, majd ott Advanced Wipe és ott kijelölni az alábbiakat

Dalvik/ART CACHE

CACHE

SYSTEM

DATA

majd alul a csúszkával végrehajtani a műveletet!

Ha megvan vissza főoldalra és install menü jobb oldalt lent Select Storage és ott USB OTG -t kijelölni és OK gomb ekkor már látszani fog a 2.db zip fájlt amit telepíteni kell először csak a MiniX_NEO_U1_FW010_To_Beelink_MiniMX3.zip et telepítjük, ha felment vissza lépni az intall menűbe és feltelepíteni a MiniMX3_WiFi_Driver_Patch.zip et is ha ez felment lehet rányomni a restart ra!

Első indítás 4-6.perc ha ezidáig folyamatosan a MINIX feliratot látjuk villogni az jó!

LETÖLTÉS => Minix_Neo_U1_Port_To_MiniMX3_By_DroiDMester.7z

Várom az észrevételeket javaslatokat.......

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.