Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) Silent77 válasza retesz147 (#8749) üzenetére


Silent77
veterán

Persze, bocs telefonról vagyok.

Nnewest T3 IR 2.4G Wireless Remote Control Keyboard Air Mouse For PC Android TV Box 87 keys 2016
http://s.aliexpress.com/JBFbaI32
(from AliExpress Android)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8752) a8l válasza DroiDMester (#8700) üzenetére


a8l
aktív tag

Én szívesen kipróbálnám ezt a minix romot az új minimx3-on ami talán holnap érkezik, de nem tudom leszedni erről a megáról, valami kvóta túllépést ír. Már próbáltam többször is.
Nem tudod felrakni valami rendes helyre?

(#8753) Tommee válasza a8l (#8752) üzenetére


Tommee
aktív tag

Próbáld okostelefonnal/tablettel letölteni,majd áttenni számítógépre. Én igy töltök le Androidon Mega kliensprogrammal,nem probléma a kvota és hogy nincs felhasználói fiók.

[ Szerkesztve ]

(#8754) KF_flexi válasza DroiDMester (#8700) üzenetére


KF_flexi
csendes újonc

Szia, nekem alfanumerikus felület jött föl, a két wipe menüt megcsináltam, majd kijelöltem a zip-et, de nem megy. Képek mellékletként. Némi segítsége kellene :) Mini MX III. 2/16-os gép. Köszi.

(#8755) retesz147 válasza Silent77 (#8751) üzenetére


retesz147
addikt

Fa..a....én is tőle rendeltem.... ha megjön, írok, mit küldött.

Mikor rendelted? Én október 14. Még nem érkezett meg.

Xiaomi 13 eu dev...

(#8756) Silent77 válasza retesz147 (#8755) üzenetére


Silent77
veterán

Október 4.
Rendes TN volt hozzá.
Most van 2 egyforma távirányítom... nagyon boldog vagyok. :(((

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8757) zetecR válasza a8l (#8752) üzenetére


zetecR
addikt

Egy szimpla FREE reggel asztalin is lejön.

(#8758) junkpod válasza KF_flexi (#8754) üzenetére


junkpod
nagyúr

azt vágod ugye, hogy minden tükröződik a monitor üvegén?

Box's don't touch!

(#8759) retesz147 válasza Silent77 (#8756) üzenetére


retesz147
addikt

azt elhiszem, én is nagyon várom, de ha M3-at küld, akkor a csillagokat fogom én is leimátkozni....

posta oldalán 21-én célországba elküldve
17track-on meg 25-én még valami kínai betűk, vmi Shanghai

Xiaomi 13 eu dev...

(#8760) KF_flexi válasza junkpod (#8758) üzenetére


KF_flexi
csendes újonc

Nem zavar.

(#8761) DroiDMester válasza a8l (#8752) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Túl sokan töltöttétek le megánál is van napi limit ahogy google drive nál is, délután felteszem másik tárhelyre is!

KF_flexi : ez a gyári android recovery, nem a twrp valamit nem jól csináltál vagy próbáld másik pendrive ról és fat32 re legyen formatálva NTFS ről nem indul a twrp

[ Szerkesztve ]

(#8762) vargalex válasza djpundro (#8744) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én ezt mindig ki szoktam kapcsolni (évek óta, amióta Raspberry Pi-m van), mert bekapcsolva visszaállítja a nyelvet angolra. LG 37LH3000-em van. Ezen kívül más problémát nem okoz sem a Pi, sem az S905-ös eszközök esetén.

Alex

(#8763) KF_flexi válasza DroiDMester (#8761) üzenetére


KF_flexi
csendes újonc

Szia, fat32-es ez is, de másik pendriveról lehet mást csinálna, megnézem.

Ez egyébként egy hama 8GB-os, és a második pendrive amit próbálok, az elsőről (4GB-os kék színű Adata UV100, meg se mukkant.. a solo se v2 meg csak ezt szereti, másról nem hajlandó enigmát beolvasni).

Akkor ennek a grafikus csempés menünek kell feljönni igaz?

(#8764) DroiDMester válasza KF_flexi (#8763) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen a csempés a twrp

(#8765) azbest válasza junkpod (#8758) üzenetére


azbest
félisten

Szerencsére nem olyan a tükröződés, mint itt :DDD

(#8766) jézusom válasza ati888 (#8720) üzenetére


jézusom
addikt

A tv távja is jó CEC-el. De a lidlis 2000 forintos is rá van programozva :) Meg van egy rii i7 az is jó. Meg telefonra van egy applikáció ami a droidos felületre kapcsolódik"remoteime" aztán kodihez meg yatse-val kapcsolódok, de az fizetős, van helyette ingyenes "kore"

(#8767) interstate76 válasza azbest (#8765) üzenetére


interstate76
addikt

:C :C :C

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8768) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Érdekesség: CS668 - egy újabb elborult 3 az egyben lejátszó, beépített akkuval (ami powerbank is egyben), BT hangszóró üzemmóddal, alu házba építve, S905X procival 1G/8G kiszerelésben.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8769) KTU válasza DroiDMester (#8761) üzenetére


KTU
addikt

Felraktam google drive-ba
Minix_Neo_U1_Port_To_MiniMX3_By_DroiDMester [link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8770) metaa


metaa
tag

sziasztok!

egy Wetek Play 2 vásárlása előtt állok, van rá szerintetek esély, hogy a Telekom TVGO működni fog rajta?

köszi!

(#8771) w.miki


w.miki
veterán

GT1-en nálam a Kodi kilépked egy egy film megnézése után.
Nem tudom mi a baj, a héten kezdte el csinálni. Addon, Erobot, vagy más a baja?
Majd még azt kipróbálom, hogy gyári beállítás után nem törlöm a Kodi-t róla, és rakom fel playből, hanem a rajt lévőt használom.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8772) Songoman válasza w.miki (#8771) üzenetére


Songoman
aktív tag

nekem is ezt csinalta, amig ki nem kapcsoltam mint a hw accelerationt.

(#8773) Songoman válasza Silent77 (#8751) üzenetére


Songoman
aktív tag

Nekem ez az elado jot kuldott: https://www.aliexpress.com/item/T3-2-4GHz-Fly-Air-Mouse-with-Microphone-T3-M-Mini-Keyboard-Qwerty-Wireless-Remote-Controller/32639140680.html

[ Szerkesztve ]

(#8774) jézusom válasza metaa (#8770) üzenetére


jézusom
addikt

Elindul a TVGO minimx3-on, de olyan a felület, hogy egyszerűen nem tudok hova kattintani, hogy élő tévét nézzek. De lehet, hogy én vagyok vaksi.

(#8775) pinnacle válasza jézusom (#8774) üzenetére


pinnacle
nagyúr

TV nézéshez, kérjél meghívót a MS IPTV-hez. 12. pont

(#8776) KF_flexi válasza DroiDMester (#8764) üzenetére


KF_flexi
csendes újonc

Köszi, időközben sikerrel jártam. A pendrive volt a kulcs. A 8GB-os illetve a 16GB-osakkal nem ment a dolog. Beraktam egy özönvíz előtti nóném 2GB-osat, amin 1.86GB a szabad hely .. elsőre csont nélkül végigment. Már az U1 felületét csodálom :) A frame packed 3D ami érdekel főleg, mert ez a tv aktív 3D-s. (van passzív is de jóval kisebb képernyővel) Mégegyszer kösz a tippet! :R

(#8777) sazo válasza DoItYourself (#8529) üzenetére


sazo
tag

Azóta is szenvedek a MiniMX jelszó kérésével. A NAS OK, de a PC továbbra sem megy. Érdekes, hogy a Mede8er is kéri a jelszót, de ott ugyanazzal a felhasználónév-jelszó párossal simán beenged.

Van ötleted?

Köszönettel:

Z

(#8778) w.miki válasza Songoman (#8772) üzenetére


w.miki
veterán

és így is elég gyors maradt a lejátszás?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8779) Keef_Lee válasza w.miki (#8778) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Majd frászt kaptam 3 napig, hogy miért lép ki a kodi állandóan bármi lejátszása után. Aztán kikapcsoltam az mpeg2 hardveres gyorsítást én is és most rendben. Semmilyen lassulást nem vettem észre.
Ezért próbáld ki, amit ajánlott songoman, bátran..

(#8780) Songoman válasza w.miki (#8778) üzenetére


Songoman
aktív tag

SD streameket nézek csak. Arra jó, HD-ről nem tudok nyilatkozni.

(#8781) TCr válasza Keef_Lee (#8779) üzenetére


TCr
veterán

Nekem más jellegű problémákat oldott meg a hardveres gyorsítás kikapcsolása, de végül nem az lett a megoldás kulcsa.
A függőleges szinkronizáció teljes kikapcsolása volt.
Nálam így mehet a hardveres gyorsítás is.

Azóta tökéletes a MiniMXIII (végre)! :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8782) KF_flexi válasza DroiDMester (#8764) üzenetére


KF_flexi
csendes újonc

Amit észrevettem, hogy a saját távja nem megy. (Hol kell fájlt cserélni?) A 4k sok formája megy szaggatás nélkül (demó, film a virágboltból) de a frame packed 3d (300, Avatar, Öt sereg csatája) alul-felül módra vált, megfagy, néha el-elindul 2-3 secre, majd kb. két perc után kilép menübe. Előnyben részesített mód, kérdezzen. NFS-t használok Syno-ról. LE alatt jól műkszik minden fájl elérése. És a saját xbmc progival. (play storeból érdemes tölteni újabb kodit?)

(#8783) DoItYourself válasza sazo (#8777) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Továbbra is csak ez:
34b. Windows 10-en megosztottam egy könyvtárat, a Kodi jelszót kér hozzá.
Vezérlőpult > Hálózat és internet > Hálózati és megosztási központ > Speciális megosztási beállítások > Az összes hálózat > Megosztás jelszavas védelemmel > Jelszóval védett megosztás kikapcsolása

Ez mindenkinél megoldotta a jelszó problémát, azért került be az összefoglalóba. A megosztani kívánt könyvtárat pedig 'Mindenki'-vel oszd meg olvasási jogosultság mellett.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8784) toby_as válasza DroiDMester (#8761) üzenetére


toby_as
tag

Szia
Feltettem az altalad portolt verziot a MINI MX III-ra. Sajnos azonban a taviranyito nem mukodik, illetve a wifit sem lehet bekapcsolni. Felinstalaltam a wifi patch-et is. Van erre valami megoldas? Koszonom

(#8785) envagyok válasza toby_as (#8784) üzenetére


envagyok
veterán

Vezetékest kikapcsoltad?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8786) djnice válasza DroiDMester (#8693) üzenetére


djnice
veterán

Én is kipróbáltam a minix fw-t, a táv nem működik, a wifi jó, de a bluetooth-t nem lehet bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#8787) w.miki válasza TCr (#8781) üzenetére


w.miki
veterán

ezt is kipróbálom, hol lehet ezt kikapcsolni?
UP: Rendszer / Beállítások / Videokimenet / Függőleges szinkronizáció / Letiltva ?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8788) tothl válasza TCr (#8781) üzenetére


tothl
addikt

Es a flvsyncet ha kikapcsolom nem lesz toredezett amikor mozgas van? A lz amlogic codec igy bekapcsolva marad?

(#8789) toby_as válasza envagyok (#8785) üzenetére


toby_as
tag

Koszi a tippet, ha a LAN-t kikapcsolom mar megy a WIFI...erdekes.
Felraktam az utolso xmbc-t is , a minix verziot, de a hdmi passtrough-t nem birtam mukodesre birni. A DTS hang meg sem szolal, illetve elkezdi de utana eltunik a hang, az AC3 pedig csak zug...A Sytem -audio output-nal pedig meg expert modban is hianyzik nehany beallitas az eredeti kodihoz kepest. pl a channel (2.0, 5.1 stb).

[ Szerkesztve ]

(#8790) djnice válasza KF_flexi (#8782) üzenetére


djnice
veterán

Az Amlogic csak alul-felül módban tudja kitenni a 3D MVC-t, teljesen mindegy hogy Android vagy LE alatt játszod le.

(#8791) KF_flexi válasza djnice (#8790) üzenetére


KF_flexi
csendes újonc

Hát igen.. elég nagy baj ez. Marad mellette a med600 meg az rpi2. Csak már herótom van a távirányító tengertől. :U (négy lejátszó egymás mellett .. mind jó egy dologban)

(#8792) Beni2360 válasza envagyok (#8726) üzenetére


Beni2360
félisten

Minden engedélyezve van.
Android alatt a kodiban is úgy van és ott működik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8793) kaciokos válasza kaciokos (#8730) üzenetére


kaciokos
őstag

Látom, az AV kábel képe már cserélve lett az összefoglalóban (köszi DIY).

Valaki, aki ilyen kábelt használ, árulja már el, hogy honnan szerezte! Köszi.

Az eDigitalnál van egy ilyen, de ott sincs feltüntetve a bekötése, a két komment meg ellentmond egymásnak.

(#8794) Beni2360 válasza kaciokos (#8793) üzenetére


Beni2360
félisten

Az igazság az, hogy mindkét bekötés jó. Valakinek ilyen valakinek olyan kell. nem szabványosan használják a gyártók. Az elsőt kinti oldalról az év elején tettem fel. Voltak amik avval mentek anno.
Pl nyáron vett SENCOR TV-hez 2 db ilyen kábelt adtak és mindkettőnek más a bekötése.
Egy kontakt mérővel ki lehetne mérni a rajz alapján.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8795) Zizi123


Zizi123
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna abban tanacsot adni, hogy ha regebbi RPi 2-met cserelnem le, akkor milyen media playert vegyek helyette. Igazabol 2 kozott vacillalok.
Odroid C2 vagy KIII TV Box

A KIII TV Box elsore sokkal jobb vetelnek tunik, mert olcsobban meglehet venni meg ugyis, hogy ebben mar benne van a tap, van doboza a keszuleknek, es van hozza taviranyito is. Az Odroidhoz ezek egyike sem jar...

Esetleg valami szol az Odroid mellett?
Igazabol barmelyiket is veszem csak Libreelec fog futni rajta.

Esetleg a KIII-nal helyett barmi mas alternativa?

Elore is koszonom.

(#8796) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

a MiniX Neo U1 rommal kapcsolatban

ahoz hogy működjön a passthrough BE KELL állítani a beállításoknál az audiónál automata módra az összes lehetőséget, és kodiban is a szokásos dolgokat!

a 3D Frame Packing nálam TÖKÉLETESEN megy(ma a MiniMX en is próbáltam) ahogy elindítok egy 3D-BD iso -t minimx XBMC-ben ugye ott alul 3D lejátszást választod, majd elindul és egy felugró ablakban a film szerinti módot kell választani, mikor én erre rányomok a TV egyből átvált 3D módra és nem alul felül kép lesz, szóval akinél nem megy valamit nem jól csinál!

Más verziójú KODI ahogy írtam már tegnap NEM MŰKÖDIK megfelelően, csak a ROM hoz írt gyári minix XBMC -vel megy minden rendesen!

Elnézést a Bluetooth kimaradt a rom teszteléséből(révén én semmilyen Bluetooth eszközt nem használok) ezt még sajnos nem sikerült megoldanom hogy működjön!

a Beelink MiniMX III hoz meg csináltam egy javított Patch -et amivel már működik a gyári távirányító

Letöltés => MiniMX_III_WiFi_Driver_Patch_V2.zip ugyan úgy TWRP alól csak feltelepíteni nem kell semmi Wipe, csak install zip majd reboot!

És ma megcsináltam a ROM ot az 1.gigás MiniMX V1(Ap6212) és V2(RT8723) BOX -okhoz is nekem a V2 boxom van ezen teszteltem és a BT kivételével megy minden!

ide feltettem az új verziókat => Beelink MiniMX_V1-2 + MiniMX III ROM

Bár azért az 1.giga ram elég soványka KODI alatt de azért elmegyeget vele :D

[ Szerkesztve ]

(#8797) Songoman válasza kaciokos (#8793) üzenetére


Songoman
aktív tag

A Nokia N95-hoz adtak. Az se ma volt mar...

(#8798) DoItYourself válasza Songoman (#8797) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ahány kütyü, annyiféle bekötés lehetséges, ha megnézzük a rajzot, amit azbest rakott be. Lehet, hogy az összes S905 ugyanazt a kiosztást használja, de az is lehet, hogy nem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8799) azbest válasza DoItYourself (#8798) üzenetére


azbest
félisten

Jaja, ahogy írtad az összefoglalóban is érdemes kimérni vagy kipróbálni :)

A régi képnél azért voltam biztos benne, hogy hibás a felirat, mert nem egyezett a színkód és a szöveg. Megtaláltam az eredeti orosz képet is, szóval aki lefolrdította, az véletlen felcserélte a szöveget :)

google translate bal jobb fordítása oroszra segített megbizonyosodni róla :)

(#8793) kaciokos
mp3 player av kimenetként szokták emlegetni.
Nekem nokia n900-as av kábel és a Ramos T13FHD av kábele is ilyen kiosztású.

Az edigitalos kábel kommentjei alapján nem jó nekünk. A föld és a video fordítva van azon, mint ahogy nekünk kellene.

[ Szerkesztve ]

(#8800) beelink


beelink
csendes tag

Sziasztok, max 720p mese + neha film nezesehez keresek lejatszot (a minoseg remelem a jovoben valtozni fog felfele :). Mivel egy darabig wifin menne, ezert jo lenne ha az is ertelmes hatotavval mukodne, de ugy olvastam ezeknek nem a wifi az erosseguk. A Beelink Mini MXIII II-jet nezem, abban ac-s wifi van, illetve a masik jelolt az M18 lenne a kulso antenna miatt, de az regebbi darab. Melyiket javasoljatok? A Mini MXIII II most nincs eu raktarban gearbesten, mennyire szoktak ezek atcsuszni kintrol?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.