Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) DroiDMester válasza blakey (#8449) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Gyári droidot csak 1X indítottam el rajta hogy mégis megy -e?

Egyből át tettem a MiniMX III ból a MicroSD -t amin a legutolsó 10.24.Devel verzió van, indult vele rendesen semmi gond! Részletesebb teszt majd holnap lesz!

Amúgy neked is V2.0 küldtek? könnyű megállapítani mert az 1.0 ban van 5.GHz Wifi :)

[ Szerkesztve ]

(#8452) Beni2360 válasza paparazzi2 (#8447) üzenetére


Beni2360
félisten

:Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8453) zsupyro válasza paparazzi2 (#8417) üzenetére


zsupyro
tag

Nexbox a95x s905-m van,51cm képcsöves tévén használom,az összefoglaló alapján csináltam hozzá av-rca kábelt,mert volt egy itthon de más volt a bekötése. Kodi, youtube, mindigTv,külső hdd tökéletesen megy,wifije gyenge, de lan-ról minden ok.meg vagyok vele elégedve eddig...
Az enyém akkor csinált ilyen vibráló képet amit linkeltél amikor a jack dugó nem volt rendesen "tövig' bedugva a boxba...
Ja és gyári android van rajta..

[ Szerkesztve ]

(#8454) Beni2360 válasza paparazzi2 (#8450) üzenetére


Beni2360
félisten

A te tv-n van hdmi a másik tv kellene tudni, hogy mik vannak csati ügyben. Lehet, hogy HDMI átalakító kell mer nem lesz jó a kép. Ezt nálad másik tv-hez nehéz ügy. kell egy olyan lejátszó amit rá lehet kötni arra a másik tv-re.
Meg gondolom a másik tv nem lcd és oda akkor elég a droidon való filmlejátszás és ott több lehetőség van. Talán össze jön a kimenet. Élősszőr ott csinálnám meg és akkor már mehet a móka. Olvastam, hogy több féleképen kötik be a boxba és van aki át is forrasztotta a kábelt. Én is vettem egy sencor tv a kis szobába és 2 db vezetéket adtak. Kipróbáltam az én K1 plus gépemmel és csak az egyikkel ment.Tök egyformák voltak és más bekötéssel.

Na nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8455) azbest


azbest
félisten

Wow a Scishion V88 PRO dobozon megy más s905x rendszer is. A gyári helyére a BEELINK MINI M8S II rendszert téve nem kicsit megtáltosodik. Csak a remote.conf-ot kell átcserélni, ha a gyárit használnák. Másik kompatibilis alternatíva is van, azokkal a bekapcsolás is működik állítólag, de a beelinket írták leggyorsabbnak.
Frissítettem a linkekkel az írásomat [link]

[ Szerkesztve ]

(#8456) DroiDMester válasza azbest (#8455) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha arra gondolsz hogy teljesen kikapcsolt állapotból a gyári távirányítóval be tudd kapcsolni másik rom al akkor a gyári ROM ból csak a bootloader partíciót tedd fel, abban van tárolva a kikapcsolt állapot készenléti elektronika vezérlése!

(#8457) DoItYourself válasza DroiDMester (#8451) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az első Mini MX nyákján is V2_0 felirat van, csak más a dátum, lásd #1 hsz. Az eredetiben Broadcom Ampak 6212 wifi chip van, az újban Realtek 8xxx-es. Más különbséget nem látok a fotókon, ja még egy: a tiéden vmi antennát forrasztottak a nyákra, az nincs az elsőn.

Ha az androidot akarjátok piszkálni, akkor van egy topik a Freaktab-on, Amlogic china ftp a címe. 8GB segédprogramot lehetett leszedni onnan.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8458) envagyok


envagyok
veterán

Egy újabb S912 rajongó :)
[link]
[link]p

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8459) junkpod válasza paparazzi2 (#8450) üzenetére


junkpod
nagyúr

Meg se merem kérdezni hova dugtad be.

Box's don't touch!

(#8460) envagyok válasza junkpod (#8459) üzenetére


envagyok
veterán

+1 :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8461) Hyena válasza envagyok (#8443) üzenetére


Hyena
senior tag

Koszonom a valaszt.
Es ez miben lenne jobb androidot hasznalva?
Egyebkent jelenleg csak a wifit hasznalom, de mikor letrehozom a kodi adatbazist akkor azt lanon szoktam csinalni es olyankor jol jon a giga lan mert eleg sok filmrol van szo.
Nincs olyan eszkoz amiben egyszerre megvan mindketto?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8462) dugesz77 válasza DroiDMester (#8437) üzenetére


dugesz77
őstag

Hát igen azon a wifi antennán én is kiakadtam. De működik. Az enyém egy hónappal fiatalabb mint a tied. Viszont nekem annyira megtetszett a Minimx,hogy a Sunwell T95M helyére került. Érzésre pörgősebb a Minimx-en az LE mint a Sunvell-en :F fene érti , mert azt még segíti +1 GB RAM. Viszont nagy előny a Minimx-en az 1000-es net. Még nem sikerült megakasztani elvetemült 4K-s videókkal sem, gyorsabban léptet,teker stb. igaz én Nas-ról etetem. A távirányítóját is megszerettem. Erős,könnyű vele kezelni.

(#8463) envagyok válasza Hyena (#8461) üzenetére


envagyok
veterán

Pl
[link]

Nekem mondjuk van tp-link t4u DUAL AC (1200mbps) usb wi-fim, ha kellene a gyors wlan, libreeleccel próbáltam, megy, és rohadt gyors. (raspberry pi-n, amlogicon a régi kernel miatt nem tudom megy-e)

Viszont akkor megvenném a legolcsóbb gigabites s905 boxot (pl MiniMX) arra van minix android fw, ami mindent tud android alatt is, libreelec, stock firmware. És vennék hozzá olcsón egy gigabites ac-s routert, amit access pointként használva gyakorlatilag sokkal jobb sebességet érsz el, mint a beelinkel.
Pl TP-link archer c20i (100mbit), vagy TP-Link Archer C2 (Gigabit)

9-11000Ft, a MiniMX-et meg 22 usd-ért vettem utoljára. És nem kell izgulni, lesz-e ÁFA fizetés, meg tök jól kihúzhatod a wifid távját is.
Két legyet ütsz egy csapásra.

És miben lenne jobb androidon?
Menne minden, ami az s912-őn nem, plusz az a millió bug is eltűnne, ami van.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8464) Hyena válasza envagyok (#8463) üzenetére


Hyena
senior tag

Es mi a velemenyed a wetek play 2rol?
Ahogy neztem abban van jo wifi es lan is, es tv tuner is es talan a szoftvere is jo.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8465) Beni2360 válasza dugesz77 (#8462) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen azon a wifi antennán én is kiakadtam - már múltkor is akartam kérdezni de nem vétellenűn nem egy távtartó szerepet is játszi az az antenna féle? Nincs neki a házban helye ahol beilleszkedik és ott további vezetékek futnak vagy csak a levegőben lóg? Az én telómban van hasonló de lapos érintkező és a hátlapban a többi antenna rész.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8466) envagyok válasza Hyena (#8464) üzenetére


envagyok
veterán

Nem rossz.
Nekem sima play van, elégedetten használom tv szerverként.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8467) djsweetboy83


djsweetboy83
újonc

Szerdán végre megérkezett az új box-om. Egy R-Box Pro s912 soc-kal és 3 GB rammal. Egy rk3368-as box-ot váltott le. Ég és föld az R-Box javára. Mivel főleg torrentre és játékokra van használva, így a Kodi android alatt nekem tökéletesen jól működik.
Egyenlőre meg vagyok teljesen elégedve vele.

(#8468) tothl válasza djsweetboy83 (#8467) üzenetére


tothl
addikt

Ne kergesd magad hiú ábrándokba....mindenki tudja itt a fórumon, hogy az S912 egy sz.ar.

(#8469) interstate76 válasza tothl (#8468) üzenetére


interstate76
addikt

Senki nem mondta, hogy sz.r (én biztos nem), de van nála jobb.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8470) TCr


TCr
veterán

Most kezdem a 007 telepítését a MiniMXIII-ra, részletesen dokumentálva azt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8471) horeee


horeee
tag

Nem lehetne már ezt a 905 vs 912 civakodást befejezni?
Semmi értelme.
Mindenki tudja hogy most mi a helyzet.
A 905 kicsit gyengébb, mivel régebbi, de pont ezért kiforrottabb, kevesebb buggal, és csináltak már hozzá LibreElec-et. Viszont olcsóbb is.
A 912 újabb, kicsit erősebb, viszont még vannak bugok. Talán majd ez is beérik egyszer, talán majd lesz LE is, de biztosan drágább marad, mert olcsónak ott a 905x.
Mindenki azt vesz amit akar, ha neki nemjó amit vett, vesz másikat, azt meg eladja.
Létezik olyan felhasználási mód, ahol a 912 egyetlen bugja sem szempont, és van olyan is, ahol viszont már egy is kizáró ok, arra való a 905. Ennyi.
Most már koncentrálhatunk a lényegre?

[ Szerkesztve ]

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#8472) Hyena válasza horeee (#8471) üzenetére


Hyena
senior tag

Ez a beszed...
:C

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8473) Songoman válasza horeee (#8471) üzenetére


Songoman
aktív tag

+1

(#8474) TCr


TCr
veterán

1. letöltés: LibreELEC-S905.aarch64-7.0.2.007.img.gz

2. kicsomagolás

3. letöltés: gxbb_p200_2G_beelink_minimxIII.dtb

4. átnevezés: dtb.img

5. LibreELEC-S905.aarch64-7.0.2.007 lemezképfájl SD-re írása ezzel: Win32DiskImager-0.9.5

6. dtb.img fájlcsere az SD-n

7. SD az MXIII-ban, fogpiszkálós módszer

8. LE települ, majd automatikus újraindulás

9. LE indul, LE alapbeállítások, mindent alapértelmezetten hagyok

10. telepített addon-ok automatikus frissítése (pl. movie scraper)

11. manuális újraindítás

12. KODI beállítások (beállítási szint: profi):

- system/appearance/international
- language: hungarian
- időzóna: Hungary

- videó/lejátszás
- elsődleges nyelv: English

- videó/feliratok
- elsődleges felirat: Hungarian
- szín: sárga
- feliratok letöltése ezekhez a nyelvekhez: Hungarian
- alapértemezett sorozat felirat kereső: OpenSubtitles.org
- alap film felirat kereső: OpenSubtitles.org

- rendszer/videókimenet
- függőleges szinkronizálás: videólejátszáskor

- rendszer/hangkimenet
- csatornák száma: 5.1
- hangtovábbítás engedélyezése: be
- DD, DDP, DTS, TrueHD, nagy felb. DTS: be

- rendszer/beviteli eszközök
- perofériák: CEC adapter: ki

13. manuális újraindítás

14. Videók és Zene menüpontoknál helyek hozzáadása (NAS - SMB)

- tartalommegadás: üresen hagyom

15. INDUL A TESZT!

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8475) baandii válasza TCr (#8474) üzenetére


baandii
senior tag

köszi a leírást :C

[ Szerkesztve ]

(#8476) azozo válasza azbest (#8455) üzenetére


azozo
senior tag

Wow jó hír lehet kipróbálom a hosszú hétvégén ,bár ez anyámnak lenne ez a box sorozatnézésre esetleg facebook...... :DD
Régi tv-re Av miatt, de lehet ha új tv-t meg kapja a beelink mini mx-emet.. ;]

(#8477) oris


oris
aktív tag

Egy hete megérkezett nekem is (ez a xar :D ) MECOOL BB2. Kezdem már belakni, azonban nem értem, hogy milyen módon lehet IPTV-re használni. Jól látom, hogy a Kodi Simple IPTV alkalmazás android alatt nem működik?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#8478) TCr válasza baandii (#8475) üzenetére


TCr
veterán

Nincs mit, bár ezt igazából nem segítségként írtam, hanem azért, hátha valaki talál benne valami hibát, ami az OSD fagyásos szívásomra adhat választ.
Most tesztelgetem, eddig hibátlan.

Ami még hátravan, de várok vele pár napot: YouTube és DigitallyImported addon-ok telepítése.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8479) sp8787 válasza TCr (#8474) üzenetére


sp8787
addikt

A feliratok.info(Supersubtitles) megy mostanaban.
Sztem rakd fel azt(is).

En amit nem hasznalok mindent kikapcsolok.

[ Szerkesztve ]

(#8480) TCr válasza sp8787 (#8479) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm a tippet.

Jobb minőségű / hamarabb kerülnek fel feliratok / stb?
Vagy csak a lehetőségek száma miatt?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8481) kjoo válasza retesz147 (#8441) üzenetére


kjoo
kezdő

Hali!

Köszi Retesz :), Hát jól eldugták, de a leírásod alapján sikerült megtalálni.

KJoo

(#8482) kjoo válasza DoItYourself (#8411) üzenetére


kjoo
kezdő

Hali!

Köszi a választ DIY. Elszomorodtam, mert pont ezzel a céllal vettem és sokat olvastam fórumokat (ezt is), mielőtt megrendeltem. Valaki még írta is privátban, hogy neki ment S805-ön az app.
Akkor így jártam? Nincs semmi ötlet?

:W :F

KJoo

(#8483) Keef_Lee válasza oris (#8477) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

De működik! :)
Csak ahhoz a kodi-t le kell cserélni vagy másikat is felrakni.

(#8484) interstate76 válasza TCr (#8478) üzenetére


interstate76
addikt

Ezek az addonok elvileg nem okozhatnak hibát, én is használom őket.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8485) didros válasza TCr (#8474) üzenetére


didros
senior tag

Kodihoz a magyar nyelvet valami addon-al kell hozzáadni? Nekem csak angol a választható.

(#8486) sp8787 válasza TCr (#8480) üzenetére


sp8787
addikt

Nagy az atfedes de altalaban jobbak a feliratok.
OS-re is nagyreszt ezeket toltik fe sztem.
Nekem a parom miatt fontos a magyar felirat, en megvagyok angollal vagy anelkul.
De nezd meg magad ,amugy sem art egy tartalek.

Az angol feliratok viszont sokkal rendezettebbek.
sztem

[ Szerkesztve ]

(#8487) TCr válasza didros (#8485) üzenetére


TCr
veterán

Nekem nem kell semmilyen addon a magyar nyelvhez.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8488) KTU válasza didros (#8485) üzenetére


KTU
addikt

[link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8489) oris válasza Keef_Lee (#8483) üzenetére


oris
aktív tag

Ezt kifejtenéd?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#8490) dugynok válasza oris (#8489) üzenetére


dugynok
senior tag

Előre telepített kodi-t töröld és a play-ről töltsd le.

(#8491) oris válasza dugynok (#8490) üzenetére


oris
aktív tag

Áááá, értem. Köszönöm! Ha lecserélem, akkor bukom a kodi eddigi beállításait?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#8492) DoItYourself válasza TCr (#8474) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mi ez a függőleges szinkronizálás angolul?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8493) KTU válasza oris (#8491) üzenetére


KTU
addikt

Igen

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8494) DoItYourself válasza didros (#8485) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Igen, language addon, ha nem tudod alapból kiválasztani.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8495) tothl válasza DoItYourself (#8492) üzenetére


tothl
addikt

vsync, vertical sync

(#8496) TCr válasza DoItYourself (#8492) üzenetére


TCr
veterán

Vertical blank sync.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8497) DoItYourself válasza tothl (#8495) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Rosszul kérdeztem, a Kodiban melyik ez a beállítás angolul? Sync playback to display?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8498) TCr válasza DoItYourself (#8497) üzenetére


TCr
veterán

Leírtam.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8499) DoItYourself válasza TCr (#8498) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Próbáltad már ezt ki/bekapcsolni és közben tesztelni az OSD problémát?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8500) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

LE jelszót akartam cserélni, de nem hagyta. Root-ot a root jogú sem módosíthatja? Vagy csak sudo-val kellett volna?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.