Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) TCr válasza #73499136 (#8250) üzenetére


TCr
veterán

Srácok, létezik, hogy a hardveres gyorsítás (amcodec) kikapcsolása megoldotta az OSD fagyás gondomat?
DroidMester kipróbálod?

Szerk: bocs, ez nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8252) kzkz válasza TCr (#8251) üzenetére


kzkz
őstag

Android alatt az segített nekem is. Ha be volt kapcsolva, akkor leállítás után kifagyott a kodi.
A legujabb kodiban már be se lehet kapcsolni, kivették a beállítások közül

[ Szerkesztve ]

(#8253) DroiDMester válasza TCr (#8251) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen létezhet...! De miért akarod hogy 50-80% on tekerjen az SOC mikor HW gyorsítással el megy 5-10% -al!

De én inkább olyan verziót használok aminél nem fagy meg az OSD PL: Stabil 007.el is jó, a 10.23. és a 10.24. Devel verziók is jók! Tegnap és Ma is teszteltem ezekkel nálam minden oké! :K

[ Szerkesztve ]

(#8254) 74panzer válasza retesz147 (#8247) üzenetére


74panzer
csendes tag

Köszi

(#8255) retesz147


retesz147
addikt

Egy amatőr kérdés...

Egy LE-re formázott SD-t hogy kell visszahozni a való világba? Hogy a maradék tárhely is elérhetővé váljon és újra a teljes kapacitás látszódjon?

A windows-os formázóval ezt nem tudom megcsinálni.

Köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#8256) retesz147 válasza retesz147 (#8255) üzenetére


retesz147
addikt

user error...... :W
rufus a megoldás...

Xiaomi 13 eu dev...

(#8257) pinnacle válasza junkpod (#8215) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi az ötletet! Nekem Androidból átlépve sem frissítette az időt. Ide beírtam, hogy time.nist.gov, egyből megjavult. Kikapcsolt állapotból kell 1-2 mp míg megtalálja, gondolom erre van a "Várakozás a hálózatra".

Ljizsef :D Azért ha lesz teljes RGB, kipróbálom. Sötétben nézve a világos jelenetek még túl világosak, ezen a fényerő csökkentése sem segít.

(#8258) junkpod


junkpod
nagyúr

Na bakker, kellett nekem a hálózati időszerver beállításokat matatni. Most nekem is elment a hálózati idő.
Viszont beírtam ezt neki szervernek: 0.hu.pool.ntp.org és azonnal helyre állt.

Valószínűleg van valami alap érték neki és ahogy beléptem a szerver szekesztésbe, onnan már csak a "rendben" gombbal tudtam kilépni, így látszólag semmi nincs beírva, de ezzel a semmivel felülírtam a szerver alapbeállítást.

Box's don't touch!

(#8259) junkpod válasza TCr (#8251) üzenetére


junkpod
nagyúr

ahogy olvasgattam erről forumokat pont ilyet írtak az nvidia shieldnél, ott is ez volt a workaround, amíg javították a hw-gyorsítás drivert. szóval lehet, de akkor meg nem lesz jó a lejátszásod?

Box's don't touch!

(#8260) baandii válasza kzkz (#8241) üzenetére


baandii
senior tag

kíváncsi leszek mit kapsz, majd írd meg...

(#8261) Pelican válasza baandii (#8260) üzenetére


Pelican
őstag

Én már nyomtam rá ilyenre, aztán az ebay írt, hogy feltörték az eladó accountját és visszakaptam a pénzem.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#8262) Beni2360 válasza Pelican (#8261) üzenetére


Beni2360
félisten

És az eladó nem látja, hogy dől be hozzá a megrendelés a nemlétező áruról. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8263) baandii válasza Pelican (#8261) üzenetére


baandii
senior tag

és ha teszem azt topiklakó társunk megkapja a masinát honnan fogja tudni hogy azt kapta e ami a hirdetésben volt...szét kell szednie hogy belenézzen? vagy van ezeknek vmi széria száma amit le lehet elleőrnizni?

[ Szerkesztve ]

(#8264) pinnacle válasza junkpod (#8258) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem megint elfelejtette. Beírtam a 0.hu.pool.ntp.org-t is. Egyből bejött, kikapcsoltam, elfelejtette. Hálózat rendben, mégsem kéri le. Bekapcsoltam a Várakozást a hálózatra a Kodi indulása előtt, nem felejtette el, másodszorra igen, miután be-ki léptem a menübe, az idő is átváltott. Megkértem kszaq-t ha lehet tegye be a teljes RGB-t, meg az idő elállítódásra is találjon megoldást.

(#8265) jézusom


jézusom
addikt

Gyerekek baj van.

MiniMXiii 4k vidó f@szán megy egyéb videolejátszóval, de a gyári kodi és a LE is megnyekken. Ez hogyan lehetséges?

(#8266) junkpod válasza pinnacle (#8264) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem megjegyezte a timeszervrrt.

Felejtsd el a full rgb modot, nem lesz tőle jobb a kep, sőt. Ez egy szükséges rossz annak akinek a tvje csak rgb eszközként tudja megjeleníteni a boxot.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#8267) blakey válasza pinnacle (#8264) üzenetére


blakey
titán

Minek neked a Full RGB? A videózásban nem használandó. Ha nem jó a kép akkor a tv-nél keresd a hibát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8268) kzkz válasza baandii (#8260) üzenetére


kzkz
őstag

valószínű semmit. mára az eladó összes terméke eltűnt, üres a listája. ebay-nél jelentettem.

[ Szerkesztve ]

(#8269) 74panzer


74panzer
csendes tag

Telepíts fel egy Sd kártya formattálót az látni fogja. A win ehhez nem jó.

(#8270) w.miki válasza Hyena (#8239) üzenetére


w.miki
veterán

Az előre telepített Kodi-n kívül mit nem szoktál még törölni?
Utána melyik változatot teszed fel?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8271) Hyena válasza w.miki (#8270) üzenetére


Hyena
senior tag

En siman a play storebol tettem fel a Kodit es probakeppen az spmc-t is...
Most nincs elottem a cucc mar nem emlekszem mit nem toroltem rola anno.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8272) XtremLor válasza kzkz (#8241) üzenetére


XtremLor
őstag

Egy termeke sincs mar fent, az ossze torolve, ha reklamnak szanta volna nem lepne le az oldarol! :D

;]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#8273) reca888 válasza headhunter (#8238) üzenetére


reca888
csendes tag

Uhh, tényleg viszik rendesen! Kíváncsi vagyok mi lesz ebből :F

(#8274) blakey válasza reca888 (#8273) üzenetére


blakey
titán

Legalább olvasnád a többi hszt-t is. ;]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8275) sp8787 válasza pinnacle (#8257) üzenetére


sp8787
addikt

ledszalag

(#8276) tothl


tothl
addikt

Nem akarom elkiabálni, de kezd egész jó lenni a kis Beelink GT1 .

Az 1.06 -os update után mintha még az amcodec-es kis blurring is elviselhetővé csökkent volna, valamint, lehet, hogy csak én magyarázom be magamnak, de mintha több színárnyalat és részlet bújna elő a filmekből, és a nagyon részletgazdag jeleneteket, amikben apró kis darabok vannak, vagy ha pl. egy kavicsos táj mozog, sokkal simábban szebben mozgatná, mint a régi RT1186DD -s lejátszóm esetében.

(#8277) w.miki válasza Hyena (#8271) üzenetére


w.miki
veterán

elkezdte a zöld villogást a GT1 a gyári 102M-es ROMon.
Akkor nekem is frissítenem kell.
Úgy nézem, csak lépésenként lehet, nem tudok egyből 106-ra menni.
Üzenek is a GBnek.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8278) #73499136 válasza jézusom (#8265) üzenetére


#73499136
törölt tag

Na ez érdekes! Milyen "egyéb" videó lejátszóval használod a Mini mxlll-at amivel jobban mennek a videók, legalábbis a 4k? Eddig mindenki az LE-re esküdött. :)

(#8279) blakey válasza jézusom (#8265) üzenetére


blakey
titán

Tegyél fel mintákat és megnézzük, vagy írd le, hogy miket próbáljunk ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8280) air válasza Beni2360 (#5336) üzenetére


air
nagyúr

Hello!

Találtál már ilyen boxot?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8281) pinnacle válasza blakey (#8267) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Korábban már írtam, hogy ez sajnos a TV hibája, mert Mozi módban nem tudok olyan kontrasztot elérni, mint teljes RGB-ben.

junkpod Reggel bekapcsoláskor még pontos volt az idő, beállítottam a "Várakozást a hálózatra..."+ az Időjárást is, de később már megint elfelejtette. Nem megy ki az internetre. Hiába frissítek az időjárásnál, az sem működik. Nem tudom, hogy ez a TP-Link 741ND router vagy a 006 hibája.

(#8282) DoItYourself válasza pinnacle (#8281) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nekem úgy tűnik, hogy a Kodi induláskor kinéz a netre, akkor frissíti az időt, később nem. OpenELEC alatt így működik, ki is próbáltam.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8283) pinnacle válasza DoItYourself (#8282) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen ez lehet a gond, hogy nem megy fel a netre. Viszont azt írja, hogy csatlakoztatva. Az a furcsa, hogy az Időjárás sem megy ki, pont ezért állítottam be, talán az lekéri az adatokat. Amikor átváltok Androidra, megy is egy karika hálózatkereséssel, és 1-2 mp. után jelenik meg a dátum. Egyébként ez a 006 hibája? Van rá megoldás, vagy ha zavar, frissítsek 007, 008-ra?
Az is érdekes, hogy nem tudok neki IP címet kiosztani. 192.168.1.107-en van, routerben átírtam 130-ra, reboot, boxon is, konnektorból is kihúztam, mégis maradt a 007.

[ Szerkesztve ]

(#8284) Dr. Venkman válasza pinnacle (#8283) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Félek tőle, hogy nem oldaná meg, én kb. egy hétig szenvedtem a dátumbeállítással, 007-008 és dev változattal is végül az oldotta meg, hogy ezt a parancsot beraktam autostartra.

[ Szerkesztve ]

(#8285) DoItYourself válasza pinnacle (#8283) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Érdekes dolgokat lehet találni a topikban ntpd-re keresve.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8286) pinnacle válasza Dr. Venkman (#8284) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Dr. Venkman, DoItYourself!

Ezt kell akkor bemásolni?

nano /storage/.config/autostart.sh
(
rdate -s nist-time-server.eoni.com
) &

[ Szerkesztve ]

(#8287) Dr. Venkman válasza pinnacle (#8286) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Igen, putty-al ssh-n belépve. A nano-s parancs egy egyszerű szerkesztőfelületet fog beadni, oda beírod a többi sort, elmented és kész.

(#8288) pinnacle válasza Dr. Venkman (#8287) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Így nézett ki. rdate eggyel beljebb van, csak nem tudtam előbb szerkeszteni.

(#8289) Dr. Venkman válasza pinnacle (#8288) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Jó így. Működik?

(#8290) pinnacle válasza Dr. Venkman (#8289) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, köszi! Lehet, hogy az első hozzászólásba is érdemes lenne berakni. Nem találtam a mentést, ^G-re sem reagált, nem maradt más, nyomtam egy Entert. :)

(#8291) Dr. Venkman válasza pinnacle (#8290) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Ctrl+O-ra menti el (Write Out), de akkor enterrel is biztos működik, nem tudom. Ha újraindítod kiderül, hogy mentette-e.

[ Szerkesztve ]

(#8292) pinnacle válasza Dr. Venkman (#8291) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Egyelőre működik, ha nem, megnézem úgy is. Yahoo-t is kizavarja megnézni, hogy milyen az idő. :)

Melyik böngészőn megy a teljes képernyő? Gyárin, Chromeon, Firefoxon nem találom, pedig az utóbbin van ilyen mód, de nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#8293) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

T95X boxom vajon milyen tárhellyel rendelkezik a frissítés szempontjából? Összefoglaló szerinti frissítésben elég az update könyvtárba tenni a gz és dtb fájlt, ahhoz hogy frissítsen... De ez tárhely típus függően van leírva.
Egyébként ez downgrade-ben is megy? Tehát pl. felrakom updatevel a legújabb develt, aztán ha valami nem jó, akkor az update-jébe berakom a 008.gz-t és a dtb-t és úgy visszaáll a korábbi verzióra?

(#8294) DoItYourself válasza Keef_Lee (#8293) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem értem a kérdést. Van belső tárhely (eMMC/NAND), és külső SD/microSD kártya. A belsőt lehet így is, úgy is hívni, csak az érthetőség kedvéért írtam oda.
A frissítés ugyanúgy megy belső tárhely, és SD kártya esetén is, a .gz végű fájlt és a dtb.img-t másold ide: Hálózat > LIBREELEC > Update és indítsd újra a dobozt. Visszafele frissítés szerintem nem fog működni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8295) DroiDMester válasza DoItYourself (#8294) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De pedig megy! ODA <==> VISSZA működik az update bármit enged bármilyen verzióra, nem nézi milyen verzió ha talál a .update mappában img.gz -t azt restart után kitömöríti és már telepíti is felfelé! :)

[ Szerkesztve ]

(#8296) blakey válasza DroiDMester (#8295) üzenetére


blakey
titán

Bizony megy, már csináltam 008-007 majd 008-008 dev és vissza aztán megint dev, semmi gond nem volt, minden esetben mellékeltem az img fájlt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8297) Keef_Lee válasza DoItYourself (#8294) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

"Ha a lejátszód tárhelye nem standard particióval rendelkezik" ezt nem értettem.
Downgrade... Milyen jókat tudok kérdezni! :)
Akkor most már csak az a kérdés, hogy érdemes-e a legújabb develre frissítenem, ha eddig összesen annyi volt a gondom, hogy sokat pufferel livetv esetén.

[ Szerkesztve ]

(#8298) Keef_Lee válasza DroiDMester (#8295) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

és megmaradnak a beállítások minden esetben teljesen. pl. nem csak addonok, hanem keymap editor beállításom is?

(#8299) DroiDMester válasza Keef_Lee (#8298) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Megmarad minden beállítás és telepített dolog, mivel csak a system, kernel, és ha tettél az update mappába dtb.img -t akkor még a Bootloader partíciót cseréli a data partícióhoz nem nyúl hozzá!

(#8300) Fikasz


Fikasz
tag

Már egy pár napja bújom az ehhez tartozó fórumokat, de még mindig nem tudom, hogy érdemes e egy olcsóbb Amlogic S905 processzoros médialejátszót venni, vagy egy jóval drágább, de nem biztos, hogy többet tudó pl.: Himedia Q10 Pro után érdeklődni? A fő cél a jó minőségű BD ISO filmek, H.264 -es HD filmek, majd a H.265-ös 4k filmek nézése, alkalmanként 3D-vel megspékelve. HD hangzás, 8-as szériás 4k TV -vel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.