Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) KF_flexi válasza DroiDMester (#8796) üzenetére


KF_flexi
csendes újonc

Holnap rápróbálok még a 3d mvc-re, sajnos nekem nem tette ki. Próbáltam jobb oldalt alul is váltogatni. De csak alul-felül lett. Pedig nagyon bíztam benne, hogy szoftverből át lehet hidalni. Illetve kimerevedett hamar a lejátszás és/vagy fekete maradt a képernyő és néha 2-3 secre tovább tudott menni. Aztán egyszercsak kilépett. Ezt minden 3d mvc bd iso-nál így volt sajnos. (samu js8000 a tv)

(#8802) DroiDMester válasza KF_flexi (#8801) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

de ahogy írtam kizárólag a rom ban lévő gyári Minix XBMC(leg frissebb szept.11. verzió van benne) megy a 3D MVC és minden egyéb finomság!

(#8803) KF_flexi válasza DroiDMester (#8802) üzenetére


KF_flexi
csendes újonc

Azzal próbáltam (hogy mikori az xbmc azt nem néztem), de holnap okosabb leszek :) Új próba. De jó lenne szoftverből.. nagyon bízom benne. :K

(#8804) djnice válasza DroiDMester (#8796) üzenetére


djnice
veterán

A TV-t átváltja 3D módba, pont úgy mint a LibreELEC, de ha megnézed a TV infó gombjával, láthatod hogy nem keret csomag mód. Az Amlogic nem tudja a frame packed kimenetet, kár tovább ragozni.

(#8805) azbest válasza djnice (#8804) üzenetére


azbest
félisten

Kodi Media Player Options with MVC/frame-packed 3D & HD Audio [link]
AMLogic S8xx & S9xx Players (as they can only render 3D MVC in half-rez, even with SPMC 16.x.x)

Official MINIX Forum 3D ISO Playback
Uber Android/Kodi developer Koying has released a MVC hack for all Sxxx AML boxes, so once Minix implements it, U1 should be able to play MVC MKV's and 3D ISO's via framepacked output. But, it appears it'll be half-rez and not full 1080p to each eye... still better than nothing and an alternative to VidOn. I'll be getting a U1 for review and will test the VidOn version to verify (via Kodi log) to see if it's doing full 3D.

Szóval tudja, csak fele felbontásban.

Nekem dlp projektorral a dlp link vagy frame-sequential néven emlegetett fajta jöhet csak szóba :)

[ Szerkesztve ]

(#8806) DoItYourself válasza beelink (#8800) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Mini MX III II S905X procis, nulla tapasztalat van vele. Egyre több helyről lehet olvasni, hogy a legfrissebb LE fejlesztői verziókban már jó az S905X támogatása is.
720p-hez valószínű nem kell ac-s wifi.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8807) kamillo67 válasza DroiDMester (#8802) üzenetére


kamillo67
tag

Köszi a MiniMXIII -es feltöltést.
Felraktam én is, de idáig sajnos nem túl nagy az örömöm.
Képes a romban lévő xbmc OU-ra is a 3D ISO-ból ? (LG TV) ,
mert ez csak a Vidon-nal sikerült idáig, de az sem tökéletesen játszotta le (dobálja a frame-ket).
Az összes többivel meg nem jött össze (LE-vel sem) normálisan a 3D.

Hogyan tudok a gyári romra visszatérni, ha ez a rom nem jönne nekem be?
Megoldható ugyanígy TWRP-ből?
Elérhető valahol a gyári Box-launcher, ha csak azt szeretném visszatenni?

Köszi előre is :R

(#8808) djnice válasza azbest (#8805) üzenetére


djnice
veterán

Most ezt nekem írod? Pont ezt mondtam én is. Frame packed hogy lehetne 2x1920×560?

[ Szerkesztve ]

(#8809) azbest válasza djnice (#8808) üzenetére


azbest
félisten

560 duplája 1120. Ez nem fele 1920-nak, de 1080-nak sem. De nem tudom, hogy a videónak mi volt a normál felbontása.
A frame packed kapcsán valamiért a 1920x2205 -as felbontást szokták emlegetni, ja igen meg is van

(#8810) junkpod válasza DroiDMester (#8796) üzenetére


junkpod
nagyúr

Erre a ram fogyasztásra érdemes lesz figyelni. Én most LE alatt eljutottam a 600mb felhasznalasig, ez droid alatt már sok lehet 1 gigás boxxal.
Azaz ha bárki vásárlás előtt van fontolja meg a 2gb verziokat.

Box's don't touch!

(#8811) djnice válasza djnice (#8808) üzenetére


djnice
veterán

Ráadásul 60 Hz-re váltja a TV-t:

(#8812) junkpod válasza azbest (#8799) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig minden paraszti ész szerint is a tövénél kell a gnd pólusnak lennie...

Box's don't touch!

(#8813) azbest válasza djnice (#8811) üzenetére


azbest
félisten

MVC-s videóval próbáld, ne HTAB/HOU fajtával [link]

(#8812) junkpod
legalább 4 féle bekötés elterjedt. Ebből 1 kezdődik a tövénél földdel ;]

A legelső az amit az mp3/mp4 lejátszók kapcsán is szoktak emlegetni. Esélyes, hogy a boxok is azt használják, ha nem csesztek el semmit. De lehet az is, hogy hibás a kiement, mint ahogy a v88 pro esetén. Az is erre illik, de valamiért összekötötték a balt és a földet :U

[ Szerkesztve ]

(#8814) djnice válasza azbest (#8813) üzenetére


djnice
veterán

3D ISO-val próbáltam.

(#8815) azbest válasza djnice (#8811) üzenetére


azbest
félisten

Na, csak meglett a lehető leghitelesebb forrás.

Tényleg top-bottom módban játsza le az mvc-t az amlogic codec. A legtöbb helyen varázslatnak írják, de nem írják le, hogy mi történik. Csinál egy konvertálást, hogy a formátumot tudja olvasni, de nem natívan játsza le, hanem átalakítva. :R

Ebből lehet a félreértés, mert tényleg lejátsza, csak nem az eredeti formátumban kiadva a kimenetre :) A top-bottom azt hittem egy régebbi megoldás és azóta lett valami "trükk". De csak túlmisztifikálták néhány külföldi topicban.

[ Szerkesztve ]

(#8816) aeduss


aeduss
csendes tag

milyen ilyen kütyüt ajánlottok amivel nem lessy gondolm és sok formátumot támogat stb? egzáltalán mi ennek a neve ? noob vagyok teljesen ehez

(#8817) schawo válasza junkpod (#8812) üzenetére


schawo
titán

A logika már rég kiveszett a szabványokból.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8818) kaciokos válasza azbest (#8813) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi mindenkinek a válaszokat.

(#8797) Songoman - A Nokia N95 jó ötlet, már ki is nyomoztam, hogy a kábelt Nokia CA-75U-nak hívják, csak hazai webshop-ban nincs nyoma, eBay-ről meg jó hosszú idő, mire megjön. :(

(#8794) Beni2360 - Persze, a kimérés a biztos, de se műszerem, se szaktudásom nincs hozzá, ráadásul elvileg tudom, milyen kell, csak nem találok.

(#8798) DoItYourself - Az világos, hogy többféle bekötés van, és lehet, hogy különböző boxokhoz másféle kell, de az első hozzászólásomban említettem, hogy egy nemsokára megérkező Beelink M18-hoz keresem a kábelt, az összefoglalóban levő kép feletti szöveg is ezt a típust említi. Eddig az jött le, hogy ez egy népszerű típus, szóval ha valaki ilyen boxhoz vett AV kábelt, az légyszi jelentkezzen. :)

(#8819) Songoman válasza kaciokos (#8818) üzenetére


Songoman
aktív tag

Van az angol Amazonon: https://www.amazon.co.uk/Nokia-02706P0-CA-75U/dp/B001CZWX02

(#8820) Songoman válasza Songoman (#8819) üzenetére


Songoman
aktív tag

Sőt, már 700 forintért is: http://www.mobilepartz.co.uk/nokia-n82-n95-8gb-n97-5800-ca-75u-tv-video-connectivity-cable

Mondjuk a plazma tv-men nem volt tökéletes, amíg nem találtam egy megfelelő HDMI kábelt A/V-t használtam.

[ Szerkesztve ]

(#8821) Karel2


Karel2
csendes tag

A Cédrus felvette a választékába a Venz V10 és V10 Pro készülékeket. Van tapasztalat ezzel a gyártóval? Ajánlható?

- Karel -

(#8822) kaciokos válasza Songoman (#8820) üzenetére


kaciokos
őstag

Ehhh, csak ne lenne 4 Font a kiszállítás. :(

Azért köszi, mindjárt megfontolom, hogy gyorsan vagy olcsón kell.

(#8823) Beni2360 válasza kaciokos (#8818) üzenetére


Beni2360
félisten

Anno 40 éve kb nem voltak ilyen spéci dolgok, de egy egyszerű lapos elemes lámpával meg lehetett oldani. Egy dupla vezetéket bent egy kapcsolatot megszakítva a vezeték kinti két végét kell érinteni a 3.5 jack dugó 1-és a kimenet belső részivel megkeresve és akkor világit az égő bekapcsolt állapotban. És így tovább. egyszerű fázisszakadás mérés. Villanyszerelők is használták.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8824) DoItYourself válasza Karel2 (#8821) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Prohardver "teszt" van az S905-ös Venz V10-ről, az S905X-es Venz V10Pro-ról nálunk nincs tapasztalat, de úgy reklámozzák, ami vinni fogja a Youtube-ot 4K-ban is. :D
Majd akkor kell komolyabban venni ezeket a márkákat, ha a honlapjukon lesz download és forum szekció is, addig a szokásos noname "C" kategóriába tartoznak.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8825) Karel2 válasza DoItYourself (#8824) üzenetére


Karel2
csendes tag

Köszi! Informatív tesztet raktak össze, gyakorlatilag csak a márkanevet és a csatlakozók számát kell cserélhetni és minden boxra igaz, amit ott leírtak. :D

- Karel -

(#8826) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

905x-re (T95X) feltettem a legújabb develt. Semmi problémát nem vettem egyelőre észre.Amit próbáltam, az minden megy.

(Érdekességnek: A saját local satboxból vett stream újratöltöget, de ez korábban is így volt. Szerintem jupici stream probléma is lehet, mert vannak csatornák, amik pufferelnek és van, ami soha. De ez a dolog nem felbontás függő, mert mindegyik SD, amit próbáltam.)

(#8827) azbest válasza DoItYourself (#8824) üzenetére


azbest
félisten

Mondjuk a youtube appnak van egy olyan szokása, hogy nem kínál fel nagyobb felbontást, mint amit a kijelző tud. Szóval, ha valakinek van 4k kijelzőre kötött bármilyen boxsza, az próbálkozhat az androidos youtube-bal. 2015-ös hírek vannak a neten arról, hogy a youtube app állítólag elérhet 4k felbontású tartalmat is.

[ Szerkesztve ]

(#8828) envagyok


envagyok
veterán

Teszteltem Droidmester által összerakott Minix 0010-es fw-jét.
Nagyon jók a benyomásaim, pár dolog árnyalja csak a képet.
A teszt nem teljes, mert nem volt rá idő.
MiniMX-em van 1/8GB-os V1
A WI-FI megy, bluetooth megy, sebességet nem teszteltem, csak bekapcs után látta. Távirányító szintén működik és a CEC is :)
Figyelem! A WI-FI bekapcsolásához ki kell kapcsolni a normál lant.
A hangbeállításoknál beállítottam a HDMI-t kimenetnek.
A lényeg : frekiváltás megy, a 23.97 is. ÉlőTV-nél vettem észre, hogy 25hz-en játsza az 50i műsort.
HDMI passtrough megy minden, dts, DD, DTS-HD,Dolby-HD
4K filmek nem mennek, samsung demók kifagynak, fury 4k h.264 szintén nem indul.
Kicsit lassabb a libreelecnél.
Ami zavart, a a távirányítónál (sajnos CEC-en, és rákötött bill/egér párosításnál is), hogy sokszor egy gombnyomást duplán érzékelt. Ez kicsit zavaró volt.
Játékokkal még nem teszteltem, de első benyomás alapján, ha ilyen szoft lenne minden Androidos lejátszón, már látnám a fényt az alagút végén :)
Jelenleg vállalható teljesen a tudása, amíg nem lesz több 4K anyag.
Lehet meg is hagyom a nand-on, és SD-n marad a libreelec.
Zene lejátszásánál vettem észre, hogy a 44khz-es flac anyagokat is 48khz-en játsza.
A multivhannel flacet meg átkonvertálja Dolby Digitalba :D
Ez sem jó pont.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8829) envagyok válasza envagyok (#8828) üzenetére


envagyok
veterán

A 16-09-11 Minix xbmc 16.3-al teszteltem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8830) pinnacle válasza azbest (#8827) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Böngészőből megy a 4K. Nekem akadt, lehet kevés neki a 100Mbps.

(#8831) tothl


tothl
addikt

Ezt a legújabb MiniX XBMC -t meg tudja osztani valaki számomra ?

Egy korábbi verziót DroidMester megosztott, az futott a GT1 -en is, vagy az modifikált volt ?

(#8832) envagyok válasza tothl (#8831) üzenetére


envagyok
veterán

Google a barátod:

http://www.minixforum.com/threads/minix-xbmc-16-3-beta.13649/

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8833) DroiDMester válasza tothl (#8831) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Belinkeltem már 2.napja amikor a minix romot, gt1 el nem fog menni csak az a régi alfa verzió, ujabbak már ellenőrzik a minix kernel jelenlétét!

(#8834) tothl válasza DroiDMester (#8833) üzenetére


tothl
addikt

Köszi !
Kár pedig.. :D

(#8835) interfész


interfész
tag

sziasztok!!

kb 2 hete rendeltem gearbesten elvileg kínából holland postával us minimxIII at és most a trackr17 és a magyar posta nyomkövetése is azt mondja hogy célországba megérkezett már 1 ején. de azóta nincs hír róla...

ez most azt jelenti hogy ide érkezett meg vagy hová a búbánatba :D ?

köszi

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#8836) sp8787 válasza interfész (#8835) üzenetére


sp8787
addikt

Ez postnl [link]?
Mert ott kb ugy van ,hogy ha kiirja ,hogy megerkezett majd utana ,hogy processed in country of destination
Na akkor at is csuszott vszinuleg es par napon belul megkapod

(#8837) cof válasza interfész (#8835) üzenetére


cof
veterán

Hehe. Én t95 játékost rendeltem szintén postnl, nekem is 1-én Import (Megérkezett a célországba) () pár nap és meglássuk mi lesz ezt kell majd látni ha nem vámolják. Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#8838) Beni2360 válasza interfész (#8835) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért a 4 napos ünnepek alatt össze torlódtak a csomagok fel is kell ám őket dolgozni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8839) Csicsóka válasza Beni2360 (#8838) üzenetére


Csicsóka
őstag

És a NAV is jól kipihente magát, jöhet a kekeckedés... :D :D :D

(#8840) Beni2360 válasza Csicsóka (#8839) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem, ők ki voltak rendelve a virág árusok ellenőrzésére. :((

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8841) Keef_Lee válasza vargalex (#8707) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

urgoz megoldotta :) A háttérkiszolgáló csatornacsoport szinkronizációt kell bekapcsolni, mert LE alatt nem alapértelmezett.

(#8842) tsilver válasza Silent77 (#8742) üzenetére


tsilver
aktív tag

én is így jártama régit küldik a drága kínaiak.
Most kezdődik a veszekedés

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#8843) KF_flexi


KF_flexi
csendes újonc

Feltettem a v2-es patchet és lett távirányító. (előnyben részesített mód; egyszerűsített menü mutatása) A 3d mvc bd iso fájlok lejátszása annyit változott, hogy most már eljut az első képkockáig, alul-felül módban, majd megfagy az egész kép. Ha várok kb. két percet, akkor reagál a távra és lehetőség van alul jobb oldalt lekérni a 3d-s beállításokat, film szerintit kérve, marad az alul felül és lefagy a kép. További kb. 2 perc tétlenség. Home gombot nyomva visszalép a menübe, ahol igen érdekes kép fogad. Sokat segít a táp ki-be. Maradok az LE-nél.

[ Szerkesztve ]

(#8844) trance89 válasza DroiDMester (#8796) üzenetére


trance89
őstag

"Bár azért az 1.giga ram elég soványka KODI alatt de azért elmegyeget vele :D"

1080p 10bit x265, Gb hálóról játszva:

üresjárat:

nem érdemes megfeledkezni a cpu terhelésről sem, a droidos kodi amúgy minden csak nem normális lejátszó
lehet a minix fw akármilyen jó a tákolt xbmc appjával akkoris csak egy tákolmány marad, libreelec minden szempontból jobb

[ Szerkesztve ]

(#8845) jézusom válasza azbest (#8827) üzenetére


jézusom
addikt

Tévén a YT app behozza a 4k tartalmakat. De más forrásból nem játssza le :)

(#8846) Punyi75 válasza DoItYourself (#8743) üzenetére


Punyi75
csendes tag

Köszi!

(#8847) sniphoe


sniphoe
aktív tag

Gearbest-es EU raktárból történő rendelés esetén nektek mennyi idő volt míg megjelent infó a tracking number alapján?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#8848) Keef_Lee válasza junkpod (#8810) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Mivel sikerült 600-ra feltornázni? :)

(#8849) Petyka3 válasza sniphoe (#8847) üzenetére


Petyka3
aktív tag

2 nap.

(#8850) beelink válasza kjoo (#8685) üzenetére


beelink
csendes tag

Hali, ket eve mas processzoros boxnal ugyenez volt a gondom es nem sikerult atallitanom a keparanyt torzitas nelkul. Vegul mas okbol lett egy fekvo monitor ami megoldotta a dolgot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.