Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9902) Osynho válasza #99499520 (#9901) üzenetére


Osynho
addikt

Az usb portok áramerőssége is lehet limit. Y kábellel próbáltad?

(#9903) tothl válasza retesz147 (#9895) üzenetére


tothl
addikt

Szia !

Innen rendeltem : Link

[ Szerkesztve ]

(#9904) sp8787 válasza junkpod (#9894) üzenetére


sp8787
addikt

Felrakod vhova?

(#9905) Csicsóka válasza da. (#9896) üzenetére


Csicsóka
őstag

"próbáltam rátenni a jobb alsó back/del gombra: "0x44 119", de nem működik."

Mivel próbáltad? Keymap edit? Nem kap 5 sec-en belül kódot? dmesg-ben látszik a vett kód?

(#9906) Szegedin válasza tothl (#9903) üzenetére


Szegedin
tag

Tole vettem a T3-M-et. Es tenyleg az volt. :)

(#9907) Technoman válasza Technoman (#9893) üzenetére


Technoman
őstag

Megjavult.

(#9908) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Beelink M18-am végre megjött, mondom nekiesek széttelepíteni :DDD
Az a bajom, hogy ahogy egér módra váltok, a kurzor magától mászik jobbra. Próbáltam MX3-al is, de ott is fennáll a probléma.
Van vmi spéci beállítás esetleg, amit nem találtam meg? :F

(#9909) DoItYourself válasza dudikpal (#9908) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Milyen fw van rajta? Ha nem 107L1 vagy 108L1, akkor érdemes lenne frissíteni.
Vagy kipróbálhatod a Minix 007 fw-t is a ruszkiktól, itt van hozzá a twrp, ami M18-al működik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9910) kaciokos válasza DoItYourself (#9909) üzenetére


kaciokos
őstag

Amúgy hogyan kell frissíteni? Nekem még nem jött meg, csak próbálok felkészülni. :)

(#9911) retesz147 válasza tothl (#9903) üzenetére


retesz147
addikt

köszi!

Csak nálam nem működik a link?

Xiaomi 13 eu dev...

(#9912) tothl válasza retesz147 (#9911) üzenetére


tothl
addikt

A fiókom alól linkeltem.. :)

Link

(#9913) Szegedin válasza retesz147 (#9911) üzenetére


Szegedin
tag

Nekem innen hoztak jot: T3

(#9915) junkpod válasza zodes (#9898) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem annak szántam. Csak ahol messze van a router ott ez nem jó, ahol közel van ott meg nem gond a kábel...

A karácsonyi kollégáknak mely tiszteletem :)

Box's don't touch!

(#9916) dudikpal válasza DoItYourself (#9909) üzenetére


dudikpal
aktív tag

108L1 van rajta

(#9917) DoItYourself válasza kaciokos (#9910) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Összefoglaló, 31-es pont.
Az androidot OTA-n keresztül a legegyszerűbb, a Beelinkekhez van is OTA frissítés.

Az .img kiterjesztésű android fw-ket Amlogic USB Burning Tool-al kell feltenni, windowsos PC-re kötve a boxot.
Létezik még olyan formátumú fw is, amit SD-kártyáról lehet telepíteni.
A twrp formátumú mentések is ilyenek, de azokat csak a twrp-ből lehet feltenni, ami egy custom recovery, ékes magyarsággal szólva. Ha jól emlékszek futhat az is kártyáról, de lehet a lejátszóra is telepíteni, ekkor átveszi a standard recovery szerepét.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9918) Szegedin válasza DoItYourself (#9917) üzenetére


Szegedin
tag

A burning toolhoz szuksged lesz majd egy USB OTG kabelre is. Ami mindket vegen USB MALE kabelt jelent.

(#9919) Pelican válasza Szegedin (#9918) üzenetére


Pelican
őstag

Az OTG kábelnek ehhez semmi köze.
Az OTG csatlakozók 5 pólusúak, amire szükség van az (4 pólusú) USB A - USB A, apa-apa kábel.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#9920) DoItYourself válasza Szegedin (#9918) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az M18-on (ha még arról beszélünk), de a T95M-en is van microUSB (OTG) aljzat, tehát egy egyszerű kábel elég hozzá, amit adnak a mobiltöltőkhöz. Ha az adott boxon csak normál méretű USB van, akkor egy USB A-A kábel, ezt már nehezebb otthon találni (némelyik mobil rackhez adnak ilyet).

De egyébként nekem miért lesz szükségem ilyen kábelre? :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9921) Szegedin válasza Pelican (#9919) üzenetére


Szegedin
tag

OK, sorry. Akkor az allitasom masodik resze igaz csak.

(#9922) zetecR válasza azbest (#4582) üzenetére


zetecR
addikt

DVB-C tunert szeretnék beizzítani.
008 alatt szeretném a TVheadendet installálni, de mindegy, hogy 4.0 vagy 4.2; mindkettőt letölti és Installation failed-del örvendeztet meg.
De ugyanez a helyzet a VDR-ral.

Mit bénázok el? :)

(#9923) da. válasza Csicsóka (#9905) üzenetére


da.
tag

Szia, hááát, egyszerűen notepadban szerkesztettem a conf fájlt. 0x44 mellé írtam a 119-et.
De már érzem, hogy akkor ez nem megoldás. :)

dmesg-et nem tudom mi, mindjárt utánanézek.
Keymap editor kiegészítő esetén nem az van, hogy egy gombot módosítani nem tudok, csak felülvágni az egészet? Valamiért ez rémlett, de majd otthon kipróbálom.

köszönöm

(#9924) #79335424 válasza da. (#9923) üzenetére


#79335424
törölt tag

A dmesg egy terminálparancs. A kimenete a rendszerindulás utáni betöltődéseket listázza Linux kernelidőben (az 1970.01.01 óta eltelt idő, másodperc/ezred másodpercben).
Bár, ez némileg megtévesztő. Mivel a boxokon nincs olyan modul, ami kikapcsdolás után is számolná az időt, ezért minden boot nulla időről indul, és csak a hálózat felállása után vált valós időre.

[ Szerkesztve ]

(#9925) vargalex válasza #79335424 (#9924) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A dmesg default-ban a rendszerindulás óta eltelt időben mutatja az eseményeket, nem 1970.01.01 óta.

Alex

(#9926) #79335424 válasza vargalex (#9925) üzenetére


#79335424
törölt tag

Oh, sorry! Azt hittem olyan, mint a rendszer log (mármint, hogy egyszer csak időt vált), és azért indul nulláról.

[ Szerkesztve ]

(#9927) kaciokos válasza DoItYourself (#9917) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi az infót, és bocsi, pedig már többször is végigolvastam az összefoglalót, de nem emlékeztem, hogy ez is benne van.

(#9928) Technoman


Technoman
őstag

Srácok!
LE alatt, -ha Micro SD kártyára tettem az Op-ot- gyorsulást hoz a pl a filmes médiatár beolvasásában, ha nagyobb és gyorsabb kártyát használok, mint a jelenlegi 2 GB class 2-6 kártya?

(#9929) blakey válasza Technoman (#9928) üzenetére


blakey
titán

Class 10-es kártyán a 4,5 TB beolvasása hálózaton keresztül kb. 20 perc volt, szerintem ajánlott a Class10-es kártya.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9930) junkpod válasza Technoman (#9928) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen

Box's don't touch!

(#9931) Technoman válasza blakey (#9929) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi srácok
Gondolom, az új kártyára nem lehet csak úgy a régi kártyáról "rámásolnom" a jelenlegi OP-ot. Elölről kel mindent kezdeni, (leformázni, stb.....)

[ Szerkesztve ]

(#9932) blakey válasza Technoman (#9931) üzenetére


blakey
titán

Érdemes előről kezdeni, friss telepítés az igazi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9933) #79335424 válasza blakey (#9929) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igazából a C10 ma már nem sokat jelent. Ez egy kategóriabesorolás, ami 10MB/s, vagy nagyobb adatírási sebességet jelent. Ma már a kártyák messze túlteljesítik a 10MB/s -t.

(#9934) blakey válasza #79335424 (#9933) üzenetére


blakey
titán

Igaz, pontosan ilyenem illetve ilyenem van.
Ezekkel tökéletesen elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9935) Technoman


Technoman
őstag

:R

(#9936) junkpod válasza Technoman (#9931) üzenetére


junkpod
nagyúr

LE backup menüből archivalj majd telepítés után töltsd vissza.

Box's don't touch!

(#9937) Technoman válasza junkpod (#9936) üzenetére


Technoman
őstag

Hú, erre nem is gondoltam, köszi az ötletet.
Tényleg, a katalogizáló (médiatár) adatokat is ide teszi a Kodi? Mert akkor lehet, hogy a 8GB is kicsi lesz.

(#9938) blakey válasza Technoman (#9937) üzenetére


blakey
titán

Nem lesz tökéletes az átvitel bármennyire is jól hangzik és lesznek olyanok akiknél tökéletesen átment minden, nálam volt ilyen is meg olyan is. A friss telepítés, beállítás, mappák betallózása sem lesz sokkal hosszabb idő és legalább friss, ropogós a rendszer.
Elég a 8GB, nem foglal olyan sok helyet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9939) DoItYourself válasza kaciokos (#9927) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Semmi gond, a Burning Tool és a twrp leírások még hiányoznak, majd ha visszarakom az androidot, akkor leírom az összefoglalóba, ameddig friss az élmény. Kis keresgéléssel a topikban is találhatsz leírásokat, DroidMesternek volt egy-két szösszenete a témában (és másoknak is biztos, sajnos véges a memóriám).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9940) junkpod válasza blakey (#9938) üzenetére


junkpod
nagyúr

De ő ugyanazt a rendszert húzná rá egy másik kártyára.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#9941) szakacs1965


szakacs1965
csendes tag

Üdvözlök mindenkit.
Nem biztos,hogy jó helyre írok,de kellene egy kis segítség.
Nem régen vásároltam egy A95X 2/8gb-os tv okosítót.
Csak annyi vele a gondom,hogy nem tudom eltüntetni az információs sávot(wifi jel,óra,stb) yutub videó nézése közben,és így kitakarja a kép felső részét.
Próbáltam már tv kép nagyítást is,de így is elveszik a kép egy része.Tv adásoknál nincs ilyen gond,ott eltűnik az állapotsáv.HDMI kábellal van összekötve a készülék.
Mi a teendő.
Előre is köszönöm a segítséget.

Küldj privátot,vagy emailt,azt előbb észreveszem.

(#9942) da. válasza Csicsóka (#9905) üzenetére


da.
tag

Basszus, simán ment a módosítás Keymap editorral. Nem emlékszem már miért tettem le erről a módszerről. Talán mert mikor először próbáltam csak a felső színes gombokra szerettem volna funkciót adni és azt nem vette be..
Na de a lényeg, hogy most már van play/pause :)

Köszönöm!
a.

(#9943) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Kicsit off.
Olyan billentyűzetet keresnék boxhoz aminek van háttérvilágítása.
Tudtok ajánlani?
Mini kéne, nem normál méret.
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#9944) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok.
Az összefoglalóban látom hogy az S905X procis tvbox-ok nem ajánlottak.Ez esetleg változott az összefoglaló írása óta(gyakorlati tapasztalatok) vagy ez mostanság is megfontolás tárgya?

Ugyanis ez a gép igen csábító.

Esetleg valakinek akinek ilyen procis gépe van,pár szóban jellemezné? :R

[ Szerkesztve ]

(#9945) sp8787 válasza sp8787 (#9904) üzenetére


sp8787
addikt

En vagyok a bena ,hogy nem jottem ra eddig ,hogy a Keymap editorral kulonbozo kornyezetekhez lehet mappolni.

Most megcsinaltam,hogy amit surun hasznalok az gyorsan elerheto legyen.
Pl.
M18
A Return gomb Home kepernyon a Favoritokat hozza elo Video lejatszasnal Subtitle Delay
Home > Windows > Favorites
Fullscreen Video > Subtitle > Delay

A Menu gomb a kornyezeti menut hozza elo a remote.conf szerint de Fullscreen videonal a Subtitle Search-ot
Fullscreen Video > Windows > Subtitle Search

Igy amist surun hasznalok az mind gyorsan elerheto > Favoritok, Subtitle search, Sub Delay

@junkpod Feltoltod a kiosztasodat?

[ Szerkesztve ]

(#9946) DoItYourself válasza hevizms (#9944) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Inkább S905, ilyesmi áron volt mostanában még a sima Mini MXIII is. Előbb-utóbb kicsit átírom majd az összefoglalót, mert egyre több pozitív tapasztalat van az S905X-el is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9947) hevizms válasza DoItYourself (#9946) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm. :R
Igazából engem a wifije fogott meg,bár nem értek hozzá,de az a sima mini MXIII-hoz képest jobb nem?
Meg mondjuk nem nekem kellene,én a simát vettem nemrég.
2 kollégámnak lenne és hát mint tudjuk másoknak mindig minden olcsóbban kellene :)
A sima 3 dollárral több csak,de az meg UK csatlakozós,ahhoz még akkor átalakitó is kell,az újabb költség stb stb.
De rábeszélem akkor inkább a simára őket.

(#9948) Karel2


Karel2
csendes tag

Csatlakoztam ahhoz az exkluzív klubhoz, mely tagjai T3 helyett MX3-ast kaptak. :W
Kapott valaki visszatérítést?

- Karel -

(#9949) horeee válasza szakacs1965 (#9941) üzenetére


horeee
tag

Az androidos Youtube for Tv app ilyen.
Azon ott a felső csík.
A Kodi Youtube addonján nincs.

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#9950) azbest válasza zetecR (#9922) üzenetére


azbest
félisten

a 008-nak sok hibája volt. a 008-fix-nek is. A development verziók változók. Érdemes a 009-et feltenned. Arra simán felment a tvheadend service 4.0 amit előbb próbaképp rátettem. Azért szoktam inkább a 4.0-át feltenni, mert a legutolsó stabil változat a v4.0.9. A 4.2-esként jelzett változat valamelyik fejlesztői verzió, ami tartalmazhat hibákat. Persze van akinek lehet kellenek az új képességek (pl sat-ip) és amiatt az újabbal jár jobban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.