Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) yossarian14 válasza DroiDMester (#8934) üzenetére


yossarian14
tag

A stop gomb hol van, vagy mi látja el a funkcióját?

(#8952) junkpod válasza gg72 (#8949) üzenetére


junkpod
nagyúr

A csatornák száma pont a pcm kimeneti csatornák számát adja meg. Ha 2.x akkor sztereó ha 5.x akkor annyi. Ez igy jó.
És az is rendben van hogy 6-os alatt nem mukoditt, 7-estol van multichannel pcm támogatás.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#8953) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Legjobb videó lejátszást milyen beállítással lehet elérni?
Képfrissítés gyakorisága 50Hz, 60Hz, Függőleges szinkronizálás, Képfrissítés gyakoriság beállítása, Lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz, vagy esetleg még mást is kell. Igazából nagy különbséget nem láttam akárhogy állítgattam. Nekem ha minden ki van kapcsolva, dobálja a film kockákat, Képfrissítés gyakoriság beállítása-nál, villan ha más kockasebességű filmet játszok le.

[ Szerkesztve ]

(#8954) junkpod válasza pinnacle (#8953) üzenetére


junkpod
nagyúr

Lejátszás szinkronizálása megjelenítőhoz és függőleges sync off.
Kép frissítés gyakoriság film szerinti és csak lejátszás indításakor.

Box's don't touch!

(#8955) pinnacle válasza junkpod (#8954) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ha jól olvasom, 50Hz jobb a 24p-hez, gondolom a 25p, 50p-hez, meg pláne.

(#8956) djsweetboy83


djsweetboy83
újonc

Üdv Mindenkinek !

Kodi 17 alatt hogyan lehet megjeleníteni a process infót? Illetve az "o" gombbal előjön valami,de az nem tartalmazza a drop-skip adatokat.

(#8957) envagyok válasza pinnacle (#8955) üzenetére


envagyok
veterán

A 60 jobb 2.5-szer 24

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8958) DoItYourself válasza pinnacle (#8955) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Úgy állítsd be, ahogy junkpod írta. Ha 24p a film, át fog kapcsolni a kimenet is 24p-re.

gg72: keress rá erre: Kodi audio quick settings, és a táblázat szerint állítsd be. Berakom majd az összefoglalóba is, mert hasznos, sokan kérdezik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8959) Beni2360 válasza junkpod (#8952) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát én is csináltam egy új kártyára ezt a rendszert: LibreELEC-S905.aarch64-7.0-devel-20161028232312-r23412-g028df0e.img - de a flack alatt lefagy - meghal az egész rendszer és csak tápkihúzással lehet ismét elindítani. :F Mini mx-g 2/16 Gb Bármit állítok a hang kimenetre fagyi. Pisztáciás is van. :W
----------------------------------------
Kodi audio quick settings - jöhetne de magyar nyelven.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8960) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Akkor inkább 60Hz, lehet, hogy ez téves info?
Szemben az 50 Hz-re gyorsított tartalommal, a 3:2 pulldown negatív hatása sokkal jobban érzékelhető, főleg az olyan jeleneteknél, amelyek lassú, egyenletes mozgást tartalmaznak, a kép rángatózik. Hozzá kell azonban tenni, hogy sokan akkor sem látják ezt, ha kifejezetten figyelik.
25p, 50p is jobb 60Hz-en?

[ Szerkesztve ]

(#8961) bostone


bostone
addikt

Létezik olyan lehetőség, hogy a box droid alatt átadja a hangot egy másik droidos eszköznek blútyúkkal? (Vagy bármivel, ami nem vezetékes) Mintha valaki próbálta volna itt a topikban, de épp nem találom a hozzászólást.

(#8962) interstate76 válasza pinnacle (#8960) üzenetére


interstate76
addikt

Miért akarod mindenáron fixre állítani a képfrissítés gyakoriságát?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8963) jézusom válasza pinnacle (#8960) üzenetére


jézusom
addikt

Ha 25 a film, akkor 50 jobb, mint a 60 az tuti.

Amúgy nekem meg az lenne az idevágó kérdésem, hogy minden film előtt állítgatjátok a refresh ratet, vagy van valami auto megoldás?

(#8964) azbest válasza gg72 (#8949) üzenetére


azbest
félisten

ha jól emlékszem a 007 kapcsán volt hasonló panasz, hogy a kijelzett csatornaszám nem passzolt. a 008-tól elvileg ilyesmi javítások is történtek. [link]. Lehet ezt akkor még nem javították.

(#8965) jézusom


jézusom
addikt

minimx3-ra tudtok olyan játékot, amit a gyári távval lehet játszani?

(#8966) vargalex válasza #79335424 (#8941) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én egy ilyet vettem az erősítőhöz. tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8967) DroiDMester válasza vargalex (#8966) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nekem is van ilyen de.... elég gyenge a hangminőség és borzasztóan halk is, egyébként jó lenne :O

(#8968) azbest válasza vargalex (#8966) üzenetére


azbest
félisten

én is vettem ilyet. A mély hangokat hiányolom belőle. Meg mintha menet közbeni táp bedugáskor elfelejtené a párosítást :) dlink-nek hazudja magát.

[ Szerkesztve ]

(#8969) gg72 válasza DoItYourself (#8958) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen. ;) Mivel HD Audio-s AV erősítőm van, így az utolsó oszlopnak megfelelő beállításokat alkalmaztam [link].

azbest: Ezt a "kijelzett csatornaszám nem passzol" dolgot eddig csak PCM-nél tapasztaltam, minden egyéb más hangformátumnál nem.

junkpod: Kösz neked is.

[ Szerkesztve ]

(#8970) pinnacle válasza interstate76 (#8962) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem akarom fixre állítani. Egyáltalán van ilyen beállítás? Úgy emlékszem bármilyen beállításnál a korrekt fps-t írta ki.
Nekem a saját felvételekkel van gondom. Régebben mondták, hogy az MKVToolNix-el összefűzött .mts fájloknál lehet mikro akadás, nem tudom, hogy azt látom vagy ez csak a gyors mozgás miatti különböző képek miatt van. Egyáltalán lehet-e akadás, ha egy kockát sem dob el? Ha tudjátok, nézzétek meg.

jézusom Én is erre gondoltam, ezért kérdeztem. Neked van olyan, amikor nem a megfelelő fps-t írja ki?

[ Szerkesztve ]

(#8971) vargalex válasza azbest (#8968) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A mély hangokat fülessel én is hiányoltam. Érdekes módon erősítővel tökéletes. Táp bedugáskor valóban kikapcsol, de akkuról, vagy folyamatos táppal nincs ilyen gond.

(#8967) DroidMester: munkatársamnak van egy téglatest formájú, amibe be van építve a jack kimenet (rövid kábellel). Ugyan úgy dllink-nek mondja magát, de az valóban nagyon halk és rosszabb is a hangminősége. Az nem is jó neki az autóban, viszont az enyém nála is tökéletes. Úgyhogy lehetnek nem kis különbségek.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8972) Aurig@ válasza gg72 (#8928) üzenetére


Aurig@
őstag

Ez a távirányító használható normál infra távirányítóként is?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#8973) junkpod válasza pinnacle (#8955) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem, 24p-hez 24p a jó. De neked ezzel nem kell foglalkozni ha automatikusra rakod.

Box's don't touch!

(#8974) pinnacle válasza junkpod (#8973) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Írtam, hogy nekem mindig a helyes fps-t írta. 50Hz, 60Hz-re gondoltam, de lehet, hogy mindegy, mert a Kodi magától jól állítja be.

(#8975) junkpod válasza pinnacle (#8960) üzenetére


junkpod
nagyúr

Talán ha 24p-ről kéne beszélgetnünk de 23,976p az valójában...

Box's don't touch!

(#8976) azbest válasza vargalex (#8971) üzenetére


azbest
félisten

akkor valószínűleg csak nem tudja meghajtani a fülesemet

(#8977) #79335424 válasza vargalex (#8966) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem akartam én semmilyet se venni, csak valahogy a kezemhez ragadt. :)

(#8978) azbest


azbest
félisten

A pi fórumban írták, hogy már béta 5.3 youtube addonnal + dash addonnal elérhető a 7.9 (8 fejlesztői) libreelec alatt a fullhd youtube. Gondoltam teszek egy próbát én is, de az s905x-en.

Feltelepítettem a kártyára az új librét. (kiír, dto és a boxom custom remote.conf-ja felmásol a gyökérbe).
Fellőttem a szokásos beállítást, sambát engedélyeztem.

Feltettem a dash addont, nem ismerem ezt a felületet, de csak sikerült megtalálni videoplayer inputstream addonok közt.
Aztán a linkelt youtube addont letöltöttem és felmásoltam sambával a download mappába.
A youtube app beállításnál sambán át beszerkesztettem a saját api kucsomat, hogy ne legyen csatlakozási probléma. Bekapcsoltam az addonban az api részen. Valamint a dash használatot is bekapcsoltam. Érdekes, hogy a felbontás 720p max, de a dash gondolom felülbírálja.

A youtube addonban úgy tűnt mindegy, hogy bekapcsolom vagy sem a dasht, mert lehet mindig be van. Azt kellett válaztanom, hogy mindig kínálja fel az összes felbontást, hogy ne csak 720p legyen. Nem mindegyik videónál volt fhd, ott feldobta a listát.

Vp9-cet nem láttam. A múltkori videókkal próbáltam [link]. Az s905x-es youtube appban volt vp9 codeces is.

Beléptem youtubebba és próbálgattam a múltkor válogatott videókat. Az egyiket sajna törölték közben.

, ,

(#8979) vargalex
jepp, én meg hd203-mal :) A tied nyitott az enyém a zárt változat.

[ Szerkesztve ]

(#8979) vargalex válasza azbest (#8976) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Lehet, hogy valami ilyesmi van, bár a hangerővel füles esetén sem volt gond. Én egy Sennheiser HD202-vel próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8980) azbest válasza azbest (#8978) üzenetére


azbest
félisten

a tesztvideó listámba felvettem párat az övéi közül is.
Érdekes, hogy némelik videó raspival 24, 30 és 60fps, míg amlogicnál 23.976, 29.970, 59.940. De az előző képeken látni, hogy attól van 24 és 60 kerek fps is. Ki tudja, hogy melyik eszköz téved.

[ Szerkesztve ]

(#8981) nimfas


nimfas
addikt

Hali!

Van 2 kinézett lejátszó, egy 905 és egy 912-es chippel.
Sunvell Q-BOX

Sunvell T95Z Plus

Mindkettő 2/16 GB, 1000Mbit-es lan.

Q-box már van itthon 1, igazából csak kodi van használva rajta, mini nasról mennek róla a filmek, plusz néha plug-in-ek vannak használva, sorozatok, zenék....

Igazából egy árban vannak és mivel egy villám áltam behalt a popcorn 110-em hdmi és lan csatlakozója így venni kéne valamit amivel a nasról tudjuk nézni a filmeket a másik tv-n is.

Van esetleg más ajánlott típus, márka?
Előre is köszönöm!

(#8982) DoItYourself válasza nimfas (#8981) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Szia,

inkább az első, ha már van belőle neked. Az S912-re nincs (és nem is lesz, úgy tűnik) LE, ha ez számít. Az ajánlott típusokat az összefoglalóban megtalálod, a Beelink-ek általában jók. 2G/16G verzióban az M18-at ajánlom, épp $56 akciósan.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8983) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Kijött az új Stabil 009 LibreELEC Ha esetleg valaki próbálta írjon róla, én melóban vagyok csak este fogom tudni tesztelni! :)

[ Szerkesztve ]

(#8984) junkpod válasza DroiDMester (#8983) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak új 009-hez listázott dtb használható! Erre figyeljetek.

Box's don't touch!

(#8985) kicsiPistike


kicsiPistike
tag

Sziasztok!

Átolvasva az összefoglalót és a kütyük gyakoriságát elnézve választásom a MiniMXIII 2/16 és a MiniMX ver 1.0 1/8 esetleg MiniMXIII II 2/16 (mivel a LibreELEC támogatása javult) -re esett.

Gearbest EU-s raktárban nincsenek, egyedül a MiniMX ver 1.0 1/8, de ennek a 1/8-at keveslem, de a határidőm viszonylag szűkös (kb 10nap) szeretném kérdeni, hogy érdemes várnom, napokon belül lehet-e újra MiniMXIII 2/16, vagy vegyem meg a MiniMX-et. Ajándékba lenne, a box tunningolásával néha én foglalkoznék.
FullHD filmek nézése, youtube videók néha, pici böngészés, a wifi jó lenne ha viszonylag jól tudná, de talán a kábelezés megoldható, viszonylagos tartósság - nem szeretnék kb fél év múlva újat venni, mert már kevés a 1/8.

Köszönöm a segítséget, esetleg milyen akár más javaslatok vannak?

(#8986) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok!

Már csak 1-2 nap és a kezemben lesz egy ilyen készülék.

Már készülök előre az LE felrakásához.

Hála az összefoglalónak,nem tűnik nehéznek,de én mégis elbizonytalanodtam kicsit.
Ehhez a készülékhez melyik Device tree fájl kell?

Én ezt töltöttem le: gxbb_p200_2G_100M

Ez kell majd hozzá?

Az LE pedig ez lett: LibreELEC-S905.aarch64-7.0.2.008-fix.img Ez is okés?

Köszönöm előre is a segitséget :R

[ Szerkesztve ]

(#8987) hevizms válasza hevizms (#8986) üzenetére


hevizms
addikt

Ez bizonytalanitott el:

Szerintem rosszat töltöttem le az előbb igaz? :(

Ez kellene?
gxbb_p200_2G_1Gbit

(#8988) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Karácsonyi ajándéknak keresek médialejátszót. Ezt a típust néztem ki: X96
Már rákerestem a topikban, de csak egy véleményt találtam róla. A felhasználás nagyon alap lenne, pendrive-ról filmek, youtube.
Első kérdés, hogy megvehetem-e ezt a típust jó szívvel? (Nov. 11-én olyan olcsó, hogy talán még vám/áfa nélkül is jönne.)
Második, hogy mi a helyzet akkor, ha erősítőre kötném a hangot? Ebben az esetben jóval feljebb kell mennem árban? Melyik az erre ajánlott lejátszó?
Köszönöm előre is! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#8989) blakey válasza hevizms (#8987) üzenetére


blakey
titán

gxbb_p200_2G_1Gbit_Realtek... kellene valamint a 009-est töltsd le.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8990) azbest válasza hevizms (#8987) üzenetére


azbest
félisten

igen gibabites, de ne azt az imaget használd, hanem épp megjelent a 009-es, az előbb linkelték.

(#8991) hevizms


hevizms
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek. :R
És az a 009 az már kipróbált verzió?

(#8992) blakey válasza hevizms (#8991) üzenetére


blakey
titán

Még nem, de már a devel változatok is jobbak voltak a 008-asnál, szóval csak jobb lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8993) hevizms válasza blakey (#8989) üzenetére


hevizms
addikt

Na csak hogy tutira jót töltsek le :)

A legelső kell nekem vagy a harmadik a sorban?

gxbb_p200_2G_1Gbit.dtb
gxbb_p200_2G_1Gbit_OTG_Port.dtb
gxbb_p200_2G_1Gbit_RealtekWiFi.dtb

Elnézést ha nagyon hülyének látszom,de inkább kérdezem mint elrontsam :R

Akkor a 009 lesz .Köszönöm :R

Még egy ostobának tűnő kérdés.
Miért van 2 fájl az LE letöltő oldalán?
Nekünk a .gz kell az összefoglaló szerint.A másik mire jó?

[ Szerkesztve ]

(#8994) sp8787 válasza hevizms (#8991) üzenetére


sp8787
addikt

Aligha mivel most jott ki de tul sok hiba nem lehet benne.
A 008 volt egy hibasabb verzio.
De semmi kart nem tudsz tenni ha kiprobalod.

Ha meg ketsegeid vannak rakd fel a 007-et ott meg a devicetree file sem tudod elteveszteni ,hpgy melyik kell.

(#8995) Csicsóka válasza hevizms (#8991) üzenetére


Csicsóka
őstag

Most frissítettem 09-re, eddig tökéletes! :K

(#8996) blakey válasza hevizms (#8993) üzenetére


blakey
titán

Amelyikben látod a RealtekWIFIt. :)
gz kell a másikkal ne foglalkozz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8997) hevizms válasza sp8787 (#8994) üzenetére


hevizms
addikt

Ha meg ketsegeid vannak rakd fel a 007-et ott meg a devicetree file sem tudod elteveszteni ,hpgy melyik kell.

Na egyre jobban belezavartok :)
Hogy érted hogy nem tudom eltéveszteni?
Nem a készülék határozza meg hogy melyik device tree file kell?
Az LE verziószám is számít?A 007 esetében mindegy melyik fájlt használom?
Ezt most nagyon nem értem :W

(#8998) blakey válasza hevizms (#8997) üzenetére


blakey
titán

B…meg, azt használd amit linkeltem, ne foglalkozz a 007-tel. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8999) hevizms válasza blakey (#8996) üzenetére


hevizms
addikt

Oké nyugi.Nem is volt szándékomban azt használni,csak a miértekre voltam kiváncsi :R
Köszönöm a segitségedet,nincs több kérdés egyelőre. :) :R

Ha megjön a cucc,akkor megy fel a 009 és a gxbb_p200_2G_1Gbit_RealtekWiFi.dtb

[ Szerkesztve ]

(#9000) blakey válasza hevizms (#8999) üzenetére


blakey
titán

Ez menjen fel:
gxbb_p200_2G_1Gbit_RealtekWiFi.dtb

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.