Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) hevizms válasza junkpod (#9050) üzenetére


hevizms
addikt

Azon már túl vagyok.Akkor is ez a hiba jön be

(#9052) hevizms válasza hevizms (#9051) üzenetére


hevizms
addikt

Na odáig eljutottam hogy most már látja a PC-n a munkacsoportot,a benne lévő mappát is,de rakattintva felhasználónevet és jelszót kér.Pedig kikapcsoltam a leírás szerint a jelszó kérést.Kezdi kikesziteni az agyamat.
Ja amúgy hiába írom be a jelszót,semmi.

[ Szerkesztve ]

(#9053) esox2 válasza hevizms (#9051) üzenetére


esox2
tag

Nálam egy patch kábel csere oldotta meg ezt a hibát. Szerk: akkor tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#9054) trance89 válasza Pelican (#9008) üzenetére


trance89
őstag

jahh, a jól bevált 1. generációhoz képest (1/8g-t értem ezalatt) ez csak egy megnyirbált szar és kitudja még mi mindenen spóroltak a belsejében...
"Ethernet: Supports 100Mbps Ethernet. Standard RJ-45" - jesszus
jól tettem hogy bevásároltam a MiniMX-ekből pár hete

(#9055) hevizms válasza hevizms (#9052) üzenetére


hevizms
addikt

Sikerült.Hosszú volt
:W

(#9056) L4CI2


L4CI2
aktív tag

Hi
Egy ideje megvan már az X96-om 1GB-ram-os
AV kábelt próbáltam Összefoglaló leírt kábel bekötéssel működött.

Full HD TV kodi alatt videónézés szerintem jó volt nem volt zajos a kép hanggal-se volt gáz.
Viszont android menüben néha búgó hangot hallottam halkan (fura).
Android Chrome Böngészőben olvashatatlanok a betűk.

negatív tapasztalat vele:
1.
Alig veszi az IR jelet nagyon célozni kell ha rákötök egy IR hosszabbító kábelt ez megszűnik.
Cserébe viszont nem működik a hosszan nyomás funkció a távirányítón(PL mikor egére váltasz és nyomod az egyik irányt folyamatosan csak egyet ugrik a kurzor is kész :( mintha csak egyszer nyomtam volna meg ) 99% ezt csinálja néha gondol egyet és rövid ideig megy (LibreELEC is ugyanez a helyzet )

2.
LibreELEC dev v20161028-al nem működtek a media center gombok csak egyiket tudtam életre kelteni a Keymap Editor addon-al a többi mintha ott se lett volna :D

3.
X96 USB portokba nem akart indulni az LibreELEC csak ha rádugtam egy hama USB hub-ot és abba pendrivet és így is 2 PEN-böl csak 1 működőt. (Micro SD-vel nem volt gond LibreELEC-el)

Remélem nem baj ha leírtam tapasztalataimat erről a box-rol.

[ Szerkesztve ]

(#9057) Pelican válasza azbest (#8980) üzenetére


Pelican
őstag

azbest:
Nem nézted még össze a raspi képét a S905-ös boxokéval?
Nekem a raspi3 képe mintha szebb lenne (élesebb?, kontrasztosabb?, tisztább?), mint a MINIMX képe, de sosem csináltam összehasonlító tesztet, csak így emlékezetből (MINIMX már nincs meg)

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#9058) azbest válasza Pelican (#9057) üzenetére


azbest
félisten

múltkor írtam róla pár szót. Kijelzőtől és beállítástól függően van amikor a pi képe sötétebb van amikor az amlogické. A dekódolás minőségében nem vettem észre különbséget.

Eleve nehéz konkrétan összehasonlítani. Ha mentem a képet róla, az nem biztos, hogy úgy néz ki a kijelzőn is. Olyan fotós cuccom pedig nincs ami megbízhatóan visszaadná, ami látszik. Szerintem bármelyik jó tipikus otthoni használatra, a kijelzők beállításán és képességén lehet több múlik. Szembántó hibát nem vettem észre. Picit lehet máshogy működik a videó dekóder, kicsit máshogy kockás a gyenge minőségű videó, talán több javító effektet használ kicsit az amlogic, de akár kodi beállításokon is múlhat.

[ Szerkesztve ]

(#9060) Imi1981


Imi1981
veterán

A Beelink mini mx S905 1gb-os verzió elég energiát ad külső 2.5 vinyónak? Nem új vinyó lenne hanem használtan vennék 250 GB-ost 5-6 ezerért.

(#9061) azbest válasza Imi1981 (#9060) üzenetére


azbest
félisten

necces, kipróbáltam a saját és egy komolyabb 2A táppal is, de a minimx usb portján akkor is leesett időnként 4.6V-ra a feszültség. Valami belső szűk keresztmetszet lehet, hiába a nagy táp. Ja és nekem csak egy 200mA-t fogyasztó tuner volt rádugva fogyasztóként. Valószínűleg ez az ára annak, hogy szépen lekapcsolja az usb tápját amikor kikapcsol/készenlétbe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#9062) DoItYourself válasza hevizms (#9055) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mi volt hosszú?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9063) headhunter válasza DroiDMester (#8934) üzenetére


headhunter
addikt

T3 helyett megéri a dupla költséget a Mele F10 Pro vagy felesleges ennyit rááldozni?

(Androidos TV-hez és Android Box-hoz, légegér funkció + eredeti távirányítók kiváltására...)

T3

Mele F10 Pro

(#9064) Imi1981 válasza azbest (#9061) üzenetére


Imi1981
veterán

Pedig jó lenne tudni mert ha külső tápos 3.5-ös vinyót rakom rá akkor az meg mindig megy hacsak fel nem kelek lekapcsolni. Jobb lenne 2.5 - ös külső vinyó. Gondolkodtam még 128 gb-os pendrive-on(annak tuti elég energiát ad) de az meg aránytalanul drága és még kisebb is a vinyóhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#9065) blakey válasza Imi1981 (#9064) üzenetére


blakey
titán

1 Terás 2,5 vinyót kötöttem rá, tökéletesen kezelte, nem volt semmi gond, MXIII-on is tökéletes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9066) bostone válasza #99499520 (#9059) üzenetére


bostone
addikt

Droid 6 legfőképp a 912-es procival megáldott gépeken kérhető számon, ezekre sajnos nincs libreelec támogatás. Egyébként, tapasztalataim alapján, jobban bánnak a rammal, melyre egy beelink gt1 nevezetű teremtmény hajtása közben tettem számot, bár csodát nem várhatunk, ha az ár-erték viszonyt vesszük alapul, mert bizony, ahogyan a tesztek is mutatják alacsony költségvetésből gazdálkodnak az alkotók. Antutu megfogja 40000 alatt. Viszont a grafikus vezérlő valamivel fejlettebb, mint a 905-ös vasakban és ez érződik is használat közben.

Torrentre nem tudom mit használnál, legtöbbünknek csak a ttorrent alkalmazás volt hajlandó külső adattárolóval is foglalkozni. Működik, de lehetne jobb.

A megosztás libreelec-en egyszerűbb, de itt, mint említettem, nem élő lehetőség jelenleg. (Es explorer vagy tc tud ftp-t)

Nemsokára 11.11. Fekete péntek. Számos helyen hirdetik az akciókat, ami jelen esetben kínai nyelvterületekre mutat. Grarbest, aliexpress és még sorolhatnám. Ebay nem ajánlott.

A nav jótékony hatására, a boxomért 22000 magyar forintot kellett fizetnem, egyébként megúszhatod 15000 alatt.

Beelink GT1-el rendelkezik a topiklakók egy része, más típus ritka ebből a prociból errefelé.

(#9067) Imi1981 válasza blakey (#9065) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor talán nem lesz gondja kicsit régebbi 2.5-ös külső vinyóval aminek lehet még nagyobb a fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

(#9068) L4CI2 válasza Imi1981 (#9064) üzenetére


L4CI2
aktív tag

ez lehet a HDD ház hibája a 3.5-nél hogy nem kapcsol ki ha nem használod. olyat kell venni ami támogatja az ezt a HDD Standby vagy mit :) https://prohardver.hu/tema/kulso_3_5_mobil_rack-ek_topikja/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#9069) Imi1981 válasza L4CI2 (#9068) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem ezt az újabbak tudják csak és én most nem szeretnék erre sokat költeni .De azért kösz a linket lehet érdeklődök melyik típusok tudják ezt a hasznos funkciót .

(#9070) DroiDMester válasza Imi1981 (#9064) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha ilyen adapterrel kötöd rá a 3,5" HDD-t

akkor lekapcsolja a HDD -t is, ahogy a USB -n leveszi a box az 5V ot leáll a HDD is! Nekem ilyen van és tökéletesen megy, de 3,5" HDD esetén kell neki egy 2 Amperes szabvány csatlakozós 5,5x2,1 12V os táp

******************************************************************************
headhunter néztem ezt a Mele F10 Deluxe távot, de kevesebb a hasznos gomb(alul és felül is!) rajta mint a T3 ason és ráadásul majd 2x annyiba kerül, nekem szimpatikusabb a T3

[ Szerkesztve ]

(#9071) Imi1981 válasza DroiDMester (#9070) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez nem tűnik rossznak de most nincs kedvem kínából rendelni .a másik hogy külön táp kell azt meg honnan szedjek . Szerintem maradok a külső 2.5-ös vinyónál .

[ Szerkesztve ]

(#9072) DoItYourself válasza bostone (#9066) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha kell LE is, akkor inkább S905X, az is mind 6-os Androiddal jön.
-----------
Mi a különbség az MX3 és a T3 távirányító között? Kinézetre egyformák...

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9073) hevizms válasza DoItYourself (#9062) üzenetére


hevizms
addikt

Hát a simán csak megosztom a mappát kevés volt.Ugyan láttam a boxon,de felhasználónév és jelszót kért.
Pedig a jelszó kérés a win 10 alatt a leirasnak megfelelően ki volt kapcsolva.Aztan addig variáltam a mappa tulajdonságainak legmélyebb bugyraiban,amig ki nem jelöltem valahol a "Mindenki" opciót.Utana jó lett.Viszont érdekes hogy csak a LE alatt működik,az android alaprendszer Kodijaban továbbra is hibaüzi.Nem nagyon értem ez hogy lehet

(#9074) blakey válasza DroiDMester (#9070) üzenetére


blakey
titán

néztem ezt a Mele F10 Deluxe távot, de kevesebb a hasznos gomb(alul és felül is!) rajta mint a T3 ason és ráadásul majd 2x annyiba kerül, nekem szimpatikusabb a T3

Pontosan annyi hasznos gomb van a Mele-n amennyi szükséges az LE-hez, én nagyon szeretem. Logitech Harmony-t használok mindenre, de LE alatt a Mele-t használom, semmi hiányosságot nem érzek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9075) gg72 válasza blakey (#9033) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, azbest-nek is. ;)

(#9076) retesz147 válasza DoItYourself (#9072) üzenetére


retesz147
addikt

Kinézetre közel egyformák, a hátoldali billentyűzet eltér, a T3-on több a gomb a hátoldalon.
Elvileg a T3 összes gombja tanítható, míg az MX3nak csak néhány gombja.

Ez a fórumot olvasva írom, tapasztalatom egyikkel sincs, úton van egy T3, ami Sillent kolléga tapasztalatai alapján lehet MX3 lesz, mert rosszat küld az eladó, majd kiderül.

Napokban meg kell érkeznie, ha megjön, írok róla pár sort, ha érdekel, akár T3, akár MX3 érkezik.

Xiaomi 13 eu dev...

(#9077) DoItYourself válasza retesz147 (#9076) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Szereztem egy MX3-at, egyelőre próbálok rájönni, hogy működik OE és LE alatt, android most nincs a dobozomon.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9078) gg72 válasza bostone (#9066) üzenetére


gg72
veterán

Miért nem ajánlott az ebay? Én ma rendeltem [innen], remélem megjön, ha nem, ott a paypal. A vám már más tészta.

(#9079) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Egy érdekesség: YOKATV KB1 játékos S905X procival 2G/16G kiszerelésben, a szokásos csatlakozókon kívül 2db HDMI bemenettel (!), ilyet se láttam még.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9080) DoItYourself válasza DoItYourself (#9077) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ennek az MX3 távirányítónak nem csak az alsó színes gombjai taníthatóak, hanem az összes, most tanítgatom a gyári távról.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9081) DroiDMester válasza DoItYourself (#9080) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Akkor az nem MX3 az MX3 nak csak a felső power gomb és alul a 4 színes gomb tanítható! Vagy sikerült kifognod valami újabb KLÓNT :))

muti róla képet..........

(#9082) kjoo válasza DoItYourself (#8411) üzenetére


kjoo
kezdő

Hali!

DoItYourself írta: A Telekom TVGO (TV GO) androidos alkalmazás ezekkel a dobozokkal nem megy Androidon (LE alatt se).

Megtettem, amit a neved javasol :D

Root-olt volt a boksz (KIII, 2/16GB, Android 5.1..1), supersu-val unrootoltam. Most a TV-GO ban a csatorna kiválasztása után eltűnt az error ablak és látható lett ami alatta volt eddig:

"A tartalom lejátszása külső képernyőn nem támogatott!"

Egy monitor DVI aljzatába volt dugva a kábel a box HDMI csatlakozójából egy HDMI-DVI fordító dugóval, mert valamiért a HDMI-vel nem volt kép.

Kipróbáltam TV-re dugva az AV csatlakozóból és így már megy a TV-GO!!!!!

Egy probléma még van, nagyon nehezen tudok görgetni a csatorna listában. Az egér görgőre nem reagál, csak úgy megy föl-le, hogy megfogom a bal gombbal és húzom. De ilyenkor elmegy az idősáv, gyakran beugrik valamelyik műsorra, szóval bizonytalan és körülményes. Billentyűvel sem megy és a távirányítóval se. Nincs valakinek ilyen tapasztalata?
Másrészt HDMI-vel nem lehet valahogy használni a TV-GO-t?

Ja, és megkerestem a TV eredeti távirányítóját, azon van 16:9 - 4:3 váltó gomb, úgyhogy most a sovány emberekből normális lett :). Ami érdekes, hogy a TV elvileg automatikusan átváltana a megfelelő képarányra, de a box esetén ezt nem teszi :((

Köszi:

KJoo

[ Szerkesztve ]

(#9083) kjoo válasza retesz147 (#9076) üzenetére


kjoo
kezdő

Hali!

Ha már távirányító :)
Van egy univerzális, tanítható távirányítóm. Nincs valami kód a box-hoz, hogy ne kelljen egyenként tanítani?

Köszi:

KJoo

[ Szerkesztve ]

(#9084) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Van új devel verzió Krypton 1107

(#9085) DoItYourself válasza kjoo (#9082) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Most látom, hogy rosszul linkeltem neked, bocs, ez lett volna a helyes: TVGO keresés.

@DM: ezen nincs az OK alatt két kék színű gomb, itt egy hirdetés, ahol mindkettő látható. Az enyém ugyanaz mint a jobboldali (MX3).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9086) pinnacle


pinnacle
nagyúr

LibreELEC 009-el nekem nem megy az PVR IPTV Simple Client. Újraindítás előtt kiírja, hogy betöltötte a csatornákat, de utána nem történik semmi.

(#9087) a8l válasza pinnacle (#9086) üzenetére


a8l
aktív tag

Ezt jó hogy írod, mert akkor nem frissítem a minimx3-on 009-re, a devel 1028-on megy, minden hibátlan jelenleg, projin csak így tudok tv-t nézni. A másik minimx3-on kipróbálnám ha megérkezne végre.
Meg a krypton devel-eket is fogom rajta tesztelni, fontos lenne nekem a gyorsított lejátszás, 1.5x sebességgel hanggal. Amig ezt nem tudom megoldani hogy gyorsítva legyen nézhető egy egy tv-ből felvett videó addig nem tudom használatra átadni asszonynak a wetek play-t, mert nem hajlandó csak gyorsítva visszanézni a felvételeit.

(#9088) cof


cof
veterán

Tegnap kiprobaltam az ujonnan megjott t95 mini mx+ -om, de sajna nem akar kepet adni csak villog a kek led az elejen. Taviranyitora sem reagal, resetet is probaltam, hdmi kabelt teszteltem laptoprol mukodik. (Rakerestem a villog szora a topikban de nem jartam sikerrel). Halott?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#9089) envagyok válasza pinnacle (#9086) üzenetére


envagyok
veterán

Mondjuk azért a logot megnézhetnéd mielőtt hülyeségeket írsz.
009-el nekem tökéletesen megy a Simple iptv.
Jók a linkek,élnek?
Mit van a logban?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9090) envagyok válasza cof (#9088) üzenetére


envagyok
veterán

Milyen képszabványokat tud a tv-d?
Új v régi?
Lehet hogy elindul, csak a tv nem reagálja le.
Ha tud a tv 720p,1080p 50 és 60hz-t, akkor vmi hardverhiba lehet.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9091) envagyok válasza a8l (#9087) üzenetére


envagyok
veterán

Fura a nőd.
Nálam az ilyen maximum a falat nézhetné :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9092) cof válasza envagyok (#9090) üzenetére


cof
veterán

Tud persze, minimum hdready (hdmi csati rajta van). Akkor ezekszerint racsesztem a kicsi kinaival. Laptopot egybol kilovi tv-re, a boxhoz kapott kabellel.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#9093) envagyok válasza cof (#9092) üzenetére


envagyok
veterán

Próbáld meg a reset gombot nyomva tartva visszadugni áram alá, és tartsd is nyomva még 4-5 mp-ig.
Akkor is villog?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9094) Keef_Lee válasza envagyok (#9091) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nekem meg az jutott az eszembe, hogy Adam Sandlernek van egy távkapcsoló filmje, amiben mindent felgyorsít és úgy is marad... :)

(#9095) cof válasza envagyok (#9093) üzenetére


cof
veterán

Igen, akkor is. Azert koszi a tippet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#9096) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Ha bevált SD kártyán akkor belső memóriára is lehet telepíteni?

(#9097) pinnacle válasza envagyok (#9089) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Vegyél vissza. Unable to load playlist file 'https://***getlist.php': file is missing or empty. Bemásoltam a PC-re, ott működött. AddOnLog: PVR IPTV Simple Client: Loaded 705 channels.

[ Szerkesztve ]

(#9098) KF_flexi válasza envagyok (#9089) üzenetére


KF_flexi
csendes újonc

Megerősítem, működik jól a 009-el a simple iptv. :K

(#9099) envagyok válasza pinnacle (#9097) üzenetére


envagyok
veterán

Miért vegyek vissza?
Ha nálam működik, akkor működik másnak is.
Csak az iptv ördöngős, ugyanis nem csak a szoftvertől, hanem a nettől is függ megy-e vagy nem.

Azt ugye tudod, hagy napi 1 ip cím változás van engedve, ha arra az iptv-re gondolok.?
Nem lehet hogy változott az ip címed?
Fennt vagy egyáltalán a neten?
Esetleg a kodit várakoztasd a netkapcsolat felépüléséig.
Sztem a le nem kap új listát, a pc-d meg a cache-ben található régit még tudja használni, vagy kap rendesen netet.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9100) kjoo válasza cof (#9095) üzenetére


kjoo
kezdő

Hali!

CoF: amikor megkaptam a KIII-at, én is rádugtam HDMI-vel a monitoromra és nem volt kép. Laptopról meg simán ment a monitor a box kábelével.
Szóval, ahogy nálad is van.
Aztán kipróbáltam a régi TV-re AV kábellel és volt kép+hang is! Rádugtam egy másik, újabb és nagyobb monitorra HDMI-vel és az is működött.
Van egy HDMI-DVI átalakítóm, azon keresztül a monitor DVI portjára dugtam és úgy is volt kép.
De HDMI-n azóta sincs.
Szóval csinálj még mindenféle kábelekkel, különböző próbákat, mielőtt feladod.
Olyan is volt, akinek a boot-ba fagyott bele a cucc, aztán a reset, amit itt feljebb javasoltak, megoldotta.

Üdv:

KJoo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.