Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9702) vargalex válasza sniphoe (#9688) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nekem működik.

Alex

(#9703) syler123


syler123
veterán

Nektek megy a dlna a 009-es verzióval? Nekem nem osztja meg a tartalmat, maga a smb megosztás megy, de a dlna nem. Mindent bekapcsoltam ami kell hozzá, a 007-es verzióval ment, ezzel meg nem.

(#9704) Stehe


Stehe
aktív tag

Miután benéztem a be/kimeneteket, gondolkodom egy DAC konverteren, csak ezeknek az ára elég húzós. Lecserélni nem szeretném a MiniMX III-at, mert szimpatikus, viszont mielőtt veszek egy DAC adaptert is, meg tudnátok erősíteni, hogy az alábbi funkciók kihozhatóak a készülékből? Mert csak akkor vennék egy konvertert, ha ezeket tudni is fogja (jelenleg 009-es LE van rajta):

- Rendes youtube működés: Tegnap feltettem a youtubot a Kodi repositoryból, működött is, ma viszont azt írja ki, hogy a napi kvóta elfogott, várjak éjfélig... (?) Ami azért vicces, mert ma még nem is használtam.

- Telefonon megnyitott youtube videok áttolása TV-re (DLNA): Itt is rengeteg tutorialt olvastam, de sehogysem sikerült azt a funkciót összehozni, hogy a telefon youtube alkalmazásáról áttoljam a videot tévére. Tutorialok alapján elvileg "Send to KODI" funkcióval megoldható de ez nálam sehogy sem jelenik meg

- Laptopon lejátszott videok / zenék megjelenítése a TV-n / HIFI-n kábel nélkül, hálózathoz a wifin kkeresztül csatlakozva: Ennek még nem jártam annyira utána, pl. nem tudom megoldható-e a Winampon / BsPlayeren keresztül lejátszott tartalom áttolása TV / HIFI-re... Bár gondolom ez egy alap funkció, úgyhogy működnie kell.

Bocs a sok kezdő kérdésért, de az első kettőre sem tutorialokban, sem pedig az összefoglalóban nem találtam választ....

ui: Távirányító működési tartománya másoknál is csak elég kis szögben működik? Ez alatt azt értem, hogy ha pontosan rámutatok a készülékre, akkor veszi a jelet, viszont kicsit kisebb/nagyobb szögben tartva a távirányítót a jelet már nem érzékeli...

[ Szerkesztve ]

(#9705) kaciokos


kaciokos
őstag

Meg lehet oldani egy S905 box-ról (Beelink M18) egy Windows 7-es PC képének átvételét? Vezérlés nem kell, csak a kép. A cél az, hogy ha pl. PC-n fényképeket nézegetek, vagy netet böngészek, a TV-n is látszódjon, mit csinálok.

(#9706) schawo válasza Stehe (#9704) üzenetére


schawo
titán

1. saját api hozzáférést kell kérni youtubetól, a közös elfogy, mert sokan használják. [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9707) blakey válasza Stehe (#9704) üzenetére


blakey
titán

A táv minden írányból működik, nagyon jól veszi a jelet, ha nálad nem akkor valószínűleg takarásban van, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9708) Szegedin válasza kaciokos (#9705) üzenetére


Szegedin
tag

Teamviewer apk vagy Miracast. Miracast vevo van a tv-boxban, csak a Windowsodat kell ra felkesziteni:

Miracast

[ Szerkesztve ]

(#9709) schawo válasza kaciokos (#9705) üzenetére


schawo
titán

dlna szerverrel gond nélkül.[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9710) Technoman válasza a8l (#9697) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi srácok a tanácsokat. :R :R
Egyébként a8I fórumtárs volt a probléma megoldáshoz a legközelebb THX érte :R
Már van dts-em is :C

tami_: sajnos nem, mivel "csak egy gagyi" FHD-s Pana Tv-m van. Ettől függetlenül egy rakat 4K-s tesztet lefuttattam vele és még így is csodaszép a képe.

Kezdem megszeretni a kis drágát.
Most már azt is értem, hogy sokan miért röhögnek, ha valaki átlagfelhasználásra 100-ért Dune-t/Popit vesz.

(#9711) Agi70 válasza #99499520 (#9699) üzenetére


Agi70
aktív tag

Köszönöm. :))

"Az idegbaj öröklődő. Én is a gyerekemtől kaptam. :) "

(#9712) DoItYourself válasza Stehe (#9704) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Telefonon megnyitott youtube videok áttolása TV-re

Tedd fel a telefonodra a Kore appot, és ezután lesz a Youtube oldalon a videó megosztásnál ez: Play on Kodi.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9713) blakey válasza Technoman (#9710) üzenetére


blakey
titán

Azért mielőtt veszel egy ilyet nézz körül a piacon, mert ha annyért vennéd amennyiért láttam itthoni formalmazónál (26e), annyiéret nem éri meg, sokkal jobbat vehetsz feleannyiért, nem elhanyagolandó, hogy ha veszel egy ilyen lejátszót akkor ha más nem is, de legalább Gigabites LAN legyen benne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9714) kaciokos válasza schawo (#9709) üzenetére


kaciokos
őstag

Azzal tuti nem viszem át pl. egy böngésző képét.

(#9715) Szegedin válasza Stehe (#9704) üzenetére


Szegedin
tag

1. Mar megirta valaki, hogy API hozzaferes kell
2. Tuti ez a funkcio a DLNA? Egyebkent okos teveket lehet a youtube apk-val parositani, nem tudom, hogy ez TV box-szal megy-e. Play videos on your TV! Inkabb javasolnam a Youtube for Android TV-t
3. A korabban irt Miracast a te baratod
4. Igen, az IR taviranyitok eleg kis szogben mukodnek, javasolt valamilyen RF-es taviranyito, tobbet tud, barhonnan mukodik. En egy T3-M legegeret hasznalok.

(#9716) tami_ válasza Technoman (#9710) üzenetére


tami_
csendes tag

- koszi, en olyan embert keresek aki 4K-s teven is le tudta tesztelni a S905-ot..

hg1dfb

(#9717) Imi1981 válasza Szegedin (#9715) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez a légegér még kényelmesebb és használhatóbbnak tűnik mint a sima vezeték nélküli egér és még billentyűzet is van rajta. Lehet inkább ilyet veszek. Nézegettem itt magyarországon mennyibe kerül de itt rohadt drága úgyhogy marad az aliexpress.

(#9718) Szegedin válasza Imi1981 (#9717) üzenetére


Szegedin
tag

En nagyon elegedett vagyok vele. Es mukodik okostv-vel, PC-vel is.

(#9719) Imi1981 válasza Szegedin (#9718) üzenetére


Imi1981
veterán

Jövő hónapban tuti veszek! Én csak a mini mx-hez használnám. LibreELEC alatt is működik? Bár arra tökéletes az android kodi remote alkalmazás de azért jó lenne ha a LibreELEC-et is lehetne vele irányítani.

(#9720) blakey válasza Imi1981 (#9719) üzenetére


blakey
titán

Már többször leírtuk, igen, többnyire működik mindegyik légegér, én még nem találkoztam olyannal ami ne működött volna, de biztos létezik olyan is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9721) Technoman válasza blakey (#9713) üzenetére


Technoman
őstag

Szia Blakey!

Vigyázz, a Cédrus ebből több típust is forgalmaz. Szám szerint hármat
Mivel nem játszom és csak filmnézésre veszem, nekem bőven elegendő a legkisebb V10 is, ami cca 16 e környékén van.
Tudom, hogy van ennél sokkal olcsóbb is (ali, gearbest, stb)
De: ez itt van,
vásárlás előtt kipróbálhatom,
nevesített márka disztribútorral,
úgy látom, hogy jobban össze van rakva, mint a 19.99€ társai,
sőt több garancia van rá, mint egy 4K-s TV-re!
+ magyar support, s
Nekem ezek fontosak. Ennél az árszintnél, az ember talán már megengedhet magának egy akár 30-40%-os felárat is, ha többletet kap érte.

Ui: a Gigabit LAN nekem nem fontos, mivel a filmjeim vinyón vannak.
Ne nevess ki, de a Gigabites LANT nem csak úgy lehet kihasználni, ha a routerem is GB-s? Mert nekem sajna nem ilyenem, hanem szolgáltatós (UPC) van. Az pedig tudtommal nem az.

[ Szerkesztve ]

(#9722) blakey válasza Technoman (#9721) üzenetére


blakey
titán

Én tudom és valójában 2 az a 3, S905 és S905X. :) A "harmadik" meg + légegérrel van. Nem ezen az oldalon néztem de a legkisebb modellt és ott 26e-t írt, ha 16e akkor bevállalhatod. Magyar Support biztos nincs, ezt egyszerűen nem hiszem, de ha van akkor csak jó. 3 év gari is érdekes, de tényleg jó ha 16e.
20€-os tárairól nem tudok nyilatkozni ellenben a 40-50€-sokról igen és atzok rendben vannak. Képek nagyon csalókák, én kellemesen meglepődtem a Mini MXIII-on.

A UPC-s HGW-k bizony Gigabitesek és ha nem tévedek akkor a kapcsolatnak megfelelően világít, sárga ha 100-as és zöld a Gigabites, persze ez eszköztől is változhat.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9723) Szegedin válasza Technoman (#9721) üzenetére


Szegedin
tag

Haaat, attol fugg milyen UPC kabelmodemed van. Pl. ennek itt gigabites a LAN csatija.

(#9724) sniphoe válasza vargalex (#9702) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Nekem a "Server refused our key" hibával elszáll, holott a priv és pub kulcsok tuti működnek párban.
A /storage/.ssh/authorized_keys file-ban kell lennie a pub kulcsnak , ugye?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#9725) Stehe válasza Szegedin (#9715) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi a választ, az API-t sikerült is megvalósítani, a Miracast délutánra marad... :-)

Telefon youtube tv-re megoldáshoz kipróbáltam a javasolt appot, de a bejelentkezésnél elhasal, azt még kiderítem...

Végül úgy döntöttem, veszek egy DAC-ot, és teljes lesz a kép...

Még azon agyalok, hogy telefonról indított youtube videokat hogyan tudok csak a hifire tolni, TV bekapcsolása nélkül... A boxra másolt lokális zenék már mennek, viszont pl. a telefonon található tartalom nem. Arra van megoldás, hogy a telefon által kibocsátott hangokat áttoljam Hifire (alkalmazástól függetlenül, mert lehet telefonon található zene, vagy youtube video is)? Kb. mint egy BT-s speakernél, ami szintén lejátssza a Youtube és a telefonon található mp3 fájlokat is...

(#9726) Technoman válasza blakey (#9722) üzenetére


Technoman
őstag

Nem tudom hogy milyen, 3éve tették fel és azóta nem nyúltak hozzá.
Közben meg is találtam a típust

(#9727) blakey válasza Technoman (#9726) üzenetére


blakey
titán

Gigabites.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9728) Technoman válasza blakey (#9727) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi szépen, hogy utánanéztél. :R
Még egy kérdésem lenne. Ha nincs NAS és csak max 1080p filmeket nézek hálózatról, de főleg USB-ről, van értelme az 1 Gigabites hiányon paráznom?

[ Szerkesztve ]

(#9729) blakey válasza Technoman (#9728) üzenetére


blakey
titán

A FHD anyagoknak elviekben a 100-as LAN elég, de könnyen "elcsábulhatsz" és ráérzel, hogy ez vagy az mennyivel jobb lett volna. Most amikor még választhatsz akkor érdemes megfontolni. Rájössz, hogy mennyivel könnyebb a másolás, stb. ráadásul ha a Mede8er lesz a NAS-sod akkor az hálózati lejátszásnak számít. 100-as LAN-on olyan 15-17MB/s a másolási sebesség, Gigabiten olyan 30-50MB/s, azért az sem mindegy, de neked kell eldöntened és hamar megfogod szeretni valamint azt fogod észrevenni, hogy a Mede8ert már be se kapcsolod. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9730) schawo válasza blakey (#9729) üzenetére


schawo
titán

100-as LAN-on olyan 15-17MB/s a másolási sebesség
:Y Hogy jött ki a matek? :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9731) blakey válasza schawo (#9730) üzenetére


blakey
titán

Miért kell ebben bármilyen matekot lkeresni? Ennyivel másoltam egy 100-as eszközre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9732) DoItYourself válasza blakey (#9731) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Gyakorlatban 10-11 MB/s a max. amit eddig láttam.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9733) KTU válasza blakey (#9731) üzenetére


KTU
addikt

semmi
Megint elnéztem. :B
:D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#9734) schawo válasza blakey (#9731) üzenetére


schawo
titán

Mert a világ a matematikával működik. 100-as net, az elméleti max: 100 Mbit/s, ebből jön le az overhead, meg a redundancia, az elérhető gyakrolati nagyon-max 92-93Mbit/s, azaz 11,5MB/s. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9735) blakey válasza schawo (#9734) üzenetére


blakey
titán

A világ nem matematikával működik, még annak ellenére sem, hogy szigorlatóztam és imádtam, ráadásul csak számok tekintetében van némi köze hozzá, minden más a fizika. :) Nekem kb. 120 Mbit volt ami max. kijött a 100-as LAN-ból, tudom mit hogyan kell számolni, akkor is ennyi volt. Nem törvénysazerű és nem mindenkinél, de én ennyit mértem másolás közben, simán felment 15MB/s-ig, Dune ill. Nexbox, most nem tudom kipróbálni, mert sajnos niincs ilyen eszközöm.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9736) sp8787 válasza blakey (#9735) üzenetére


sp8787
addikt

Viszont matematikai attoresek nelkul nem sokat haladt volna a fizika sem.
Az utolso fizikai Nobel dij is inkabb matematika volt mint fizika.

Mondjuk eleg gyoker modon matekbol meg nem is osztanak Nobel dijat.

[ Szerkesztve ]

(#9737) vargalex válasza blakey (#9735) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor ott valaki hazudott, esetleg tömörítést használt az átvitel során...

Alex

(#9738) blakey válasza vargalex (#9737) üzenetére


blakey
titán

Mindegy, ennyi volt, elmúlt, már nincs eszközöm hozzá, akkor legyen 11MB/s és legyen béke, felesleges a PH-n általános személyeskedő vitákba belemenni, én nem hazudok, leírom amit tapasztaltam, olvasottakra nem alapozok, nem a saját tapasztalatom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9739) vargalex válasza sniphoe (#9724) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha jól gondolom, csak a .ssh könyvtár jogosultságával van baja.

chmod 700 /storage/.ssh

Alex

(#9740) schawo válasza blakey (#9738) üzenetére


schawo
titán

Senki sem állította, hogy hazudsz, de kevesen állíthatják magukról, hogy tévedhetetlenek, vagy hogy az emlékezetük végtelen. Ha te mégis ezen csoportba tartozol, akkor bocs, hogy halandónak gondoltalak :) Én memóriám legalábbis erősen korlátozott. Szóval nem kell megsértődni.
Másolást valami tömöríthette, esetleg, de ez 99%-ban valószínűtlen, sokkal valószínűbb, hogy rosszul emlékszel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9741) sniphoe válasza vargalex (#9739) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Már néztem ezt is, de nem vezetett megoldásra.
drwx------ 2 root root 1024 Nov 15 12:07 .ssh

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#9742) Technoman válasza blakey (#9729) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi blakey a kimerítő válaszodat :R Átgondolom ezt a Lan dolgot.
Bár a Mede8er is 1 GB-es és mégis csak 12-15MB/s-el dolgozik ha másolom a laptopról az anyagot. Vagy lehet, hogy nekem kéne vmit átkapcsolni a routeren? (hoppá, lehet, hogy a lapitopim csak gagyi 10/100-ast tud?)
Egyébként van benne vmi amit írtál, hogy a Mede8er-t kicsit hanyagolni fogom. Nagyon tetszik ez a Droidos csoda.

[ Szerkesztve ]

(#9743) vargalex válasza sniphoe (#9741) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az authorized_keys jogosultságai? Illetve még a publikus kulccsal lehet gond. Mivel generáltad? És hogyan?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9744) Stehe válasza schawo (#9709) üzenetére


Stehe
aktív tag

DLNA szervernél te Wifin vagy kábelen csatlakozol? Ha kábelen csatlakozom, a Windows nem jelenít meg semmilyen eszközt, amin streamelni lehetne... Box felületén pedig be van kapcsolva a funkció...

(#9745) azbest válasza schawo (#9740) üzenetére


azbest
félisten

Esélyes, hogy esetleg valemlyik eszköz az újkeletű hibbant mebibiteket és mibibájtokat számol, lehet hogy rosszul. Csak a szívás van a bevezetéséből, mert nem egyértelmű, hogy ha valami megabájtot mond, az még a klasszikus értelemben vagy az hippi értelemben érti. Múltkor volt egy vitám, hogy befér-e a bináris alkalmazás fordítás után adott MB-ba és a kolléga más értéket mondott az eredményre, mint ami nekem volt. Aztán kiderült, hogy az apple oprendszeren már hippi mértékegységet használnak, míg a webes felületen és ms környezetben klasszikus értelemben mutatja a rendszer. Semmi értelme volt bevezetni az új értelmezést azért mert a hozzá nem értők nem értették... most meg már a hozzáértők sem lehetnek benne biztosak, hogy mennyi az annyi.

[ Szerkesztve ]

(#9746) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Hol lehet beállítani, hogy ne legyen így eltolva a kép?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#9747) Technoman


Technoman
őstag

Srácok, gondoltam, "hogy ha lúd, legyen kövér" alapon, veszek egy légegeret is a kis édeshez.
Viszont, mivel sötét a lakás, világítóst óhajtanék.
Tudtok tanácsot adni, melyiket vegyem? Egyáltalán, mouse-ba van háttérvilágítós normális áron?
Thx

(#9748) Szegedin válasza Technoman (#9747) üzenetére


Szegedin
tag

Van, bar sztem itt nemsok embernek van olyan:

iPazzPort Wireless Keyboard Backlight KP-810

(#9749) Technoman válasza Szegedin (#9748) üzenetére


Technoman
őstag

:R

(#9750) blakey válasza Technoman (#9749) üzenetére


blakey
titán

A linkelthez hasonlót rendeltem, BT-os, ha megjön akkor talán véleményem is lesz róla, igaz Apple TV-hez rendeltem, de gondolom minden máshoz is csatlakozni fog. :) Legaábbis a minőségéről biztos lesz véleményem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.