Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) headhunter válasza DroiDMester (#9070) üzenetére


headhunter
addikt

headhunter néztem ezt a Mele F10 Deluxe távot, de kevesebb a hasznos gomb(alul és felül is!) rajta mint a T3 ason és ráadásul majd 2x annyiba kerül, nekem szimpatikusabb a T3

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Végül erre esett a választás:

Measy 2.4G Mini Wireless Keyboard Mouse 3D 6-Axis Somatosensory with Infrared Remote Learning for Smart TV,IPTV, PC,HTPC Xbox

Features

4 in 1: 2.4G 3D, 2.4G wireless keyboard and mouse, 6-Axis Somatosensory and infrared remote control
Features IR learning: it can learn up to 40 keys on your TV IR remote
3-Gyro + 3-Gsensor, convenient to operate in horizontal and vertical mode for games and typing
Compatible with Android Smart TV, IPTV, Networked set-top Box, Mini PC, Android TV Box, HTPC, PCTV and Xbox 360.
Plug and play.operating experience with current 2.4GHz wireless technology.transmission distance up to 10 meters
Game key mode
Low power LED indication

[link]

[link]

(#9252) blakey válasza Songoman (#9248) üzenetére


blakey
titán

Esetleg azt nem tudom, hogy WIN10-zel kompatibilis? Pl. Forza? Én nem tudom kipróbálni.
Köszi

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9253) mexel válasza junkpod (#9241) üzenetére


mexel
veterán

Azért talán egyszerűbb egy box mint kiépíteni egy házimozi rendszert amit úgysem használnának, mert csak a tv-n hallgatják a hangot. 75 éves illetőről beszélünk most aki nem fog erősítőt kapcsolgatni stb. Ráadásul árban sem ugyanaz azért.
Itt most nem az volt egyébként a kérdés hogy hogy alakítsam át a szobát, hangrendszert tv-t stb, hanem hogy a box jól kezelhető-e, a Geekbuyingos jó-e mert pl több típust láttam, stb.
Mindegy, rendelek egyet onnan aztán meglátom mi lesz.

(#9254) jézusom válasza DoItYourself (#9245) üzenetére


jézusom
addikt

Az nem 2 bemenet. Egy kimenet, egy bemenet.

(#9255) sp8787 válasza jézusom (#9254) üzenetére


sp8787
addikt

1 kimenet 2 bemenet
1* HDMI 2.0 output 4K*2K @ 60Hz
2* HDMI 2.0 input 4K*2K @ 60Hz

(#9256) tau_ba


tau_ba
tag

Lehet, hogy HDMI Matrix-kent is uzemel, igy az 1 HDMI bemenettel rendelkezo tevekre is lehet rajta livul meg valamit (pl Xbox, PS4) csatlakoztatni.

(#9257) mexel válasza DoItYourself (#9245) üzenetére


mexel
veterán

Végül is jó ötlet :) De egy erősítőt is mellé. :D
Valószínű egyébként hogy éppen az ilyen problémákra megoldás ahogy írták is, 1 HDMI-s tv-re több mindent kötni. Vagy nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#9258) Imi1981


Imi1981
veterán

Még csak az androidot próbálgatom a mini mx-en .Az alkalmazásváltót nem lehet valahogy előcsalogatni ?

(#9259) blakey válasza Imi1981 (#9258) üzenetére


blakey
titán

De előcsalógatható, légegérrel felfelé húzod a kurzort.

Közben kipróbáltam, hogy csatlakozik-e a Xiaomi Gamepad az MXIII-hoz, csatlakozik, működik minden, egy-két játékot próbáltam, volt ami ment, volt ami nem. De a lényeg, hogy csatlakozik és működik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9260) Imi1981 válasza blakey (#9259) üzenetére


Imi1981
veterán

légegér hiányában csak a mobilalkalmazást vagy a távirányítót tudom használni . Így van rá mód?

(#9261) blakey válasza Imi1981 (#9260) üzenetére


blakey
titán

Távval tedd "egér" módba és próbáld meg levinni a kurzort és nyomj egy OK-t, hátha működik. Milyen alkalmazás? Ha van egér funkciója akkor működhet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9262) Imi1981 válasza blakey (#9261) üzenetére


Imi1981
veterán

A összefoglalóban ajánlott alkalmazás [link] . De nem sikerül előhozni .Mindegy annyira nem lényeges csak kényelmesebb lenne váltani a megnyitott alkalmazások közt .

(#9263) syler123


syler123
veterán

Sikerült valakinek xbox 360 conrollerrel párosítani a boxát? Sunvell t95m, de sehogy nem megy. Elkapott a hév, hogy mariozzak, sosem vittem végig :D De nem tudom működésre bírni a 360 joyt.

(#9264) azbest válasza tau_ba (#9249) üzenetére


azbest
félisten

hdmi switch HDMI 3 Input 1 Output Switch
620 forint.
Ilyet használok én is. Fullhd-ig jó, 4k-hoz vlaami komolyabb cucc kell.

Az utoljára bekapcsolt eszköz bemenetére át is vált. Ha tartja másik eszköz, akkor gombbal lehet váltani.

[ Szerkesztve ]

(#9265) mexel válasza azbest (#9264) üzenetére


mexel
veterán

Ha fél órával előbb írod akkor lehet ilyet rendelek K1 Plus S2 helyett :)) Ennek nem kell külön tápellátás úgy vélem. Minőségromlás nincs?
Köszi az infót, ez hasznos kütyü lehet sokaknak.

(#9266) kjoo válasza Imi1981 (#9260) üzenetére


kjoo
kezdő

Hali!

A kép beállításoknál nálam az utolsó ikonnal lehet ki és bekapcsolni a telón szokásos alsó 3 gombot. Háromszög, kör, négyzet :). A négyzetet kell neked a távkapcs egerével megnyomni.

Üdv:

KJoo

(#9267) azbest válasza mexel (#9265) üzenetére


azbest
félisten

A hdmi-ről szedi a tápot. Érdemes jó minőségű kábelt használni, mivel így két kábelen is keresztül megy a jel. Szóval megeshet, hogy egy-egy kábellel még jó a kép, de kettőt felfűzve már képhibák jelentkeznek. Az 1-2 dolláros hdmi kábeleim közt van ami ilyen :) De a boxokhoz kapott kábelek és a normális hdmi kábelem jól elvan vele.

Mondjuk azt nem tudom, hogy a k1 plus s2 box helyett miért lenne jó :)

Árulnak infra távos fajtákat is, esetleg aki tanítható távirányítót használ, annak lehet az jobb.

usb kütyük közti váltáshoz pedig pár dolcsis 4 portos kvm switchet használok [link] 3 eszközt lehet rádugni.

A hdmi + usb swichek egyben majd 10x annyiba kerülnek, ezek meg 10 dolcsi körül vannak együtt.

[ Szerkesztve ]

(#9268) Songoman válasza Imi1981 (#9262) üzenetére


Songoman
aktív tag

Ami egyebkent teljesen megegyezik az altalam korabban jelzett Google Playbol letoltheto:

Smart iRemote alkalmazassal.

(#9269) Petyka3


Petyka3
aktív tag

Sziasztok! Nálatok van hang a LE009-el? Nem sikerül előcsalogatnom :(

(#9270) Imi1981 válasza kjoo (#9266) üzenetére


Imi1981
veterán

Nálam ott csak az a álmodozás funkció van. Amúgy tudom miről beszélsz, cm romokon lehet ezt állítani. Ezen az eszközön nem találtam ilyen állítási lehetőséget.

(#9271) Songoman válasza headhunter (#9251) üzenetére


Songoman
aktív tag

Ez ugyanaz, mint a T3, csak par dollarral dragabban.

(#9272) syler123


syler123
veterán

Tudom volt már korábban róla szó, de nem találom.

Melyik file-okat kell kimásolnom Libreelec alól, ha megszeretném tartani a beállításokat? Táhát azokat hogy hol tartok a sorozatokkal stb, ezeket nem szeretném ha elveszne.

(#9273) Songoman válasza blakey (#9252) üzenetére


Songoman
aktív tag

Csatlakozik hozza, de hogy igazan tudd hasznalni, mokolni kell egy kicsit.

Video

(#9274) DoItYourself válasza Petyka3 (#9269) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Korábbi verziótól frissítettél? Kell az új dtb is hozzá, azt írja kszaq.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9275) Imi1981 válasza Songoman (#9268) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen közben rájöttem mert kettő volt a telómon belőle . Kösz :R

(#9276) Petyka3 válasza DoItYourself (#9274) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Lezúztam a kártyát és gyakorlatilag újból raktam. a dtb-t természetesen bemásoltam, ami kell hozzá. Hang nincs. :(

(#9277) gg72 válasza junkpod (#9243) üzenetére


gg72
veterán

Ok, nekem LE van és automata módra van állítva, de akkor mi az az első opció, ahol pl. 1080P@50Hz és 60Hz között is lehet választani? Vagy akkor az csak arra vonatkozik, hogy a menü milyen képfrissítéssel menjen?

(#9278) Petyka3 válasza DoItYourself (#9274) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Közben rájöttem, hogy elszúrtam és a régi dtb-t másoltam a mappába. Köszi a segítséget!

(#9279) DoItYourself válasza gg72 (#9277) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Igen, csak a menürendszerre vonatkozik, ha automatára állítod.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9280) Imi1981


Imi1981
veterán

A wifi ilyen gyenge a minin ,hogy a 60 Mbit netből csak 13-al tud tölteni (speedtest is csak annyit mutat ) ? Megoldás ? Csak kábellal ?

[ Szerkesztve ]

(#9281) ati888


ati888
senior tag

Hello!

MiniMxIII + LE009, most próbálgatom, a nyelv választás nekem sem megy, a tv távjával (viera link) tűnik a legkényelmesebbnek. A telefonon a Kore-t használom, de nem tudom, hogy meg lehet-e csinálni azt, hogy a telefonon lássam a minimxiii-ra csatlakoztatott usb-s vinyó tartalmát (film, zene). Úgy lenne az igazi!

Most az LE indul az sd kártyáról, valahogy lehet választani, hogy melyik rendszer induljon bootnál?

Ati

[ Szerkesztve ]

(#9282) horeee válasza DoItYourself (#9245) üzenetére


horeee
tag

A távirányítója egész megnyerő így első blikkre.

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#9283) junkpod válasza gg72 (#9277) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen az a gui beállítása.

Box's don't touch!

(#9284) headhunter válasza Songoman (#9271) üzenetére


headhunter
addikt

Ez ugyanaz, mint a T3, csak par dollarral dragabban.

Majdnem "stimmel" a megállapítás... :N

2.550Ft-tól...

MX3: 38db (Keyboard)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

T3: 42db (Keyboard)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Measy GP811: 47db (Keyboard)

[ Szerkesztve ]

(#9285) junkpod válasza ati888 (#9281) üzenetére


junkpod
nagyúr

A média tárat mutatja a telon.

Box's don't touch!

(#9286) schawo válasza headhunter (#9284) üzenetére


schawo
titán

Az MX3 nem full keyboard learninges, ez téves. 4 programozható gomb van rajta. És a képek szerint e Measy sem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9287) Songoman válasza headhunter (#9284) üzenetére


Songoman
aktív tag

Akárhogy is számolom, a T3-on 2 gombbal több van, ráadásul minden gombja tanítható.

(#9288) DoItYourself válasza schawo (#9286) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

De az enyém mégis olyan, és dettó Measy koppintás. MX3 felirat viszont nincs sehol, a dobozán sem.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9289) schawo válasza DoItYourself (#9288) üzenetére


schawo
titán

Az enyémen van MX3 felirat, és valóban 4 tanítható gombja van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9290) DoItYourself válasza schawo (#9289) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Úgy tűnik van többféle is ezekből a másolatokból. Ilyeneken már meg sem lepődök.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9291) Imi1981


Imi1981
veterán

Most böngészem az összefoglalót a LibreELEC rendszer érdekel. Azt írja minimum 2 gb-os sd kártya szükséges. Ezen a 2gb-on működik rendesen? Csak azért kérdezem mert most csak egy 32 GB-os van itthon és egy régi 2gb-os, de a 32 gb-ost nem szeretném erre felhasználni mert a telóba kell. Nem fog gázul futni ezen az ősrégi tuti lassú 2gb-os mikro sd-n a LibreELEC? Vagy vegyek inkább egy új 8gb-ost és ne is szenvedjek ezzel?
Amúgy nagyon tetszik ez a kis lejátszó egyedül csak a wifi lassú, remélem kábellel majd jó lesz.

(#9292) Beni2360 válasza Imi1981 (#9291) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát egy 2 Gb kártya lassú ehhez a munkához. Amíg rendelsz egy 8 Gb addig elmegy de aztán csere.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9293) Imi1981 válasza Beni2360 (#9292) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor inkább hagyom .Most hétvégén majd úgyis veszek .Most próbálgatom ,azt vettem észre hogy ritkán azért nagyon enyhén de megdöccen a lejátszás(1080p filmek) kodival .

(#9294) headhunter válasza Songoman (#9287) üzenetére


headhunter
addikt

MX3

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

T3

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Measy GP811

(#9295) KTU válasza schawo (#9286) üzenetére


KTU
addikt

Pedig van olyan MX3 ami full keyboard learninges.
Vettem 2db-ot is.
beszerzési helyek a linkelt hsz.-ban,
van nála T3 is

A 3. amit alirol rendeltem, na az nem full keyboard learninges.

Air mouse MXIII

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#9296) gg72 válasza DoItYourself (#9279) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm (junkpod-nak is), akkor azt lehet 24p-re teszem, mert általában 24p-s filmeket és nézek és ha váltogatok a menü és a film között, nem lesz pillanatnyi képkimaradás, mint most.

(#9297) Beni2360 válasza gg72 (#9296) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez a 24 -50 -60 - automata csak az android alatt való filmnézésre vonatkozik. LE alatt más a helyzet. Ha filmről átmegyek a menübe lépsz akkor természetes, hogy le áll a film. Ha film alatt hívod meg a menüt akkor nem vált át.
és ha váltogatok a menü és a film között, nem lesz pillanatnyi képkimaradás, mint most. - ezt nem egészen értem. leírnád részletesen?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9298) djnice válasza gg72 (#9296) üzenetére


djnice
veterán

Betudod állítani hogy frekiváltás után hány mp-ig pauzálja a filmet. 24p-n elég döcögős a gui.

(#9299) junkpod válasza gg72 (#9296) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hagyd 60-on.ugy a legjobb.

Box's don't touch!

(#9300) Karel2


Karel2
csendes tag

Én most MX3-at használok. Ami nem tetszik, az az anyaga. Gyenge és könnyen törik, az elemtartó fedele sem valami stabil. A TSM01, F10 vagy más jobb ebből a szempontból?

- Karel -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.