Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) a8l válasza DroiDMester (#8048) üzenetére


a8l
aktív tag

Ez felmegy a normál kodi mellé vagy felülírja azt mint a 17beta?

Nekem nem lett kínai update után.
Wetek play -em van(nem a kettő) ami dupla műholdas tuneres. Szerintem a tunerek képminősége jócskán elmarad a Samsung tv-be beépített s2 tunertől. Tény hogy lehet vele tv-t nézni.

[ Szerkesztve ]

(#8052) trance89 válasza jézusom (#8049) üzenetére


trance89
őstag

az amit feletted linkeltek (utolsó sor)

(#8053) #79335424 válasza DroiDMester (#8048) üzenetére


#79335424
törölt tag

Próbáld meg terminálban lefuttatni a:

su
svc power shutdown

parancsokat! Persze root kell hozzá.

(#8054) Hyena válasza a8l (#8051) üzenetére


Hyena
senior tag

En nem muholdas tvnezesre hasznalnam hanem a digi tv kabele lenne rakotve.
Tv tuner ugyben semmi tapasztalatom nincs ezert kerdezem az is mukodne vele?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8055) junkpod válasza Beni2360 (#8035) üzenetére


junkpod
nagyúr

Gyanus, hogy nem írja ki milyen soc.

Box's don't touch!

(#8056) DroiDMester válasza a8l (#8051) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen felmegy sem az SPMC hez nem nyúl sem a VidonXBMC hez és a sima Kodi hoz sem teljesen külön települ!

***********************************************
Hyena : akár hogy babrálom a CEC beállításait még teljesen kikapcsolva is ugyan az simán ujraindul

Somatom : sz tem a Reboot/restart programok is ezeket a megoldásokat használják azokkal sem ment a kikapcsolás!

De kipróbáltam amit írtál arra is ugyan azt csinálta simán újraindult, valamit el cseszhettek ebben az új kernelben!

(#8057) Songoman válasza DroiDMester (#8048) üzenetére


Songoman
aktív tag

Van otleted, hogy hogyan tudnam a 105-t feltolni? Hard reset utan is ugyanaz a hiba...

(#8058) junkpod válasza jézusom (#8049) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kolléga annak örül ami természetes. Természetesen nem a hd hangot küldi ki hanem annak a core (sima dts) részét. Minden kodi minden boxon képes erre mert a hd sávok visszafelé kompatibilisek.

Box's don't touch!

(#8059) DroiDMester válasza Songoman (#8057) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

itt leírtam mit csinálj USB Burning Tool -al felteszed a 104M0.img -t és arra fel fog menni a 105M0 OTA

(#8060) Songoman válasza DroiDMester (#8059) üzenetére


Songoman
aktív tag

Upsz! Ugy porog a forum, hogy elsiklottam felette.

2.0.8-as USB Burning Tool jo hozza?

(#8061) Songoman válasza DroiDMester (#8059) üzenetére


Songoman
aktív tag

Kozben meg 2 kerdes.

1. A GT1-esem S912 kezdetu sorozatszamu, ahhoz jo ez a firmware?
2. Melyikbe dugjam az USB OTG kabelt? A halozati csatlakozohoz kozelibe vagy a ra meroleges oldalon levo tavolabbi USB foglalatba?

(#8062) Hyena válasza DroiDMester (#8056) üzenetére


Hyena
senior tag

Szivesen kiprobalok valamit ha azzal tudok segiteni a problema megoldasaban, ahogy latod gond nelkul mukodik. (kiveve a legegerrel, azert kell a kikapcsolas elott tavkapcsolot cserelnem)

[link]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8063) DroiDMester válasza Songoman (#8061) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen én is a 2.0.8-as USB Burning Toolt használom!

a memória kártya melletti USB kell az a update port és semmit nem dugsz a boxra tápot se csak az USB -t és közben nyomod a reset gombot van hogy elsőre nem jelenik meg a progiban hogy csatlakozva de ha kihúzod meg újra vissza dugod már megfog jelenni hogy kapcsolódva!

igen amit linkeltem S912 gyári szám kezdetű GT1 hez van

[ Szerkesztve ]

(#8064) a8l válasza DroiDMester (#8056) üzenetére


a8l
aktív tag

Felraktam, sajnos nem működik teljesen tökéletesen, de alapvetően jó.
Néha kilép, tehát leáll a minix xbmc.
Viszont a hang jó, nem akad se a DD se a DTS passt. , el sem hiszem.
Így azért már végig lehet nézni egy filmet ha nem lép ki közben.
Kikapcsnál én is kikapcsoltam a cec-et de akkor se jó.
Még egy nagy bajom van. A minimxIII és a gt1 egymás mellett van és mindkettő távja azonos frekin megy.
Így valószínű jól elnyomkodtam a minimx3-at miközben a gt1-et irányítottam.
Gondolom erre nincs megoldás hogy máshol működjön a táv. Így mindig az egyiket áramtalanítanom kell amelyiket nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#8065) DroiDMester válasza a8l (#8064) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

csak akkor lép ki ha a beállításaiban matatsz! Fim nézés közben nem lép ki!

távirányító : egyszerű nekem is pont így van GT1+MiniMX3(és lassan érkezik a MiniMX is, gondolom annak is ez lesz a távja ami a MX3é) egyiket irányítom az infrás távval a másikat pedig a T3 légegérrel így nincs össze akadás egymással!

(#8066) zetecR válasza DroiDMester (#8063) üzenetére


zetecR
addikt

Tegnap szerettem volna a MiniMXIII-ra a 007-es LE-t.
Kiírtam az összefoglalóban lévő progival a letöltött és betallózott img állományt egy pendrivera, nyomtam a resetet, tápot adtam neki, de csak az Android recovery menu jön be.

Mit csinálok rosszul? :F

(#8067) DroiDMester válasza zetecR (#8066) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

és ha megnézed mi van a elkészült MicroSD/Pendrive on rajta van aminek kell és át méretezte 512.Megásra?

Próbáld meg másik Kártyára/Pendrive ra ki írni! Volt nekem is olyan hogy egy nagyon régi(7.éves) 1.gigás Samsung MicroSD kártyáról bárhogy próbáltam nem akart indulni, ki írtam egy ugyan olyan 1 gigás Sandisk re arról ment egyből!

nyomod a reset gombot bedugod a tápot a boxba és még kb 3-5.másodpercig nyomod, utána el engedheted mert ha túl sokáig nyomod akkor az lesz amit írtál és a gyári Androidos recovery jön be

[ Szerkesztve ]

(#8068) djnice válasza Janaboy (#8042) üzenetére


djnice
veterán

Megy persze, csak felezett a felbontás.

(#8069) azbest válasza XtremLor (#8025) üzenetére


azbest
félisten

tényleg jellemzően az s905 az 5.1-es androiddal jön, mí az s905x már 6.0-ával. Viszont az s905-re is létezhet Android 6.0. Péládul a WeTek Hub -ra is kijött az újabb.

Elképzelhető, hogy a s905-ös MXQ Plus -re is létezik, a cnx-soft-on találtam is ilyen bejegyzést
MXQ Plus Android 6.0 firmware:
http://pan.baidu.com/s/1c10aoF2 password: imy8

(#8040) Janaboy
úgy emlékszem, hogy raspi kapcsán is olvastam olyan libre buildről, ami tudott más 3d módokat is. Amlogicból nem tudom, hogy ez menniyre támogatott. stabil verzióban azt hiszem még nincsen benne. Az olcsó dlp projektorokhoz egy másik 3d mód szükséges, amikor fehér képkockákat szúr bele, nekem az lehet érdekes. Bár csak egyszer próbáltam ki, sajna pécével szoftveres lejátszással meg-meg ugrott a 3d és zavaró volt.

(#8070) DoItYourself válasza zetecR (#8066) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Dtb.img fájlt tettél rá? Próbáld ki az összes USB aljzatot, csak egyről tud bootolni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8071) a8l válasza DroiDMester (#8065) üzenetére


a8l
aktív tag

Csak amelyiket az infrással irányítod az bekapcsolja a másik boxot is, bekapcsoláskor, és onnantól már mindkettőt irányítod. GT1-et fogom csak légegérrel irányítani, és tápkábellel kapcsolom be, a minimx3-at meg infrával és a másik légegérrel.
Egyébként most hogy próbáltam a gt1-et a minimx3 távjával már tudom hogy mennyivel jobb a minimx3 érzékelése, simán bárhogy érzékel, nem a táv jobb, a gt1 meg csak ha felé irányítom.

(#8072) Songoman válasza DroiDMester (#8063) üzenetére


Songoman
aktív tag

Köszönöm, sikerült.
Az IPTV streamek akadoznak. A státusz bar nem működik, az alsó baron nem működik a korábbi appok funkció.

[ Szerkesztve ]

(#8073) DroiDMester válasza Songoman (#8072) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

IPTV -m nincs így azt nem tudom megy -e?

A többi amit írtál nálam nincs! egyedül amit írtam hogy a kikapcsolás nem megy csak ennyi! a 105M0 OTA frissítés után csináltál gyári állapotba vissza állítást? én minden frissítés után nyomok neki egy ilyet!

a8l : nekem a GT1 és a MiniMX3 is egyformán jó nem tudom olyan irányba fordítani az infrás távot hogy ne érzékelje még ha a tenyeremmel teljesen letakarom a távon az infra ledet még akkor is irányítja

***********************************************************************************
Más : úgy látom volt ma kora este 6 óra környékén egy Developer verzió de törlésre kerülhetett

[ Szerkesztve ]

(#8074) Songoman válasza DroiDMester (#8073) üzenetére


Songoman
aktív tag

Recoveryből vagy a Settingsből állítod vissza a gyári állapotot?

(#8075) junkpod válasza a8l (#8064) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tegyél elé egy karton lapot ami nem akarsz iranyitani.

Box's don't touch!

(#8076) Beni2360 válasza zetecR (#8066) üzenetére


Beni2360
félisten

Én úgy tudom, hogy csak a 008 telepűl a penről.
Vagy lemaradtam valamiről?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8077) Janaboy válasza azbest (#8069) üzenetére


Janaboy
veterán

Na majd szorakozok vele, koszi a valaszt, nem let kerdes a 3d.

Janaboy

(#8078) DroiDMester válasza Songoman (#8074) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mind2 megoldás ugyan azt csinálja, szóval mind1 melyiket választod! :)

(#8079) jézusom válasza junkpod (#8058) üzenetére


jézusom
addikt

Nem a core kell. HD-t nem lehet kiküldeni sehogy?

(#8080) pinnacle válasza junkpod (#7983) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez fontos. "You aren’t losing anything by using RGB Limited, but if you use RGB Full with a TV you are losing details."

Megnéztem újra ezt a felvételt, mert emlékeztem, hogy teljes RGB-ben olyan éles a kép, hogy majd leugrik a képernyőről, és a szikrázó napsütés is jobban érzékelhető, korlátozottban meg fakóbb. Az a gond, hogy Mozi módra van állítva a TV, mert itt a legtermészetesebbek a színek, itt viszont a kontrasztot nem tudom, annyira emelni, hogy utolérje a teljes RGB-t. Normál, Játék, Dinamikusban már utoléri. Egyébként lehet, hogy a teljes RGB túltolja a színeket, mert a valóságban nem ennyire intenzívek.
Monitoromon nem tudok kontrasztot állítani, ott a teljes RGB a jobb. Lehet ezért alapbeállítás.

Lassan megjön a 11-én feladott boxom. Kínának semmi nyoma, de már itt van. Persze lehet, hogy nálunk többet ülnek rajta, mint ami alatt Kínából ideért. :)

[ Szerkesztve ]

(#8081) DroiDMester válasza jézusom (#8079) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Most neked milyen BOX od van ha szabad tudni? Mert látom LibreELEC el bíbelődsz ha meg megy LE a boxodon mit vacakolsz ezzel a HD hangal LE alatt megy az összes hang DTS-HD Master is HDMi-n

(#8082) junkpod válasza jézusom (#8079) üzenetére


junkpod
nagyúr

S905 android alatt csak vidonme-vel tudott hd hangot, megérhet egy probat.
LE alatt minden van. Amúgy nem hiszem, hogy tudnék különbséget felfedezni a core és a hd sáv között hallásra...

Box's don't touch!

(#8083) zetecR válasza Beni2360 (#8076) üzenetére


zetecR
addikt

Ezt lehet, hogy benéztem...

Akkor neki esek még egyszer. 2 gigás MiniMXIII-hoz a gxbb_p200_2G_1Gbit kell, de mi a különbség a sima/OTG/Realtek verzió között? Érteni értem a végződéseket, csak nem tudom, hogy melyik legyen... :D

(#8084) junkpod válasza pinnacle (#8080) üzenetére


junkpod
nagyúr

Általában az emberek többségének a szinhelyeshez közeli beállítások fakónak tűnnek. Szokni kell ha lcd kiemelt színekhez vagy szokva. Lehet erősebb a fehér ezáltal nagyobb a kontraszt de ezzel sokat vesztesz az árnyalatokon bár lehet hogy a vakító fehér miatt észre se venni...
Állítsd be a fényerőt és a kontrasztot tesztabraval.

Box's don't touch!

(#8085) Pelican válasza zetecR (#8083) üzenetére


Pelican
őstag

Többen írták, hogy a realtek kell hozzá, mert olyan wifi van benne. Nekem MX-G van, úgyhogy nem saját tapasztalat de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#8086) Pelican válasza DroiDMester (#8073) üzenetére


Pelican
őstag

Már ott van az új devel verzió.

"Can you please test a new development build I've just uploaded? I have added a patch for EGL rendering that supposedly fixes some GL-related leak. I'm not able to reproduce it and I'd be greatful if you can tell me whether things are improved or not. This is the build: http://kszaq.libreelec.tv/s905/devel/201...f28.img.gz (when upgrading from .008 you don't need to include a device tree in your update process)
This build also has the same approach to a/v sync as 2016-10-18 devel as this was so far the best one. VQ drops to ~0% but I don't notice any stuttering because of this."

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#8087) DroiDMester válasza zetecR (#8083) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

A 2g gigabit Realtek kell a MiniMX III.hoz!

Pelican köszi, már csak holnap tesztelem, jólenne ha ezzel már végre nem ragadna oda a HUD a képernyőre!

(#8088) Beni2360


Beni2360
félisten

Mi az a kaBA...tt HUD?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8089) pinnacle válasza junkpod (#8084) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen írtam, lehet, hogy az teljes RGB "optikai csalódás", ráaadásul én pont az szeretem ha a valóságot látom, nem a kiszínezettet, de eltévelyedtem. :)

(#8090) tothgergo90


tothgergo90
tag

Ismeritek ezt a Tonbux-ot?
Rendeltem ma egy ilyet, leginkabb IPTV es Kodi-ra lenne hasznalva, illetve egy kis Spotify. Nem tudom tobbet ki lehet-e belole hozni. Hasznalok mellette egy Mede8er MED800X3d-t, azt gondolom nem fogja felvaltani BD lejatszasakor.
Minden esetre, ha valakinek van valami tapasztalata, akar jo, akar rossz, illetve otlet, jo tanacs, azt szivesen vennem.
Koszonom!

(#8091) jézusom válasza DroiDMester (#8081) üzenetére


jézusom
addikt

Beelink minimxiii 2/16, LE alatt nem megy a 4k, de este kipróbálom azzal a LE-vel, amit linkelt itt valaki.

(#8092) junkpod válasza tothgergo90 (#8090) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha szerencséd van akkor az van benne amit írnak és az LE is felmegy rá. Viszont akkor a mede8ter gyorsan le fog porosodni.

Box's don't touch!

(#8093) Songoman


Songoman
aktív tag

A Beelink befagyasztotta a 105-ös firmware OTA-t a hibák miatt. Állítólag nemsokára jön a 106.

(#8094) Hyena válasza Songoman (#8093) üzenetére


Hyena
senior tag

Uj fimrware uj hibakkal :)
Hat nem erenyuk a kiadas elotti teszteles az mar biztos...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8095) Dr. Venkman válasza vargalex (#7988) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Így sem lett jó sajnos. Itt ha jól értem a routerből vette volna az időt. Nagyon furcsa, hogy a routeremben sem mutatja a System Toolsnál a rendes időt, és a get GMT-re sem tudja lehívni sehonnan. Ugyanez van egy másik (Dlink) routerrel is, és a szüleimnél is az ő Tplink routerükkel. Lehetséges, hogy a szolgáltató (Az Invitel mindkettőnknél) blokkolja az NTP lekérdezést? A munkahelyem routerén simán le lehet kérdezni, itt egy másik szolgáltató van.

[ Szerkesztve ]

(#8096) Chal válasza Dr. Venkman (#8095) üzenetére


Chal
addikt

Megeshet, az ntp-t előszeretettel használják ddos támadásokhoz egy design hiba miatt. A time.kfki.hu -t amúgy tudod pingelni?

[ Szerkesztve ]

(#8097) Dr. Venkman válasza Chal (#8096) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Igen, géppel is és a boxon is. Beszéltem egyébként most a szolgáltatóval, hát nem voltak a helyzet magaslatán, azt mondják nem ők okozzák, de ilyen problémáról még nem is hallottak és nem tudnak mit tenni. Nem győztek meg.

[ Szerkesztve ]

(#8098) Chal válasza Dr. Venkman (#8097) üzenetére


Chal
addikt

Kérdezz rá esetleg hogy szűrnek e, és ha igen, akkor adjanak olyan saját ntp szerver címet amit elérhetsz. Mert ha már szűrnek, akkor illene hogy legyen ilyen.

(#8099) Dr. Venkman válasza Chal (#8098) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Meg fogom próbálni, bár az a szegény srác akivel beszéltem azt sem tudta mi az az ntp. Hozzáteszem korábban én sem, de mondjuk nem is vagyok tech ügyfélszolgálatos.

[ Szerkesztve ]

(#8100) tothl válasza Dr. Venkman (#8099) üzenetére


tothl
addikt

A hu.pool.ntp.org -ot próbáltad ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.