Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Írtam 3 féle sd kártyával próbáltam 2,8,16.gigás régi/új, 2.típus pendrive, és a belső NAND! Mindnél ugyan az 10.percnél hosszabb filmézés után meghal ha pause van! Stabil Le 007.el jó meg a 10.23.adikai devel verzióval is ott semmi gond! 005 és 008 nálam nemjó ugyan úgy meghal, ha pause t nyomok 006 ot nem próbáltam!

De a másik fejlesztő álltal készített LibreELEC 008 is ugyan ezt produkálja szóval fogalmam nincs miért van!

Nem használok SEMMILYEN addont még Média tárat sem ha ez számít valamit!

Túlmelegedés kizárva hűtés mod van a MiniMX3.on is, és androidos kodiban nincs ilyen osd oda fagyás!

[ Szerkesztve ]

(#8202) TCr válasza GZoli7 (#8200) üzenetére


TCr
veterán

Akkor megpróbálkozom a 007-tel, köszönöm!

Junkpod: jut eszembe, skin hiba is kizárva, tegnap Aeon-nal is ugyanez volt.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8203) junkpod válasza TCr (#8193) üzenetére


junkpod
nagyúr

Most megneztem, pause közben vissza lehet menni a menübe és a rendszer infót meg lehet nezni, érdekes lehet hogy ilyenkor elkezd-e fogyni a memoria?
Illetve az o gombos infonal is láthatsz valamit mert nekem ilyenkor az adatfolyamok állnak a cpuk meg 0-1% -on vannak.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#8204) TCr válasza junkpod (#8203) üzenetére


TCr
veterán

Megnézem, köszi a tippet.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8205) Don77 válasza junkpod (#8196) üzenetére


Don77
tag

Kábellel kapja a netet.

(#8206) junkpod válasza Don77 (#8205) üzenetére


junkpod
nagyúr

Valami gondja tuti a nettel lesz. Ha elmegy a rendszer idő az is ezt mutatja, de a puffereles is. Csinálj net sebesség tesztet.

Box's don't touch!

(#8207) Don77 válasza junkpod (#8206) üzenetére


Don77
tag

43/13 , tkom 50/15 a csomag.

(#8208) DoItYourself válasza Don77 (#8185) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Wait for network nevű opciót keress a pontos idő beállításhoz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8209) kelly7 válasza DroiDMester (#8144) üzenetére


kelly7
aktív tag

Azt a verziót tetted fel, ami az összefoglalóban is van?
Tegnap este is próbálgattam. Bármit csináltam, nem tudtam visszalépni a menüből. A film szépen ment alatta.
Nekem ugye a Mini MXIII 2GB/16GB van. dtb.img-t a sima, nem Realtekwifi-set tettem fel. Neten még nem tudtam próbálni. Melyik kell nekem?

(#8210) Songoman


Songoman
aktív tag

Kijott a 106-os GT1-re. A kikapcsot megjavitottak. Sajnos a melegedest nem oldja meg.

(#8211) DoItYourself válasza kelly7 (#8209) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az összefoglalót frissítettem ma, 008-at követő fejlesztőit tegyél fel, abban már működik a vissza gomb is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8212) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Kipróbáltam végre a Mini MXIII-at. :) Ezzel a régi billentyűzettel, egérrel működik. Ékezetes betűket nem érzékeli még nem találtam, hol tudom ezt beállítani. Már mindent magyarra állítottam. HDMI CEC Panasonic távirányítóval, Lidl félével is megy. Képminőség, kontrasztnöveléssel jó, ha olyat szeretnék, mint a teljes RGB, akkor a színtelítettséget is növelni kell. Beépített videó lejátszónak nincs hangja. Kodival semmi gond, olyan gyors mint PC-n, 16-os volt fent, 16.1 helyett 17-re frissített, ez még gyorsabbnak tűnik.

Viszont van egy kis gond. Semmilyen kattanást nem hallok, ahogy próbálom a resetet nyomni. Fogpiszkáló be sem fér, SIM kiszedő tű 9mm-es. Azt a lyukat ki lehet fúrni vagy, hogyan tudnám elérni a gombot?

(#8213) TCr válasza pinnacle (#8212) üzenetére


TCr
veterán

Fordítsd fejre.
Hajts szét egy gémkapcsot.
Mivel a nyák, amin a mikrokapcsoló (reset) van a "szemközti" falhoz van erősítve, így egész mélyen be kell nyúlnod vele, de csak óvatosan. Meglesz az.

A billentyűzetkiosztást is magyarra állítottad?
Ha jól láttam az a régióváltással, illetve a nyelv váltással nem kapcsol át magától magyarra, US marad.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8214) pinnacle válasza TCr (#8213) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez a gémkapocs bejött. :) 006-ot tettem fel. Nekem ez a sebesség is jó, nem tűnik lassúnak, vissza gomb is működik.
Billentyűvel lehet az is a gond, hogy a német QWERTY, és a francia QWERTZ is látszódik. Előbbit gondolom jó lenne kitörölni valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#8215) junkpod


junkpod
nagyúr

az idő és a hálózat gondokkal küzdőknek a parancssor5os autostart szerkesztés helyett talán ez is jó lesz ha beállítjátok:

Box's don't touch!

(#8216) toby_as válasza pinnacle (#8214) üzenetére


toby_as
tag

Szia
Nekem se reg van Mini MX iii, szerintem a 007 verzio tokeletesen mukodik! Kiporbaltam a NEO U1-es portolt firmewaret is, de nekem nem jott be sajnos, igy visszaraktam az eredetit. Jobban bejon a gyari launcher, illetve a Kodi-t amugy is LE alol hasznalomfilmlejatszasra, az online tartalom pedig ugyanolyan jol megy barmelyik alol.

(#8217) kaciokos


kaciokos
őstag

No, megrendeltem a Beelink M18-at. Aki ilyen típussal rendelkezik, elárulná, melyik LE verzió a legjobb rajta, illetve milyen device tree file kell hozzá? Köszi. :)

(#8218) TCr válasza kaciokos (#8217) üzenetére


TCr
veterán

Honnan rendelted?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#8219) werszomjas válasza pinnacle (#8183) üzenetére


werszomjas
őstag

Ez vmi EU raktáras rendelés volt?

üdv

(#8220) junkpod válasza kaciokos (#8217) üzenetére


junkpod
nagyúr

MX64 ami ugyanaz:
LE 007
gxbb_p200_2G_1Gbit_OTG_Port.dtb
és az itt korábban linkelt OE remote.conf remote.conf OE változat M18/MX64

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#8221) Dr. Venkman válasza junkpod (#8215) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Nekem speciel ez nem működött, mert az ntp szervereket nem érem el valamiért (a szolgáltatóm tilthatja), ezért kellett az rdate parancsot használni, ami ahogy olvasom valamilyen régebbi technológiát használó helyről kéri le az időt. Meg autostartot szerkeszteni. Ezt csak azért írtam le, hogy ha valaki ugyanígy járna, akkor érdemes a hozzászólásaim visszakeresni és főleg Chal és Vargalex válaszait akik leírták a megoldást. De ha elérik az ntp időkiszolgálót akkor persze ez is működik.

[ Szerkesztve ]

(#8222) pinnacle válasza toby_as (#8216) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Köszi! 006-hoz képest találtál valami javulást? Én ha nem találok valami nagy problémát, lehet maradok a 006 mellett? Egyébként a LE frissítés változtat valamit a box-ban vagy csak olyan, mintha képeket néznék SD kártyáról, így semmi gond nem lehet, ha az összeset kipróbálom?

werszomjas Október 10-én vettem, Dispatch Fasterrel. Ez annyira gyors volt, hogy másnap amikor hívtam őket, hogy inkább ráfizetek, csak EU raktárból küldjék, már nem lehetett, mert elvitték. 1 hétig semmi sem látszódott, kérdeztem, mi van, mondták ők sem látnak semmit, majd utánanéznek. Első jel 19-én volt, másnap meg is jött hozzánk. Úgy néz ki, hogy ami fotót csatoltak 11-én a postázáshoz, az csehországi és ezért nincs nyoma Kínának. Mondjuk egy szavam sem lehet, mert kínai áron kaptam, vámot sem fizettem és itt volt 2 hét alatt.

[ Szerkesztve ]

(#8223) a8l válasza pinnacle (#8222) üzenetére


a8l
aktív tag

Nem értem miért nem a 007-et tetted fel, arra azt írta mindenki hogy hibátlan szinte minden boxon.
Nekem is 007 van, tökéletes.

(#8224) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

T95N Mini MX Android 5.1 TV Box Amlogic S905 lejátszó hoz melyik device_trees fájlt javasoljátok?

(#8225) pinnacle válasza a8l (#8223) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kérdeztem, az is fejlesztői változatnak van jelezve. Egyébként miben jobb a 006-nál? Samsung 32GB Class 4-es kártyám van, ezzel is elég gyors, lehet, hogy 10-est kipróbálok majd, igaz nem tudom, hova tud még gyorsulni.
LibreELEC-nél jelzi, hogy végleges verzióknál bekapcsolható az automatikus frissítés. Nem tudom, hogy ez működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#8226) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, LE alatt be lehet izzitani a Linuxos Skype-ot valahogy? Ha igen, melyik disztohoz valo telepitot valasszam innet? Dynamic-ot? Vagy ugy ahogy van felejtos? Jelen allapotban csak a Skype tart vissza,hogy vegre kiprobaljam az LE-t

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8227) junkpod válasza pinnacle (#8222) üzenetére


junkpod
nagyúr

multichannel LPCM a 007-estől van, előtte ha AAC hangú filmed volt csak transcoding-gal lehetett hallgatni

Box's don't touch!

(#8228) kelly7 válasza junkpod (#8215) üzenetére


kelly7
aktív tag

Már kérdeztem de válasz nem jött rá. Hogy lett magyar a libreelec-ed?

(#8229) junkpod válasza kelly7 (#8228) üzenetére


junkpod
nagyúr

ha nem megy nyelv választás, akkor menj az addonokhoz és telepítsd a nyelvi addont.

Box's don't touch!

(#8230) kaciokos válasza junkpod (#8220) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi szépen. :)

(#8218) TCr - Geekbuying lett a vége. AliExpress/eBay nálam most kiesett, mert fosós vagyok ilyen értékben onnan rendelni, ráadásul Ali-n PayPal sincs. Gearbest-et is nézegettem, de nem volt EU raktáron.

(#8231) Pelican válasza pinnacle (#8225) üzenetére


Pelican
őstag

A 008 van fejlesztői verzióként kezelendőnek jelezve.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#8232) pinnacle válasza junkpod (#8227) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi! Ha valami gond lesz, kipróbálom. Egyelőre semmi probléma, nagyon tettszik, már nem is olyan világos a képe. :) 1080p60Hz-en nézem, mint a monitort. Filmek kattintás után 4mp-vel indulnak, pedig a routerem csak 100Mbps TP-Link 741ND.

Pelican itt még a 007-is így van. Ez viszont jó ötlet. "Aki nem szégyenlős, beírhatja a PH! adatlapjára is a lejátszója típusát." Egyelőre maradok, a működő rendszeren ne változtass mellett. :)

[ Szerkesztve ]

(#8233) kzkz válasza Balinov (#7504) üzenetére


kzkz
őstag

Tedd fel a ttorrent lite-ot, és állítsd be hogy elinduljon bekapcsolaskor. Illetve én még a webes felületet engedélyeztem.
Ezután nem megy el teljesen alvóba a gép, és bekapcsolható a k400-zal.

(#8234) kelly7 válasza DoItYourself (#8211) üzenetére


kelly7
aktív tag

Köszönöm.
Ezzel már működik. :R
(#8229) junkpod: Ezt ki fejtenéd bővebben? :K

[ Szerkesztve ]

(#8235) Hyena


Hyena
senior tag

Beelink GT1-re megjelent az uj 106M0 jelu firmware az elso bootolasnal valaszthato nyelvel, idozonaval, es wifi kapcsolattal.
Gond nelkul felment, eddig mukodik minden rendesen.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8236) DroiDMester válasza junkpod (#8229) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem kell telepíteni semmit! Ha nem jelenik meg a nyelvek között csak az Angol elég ha belépsz az addonok közé és azon belül Kodi kiegészítőkhöz, pár másodperc és megjelennek a kiegészítők ezután ki lehet már lépni nem kell semmit telepíteni mert ha vissza lépünk a nyelv választáshoz már ott lesz az összes kiválasztható nyelv! :) Valamiért ez egy BUG az LE be, legalábbis nálam 20.alkalomból talán 1-2X jelenik meg egyből első telepítés után a nyelv, de ha a fenti műveletet végig viszem mindég megjelent az összes nyelv kiválasztása, és még a beépített kiegészítőket is elkezdte le frissíteni magának a kodi

(#8237) w.miki válasza Hyena (#8235) üzenetére


w.miki
veterán

Egy ilyen frissítés után gyári beállítások visszaállítását csinálsz?
Letörlöd a gyári Kodi-t, és felteszed a letöltöttet?
102-ről frissíthetek egyből 106-ra, vagy egyesével lépked feljebb az OTA változatok között?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8238) headhunter válasza reca888 (#8103) üzenetére


headhunter
addikt

Sokan "rá(be)ugrottak"... [link] (4-5db) :Y

[ Szerkesztve ]

(#8239) Hyena válasza w.miki (#8237) üzenetére


Hyena
senior tag

En eddig meg 1x sem csinaltam gyari beallitasok visszallitasat csak mikor eloszor megjott a keszulek akkor uninstallaltam a gyarilag telepitett kodit es a az osszes kiegeszitojet illetve a szamomra szuksegtelen elore telepitett programokat.
En mindig siman csak updatelem, es eddig meg nem volt baj...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8240) 8zabi válasza headhunter (#8238) üzenetére


8zabi
őstag

valahol el kell kezdeni az ebay-t is, lehet most gyűjti a pozitívokat és aki megrendeli jól jár

vesztenivaló nincs, paypal fedezi

(#8241) kzkz válasza 8zabi (#8240) üzenetére


kzkz
őstag

Kicsit nagy ár a pozitívokért.
200db-ot eladott, egyenként 30000ft-ot veszít rajta. Ez 6 millió.
Nem lesz ebből semmi se. De azért rendeltem :-)

(#8242) headhunter válasza 8zabi (#8240) üzenetére


headhunter
addikt

Elad 100-200db-ot és postázza?

70-100$ veszteség/db (7.000-20.000$)

(#8243) azbest válasza 8zabi (#8240) üzenetére


azbest
félisten

azt egy dolláros kacatokkal szokták inkább :)

(#8244) 8zabi


8zabi
őstag

értem én, hogy semmi értelme, de hát ezt ő is tudja ;] de akkor minek csinálja :DDD

amúgy van egy rakás márkás eladott töltője

[ Szerkesztve ]

(#8245) 74panzer


74panzer
csendes tag

A libreelec-hez az add-onokat hogy kell telepíteni? Egy kis segítség jól jönne.

(#8246) paparazzi2 válasza paparazzi2 (#8224) üzenetére


paparazzi2
tag

Ezen a csodán (T95N Mini Mx+), nincs is reset gomb...
Így el lehet valahogy indítani a LibreElec-et?

(#8247) retesz147 válasza 74panzer (#8245) üzenetére


retesz147
addikt

KODI fórumban az összefoglalóban részletesen le van írva.

Az alapján mennie kell.

Xiaomi 13 eu dev...

(#8248) paparazzi2 válasza paparazzi2 (#8246) üzenetére


paparazzi2
tag

Megvan:)
Az AV csatlakozóban van a reset gomb.

(#8249) interstate76 válasza 8zabi (#8240) üzenetére


interstate76
addikt

Hagyjátok már ezt a tündérmesét! :O

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8250) #73499136 válasza pinnacle (#8232) üzenetére


#73499136
törölt tag

Ez már ismeri a "sötétedési " funkciót, bele van építve,gyárilag, ahogy írod, minél tovább nézed úgy sötétedik. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.