Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69501) fatal` válasza LámaZ (#69497) üzenetére


fatal`
titán

"A kgfb működik, piaci alapokon"

Ez jó vicc, csak nem működik. Főleg a bónusz-málusz rendszer. Ráadásul megszűntették a versenyt azzal, hogy nem mindenki év végén vált.

(#69502) pjen válasza LámaZ (#69497) üzenetére


pjen
félisten

Ott esetleg fordított bónus malus rendszer lehetne.Hiszen aki sokat beteg annak kéne sokat fizetni, viszont ha beteg nem tud dolgozni.Miből fizetne.

(#69504) Micsurin válasza LámaZ (#69497) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Kevés gusztustalanabb mód működő példát hozhattál volna mint a kgfb... :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#69506) fatal` válasza #32839680 (#69505) üzenetére


fatal`
titán

Nekem pont idén volt egy koccanásos balesetem, ahol a rendőr engem hozottki hibásnak (pedig hátulról jöttek nekem, sávváltás után vagy 100 méterrel - kanyarodott az út is és a sérülésnyomokból kihozták, hogy én mentem a delikvens elé). Nem vittem perre, mert van CASCO-m és nem volt akkora a kár, hogy megérje az időmet elb..ni. Kiváncsi leszek mennyivel megy fel a kötelezőm.

Egyébként évek óta nem váltottam, mert sosem érte volna meg. Idén is hiába léptem bónuszt (a fenti eset majd jövőre jelenik meg), drágább lett a biztosításom, nem is kevéssel. Szóval az egész rendszer alapjaiban sz*r. Persze régen sem volt jobb, amíg az üzemanyagban volt a biztosítás is, mert akkor mindenki ott csalt, ahol tudott.

A legnagyobb baromság az egész rendszerben a rommá zúzott autó cserealkatrészeire számolt amortizáció. Összetörik mondjuk az ajtót, de nem tudsz újat venni, mert levonják a 20%-át, mondván, hogy növeli az új ajtó az autó értékét. Vicc.

Aki szerint ma Magyarországon jól működik a KGFB, annak szinte biztos, hogy nincs autója.

[ Szerkesztve ]

(#69507) Lauda válasza #32839680 (#69483) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nem az a veszély, hogy külföldre mennek, hanem hogy magánpraxisra váltanak, emiatt a közegézségügyben kevés orvos marad és abból is főként a hentesek. Az ismeretségi körömben nem egy orvos vált a jövő évtől magánra az új eü törvény miatt.

[ Szerkesztve ]

(#69510) fatal` válasza #32839680 (#69508) üzenetére


fatal`
titán

Nekem ilyen gondom még nem volt, hogy ne fizettek volna, igaz a márkaszervizzel intéztettem mindent.

Az öregebb autómat (ami a mostani előtt volt) sosem törték össze, lehet ez volt a trükk. :DDD A mostanit már 3x lezúzták...

Én nem látom az utakon, amit említesz, eszméletlen mennyiségű idióta van. De ez már más téma, és ez is inkább a mentalitásra vezethető vissza szvsz.

(#69511) Micsurin válasza #32839680 (#69509) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...az se jó akkor már másnap mehetne a tevében, hogy tömegesen vándorolnak ki a soros ügynökök. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#69512) bigdady válasza t72killer (#69486) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezért bukkant fel már a cseheknél is?

[ Szerkesztve ]

(#69514) Lauda válasza #32839680 (#69509) üzenetére


Lauda
félisten

Nem váltana, váltani is fog. Ezt a mok oldalán találtam: [link] Egyébként január elsején megszűnnek a közalkalmazotti szerződések. Aki nem írja alá az új egészségügyi szogálati jogviszonyt, azok kilépnek a közegészségügyből. [link]

[ Szerkesztve ]

(#69515) Reggie0 válasza fatal` (#69506) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha karokozoi potdij van akkor kb semmire sem mesz a valtassal, uzembentartot kell valtanod a kocsin, hogy olcsobb legyen.
Amugy elkepeszto merteku a rendorbunozes itthon.

[ Szerkesztve ]

(#69517) Alex91


Alex91
félisten

[link] , ha igy van, akkor az oltas nem fog sokat erni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#69518) Kékes525 válasza Alex91 (#69517) üzenetére


Kékes525
félisten

Tényleg szörnyű. 80 millió betegből négy újrafertőződés. Észveszejtő! Megszoktátok nézni a forrást is, vagy csak írtok? A cikk forrása: [What reinfections mean for COVID-19]

Nagyon sok cikk jelent meg már az újrafertőzésről, mindegyik ebből a forrásból. Aki csak vakon olvass, az azt hiszi, hogy ezek különbözők. :(

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69519) Alex91 válasza Kékes525 (#69518) üzenetére


Alex91
félisten

Nem szornyu, de!
Ha csak egyeni dolog, par ember immunrendszere ilyen, akkor valoban nem gond. De ha az van, hogy mondjuk kisebb-nagyobb mutacio eseten mar megint elkkaphatja az ember rovid idon belul...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#69520) Kékes525 válasza Alex91 (#69519) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha! Ha, ma minden vírus kipusztulna a földön nem lenne többet vírusfertőzés. Ha lenne rendes gyógyszer COVIS-19-re, akkor nem félnénk tőle. Ha...

Ezeknek pontosan annyi értelme van. Semmi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69521) Rive válasza Kékes525 (#69518) üzenetére


Rive
veterán

80 millió betegből négy újrafertőződés. Észveszejtő!

Izé. Csak itthon hivatkoztak már több újrafertőződésre (orvosok), illetve máshonnan is voltak hasonló nyilatkozatok, szintén orvosoktól.
Csak ezek az esetek nem kerültek tudományos feldolgozásra.

Nomeg: még mindig nem volt olyan átfogó PCR tesztelés az átesettek körében, ami alapján lehetne (biasmentes) fogalmunk az újrafertőződések gyakorlati menetéről, gyakoriságáról.

Szóval ezzel a dologgal egy picit óvatosabban, mer' most éppen megint bele vanik tolva a tudomány nem igazán alátámasztott, de nagyon lelkesítő kijelentések ismételgetésébe, és ha nem jön be akkor ez is lesz olyan pusztító mint anno a maszk-ügy.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#69522) Csatravi


Csatravi
senior tag

1238 új fertőzött
7124 kórházban ápolt
522 lélegeztetőn
180 elhunyt
8462 össz elhunytak száma

(#69523) Kékes525 válasza Rive (#69521) üzenetére


Kékes525
félisten

Pontos dokumentáció? Addig ezek anekdotikus érvelések. Ez például az ivermectin hibája is.

Ha 10000-ről lenne dokumentáció, mint ahogy nincs, akkor is az jelentéktelen lenne. Addig ezekkel semmi gond nincs, míg jóval 1% alatt marad. Ez pedig sokkal, de sokkal alatta van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69524) Csókolom válasza lacos001 (#69447) üzenetére


Csókolom
tag

Gut erkannt!
Ez a korona topik a forumon belül inkabb egy kis pici chatszoba, ahol folyamatosan megbeszeljük, mit gondolunk a korona jarvanyrol.
Ha összeszamoljuk a kemenymag aki kb. mindig ittvan ca. 5 hozzaszolo, + nehany, kb. megint 5 hozzaszoloval, akik nem minden nap latogatnak ide.
Tehat ebben a chatszobaban kb. 10 emberke irogat. Messze nem reprezentativ, csak akkor, ha a kinti reprezantativat irjuk/irjak -es kivül senki mast sem erdekel :D

(#69525) Rive válasza Kékes525 (#69523) üzenetére


Rive
veterán

Ezek konkrét orvosoktól származó interjúk. Itthonról is, külföldről is

Mellesleg az a néhány dokumentált eset átfogó tesztelés/vizsgálat nélkül teljesen (!!!) alkalmatlan annak a bizonyítására, amit sejtetni szeretnél.

Szóval, kicsit kevesebb lendülettel mert nem megfelelően alátámasztott területen érvelsz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#69526) Kékes525 válasza Rive (#69525) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ezek konkrét orvosoktól származó interjúk. Itthonról is, külföldről is"

Írtam, ez semmit sem jelent, mert nincs dokumentálva. Elméletileg érdekes, de gyakorlati jelentősége nulla. A mi lenne ha kategória.

"Mellesleg az a néhány dokumentált eset átfogó tesztelés/vizsgálat nélkül teljesen (!!!) alkalmatlan annak a bizonyítására, amit sejtetni szeretnél."

Igen, amit mondsz az rád vonatkozik. Dokumentáció? Állítasz valamit és én bizonyítsam? :U

Ennyiről tudunk, ha te ezzel nem értesz egyet, akkor bizonyítanod kell.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69527) lacafaca


lacafaca
őstag

ha valakinek kétségei támadnának, hogy nem fognak kötelezni szépen sorban mindenkit a szurira [link] (nálunk is megvan erre a törvény nyugi) :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#69528) Alex91 válasza Csatravi (#69522) üzenetére


Alex91
félisten

Igy haladva par napon belul mar senki se fog megbetegedni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#69529) Kékes525 válasza lacafaca (#69527) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálunk semmit sem jelent, hogy mire van törvény. 1 perc alatt bármire hozhatnak törvényt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69530) Rive válasza Kékes525 (#69526) üzenetére


Rive
veterán

Érvelési hibád van. Ebben a helyzetben nekem csak annyit kell bizonyítanom, hogy a te érvelésed nem kellően megalapozott bizonyítékokon alapul (=> vegyél vissza, mer' ebből is könnyen maszk-buli lehet).

Ez azzal, hogy rámutattam: nincs átfogó felmérés a jelenleg tudományosan feldolgozott ismétlések mögött, megtörtént.

Szóval innentől ha állítasz valamit (pl, hogy az ismétlések nem jelentősek), akkor neked kell bizonyítanod.

Az orvosok kijelentései ebben a dologban ugyanúgy csak támogató jellegű dolgok, mint a többi emberi koronavírus többé-kevésbé ismert viselkedése.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#69531) lacafaca válasza Kékes525 (#69529) üzenetére


lacafaca
őstag

ezen már túlvannak...jan 1.-vel lép életbe, de a módosítás elötti is alkalmas volt rá.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#69532) t72killer válasza #22743424 (#69464) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1. A derék "fegyelmezett" német népesség szted mennyire viselkedik covid-konform módon, azaz akadályozza az alap törzs terjedését? Frászt sehogy, kb annyira, mint a belgiumi ereszcsatornás bulizók. Lidl-ben rajtuk a maszk - amiből nem 1x kilóg az orr, aztán mennek a haverokat meglátogatni.

2. Bizonyíték arra, hogy nincs a kontinensen többszázezer az új törzzsel fertőzött ember/lenne bármi értelme a blokádnak?

3. Hogy is állunk az eredeti törzs r0-jával? 1.5-3.2. Amikor voltak sztorik, h egy ember többtucatot is megfertőzött. Mi megy itt föl 70%-al? Ha 6 fölé ment az r0, még talán értelmezni is tudom a parát...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69533) Kékes525 válasza Rive (#69530) üzenetére


Kékes525
félisten

Szócsavarás. Nagyon kevésről van konkrét bizonyíték. Az esetleges "többiről" pedig csak anekdotikus elbeszélés van. Nincs bizonyítva, hogy lenne tömeges újrafertőződés. Amíg ez így is marad, addig a hivatalos álláspont nem lehet más mint az, hogy nem tudunk jelentős újrafertőződésről. Ha lesz, akkor változni fog ez az álláspont. Addig nem. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69534) Kékes525 válasza lacafaca (#69531) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezen sohasem lehetnek túl. Mint ahogy semmilyen törvényen sem sincsenek túl. A gránit szilárdságú alaptörvény is 9x változott.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69535) Rive válasza Kékes525 (#69533) üzenetére


Rive
veterán

... a hivatalos álláspont nem lehet más, mint az hogy nem tudunk jelentős újrafertőződésről
Az, hogy 'nem tudunk róla' nagyon más, mint az, ahogy nekiugrasz mindennek ami felveti ennek a lehetőségét: ráadásul olyan módon, hogy az pont a 'tudjuk, hogy nem' oldalt sugallja, elég hangsúlyosan.

Ahogy állnak a dolgok nagyon nem kellene még egy maszk-ügy a tudomány nyakába.

Emlékszel erre, például?

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#69536) perempe válasza Kékes525 (#69529) üzenetére


perempe
addikt

fontos dolgokra, mint pl. a drónozásra. azt sajnos nem találtam meg az Indexen és az Origón.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#69537) Kékes525 válasza Rive (#69535) üzenetére


Kékes525
félisten

"Az, hogy 'nem tudunk róla' nagyon más, mint az, hogy nekiugrasz mindennek,... "

Mint írtam a forrás, amire az ilyen jellegű cikkek hivatkoznak, az ugyanaz. Mivel ezt sokszor leírják, különböző cikkekbe, attól ezek nem lesznek többen. Teljesen felesleges az ugyanazon forráson alapuló bulvármédiát folyamatosan idézni. Nekik csak a klikkszám számít. Ez pontosan ugyanaz, mint a mutáció állandó ismétlése. Mintha a mutáció rettenetes lenne és nem az élőrendszerek és a vírusok sajátságai lennének. Ráadásul a koronavírusnak kevés mutációja van, mert repair rendszerrel rendelkezik. Ellentétben például az influenza vírussal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69538) lacafaca válasza Kékes525 (#69534) üzenetére


lacafaca
őstag

hát ja...amióta teljhatalmuk van az ország felett, nincs ilyen problémájuk :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#69539) Parci válasza lacafaca (#69473) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, akkor lyukra futottál, megint. nem sikerült eltüntetni a lányt "azoknak".
nem csak nézel, "látsz", de csak kéne egy szemüveg is ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69540) lacafaca válasza Parci (#69539) üzenetére


lacafaca
őstag

na megjött a kötözködős góré :DDD ...aztán csodálkozás van, hogy elkezdem megint...de nyugodtság van és zen, nem tudsz belémállni :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#69541) Parci válasza lacafaca (#69540) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bocs, de ennyit el kell viselned, a nagy duma után duplán jólesik egyszer odacsípni. ;]
leírtam, többször nem szekállak, de ennyi járt. :P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69542) lacafaca válasza Parci (#69541) üzenetére


lacafaca
őstag

szerencsére jól állom a sarat, csak nyugodtan, itt nincs olyan ember, aki ki tudna zökkenteni, téged főleg tudlak a helyeden kezelni...tudod, a kibicnek ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#69543) Jablocskov válasza Kékes525 (#69526) üzenetére


Jablocskov
tag

Ez az izraeli eset [link] elég jól dokumentáltnak tűnik, a WHO-t is értesítették róla. Sajnos úgy tűnik, hogy lehetséges az újrafertőződés viszonylag rövid időn belül egy mutáns vírussal. A betegség is lehet súlyosabb lefolyású, persze kérdés, hogy mennyire viselte meg a beteg szervezetét az első fertőzés, hiszen egy idős emberről volt szó.

(#69544) Ringman válasza perempe (#69536) üzenetére


Ringman
nagyúr

jövőre már él a lex dácsa

(#69545) lacafaca


lacafaca
őstag

van egyeltalán olyan vírus, ami nem fertőz újra, ha eltűnnek az antitestek (mert azok biza eltűnnek egy idő után)...akkor lehet készülni a végeláthatatlan oltogatásra :DDD nem a megelőzésre kellene fókuszálni persze...de ezt már megszoktuk a 21. századi medicínában.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#69546) Kékes525 válasza Jablocskov (#69543) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden vírusfertőzés esetében lehetséges újrafertőződés. Nem ez a lényeg, hanem az egyszer fertőzöttekhez viszonyított újrafertőzöttségi arány. Ahhoz, hogy komoly gondot okozzon legalább el kell érnie a 10%-ot. Ettől azonban még nagyon, de nagyon messze járunk. Ez most legalább 8 millió újrafertőzöttet jelentene.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69547) Rive válasza Jablocskov (#69543) üzenetére


Rive
veterán

Mint egyedi esetek ezek nem túl jelentősek. A dolog két irányból fontos ugyanakkor:
- olyan mutációk felderítése, amik ellen a korábban kialakult védelem nem működik, illetve:
- ha tömeges, de általában kevés tünettel járó újrafertőződés (amit a jelenlegi, komoly tünetekre koncentráló felderítés nem igazán észlel) része a betegség 'standard' lefolyásának

A jelenleg dokumentált esetek főleg az első szempontra koncentrálnak, és ez annyiban rendben is van, hogy ilyenek felbukkanása hónapokkal visszavetné illetve megkérdőjelezné a vakcinafejlesztéseket.

A második szempont a többi emberi koronavírus viselkedésén alapul és főleg a nyájimmun-várakozásokat döfné hátba: ha a vírus így viselkedik, akkor az átfertőzöttség növelésével nem lehet megvédeni a veszélyeztetett csoportokat.

Jelenleg egyik szempontból sincs semmi átfogóan bizonyítva, se pro, se kontra.

Ennek megfelelően a további 'mégse egészen úgy van' felsülések elkerülése végett kifejezett óvatosság javasolt. Az a tavaszi ügy a maszkokkal nem tett jót a tudomány szavahihetőségének.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#69548) Asbee válasza Kékes525 (#69537) üzenetére


Asbee
veterán

Érdekes legutóbb mikor ez volt a téma, ugyanilyen örjöngésed mellett még 4 bizonyított esett volt, most már csak 1. Aztán a saját egyik linkeddel lettél megcáfolva, ahol pontosan dokumentálva volt lényegesen több eset. Visszakeresheted. Aztàn persze most is, mint múltkor is, eljutunk oda, a konkrét szám angolosan elvan felejtve, és marad a nincs vészesen sok....

/béke, urak... Parci/

[ Módosította: Parci ]

(#69549) Lauda válasza Kékes525 (#69546) üzenetére


Lauda
félisten

Persze kérdés mi számít komoly gondnak. Az izraeli férfin sokat nem segítettek a százalékok.

(#69550) Kékes525 válasza Lauda (#69549) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt most minek írtad? Az ellenkezőjét állítottam? :U

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.