Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37951) Ezekiell válasza fatal` (#37950) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kivéve, aki EURban kapja a fizut - de az bőven a kisebbség, ja :) Nem AZ a kisebbség! ;]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#37952) bigdady válasza Csatravi (#37856) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincs halott és kórház üres minek bezárni bármit?

(#37953) fatal` válasza Ezekiell (#37951) üzenetére


fatal`
titán

Jogos, annyira elenyésző számban vannak, hogy nem is vettem figyelembe.

(#37954) lm83


lm83
őstag

Még mindig nem értem, hogy mire megyünk azzal, hogy nekem az üzletben egész nap a maszkban kell dolgoznom, abban kell metróznom. Ha kimegyek a boltba, abba megyek. A vásárlók is abban vannak nálunk az üzletben.
Ha mellette az éttermekben, kocsmákban, bulikban meg marhára nem kell hordani, pedig ott aztán nagyobb tömeg van mint nálunk az üzletben.
Most vagy mindenhol hordjuk, vagy sehol :((
Kevesebb öreg jár partyzni, vagy másra nem tudok gondolni...

[ Szerkesztve ]

(#37955) #75376384 válasza lacos001 (#37917) üzenetére


#75376384
törölt tag

azert erdemes utanajarni, mert kantononkent eltero. a tomegkozelekeden orszagos szinten "kotelezo", de boltokban pl nalunk nem kell, mig zurich-ben igen. van ahol meg a szorakozohelyek is nyitva vannak.

alapvetoen szerintem jol kezelte a vezetoseg a jarvanyhelyzetet es az emberek is, pedig fullon megy a suli is, de ezt a krva nyitott szorakozohely dolgot keptelen vagyok megerteni. ertem en, hogy gazdasag meg kapitalizmus es tarsai, de ez akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#37956) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

En azt nem ertem ,ha marciusban a 100 regisztralt betegnel mindent bezartak es ilyesztgettek,jon a tomeges megbetegedes, erre ma a virologus azt mondja lehet lesz napi 1000 is de nem kell megijedni nincs nagy baj

(#37957) pècsimunkás válasza Ezekiell (#37899) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ha egy tesztet kell otthon csinálni, akkor haza megyek szabira.
Ha kettőt kellene, akkor is mennék, de akkor karanténba száműzöm magam. És ha karanténban leszek, nem fogok éttermekbe járni, nem fogok 2 tank MOL100+- t tankolni, nem fogok kocsmázni, és nem fogok a helyi hentesnél 10- 15 pár kolbászt venni a német kollégáimnak, a zöldségesnél nem vásárolok be erős paprikából, és - talán- magyar gyümölcsökből.
Szerintem az 1 tesztel jobban jár mindenki!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#37958) Noukoum válasza lm83 (#37954) üzenetére


Noukoum
veterán

Hord mindenhol, ne keress mindenben logikát sajnos. Abba gondolj bele hogy ha rajtad van, azt más is látja és hátha elgondolkodik annak viselésén,

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#37959) aprokaroka87 válasza Gsx-rr (#37956) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Napi 1000 fertözőtt esetén már nincs értelme korlátozni.

Illetve lenne, de akkor hónapokig tartó teljes korlátozás kell minden lakosra.

értsd, munka nuku....

Mondjuk időseket meg fiatalokat alapból külön kellene zárni jelen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#37960) bigdady válasza Gsx-rr (#37956) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert nincs halott és üres a kórház addig minek. Otthon kifekszik a pozitivok karanténban, már akinek van tünete. Maradék 100 van kórházban és kb 4-5 lélegeztetőn (akik egyébként is valószínűleg ott lennének nagy valószínűséggel).
.

[ Szerkesztve ]

(#37961) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy érdekes hogy a mai generáció szerintem jó része még volt sorköteles katona... ott állítólag fegyelemre meg rendre tanították az embert, az a fegyelem az ő esetükben is odaveszett, bizonyos esetben....

Kiváncsi lennék egy ilyen statisztikára...

(#37962) DS39 válasza Gsx-rr (#37956) üzenetére


DS39
nagyúr

Ezt kell mondania. Most nem a 60 felettiek vannak veszélyben, így a kormány nem aggódik, mert megmarad a fő szavazó táboruk.

De ha ebből a napi ezerből majd 2 hét múlva még is lesz napi 20 halott, azért csak el fognak gondolkodni, remélem. Ne legyünk Svédország, nincs nyájimmunitás, ezért a hadd terjedjen mentalitás nem jó.

(#37963) aprokaroka87 válasza DS39 (#37962) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

20 halott naponta, az még simán hiba határ....

Amúgy meg ha abból a 20 halottból 15 a saját marhasága miatt hal meg, akkor megint nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#37964) DS39 válasza aprokaroka87 (#37963) üzenetére


DS39
nagyúr

Az a gond, hogy pont nem azok fognak, ha lesz ilyen. A 17 éves aki szarik a maszk viselésre, és terjesztő, nem fog, mert fiatal, de ha megfertőzi a nagyszüleit, akkor ők már meghalhatnak.

(#37965) pjen válasza aprokaroka87 (#37961) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg most megköveznek,de nem csak tanítottak,hanem kényszerítettek is.Sokunk érezte úgy, két gyönyörű évet vettek el az életünkből,hogy egy operett hadsereg tagjai lehessünk.

(#37966) aprokaroka87 válasza DS39 (#37964) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha a 17 éves nem éri fel ésszel, akkor már nincs miről beszélni...

Onnantól kezdve neki egészségügyi ellátás sem jár, nyugdíj sem.

Egy 17 éves már fél lábbal felnőtt...

Persze elég nagy eséllyel sokszor a szülök is pont lesz*rják, úgyhogy ez oda vissza megy.

(#37967) pjen válasza aprokaroka87 (#37963) üzenetére


pjen
félisten

Mért is hal meg a saját marhasága miatt?Az alap orvosi maszk engem nem nagyon véd.Bemegyek egy üzletbe és csak rajtam van maszk mégis elkapom akkor az mért az én marhaságom.Elmegy a 7 éves gyerekem suliba,haza hozza a vírust,az én marhaságom?

(#37968) aprokaroka87 válasza pjen (#37967) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A 7 éves gyereked tudod hogy hol jár...

A 17 évesek meg sokszor már hullarészegen buliról - bulira mennek, ahol azt sem tudják kivel találkoznak.

Saját marhaság azt is jelenti hogy sokan direkt mennek olyan helyekre ahol terjedni tud a vírus.

pl buli....

Meg vannak akik nem hiszik el, vannak akik kifogást keresnek mindenre...

[ Szerkesztve ]

(#37969) Amur


Amur
addikt

Valahogy srácok én úgy érzem hogy ha a kormány nem lép, akkor a családom tekintetében nekem kell.
Úgy érzem jó érzékem van hogy mikor kell ezt megtenni.
anno 2008-ban a bankválság/világválság előestéjén akartunk lakást cserélni, és amikor a bank felhívott a szerződéskötés előtt, hogy van egy kis kamatemelkedés, elfogadom-e úgy(japán jenben vettük volna fel.....mert azt akarták ránktolni hogy milyen jó a kamat),
nemet mondtam. visszaadtam a foglalót, kifizettem a vevőmnek az ügyvédi költséget és maradtam a seggemen. az ismerősök hülyének néztek. majd pár év múlva mikor nem tudták fizetni a deviza hiteleiket akkor megértették..persze nem mentem oda hogy ugye igazam volt..
most megint ezt érzem!
hogy itt nem (csak) pénz, hanem a legfontosabb, a családom egészsége a tét, amit én nem akarok felrakni.
Utánajárok a lehetőségeimnek és a két iskolás gyerekem itthontartom.
úgy tudom 10 napig megtehetem, ha addig változik annyit a kép hogy amúgy is digitálisra váltanak, akkor megint nyertem, ha nem akkor jön a gyerekorvos aki telefonon keresztül úgy is kiírja őket ha azt mondom hogy nincsenek jól.
Most már nem érzem ezt túlzásnak! Ha két hete valaki erre biztatott volna, elküldöm hogy hülye vagy! Ez viszont már több kettőnél, és én nem akarok orosz rulettet játszani!
Van a szűk családban több keményen allergiás, asztmás, rákból éppen felépült beteg, és persze idősek.
Utálom a bizonytalanságot, és ha abban tartanak. Biztos lesz aki egyetért, és biztos aki túlzásnak érzi, de én megoldásokat akarok látni. azt várnám el hogy most tényleg még jobban kezelik ezt mint tavasszal. de erre hiába várok úgy látom!
Csak helyileg akarják az iskolákat is bezárni, ha már van fertőzött..ez nem fog müködni magyarországon ilyen kontaktkutatás(illetve annak hiánya) mellett..a tesztelések számáról nem is beszélve!
Bocs a hosszúért! Csak kijött belőlem! nem szeretek kiszolgáltatott lenni birkaként a vágóhíd felé tartani halkan bégetve!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#37970) pjen válasza aprokaroka87 (#37968) üzenetére


pjen
félisten

Az rendben,de nem ők halnak meg a saját marhaságuktól.

(#37971) DS39 válasza aprokaroka87 (#37966) üzenetére


DS39
nagyúr

Egy példa volt, mást is megfertőzhet, nem csak a rokonát. Szóval most kellene inkább nyomni a vigyázzunk egymásra szlogent a rádióban, nem akkor amikor napi 30 új eset volt.

(#37972) aprokaroka87 válasza DS39 (#37971) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Eddig se volt jelentős hatása.

Aki nem hitt benne eddig, az ezután sem fog... esetleg akkor ha saját maga is érintett lesz, vagy közvetlen hozzá tartózója.

Ez a hajó már rég elment...

Facebook-on néha olyan megosztások vannak Covid tagadók körében, hogy legyen logika sincs benne...

Olyan dolgokra hivatkoznak hogy az már fáj.

Pl hogy sokan azért hordják a maszkot mert a pénzbüntetés miatt félnek, nem is a virustól...

Vagy hogy pl a Vezetők sem viselnek maszkot...
Igazából itt nem tudom eldönteni hogy most kormányt támogató vagy kormány ellenes vélemények vannak a háttérben :D

Szerintem a kormány ellenesek titkon abban reménykednek hogy pl OV is elkapja a Covid-ot, szóval itt a példamutatás sem biztos hogy egyforma...

(#37973) radi8tor válasza Amur (#37969) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha megteheted csináld. Rosszabb nem lesz tőle. :K

⭐ Stella

(#37974) DS39 válasza Amur (#37969) üzenetére


DS39
nagyúr

Én megértem, hogy ezen gondolkodsz. Bár ez esetben nem lehet tudni, hogy nem kapták-e el már az első héten, mert akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#37975) Z.É.T. válasza Amur (#37969) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Pontosan ezt javasoltam kisgyerekes barátaimnak.

(#37976) Csatravi válasza Amur (#37969) üzenetére


Csatravi
senior tag

Röviden és tömören. Fellelős gondolkodás, teljesen egyetértek veled.

(#37977) aprokaroka87 válasza Amur (#37969) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Saját gyereked, szerintem jogod van eldönteni hogy mi a jó.

:)

(#37978) Csatravi válasza DS39 (#37962) üzenetére


Csatravi
senior tag

Most sokkal könnyeben és gyorsabban fog eljutni a vírus az idősebb korosztályba mert most leginkább a fiatalok terjesztik.

(#37979) aprokaroka87 válasza Csatravi (#37978) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk ha tudomásom szerint nem minden idős ember betegszik meg.
Persze van benne kockázat...

(#37980) Noukoum válasza DS39 (#37964) üzenetére


Noukoum
veterán

Egy 17 éves gyerektől sokkal hamarabb elnézem hogy nem visel maszkot, mint felnőtt emberektől. Azt se felejtsd el hogy annak a gyereknek hány évesek a szülei... Na pont ennyit ér a sorkatonaság, általában az idióta (és könnyen befolyásolható) idősek mondják ezt a sorkatonaságos marhaságot. Pedig egy szülői nevelés százszor többet ér, csak ahhoz tenni kell ugye..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#37981) Csatravi válasza aprokaroka87 (#37961) üzenetére


Csatravi
senior tag

Azok már minimum 45-50 évesek. Az egy, meg fél évre bevonulóknál már más világ volt. A liberális szemlélet áldásaként már nem érvényesült a nevelés. Az már tényleg a vicc kategória volt.

(#37982) aprokaroka87 válasza Noukoum (#37980) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Biztos hogy el kell nézni hogy a 17 éves nem veszi fel a maszkot?

Akkor nem érzi magát felnőttnek? :)

Csak amikor bulizni kell... meg ilyenek?

(#37983) DS39


DS39
nagyúr

+510 / +3
:(

(#37984) Jablocskov válasza bigdady (#37952) üzenetére


Jablocskov
tag

Erre majd a hónap végén kellene visszatérni. Szerinted a Magyar Orvosi Kamara alaptalanul aggódik?

(#37985) pjen válasza Amur (#37969) üzenetére


pjen
félisten

Egész pontosan bezárva és Te se mész sehová. :((

(#37987) bigdady válasza Jablocskov (#37984) üzenetére


bigdady
nagyúr

Seggvédés előre ha netán lenne esetleg netán valami pl több száz, ezer halott ami nem lesz. Flu stb többet elvisz.
Közvetlen ismerősöm is van 60 pluszos aki első hullámban volt beteg egész családjával kutya bajuk azóta két hetet kibirták és most is van fiatal akinek kb hőemelkedése van/volt csak a góyataborban kapta el. Ez van én nem fosok öregeimnek be vásárolok ha kell be tartom a szabályokat és élek dolgozok gyerek iskolába jár és egyelőre elkerülni nagy szüleit. Nem olyan könnyű ezt elkapni sem ha kezet mosol és távolságot tartasz nincs mitől fosnom. Ennyi

[ Szerkesztve ]

(#37989) radi8tor válasza bigdady (#37987) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kollégám gyereke se kapta el gólyatáborban. 6 fős szobából 4 főnél PCR teszt pozitív lett.
Kollégám 3 munkanappal később értesült arról hogy volt pozitív a táborban, addig bejárt dolgozni. Rohadt nagy mázli hogy nem kapta el a gyereke mert egyszer közel álltam hozzá a héten kézmosásnál. :U

Ja és most telt le a 2 hét és nem jelentkezett nála senki kontaktkutatás miatt - csak önszorgalomból végezték el a tesztet múlt szerdán.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#37990) Csatravi válasza DS39 (#37983) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szombat, vasárnapra lesz 2 gyengébb de szerintem a hétfői napra (keddi jelentés) majd lesz egy látványos ugrás. De ne legyen igazam a hétfővel kapcsolatosan.

(#37991) aprokaroka87 válasza radi8tor (#37989) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerencsére rasszista egy vírus ez, akkor mégis csak :)

(#37992) radi8tor válasza aprokaroka87 (#37991) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja igen azt nem mondtam hogy afroamerikai a kolléga. :P

⭐ Stella

(#37993) S e t h válasza aprokaroka87 (#37977) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hát ez nem igaz, mert az oltásellenesek is ez alapján teszik ki veszélynek a gyermekeiket.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#37994) t72killer válasza DS39 (#37983) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

veszek lisztet...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37995) S e t h válasza t72killer (#37994) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én nem már nem tudok mozdulni itthon a sok fertőtlenítőszertől. Ugyan én hívtam fel a kedvesem figyelmét, hogy a második pánikroham előtt spájzoljunk be, de szerintem kicsit túlzásba esett. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#37996) ubyegon2 válasza radi8tor (#37992) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt jól megúsztad, pedig hogy ki lehetett volna hozni belőle, hogy a migráncsok terjesztik a vírust és még kézmosás közben is el lehet kapni! ;]

(#37997) radi8tor válasza ubyegon2 (#37996) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugye hogy ugye. Csak elég egy köhhintés kézmosás közben.

⭐ Stella

(#37998) Jablocskov válasza bigdady (#37987) üzenetére


Jablocskov
tag

Seggvédésre mi szükségük lenne, az a politikusok szakterülete. Ha az a védekezés elég lenne amit írtál nem lenne világméretű probléma ez a járvány. Az meg, hogy egy 60+ ismerősöd kiheverte nem jelen semmit, mert ettől még a többiek simán meghalhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#37999) Noukoum válasza aprokaroka87 (#37982) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem azt mondtam hogy el kell nézni, hanem hogy jobban elnézem... Annak a gyereknek remélhetőleg szülei is vannak, meg kéne kérdezni hogyan zajlott a nevelés.. Bulizás? Az mióta felnőtt dolog? Ráadásul amíg felnőtt emberek nem jutnak el addig hogy felelősségteljesen viselkedjenek addig hogy várod el egy gyerektől? Értem én hogy nem szereted a mai fiatalokat, de hogy a fenébe viselkedjenek máshogy szerencsétlenek mikor az anyja apja is ezt csinálja... (Vagy éppen nem csinálja, lásd maszkviselés)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38000) Csatravi válasza radi8tor (#37997) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Csak elég egy köhhintés kézmosás közben."
Na de mindegy ám hogy miért köhint. Mert göthös vagy mert fingani kellett. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.