Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37101) t72killer válasza radi8tor (#37096) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Véleményem szerint ha magyarok 4-est kapnak, akkor amcsik 1-2 között valahol. Ehhez interpoláld a kapott adatokat ..."

Tehát a full fals véleményedhez interpoláljuk az adatokat :F?

#37099: német és amerikai kóklereket?

#37102: ez az új divat a "háttérhatalom" után:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37102) Ispy válasza Karmko (#37099) üzenetére


Ispy
veterán

Addig bírtam nézni, hogy a médiafelhajtás az oka az egésznek.....első mondat.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37103) viharhozo válasza Karmko (#37099) üzenetére


viharhozo
addikt

Tok logikus, nem neked kell bizonyitani az allitasod, hanem masnak cafolni. Mert a formallogika ugy mukodik, h amig vmit nem cafolok, addig az igaz.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#37104) Ispy válasza t72killer (#37101) üzenetére


Ispy
veterán

Dehogy fals, hiszen a várható élettartam is azt mutatja, hogy mi jobban állunk, mint az USA.

Oh, wait.... [link]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37105) Ricardo válasza Karmko (#37099) üzenetére


Ricardo
félisten

A szezonális influenzánál magasabb a moralitási rátája. Az is baromság, hogy alapbetegség nélkül veszélytelen. Csak hirtelen kettő.

(#37106) Karmko válasza Ispy (#37102) üzenetére


Karmko
tag

Ez a legjobb bizonyíték! Az ignorálás! :D

(#37107) t72killer válasza Ricardo (#37105) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kár ezekre az ember drága idejét elb.szni. Komolyan a következő konteóterjesztőtől kérek 50EUR órabért, hogy a hülyeségeit végighallgassam + bónuszt, ha még bizonyítanom is kell, hogy full marhaság, amit beszél/amire hivatkozik.

#37106: fentebb az ajánlatom, küldök paypal elérhetőséget. Minden megkezdett óra számít, a bizonyítékkeresési bónusz az óradíj felett plusz 50%.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37108) Kékes525 válasza Karmko (#37099) üzenetére


Kékes525
félisten

Ne videókat linkelj, hanem cikkeket, amik adatokkal van alátámasztva. Mondani bármilyen hülyeséget lehet, pláne adat, tények nélkül.

(#37100) Sir Pocok

+1

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37109) Asbee válasza Karmko (#37072) üzenetére


Asbee
veterán

Ha az egyik forgatókönyvet állítja az adat, csak igaz lehet :)

(#37110) Gubu0101 válasza Parci (#37077) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hát ahogy elsétáltam most a itt lévő általános iskola előtt,csoda lesz ha nem lesz komolyabb járvány.Jöttek ki-be a szülők maszk nélkül a diákok maszk nélkül csoportokban a tanteremben,kiabáltak össze-vissza,kint az udvaron ugyan úgy.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#37111) Kékes525 válasza Gubu0101 (#37110) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyet én is láttam a volt általános iskolámban. Az igazi veszélyt nem magukra jelentik, hanem a tanáraikra és a szüleikre, nagyszüleikre. Ha kidől az amúgy is kevés tanár akkor mi lesz az iskolával?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37112) natë


natë
nagyúr

Hi, nem követem a topikot, volt azóta brand new kovidos fórumtárs?

(#37113) Asbee válasza Ricardo (#37105) üzenetére


Asbee
veterán

Honnan tudod, hogy a kivételes eseteknél ( fiatal hal meg, látszólag egészséges, stb), milyen nem ismert alapbetegség lehetett, volt? Mivel ugye nem boncoltak sosem derül ki. Az, hogy valaki égészségesnek érzi magát lehet bármi a háttérben ami egy coviddal halálos lehet már.

[ Szerkesztve ]

(#37114) t72killer válasza Ispy (#37104) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ami egyébként az amcsi nagyvárosokban tényleg más, mint magyarországon, az a kontaktok száma, azaz a terjedés.

#37112: Dr Görénynek lett egy helyi képviselője:R

#37113: öreg hiba, ha egy 30as-40es covid-halottat, akinek nem lett volna rá oka, h meghaljon, nem boncolnak. Nem ártana tudni, mi van a háttérben.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37115) Ispy válasza Karmko (#37106) üzenetére


Ispy
veterán

Tehát azért van járvány, mert a gonosz média kitalálta, és nem azért foglalkozik vele a média, mert járvány van. Mindent értek. És még az emberiség nevezi magát intelligens fajnak....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37116) Kékes525 válasza Asbee (#37113) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mivel ugye nem boncoltak sosem derül ki."

Marhaság. Boncolnak. Google a barátod, nézd meg. Az elején volt az, hogy ne boncoljanak. Mára már nagyon sok halottat boncoltak, boncolnak. Akarod, hogy linkeljek, vagy te is megtudod nézni?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37117) Ispy válasza t72killer (#37114) üzenetére


Ispy
veterán

Teljesen egyértelmű, hogy a zsúfolt metrópoliszok egy járvány idején nagyobbat fognak copni, de ugye az általános egészségi állapot volt a mindent megmagyarázó érv. Ez is lehet magyarázat arra, hogy nálunk ennyivel jobb a helyzet, mert nincsen akkor zsúfoltság, max. Budapesten, de a korai korlátozások elejét vették a terjedésnek.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37118) updog válasza Kékes525 (#37116) üzenetére


updog
senior tag

Ha linkelsz: ez kamu. Ha nem: látod, forrásod sincs :D ;] Szerintem mindegy.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#37119) fatal` válasza bigdady (#37075) üzenetére


fatal`
titán

Ilyet biztos nem tanítanak az iskolában, mert 10-ről 15-re emelkedés az 50%-os emelkedés. 150 százalékos emelkedés 10-ről, az 25...

(#37120) Ispy válasza updog (#37118) üzenetére


Ispy
veterán

Sőt, ha hivatalos adatot linkelsz, akkor azt meghamisították a gyíkemberek, hogy így igázzanak le minket. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37121) Lauda válasza Asbee (#37113) üzenetére


Lauda
félisten

Az, hogy valaki égészségesnek érzi magát lehet bármi a háttérben ami egy coviddal halálos lehet már

Pontosan.

(#37122) Kékes525 válasza updog (#37118) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, az érvek, a tények nem zavarják őket. A valóság már csak hit kérdése lett. Szomorú. Ennyit ért el az alt-right, aminek semmi köze sincs a jobb oldalhoz, úgy mellékesen. Egy totál katyvasz ideológia.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37123) szabi__memo válasza bigdady (#37082) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Vagy benne volt a 600ban vagy nem. Fogalmam sincs beleszámolták e.
Nem tett érte és nem volt túl idős 60-70.
Azt se tudjuk a 600 valós e.

A középkoru ismi sem tett érte, otthon ülő típus. Mégis elkapta a párja is majd megdöglöttek. Influenza..

[ Szerkesztve ]

(#37125) bigdady válasza fatal` (#37119) üzenetére


bigdady
nagyúr

150%-ra emelkedettet akartam írni. De itt egy tökélteses példa 36 fertőzött estétére mint hatásvadász: [link]

(#37126) Ispy válasza Karmko (#37124) üzenetére


Ispy
veterán

Nem, kösz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37127) Asbee válasza t72killer (#37114) üzenetére


Asbee
veterán

Igen, jó lenne. Talán most már figyelnek erre is.

(#37129) Parci válasza radi8tor (#37096) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Gondolom láttál már amerikai embereket. Nem a hállivúdi milliárdosokra gondolok, hanem az átlagemberekre. Na akkor ez alapján lődd be egy 5-ös skálán az általános egészségügyi állapotukat."

te egyébként hány amerikai embert láttál élőben? csak azért kérdezem, mert én több körben összesen 3 évet éltem közöttük és kíváncsi vagyok, hogy hány % tapasztalat beszél belőled.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37130) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg elképesztő és felháborító az a magabiztosság, ahogy valaki, akinek fingja sincs arról, hogy egyáltalán micsoda egy vírus, mint az a dns és mrns, hogyan épül fel egy sejt, mit jelent az, hogy receptorhoz kötődés, szóval még b.szott laikus szinten sincs dunsztja az egészről, az fogja magát, és eldönti, hogy a tudományos publikációk, adatok, az fake, ellenben amit ő megfejtett a háttérhatalmakokról és mögöttes dolgokról, az mind valódi.

komolyan, az első dolog, amit pár év komolyabb iskola után megtanul az ember, az kételkedni önmagában. hogy hiába penge mondjuk komplex függvénytanból, meg teljesít az évfolyam 90%-ánál jobban, mindig van, aki olyan szinten műveli, hogy csak pislog és a nyomába sem érhet.

hogy a francban van az, hogy aki sokkal jobban érti, hogy mi is ez a járvány, az tele van kételyekkel, aki pedig netezget és tetszik neki valami alternatív elmélet, az mindent is tud és mindenki más megtévesztett hülye?! :(((

költői kérdés, persze.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37131) Sir Pocok válasza Parci (#37130) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Erre mondja Puzsér, hogy ez egy posztmodern társadalom. Az alapértékek megkérdőjelezése, tagadása.

Engem a FB-n rakott helyre egy !!!EGÉSZSÉGÜGYIS!!!!, hogy én buta tájékozatlan ember vagyok, bezzeg Ő aki nem a mainstream médiából tájékozódik átlátja az egész COVID kérdést és tudja, hogy akkor lesz vége ha nagyhatalmak és nagytőke lejátsza egymás között a játszmát.

Én csak annyit írtam neki, hogy nem vagyok gyógypedagógus így nem fogom tudni meggyőzni az ellenkezőjéről.... ;] :P

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#37132) Ricardo válasza Asbee (#37113) üzenetére


Ricardo
félisten

Erről beszélek. Pont ezért veszélyes mindenkire. Ezért nem lehet azt mondani hogy aki egészséges, az had menjen amerre lát. Senki nem tudhatja rá mennyire veszélyes, amíg el nem kapja.

(#37133) Locutus válasza Parci (#37130) üzenetére


Locutus
veterán

Én pl csak a medcram-et nézem youtubeon. [link]

Ért hozzá, maga is orvos, sürgősségi ellátásban dolgozik közben covid páciensekkel, jól tud magyarázni, jól tud prezentálni, és nem csak az egészségügyi témákat, hanem a molekuláris biológiát, és statisztisztikát is. Ráadásul minden felkapott témához ott vannak a forrásmegjelölések, tudományosan ellenőrzött-e, van e random placebo teszt mögötte, mi a valószínű, mi nem. Talán egyedül az ő videóiban nem csalódtam eddig sosem. Még a mélyvíz témákat is baromi jól fel tudja rajzolni, érhetően elmagyarázni. Alapvetően nem is a hétköznapi embernek szólnak a videók, hanem az egészségügyi személyzetnek, de bárki meg tudja érteni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#37134) Ricardo válasza fatal` (#37119) üzenetére


Ricardo
félisten

Én már semmin nem lepődök meg :DDD

(#37135) radi8tor válasza Parci (#37129) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ehhez nem kell face-to-face látni hanem ezt mindenki tudja mégis tagadja.
Na de miközben ezeket a sorokat írtam rátaláltam https://www.eurekalert.org -ra, ott rákerestem obesity-re és elém dobta ezt a cikket:
Obesity linked with higher risk for COVID-19 complications
UNC-Chapel Hill study raises concern that COVID-19 vaccine will be less effective for those with obesity

USA cikket most nincs időm keresgélni neked - hitelest amiben még te sem tudnál fogást találni - de itt van egy Angliáról:
Over the last two decades the prevalence of obesity in the UK has almost doubled, with 80% more cases in 2016 than in 1993. Men and women are 41% and 31% more overweight, respectively, compared to 1993.

⭐ Stella

(#37136) Ezekiell válasza radi8tor (#37135) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát akkor mi is szarban vagyunk: Hungarians are the fourth most obese nation in the world

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#37137) Parci válasza Ricardo (#37132) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ráadásul nem csak rejtőzködő alapbetegség van, hanem nagyon erős genetikai faktor, ezen felül meg nagyon függ attól, hogy milyen vírusszámot nyelsz be, amikor elkapod.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37138) radi8tor válasza Ezekiell (#37136) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt legalább hiteles forrás van linkelve. USA ott virít az elején. [link]
Gyerekeknél még kiugróbb, az a fránya (kukorica szirupos) gabonapehely.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#37139) Parci válasza radi8tor (#37135) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, azért én mégis ott éltem. miről akarsz meggyőzni? :U

egyébként abszolút jellemző volt az is, amit írsz, anno szokatlan látvány volt az a "sok" kövér. de sok = mindig volt pár, nem pedig kövér volt a lakosság. azt is szeretném hozzátenni, hogy azóta a honi népesség is nagyon jelentősen romlott. nem függetlenül attól, hogy nálunk is fejlett már az élelmiszeripar.

lényeg a lényeg, ha ezzel akarnád letudni a témát, akkor szerintem tévúton vagy. sztereotípiának tök jó, usa-covid megfejtésnek vékony lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37140) Ezekiell válasza radi8tor (#37138) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze, az USA nagyon elhízott átlagban, ebben nicns is vita - de ha csak ezen múlna (vagy főleg ezen múlna, inkább így mondom) akkor nálunk is hatalmas gáz volna. Szóval ezt én inkább csak 1 faktornak venném egy nagyonsok ismeretlenes egyenletben.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#37141) nubreed válasza Ezekiell (#37136) üzenetére


nubreed
veterán

Tudok angolul de az obese szó jelentését nem tudtam, most már tudom. :) Hát igen. Nem kell ezen csodálkozni ahol ennyire nincs kultúrája a testmozgásnak. Nyilván kb. mindenkinen van ismerőse aki sportol valamit, de a nagy általánosság az, hogy az átlag magyar még a sarki boltba is kocsival megy ha megteheti és vasárnap délután ahelyett, hogy futna/bringázna egy néhány km-t inkább sört iszik és zabál.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#37142) Asbee válasza Ricardo (#37132) üzenetére


Asbee
veterán

Azért nem minden második ember ilyen. Előbb utóbb úgyis oda jutunk, hogy szinte mindenkin átmegy. Vagy tönkretesszük az életünket teljesen. De ez nem az a vírus ami miatt kellene. A vakcina meg úgyis olyan lesz mint influenzánál. Évenként adathatod be, aztán vagy használ vagy nem. Nem kell hiú ábrándokba ringatni magunkat. Pedig nem vagyok oltásellenes, hidd el.

(#37143) Ezekiell válasza Asbee (#37142) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az a nem mindegy, mikor megy át. Látható, kutatók is mondják, hogy a most terjedő korona kevésbé veszélyes, mint a tavaszi. Szóval most "érdemesebb" elkapni, mint tavasszal. A jövőt meg senki se tudja, jövőre lehet sima influenza szint alá gyengül, és akkor meg megéri odáig várni vele.
Szóval olyan nagyon nem siettetném ezt a "rohanjon végig a világon oszt jóvan" dolgot.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#37144) t72killer válasza Asbee (#37142) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem hinném, hogy "teljesen tönkre kéne tennünk" az életünket ahhoz, hogy egy ilyen kis nyavajást megállítsunk. Még egyébként a sziget-szintű tömeges együtthányós bulikra is lehetőség nyílna idővel, ahogy megbízhatóbbak, gyorsabbak és olcsóbbak lesznek a tesztek.

Addig meg a hányáson csúszó diszkó kimarad, nagyon sajnálom azt, akinek ez az "élete teljes tönkremenését" jelenti - de nem a járvány és az épp aktuális helyzet miatt...

Annyit mondjuk tanultunk, hogy azért nem teleportálással terjed, ésszerű higiénia mellett nagyon le lehet lassítani (máskülönben már átfertőzte volna egész Európát), ill. pár élethelyzet van, ahol átmegy: közös éneklés és hasonlók. Felesleges, sőt, kifejezetten káros a szabadban napozást betiltani, ha az csak 0.01 ponttal emeli az r0-t, míg egy kórus konkrétan lehet egy r0=150 szuperfertőző esemény. A hosszabb repülőút is veszélyes üzem.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37145) Asbee válasza Ezekiell (#37143) üzenetére


Asbee
veterán

Én sem siettetem, és nem is mondtam rohanjon végig oszt jóvan, de valahol ez a realitás, fokozatosan. Az biztos nem lenne jó, okozhatna durva dolgokat. Én inkább azt olvastam a kutatóktól könnyebben terjed, de nem bizonyított hogy kevésbé veszélyes, bár sem hogy veszélyesebb

[ Szerkesztve ]

(#37146) Parci válasza Asbee (#37145) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, ez a pontos per pillanat. még jobban kötődik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37147) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Srácok, jól emlékszem, hogy valami PH! prémium előfizetéssel láthatatlanná lehet tenni az orruknál fogva vezetett, konteós, álhíres - valódi - rettegőket, akik azzal töltik az idejüket, hogy a félelmük miatt felépített hitrendszerüknek megfelelő valóságtagadásukat - átlátszóan művi - magabiztossággal terjesszék?

Hasznos infókért és épeszű véleményekért járok ide, tök jól megfér egymás mellett a többség véleménye, következtetése, de nem esik jól itt is a Facebook kommentelők színvonalán kommunikálókat, a nekik nem fekvő infókat ignorálókat kerülgetni.

Szóval, jól rémlik, hogy van valami ilyen "letiltós" funkció?
Köszi előre is!

(#37148) Lauda válasza Z.É.T. (#37147) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

(#37149) Ezekiell válasza Asbee (#37145) üzenetére


Ezekiell
veterán

E szerint kevésbé halálos ez a mutáció, ami most terjed. Aztán meglátjuk.

De való igaz hogy szarul fogalmaztam: kevésbé halálos, nem feltétlen kevésbé veszélyes (a halálon kívül lehetnek még ronda végkimenetelei a covidnak, arról meg nincs infó egyelőre ennél a mutációnál).
Influenzás se lesz mindenki, ezért nem gondolom, hogy covidos lenne mindenki. Max évek alatt, de az meg már annyira nagyon messze van (oltás/tudás/megelőzés/kezelés témakörében 1 év kb örökkévalóság, 7-8 hónapnál tartunk összesen most Európában), hogy nem is lehet becsülni, akkor mi lesz velünk/a vírussal.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#37150) Z.É.T. válasza Lauda (#37148) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Akkor megkeresem később, köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.