Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69851) krizso72 válasza Top cat (#69850) üzenetére


krizso72
csendes újonc

Köszi, de ez nem javított semmin. Közben átjött a szomszéd és a biosban enabledre volt állítva a Wake up by PS2 devices.

Üdv, Anita

(#69852) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, egy érdekes problémával találkoztam. Egyik külső HDD (USB3 házban) Házirendek beállításánál észrevettem, hogy alapból a Jobb teljesítményre van állítva. A többi eszközömnél a Gyors eltávolítás az alap. Ennél az egy eszköznél nem is engedi a Win, hogy átállítsam. Mi lehet a gond? A neten eddig egyetlen egy ilyen esetet találtam, de ő nem kapott választ.
Tehát ilyen alapból:

és amikor átállítom, akkor ezt a hibát írja és nem is engedi állítani...

Megnéztem egy másik rendszer alatt és ott is ezt írja. Így kizárható a rendszerhiba. A Külső HDD-s házak topikból viszont átküldtek ide... :U

[ Szerkesztve ]

(#69853) akaido válasza Krystal_s (#69852) üzenetére


akaido
addikt

Nálam egy Silicon Power USB 3.0-s 1TB külső HDD-nél NTFS-re formázva pont fordítva van:

Egy 4 TB-os WDmypassport FAT32-esre formázva dettó ugyanilyen.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69854) efi99 válasza akaido (#69853) üzenetére


efi99
senior tag

Nálam egy Samsungon meg bármelyik választható :D :P

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#69855) nap válasza Krystal_s (#69852) üzenetére


nap
addikt

Nem lehet, hogy ha kiveszed a pipát az írási gyorsítótárazás engedélyezése elől, akkor engedni fogja a gyors eltávolítás kiválasztását?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#69856) Krystal_s válasza nap (#69855) üzenetére


Krystal_s
addikt

Sajnos nem engedi akkor sem. Sőt, ha offline-ba teszem a lemezt úgy sem. :(
Átvittem a témát már ide is, és bővebben leírtam mindent, de nem találok megoldást. :(

Igazából a másik HDD házamat szeretném használni folyamatosan a gépre kötve, azon a Gyors eltávolítás az alap, de abban meg nem képes leállni a lemez, csak ha kihúzom... Eszközkezelőben szeretném tiltani, hogy ne kelljen naponta többször a kábelt kihúzni és csatlakoztatni. Amikor szükségem van rá kb napi 2-szer kis időre, akkor engedélyezném.

(#69857) Habugi válasza _DiEGO_ (#69844) üzenetére


Habugi
addikt

Létezik még az a jelenség, miszerint a Win7 folyamatosan molesztálja az embert h váltson Win10-re?!

A kérdés aktualitása annyi egyébként, h anno ez ellen úgy lehetett védekezni, h bizonyos frissítéseket vagy nem telepített az ember vagy ha már telepítésre kerültek akkor purgálta őket. Ugye ez egy integrált motyó, kvázi ha létezik még a jelenség akkor kérdés h ezek a Win10 irányába molesztáló frissítések is benne vannak-ééé? :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69858) King Unique válasza Habugi (#69857) üzenetére


King Unique
titán

Az a 2015-ös megjelenéstől számított 1 évig volt csak, ami lehetőség már bő 4 éve (!) megszűnt, ha esetleg eddig nem lett volna meg ez az információ. :))
Technikailag viszont a felhasználó által külön kezdeményezve továbbra is működhet ingyen a közvetlen upgrade / clean install, amiről már volt szó itt.

(#69859) Habugi válasza King Unique (#69858) üzenetére


Habugi
addikt

Hála az égnek! :R
Jövőhéten bejáratos leszek egy Win7 telepítésre és a kolléga által linkelt verzió nagyon praktikus mert sokkal hamarabb szabadulhatok miatta.
Utáltam volna ha egyesével kell kigyomlálni őket mint anno még a sajátomon. :DDD

Amennyire a felhasználót ismerem, még pár évig biztosan nem lesz Win10 a gépén.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69860) Csupingo


Csupingo
veterán

Sziasztok!
Talán inkább csak költői a kérdés, mert nekem is csak rossz tapasztalataim vannak, de az lenne a terv, hogy egy inteles gépben lévő win7-tel rendelkező ssd-t áttennék egy új amd-s gépbe. Van esetleg pár módszer - pl. telepítőt indítva egyszerre és ott pár dolgot futtatva, állítgatva, stb. - növelni a művelet sikerét? Azaz: megúszni egy win telepítést?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69861) Doky586 válasza Csupingo (#69860) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

sysprep.exe futtatása? (a windows része)
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""
Leállítás után áthelyezni, majd az új gépen bekapcsolni. Az alap dolgokat újrakérdi, de minden megmarad. Mindenképp új usert hozat veled létre, de utána átlépve a saját fiókodba ezt törölni tudod.

[ Szerkesztve ]

(#69862) King Unique válasza Csupingo (#69860) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy korábbi esetnél leírtakat. Jó esetben működhet akár a W7-nél is újratelepítés nélkül, mint ahogyan a W10-nél szokott (példa). Ha biztosra akarsz menni, akkor meg célszerű odafigyelni pl. ezekre, + ott van a másik válaszban említett Sysprep. Ahol pl. az IDE/AHCI és CSM/UEFI magától értetődő, ha nem azonosra van állítva a régi-új gépnél (alaplap BIOS-ában), akkor nem kell meglepődni, ha úgy nem bootol a Windows.

[ Szerkesztve ]

(#69863) Csupingo válasza Doky586 (#69861) üzenetére


Csupingo
veterán

Most csak egy rendszergazdai fiókom van. Akkor létre kell hoznom egy másikat, de idővel ebbe is be tudok majd jelentkezni és az összes telepített program megmarad?

(#69862) King Unique: köszi, akkor ezeket is észben tartom.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69864) Doky586 válasza Csupingo (#69863) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Akkor létre kell hoznom egy.."
Nem, neked semmit se kell létrehoznod.

(#69865) Csupingo válasza Doky586 (#69864) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor a lényeg: ez egész megbízható? A mostani telepített programok megmaradnak?
A gép szétszedése előtt kell futtatni, aztán mehet is a másik gépbe az ssd?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69866) Doky586 válasza Csupingo (#69865) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link]

A rendszergazdák ezt használják amikor sok gépre rakják fel ugyanazt a mentést.
Megmaradnak a fileok, programok, felhasználók, minden. A leállítás után a régi gépben már nem szabad újraindítani, csak az új géppen. De ott az első bekapcsoláskori dolgokat mind vágigcsináltatja veled, ne ijedj meg.

[ Szerkesztve ]

(#69867) Csupingo válasza Doky586 (#69866) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem az jött le ebből a leírásból, google fordítóval, hogy ezt futtatva valami lemezképet csinál, aztán kikapcsol a gép. Azután mi a teendő? Kell telepíteni egy win-t az új gépre és abba valahogy beolvasni a lemezképet, vagy valamit nagyon félreértettem? :) Hogy zajlik ez a gyakorlatban, tudja valaki? Mindent magától megcsinál, nem kell izgulnom? :DDD

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69868) King Unique válasza Csupingo (#69867) üzenetére


King Unique
titán

Le van írva a lényeg a linkelt leírásban és abban a válaszban, + előtte a másik módszerre vonatkozóan is, nem világos ezek után mégis mi a kérdés, már csak neki kellene állni... Ha annyira nagy a para, akkor lehet előtte rendszermentést készíteni beépített programmal / külső programmal, aztán akkor pláne nem téma.

(#69869) Doky586 válasza Csupingo (#69867) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen félreértetted. A MS leírás inkább céges rendszergazdáknak készült akik nem szokták a hdd-ket os-el csereberélni a gépek közt, hanem 1 gépre felinstallálnak minden progit beállítást, aztán átrakják azt az 1db példányt 100db másik gépre és szétosztják a felhasználóknak. Ezért csinálnak lemezképet. De ez neked felesleges. (ámbár adatmentés mindig mindenhol jól jön)

"Hogy zajlik ez a gyakorlatban ?"
-futtatásba beírod sysprep, feljön a könyvtára ahol elindítod az exe-t
-a fenti kép szerint beállítod (kezdőélmény+pipa+leállítás)
-futtatod, molyol, leáll a gép.
-átrakod a lemezt az új gépbe
-indítod mint egy friss install utáni gépet, de minden megmarad.

(#69870) Csupingo válasza Doky586 (#69869) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi a segítséget mindenkinek!
Mennyi hely kellhet a lemezen? Kb. még egyszer az adott win mérete?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69871) Doky586 válasza Csupingo (#69870) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miért kéne bármekkora hely? De mivel SSD és OS ezért a lemez min 20%-a legyen szabadon..!
esetleg az új gép gyári lan driverét is másold oda, hátha nem ismeri fel alapból.

[ Szerkesztve ]

(#69872) Csupingo válasza Doky586 (#69871) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi szépen! Remélem nem lesz gond. Már nagyon be van lakva ez a win.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69873) kraftxld válasza Doky586 (#69871) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A sysprep nem pont erre való, inkább Macrium Reflect-el klónozzon, fix boot problemet próbáljon.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#69874) Doky586 válasza kraftxld (#69873) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valóban nem pont erre való, de pont erre is jó.. :D

Klónozni meg aztán végképp felesleges. Legyen egy Macrium mentése ahogy a #69868 -ben le lett írva, az biztonsági mentésnek elég.. :K

De ha tudsz valamit hogy mi a sysprep hátránya ezen esetben azt szívesen meghallgatom.

[ Szerkesztve ]

(#69875) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Sziasztok, újratelepítettem a windows 7-et, felraktam a drivereket, a hang tökéletes, csak a monitorom nem lehet HD felbontásra állitani, 1920x1080-ra! Ez egy Viewsonic, most lett vásárolva, a videókártya egy eVga GTX 560SC, nem enged 1280x1024-től nagyobbat. Nem is ismeri fel a monitort! Mit tudtok ajánlani, mit tehetnék, a fiamnak akarom megcsinálni, mert itthon marad és kellene a gép tanulni! Köszönöm előre is az ötleteket!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#69876) Csupingo válasza JONAS77 (#69875) üzenetére


Csupingo
veterán

Feltelepül a vga driver rendesen? Milyen kábellel van összekötve?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69877) JONAS77 válasza Csupingo (#69876) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Egy mini HD kimenet van a videókártyán, amit átalakitóval sima HD-vel csatoltam a monitorra!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#69878) JONAS77 válasza Csupingo (#69876) üzenetére


JONAS77
aktív tag

igen fel!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#69879) Csupingo válasza JONAS77 (#69878) üzenetére


Csupingo
veterán

Mi a monitor pontos típusa? A monitorhoz nem tölthető le driver az oldaláról? Ha sehogy se akar összejönni, akkor talán az nvidia driverben történő egyedi felbontás létrehozásával működne.

Nem tudom számít e, de az alaplap drivereit is telepítetted? Régebbi vga driver változatokkal is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69880) JONAS77 válasza Csupingo (#69879) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Még nem, de feltelepitem mindjárt, régebbi drivert nem próbáltam még, ezt is kipróbálom, majd irok!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#69881) JONAS77 válasza Csupingo (#69879) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Itt vagyok, már mindent kipróbáltam: alaplapi BIOS frissités, driver újra telepités, más csatlakozás, VGA-val - itt annyi, hogy teljes képernyőre dobja a képet, 1600x1200-ra, de nem az igazi, sőt szerintem a képfrissités nem megy! Ez a monitor: [link] , HDMI-re csak 1280x1024-et lehet állitani. Már kifogytam, nincs ötletem, még egy kérdés a windows 7 véletlenül nem állitotta le a támogatást minden téren, mert olvastam már ilyet is! Érdemes Windows 10-re váltani?!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#69882) Csupingo válasza JONAS77 (#69881) üzenetére


Csupingo
veterán

Rémlik valami, talán Dell monitoroknál volt olyan, hogy valamelyik OS-t nem szerette. De az ha jól emlékszem, olyankor csak csíkozott. A monitor oldalán van win 7-es "driver" is, azt már feltetted?
Utoljára kipróbálhatod az egyedi felbontást is. Beállítod 1920x1080-ra, 60, vagy 75 Hz-re. A lényeg, hogy az időzítést (szabványos:) csökkentettre kell tenni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69883) JONAS77 válasza Csupingo (#69882) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Nem nyitja meg a control panelt, amit ajánlsz, nekem más baj lehet! A monitor oldaláról felraktam a drivert, de ez sem segitett!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#69884) Csupingo válasza JONAS77 (#69883) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nincs nvidia vezérlőpult, akkor talán nem is települt a vga driver. Olyan akkor szokott előfordulni, ha hibás a vga.
Régi vga driverekkel is kísérleteztél, pl.: 375.63, vagy akár még idősebekkel? Az a kártya se mai gyerek már.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69885) JONAS77 válasza Csupingo (#69884) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Van egy Ati kártyám, berakom, majd irok!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#69886) JONAS77 válasza Csupingo (#69884) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Szia, tegnap már nem akartalak zavarni, de ezzel az ókori vasdarabbal: MSI R5450, 512MB rammal megy az 1920x1080p felbontás, de nem az igazi, mert nem elég sok dologra ennyi fedélzeti memória!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#69887) Csupingo válasza JONAS77 (#69886) üzenetére


Csupingo
veterán

Az 560-at másik gépben nem tudod kipróbálni? Másik pcie port nincs az alaplapon?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69888) JONAS77 válasza Csupingo (#69887) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Szia, nos megoldottam a problémát, a GTX 560-as van bent és szépen működik! Inkább nem is mondom el mi volt a hiba, vagyis nálam. Balga hiba! Fő az, hogy működik!!! :D :D :D

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#69889) Csupingo válasza JONAS77 (#69888) üzenetére


Csupingo
veterán

Némi küzdelem árán, de legalább megoldódott.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69890) genlog


genlog
junior tag

A Win indításakor ez az ablak jön elő:

Nem használtam soha semmi titkosító programot.
Mi lehet az oka?

(#69891) Doky586 válasza genlog (#69890) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bekapcsoltad a Bitlockert... :(((

Így jár az aki nem Home verziót használ és elnyomkodja. Javaslom mentsd pendrivera azt amit akar..

(#69892) King Unique válasza genlog (#69890) üzenetére


King Unique
titán

Valószínűleg bekapcsoltad az EFS-t és most kéri a tanúsítvány mentését. Mentsed és akkor nem jelenik meg többet, vagy kapcsold ki ha nem akarod használni, csak akkor ugye minek kapcsoltad be. :D

(#69893) genlog válasza Doky586 (#69891) üzenetére


genlog
junior tag

Nem kapcsolatam be egyiket sem (Bitlocker, EFS). :U

(#69894) King Unique válasza genlog (#69893) üzenetére


King Unique
titán

Akkor mégis hogyan lehet, hogy felajánlja a Windows a titkosítási tanúsítvány és kulcs mentését? :))

(#69895) genlog válasza King Unique (#69894) üzenetére


genlog
junior tag

Nem lehet, hogy vírus randalírozott és ez a nyoma?

(#69896) King Unique válasza genlog (#69895) üzenetére


King Unique
titán

Mármint a vírus bekapcsolja az EFS-t, vagy mi? :D Azok, pl. a zsarolóvírusok (ransomware) azért komolyabban szoktak akciózni, letitkosítják egyedileg a meghajtókon lévő fájlokat, asztal háttérképét átállítják pl. ilyenre, stb.

Egyébként az előző válaszban javasoltakat már kipróbáltad, mentetted a tanúsítványt, majd utána kikapcsoltad az adott mappán/meghajtón stb. az EFS-t, ha nem használod? :F

(#69897) genlog válasza King Unique (#69896) üzenetére


genlog
junior tag

Jelenleg nincs egyik mappán sem titkosítás. Legalábbis nem találom.
Éppen azért gondolom, hogy esetleg vírus, mert én nem csináltam semmit sem. Talán az Avast közbelépett, vagy mittudom én.
Esetleg egy telepített szoftver... weblap CSS template, film stb. amiben benne lehetett.

(#69898) King Unique válasza genlog (#69897) üzenetére


King Unique
titán

Honnan tudod, hogy nincsen, talán megnézted?
Meg leírom újra érthetően, eleve be lehet valamely fájlra/mappára kapcsolva az EFS, máskülönben nem jelenne meg az az ablak, nem ajánlaná fel a Windows a tanúsítvány mentését, ilyen egyszerű.

(#69899) Doky586 válasza genlog (#69897) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"mert én nem csináltam semmit sem"

Hányszoris hallottuk már ezt.. :F :U

(#69900) genlog válasza King Unique (#69898) üzenetére


genlog
junior tag

Ebben volt, köszi. (Mármint, amit letöltöttem abban.) Akkor megnyugodtam. :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.