Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Ha, valamit netán Win nem engedne törölni, akkor jöhet az unlocker :)


(#69953) brd válasza _DiEGO_ (#69951) üzenetére


brd
nagyúr

A "Win nem enged törölni" ellen sajnos már régóta (úgy a Win8 óta) nem jó (annyira nem, hogy bizonyos rendszerfolyamatok lock-olását egyáltalán nem is látja). Inkább csak az "egy program nem lépett ki jól és nyitva tart egy file-t, amit törölni szeretnénk"-re jó. Persze nem mondom, hogy használhatatlan, én is használom, de nekem az a tapasztalatom, hogy az esetek kb. 60%-ában látja egyáltalán, hogy mi fogja a file-t, a többi esetben egyéb módon kell kideríteni és esetleg törölni a lockot.

The only real valuable thing is intuition.

(#69954) King Unique válasza _DiEGO_ (#69951) üzenetére


King Unique
titán

Inkább az IObit Unlocker, LockHunter programok javasoltak, azokat még legalább fejlesztik, újabb Windowsokkal is inkább működnek ha már az van a screenshoton a W7 helyett és nincsen bennük Delta toolbar sem. :))
Egyébként meg ugye NTFS fájlrendszer és hozzáférési engedélyek, vagyis nem meglepő, ha bizonyos fájlokat, mappákat nem enged csak úgy törölni a Windows, ahol normál esetben az adott fájlnál/mappánál a megfelelő hozzáférési engedély beállítása a megoldás, nem a built-in rendszergazda fiók piszkálása, aktiválása, meg nem is a C saját tulajdonba vétele. Bár az igaz, hogy saját felelősségre végül is lehet az utóbbiakat is... ;] :DDD Másik megoldás egy pendrive-ról bootolt live rendszer alól intézni a törlést, mint pl. egy Linux Live, vagy WinPE rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#69955) Diák66


Diák66
őstag

Üdv!

Egy olyan problémával állok szemben, hogy adott egy gyári Windows 7 Home Premiumos asztali gép, szerencsére a windows eredetiséget igazoló matrica ép, leolvaható a kód, na meg a gép is bekapcsolt, tehát kinyerhető.

Nem szeretnének áttérni win 10-re, de a gép "letisztítása" esedékes lenne, mivel vagy 8 éve üzemel. Gyári telepítőlemez nincs :( Próbálom beszerezni a telepítőt, de sajnos eddig reménytelen. Microsoft honlapja szerint gyártói előtelepített verzióról van szó, emiatt onnan nem beszerezhető a telepítőlemez.

Windows 7 esetében nem játszik a "gépház" sem, mert ebben még nincs "felfrissítés" lehetőség. Csak telepítő lemezzel oldható meg a dolog.

Ötlet valakinek? Hol érdemes próbálkozni? Kizárólag hivatalos forrás érdekel!

(#69956) Doky586 válasza Diák66 (#69955) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hivatalos, de eredeti: [link]

(#69957) zolee001 válasza Diák66 (#69955) üzenetére


zolee001
őstag

Brand gépröl van szó (gyárilag elöretelepitett windowssal) avagy saját telepités?

(#69958) Diák66 válasza zolee001 (#69957) üzenetére


Diák66
őstag

Ez gyárilag előtelepítettnek tűnik, munkahelyén keresztül vásárolta (mert a multi cégek adnak lehetőséget kedvezményesen vásárolni). Viszont találtam egy 4 GB-os partíciót, amiből win7 semmit sem lát. Ha szerencsém van, win7 telepítőt találok rajta. Nem recovery-ként hivatkozik rá, szó szerint semmit nem tud róla a windows. Hirens Boot CD, vagy HDD kivétel lesz a megoldás.

(#69959) Diák66 válasza Diák66 (#69958) üzenetére


Diák66
őstag

Telitalálat, ott a telepítőlemez a winyón :) Köszönöm mindenkinek.

(#69960) Doky586 válasza Diák66 (#69958) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha valóban előtelepített win7 az akkor boot postnál nyomogasd az F9-et és reinstallálja magát automatikusan.
(Persze a vásárláskor kiadott driverekkel és brand szoftverekkel megfűszerezetten) :U

[ Szerkesztve ]

(#69961) Diák66 válasza Doky586 (#69960) üzenetére


Diák66
őstag

Hát biztos, ami biztos a telepítőfájlokat kiírtam DVD-re, mert HDD hiba esetén gáz lesz. Volt egy ilyen lehetőség: Alapértelmezetté tettem:

De "kiakadt" a jelek szerint... lassan Én is....

Most "nézzük egymást", de azt hiszem ebből nem lesz semmi...... csak a pontocskák "mozognak" a vonal nem. Remélem sérült a telepítőfájl. :(((

(#69962) kraftxld válasza Diák66 (#69961) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valszeg egy ezer éves recovery image, majd ülhetsz előtte 2 napig amire felrakja az SP1-et meg az ötszáz frissítést 10 restart után. :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#69963) Doky586 válasza Diák66 (#69961) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már tönkretetted a javasolt F9 menüt, akkor így rakhatod tisztán gyorsan újra: [link], de az aktiváló kódot írd fel magadnak.

(#69964) Diák66 válasza kraftxld (#69962) üzenetére


Diák66
őstag

Hát most megment... de nem aktív :o Nem úgy tűnik, hogy lenne benne driver. Minden tiszta alap és hiányosak a driverek. Net sincs.... most töltöm a drivereket. Gyanítom hiába adok neki netet, ez így nem lesz jó. Ez nem az én napom lesz. A winyón mindent hagytam fent, ott van ez a recovery szerűség is. A remény hal meg utoljára.

[ Szerkesztve ]

(#69965) zolee001 válasza Diák66 (#69964) üzenetére


zolee001
őstag

Mi ez a masina? Pontos tipus
A recoveryt elinditod valahogyan ujretelepiti magát gyári állapotra,utána pár 100 update amin gyorsithatsz az SP1 elöre letöltésével illetve volt egy összegzö fissités 2016 ban az SP1 óta összes updattel

(#69966) Diák66 válasza zolee001 (#69965) üzenetére


Diák66
őstag

Aktív a Windows 7 (telefonos microsoft automata segítségével) Köszi mindenkinek :)
Szép tiszta, sallangmentes. Driverek, kért programok és mindenki boldog.

(#69967) simongab válasza Diák66 (#69966) üzenetére


simongab
senior tag

Újratelepítettem a 7 éves windows omat... A MS Essentialt meg a muvie maker t vissza tudom pült rá rakni? Essentials feltelede nem frissül pirosban marad...

Köszi

(#69968) Diák66 válasza simongab (#69967) üzenetére


Diák66
őstag

A movie makernek megtalálod a neten az offline telepítőjét, igaz nem hivatalos forrásból.

(#69969) simongab válasza Diák66 (#69968) üzenetére


simongab
senior tag

Megtaláltam...egyelőre elakadt a telepítésnél...

(#69970) PA80


PA80
tag

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem: Win 7 SP1 (32 bit) betöltése előtt ez a kiírás fogad: "Hiányzó BOOTMGR. Újraindítás Ctrl+Alt+Del". Ebben az esetben meg lehet-e oldani a rendszer bootolását okostelefon sd kártyájáról anélkül, hogy rootolnám a telefont? Több appot is próbáltam, de vagy root-jogot kérnek vagy nem látják az sd kártyát. Telepítő CD, pendrive, külső merevlemez jelenleg nem áll rendelkezésre. Ezek ismeretében orvosolható-e a probléma, esetleg van-e egyéb lehetőségem a "telefonos" megoldáson kívűl?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#69971) zolee001 válasza PA80 (#69970) üzenetére


zolee001
őstag

Bootrec /RebuildBcd barátod

(#69972) PA80 válasza zolee001 (#69971) üzenetére


PA80
tag

Bocs, de laikus vagyok a témában és sajnos ezekkel nem igazán tudok mit kezdeni, mert most hallok róluk először. Annyit viszont olvastam, hogy a gép bekapcsolása után az F8 megnyomására elő kellene jönnie egy hibajavító menünek. Nálam az se jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#69973) King Unique válasza PA80 (#69970) üzenetére


King Unique
titán

Lásd a "A Windows rendszerindítási problémáinak elhárítása és javítása a Bootrec.exe eszközzel a Windows helyreállítási környezetben" cikkben leírtakat, ahol értelemszerűen a W7 telepítőjét kellene bebootolni pendrive-ról, vagy optikai lemezről (DVD) és azzal, ott parancssort nyitva elvégezni a javítást. Ahol ha esetedben 2020-ban tényleg semmilyen USB-s tárolóeszköz, DVD stb. nem ehhez rendelkezésre, akkor az úgy problémás lesz. :(

[ Szerkesztve ]

(#69974) zolee001 válasza PA80 (#69972) üzenetére


zolee001
őstag

A windowst futtató hdd/ssd müködik,bios-ban látható?
Magyarul hardware hiba nem állhat fenn?
Amennyiben em akkor pl vmi windows telepitöröl boot,majd rögtön a kezdöképernyön shift+F10 majd a windows hdd particiójára átnavigálni
Pl c:\ vagy D:\ stb ami betüt kap éppen (dir paranccsal tudod kilistázni a partició tartalmát)
Majd a parancsot kiadni Bootrec /RebuildBcd

Ez akkor áll fenn ha 1db disk van a gépben és azon található a boot bejegyzés

(#69975) PA80 válasza zolee001 (#69974) üzenetére


PA80
tag

Látja a hdd-t, szóval nem hiszem, hogy hardveres hiba lenne. 1 van benne egyébként. Akkor ha nincs más, beszerzek egy pendrive-ot és megoldom annak segítségével. Amúgy fura, mert több helyen is olvastam, hogy ez telóról is kivitelezhető.. . Na mindegy...

Köszönöm a segítséget (neked is King Unique)! :R

[ Szerkesztve ]

(#69976) simongab válasza simongab (#69969) üzenetére


simongab
senior tag

Sziaszok :D Régen könnyebb volt :D Megerőszakoltam az security essentialt a muvie makert...de kijött egy szerintem Direcx hiba...SEGÍTSETEK! A d3dx9_43 és az MSVCP140 dll hiányzik Neki pedig a helyén van!

(#69977) gregory91 válasza PA80 (#69970) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha sikerül elérned hogy rendes betűjeles meghajtóként (E:,F: és társai)viselkedjen az SD-kártyád akkor megoldható a dolog,de erre nagyon ügyelj ne a telefon beépített memóriáját kezelje úgy,mivel kiírás esetén törli az előző tartalmat,ezenkívül emiatt nem árt lementeni róla a fontos dolgokat.
Amúgy nem lenne egyszerű hogy átviszed a másik gépbe majd bemásolod neki a bootmgr-t a root könyvtárba(C:\bootmgr) aztán visszateszed?

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#69978) Gézengúz válasza simongab (#69976) üzenetére


Gézengúz
addikt

dxwebsetup?

[link]

(#69979) simongab válasza Gézengúz (#69978) üzenetére


simongab
senior tag

Elakad

(#69980) PA80


PA80
tag

Sziasztok!

Letöltöttem pendrive-ra a telepítőt, beállítottam, hogy arról bootoljon, de semmilyen eddig leírt billentyűparancsra nem reagál. Kiírja, hogy "Loading Operating System" és ennyi, semmi nem történik. A "Hiányzó Bootmgr" és az "Újraindítás+Ctrl+Alt Del" kiírás eltűnt. Ha valakinek van valami ötlete, hogyan tovább, kérem, írja le! Köszönöm! Addig is próbálkozom tovább, hátha...

(#69981) Csupingo válasza PA80 (#69980) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt hiszem én Doky leírása alapján csináltam. Így elsőre működött. A bios-t legacy-ra, vagy csm-re állítottad? (Esetleg ki kell kapcsolni a secure boot-ot?)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69982) PA80


PA80
tag

Hálás köszönet mindenkinek, aki igyekezett segíteni, de sajnos nem tudtam megoldani a problémát! Laikusként nekem nagy problémát jelent ezeknek az angol szakszavakkal és rövidítésekkel teletüzdelt leírások értelmezése (tudom, mindennek utána lehet nézni a neten, de ez nekem így is bonyolult). Ez nem a ti hibátok, ti nagyon rendes, segítőkész csapat vagytok! :R
További szép estét mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#69983) gregory91 válasza PA80 (#69980) üzenetére


gregory91
senior tag

Melyik usb portba dugtad a pendrive-ot: a (fekete színű) USB 2.0-ban van vagy a USB3.0-be(kék)? Ha kéket választottad akkor tedd át a feketébe(2.0).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#69984) PA80 válasza gregory91 (#69983) üzenetére


PA80
tag

2.0-ásban volt (csak az van a gépen), a pendrive csatlakozója viszont 3.0-ás. De a gép felismeri, azzal nincs gond. Telefonon (Samsung A50) több appot is próbáltam, amivel bootolhatóvá lehetne tenni a pendrive-ot, de vagy root-jogot kérnek vagy nem is látják. Teló látja. Formázva is van. Fogalmam sincs, mi lehet. Negyedik délutánom ment már rá erre, szóval, kicsit kezd idegesítő lenni a dolog :W

(#69985) kraftxld válasza PA80 (#69984) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Inkább fizess pár ezrest olyannak aki ért is hozzá és nem ilyen telefonos mókolással próbálkozik :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#69986) PA80 válasza kraftxld (#69985) üzenetére


PA80
tag

Tovább nem kínlódok vele, meg nem is fizetek senkinek. Ez egy ismerőstől ajándékba kapott, munkahelyről leselejtezett gép. Aki eddig használta, azt mondta, Win 10 van rajta, meg hogy tökéletesen működik... Én hülye meg látatlanban elhittem! De gondoltam, ha már ingyen volt, helyrerakom. Mindegy, nem is érdekel, meg nem is akarom szétoffolni a topicot!

[ Szerkesztve ]

(#69987) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
HDD-ről lett átklónozva SSD-re a rendszer.... Azt a HDD-t használnám USB-s külső házban adatmentésre, de a C: partíción meghagynám a rendszert. (vészhelyzetre)
A klónozás miatt ugyanaz lett mindkét lemez Disk signature (lemez aláírás) és amikor csatlakoztatom USB-n a HDD-t, akkor offlineba teszi erre a hibára hivatkozva.
"Ez a lemez offline állapotban van, mert aláírása ütközik egy másik online lemezzel."

Amennyiben én átállítom online-ra, akkor a Win állítólag átírja az aláírást és használható lesz.
Valóban átírja majd a HDD-n és nem okoz gondot az SDD-n lévő rendszernek? :F
Nem találtam egyértelmű információt, hogy azután a külső HDD-n lévő rendszer ugyanúgy tudna majd bootolni (ha visszatenném a lemezt), mint korábban?

(#69988) brd válasza Krystal_s (#69987) üzenetére


brd
nagyúr

Én még sosem láttam ilyen üzenetet, pedig (saját részre) nagyjából 1x telepítettem egy-egy Windows verziót. A Win7-esem pl. legalább 4 háttértárolón járt már és ebből az egyik forrás ma is a gépben van, hasonló céllal, mint nálad és amikor a Win7 elindul sem látok ilyet. Sajnos nincs időm olyan földi dolgokkal foglalkozni, hogy melyik program írja át magától a disk sig-et-t, de gondolom, nekem ezt mindig elvégezték a klónozó programok (azért nem kaptam soha ilyen üzenetet). Az egyetlen gondod az lehet, hogy ha a régi rendszert úgy indítod majd el először, hogy az új háttértár is a gépre van kötve, a disk sig. átírása után. Ilyenkor a betűjelek össze fognak keveredni a régi OS-ben (pontosabban jó esély van rá).

The only real valuable thing is intuition.

(#69989) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Sziasztok. Adott egy Dell Vostro 5470. A gépbe kerülne egy új ssd, és win7et szeretnék telepíteni rá, de ugye a gépen csak usb3as aljzatok vannak, így elő fog jönni az illesztőprogram hiba a telepítéskor. Erre tud valaki megoldást?
Jelenleg egy hdd van a gépben, amire a win 7 most úgy van telepítve h win10 alól lett feltéve, úgy nem dobta ki a driver hibát, (telepítes után a win10 ugye old mappába került aztán az ki lett törelve) az új ssdre pedig ha lehet egyenes ágon szeretném telepíteni a 7est nem win 10 alól.
Tudja valaki a megoldást? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#69990) King Unique válasza MrBazsi (#69989) üzenetére


King Unique
titán

Igen, lásd egy másik esetnél, annak végén leírtakat.

(#69991) MrBazsi válasza King Unique (#69387) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Pont az utoljára belinkelt Kori féle win 7 nem megy fel, pedig eddig bármire felment, az előtte lévő leírással sem sikerült annó. Rápróbálok majd a Kori félére mégegyszer, hátha új ssd-re menni fog a szokásos módon

(#69992) Doky586 válasza MrBazsi (#69991) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#69993) King Unique válasza MrBazsi (#69991) üzenetére


King Unique
titán

Mit jelent az, hogy nem megy fel, annál is ilyen probléma van? Pedig az integrált telepítő többek között USB 3.0 driverekkel is, bár nem feltétlen minden alaplaphoz, vezérlőhöz. Aztán a helyi lemezre letöltött USB 3.0 drivert próbáltad a telepítésnél betallózni, vagy még előtte integrálni a telepítőbe, amit a hivatalos fórumon is írnak?

(#69994) Krystal_s válasza brd (#69988) üzenetére


Krystal_s
addikt

Macriummal csináltam...
A HDD-n csak biztonsági okból tartom meg a rendszert, ha valami történne az SSD-vel. Nekem sem volt energiám ennyire átnézni a témát, hogy milyen szerepe van az aláírásnak egy rendszernél és mennyire és mire van hatással, ha azt átírnám a külső eszközön.
Olvastam hol és hogyan lehet átírni, de így nem merem addig aktívvá tenni, mert nem akarom, hogy bármelyik rendszer sérüljön.
Abban bíztam valaki már találkozott ilyennel és leírja mire lehet számítani.
Pont itt is ezt kérdezte valaki, de a lényegre nem kapott választ, hogy mi történik miután online-ra állítja a lemezt.

(#69995) brd válasza Krystal_s (#69994) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem túlaggód, ettől nem fog megsérülni semmi. A legnagyobb problémád az lehet, amit már írtam, de arra lehet figyelni, ill. még két dolgon ne lepődj meg: ha olyan a Windows-od licence, előfordulhat, hogy újraaktiválást kér, ill. hogy néhány (inkább régebbi) program a disk sig.-et is figyeli és szintén elképzelhető, hogy új gépnek nézi emiatt, újraaktiválást kérve, vagy akár el meg is tagadhatják a működést.

The only real valuable thing is intuition.

(#69996) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Nagyszülőm régi gépén elfogyott a C-n a tárhely, D-ről sem tudok átrakni érdemben. Korábban kb. 10-20 giga hely volt, de a windows teleszemetelte. Hogyan lehet kitakarítani újratelepítés nélkül? Ccleanerrel csak 1-2 gigát tudtam felszabadítani. Van vmi ötlet?

(#69997) King Unique válasza kalapacsolok (#69996) üzenetére


King Unique
titán

Első körben mondjuk megnézed pl. TreeSize Free programmal, hogy mi és pontosan mennyi tárhelyet foglal, aztán futtatod a lemezkarbantartót, + alkalmazod ez egyéb módszereket lemezterület felszabadításához.

(#69998) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

A lemezkezelő -> új egyszerű kötet varázslónál hogyha betűjelet rendelünk a meghajtóhoz azt lehet még a későbbiekben rendszer meghajtónak használni?

Ugyanitt itt mit jelent pontosan az alábbi opció?
"Ne legyen betűkijelölés és mappaként való csatlakozás."

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#69999) King Unique válasza Moonwolf (#69998) üzenetére


King Unique
titán

Nem teljesen világos a kérdésed miértje, ha rendszermeghajtóként akarod használni az adott HDD/SSD meghajtót, akkor értelemszerűen telepítesz rá egy W7-et, ahol ha előzőleg már particionálva és formázva volt másodlagos meghajtóként használva, akkor törlöd a telepítésnél, stb.

"Ne legyen betűkijelölés és mappaként való csatlakozás."

A kötet létrehozásánál alapesetben vagy meghajtóbetűjelet lehet hozzárendelni, vagy mappába csatlakoztatni. Az említett opciónál értelemszerűen egyik előbbi sem lesz, illetve pontosan azt jelenti, ami oda van írva. :))

[ Szerkesztve ]

(#70000) Moonwolf válasza King Unique (#69999) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Egy ssd ről van szó, amit külső meghajtóként akarok használni. Később meg op rendszer menne alá, de nem telepítéssel hanem a samsung magiciannal klónoznám a jelenlegit.
Ami van azt is így csináltam. Azt nem használtam külső lemezként, hanem egyből klónozva lett. Ezért is kérdeztem hogy hátha tesz valami különbséget, hiszen alapból még betűjele sincs ahogy kijön a gyárból.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.