Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68751) Jarod1 válasza Lordus (#68750) üzenetére


Jarod1
addikt

Win10 re nem volt vmi frissítés?

(#68752) Lordus válasza Jarod1 (#68751) üzenetére


Lordus
senior tag

ezen én is agyaltam, de attól a win7 gép miért ne látná a win xp-t?
illetve otthon 2 win10 gépet is lát a win7 laptopom...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#68753) Jarod1 válasza Lordus (#68752) üzenetére


Jarod1
addikt

A routerben látod az összes gépet?

(#68754) mezis válasza Lordus (#68752) üzenetére


mezis
nagyúr

Melyik PC a "főnök" a Windows hálózaton ?
(A Win10 frissítése nem kapcsolta ki az SMBv1 protokollt ?)
A PC-k mindegyike folyamatosan be van kapcsolva ?

És van egy ilyen fórum: [link]

mezis

(#68755) Lordus válasza mezis (#68754) üzenetére


Lordus
senior tag

őőő, nincs főnök gép, egyedül az enyém (win7) szerver, de csak a számlázóprogram miatt.
Routerben nem néztem, hogy látom-e mindet, de ránézek majd.
Nem, a gépek szinte soha nem mennek mindannyian. általában csak 3-4 megy egyszerre.
SMB1 - ezen én is elgondolkodtam, DE a hálózati nyomtató ugye csak smb1-en kommunikál, tehát a win10-ben külön be kellett pipálni ezt a funkciót. És a nyomtató megy szépen, hálózaton nyomtat rajta a win7 és win10 gép is, és tutnk scannelni is mindkettőre.

megnézem a linket is hamarosan, amit küldtél

köszi!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#68756) mezis válasza Lordus (#68755) üzenetére


mezis
nagyúr

Én úgy tudom, hogy a Windows hálózatok "főnöke" az először bekapcsolt PC (Windows) lesz.
Lehet próbálkozni a bekapcsolási sorrenddel.
Aztán lehet kísérletezni az IPv6 kikapcsolásával, NetBIOS engedélyezésével, tiltásával.

mezis

(#68757) helgi


helgi
aktív tag

A DX12 vissza portolása Win7-re témával kapcsolatban kérdezném,hogy gondolom ugyan úgy működik minden mint Win10-en.?

(#68758) Lordus válasza mezis (#68756) üzenetére


Lordus
senior tag

köszi!
én nem tudtam erről. de ezt már sok év távlatában nem tudom, melyik a főnök :)

ipv6 tiltás telepítés után azonnal megvolt.
netbiost is néztem, hiába állítottam bármire (win7 és xp gépek) nem látják egymást...

számomra is gyanús a win10 bekavarása, mert kb. azóta nem működik, mióta telepítettem egy tizest. addig minden gépen 7 volt, egyen xp. januárban egy hetest beáldoztam, raktam rá 10-et. de mi köze lehet a 10 telepítésének a win7-xp kapcsolatra???

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#68759) mezis válasza Lordus (#68758) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak egy ötlet: Valamelyik PC-nek fix IP címet és azt kinevezni WINS kiszolgálónak ?

És itt is lehet még próbálkozni. Ezen a fórumon olvastam olyat, hogy a "Jelszóval védett megosztás bekapcsolása"-val sikerült a megosztás.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#68760) zolee001 válasza mezis (#68759) üzenetére


zolee001
őstag

Attól,hogy a mellékelt képen beirsz egy ip-t még nem lesz egy kliensben wins server ahogyan dhcp és dns servert is aránylag nehezen faragsz egy kliens oprendszerböl.
Az ábrák a hálózaton lévö wins server (amihez kell egy windows server) elérését hivatott managelni

Egyébként ezerszer volt már irva,privát hálózati profile,megosztásoknak rendben kell lennie majd ezen szolgáltatásoknak kell futnia
Computer Browser (Browser)
Function Discovery Provider Host (FDPHost)
Function Discovery Resource Publication (FDResPub)
Network Connections (NetMan)
UPnP Device Host (UPnPHost)
Peer Name Resolution Protocol (PNRPSvc)
Peer Networking Grouping (P2PSvc)
Peer Networking Identity Manager (P2PIMSvc)

(#68761) zolee1984 válasza zolee001 (#68760) üzenetére


zolee1984
senior tag

Üdv
Tudom birka kérdés.
Hol tudom megnézni mikor volt a gép bekapcsolva és akkor milyen programok futottak rajta?
Szégyellem, de elfelejtettem, hogy kell.
Régen volt már rá szükségem.
Ugyanezt ha win10-re is megmondanátok hálás lennék.
Köszönöm szépen előre. :R

üdv Zoli

(#68762) Top cat válasza zolee1984 (#68761) üzenetére


Top cat
őstag

Az eseménynaplóban, a rendszernél megtudod nézni, mikor indult el a gép.

Azt, hogy milyen programok futottak rajta, szerintem nem tudja a windows alapból megmutatni.

(#68763) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben nem tudok futtatni directx 7-es programot, mert indításkor kilép hiba üzenettel. Tudtok erre valami megoldást, vagy hogy hogyan lehet a dx7-et újra tenni?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#68764) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Egy ismerősömnek fura problémája van, már totál nincs ötletem nekem se. A lényeg, hogy jó adag emoji nem jelenik meg neki, amik elvileg régebben igen. Illetve meglestem én is egy Win 7-es laptopon, mivel neki is az a rendszere van, hogy kizárjam, hogy simán az oprendszer miatt nem jelenik meg, de nálam stimmelt minden. De az emojik sem mind rossz elvileg a gmailes, illetve facebookosak megjelennek mind példáúl, a hotmailesről viszont képet is küldött, hogy miként néznek ki. Valakinek van erre valami ötlete?
Ja igen, szerk, most nézem, nekem mellékesen sziensben jelent meg mind, nem így mint a képeken amik megjelentek fekete fehér.

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#68765) akaido válasza laceszgamer (#68764) üzenetére


akaido
addikt

Nekem a miniatűrök beállításaival szöszmötölve lett jó a megjelenítés.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68766) laceszgamer válasza akaido (#68765) üzenetére


laceszgamer
addikt

Azokat merre találni? Mármint a beállításait.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#68767) akaido válasza laceszgamer (#68766) üzenetére


akaido
addikt

Előzetesen ezt hajtottam végre.

Vezérlőpult / Rendszer / Speciális Rendszerbeállítások / "Teljesítmény" a beállítások, itt bepipálni:
"Miniatűrök megjelenítése ikonok helyett".

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68768) laceszgamer válasza akaido (#68767) üzenetére


laceszgamer
addikt

Köszi, átadom.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#68769) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok!
Feltettem a kts20.0.14.1085abchu_20949 G változatot és az a gondom, hogy ha a rendszerpartícióra lemezellenőrzést állítok be kijelölve mindkét pipát, vagy ha csak a fájlrendszert, akkor újra indítás után ugye chkdsk-nak kéne futni. Csakhogy valamiért ez a kts nem engedi neki. Megoldás?"
Nos, amikor a H patch megjött ismét jó volt. Most az I-vel megint nem működik.
Nem is értem komolyan mondom.
Esetleg valamelyik update?

(#68770) akaido válasza laceszgamer (#68768) üzenetére


akaido
addikt

Természetesen nem 100%-os a recept.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68771) laceszgamer válasza akaido (#68770) üzenetére


laceszgamer
addikt

Igen pont most akartam írni, hogy délután szólt, hogy végigcsinálta de sajna ugyanaz a helyzet.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#68772) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy számomra nagyon fontos problémában.
A Windows 7 (64 bit) rendszerem teljesem működésképtelenné vált.
Bejelentkezik a háttérkép, az ikonok, azonban semmit nem lehet indítani. Ha bármit megkísérlek indítani, úgy lefagy, hogy resetelni kell.
Megjelennek a következő hibaüzeneti ablakok:


(A kX Mixer nem tartozik ide.)
És még néhány más exe fájlnál is kifogásolja, hogy hibás bináris fájl.

Gépindításnál F8-at nyomva próbálkoztam a megjelenő lehetőségekkel, de hiába.
Ilyenekkel:
-számítógép javítása
-csökkentett mód
-legutóbbi helyes konfiguráció
-hibakeresési mód

Próbáltam a Win7 telepítő Dvd lemezről bottolni, de nem tudtam.

Csökkentett módban letöröltem a Bitguard programot, azóta nincsenek a fenti hibaüzenetes ablakok, viszont továbbra is működésképtelen az egész.

Az eset előzménye, hogy Nod32 vírusirtót nem tudtam rendesen feltelepíteni, viszont vírustörlést ajánlott fel, amit jóhiszeműen elfogadtam - bárcsak ne tettem volna - bár nem vagyok teljesen biztos, hogy ez okozta a hibát.

Tudnátok segíteni mitévő legyek? A Win7-et nem szeretném újratelepíteni.

Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#68773) Jorus válasza peter889 (#68772) üzenetére


Jorus
nagyúr

Csökkentett módban próbáltál visszaállni egy a bitguard telepítése előtti állapotra?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#68774) peter889 válasza Jorus (#68773) üzenetére


peter889
őstag

Persze, azt is próbáltam, többször is, de hiába: azt írta ki, hogy "nem jöttek létre visszaállítási pontok a számítógép rendszermeghajtóján".
Pedig én nem tiltottam le a visszaállítási pontokat, legalábbis szándékosan biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

(#68775) Jarod1 válasza peter889 (#68772) üzenetére


Jarod1
addikt

Win repair, lemez kellene, bekaptál vmi vírust?

(#68776) peter889 válasza Jarod1 (#68775) üzenetére


peter889
őstag

Évek óta használom a gépem vírusirtó nélkül, mindössze annyi problémával, hogy némileg belassult a gép. Ezt szerettem volna orvosolni. Ez a kisfokú lassúság régóta megvolt.
Csak a Nod32 "vírust" kaphattam el, vagy nem tudom.

Win repair? azzal mit tegyek és hogyan? És pontosan honnan töltsem le?

[ Szerkesztve ]

(#68777) Top cat válasza peter889 (#68776) üzenetére


Top cat
őstag

"Évek óta használom a gépem vírusirtó nélkül" :U

Akkor itt az ideje egy reinstallnak. :D

(#68778) peter889 válasza Top cat (#68777) üzenetére


peter889
őstag

stabilan működött a gépem a Nod32 feltelepítésének kisérelete előtt.

(#68779) Top cat válasza peter889 (#68778) üzenetére


Top cat
őstag

Van ott még valószínűleg más baktérium is.

A Win repairt meg nem letölteni kell. Ezzel Jarod1 azt akarta mondani, hogy a telepítő lemezzel kell bootolni és nem a teljes telepítést, hanem a javítást kell választani.

Én inkább teljesen újraraknám.

(#68780) Jorus válasza peter889 (#68774) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lehet a Nod törölte a bitguardot, a dll meg ott maradt. Ezt az így már hibás dll-t megpróbálhatod törölni registryből.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#68781) peter889 válasza Top cat (#68779) üzenetére


peter889
őstag

Igen, biztosan lehet. Csak nem volt energiám egy normális vírusirtót rendesen feltenni.

A win7 telepítő dvd-ről nem tudok bootolni. Nem értem, miért? "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" hibaüzenetet kapom. Már bejelentkezett win7 rendszerből próbáltam indítani a win7 telepítőt, el is indult, de nem tudtam vele orvosolni a problémát. Valamit rosszul csinálhattam?

Jól írod, újra kéne rakni, de sajnos ahhoz nincs energiám, túl sok progit kéne külön feltenni, állítgatni, stb.

Jarous, Szerintem is a Nod törölte ki problémásan a bitguardot.
És hogyan kell kitörölnöm? Nagyon ritkán mentem be a registrybe, Már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#68782) Top cat válasza peter889 (#68781) üzenetére


Top cat
őstag

Azért egy vírusirtót felrakni nem órákig tart.

Biztos, hogy jó az a lemez? Induláskor ha előhozod a boot menűt (valamelyik F billentyű) és ott kiválasztod akkor sem indul el?

(#68783) peter889 válasza Top cat (#68782) üzenetére


peter889
őstag

Nem biztos hogy jó.

Kipróbálom újra.

(#68784) peter889 válasza Top cat (#68782) üzenetére


peter889
őstag

És melyik F billentyű, nem tudod?
Beállítottam ismét a bootolást a biosban a Dvd-meghajtóra.

(#68785) Top cat válasza peter889 (#68784) üzenetére


Top cat
őstag

Általában F8, F12. De a POST során kiírja.

(#68786) peter889 válasza Top cat (#68785) üzenetére


peter889
őstag

Sajnos azt pedig olyan gyorsan eltünteti, hogy nem olvasható. Kipróbáltam, a különféle F billentyűkkel, de mindannyiszor "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" hibaüzenetet kapom.
A biosban a bootolást úgy állítottam be, hogy csak Dvd-meghajtóról bootoljon.

Lehet, olyan telepítőt írtam ki dvd-re, ami nem bootolható?

[ Szerkesztve ]

(#68787) Top cat válasza peter889 (#68786) üzenetére


Top cat
őstag

Honnan van az ISO amit kiírtál, csak nem valami mókolt cucc?

Ha van pendrive próbálj arra telepítőt csinálni ezzel.

(#68788) peter889 válasza Top cat (#68787) üzenetére


peter889
őstag

Mókolt az mit jelent?
Sajnos mennem kell, majd próbálkozom és beírom mire jutottam.
És köszönöm szépen mindenkinek az eddigieket is.

(#68789) Top cat válasza peter889 (#68788) üzenetére


Top cat
őstag

Azt, hogy nem eredeti, módosított verzió.

(#68790) peter889 válasza Top cat (#68789) üzenetére


peter889
őstag

Nem eredeti. Hogy módosított-e nem tudom.

(#68791) peter889 válasza Top cat (#68787) üzenetére


peter889
őstag

Sajnos nem sikerül:
Az általad ajánlott oldalról a "Windows7-USB-DVD-Download-Tool-Installer-en-US.exe"-t letöltöttem és ezt a hibaüzenetet írja ki:
"A telepíteni próbált alkalmazás nem a Microsoft által ellenőrzött alkalmazás.
Ha a Store-ból származó alkalmazásokat telepít, azzal biztosítja a számítógép védelmét és megfelelő működését...."

[ Szerkesztve ]

(#68792) peter889


peter889
őstag

Nem szándékozok többé vírusirtót használni. Inkább legyen egy működőképes kissé lassú gépem, mint egy ki tudja meddig halott gépem. Mindig is féltem a vírusirtóktól, hogy a működéshez szükséges összetevőket is kigyomlálják. Úgy tűnik, ez a Nod32 volt életem legnagyobb szám. gépes vírusa.

[ Szerkesztve ]

(#68793) Top cat válasza peter889 (#68791) üzenetére


Top cat
őstag

Most milyen gépről írsz? Nem Windows 10 S van rajta?

Az win7 ISO megvan még?

(#68794) zolee001 válasza peter889 (#68791) üzenetére


zolee001
őstag

gépház-appok-csak a storebol telepithet lenyitod és bárhonnan telepithetre állitod

(#68795) peter889


peter889
őstag

Notebookról írok, amit nagyon ritkán használok.
Az összes programom, megszokottan beállítva, Hdd-ken a rengeteg adattal, cuccal az asztali win7-es gépemen van, amit meg kéne javítani. Biztos, hogy Win7, 64 bites.

Első nekifutásra nem találtam a win7 Iso-ját. Nagy a gyanúm, hogy helytakarékosságból letöröltem. Próbáljam megkeríteni?

[ Szerkesztve ]

(#68796) peter889 válasza zolee001 (#68794) üzenetére


peter889
őstag

Őszinte leszek: azt sem tudom, mi az a store. :B
Ha ráklikkelek az "Windows7-USB-DVD-Download-Tool-Installer-en-US.exe"-ra, ez az ablak jelenik meg:
"Alkalmazások beszerzése a Store-ból" - erre viszont hiába klikkelek, nem csinál semmit.

(#68797) Top cat válasza peter889 (#68795) üzenetére


Top cat
őstag

Csináld meg azt amit zolee001 írt, akkor feltelepítheted az USB installert.

Szükséged lesz ugyan arra a verziójú ISO-ra, amilyen rendszer van a másik gépen.
Ha megcsináltad a boot pendriveot arról indítsd a gépet.
A telepítésnél a frissítést válaszd.

(#68798) zolee001 válasza peter889 (#68796) üzenetére


zolee001
őstag

Gépház-Appok-majd rögtön a tetején " válasszon,hogy honnan szerezhet be appot" (magyarul nemtom mi a szöveg) a lenyilo menüben a bárhonnan legyen beállitva

(#68799) peter889 válasza zolee001 (#68798) üzenetére


peter889
őstag

Tehát az Usb installer fog boot pendrive-ot készíteni az ISO fájlból?
ISO fájl nélkül nem oldható meg?

Zolee001, Ok, sikerült a beállítás, sokszor csináltam ilyet, csak nem win 10-en, amin most vagyok, hanem win7-en, ami szintén magyar nyelvű.

(#68800) Top cat válasza peter889 (#68799) üzenetére


Top cat
őstag

Igen és igen.
Mindent töröl a pendriver-ról, úgyhogy ha van valami rajta ami kell, akkor előtte mentsd le.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.