Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) RR-13 válasza akaido (#69300) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi az sikerült már, át is tudtam írni a fájl nevét, de mivel a Win7 rendszerem nem 64 bit-es, ezért kell majd a 32 bites Beep.sys fájl :U
Azt keresem...

(#69302) RR-13 válasza akaido (#69300) üzenetére


RR-13
őstag

Hiába nevezem át a régi beep.sys fájlt, és másolom be az XP-ből kimásolt régi Beep.sys fájlt a drivers mappába, mert semmi értelme nem volt eddig, mivel a Win 7 így is a régi sys fájlt tölti be, nem az XP-éset :W

Egyszerűen nem tudom, hogyan lehetne egyszerűen kicserélni az eredeti beep.sys fájlt, a Win 7 drivers mappába a windows betöltése nélkül, mivel az eredeti sys fájlt csökkentett módban sem engedi cserélni.

Semmi értelmes megoldást nem találok a fájlcserére, másik programmal, ami nem a windows-on futna:(
Pedig ez lenne a megoldás, és működne is, ha végre kitudnám cserélni azt az 1db fájlt úgy, hogy a win7 ne fusson közben a háttérben :W

(#69303) Jarod1 válasza RR-13 (#69302) üzenetére


Jarod1
addikt

Mi sem egyszerűbb Bootolj cd ről pendriveról és akkor gépi win7 nem tölt be, mini xp hiren boot cd

(#69304) akaido válasza RR-13 (#69302) üzenetére


akaido
addikt

[link] Ezt a beep.sys-t is próbáld.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69305) RR-13 válasza Jarod1 (#69303) üzenetére


RR-13
őstag

Bootolni tudok másról, de magát a fájlt lecserélni nem :(
Ráadásul valószínű hiába is cserélném le, mert a Win7 valahonnan máshonnan tölti be a Beep.sys infót... nem is értem már ezt :W
Jó páran foglalkoztak ezzel a problémával, és elvileg az XP Beep.sys fájl a megoldás, de hogy mikként fog működni azt nem tudom... :U

(#69306) RR-13 válasza akaido (#69304) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi ezt már próbáltam, és nem tudtam, hogy az összes fájlt be kell tenni, és hova, vagy csak a Beep.sys fájlt... :F
Most próbálom az egész folyamatot ismét :K

[ Szerkesztve ]

(#69307) RR-13 válasza RR-13 (#69306) üzenetére


RR-13
őstag

Most telepítettem a leírás szerint az egészet, de semmi értelme, mert továbbra is csöndben van a Speaker :(
Szerintem ez csak 64 bites rendszeren működik, nem :F

(#69308) RR-13 válasza akaido (#69304) üzenetére


RR-13
őstag

Ez nem a megoldás lenne? Vagy ez? Nem tudok már kiigazodni :(
Nem tudom, hogy mit hol cseréljek... stb. :W

(#69309) akaido válasza RR-13 (#69308) üzenetére


akaido
addikt

[link] Ez a 32 bites

A C programozáshoz sajna nem értek.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69310) Jarod1 válasza RR-13 (#69305) üzenetére


Jarod1
addikt

Máshonnan?minden a win mappába kell lenni, keress rá az összes beep.sys file ra., mit ír ki amikor cserélni akarod, nem írásvédett a file? Read only

(#69311) RR-13 válasza akaido (#69309) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, ez 4 féle lehetőséget ad, ha jól látom, és most tanulmányozom, hogy melyiket kellene használni :K

(#69312) RR-13 válasza akaido (#69309) üzenetére


RR-13
őstag

Olyan hosszú a ZIP archívumban doc mappájában lévő Readme fájlba leírt szöveg, hogy nem tudom már mit kell csinálni :(

Próbálgattam össze-vissza mindet, és az egyiknél a Test gomb megnyomásánál már volt valami hang a Speakerből, de nem a normál beep hang, és a caps lock lenyomására továbbra is a hangszóróból jött a hang...
Olvastam, hogy az egyik megoldás jó lehetne, de annyira angol, hogy az egészet nem tudtam még értelmezni. :U

Abban tudnál segíteni, hogy letöltöd az általad linkelt 32 bites fájlt és a doc mappából elolvasod a Readme fájlt, hogy pontosan melyik folyamatot kellene elvégeznem, és hogyan?
Nagyon köszi, egyszer csak a végére jutunk. :R

[ Szerkesztve ]

(#69313) akaido válasza RR-13 (#69312) üzenetére


akaido
addikt

Rendben.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69314) akaido válasza RR-13 (#69312) üzenetére


akaido
addikt

Ment egy privát üzi a fordítással.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69315) RR-13 válasza akaido (#69314) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi szépen, azt olvasom, de még mindig nem akar megszólalni a speaker... :W

(#69316) RR-13 válasza akaido (#69314) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos hiába tettem fel ez miatt a WIn7 64 bites rendszert, mert ott sem működik a Beep.sys - a korábban linkelt Beepxp 64 "megoldás" :(

Közbe talán rájöttem, hogy a Beep.sys -nek semmi köze a Caps Lock hanghoz, ugyanis azt nem is lehet módosítani a Rendszerhangokban, és az Eszközkezelőben lévő Beep drivernek sincs köze a Caps Losk hanghoz :N

Egyszerűen nem lehet rájönni, hogy mi vezérli a Caps Lock hangot, és mi "irányítja" a hangszóróra..., az alaplapi Speaker helyett :Y

[ Szerkesztve ]

(#69317) akaido válasza RR-13 (#69316) üzenetére


akaido
addikt

[link]
"Boot from an UBCD4WIN disc (or BartPE if you don’t have an SATA hard drive) Take ownership of the “C:\Windows\System32\Drivers\Beep.sys” file and give the local “Administrators” Group “Full Control” permissions. Rename “Beep.sys” to “Beep.old” (just in case) Copy “Beep.sys” from an XP machine to this location. "
Itt is azzal próbálkoztak, hogy ha más boot lemezről indulva saját tulajdonba vették, és egy xp-s beep.sys-t bemásoltak(előtte átnevezték beep.old-ra a w7-e eredetit) .

Aztán batch fájl írását is ajánlották:
"You can write a DOS batch file that beeps by doing the following: at the DOS prompt type:"
Mindössze ennyi a tartalma, beep.bat-ként mentve:   echo @echo (Alt-7)>beep.bat
Másik beep.bat változat.
Kipróbálhatod, hogy egyáltalán megy-e w7 alatt a beep: [link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69318) akaido válasza RR-13 (#69316) üzenetére


akaido
addikt

Töltsd le ezt a beep.exe-t hátha.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69319) RR-13 válasza akaido (#69317) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi az első lehetőséget 17x próbáltam ki és nem működik, nincs hatása a Caps Lock-ra :(
Hiába tettem be az XP rendszerből átmásolt Beep.sys fájlt, és neveztem át a Win7-es Beep.sys-t semmi értelme nem volt... :U

Ezzel nem tudom mit kellene csinálnom, de szerintem semmi köze a Caps Lock hanghoz... :(

Egyelőre ezzel sem mert nem értem, hogy az utolsó 4 lépéssel mit kell csinálni :F

(#69320) RR-13 válasza akaido (#69318) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi megpróbáltam, de semmi hatása :(

(#69321) RR-13 válasza akaido (#69317) üzenetére


RR-13
őstag

Ezek a BAT parancsok nem arra vannak sajnos... a Caps Lock csöndben marad, bármit csinálok, csak a hangszórón akar megszólalni :F
Szerintem más irányba kellene menni, de nem találok értelmes leírást a Caps Lock speakeres megszólaltatására... :(
Ami a vicc, hogy XP-n gyönyörűen szól a Speaker hang, a hangszóró mellett, persze a hangszóróban a Caps Lock hang nem hallatszódik :N

(#69322) RR-13


RR-13
őstag

A regedit-ben találtam egy ilyet, hogy Legacy Beep (régi hangjelzés) és ott van egy érték, ami 0-án van :U Pedig lehet, hogy ott kellene bekapcsolni, nem :F

Capabilities (képesség, funkció) van 0 értéken volt, adtam neki teljes jogosultságot, átírtam és visszaírja 0-ra :Y

[ Szerkesztve ]

(#69323) akaido válasza RR-13 (#69322) üzenetére


akaido
addikt

Na megtaláltam azt a korábban olvasott és ebben az esetben elszomorító MS oldalt amiben az XP utáni Beep támogatás megszűnéséről van szó: [link]

Simple Translate gyorsfordítóval:
"Végül a kommunikációhoz szükséges hardver hiánya miatt a Beep támogatása megszűnt a Windows Vista és a Windows XP 64-Bit Edition rendszerekben. A Windows 7 rendszerben a sípolást átírták, hogy a sípolást átadják a munkamenet alapértelmezett hangkészülékének. Ez általában a hangkártya, kivéve, ha a terminálszolgáltatások alatt futtatják, ebben az esetben a sípolást az ügyfélen kell megjeleníteni."

E szerint XP alatt szól, XP utáni rendszerekben nem.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69324) RR-13 válasza akaido (#69323) üzenetére


RR-13
őstag

Olvastam én is, mert sok alaplapban már nem tette bele a Gyártó a Speakert.
Viszont akkor miért van rá 8 megoldás, ha nem működik egy sem.. valahogy biztosan meglehet oldani, csak még nem találtam meg hogyan. :U
A Win 7-ből számtalan dolog "hiányzik", ami az XP-ben benne volt, mégis másik segédprogrammal stb-vel meglehet oldani azokat is. Akkor majd ezt is... csak idő kérdése :K

(#69325) RR-13


RR-13
őstag

Remélem most olyat kérdezek, amire egyszerűbb megoldás van :)
Amikor egy parancsikont létrehozok egy mappáról, akkor a nevében benne van a végén, hogy parancsikon.
Esetleg hol lehet kikapcsolni, hogy ne tegye be automatikusan a végére, hogy parancsikon?
A kis nyílból úgyis tudom, hogy az :K
Köszönöm előre is! :B

(#69326) Lordus válasza RR-13 (#69325) üzenetére


Lordus
senior tag

kitörlöd (a parancsikon feliratot) engem is zavar...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#69327) RR-13 válasza Lordus (#69326) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, de van, hogy 20db parancsikont készítek, és akkor elég idegesítő végigmenni egyesével kitörölni, pedig ezt csinálom 1 éve, de meguntam :U

(#69328) Bjørgersson válasza RR-13 (#69327) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Total Commander csoportos átnevezés, nem kell egyesével. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#69329) RR-13 válasza Bjørgersson (#69328) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, de akkor nem minden parancsikonnak ugyanaz lesz a mappaneve? :U

(#69330) RR-13 válasza Bjørgersson (#69328) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, előbb hülyeséget kérdeztem... ez működik, és tényleg jó megoldás lehet, csak sajnos nem minden parancsikon egy mappán belül van általában, hanem 6-7 helyen. :(

(#69331) Nagyjanos10


Nagyjanos10
csendes tag

Udv! Valaki tudna segiteni ebben, hatha van megoldas?
Par napja tertem vissza win7 ultimate 64bitre win10-rol. Az egyik kedvenc funkciom volt mindig az alt+tabos ablakvaltas. A problemam a kovetkezo: elvileg ezzel ket ablak kozott tudnek navigalni, (win10-en ez igy is volt, win7-en mar nem emlekszem mert jo par eve hasznaltam utoljara) de most amikor ket azonos alkalmazas fut (jatek) nem tudok valtani koztuk, mert vagy az asztal, vagy ha fut masik program (ts,spoti) berakja koze. Meg friss, lehet par driver vagy update hianyozhat, vagy ez valami beallitas hianya? Azt szeretnem megoldani hogy egy elsodleges ablak utan ha kivalasztok egy masodikat mindig ezek kozott tudjak ugralni, ameddig nem cserelem le az egyiket. Remelem nem sikerult tul bonyolultra. :D

[ Szerkesztve ]

(#69332) RR-13 válasza Nagyjanos10 (#69331) üzenetére


RR-13
őstag

Üdv. Nálunk is valaki Win10 -ről jött "vissza" a családban úgy, hogy feltettem neki is a Win7-et..., nálam működik az ablakváltás, de azt nem tudom tesztelni, amit Te kértél, mert játék az nuku ;]

(#69333) Bjørgersson válasza RR-13 (#69330) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor sajnos passzolom. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#69334) Jarod1 válasza RR-13 (#69330) üzenetére


Jarod1
addikt

Ctrl B vel az összes file megjelenik az ablakban ami mappákban van.

(#69335) RR-13 válasza Jarod1 (#69334) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi ezt nem is tudtam :U

(#69336) RR-13 válasza Lordus (#69326) üzenetére


RR-13
őstag

Sikerült találni Regedites megoldást rá, talán most akkor Te is hasznát tudod venni, és nem kell mindig átírogatni. :K

A parancsikon (Shortcut to) szöveg eltüntetése új parancsikon létrehozásakor

... amennyiben azt szeretnéd, hogy csak a fájl neve legyen létrehozásakor az ikon szövege, akkor a Start Menü keresőjébe írd be, hogy regedit, és nyomj Enter-t.
A megjelenő Registry Editor bal oldalán menj a HKEY_CURRENT_USER - Software - Microsoft - Windows - CurrentVersion - Explorer kulcshoz.
A jobb oldalon kattints duplán a link kulcsra, és az értékét módosítsd
00 00 00 00 -ra.
Zárd be a Registry Editor-t, és kijelentkezés/bejelentkezés (vagy újraindítás) után az új parancsikon alatt már nem fog szerepelni a parancsikonja (Shortcut to) szöveg, csak az ikon neve.

Nekem működik. :C

(#69337) Lordus válasza RR-13 (#69336) üzenetére


Lordus
senior tag

köszi! ;)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#69338) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Ez a kép csak nálam nem nyitható meg, simán rémegyek mentés másként, de már kis ikonja sem jelenik meg rendesen csak win fényképnézegető ikon jelenik meg.
[link]
Ha megnyitnám meg ez az eredménye:

Szerk: De még Paint is azt írja, érvénytelen bitképfálj vagy formátuma nem támogatott.
Szerk2: Firefox-al mentve nem jó IE-vel megnyitva és úgy mentve meg igen, fura. :D

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#69339) ekkold válasza laceszgamer (#69338) üzenetére


ekkold
őstag

Nekem megy firefox-al és chrome-al is. Lementsem valahová?

(#69340) laceszgamer válasza ekkold (#69339) üzenetére


laceszgamer
addikt

Milyen verziójú FF-ot használsz? IE-vel sikerült megoldani már nekem is, de valami a FF-ban van a baki gondolom.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#69341) Solyom2


Solyom2
újonc

Sziasztok!

Driver problémával kapcsolatban kérem a segítségeteket. Kb. másfél hónapja Win7 Ultimate 64bit gépen állandó Kernel_Data_Inpage_Error kékhalált tapasztalok, érdekes módon eddig még csak játékok futása közben jött elő. Korábban sose volt gondom a rendszerrel.
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 7a
BCP1: FFFFF6FC40064CA8
BCP2: FFFFFFFFC0000185
BCP3: 000000013DE18BE0
BCP4: FFFFF8800C995000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Első körben frissítettem a videókártya drivert, aztán memória integritás ellenőrzés és fájlrendszer ellenőrzés C meghajtón. egyik ellenőrzés se talált hibát. Próbáltam a lapozófájlt is helyreállítani, mert ilyen megoldást is olvastam.

Végül úgy hiszem sikerült beazonosítani a hiba forrását.
https://imgur.com/cSnYbmR

Nem igazán ismerem már ezt az eszközt, ahogy utána olvastam a hibának úgy találtam a Intel Sata Ahci controller driver okozza. Ebből nekem az alábbi verzió van.
https://imgur.com/c639rQw

Látszik, hogy nem mai a driver verziója, de ezidáig semmi gond nem volt vele, én pedig semmit nem változtattam se a rendszeren, se a hardveren. Megoldásnak javasolták ennek a drivernek a frissítését, de azt is elég régi topikokban olvastam, és a jelenlegi verziójú telepítőn kívül újabbat nem is találtam (ugyanazon verzió újrarakása segíthet, sérülhetett valami a driveren?), csak még pár olyat amiről azt se tudom jó-e az én architektúrámhoz. Ez a téma sajnos kicsit magas már nekem, így elakadtam.

Találkozott már valaki hasonlóval, jó irányba indultam el egyáltalán?

Köszönöm előre is!

(#69342) snakebait


snakebait
senior tag

Sziasztok!
Ti milyen töredezettség mentesítő programot használtok a rendszeren, illetve használtok-e a beépítetten kívül mást? Ugyanis állítólag a winé nem tud olyan hatékony munkát végezni. O&O defrag, Auslogics Disk Defrag ezek jók? Esetleg van aki másra esküszik? 🤔

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#69343) laceszgamer válasza Solyom2 (#69341) üzenetére


laceszgamer
addikt

Nálam egy döglődő SSD kezdte így anno.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#69344) Jarod1 válasza snakebait (#69342) üzenetére


Jarod1
addikt

Ha ssd van ne használd a defragot.

(#69345) snakebait válasza Jarod1 (#69344) üzenetére


snakebait
senior tag

A rendszer és pár program van ssd-n és tudom azt nem szabad defragmentálni, nem is szoktam, viszont van 1terrás hard is adatokkal és egyebekkel, azt azért kell(-ene) 😳

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#69346) akaido válasza Nagyjanos10 (#69331) üzenetére


akaido
addikt

Használd a beépített Aero Flip 3D ablakváltást!
Ennél jobb Windowsra, csak a fizetős WindowFX ablakváltás van.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69347) Solyom2


Solyom2
újonc

Közben itt találtam még egy megoldási javaslatot a problémámra, amit amúgy már több fórumon is javasoltak.
https://www.sevenforums.com/drivers/124022-event-id-11-atapi.html

Elvileg az Intel RST and AHCI Driver and GUI file package-ben lévő SATA AHCI drivereket kell telepíteni. Gond az, hogy pontos linket senki nem adott, csakhogy az Intel oldalán keressem :W . Ott meg ilyet nem találtam, vagy csak nem tudom mit keressek, annyi lehetőséget dob fel.

Ez volt a legközelebbi amit találtam.
https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=353&func=fileinfo&id=1782&lang=fr

Lehet belőle nagyobb gond, ha megpróbálom telepíteni?

(#69348) Nagyjanos10 válasza akaido (#69346) üzenetére


Nagyjanos10
csendes tag

Hasznalnam en, csak pont az lenne a lenyeg hogy ne kelljen valtogatnom hanem csak egyszer egy alt+tab es mindent kihagyva ketto kozott lepkedhessek. Nem ertem ez miert nem mukodik ket azonos alkalmazas ablakai kozott, viszont a rendszerben meg igen. (probaltam 3 mappaval) lehet marad ez a win10 privilegiuma :F

(#69349) akaido válasza Nagyjanos10 (#69348) üzenetére


akaido
addikt

Plusz el is csesztem, mert amit javasoltam a 3DFlip, a Win + TAB-bal használandó. Nekem ez nagyon bevált, nem hiányzik az ALT + TAB használat, de értem, hogy Neked meg kellene.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69350) akaido válasza Nagyjanos10 (#69348) üzenetére


akaido
addikt

Esetleg külső programmal lehet próbálkozni: AltPlusTab
-Fast Window switcherrel
- Switcher
- ALT + TAB Tuner

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.