Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68101) quailstorm válasza sfdrakex (#68095) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HDD gyorsítótára szerintem a HDD firmware-re tartozik, nem címezhető memóriaterület.
VGA valóban benne van.

(#68102) sfdrakex válasza quailstorm (#68101) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet. Nekem úgy rémlik régen azt olvastam a gyorsítótárak is beleszámítanak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68103) zolee001


zolee001
őstag

bcdedit /set pae ForceEnable
Ekkor lát 4 gb ramot is, persze saját felelöségre

(#68104) ricsi99 válasza commanDOS (#68100) üzenetére


ricsi99
addikt

Azt azért illendő tudni mi lapul a dobozban... Telepités után a driver az első... és ajánlott a gyártói driverek.... utánna mehet a többi cucc... lehet jobban járnál eleve egy sp1-es telpitővel aztán azonal tilsd a frissitéseket, nálam ez a megoldás vált be :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68105) albiosz válasza quailstorm (#68101) üzenetére


albiosz
őstag

+ sfdrakex

Köszi! Ez egy majdnem 10 éves gép, nem hiszem, hogy 1 giga lenne a vga. :F

(#68106) sfdrakex válasza albiosz (#68105) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

10 éve simán mentek 1 gigás vgak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68107) quailstorm válasza albiosz (#68105) üzenetére


quailstorm
nagyúr

2010-es a GTS450-em és 1GB-os. "Nem hiszem" helyett akár meg is nézhetnéd. GPU-Z a barátod.

De már a 9500GT-m is 1GB-os volt.

[ Szerkesztve ]

(#68108) commanDOS válasza ricsi99 (#68104) üzenetére


commanDOS
senior tag

Valahogy a 7-es windows óta leszoktam erről, mert leszedi a szükséges drivereket. Új konfignál nyilván használom a gyártó által mellékelt drivereket, de ez egy kb 12 éves gép, szerintem gyárilag csak XP-s driverek vannak hozzá, a többi az külsős mókolás.
Kerítek SP1-es telepítőt, aztán rápróbálok. Próbáltam WIN10-et is, felmegy simán, de amikor eljutok a beállításokig, akkor majdnem mindenre OOBE kezdetű hibát dob és az 5.-6. után már nincs kihagyás gomb, így nem lehet befejezni a telepítést.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#68109) I02S3F válasza commanDOS (#68108) üzenetére


I02S3F
őstag

Milyen célra használnád a lapost? Csak Windows jöhet szóba?

(#68110) commanDOS válasza ricsi99 (#68104) üzenetére


commanDOS
senior tag

Úgy néz ki megoldja az SP1-es telepítő. Amúgy VIA K8M890CE integrált szutyok VGA van benne. Beállítottam neki kemény 128MB memóriát, egyszer élünk... :D
Köszönöm a tippet.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#68111) commanDOS válasza I02S3F (#68109) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszi, de ezt a kört már lefutottam. Nem az enyém, ismerősé, ideadta, hoy kezdjek vele valamit, mert nagyon lassú. Rábeszéltem RAM bővítésre, meg kapott egy SSD-t. Így már elég fluid a rendszer, csak volt az a gikszer vele.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#68112) I02S3F válasza commanDOS (#68111) üzenetére


I02S3F
őstag

"Így már elég fluid a rendszer" - Ez esetben szerintem sem szükséges más rá!

(#68113) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Rufussal keszitettem win 7 telepito pendrive-ot.
(MBR, NTFS)
Telepiteskor formaztam a win 10-et tartalmazo SSD-t, de nem indul el a win 7 telepites.
Ilyenkor mi a teendo?
Hibauzenet:

[ Szerkesztve ]

(#68114) sfdrakex válasza zolikaDB (#68113) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ne formázd, töröld a partíciót és a telepítő hozza létre újra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#68115) zolikaDB válasza sfdrakex (#68114) üzenetére


zolikaDB
veterán

Megtettem, ez tortent:

(#68116) ricsi99 válasza zolikaDB (#68115) üzenetére


ricsi99
addikt

Kapcsold ki az uefi-t. Meg egyébb hozzátartozó finomságot a biosban.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68117) zolikaDB válasza ricsi99 (#68116) üzenetére


zolikaDB
veterán

Asrock UEFI-s BIOS.
Marmint mit es hol kapcsoljak ki?

(#68118) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Csinaltam egy BIOS resetet (UEFI menubol), majd mergemben katt a telepitesre, es csodak csodaja, elindult.
Lehet telepites utan viszont a kepembe nyomja a BIOS, hogy IDE modban telepitettem...
Nem baj, legyen fent valami, abbol lehet epitkezni...

MOD: a BIOS reset utan AHCI-re alitotta magat :) Ennek orulok!

[ Szerkesztve ]

(#68119) _DiEGO_ válasza zolikaDB (#68118) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Pedig AHCI , Sata és SMART és Legacy mód legyen beállítva SSD miatt ! Illetve a Fast boot legyen Disabled opcióban. Legalábbis telepítéskor .

(#68120) ricsi99 válasza zolikaDB (#68118) üzenetére


ricsi99
addikt

Mint irtam uefi-s finomságok... fast boot ,csm ,meg ilyen varázs szavak... az uefi-s inditások win 8 tól vannak..
Az hogy a Bios uefi-s azt ne kever hozzá. Akkor lessz az uef-s inditásra szükséged ha 2tb feletti hdd-t akarsz bootnak használni...addig hanyagolhatod.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68121) Josi válasza zolikaDB (#68115) üzenetére


Josi
aktív tag

Szerintem a win 10 alatt GPT particiód volt, ezt előbb át kellene tenni MBR-re, és akkor megy a telepítés.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#68122) karolyabrosz


karolyabrosz
kezdő

rákattintottam valami reklám alkalmazásra, s most rendszeresen felugrik ablak a jobb szélső sarokban ott marad amig be nem zárom s zavar. Hogy tudom törölni? Másfelől meg szeretném, ha email facebook uzenet s néhány hasonlo ablak viszont ami éphogy csak felugrik majd eltunik, s ha nem vagyok a gépnél akkor nem látom hogy jöttek. Ezt hogy tudom megoldani h bizonyos felugro ablakok meg bezárásig maradjanak ott? (WIN7)

[ Szerkesztve ]

(#68123) farkas-j


farkas-j
őstag

Tölts le és futtasd az Adwcleaner programot. telepíteni sem kell.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68124) ricsi99 válasza karolyabrosz (#68122) üzenetére


ricsi99
addikt

Valami víruskergetö nem árt... akár valami online megoldás.
Ha nincs siker akkor böngészö "alaphelyzetbe állitása"

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68125) bolic válasza farkas-j (#68123) üzenetére


bolic
őstag

Nem ártaná a MBAM-ot is futtatni, nagy segítség volt letisztítani a gigantikus kínai malwaret a gépemről régen. :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#68126) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Friss win7 alatt, Total Commanderben, az USB-re dugott, de üresen álló kártyaolvasónak miért van meghajtóbetűjele? Hogyan lehetne eltüntetni?

(#68127) ricsi99 válasza zolikaDB (#68126) üzenetére


ricsi99
addikt

Tilsd le az eszközkezelőben, ha sose használod akkor viszont érdemes a lemezkezelőben a betüjelét törölni.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68128) bolic válasza ricsi99 (#68127) üzenetére


bolic
őstag

Kártyaolvasónak azért vannak üres meghajtójelei, mert több kártyát fogad a kártyaolvasó. Nekem van ilyen régen, felesleges letiltani. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#68129) karolyabrosz válasza ricsi99 (#68124) üzenetére


karolyabrosz
kezdő

Arra nincs mod hogy a böngésző adataibol csak azt töröljem ki amit nem szeretnék hogy benne legyen?

(#68130) ricsi99 válasza karolyabrosz (#68129) üzenetére


ricsi99
addikt

Böngészöd topicjában lehet több sikered lessz.
Ott elmagyaráhatjak pl a beépülö bluginokat hol tudod kikapcsolni stbstb...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68131) ricsi99 válasza bolic (#68128) üzenetére


ricsi99
addikt

Pl nálam a nyomatatón is van kártyaolvasó amiben sosincs semmi... de sokszor fogja a gépet ha a fájlkezelöt megnyitom.....
Amúgy zolikaDB -t gyüzd meg ,hogy jóvanazúgy....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#68132) zolikaDB válasza ricsi99 (#68131) üzenetére


zolikaDB
veterán

?

(#68133) karolyabrosz


karolyabrosz
kezdő

Van free képernyővideozo amivel 2 orán át lehet felvenni a képernyőt hanggal? Az nem baj, ha vizjeles lesz

(#68134) quailstorm válasza karolyabrosz (#68133) üzenetére


quailstorm
nagyúr

OBS, de beállítani be kell tudni.

(#68135) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van egy külső hdd-m, wd elements, ami exfat-ra van formázva, vannak rajta adot. A céges windows 7-es laptophoz szerettem volna használni, de csak olvasni tudok róla. Nem tudok rá másolni, se törölni. Több win 7-es gépen is próbáltam. HOl keressem a hibát?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68136) King Unique válasza V.Stryker (#68135) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom a macOS & Windows közös használat miatt van exFAT-ra formázva, mert más értelme nem nagyon van és gyárilag is NTFS. Macen, macOS-en próbálva is read only, hol lett particionálva és formázva emiatt, egyik W7-es gépen sem lehet rá írni és törölni róla, USB-kábel/port rendben van, ha 2,5"-os akkor USB-n a tápellátás rendben van?

Maga a Windows 7 natívan támogatja az exFAT fájlrendszert read & write szinten, vagyis az normál esetben nem lehet gond. Ha NTFS-re lenne formázva a külső merevlemez, akkor rá lehetne fogni a hozzáférési jogokra, de exFAT fájlrendszernél ilyen formában nincs olyan. Viszont maga a kötet/lemez lehet írásvédettként beállítva, amit parancssorban le lehet csekkolni, be/ki lehet kapcsolni. Ha ez nem oldja és nem a csatlakozás/tápellátás/eszköz hibája okozza, akkor egyéb lehetőségek a lemezellenőrzés (CHKDSK) futtatása, dirty flag ellenőrzése, újraformázás/újraparticionálás Windowson: [link], [link], [link]. Viszont ha cél az adatok megtartása, akkor egy esetleges újraformázás/újraparticionálás előtt az adatokat értelemszerűen le kellene menteni a külső merevlemezről.

[ Szerkesztve ]

(#68137) V.Stryker válasza King Unique (#68136) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen,itthon osx van. :)

Most délután radugtam egy win10-es gépre... csak megnézni, hogy jobb klikkre előjön-e a Törlés gomb. Ott előjött.
Visszafugtam a win7-es gépre és ezek után már ott is, de írni csak holnap probalok meg rá.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68138) farkas-j


farkas-j
őstag

Tudnátok ajánlani Win 7 alá valami egyszerű Android emulátort amire fel lehet tenni néhány appot?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68139) quailstorm válasza farkas-j (#68138) üzenetére


quailstorm
nagyúr

BlueStacks 4.x legfrissebb. Android 7 alapú.
Klasszikus értelemben launchered nem lesz, de talán most ez a legjobb. Amúgy ott van még a NOX App Player meg a MEmu, de azok kínaiak. Valamint nyilván az SDK, AndroidStudio.

[ Szerkesztve ]

(#68140) I02S3F válasza V.Stryker (#68135) üzenetére


I02S3F
őstag

A céges laposnak nem lehetnek korlátozó beállításai?

King Unique: Csak ennyi diagnosztikai eszköz lenne?

(#68141) V.Stryker válasza I02S3F (#68140) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Áááá nem. Én telepítettem őket és én biztos nem bszok ki magammal. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68142) zolee001 válasza V.Stryker (#68135) üzenetére


zolee001
őstag

chkdsk /f elsö körben
Töltsd le a WD diskhez tartozó diag programját

(#68143) King Unique válasza V.Stryker (#68137) üzenetére


King Unique
titán

Elsőre azt tűnt kézenfekvőnek, hogy a törlést nem engedi a külső meghajtóról a Windows, hibaüzenetet dob. Most meg kiderül, hogy a jobb gombos egérkattintásra előjövő menüben a törlés opció nem volt aktív, majd utólag hirtelen az lett. Írni azért nem lehet rá, azért írásvédett, mert nincsen másolás-beillesztés opció, vagy mi, utólag az is előjött? :DDD

(#68140) I02S3F:
Nem teljesen vili mire célzol ilyen formában.

(#68144) V.Stryker válasza King Unique (#68143) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Utólag mindent engedett már, miutan egy win10-es notira radugtam.

Nem is volt a jobb klikkes listában Törlés és Új Mappa gomb sem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68145) King Unique válasza V.Stryker (#68144) üzenetére


King Unique
titán

Ha a korábbi állításod szerint a Windowsban erre vonatkozóan nem volt korlátozva, letiltva semmi, akkor egy reális ok lehet ilyen problémára, ha a kötet/lemez read-only módban volt. De egyrészt ez megint nem derült ki egyértelműen, holott az előző válaszban linkelve volt a leírás, hogyan lehet ellenőrizni. Másrészt ha úgy lett beállítva, akkor az az állapot rendszerint tartós, nem szűnik meg attól, hogy egyikről a másik Windowsra lesz csatlakoztatva az eszköz. Vagyis ha magától lett átmenetileg olyan, akkor annak lehet az oka USB-n akár pl. csatlakozási probléma is, nem véletlenül volt az is felvetve. Meg ilyenkor le lehet választani, majd újracsatlakoztatni az eszközt, akár a Windowst újraindítani stb, majd utána újrapróbálni. De mindegy, megoldódott, hurrá. :D

[ Szerkesztve ]

(#68146) farkas-j válasza quailstorm (#68139) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm szépen!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68147) karolyabrosz válasza Neil Watts (#3) üzenetére


karolyabrosz
kezdő

Mi a neve annak az alkalmazásnak amivel megoldhato, hogy több egymás mellett levő számitogép képernyőjét ugy használhassuk, mintha a fő számitogéphez kellének csatlakoztatva a monnitorok? esetleg bevonhato androidos eszköz is ebbe?

(#68148) zolee001 válasza karolyabrosz (#68147) üzenetére


zolee001
őstag

mstsc.exe

(#68149) karolyabrosz


karolyabrosz
kezdő

kibővitett képeryő jellegu használatrol szol a kérdés, nem a távoli gép irányitásárol

(#68150) farkas-j válasza karolyabrosz (#68147) üzenetére


farkas-j
őstag

Én az EZCast programot használom erre.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.