Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) laceszgamer válasza Jarod1 (#69344) üzenetére


laceszgamer
addikt

Miért nem szabad amúgy? Mármint technikai oldalról?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#69352) efi99 válasza laceszgamer (#69351) üzenetére


efi99
senior tag

Mert egy csomó írási ciklust elvesztegetsz az élettartamát rövidítve ezzel. Főleg, ha legalább 70-75% tele van - és miért ne lenne - na akkor több körben sakkozik egyensúlyozva a kis szabad hely segítségével, hogy végül mindent egymás mellé pakoljon.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#69353) Nagyjanos10 válasza akaido (#69350) üzenetére


Nagyjanos10
csendes tag

Koszonom a segitseget, maradok az ablakos modnal szerintem, azzal jo. Amugy durva hogy mennyi alkalmazast keszitettek ilyen celra. :Y

(#69354) laceszgamer válasza efi99 (#69352) üzenetére


laceszgamer
addikt

Értem, köszi.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#69355) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!
Win7, hp7800,eddig nincs gondom, hang van, Belerakok egy GV-N84STC-512I videokártyát a hangszóró jelén lesz egy piros X, az eszközkezelőben 4 hangeszköz jelenik meg. Az alaplapi hangot hogyan lehet visszavarázsolni? Amennyiben valamelyik topikban nagyobb eséllyel kapok választ, azt is szívesen fogadom.

Gyurka

(#69356) Zoz válasza Gyurka6 (#69355) üzenetére


Zoz
őstag

Gondolom a kártyán lévő HDMI hangja lett alapértelmezett. Vezérlőpult/Hang alatt állítsd vissza az alaplapit alapértelmezettnek.

(#69357) _DiEGO_ válasza Gyurka6 (#69355) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ha ez a gond: Jobb katt az ikonra, aztán Lejátszóeszközök és kövesd a sorrendet:

[ Szerkesztve ]

(#69358) Gyurka6 válasza _DiEGO_ (#69357) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, próbálom... nekem azt írja ki, hogy nincs telepített hangeszköz...

Gyurka

(#69359) _DiEGO_ válasza Gyurka6 (#69358) üzenetére


_DiEGO_
őstag

A Videokártyán digitális hang megy ki ! Ennek az ikonjai is itt vannak.

Akkor ezek szerint nem telepítetted a driverét ! Akkor mán pótold :K [link]

[ Szerkesztve ]

(#69360) Gyurka6 válasza _DiEGO_ (#69359) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!
Köszi, jobban átnéztem, sajnos ez a program nem tudja kezelni ezt (nincs másik hdmi csatolós kártyám) a helyzetet. Az alaplapival (video) telepítem, működik is. Belerakom a kártyát, kiírja, hogy megváltozott a hardwer, telepítsem újra. Na ez már nem megy neki, nem ismeri fel. Gondolom amikor írták még nem volt ilyen kártya, v. simán ez a része rossz.
Ezt nem gondoltam volna, hogy ez lehetséges. Még megnézem esetleg v.melyik linux verzióval esetleg sikerülne működésre bírni. (Majd, ha én is hozzáférek a tv-hez kiderül, hogy kiadja-e a hangot a kártya.)

Gyurka

(#69361) _DiEGO_ válasza Gyurka6 (#69360) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ha telepedett NV HDAudio driver , akkor 100% h lesz hang is. Persze megfelelő HDMI kábel is legyen.

(#69362) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Faterom gépe valami érdekes dolgot művel, a benne lévő két vinyón lévő fájlokra kivétel nélkül az alábbi hibaüzenet érkezik:

Egy-két program ugyan elindul (Total Commander pl.), de Office, Adobe nem.

Merre induljak el? A problémát bonyolítja, hogy én bent ülök az irodában, fater otthonról dolgozik, és a távsegítség sem megy, Teamviewer fel se települ.

Let the Zone take me if I am.

(#69363) Jarod1 válasza kutga (#69362) üzenetére


Jarod1
addikt

Víruskereső van? Teamviewer nem kell telepíteni csak a futtatás gombot nyomja. Víruskeresés elsőnek, utána egy win takarító, registry stbt kipucolja

(#69364) kutga válasza Jarod1 (#69363) üzenetére


kutga
nagyúr

Avast van, de közel van a szervizes is, mondtam neki vigye be, nézzenek rá.

Let the Zone take me if I am.

(#69365) Gyurka6 válasza _DiEGO_ (#69361) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ez az, hogy a kártya után kiírja, hogy a hardver megváltozott és telepítsem újra, de már nem támogatott a gépem, nem is települ.

Gyurka

(#69366) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Telepíthetem azonos partícióra a W7-t és a W10-t?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#69367) zoo8800 válasza CriticalHit (#69366) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem :DDD

rip and tear, until it is done

(#69368) CriticalHit válasza CriticalHit (#69366) üzenetére


CriticalHit
őstag

Az jó megoldás SSD-n WIN7 és WIN10 dualboot-ra a meglévő HDD mellé (amin most a WIN7 van), hogy
1. Az SSD-n csinálok egy "B" és egy "C" partíciót,
2. A "B" partícióra telepítem a WIN10-t,
3. A meglévő HDD "C" partíciót a WIN7-el átmozgatom az SSD-re Migration Tool-al?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#69369) kutga válasza CriticalHit (#69368) üzenetére


kutga
nagyúr

Mire kell a W7? Én egy program miatt inkább virtuális gépet telepítettem W10 alá.

Let the Zone take me if I am.

(#69370) Zoz válasza CriticalHit (#69368) üzenetére


Zoz
őstag

Most másold át a 7-et az SSD-re, és maradjon szabad (particionálatlan) hely a 10-nek.
Utána telepítéskor a szabad helyet add meg a 10-nek, az létrehozza a boot menüt. Biztos ami biztos telepítés idejére húzd le a HDD-t.
Telepítés után azonnal kapcsold ki a 10-ben a gyorsindítást! Különben fájlrendszer sérülés lesz, amikor átbootolsz 7-be.

(#69371) plömplöm válasza kutga (#69364) üzenetére


plömplöm
őstag

apósom pc-je pont ugyanezt csinálja néhány napja, szintén avast van rajt', mert apósom meg is vette évekkel ezelőtt és fizeti, úgyhogy egyelőre küzdünk, nem merem azt mondani neki, hogy üssük le ezt a sz@rt, mert ha azután összeszed valamit, akkor arról én tehetek :) . a feltelepített teamviewerje sem indult el, úgyhogy letöltettem vele megint és csak simán elindíttattam vele, így rá tudtam nézni, de megoldás, az nem lett még.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#69372) kutga válasza plömplöm (#69371) üzenetére


kutga
nagyúr

Nocsak, mit ad isten, faternál is Avast van, szintén megvásárolva. :D

Nálunk W10 install lett a vége, szerencsére a dokumentumok külön meghajtón vannak, a programok közül meg mindet tudtuk pótolni.

Faternak igazából egy 20 éves tervező szoftver miatt kell a W7, amint írtam, arra most virtuális gépet tettem fel neki.

Let the Zone take me if I am.

(#69373) King Unique válasza CriticalHit (#69368) üzenetére


King Unique
titán

1. Nem, nem particionáljuk előre a klónozás / telepítés előtt a célmeghajtót, nem tudom mégis honnan veszik azt egyesek, hogy úgy kell...

2. Először klónozod a HDD-ről az SSD-re a W7-et, szükség esetén előtte a program kezelőfelületén / a lemezkezelőben zsugorítod a C-t, hogy ráférjen az SSD-re, + legyen elég szabad lemezterület a Windows 10-telepítésnek.

3. Telepíted a megmaradt szabad (unallocated) területre (nem előre particionált területre) a W10-et, illetve vannak a dual-boot telepítéshez különféle leírások: [link], [link]. + Utána a W10-nél kikapcsolod a gyorsindítást a leállítás utáni inkonzisztens állapot miatti hibák elkerüléséhez a 2 db Windows esetén. Bár ha a Metro Bootloader az aktív, akkor a másik Windows indítása előtt lesz + 1 db restart és úgy nem lesz gond, valamint használható a Shift + leállítás módszer is, de ha eleve ki van kapcsolva a gyorsindítás, akkor az fix és még biztosabb megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#69374) CriticalHit válasza King Unique (#69373) üzenetére


CriticalHit
őstag

Köszönöm ezt az igazán részletes útmutatót. Ez alapján sikerülnie kell. Elsőre minden nehéz.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#69375) King Unique válasza King Unique (#69373) üzenetére


King Unique
titán

2. Ha a telepítésnél létrejöttek a Windows számára fenntartott kisebb partíciók is, akkor alap, hogy értelemszerűen azokat is klónozni kell, ami egy másik topikban is el lett magyarázva. Nem világos az megint honnan jön, hogy kizárólag csak a C partíciót kell... Max. akkor reális, ha pl. a W7 Legacy/CSM telepítésénél nem jött létre a 100 MB-os kicsi partíció, hanem a C lett megjelölve aktívként és arra kerültek a bootoláshoz szükséges fájlok.

3. Ha van több fizikai meghajtó is a gépben, akkor az ilyen esetek elkerülése végett célszerű lehet biztos ami biztos alapon a többit (HDD) a BIOS-ban letiltani, vagy fizikálisan eltávolítani (lehúzni) a telepítés idejére. Mármint ha valaki nem figyel oda a telepítésnél erre, mert amúgy nem feltétlen kötelező minden esetben, amiről a másik Windows topikban is volt szó. Meg dual-boot telepítésnél nem feltétlen hoz létre újra minden kicsi partíciót a másik Windows telepítője, hanem az előbbi telepítője által létrehozottat is használhatja.

[ Szerkesztve ]

(#69376) CriticalHit válasza King Unique (#69375) üzenetére


CriticalHit
őstag

Most már elbizonytalanodtam, hogy nem elég a "C" klónozása. Nem látom ezeket a "Windows számára fenntartott kisebb partíciókat". Lehet, jobban járok ha a Win7-t nem mozgatom, hanem marad a HDD-n amit lehúzok a Win10 SSD-re telepítés idején. Macrium Reflect vagy inkább a Samsung Data Migration Software az ajánlott program?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#69377) King Unique válasza CriticalHit (#69376) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem derült ki, hogy milyen telepítésről van szó és hogy tényleg csak a C-van-e a forrásmeghajtón, screenshot nincsen róla, amin látszana. De az az ekőző válaszban le van írva, hogy a BIOS/MBR telepítésnél a C only állapot is reális és működhet, illetve nyilván klónozás után is. A klónozáshoz szvsz a Macrium Reflect jobb, de persze a Samsung szoftvere is használható.
Másik lehetőség dual-boot 2 külön fizikai meghajtóval, HDD-n a W7, SSD-n a W10, bootolásnál pl. F12/egyéb billentyűvel választani meghajtót és indítani arról egyik/másik Windowst, stb.

(#69378) nap


nap
addikt

Telepítésnél az alábbi hibaüzenetet kapom:

Ez egy hp 250-es laptop, SSD-vel, i3 processzorral.
Mit varázsoljak neki, hogy felmenjen?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#69379) kutga válasza nap (#69378) üzenetére


kutga
nagyúr

HP-khoz régen járt még driver cd, azon nincs valami?

Let the Zone take me if I am.

(#69380) Doky586 válasza nap (#69378) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Dugd USB2 be a pen-t (vagy rakd rá a letölthető patch-et)

(#69381) nap válasza kutga (#69379) üzenetére


nap
addikt

USB-ről telepítem, nem adtak hozzá driver cd-t.
Nem tudom, milyen patch, vagy driver kellene hozzá, egyáltalán mit keressek.
Ugyanerről az usb-ről az asztalira felment az install.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#69382) kutga válasza nap (#69381) üzenetére


kutga
nagyúr

Van USB2 a gépen?

Let the Zone take me if I am.

(#69383) CriticalHit válasza King Unique (#69377) üzenetére


CriticalHit
őstag

Nem gond, hogy a HDD-n lévő WIN7 is a "C" meghajtón van és az SSD-n is "C" kerül a WIN10?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#69384) Zoz válasza nap (#69378) üzenetére


Zoz
őstag

HP 250-ből melyik? Mert van vagy 7 generációja...

Amúgy a képen látható az tipikus jelenség, amikor USB3-as portba dugott pendriveról akar valaki Win7-et telepíteni, ami mivel 11 éves elavult rendszer, ezért hírből sem ismeri az USB3-at, így ezért amikor már a saját drivereivel veszi át a vezérlést a BIOS helyett, nem találja a telepítőt, hiszen az általa nem ismert portban van.
Megoldás: dugd át USB 2-es portba. De újabb gépeknél már ez sem segít, mivel a kívülről USB 2-esnek látszó portok USB 3-es hubra csatlakoznak az alaplapon, így pont ugyanúgy elérhetetlenek az elavult rendszer számára.

Másik megoldás: gyártók szoktak kiadni olyan segéd programot (USB 3 patch tool vagy ilyesmi néven), amik készítenek olyan módosított telepítőt, amiben benne lesz az USB 3 driver, így már menni fog a telepítés.
Nézd meg a gép pontos típusa alapjána gyártó oldalán, hogy van-e ilyen? És ha arra jársz, akkor már azt is, hogy egyáltalán a többi hardverhez van-e 7-es driver?

A legjobb megoldás, pedig, hogy nem egy 2009-es rendszert telepítesz 2020-ban :)

(#69385) King Unique válasza CriticalHit (#69383) üzenetére


King Unique
titán

A rendszerpartíció alapesetben eleve a C meghajtóbetűjelet kapja, viszont egyszerre nyilván csak az egyik Windowst bootolod és használod, nem mind a kettőt. Azaz nem lesz egyszerre 2 db C partíció, mivel ilyenkor a másik Windows rendszerpartíciója eleve más meghajtóbetűjelet kap majd.

(#69386) kutga válasza Zoz (#69384) üzenetére


kutga
nagyúr

Biosban a legacy usb opció nem erre való?

Let the Zone take me if I am.

(#69387) King Unique válasza nap (#69378) üzenetére


King Unique
titán

Milyen típusú USB-porthoz van csatlakoztatva a pendrive? Ha USB 3.0, akkor a szokásos probléma, mivel a legacy W7-ben nincsen natív USB 3.0 támogatás, mint az újabb Windowsoknál. Sőt, akár még USB 2.0 portoknál is lehet gond, ha USB 3.0 hubon keresztül csatlakoznak.

Ha az USB 3.0 a gond, akkor a megoldás az USB 2.0 port használata, vagy a BIOS-ban az XHCI Hand-off átállítása (ha van ilyen opció), vagy az USB 3.0 driver integrálása a telepítőbe, vagy eleve integrált telepítő használata (példa).

(#69388) Zoz válasza CriticalHit (#69383) üzenetére


Zoz
őstag

A meghajtók betűjelei a registryben vannak eltárolva, azaz mindkét rendszer alatt függetlenül van kiosztva.
Ha úgy telepíted a második Windowst, hogy a telepítőről bootolsz, akkor amit készít magának az lesz a saját C-je, a többit meg megtalálás sorrendjében végig betűzi.
Ha viszont úgy telepíted, hogy a futó régi Windows alól SETUP.EXE-vel indítod a telepítést, akkor átveszi a régi rendszer alatt lévő kiosztást, tehát az a C marad C, az új rendszer pedig D, E, F, stb ami éppen szabad betű, onnan fog futni. Na így lehet aztán igazán összekutyulni a dolgokat :) Ha lesz mondjuk egy F-ről futó windows, akkor a programok jó része ugyan F:\Program Files, stb-be megy, de lesz majd pár renitens, ami csak azért is C:\...-re teszi magát, ezzel a másik rendszerbe beleírva.

(#69389) King Unique válasza Zoz (#69388) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk esetében eleve klónozásról és külön bootolt telepítési adathordozóról (pendrive) történő clean install volt a téma, nem a meglévő Windows alóli in-place upgrade, de mindegy. :))

(#69390) kutga válasza kutga (#69386) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem, közben megtaláltam. :D

Let the Zone take me if I am.

(#69391) nap válasza kutga (#69382) üzenetére


nap
addikt

Van USB2 a gépen, de nem jutottam vele előrébb. Az összes USB-be dugtam már, mindig megakad az illesztőprogramnál. Elvileg ez direkt egy SSD-re való telepítéshez készült pendrive.
Köszi mindenkinek az infókat és a segítséget, ezt az usb3-as dolgot még megpróbálom. :R

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#69392) King Unique válasza nap (#69391) üzenetére


King Unique
titán

A többi választ, az ott leírt és linkelt információkat is elolvastad? Ha igen, akkor adott a kérdésedre a válasz...

"ez direkt egy SSD-re való telepítéshez készült pendrive."

Ez amúgy pontosan mit jelent? :F Csak mert hirtelen nem rémlik, hogy lenne külön HDD-hez, külön SSD-hez való W7 ISO, telepítési adathordozó.

[ Szerkesztve ]

(#69393) nap válasza King Unique (#69392) üzenetére


nap
addikt

A gigabyte oldaláról letölthető a WindowsImageTool, ami elvileg a normál w7 iso-ból csinál ssd-kompatibilis telepítő pendrivet.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#69394) King Unique válasza nap (#69393) üzenetére


King Unique
titán

Itt SSD-vel való kompatibilitásnál az NVMe SSD-knél lehet gond, mivel az alap W7 ISO-ban az USB 3.0 mellett NVMe driver sincsen. De egy mezei SATA SSD-t kezelnie kellene, ahhoz normál esetben nem kell tákolás.
Amúgy meg ott van az előző válaszban linkelt W7 ISO, annál integrálva vannak az említett driverek.

(#69395) Zoz válasza King Unique (#69389) üzenetére


Zoz
őstag

"meglévő Windows alóli in-place upgrade"
Nem csak upgradélni lehet onnan, hanem új telepítés is mehet másik partícióra.

(#69396) King Unique válasza Zoz (#69395) üzenetére


King Unique
titán

Igen, opció lehet olyankor az in-place upgrade és a standard install is. Viszont az utóbbinál úgy tudom nem lesznek módosíthatók a partíciók, ellenben a telepítési adathordozóról (pl. pendrive) bootolva igen, vagyis ilyen téren nem sok értelme van az előbbinek. :D Bár ha előre létre van hozva a célpartíció, akkor úgy működhet.

[ Szerkesztve ]

(#69397) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Köszönöm a segítségeteket.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#69398) gregory91 válasza nap (#69393) üzenetére


gregory91
senior tag

Akkor csinál ilyet ha egy képfájl egy az egyben a pendrive-ra kerül.
Szerintem egy másik programmal kellene megcsinálni a "kiírást"(lehetőleg ne olyannal ami úgy működik mint egy "dd").
Ha mindenképp ragaszkodsz hozzá a drivere akkor egy ún. "virtuális meghajtó" drivere kell.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#69399) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Egy olyan problémám van a Win7-el a laptopomon, hogy ha sokáig hagyom menni a lapost magában (tehát nem csinálok rajta semmit), akkor magától kikapcsol. Általában éjszaka történhet (24 órában megy a laptop), mert este 9-kor még be van kapcsolva, de reggelre már ki van. Nem tudok rájönni mi okozhatja, látszólag minden OK, és csak ilyen "hosszú szünetek" idején csinálja, tehát amikor ép használom a gépet, akkor sose. És így se mindig, csak néha-néha, ezért is furcsa, de idegesítő. Az energia gazdálkodásban a Balanced mód van kiválasztva és az "Alvó mód" pedig letiltva kihúzott és bedugott állapotban is. Közben pár szokásos app fut csak: Thunderbird, Chrome, Torrent kliens, Total Commander...

Mit lehetne megnézni, vagy bűvészkedni, hogy kiderüljön mi okozza és persze, hogy elkerülni, hogy továbbiakban is előforduljon?

Köszi!

(#69400) SunMount3r válasza SunMount3r (#69399) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kurkászom a net-et és ennyire már rájöttem:

Tehát "Unexpected Shutdown"-al állok szemben (6008-as kód), itt látható is hányszor és mikor fordult elő (pedig a Win7 már vagy fél éve fut rajta), tehát nemrég kezdődött a dolog.

Most már csak azt kellene kideríteni mi okozza ezeket a váratlan kikapcsolásokat, mert ebben az Eventviewer-ben nem látok erről semmit. :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.